آهای مردای هوسران دنیا بیان ایران ما! یه گله همسر داریم براتون!!

sara-afshar777

عضو جدید
مدتی پیش یک مرد از اهالی شهرستان سقز به نام«رسول ،ف»که هم زمان دارای 4 همسر بود، یک خانم بیوه ی مهابادی توجه اش را جلب می کند و به گفته ی خودش عاشق وی می شود.اما در این میان مشکل این آقا این بوده که هم زمان 4 همسر را در عقد خود داشته و بر اساس شرع اسلام نمی توانسته با شخص پنجم ازدواج کند.به همین خاطر تصمیم می گیرد که از یکی از 4 همسر قبلی اش جدا شود یا صادقانه تر و درست تر این که وی را طلاق دهد.

آقای رسول ،ف برای دست یابی به این مقصد یکی از همسران اش به نام کبرا را قربانی این هوسرانی بی پایان خود می نماید و از وی جدا می شود تا بتواند از نظر شرعی مشکلی برای ازدواج با معشوقه ی جدید ش را نداشته باشد. به گزارش سایت خبری مستقل«مرکز خبر رسانی سقز» اقای رسول، ف در گفتگویی با خبرنگار این سایت خبری اظهار داشته :«باورم کنید که اصلا دلم نمی خواست کبرا را طلاق بدهم و از او جدا شوم و دوست داشتم که او نیز هم چنان همسرم باشد ، اما چه کنم که شرع چنین اجازه ای به من نداده و من مجبور بودم وی را طلاق بدهم»

نامبرده در ادامه این گفتگو گفته است:« می دانم ممکن است تاحدی این کار من اشتباه باشد، اما باور کنید که اصلا تقصیر من نیست وخداوند خودش من را این جوری خلق کرده است. من خیلی چند همسری را دوست دارم و همان خدا را نیز شاهد می گیرم که تا به امروز هیچ فرقی بین ان ها قایل نشده ام . همه ی آن ها را به یک چشم نگاه کرده ام و همه ی مایحتاج و لوازم زندگی را برای همه ی آن ها به طور مساوی و برابر آماده کرده ام».

لازم به ذکر است این آقا شغل آزاد دارد وبه نوعی به تجارت مشغول است و حاصل زندگی اش با این همسران9 فرزند، 6 پسر و 3 دختر است.
منبع خبر :شهاب شیخی
سایت تغییر برای برابری

meh_61

عضو جدید
اینجور آدما راجع به زندگی چی فکر میکنن؟
کم نداریم تو این فرهنگمون ازینا.خیلیاشون بالقوه ان.یعنی امکاناتشو ندارن وگرنه همینجوری خودشونو نشون میدادن.متاسفم...

ملیسا

عضو جدید
کاربر ممتاز
:exclaim:این اسم خودش را گذاشته مرد .:exclaim:
اه اه اه واقعا برای اون زن متاسفم نه تنها اون زن بلکه زنهایی که خودشون را وارد زندگی یک نفر دیگه میکنند .
اون مرد هم بهتره بره سربزاره زمین بمیره .:hate:

eshagh_kh

عضو جدید
قاطعیتتت رو هستم
ولی حالا که میتونن و میشه ...
شما خونتون رو کثیف نکنین
:exclaim:این اسم خودش را گذاشته مرد .:exclaim:
اه اه اه واقعا برای اون زن متاسفم نه تنها اون زن بلکه زنهایی که خودشون را وارد زندگی یک نفر دیگه میکنند .
اون مرد هم بهتره بره سربزاره زمین بمیره .:hate:

bmd

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خانم جوري نوشته بودين كه با كله و هول هولكي اومدم تو تايپيك:confused:..
خب بايد بگم اين مسايل هست..من با اين رسول خان كاري ندارم .چون از گفته هاش واضحه كه هنوزم در حسرت كبراست ..
ميدونيد !! تغيير پذير نبودن و نبودن قابليت انعطاف بسياري از قوانين , هنوزم يك معضل هستش.. مخصوصا در بحث زنان. زنان به علت عقب نگهداشته شدن كمتر با اين مسايل به چالش بر ميخواستند ولي الان زمونه عوض شده و اين مسايل هم بايد بروز بشه..
البته مقبوليت در پذيرش حقوق زنان, هنوز هم در بين عامه كاملا بوجود نيومده ومشكل حادتر اينه كه بعضي از زنان , خودشون هم متمايل به اين محدوديت ها هستند..
خوش باشين..:hypocrite:

mohammad m

عضو جدید
اصلا چرا باید دین و شرع یک همچین چیزی رو صلاح بدونه؟ دین که باید مظهر پاکی باشه چرا باید به یک همچین کار کثیفی اجازه بده؟؟؟!!!!!

