آنالیز سوالات کارشناسی ارشد معماری

وضعیت
موضوع بسته شده است.

saraamini

عضو جدید
بچه ها کسی نظری در مورد این تست نداره<57-فن>
آیا مفصل نباید تاثیری داشته باشه؟؟؟؟؟؟؟؟
به نظر من ql2/8 درسته
اگر مفصل نداشت طبق روال عادی تیرهای طره میشد ql2/2
wrong?

donfidelio

عضو جدید
کاربر ممتاز
سوال 112 گزینه 4 میشه نه 1/به عنوان یه اصفهانی باغ کاران داریم اما خرگاه نه!!!!!حافظم میگه زنده رودو باغ کاران یاد باد/یاد باد آن روزگاران یاد باد!!!
اما انگار کسی این تستو نزده هیشکی اهمیت نمیده!!!

معلومه که خیلیا نزدن. این سوال مختص اصفهانیای عزیز بود:D تبریک میگم به اصفهانی بودنت. نصف سوالارو از اصفهان داده بودن. اونم از چه بناهای مهمی! مسجد سید، سر و ته چهارباغ، خرگاه...اون محراب الجایتو دیگه ته مرامشون بود ;)

بچه که نیستیم به کدورت کشیده بشه، صرفا در حرکتی پست مدرن به هجو کشیدم حرکت ایشونو:D وی هم با نقل قولی از ولتر(اگه اشتباه نکنم) منو به ریشه های مدرنش توجه داد :D

rozhann

مدیر بازنشسته
سلام به دوستان عزیز
میدونم همه نگران و ناراحتی و کمی عصبی هستین.ولی این دلیل نمیشه یادمون بره از جمع فرهیخته و تحصیلکرده جامعه هستیم.
لطفا با تمام اضطراب و بی حوصلگی در روابط متقابلتون احترام همدیگر رو نگه دارین.
ممنون.موفق و سربلند باشین:gol:

5967

عضو جدید
یه نگاه به این عکس بکنید
من بیش از 10 بار امتحان کردم

حتی از چسب هم استفاده نکردم

مقطع مربع با گزاشتن 4 اومین کتاب ریخت
ولی دایره با گذاشتن همون کتابا و کتابای بیشتر بازم تحمل میکنه

خودتونم امتحان کنید..........

برید به سایت سازمان سنجش و اعتراض خودتونو بگید

دوست خوبم نحوه تا کردن مربع شما با تصویر متفاوت استاگه دقت کنی شکل سوال یک دوراضافه داخل مربع پیچیده شده یعنی پلان سوال اصصلا مربع نیست

مه نگار

عضو جدید
شماره سوال؟

شماره سوال؟

[من خودم رو كشتم اما سوالا رو گير نياوردم.چطوري مي تونم دفترچه رو بگيرم؟حداقل سوال رو با شماره سوال بنويسين تا ما هم بتونيم به اين جواب هاي چرت اعتراض كنيم.مثلا همين مسجد سيد اصفهان سوال چنده؟

