آموزش نرم افزار comsol

فرشته ام

متخصص کامسول
کاربر ممتاز
Image 50.jpg
هر چه مقدار max کمتر باشد شبکه های مش بندی ریز تر میشه و جواب دقیقتر(اما بهتره با کامپیوترهای ما مش رو خیلی زیاد ریز نکنیم چون فکر کنم سالها باید صبر کنیم تا جواب بده)اگه مش رو زیاد کردین و دیدین جواب نمیده stop پایین صفحه رو بزنین

حال چگونگی وارد کردن وابستگی به زمان
Image 51.jpg

فرشته ام

متخصص کامسول
کاربر ممتاز
حال در قسمت زیر متغیر ها رو وارد میکنیم
Image 54.jpg
سرعت بصورت تابعی از زمان مطرح میشه که اصلش بصورت زیر هستu=0.6s(1-s)step1(t[1/3]) که باید بصورت توابع ریاضی مثله توابعی که تو متلب مینویسیم نوشته بشه
یا تابعی مثله
u=2step1t که بصورت u=2*step1(t) نوشته میشه

Image 55.jpg

zahra safari

عضو جدید
سلام
من ی پروژه کامسول دارم که ی بیوراکتور غشایی رو مدل کرده
میتونی کمکم کنی؟
میشه آدرس میلتو برام بذاری؟

masterwar_sg

عضو جدید
سلام
من میخوام یه ترانزیستور درست کنم (3d)(فعلا مهم نیست که این ترانزیستور به ولتاژ وصل میشه یا ازش جریان رد میشه)
برای شروع میخوام یه مکعب از جنس سیلیکن با ناخالصی نوع p (یعنی سیلیکنی که با آلمینیوم دوپینگ شده) درست کنم
همین باید چه کار کنم
ممنون

amir ghasemiyan

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
کاش میشد فیلم گذاشت آپلود کردن سخته:cry:

مرسي بابت تاپيك خيلي خوبتون :gol:
ميشه فيلم هم گذاشت. شما ميتونين نرم افزار camtasia رو نصب كنيد. نرم افزار تخصصي ساخت فايل هاي آموزشي هست.
ميتونين خروجي gif بگيرين و همينجا آپلود كنيد يا اينكه خروجي avi يا wmv و ... بگيرين و يكجا آپلود كنيد

mohsen r1991

عضو جدید
سلام بچه ها. می خواستم ببینم می تونید یکم کمکم کنید.
قراره با نرم افزار کامسول یک هات پلیت طراحی کنم و پروفایل دماییش رو از زمان ناپایداری تا پایدار شدنش بدست بیارم.
لطفا اگه کسی میتونه کمک کنه. ممنون

pyman2500

عضو جدید
با سلام
من تازه با این برنامه آشنا شدم و می خوام در باره Microfuids با این برنامه شبیه سازی کنم.... برای دانلود این برنامه چند پارت وجود داره. من کدوم پارت رو باید دانلود کنم؟؟؟؟ یا اینکه یک برنامه مرتبط هست؟؟؟؟ اگر کتاب فارسی کسی در اینباره داره لطفا معرفی کنه.

snake-bigboss

عضو جدید
سلام بچه ها. می خواستم ببینم می تونید یکم کمکم کنید.
قراره با نرم افزار کامسول یک هات پلیت طراحی کنم و پروفایل دماییش رو از زمان ناپایداری تا پایدار شدنش بدست بیارم.
لطفا اگه کسی میتونه کمک کنه. ممنون
این کاری که می خواهید انجام بدید خیلی سخت نیست
اگه فقط قصدتون پروفایل دمایی با یکی از امکاناتش کاملا راحته که اسمش اینه
heat transfer in solids

snake-bigboss

عضو جدید
با سلام
من تازه با این برنامه آشنا شدم و می خوام در باره Microfuids با این برنامه شبیه سازی کنم.... برای دانلود این برنامه چند پارت وجود داره. من کدوم پارت رو باید دانلود کنم؟؟؟؟ یا اینکه یک برنامه مرتبط هست؟؟؟؟ اگر کتاب فارسی کسی در اینباره داره لطفا معرفی کنه.
شما باید نرم افزار رو کاملا دانلود کنید
یه چندتا مثال آموزشی داخل خود کامسول هست که واقعا کمکتون میکنه

asir6355

عضو جدید
سلام فرشته ام ممنوم از مثالهای خوبت
ما منتظر مثال سوم هستییییییییییییممم