دوست عزيزاين چه حرفيه ،مسلمه كه دين اسلام مظهر پاكيه بنده از اين حرف هاي شما اينجوري برداشت ميكنم كه اين كار رو به پاي دين ميذاري اشتباه نكن دوست عزيز من اطلاعات ديني كمه ولي اونقدر ميدونم كه اسلام ناب يه چيز ديگه ست هيچ موقع اگه بدي يا زشتي از يه نفر كه اسمشو گذاشته مسلمون ديدي به پاي اسلام نذار حالا اگه اسلام گفته باشه هم تا چهر نفر مجازه تحت شرايط خاصي بوده شما بدون دونستن اون شرايط بر چه پايه چنين برداشتي ميكنين و دين اسلام خدچه دار ميكنين بهتر شما برين و اطلاعات كافي در مورد اين مسئله پيدا كنين و بعد اظهار نظر فرماييد در غير اينصورن خواهشا از از مطرح كردن اين گونه سوالات اجتناب كنين

bmd

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
وا؟؟؟بلا به دور..جاي مرد عاديشم نميتونم بذارم چه برسه به اين...
me too
نه نگفتم كه دقيقا بشي رسول خان وحسرت كبراي بيچاره رو بخوري...
منظورم اينه كه اگه فرصت طلايي اي مثل اين گيرتون بياد ميخوايد چيكار كنيد..

soha.soha

عضو جدید
کاربر ممتاز
خانم جوري نوشته بودين كه با كله و هول هولكي اومدم تو تايپيك:confused:..
خب بايد بگم اين مسايل هست..من با اين رسول خان كاري ندارم .چون از گفته هاش واضحه كه هنوزم در حسرت كبراست ..
ميدونيد !! تغيير پذير نبودن و نبودن قابليت انعطاف بسياري از قوانين , هنوزم يك معضل هستش.. مخصوصا در بحث زنان. زنان به علت عقب نگهداشته شدن كمتر با اين مسايل به چالش بر ميخواستند ولي الان زمونه عوض شده و اين مسايل هم بايد بروز بشه..
البته مقبوليت در پذيرش حقوق زنان, هنوز هم در بين عامه كاملا بوجود نيومده ومشكل حادتر اينه كه بعضي از زنان , خودشون هم متمايل به اين محدوديت ها هستند..
خوش باشين..:hypocrite:
درسته
ظلم پذيري يا به قول شما محدوديت پذيري زناست كه بزرگترين مانعه بر سر راه زناني كه نه به فكر خودشونن كه مي خوان فرهنگ جامعه رو با جايگاه راستين زن آشنا كنن و وفق بدن
اما اين كه قانونو مردا نوشتن هم بحث ديگه ايه كه به نفع مردان بودن قوانينو طبيعي مي كنه
حالا با اين همه تنوع طلبي و بي عدالتي مردا نمي دونم باز چرا خدا مردو جنس قوي تر (از نظر جسمي و احساسي) آفريده!

يه لحظه خودت رو جاي اونمرد بزار.:w25:
خودشو بذاره جاي اون مرد از چه لحاظ؟
يعني خودشم بود بدش نميومد؟

• Like
واکنش ها: bmd

soha.soha

عضو جدید
کاربر ممتاز
me too
يعني واقعا همه ي مردا اينقدر تنوع طلبن؟
من فكر مي كردم يه بيماريه!

bmd

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
درسته
ظلم پذيري يا به قول شما محدوديت پذيري زناست كه بزرگترين مانعه بر سر راه زناني كه نه به فكر خودشونن كه مي خوان فرهنگ جامعه رو با جايگاه راستين زن آشنا كنن و وفق بدن
اما اين كه قانونو مردا نوشتن هم بحث ديگه ايه كه به نفع مردان بودن قوانينو طبيعي مي كنه
حالا با اين همه تنوع طلبي و بي عدالتي مردا نمي دونم باز چرا خدا مردو جنس قوي تر (از نظر جسمي و احساسي) آفريده!