raha

مدیر بازنشسته

5967

عضو جدید
متن اعتراض من به سازمان سنجش

متن اعتراض من به سازمان سنجش

من ایمن متن رو با استفاده از نظریات شما تنظیم کردم فقط منبع ها رو بهش اضافه کردم ،هر کی دو ست داره میتونه اونجوری که دوست داره ادیت کنه بفرسته به سنجش امیدوارم حقی ناحق نشه!!23-emphasis of one features or affects an element over others in a same graphic. گزینه صحیح:detailingگزینه صحیح:سازمان سنجش:dominance 44-نقش بلوک سیمانی در سقف تیرچه بلوک چیست؟گزینه صحیح: 4صرفا برای اجرای مرحله بتن ریزی در سقف کاربرد داردگزینه صحیح: سازمان سنجش 1: بارها را به تیرچه انتقال می دهد.منبع: ساوش کباری-اجزا ساختمان وساختمان-انتشارات دانش وفن-بخش پنجم ساختمانهای بتنی –قسمت 2بلوک-"بلوک های مورد استفاده در سقف های تیرچه بلوک معمولا بتن یا سفالی است وهیچ گونه باری تحمل نمیکند وفقط بعنوان قالب مورد استفاده قرار میگیرد."50-عمق یخبندان در ساختمان سازی چیست؟گزینه صحیح2- فاصله سطح روی زمین تا روی شالودهگزینه صحیح سازمان سنجش3: فاصله سطح بیرونی زمین تا زیر شالودهمنبع:محمود گلابچی –ساختمانها چگونه عمل میکنند-انتشارات دانشگاه تهران-صفحه193-تورم خاک در اثر یخبندان-حرکت رو به بالای خاک تا چندین اینچ مربع در اثر یخبندان معمول بوده و به ان پدیده تورم خاک در اثر یخبندان می گویند.و به راحتی با قرار دادن انتهای پی زیر سطحی که خاک در زمستان یخ میزند میتوان از این پدیده جلوگیری کرد.66-تفاوت عمده کاشی کای اصفهانی با شیوه های ماقبل در استفاده ازچیست ؟سوال ایهام دارد-با توجه به فصل پنجم کتاب سبک شناسی پیرنیا(شیوه اصفهانی)بخش ارایه استفاده از رنگهای نامناسب _نه فقط گرم_در کاشی کاری این دوره دیده میشود ،از طرفی استفاده از خطاطی در کاشی کاری از ویژگیهای این دوره میباشد گزینه صحیح تر گزینه 3-خطاطی میباشدگزینه صحیح سازمان سنجش2 استفاده از رنگهای گرم76-استفاده از پوشش بیضوی در کدام دوره در اوروپا اغاز گردید؟گزینه صحیح :2 رنسانسگزینه صحیح سازمان سنجش: 4 باروکمنبع:ابراهیم زارعی -معماری جهان-فصل 15معماری رنسانس-صفحه361- در کلیسای سان اندریا اثر البرتی پهنای صحن کلیسا با پهنای بنای ان برابراست وطاق گهواره ای کوچکتری عمود بر ان از سمت راست منشعب میشود .وهمان صفحه369مقطع کلیسای سانتا ماریو دله چکاری همان صفحه369مقطع تمپیه تو 88-کدام یک از دو سبک معماری وهنری زیر تضاد بیشتری با هم دارند؟گزینه صحیح :4مدرنیسم و پست مدرنیسم گزینه صحیح سازمان سنجش:2رمانتیسم و نیو کلاسیسممنبع:وحید قبادیان-مبانی و مفاهیم در معماری معاصر غرب-دفتر پژوهش های فرهنگی-فصل پنجم پست مدرنیته-صفحه91-نکته مشترک بین همه فلاسفه پست مدرن این است که قطعیت علمی و خرد گرایی محض مدرن را زیر سوال میبرند.وهمان کتاب فصل چهارم-صفحه63-رمانتیسم یک جنبش فلسفی،هنری وادبی در اواخر قرن 18 و19میلادی،در شمال غربی اروپا است،که بعد ها به سایرنقاط اورپا و امریکا سرایت کرد،این جنبش واکنشی در برابر خرد گرایی عقل مدرن بود.