آيا آرد (آرد گندم) ميتواند منفجر شود؟

ستاره....

عضو جدید
بازم سلاااااام،امشب براتون یه کاربرد دیگه از پلیمر رو اوردم.امیدوارم خوشتون بیاد....
;)

همه ميدانيم كه بيشتر گندم سفيد از نشاسته درست شده است . و ميدانيم كه نشاسته از كربوهيدراتساخته شده است يعني از به هم پيوستن زنجيره ی مولكولهاي شكر . هر

كسي كه تا بحالمارشمالو (نوعي شيريني خميرمانند )را اتش زده باشد ميداند كه شكر براحتي ميسوزد ,پس ارد هم ميتواند.آرد و خيلي از كربوهيدراتهاي ديگر ميتواند اتش بگيرند

وقتي انهادر هوا بحالت گرد و غبار وجود دارد .فقط کافيه در هر متر مكعب 50 گرم يا بيشتر آردبصورت گرد در هوا وجود داشته باشد و مشتعل شود
. ذره هاي آرد انقدر كوچك هستند

كه فورا ميسوزند. وقتي يك ذرهبسوزد بقيه ذره هاي نزديكش را هم روشن ميكند و انوقت شعله بوجود امده تمام ابر اردرا شعله ور كرده و منفجر ميشود. تقريبا هر كربو هيدرات

بصورت گرد و غبار وقتيمشتعل شود منفجر خواهد شد .در خيلي از انبارهاي آرد به همين صورت با يك جرقه يا يكمنبع گرما باعت انفجار و اتش سوزي ميشود
.

آخرین ویرایش:

hurieh

عضو جدید
بازم سلاااااام،امشب براتون یه کاربرد دیگه از پلیمر رو اوردم.امیدوارم خوشتون بیاد....
;)

همه ميدانيم كه بيشتر گندم سفيد از نشاسته درست شده است . و ميدانيم كه نشاسته از كربوهيدراتساخته شده است يعني از به هم پيوستن زنجيره ی مولكولهاي شكر . هر

كسي كه تا بحالمارشمالو (نوعي شيريني خميرمانند )را اتش زده باشد ميداند كه شكر براحتي ميسوزد ,پس ارد هم ميتواند.آرد و خيلي از كربوهيدراتهاي ديگر ميتواند اتش بگيرند

وقتي انهادر هوا بحالت گرد و غبار وجود دارد .فقط کافيه در هر متر مكعب 50 گرم يا بيشتر آردبصورت گرد در هوا وجود داشته باشد و مشتعل شود
. ذره هاي آرد انقدر كوچك هستند

كه فورا ميسوزند. وقتي يك ذرهبسوزد بقيه ذره هاي نزديكش را هم روشن ميكند و انوقت شعله بوجود امده تمام ابر اردرا شعله ور كرده و منفجر ميشود. تقريبا هر كربو هيدرات

بصورت گرد و غبار وقتيمشتعل شود منفجر خواهد شد .در خيلي از انبارهاي آرد به همين صورت با يك جرقه يا يكمنبع گرما باعت انفجار و اتش سوزي ميشود
.
سلام جالب بود ممنون

baharet

عضو جدید
ی معلم کنکور داشتم سال کنکور این موضوع (انفجار انبار گندم) تو شیمی پیشدانشگاهی رو مسخره می کرد باید برم بگم اقای... با این توضیحات دوستم اتفاق ممیوفته همچین چیزی.:) حالا خوب تو شیراز یکی از بهترینا بود حیف پول که دادو به این معلمه:mad:

ستاره....

عضو جدید
قابل شما رو نداشت شادی جون

يك شبى مجنون نمازش راشكست/بی وضودركوچه ى ليلانشست/عشق،آن شب مست مستش كرده بود/گفت: یارب!ازچه خوارم كرده اى؟برصلیب عشق دارم كرده اى؟
خسته ام زين عشق،دل خونم نكن/من که
مجنونم،تومجنونم نكن/مرد این بازیچه ديگرنيستم/این تو و ليلاى تو،من نيستم!
گفت:اى ديوانه،ليلايت منم..
در رگت پنهان و پيدايت منم/سالهاباجورليلا ساختي/من كنارت بودم ونشناختى

ستاره....

عضو جدید
سلام بهارت.نظرت چیه معلمتونو بندازیم تو انبار ارد گندم بعد بفرستیمش هوااااااااااااااااااااااا تا ببینه منفجر میشه یا نه........................;)

unstoppable

کاربر بیش فعال
سلام...خیلی جالب بود مرسی...یادم باشه چهارشنبه سوری امتحانش کنم...:redface:

ستاره....

عضو جدید
سلام unstoppable
منم باهات پایه ام بریم چهارشنبه سوری بترکونیم.قرارمون چهارشنبه سوری امسال سمت شرقی میدون ازادی;)

amirIIX

عضو جدید
ارد گندم چیه امروزه بمب اتم می شه خرید دیگه کسی سراغ این چیزا نمیره من خودم فروشندم خواستین بگین:D

بالا