mesbahifar

عضو جدید
سلام.
من رشتم مكانيكه. پروژه من بهينه سازي رطوبت گيري سرمايشي با قطعه ترموالكتريك هست. يه مبدل پره دار مثل همينايي كه روي سي پي يوي كامپيوتره درون يه باكس قرار داره كه هوا از بين پره ها رد ميشه و رطوبتش بخاطر دماي پايين پره ها گرفته ميشه. همونطور كه گفتم سرمايش از طريق قطعه ترموالكتريك تامين ميشه. خروجي كه ازش مي خوام ميزان رطوبت گرفته شده و شبيه سازي condensation روي پره ها هست. مي خواستم بدونم با كامسول ميشه اينو حل كرد. ظاهرا در زمينه فلوئنت هم تخصص داريد بنظرتون كدوم بهتره؟ كامسول يا فلوئنت؟ و اينكه مش بندي توي كامسول چطوري انجام ميشه. منظورم اينه كه نيازي به يه نرم افزار جانبي مثل گمبيت هست يا نه؟

فرشته ام

متخصص کامسول
کاربر ممتاز
سلام.
من رشتم مكانيكه. پروژه من بهينه سازي رطوبت گيري سرمايشي با قطعه ترموالكتريك هست. يه مبدل پره دار مثل همينايي كه روي سي پي يوي كامپيوتره درون يه باكس قرار داره كه هوا از بين پره ها رد ميشه و رطوبتش بخاطر دماي پايين پره ها گرفته ميشه. همونطور كه گفتم سرمايش از طريق قطعه ترموالكتريك تامين ميشه. خروجي كه ازش مي خوام ميزان رطوبت گرفته شده و شبيه سازي condensation روي پره ها هست. مي خواستم بدونم با كامسول ميشه اينو حل كرد. ظاهرا در زمينه فلوئنت هم تخصص داريد بنظرتون كدوم بهتره؟ كامسول يا فلوئنت؟ و اينكه مش بندي توي كامسول چطوري انجام ميشه. منظورم اينه كه نيازي به يه نرم افزار جانبي مثل گمبيت هست يا نه؟

با سلام
کامسول نرم افزار جانبی نداره و مش بندی داخل خودش انجام میگیره برعکس فلوئنت

snake-bigboss

عضو جدید
با سلام
کامسول نرم افزار جانبی نداره و مش بندی داخل خودش انجام میگیره برعکس فلوئنت
این کاری رو که می خواهید انجام بدید با فبوینت بهتر انجام میشه
مخصوصا اگه کامپیوترتون قوی نباشه
در ضمن بهتره که شکلش رو تو catia ایجاد کنید و بعدش داخل نرم افزار import کنید.

mina&amin

عضو جدید
سلام من رشتم برقه. یه پروژه بهم دادند با نرم افزار کامسول.. اصلا بلد نیستم. کسی میتونه کمکم کنه؟ موضوع پروژم:حل معادله یک بعدی پواسون در محیط غیر یکنواخت با استفاده از کامسول

hosinhosini

عضو جدید
سلام
در سایت اصلی comsol یک مثال حل شده به عنوان fixed bed reactor for catalytic وجود دارد
من فایل fixed_bed_reactor.pdf را دانلود کردم ولی fixed_bed_reactor.mph رو نمیتوانم.
فایل fixed_bed_reactor.mph نیاز دارم.
با تشکر

snake-bigboss

عضو جدید
سلام من رشتم برقه. یه پروژه بهم دادند با نرم افزار کامسول.. اصلا بلد نیستم. کسی میتونه کمکم کنه؟ موضوع پروژم:حل معادله یک بعدی پواسون در محیط غیر یکنواخت با استفاده از کامسول
فک کنم معادله ی پواسون رو تو خود نرم افزار داشته باشه
شما برید نرم افزار رو نصب کنید از model library میتونید استفاده کنید که پروژه تون رو انجام بدید

pyman2500

عضو جدید
با سلام
من یک درخواست دارم ..... من نیاز به فایل کرک برنامه comsol دارم. برنامه کرک با فرمت dat هست که خراب شده بر روی سی دی و عمل نمی کنه .... امکان داره این فایل کرک رو اینجا بزارید تا بتونم برنامه رو نصب کنم . چون در هنگام نصب این فایل رو می خواد.
ممنون

P O U R I A

مدیر مهندسی شیمی مدیر تالار گفتگوی آزاد
مدیر تالار
با سلام
من یک درخواست دارم ..... من نیاز به فایل کرک برنامه comsol دارم. برنامه کرک با فرمت dat هست که خراب شده بر روی سی دی و عمل نمی کنه .... امکان داره این فایل کرک رو اینجا بزارید تا بتونم برنامه رو نصب کنم . چون در هنگام نصب این فایل رو می خواد.
ممنون
سلام دوست من ...

من یه فایل کرک این نرم افزارو برات می ذارم امیدوارم کارکنه...

پیوست ها

• MAGNiTUDE.rar
    1.1 کیلوبایت · بازدیدها: 0
بالا