و اولین بار توسط دو شاعر المانی(گوته و شیلر)برای اولین بار کلاسیسم (نه نیو کلاسیسم)را در مقابل رمانتیسم را به کار بردند.حتی اگر در گزینه 2 بجای نیو کلاسیسم-کلاسیسم بکار میرفت –جز گزینه های صحیح محسوب می شد اما با توجه به (تضاد بیشتری)در سوال امده باز هم گزینه صحیح تر گزینه 4 مدرنیسم و پست مدرنیسم خواهد بود.91- در کدام گزینه به هنگام کار هر سه نیروی فشار،کشش و پیچش وجود دارد؟گزینه صحیح :3 تاب گزینه صحیح سازمان سنجش:1صندلیتاب داراي 4 عضو اصلي ميباشد شامل: 1-محل نشستن 2-زنجير يا طناب3-ميله فوقاني كه طناب را نگه داشته 4-پايه هاي تاب مي توان چنين استدلال كرد كهالف)طناب به وضوح به كشش كار ميكندب) ميله فوقاني در هنگام استفاده از تاب تنش پيچشي (از نوع متغير)دارد-همانطور که دکتر گلابچی در کتاب سازه در معماری –صفحه 69-اورده است:"هر گاه بارهایی موجب چرخاندن سازه ای شوند در ان پیچش ایجاد میگردد.برای مثال بارگذاری خارج از مرکز ثقل که به یک تیر بین دو ستون وارد میشود ،موجب تنشهای پیچشی میگردد"از همین روست که ،در نصب تاب وموارد مشابه، مهمترین نکته، مهار رانش ایجاد شده توسط لنگر پیچشی ناشی از بار های دینامیکی استج) پايه ها ونشیمنگاه نيز،فشاري عمل خواهند. 95-در یک مجموعه بیمارستانی تفاوت میان درمانگاه و اورزانس چیست؟گزینه صحیح: 3وجود برانکارد ،تعداد مراجعین گزینه صحیح سازمان سنجش:2 ساعات کار ،میزان تخصصی بودندر کل این سوال ایهام دارد-با توجه به تقسیم بندی مراکز درمانی –وزارت بهداشت ودرمان –و وجود بیمارستان های شبانه روزی –و اورزانس های24 ساعته قطعا گزینه 2 صحیح نیست-اما بین گزینه ها اورزانس با توجه به شرایط-دارای پیک مصرف متفاوتی است وبا توجه به برنامه فیزیکی مراکز درمانی، وجود برانکارد از ملزومات اساسی اورزانس است. 106-ناظری در طبقه دوم ساختمان ((الف))ایستاده است و ساختمان ((ب))سه طبقه است ساختمان ((ج))دست کم چند طبقه باشد تا ناظر انرا ببیند؟گزینه صحیح: 2پنج گزینه صحیح سازمان سنجش:4هفت 120-در کدام یک از باغ های تهران می توان تاثیر باغ سازی غرب را مشاهده کرد؟گزینه صحیح:2 گلستان گزینه صحیح سازمان سنجش:4 فرح ابادکتاب–قسمت معماری منظر –فصل باغ های ایرانی-253صفحه -در باغ گلستان تهران بیشترین تاثیر پذیری از باغ سازی غرب را می توان مشاهده کرد.128-کدام مورد درتوصیف باغ های سمر قند عهد تیمورینادرست است؟گزینه صحیح :2وجود کوشک مرکزی درمرکز فضا گزینه صحیح سازمان سنجش: 1استفاده از هندسه مستطیلی کشیدهمنبع:غزاله روحانی-فصل 3-تحول تاریخی در باغ ایران-قسمت1 باغ های تیموری- باغ های تیموری بسیار وسیع بادیوارهای بلند محصور بودنددر وسط هر دیوار سر در های مزین به کاشی کاری طلایی و ابی احداث میشد .در گوشه ها ی باغ کاخ های 3 طبقه بنا میشد در مرکز باغ تپه ای بسیار مرتفع با سنگ وخاک میساختند ،بر فراز تپه فضای فضای مسطحی با دیواره های محصور چوبی و داخل این حصار هم چندین باغ زیبا بنا میکردند –فضای باغ تیموری با تناسب زیاد طراحی می شد و در اغلب انها خیابان ها و باغچه های مستطیل شکل ساخته می شد.