خودشو بذاره جاي اون مرد از چه لحاظ؟
يعني خودشم بود بدش نميومد؟
مرد فقط ازنظر جسمي قويتره ولي زنان در احساس اوليا حضرتند.. قانون رو مردان زماني نوشتند كه زنها كمتر در عرصه بودند. ميگن خدا به اين خاطر مردا رو بر زنان چربوند كه عقلانيتر برخورد ميكردند تا احساسي تر.. البته اين حرفم تناقض ايجاد نكنه ها من نقل قول كردم...
بي عدالتي رو به ماها ربط نديد خواهشا... ظالم هميشه در نظام غالب وجود داشته.. مطمئن باشيد اگه زمانه معكوس ميشد, اين زنان بودند كه مجري اون بيداد ها ميشدند..
از لحاظ سطح فكري بزاره
حتما..چرا بدش بياد.. يه لحظه به سطح بينش رسول دقت كن...خيلي مهمه دوباره بخون

البته نخواستم خانم شيدا رو باهاش مقايسه كنم ها... استغفرا... ايشون عزيزند براي ما
يعني واقعا همه ي مردا اينقدر تنوع طلبن؟
من فكر مي كردم يه بيماريه!
بزار يه رازي بگم..ونميترسم كه مردا بر عليه من بشورند.. اين حس غريزي و جنسي مردان, در صورت كنترل نشدن ميتونه خيلي خطرناكتر هم باشه..حرف از خواص نميزنم.
و اگه سر بجنون بزاره ...يك بيماريه.. ولي من رسول رو بيمار نميدونم.. محدود به فكر خودش ميدونم

sajad_strant

عضو جدید
احتمالا تاس انداخته نوبت و قسمت اون شده .اين كه نگراني و ناراحتي نداره.
حالا ازدواج چند تايي خوبه يا ورود به بازار آزاد؟
كدامش جامعه را تباه مي كنه؟

sara-afshar777

عضو جدید
عنوان تاپیکتون مناسب نبود
خودم می دونم مناسب نبود اما بخدا وقتی خبررو خوندم تنها چیزی که به ذهنم رسید همین بود . واقعا چرا تو کشور ما همه پروزه های اسلامی داره رو خانوما اجرا میشه
از نشانه های مملکت اسلامی یکیش همین چادر سر خانوما ست شده نماد مملکت اسلامی !!!!
برای سامان دادن به وضع واوضاع خانواده و مثلا جلوگیری از افزایش آمار طلاق اومدن بحث مهریه رو پیش کشیدن
یا همین بحث چند همسری شدن مردا
واقعا دستورات و احکام اسلام همینها بود که رو زمین مونده بود اصلا تو کشور ما همه چیز مطابق قوانین اسلام پیش می رفت
قوانین معطل موندش همین ها بود
بابا بخدا این ملت بیش از هزار ساله مسلمون شده نه در عرض این سی سال !!!!
اگه زورشون واقعا میرسه و واقعا می خوان مطابق اسلام پیش برن
اول بیان این مسله سود وبهره بانکی رو حل کنن
تو ممالک مثلا کفر نرخ بهره بانکی صفره
اما ما که دم از مبارزه با ربا و نزول خوری می زنیم ..........
تو اسلام بیکاری جوون عیب بزرگ ومنبع وریشه تمام گناهان و آفات اجتماعیه
اما تو کشور ما .............
دم دست ترین قوانین اسلام همینا بود که آقایون دارن اجراش می کنن
این اواخر هم که دیگه ..........
خدا به داد هم زن هم مرد این مملکت برسه معلوم نیست قصد ونیتشون چیه ؟:(

sara-afshar777

عضو جدید
عزیز دلم من که گفته بودی من این طور از اسلام برداشت کردم
اتفاقا مشکل من اسلام نیست اسلام واقعی تاج سر زن ومرده
اما متاسفانه وقتی یه زن بره دادگاه و از شوهرش در این مورد شکایت کنه
خیلی راحت همین شرع اسلام رو به رخش می کشن .
شما یه بار دیگه حرفای آقای رسول رو بخون فکر نکنم از وقتی که چشش به اون بیوه زن افتاده تازمانی که کبرا رو طلاق داده و اون بیوه زن رو گرفته بیش از یه ماه طول کشیده
تازه اگه برین تحقیق کنید می بینید بیچاره کبرا جون سنش از همه بیشتر یا خرف تر از بقیه زنا بود

در ضمن آقای bmd جان بابت اعتراف شوالیه گونه ات ممنون .

sara-afshar777

عضو جدید
me too

متاسفانه خوش به حال مردای ایرونی شده و این فرصت های طلایی هر روز بیشتر به مردا داده میشه
البته داره صورت قانونی به خودش میگیره
راستی این چه عادت بدیه که هر کی می خواد در مورد نقص قوانین تو کشور حرف بزنه
زود چماق کافرو نادان و منحرف از اسلام رو به روش میکشید . نکنه واقعا فکر می کنید این قوانین عین اسلامه .