آخرین ویرایش:

farshid_hashemi

عضو جدید
خوشه بندی

خوشه بندی

20 اسفند آخرین فرصت اعتراض است. کسانی که فریضه اعتراض رو بجا نیاوردن بشتابند.
عید دوستان عزیز مبارک
اینم خوشه بندی رتبه ها (سازمان خوشه گستر نوین علی آباد قطور)
33_37 >>> رتبه 800تا1500 :w24:
37_39 >>> رتبه 400 تا800
39_41>>> رتبه 200 تا400
41_43>>> رتبه 150 تا200
43_45>>> رتبه 100 تا150
45_47>>> رتبه 70 تا 100
47_49>>> رتبه 40 تا 70
49_51>>> رتبه 30 تا 40
51_53>>> رتبه 20 تا 30
53_55>>> رتبه 10 تا 20
55_57>>> رتبه 3 تا 10 :w43:
%58 نفر سوم(دوست نفر اول)
%59 نفر دوم (دوست صمیمی نفر سوم):w36:(فردی که در تصویر 3 نفر رو به آغوش می کشه یکی از اساتید دانشگاه تهران به نام مهری بهجته!!!)
%60 نفر اول (نفر اول جواب سوالارو از قبل می دونسته) :w42:

5967

عضو جدید
20 اسفند آخرین فرصت اعتراض است. کسانی که فریضه اعتراض رو بجا نیاوردن بشتابند.
عید دوستان عزیز مبارک
اینم خوشه بندی رتبه ها (سازمان خوشه گستر نوین علی آباد قطور)
33_37 >>> رتبه 800تا1500 :w24:
37_39 >>> رتبه 400 تا800
39_41>>> رتبه 200 تا400
41_43>>> رتبه 150 تا200
43_45>>> رتبه 100 تا150
45_47>>> رتبه 70 تا 100
47_49>>> رتبه 40 تا 70
49_51>>> رتبه 30 تا 40
51_53>>> رتبه 20 تا 30
53_55>>> رتبه 10 تا 20
55_57>>> رتبه 3 تا 10 :w43:
%58 نفر سوم(دوست نفر اول)
%59 نفر دوم (دوست صمیمی نفر سوم):w36:(فردی که در تصویر 3 نفر رو به آغوش می کشه یکی از اساتید دانشگاه تهران به نام مهری بهجته!!!)
%60 نفر اول (نفر اول جواب سوالارو از قبل می دونسته) :w42:

دوست عزیزم این دخوشی ها چیه به ما میدی ؟؟من با 46 نامید نامیدمپارسال 48بودم رتبم شد 400خیلی دوست دارم باور کنم این حرف ها رو اما باید دیگه برم دنبال پوتین و لباس مقدس!!واسه اسکیس خیلی مایه گذاشتم اما دیگه باید با همه اینا بدرود بگم!!!

غزل22

عضو جدید
معلومه که خیلیا نزدن. این سوال مختص اصفهانیای عزیز بود:D تبریک میگم به اصفهانی بودنت. نصف سوالارو از اصفهان داده بودن. اونم از چه بناهای مهمی! مسجد سید، سر و ته چهارباغ، خرگاه...اون محراب الجایتو دیگه ته مرامشون بود ;)

بچه که نیستیم به کدورت کشیده بشه، صرفا در حرکتی پست مدرن به هجو کشیدم حرکت ایشونو:D وی هم با نقل قولی از ولتر(اگه اشتباه نکنم) منو به ریشه های مدرنش توجه داد :D

من به عنوان یک اصفهانی باید بگم سر امتحان از اصفهانی بودنم ناامید شده بودم که چطور تا حالا اسم این باغها به گوشمم نخورده...بعد از امتحان فهمیدم دوستام هم که اصفهانی بودن همین نظرو داشتن....حالا اولجایتو شاید ولی من هنوزم نفهمیدم من ( این اسمای 600 سال پیش این باغهای نیست در اصفهانو ) باید از کجا میدونستم؟؟؟؟؟

farshid_hashemi

عضو جدید
افزایش روحیه

افزایش روحیه

دوست عزیزم این دخوشی ها چیه به ما میدی ؟؟من با 46 نامید نامیدمپارسال 48بودم رتبم شد 400خیلی دوست دارم باور کنم این حرف ها رو اما باید دیگه برم دنبال پوتین و لباس مقدس!!واسه اسکیس خیلی مایه گذاشتم اما دیگه باید با همه اینا بدرود بگم!!!
این خوشه بندی به سفارش یکی از دوستان ترتیب داده شده.( برای افزایش روحیه);)
خوشه بندیه اصلی رو تو تاپیک های قبل گذاشتم:eek:

donfidelio

عضو جدید
کاربر ممتاز
یه دیدگاهی هست که میگه درصد کنکور ارشد عین قیمت مسکن میمونه. تحت هر شرایطی رو به افزایشه. تقریبا تا حالا همین بوده. ولی من دوست دارم خوشبین باشم و فکر کنم که امسال درصدا میان پایین.(اگه پایین نیاد که شکی نمیمونه عده ای بخشی از سوالاتو داشتن). یه دلیل برا حرفم آزمونهای پارسست. درسته کنکور با پارسه زمین تا آسمون فرق داره ولی تا اونجا که من میدونم گسترده ترین آزمون آزمایشی برای معماریه و میتونه یه معیار خوبی باشه. این دوست عزیزمون که این خوشه بندیا رو انجام میده و البته من نام نمیبرم که ریا نشه:))) در اکثر آزمونها رتبه 1 رو کسب میکرد و در تعداد قلیلی به رتبه 5 رضایت میداد. خب طبیعیه که همه انتظار داشته باشن دست کم تو کنکور هم زیر 10 بیاره. زیر 10 هم نه دیگه زیر 20 بیاره.(کما اینکه پارسالم آورده بودن) ولی الان میانگینش حدود 48% هست. خب این خیلی چیزا رو اثبات میکنه. اصلا اگه رتبه های 1 رقمی پارسه زیر 100 نشن پس کیا بشن؟! قطعا خیلیا هستن که خودشون خوندن ولی چه تعداد هستن این دوستان؟! ممکنه انقدر زیاد باشن و انقدرم خوب خونده باشن؟! بی شک نه ممکن نیست. مگر اینکه عده ای بخش زیادی از سوالا و یا موارد خاص امتحانی بهشون الهام شده باشه به طرق مختلف...

زیاد مضطرب نباشید. دلم روشنه که رتبه ها خوب میان. خیلی هم به حواشی اطرافیانتون دقت نکنید. من تقریبا میدونم بعضی دوستام چه جوابایی دادن ولی درصدشونو از اونیکه من حساب میکنم 5-6% بالاتر میگن. خب حق هم دارن چند ماه زحمت کشیدن نمیخوان جبو رفیقاشون کم بیارن. به هر حال هر جوری که باشه و حتی 5% هم تو آزمون تستی کم آورده باشین با 10% بیشتر زدن تو اسکیس جبران میشه. هر چند سیستم اسکیس چند برابر بحث برانگیز تر از آزمون تستیه :)

mohamo

عضو جدید
سوال مسجد سید اصفهان

سوال مسجد سید اصفهان

سوال مسجد سید اصفهان
مقاله معماري شهري مسجد در مكتب اصفهان -دستور زبان و واژگان نوشته خانم مهندس زهرا اهري و آقاي دكتر سيد محسن حبيبي
1-1-4- تركيب شكل كلي فضاي دروني( صفحه 25).
کجا اسمی از مهتابی و شبستان برده ؟

تاریخ
سوال مسجد سید اصفهان ایجاد مهتابی روی شبستان میشه یا تلفیق مسجد و مدرسه؟؟ من فکر میکردم مهمترین شاخصه اش شیوه تلفیق مسجد مدرسه است.
تفاوت کاشی کاری اصفهانی با شیوه ماقبل هردو گزینه 2و4 صادقه، البته به نظرم گزینه 2 کمتر چون در شیوه اصفهانی گفته شده که تنوع رنگ زیاد میشه نه ایجاد رنگهای صرفا گرم. ونقوش گیاهی که دیگه تابلو که تو شیوه اصفهانی بوده.
اصول بنیادی معماری یونان همه تو کلاس ما گزینه 1 رو درست میدونستن ، اما گزینه 4 شد!!؟ دیگه اینو نمیدونم... البته خودم یادم نیست 1 زدم یا 4 ،، مهم اینه که گند زدم.... خدا........
فنی
بلوک سیمانی هم که کلا مزخرف گفته........
به نظرم ترکهای مویی روی پوشش نهایی اندود دیوار ، باید از ضخامت اندود باشه ، نه نشست پی ...
آخه واقعا فاصله افقی تا سرویس بهداشتی 150 متر میتونه باشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
درک
کشش و فشار و پیچش تو هر چی باشه تو صندلی نیست ..
سوال بیمارستان که کلا مسخره بود
کارکرد معماری هم خیلی 2سو بود چون به فرم و شکل و هم مکان بستگی داره
دسته مگس کشم تیر طره است پس باید از اونجایی که طره شده I بیشتر داشته باشه بخاطر اینکه ماکزیمم لنگر رو در این ناحیه داره، یعنی ارتفاع بیشتر نه اینکه I خوابیده باشه آخه من اینو به کی بگم.......