bmd

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
متاسفانه خوش به حال مردای ایرونی شده و این فرصت های طلایی هر روز بیشتر به مردا داده میشه
البته داره صورت قانونی به خودش میگیره
راستی این چه عادت بدیه که هر کی می خواد در مورد نقص قوانین تو کشور حرف بزنه
زود چماق کافرو نادان و منحرف از اسلام رو به روش میکشید . نکنه واقعا فکر می کنید این قوانین عین اسلامه .
آخه اينجوري ,مقبوليتش بيشتر ميشه...
وگرنه اگه با روش علمي بخوايم مقابله كنيم كه كسي قبول نميكنه.
..
اي بابا چرا عين اسلام نباشه؟ چرا فكرميكنيد اون موقع 4 همسري نبوده.. ؟ دين اسلام هم از يه جايي شروع كرد و با توجه به مقتضيات همان دوره قوانيني رو وضع كرد... و البته اين به اين معني نيست كه الانم همون قوانين رو داشته باشيم...

pesare shad

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان و دوستان:smile:
اینقدر شلوغش نکنین :D
کار شرع درست نیست که تعداد مشخص کرده :cool:
خب حتما" توانش رو داشته که 4 تا گرفته ، حالا چی میشد پنجمی رو هم می گرفت:razz::redface:
مگه نباید زن قبلی رضایت داشته باشه تا زن بعدی به عقد در بیاد:que:
البته کارش درست نبوده ها:mad:
ولی چه شجاعت و دلی داشته که جرات کرده 4 تاش کنه:biggrin::biggrin::biggrin::biggrin:
بعضیا توو اولیش هم موندند که بگیرند یا نه:confused::confused::cry::cry:
ببخشید اگه کمی شوخم دیگه;)

Saeed_askari

عضو جدید
کاربر ممتاز
شما نمیتونین برای کسی تعیین تکلیف کنید
شاید همسرانش راضی باشن؟
خدا راضی....خلق خدا راضی؟
به دیگری چه؟

البته من خودم نمیتونم چند همسری رو تحمل کنم
یه جوریه
یه روز با این و روز دیگری با یکی دیگه باشی
حتا تصورش هم برام سخته
ولی باز هم این دلیل نمیشه نظر شخصی خودم رو بر دیگران تحمیل کنم

soha.soha

عضو جدید
کاربر ممتاز
مرد فقط ازنظر جسمي قويتره ولي زنان در احساس اوليا حضرتند.. قانون رو مردان زماني نوشتند كه زنها كمتر در عرصه بودند. ميگن خدا به اين خاطر مردا رو بر زنان چربوند كه عقلانيتر برخورد ميكردند تا احساسي تر.. البته اين حرفم تناقض ايجاد نكنه ها من نقل قول كردم...
بي عدالتي رو به ماها ربط نديد خواهشا... ظالم هميشه در نظام غالب وجود داشته.. مطمئن باشيد اگه زمانه معكوس ميشد, اين زنان بودند كه مجري اون بيداد ها ميشدند..
از لحاظ سطح فكري بزاره
حتما..چرا بدش بياد.. يه لحظه به سطح بينش رسول دقت كن...خيلي مهمه دوباره بخون

البته نخواستم خانم شيدا رو باهاش مقايسه كنم ها... استغفرا... ايشون عزيزند براي ما

بزار يه رازي بگم..ونميترسم كه مردا بر عليه من بشورند.. اين حس غريزي و جنسي مردان, در صورت كنترل نشدن ميتونه خيلي خطرناكتر هم باشه..حرف از خواص نميزنم.
و اگه سر بجنون بزاره ...يك بيماريه.. ولي من رسول رو بيمار نميدونم.. محدود به فكر خودش ميدونم

درسته
منم منظورم اين بود كه زنا بيشتر مورد ظلم واقع مي شن و زنا حساس ترن
منظورم ضعف از نظر احساسي همين بود
اينكه بيشتر از روي احساس تصميم مي گيرن
احساس آدمو ضعيف و آسيب پذير مي كنه و اين اصلا خوب نيست
.
.
خب ..
چرا يه مساله اي رو با اسم شرع و دين و عرف و .. قبحشو از بين مي برن و امسال اين آقا كه خيلي هم به شرع! پايبنده اينجوري اين رفتارهاي بيمارگونه رو از خودش نشون مي ده ...
سطح فكر هم بله
جاي خود داره
اما كساني كه اينقدر مثلا پيرو شرع و دينن رو چرا با بالابردن سطح دين و عرف بالا نبريم
چرا دين و شرع طوري تنظيم شده كه انسانها در گمراهي خودشون بمونن!!!
اين سوالات استفهام انكاريه .. واقعا كه نمادهاي باارزشي اطرافمون رو پر كردن!
.

....

بالا