در کل به نظرم یک ساعتم روی درآوردن کلید وقت نذاشتن ، البته روی طرح سوالا و کلید با هم ... بدترین کنکور معماری امسال بوده اینو به صراحت میگم ... فقط شانس شانس ، هر چی بیشتر بلد بودی و بیشتر تحلیل میکردی کمتر میزدی..

پیوست ها

• DSCN1212.jpg
    DSCN1212.jpg
    31.2 کیلوبایت · بازدیدها: 0

farshid_hashemi

عضو جدید
مهتابی

مهتابی

سوال مسجد سید اصفهان
مقاله معماري شهري مسجد در مكتب اصفهان -دستور زبان و واژگان نوشته خانم مهندس زهرا اهري و آقاي دكتر سيد محسن حبيبي
1-1-4- تركيب شكل كلي فضاي دروني( صفحه 25).
کجا اسمی از مهتابی و شبستان برده ؟
من هیچ تعصبی نسبت به گزینه ای که زدم ندارم ... ولی شما مسجد سید رو از نزدیک دیدین؟(البته من خودم هم ندیدم :eek:) پلانشو دیدین؟ درسته که مسجد مدرسه است ولی تنها مسجدیه که رو شبستانش یه ردیف صفه یا مهتابی داره شبیه( mezzanine )
جواب صحیح همون مهتابی هستش ولی واقعا مهتابی سید اصفهان اونقدر مهمه که بشه سوال ارشد؟؟؟؟!!!! اکثر بچه ها اصلا اسم این مسجد رو هم نشنیده بودن. طراحان محترم میخوان به ما یاد آور بشن چیز هایی که تو منابع نوشته شده مثلا مطالبی که تو نویفرت و زیبایی شناسی و سبک شنا سی و ... هستن همشون کشکه و معماری یعنی دسته ی مگس کش و تاب و توپ.

elahe66

عضو جدید
کاربر ممتاز
من هیچ تعصبی نسبت به گزینه ای که زدم ندارم ... ولی شما مسجد سید رو از نزدیک دیدین؟(البته من خودم هم ندیدم :eek:) پلانشو دیدین؟ درسته که مسجد مدرسه است ولی تنها مسجدیه که رو شبستانش یه ردیف صفه یا مهتابی داره شبیه( mezzanine )
جواب صحیح همون مهتابی هستش ولی واقعا مهتابی سید اصفهان اونقدر مهمه که بشه سوال ارشد؟؟؟؟!!!! اکثر بچه ها اصلا اسم این مسجد رو هم نشنیده بودن. طراحان محترم میخوان به ما یاد آور بشن چیز هایی که تو منابع نوشته شده مثلا مطالبی که تو نویفرت و زیبایی شناسی و سبک شنا سی و ... هستن همشون کشکه و معماری یعنی دسته ی مگس کش و تاب و توپ.
اگه آدم واقعا قصد یادگیری داشته باشه نیرویی که وارد میشه به جسم چه تیر باشه چه دسته ی مگس کش چه تاب چه توپ فرقی نمی کنه!! تجزیه تحلیل یکیه!! ولی من مشکلم اینجاست که گزینه ها یه جوری بودن واقعا!!! یعنی بستگی به نوع خاص مد نظر طراح داشت!!! می دونی چی میگم؟انگار حداقل دوتاش حتما میشد ولی بستگی داشت که چی تو ذهن اون طراح خاصه!!یعنی اظهار نظر شخصی!!!نه کلی و علمی!!!
یا اطلاعات واقعا کافی و دقیق نبود!! مثلا اون طبقات!!! آخه شماتیک کشیدن شکل هم حدی داره!!!
یا اینکه مثلا تو سوال های تاریخ مثلا کارهای آگوست پره به خدا همه کاراش با جزییات جلوی چشمم بود ولی گزینه ها ش جوری بود که از یه نظر نگاه می کردی یکیش درست میشد از یه نظر دیگه یکی دیگه!!کلا ابهام داشت !!! وگرنه بچه ها ضعف دانش نداشتند!!!بیشتر از ابهام های بی ارزش( چه از نظر ادبیات سوال و چه با بازی با کلمات چه شکل نامشخص چه برداشت های خیلی شخصی و هنری و سلیقه ای و... به هر ترتیب مشکلاتی که به دانش علمی و پایه معماری ربط نداره و یه جورایی حاشیه است) مجبور میشدند تست رو از ترس نمره منفی خالی بذارن!! یعنی الانم که منابع جلومه هیچ فرقی با سر امتحان ندارم!!!چون بازم اون سوال ها رو نمی تونم بر اساس این مطالب نوشته شده مطمئن بزنم!!!من نمی گم سوال گل درشت ( که هر کی یه بارم یه کتابی خوند بلد باشه چون اینطوری حق اونایی که دقیق خوندن ضایع میشه) بدند که ما بگیم دانش پایه معماری !! من می گم سوال ریز ولی علمی ( بدون ابهام و سلیقه ی شخصی) !!!!به خاطر همین بچه هایی که واقعا خونده بودند خیلی حرص خوردند و شنگولای عشق حاشیه که حالا بزنیم یه چیز میشه ذوق مرگ شدند!!و واقعیت اینه که شانس هم دارند!!!از اینش خیلی می ترسم!!!

آخرین ویرایش:

donfidelio

عضو جدید
کاربر ممتاز
حالا همه اینا به کنار جواب اون تست زبان wind نشد شرطو باختیا :) البته نگفتم که ریا بشه صرفا هدف یاداوری بود :دی

shailan

عضو جدید
اگه آدم واقعا قصد یادگیری داشته باشه نیرویی که وارد میشه به جسم چه تیر باشه چه دسته ی مگس کش چه تاب چه توپ فرقی نمی کنه!! تجزیه تحلیل یکیه!! ولی من مشکلم اینجاست که گزینه ها یه جوری بودن واقعا!!! یعنی بستگی به نوع خاص مد نظر طراح داشت!!! می دونی چی میگم؟انگار حداقل دوتاش حتما میشد ولی بستگی داشت که چی تو ذهن اون طراح خاصه!!یعنی اظهار نظر شخصی!!!نه کلی و علمی!!!
یا اطلاعات واقعا کافی و دقیق نبود!! مثلا اون طبقات!!! آخه شماتیک کشیدن شکل هم حدی داره!!!
یا اینکه مثلا تو سوال های تاریخ مثلا کارهای آگوست پره به خدا همه کاراش با جزییات جلوی چشمم بود ولی گزینه ها ش جوری بود که از یه نظر نگاه می کردی یکیش درست میشد از یه نظر دیگه یکی دیگه!!کلا ابهام داشت !!! وگرنه بچه ها ضعف دانش نداشتند!!!بیشتر از ابهام های بی ارزش( چه از نظر ادبیات سوال و چه با بازی با کلمات چه شکل نامشخص چه برداشت های خیلی شخصی و هنری و سلیقه ای و... به هر ترتیب مشکلاتی که به دانش علمی و پایه معماری ربط نداره و یه جورایی حاشیه است) مجبور میشدند تست رو از ترس نمره منفی خالی بذارن!! یعنی الانم که منابع جلومه هیچ فرقی با سر امتحان ندارم!!!چون بازم اون سوال ها رو نمی تونم بر اساس این مطالب نوشته شده مطمئن بزنم!!!من نمی گم سوال گل درشت ( که هر کی یه بارم یه کتابی خوند بلد باشه چون اینطوری حق اونایی که دقیق خوندن ضایع میشه) بدند که ما بگیم دانش پایه معماری !! من می گم سوال ریز ولی علمی ( بدون ابهام و سلیقه ی شخصی) !!!!به خاطر همین بچه هایی که واقعا خونده بودند خیلی حرص خوردند و شنگولای عشق حاشیه که حالا بزنیم یه چیز میشه ذوق مرگ شدند!!و واقعیت اینه که شانس هم دارند!!!از اینش خیلی می ترسم!!!

درسته. فکر می کنم یه آدم با حال و حوصله می خواد که یه تومار جمع کنه واسه این سوالا. جوابایی که شده مایه تفریح خانواده. هر کی شروع کنه منم کمکش میکنم.:biggrin:. خودم انرژیشو ندارم

elahe66

عضو جدید
کاربر ممتاز
حالا همه اینا به کنار جواب اون تست زبان wind نشد شرطو باختیا :) البته نگفتم که ریا بشه صرفا هدف یاداوری بود :دی
چی میشد؟ جواب تو؟پس شامرو افتادیم!!! کجا می خوای مهمون کنی؟؟؟البته من وقتم خیلی پره ولی یه روز قرار بذار به هر حال شرط بسته بودیم دیگه!!!اگه دونفره باشه میشه حداقل 12 تومن!!!همرات باشه!تیپم بزن !!! چون با بد تیپا بیرون نمیام!

آخرین ویرایش:

elahe66

عضو جدید
کاربر ممتاز
درسته. فکر می کنم یه آدم با حال و حوصله می خواد که یه تومار جمع کنه واسه این سوالا. جوابایی که شده مایه تفریح خانواده. هر کی شروع کنه منم کمکش میکنم.:biggrin:. خودم انرژیشو ندارم
واقعیتش منم ندارم
;)
شما هم مثه من بی حال شدید؟؟؟ اصلا قبل آزمون چی بودم الان چی شدم!!! می ترسم پشتم باد بخوره!!!پایان نامه هم دارم کلاس اسکیسم دارم!!! ولی یهو میام اینجا یه چیزایی می خونم احساساتی میشم شروع میکنم به نوشتن مطلب و احساساتم!!راستی donfidelio قراره شام بده هر کی خواست بیاد!!! من شرط بسته بودم باختم مثه اینکه !!!بیاین سر شام یه کم به طراح ها ... عقده هامون خالی شه باهم بیشتر تخلیه میشیم!!

آخرین ویرایش:

donfidelio

عضو جدید
کاربر ممتاز
man میشد جوابش دیگه. به نشانه اعتراض نگاه نکردی جوابا رو؟

shailan

عضو جدید
بچه ها کسی به سوال معبد ایذه اعتراض نداره؟ واقعا اونجا پاگودا هم داره؟

elahe66

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها کسی به سوال معبد ایذه اعتراض نداره؟ واقعا اونجا پاگودا هم داره؟
نه نداره!!یعنی اعتراض داره ولی پاگودا نداره!عکسش هزار جا هست با دید پرنده!!!

آخرین ویرایش:

donfidelio

عضو جدید
کاربر ممتاز
دستت درد نکنه انقدر مرام میذاری تو:D خوب شد باختی اگه میبردی که باید وام میگرفتم از بانک:D

farshid_hashemi

عضو جدید
پلان

پلان

امید وارم شما هم منبعی را ارائه کنید تاسند مدرک علمی جای حرفهای .... را بگیرد.[/QUOTE]
دوست عزیز چرا عصبانی میشی؟:w05: ...نظر استاد معماری اسلامی من این بود دیگه.
مگه من کلید هارو تنظیم کردم؟؟؟؟ چرا اینقدر از من بدت میاد آخه؟؟؟:w30:

mohsenplasma

عضو جدید
متن دقیق شرح وضعیت مهتابی مسجد سید که صحت تست رو تایید می کنه کتاب اقلیم و ابنیه سنتی نوشته وحید قبادیانه. با عکس رنگی و به تفصیل گفته. دم دست ندارم وگرنه صفحه می دادم خدمتتون:smile:

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا