[ آمادگی برای آزمونهای استخدامی ] - همه کسایی که قبول شدن یا میخوان امتحان بدن مشارکت کنند

mohsenv21

عضو جدید
سال های قبل تر میومد
ولی من خودم توی 4تا از آزمونای نفت شرکت کردم که تو هیچکدومشون سوال عمومی نبود(البته یکی شون رو حضور ذهن ندارم که سوال عمومی داشت یا نه )

حتی اگر لینک اگهی استخدام سال گذشته رو زحمت بکشی و چک کنی (چند پست بالاتر جناب ایلیا33 زحمتشو کشیدن) اسمی از دروس عمومی نیست
به هر حال من نمونه سوالات عمومی سال های قبل رو دیدم ,اگر هم بیاد معمولا بسیار ساده هستن و فکر نمیکنم نیاز به خوندن داشته باشن. عموما درحد دروس دبیرستان هستن
موفق باشین

مهندس مثل اینکه آگهی رو کامل نخوندینش، توی قسمت "و" دقیقا دروس عمومی و تعداد سوالاتش نوشته شده

sharifi-eng

عضو جدید
مهندس مثل اینکه آگهی رو کامل نخوندینش، توی قسمت "و" دقیقا دروس عمومی و تعداد سوالاتش نوشته شده

والا من هرچی فکر میکنم یادم نمیاد پارسال از دروس عمومی سوال آورده باشن, شاید من حضور ذهن ندارم(احتمالا آلزایمر گرفتم :()
به هر حال اگرهم سوال بیاد جای نگرانی نیست, سوالات عمومی معمولا بسیار ساده هستن
نیازی نیست وقت بذاری بخونی

آخرین ویرایش:

sharifi-eng

عضو جدید
سلام.
ممنونم مهندس لطف کردین.
آره سوالای عمومی رو دیدم مخصوصا کتمپیوترش خیلی آسونه!
ولی فک کنم پارسال زبان و ادبیات و کامپیوتر اومد تو آزمون.
شما خودتون الان مشغول به کار هستین؟
بله , من پتروشیمی بندرامام مشغول بکار هستم
یه تاپیک با عنوان "
[h=3]نحوه ی امتیاز دهی سوالات آزمون های استخدامی وزارت نفت[/h]
" زدم
گفتم شاید بدرد دوستان بخوره
امیدوارم که اینطور بشه

hosein.3195

عضو جدید
بله , من پتروشیمی بندرامام مشغول بکار هستم
یه تاپیک با عنوان "
نحوه ی امتیاز دهی سوالات آزمون های استخدامی وزارت نفت

" زدم
امیدوارم که اینطور بشه

سلام جنابsharifi-eng.آیا اطلاعاتی در مورد نحوه اعمال سهمیه بومی(خوزستان و بوشهر)دارید یا نه؟اگه دارید وپاسخ بدید ممنون میشم.

آخرین ویرایش:

vahid.gerrard

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام جنابsharifi-eng.آیا اطلاعاتی در مورد نحوه اعمال سهمیه بومی(خوزستان و بوشهر)دارید یا نه؟اگه دارید وپاسخ بدید ممنون میشم.

آره اگه میشه یه اطلاعاتی راجب این بومی و امتیاز افراد بومی هم بدین.ممنون.
گچساران بومی مناطق نفتخیز حساب میشه؟؟یکی از شهرهای اصلیه مناطق نفتخیزه!!اگه میشه یکم اطلاعات بدین.

آخرین ویرایش:

sharifi-eng

عضو جدید

آره اگه میشه یه اطلاعاتی راجب این بومی و امتیاز افراد بومی هم بدین.ممنون.
گچساران بومی مناطق نفتخیز حساب میشه؟؟یکی از شهرهای اصلیه مناطق نفتخیزه!!اگه میشه یکم اطلاعات بدین.

واقعیتش من دقیقا نمیدونم اعمال سهمیه بومی به چه صورت انجام میشه ولی سال گذشته که برای اولین بار این سهمیه در سطح 50٪ (در مقطع کاردانی و لیسانس ) به بومی های استان خوزستان تعلق گرفت , من با یکی از کارمندان بخش تامین نیروی انسانی شرکت مناطق نفت خیز جنوب دراین مورد صحبت کردم که جوابی به من داد که در ظاهر منطقی به نظر میاد ولی اینکه آیا واقعا به همین شکل عمل میشه یا خیر, من نمیدونم.
اینطوری به من جواب داد که :
وقتی اعلام میشه سهمیه بومی استان خوزستان در یک مقطع تحصیلی خاص, 50٪ هستش این به این معنی هست که حداقل نصف استخدامی ها در تمامی رشته ها (در اون مقطع تحصیلی) از افراد بومی استان هستن و این سهمیه به هیچ وجه کم نمیشه.
مثلا اگر اعلام بشه که در رشته ی مهندسی شیمی به 60 نفر نیرو نیاز هست, حتما (و حداقل) 30 نفر از اونها ,بومی استان هستن و غیربومی ها برای 30 نفر باقیمانده رقابت میکنن.
یعنی پس از برگزاری آزمون , نفرات برتر آزمون رو به ترتیب نمره ی اکتسابی مشخص میکنن(بومی و غیربومی با هم). درمرحله ی بعد , از لیست نفرات برتر, ابتدا سهمیه ی بومی ها رو کم میکنن.یعنی توی اون لیست , 30 نفر بومی رو که بهتر از بقیه ی بومی ها نمره کسب کردن رو به عنوان نفرات بومی استخدام میکنن و حال میرن سراغ غیربومی ها و 30 نفر برتر غیربومی رو از لیست مشخص میکنن .

به عبارت دیگه در عمل اینطور میشه که بومی ها با همدیگه برای سهمیه ی 30 نفره رقابت میکنن و غیربومی ها هم برای 30 نفر باقیمانده بعدی باهمدیگه رقابت میکن.

اما حتی اگر نفرات غیربومی , نمره ی اکتسابی شون از نفرات بومی بیشتر بشه بازهم از سهمیه ی بومی ها کم نمیشه.یعنی اگر یک فرد غیربومی داشته باشیم که در آزمون رد شده باشه اما نمره ی اکتسابی اش از آخرین فرد بومی پذیرفته شده(نفر سی ام ) بیشتر شده باشه بازهم همون فرد بومی استخدام میشه تا سهمیه ی 50٪ رعایت بشه.

جوابی که من دریافت کردم این بود ولی من نمیتونم تایید یا تکذیب اش کنم. اما وقتی امسال برای شروع بکار از طرف شرکت حفاری دعوت شدم, با بقیه ی دوستان که صحبت میکردیم و محل سکونت شون رو سوال میکردیم , به نظر میومد که سهیمه 50٪ بومی به درستی رعایت شده.
درمورد سوال وحید عزیز هم باید بگم که بله , گچساران جزء سهمیه بومی احتساب میشه.

حمیدرضا دشتی

اخراجی موقت
واقعیتش من دقیقا نمیدونم اعمال سهمیه بومی به چه صورت انجام میشه ولی سال گذشته که برای اولین بار این سهمیه در سطح 50٪ (در مقطع کاردانی و لیسانس ) به بومی های استان خوزستان تعلق گرفت , من با یکی از کارمندان بخش تامین نیروی انسانی شرکت مناطق نفت خیز جنوب دراین مورد صحبت کردم که جوابی به من داد که در ظاهر منطقی به نظر میاد ولی اینکه آیا واقعا به همین شکل عمل میشه یا خیر, من نمیدونم.
اینطوری به من جواب داد که :
وقتی اعلام میشه سهمیه بومی استان خوزستان در یک مقطع تحصیلی خاص, 50٪ هستش این به این معنی هست که حداقل نصف استخدامی ها در تمامی رشته ها (در اون مقطع تحصیلی) از افراد بومی استان هستن و این سهمیه به هیچ وجه کم نمیشه.
مثلا اگر اعلام بشه که در رشته ی مهندسی شیمی به 60 نفر نیرو نیاز هست, حتما (و حداقل) 30 نفر از اونها ,بومی استان هستن و غیربومی ها برای 30 نفر باقیمانده رقابت میکنن.
یعنی پس از برگزاری آزمون , نفرات برتر آزمون رو به ترتیب نمره ی اکتسابی مشخص میکنن(بومی و غیربومی با هم). درمرحله ی بعد , از لیست نفرات برتر, ابتدا سهمیه ی بومی ها رو کم میکنن.یعنی توی اون لیست , 30 نفر بومی رو که بهتر از بقیه ی بومی ها نمره کسب کردن رو به عنوان نفرات بومی استخدام میکنن و حال میرن سراغ غیربومی ها و 30 نفر برتر غیربومی رو از لیست مشخص میکنن .

به عبارت دیگه در عمل اینطور میشه که بومی ها با همدیگه برای سهمیه ی 30 نفره رقابت میکنن و غیربومی ها هم برای 30 نفر باقیمانده بعدی باهمدیگه رقابت میکن.

اما حتی اگر نفرات غیربومی , نمره ی اکتسابی شون از نفرات بومی بیشتر بشه بازهم از سهمیه ی بومی ها کم نمیشه.یعنی اگر یک فرد غیربومی داشته باشیم که در آزمون رد شده باشه اما نمره ی اکتسابی اش از آخرین فرد بومی پذیرفته شده(نفر سی ام ) بیشتر شده باشه بازهم همون فرد بومی استخدام میشه تا سهمیه ی 50٪ رعایت بشه.

جوابی که من دریافت کردم این بود ولی من نمیتونم تایید یا تکذیب اش کنم. اما وقتی امسال برای شروع بکار از طرف شرکت حفاری دعوت شدم, با بقیه ی دوستان که صحبت میکردیم و محل سکونت شون رو سوال میکردیم , به نظر میومد که سهیمه 50٪ بومی به درستی رعایت شده.
درمورد سوال وحید عزیز هم باید بگم که بله , گچساران جزء سهمیه بومی احتساب میشه.

با سلام و عرض ادب
اما اینطور نیست و سهمیه بومی ها بدین صورت است
مثلا 60 نفر ظرفیت است و 50% بومی باید گرفته شود اما در اصل کمتر از 50% گرفته میشود شاید هم بیشتر اما در اکثر موارد بسیار کمتر از 25% گرفته میشود.
بدین گونه که
ابتدا سه نفر اول در سهمیه بومی نمره انها از 200 محاسبه میشود
که مثلا نفر اول 190
نفر دوم 188
و نفر سوم 185 است
پس بسته به اینکه چند نفر 50 درصد این نمره را اورده اند انتخاب میشوند
پس 190+188+185 تقسیم بر 3 میشود 187.66
پس افراد بومی باید نمره بالای 94 بیاورند
در حالی که شاید فرد غیربومی با نمره 93 قبول شود اما فرد بومی با نمره 94 قبول نشود.
همچنین شاید سه نفر اول بومی نمره 200 اورده باشند اما هزار نفر دیگر 99 اورده باشند و فقط 3 نفر از افراد بومی قبول میشود و از 60 نفر باقی ماند در ظرفیت 57 نفر غیر بومی قبول شوند.
پارسال که اینطور بود

حمیدرضا دشتی

اخراجی موقت
با سلام مجدد دیروز یک بد افزار یا همان ویروس شدید سیستم شرکت گرفت
این ویروس هم از یک سایت قرانی بود
بنام
http://www.quranexplorer.com/quran/
هرکس وارد این سایت شد و چند دقیقه ای در سایت بود و این ویروس رو نگرفت به من میل بزنه
hamidrezadashti@ymail.com
هر کس هم ویروس گرفت باز میل بزنه تا بهش بگم چطور از بین ببرتش
سایت قرانی ویروس دار
خیلی عجیبه
خودم دارم شاخ در میارم

vahid.gerrard

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
با سلام و عرض ادب
اما اینطور نیست و سهمیه بومی ها بدین صورت است
مثلا 60 نفر ظرفیت است و 50% بومی باید گرفته شود اما در اصل کمتر از 50% گرفته میشود شاید هم بیشتر اما در اکثر موارد بسیار کمتر از 25% گرفته میشود.
بدین گونه که
ابتدا سه نفر اول در سهمیه بومی نمره انها از 200 محاسبه میشود
که مثلا نفر اول 190
نفر دوم 188
و نفر سوم 185 است
پس بسته به اینکه چند نفر 50 درصد این نمره را اورده اند انتخاب میشوند
پس 190+188+185 تقسیم بر 3 میشود 187.66
پس افراد بومی باید نمره بالای 94 بیاورند
در حالی که شاید فرد غیربومی با نمره 93 قبول شود اما فرد بومی با نمره 94 قبول نشود.
همچنین شاید سه نفر اول بومی نمره 200 اورده باشند اما هزار نفر دیگر 99 اورده باشند و فقط 3 نفر از افراد بومی قبول میشود و از 60 نفر باقی ماند در ظرفیت 57 نفر غیر بومی قبول شوند.
پارسال که اینطور بود

تا حالا چنین چیزی نشنیده بودم!!
به نظرم خیلی مسخره اومد!!!!

bad..boy

عضو جدید
با عرض سلام خدمت همه دوستان ............وضعیت کار خرابه هممون هم می دونیم ..............ولی اگه امتحانی در کار باشه ....هر چی بیشتر سعی کنیم احتمال قبول شدن بیشتره..........من خودم پارسال قبول شدم ولی بعد از مصاحبه تخصصی نتونستم وارد شرکت نفت بشم چون نمره مصاحبه و کتبی با هم جمع میشه و من به اندازه چند نفر کم آوردم....................پارسال حداقل 4-5 نفر از دوستای خودم قبول شدن و الان مشغول به کارن............................اینا رو برای این نوشتم که بگم درسته وضعیت کار خرابه.....بومی گرایی و بقیه سهمیه ها شرایط رو سخت تر می کنه و ولی باز هم امید هست فقط برای کسایی که مطالعه زیاد دارن .........................و مطمئن باشید که تو امتحان شرکت نفت و گاز حداقل پارتی بازی نسبت به بقیه جاها انجام می گیره............

tifoosi6atishe

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام بر رفقای گل

میگم مگه قرار نبود 11 همین ماه اطلاعیه شرکت گاز بیاد پس چی شد؟؟نکنه میخوان بندازنش سال 92 چون حساب کتابی روش نیست

vahid.gerrard

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام...
میگن بهمن برگزار میشه استخدامی!!!!بازم یه ماه افتاد عقب!!!!

bad..boy

عضو جدید
جالب اینه بومی هاش رو چقدر زیاد کردن ......ای بابا ما هم که رشته مرتبط با نفت خوندیم بچه ایرانیم

mehdi_petro

عضو جدید
کاربر ممتاز
جالب اینه بومی هاش رو چقدر زیاد کردن ......ای بابا ما هم که رشته مرتبط با نفت خوندیم بچه ایرانیم
آره ديگه.....همين جوريش كار نيست.....حالا آگهي هم بزنن بيشترش رو هم بومي بخوان ديگه چه شود..يعني بچه هاي استان هاي ديگه كشك

vahid.gerrard

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

به نظر من باید بومی گرایی باشه...
از بس دود نفت و گاز رو ما خوردیم مردیم والا...
شما تو شیراز واسه خودت حال میکنی!!!
به نظر من همه جا باید بومی سازی کنن مثه اصفهان...
ذوب آهن اصفهان فقط بومی میپذیره!!!معلومه که مهندسین موادی مثه پسر دایی من تا آخر عمرش نمیتونه بره ذوب آهن اصفهان سر کار خب پس باید همه جا بومی گرایی باشه.
شیرازم باید همینطور بشه...

bad..boy

عضو جدید
به نظر من باید بومی گرایی باشه...
از بس دود نفت و گاز رو ما خوردیم مردیم والا...
شما تو شیراز واسه خودت حال میکنی!!!
به نظر من همه جا باید بومی سازی کنن مثه اصفهان...
ذوب آهن اصفهان فقط بومی میپذیره!!!معلومه که مهندسین موادی مثه پسر دایی من تا آخر عمرش نمیتونه بره ذوب آهن اصفهان سر کار خب پس باید همه جا بومی گرایی باشه.
شیرازم باید همینطور بشه...

مشکل ما تو این سرزمین اینه که فقط خودمون رو میبینیم ..... و وقتی به نفعمون باشه همه چی رو از دید نفعمون می بینیم .............اول اینکه اگه به دود خوردن باشه بوشهر 200-300 کیلومتر با عسلویه فاصله داره و لامرد استان فارس خیلی نزدیکتره و اینجور که شما میگی باید شعاعی بشه ......بعدش هم خیلی جالبه که مناطقی که تو استان فار س هست مثل آغار و دالان بومی نمیشه و فقط بوشهر و خوزستان میشه ..............اگه قرار هست که مست گیرند در شهر هر آنچه هست گیرند ....نه یک بوم و دو هوا...........
کار درست اینه که شایسته سالاری بشه و اینجور به نفع مردم همون منطقه هم هست چون کسانی که بیشتر معلومات دارن میان و به رشد پالایشگاه و پتروشیمی و کمتر آسیب زدن به محیط زیست کمک می کنن.......................................بعدش هم از دید من که همه جا باید شایسته سالاری باشه وحتی تو استان فارس و اصفهان .........بعضی از دوستان حتی دلیل میارن که ما تو جنگ بودیم ....خوب پس پدر من کار اشتباهی کرده که رفته خوزستان جنگیده ....چون بعد از جنگ همه چی برا خودشونه.................
همین تفکرات منفعت طلبانه هست که باعث عقب موندن کشور میشه......................................................

آخرین ویرایش:

vahid.gerrard

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
مشکل ما تو این سرزمین اینه که فقط خودمون رو میبینیم ..... و وقتی به نفعمون باشه همه چی رو از دید نفعمون می بینیم .............اول اینکه اگه به دود خوردن باشه بوشهر 200-300 کیلومتر با عسلویه فاصله داره و لامرد استان فارس خیلی نزدیکتره و اینجور که شما میگی باید شعاعی بشه ......بعدش هم خیلی جالبه که مناطقی که تو استان فار س هست مثل آغار و دالان بومی نمیشه و فقط بوشهر و خوزستان میشه ..............اگه قرار هست که مست گیرند در شهر هر آنچه هست گیرند ....نه یک بوم و دو هوا...........
کار درست اینه که شایسته سالاری بشه و اینجور به نفع مردم همون منطقه هم هست چون کسانی که بیشتر معلومات دارن میان و به رشد پالایشگاه و پتروشیمی و کمتر آسیب زدن به محیط زیست کمک می کنن.......................................بعدش هم از دید من که همه جا باید شایسته سالاری باشه وحتی تو استان فارس و اصفهان .........بعضی از دوستان حتی دلیل میارن که ما تو جنگ بودیم ....خوب پس پدر من کار اشتباهی کرده که رفته خوزستان جنگیده ....چون بعد از جنگ همه چی برا خودشونه.................
همین تفکرات منفعت طلبانه هست که باعث عقب موندن کشور میشه......................................................

دوست من اون شهرهای استان فارس هم بومی حساب میشن!!!
منم با شایسته سالاری موافقم!!اما واسه همه جا نه فقط واسه صنعت نفت!
شهر ما دومین شهر تولید نفت ایران بعد از اهواز و دومین تولید کننده ی گاز بعد از عسلویست!صنعت نفت هم زیاد نیست بخدا اینجا!!!مثلا نفت رو از گچساران روزی 200 هزار بشکه میفرستن شیراز تا شیراز پالایشگاه نفت داشته باشه اما خودمون ندارم!!!گچساران روزی 740 هزار بشکه نفت تولید میکرد تا چند ماه پیش الان دقیقشو نمیدونم!و بجز اون مقداری نفت که میفرستاد واسه پالایشگاه شیراز بقیشو میفرستادن روی پایگاه صادرات نفت خارک!
من میگم شایسته سالاری واسه همه جا باشه!همین الان برو تو پالایشگاه و پتروشیمی شیراز ببین کیا سر کارن؟؟؟همشون بومی هستن و طبق تحقیقات انجام شده هر کدومشونم بازنشست میشه یکی از بچهاشو میذاره سرکار!!!اما بیا شهر مارو نگاه کن!!!اینهمه ثروت و مهندس بیکار ریخته اینجا و همه دارن از بیکاری رنج میبرن و از تموم ایران مثه اصفهان و تهران شمال و شیراز و کرمانشاه و ....کارمند هست تو شرکت نفت شهرمون.خودمونم بیکار زیاد داریم بخدا...
سهم ما از نفت و گاز فقط دود و مریضیای تنفسی بوده داداش.
پسر دایی من مهندسی مواد خونده و 4 ساله منتظره ذوب آهن اصفهان استخدام بشه ولی هیچوقت موفق نمیشه چون استان اصفهان حتی یه غیر بومی رو تو خودش هضم نمیکنه!درستشم همینه.
شایسته سالاری یا باید واسه همه باشه یا اگه بومی گراییه واسه همه جا باشه!حرفم غیر منطقی نیست بخدا...
خودمون به اندازه ی کافی مهندس با معلومات بالا داریم به رشد صنعتمون برسن!

آخرین ویرایش:

bad..boy

عضو جدید
دوست من اون شهرهای استان فارس هم بومی حساب میشن!!!
منم با شایسته سالاری موافقم!!اما واسه همه جا نه فقط واسه صنعت نفت!
شهر ما دومین شهر تولید نفت ایران بعد از اهواز و دومین تولید کننده ی گاز بعد از عسلویست!صنعت نفت هم زیاد نیست بخدا اینجا!!!مثلا نفت رو از گچساران روزی 200 هزار بشکه میفرستن شیراز تا شیراز پالایشگاه نفت داشته باشه اما خودمون ندارم!!!گچساران روزی 740 هزار بشکه نفت تولید میکرد تا چند ماه پیش الان دقیقشو نمیدونم!و بجز اون مقداری نفت که میفرستاد واسه پالایشگاه شیراز بقیشو میفرستادن روی پایگاه صادرات نفت خارک!
من میگم شایسته سالاری واسه همه جا باشه!همین الان برو تو پالایشگاه و پتروشیمی شیراز ببین کیا سر کارن؟؟؟همشون بومی هستن و طبق تحقیقات انجام شده هر کدومشونم بازنشست میشه یکی از بچهاشو میذاره سرکار!!!اما بیا شهر مارو نگاه کن!!!اینهمه ثروت و مهندس بیکار ریخته اینجا و همه دارن از بیکاری رنج میبرن و از تموم ایران مثه اصفهان و تهران شمال و شیراز و کرمانشاه و ....کارمند هست تو شرکت نفت شهرمون.خودمونم بیکار زیاد داریم بخدا...
سهم ما از نفت و گاز فقط دود و مریضیای تنفسی بوده داداش.
پسر دایی من مهندسی مواد خونده و 4 ساله منتظره ذوب آهن اصفهان استخدام بشه ولی هیچوقت موفق نمیشه چون استان اصفهان حتی یه غیر بومی رو تو خودش هضم نمیکنه!درستشم همینه.
شایسته سالاری یا باید واسه همه باشه یا اگه بومی گراییه واسه همه جا باشه!حرفم غیر منطقی نیست بخدا...
خودمون به اندازه ی کافی مهندس با معلومات بالا داریم به رشد صنعتمون برسن!
دوست عزیز مسئله شخصی نیست ........یکی لز راه های پیشرفت اینه که همه جا شایسته سالاری بشه..................اینکه چرا خوراک پالایشگاه شیراز از گچساران میلد (که البته یک خوردش از آغار و دالان می یاد) و اینجا ساخته شده یک بحث تخصصی و اولین دلیلش هم این می تونه باشه که هزینه حمل و نقل محصولاتش رو تو زمان ساخت حساب کردن و......من نمی خوام وارد این بحث بشم چون در نهایت اگه از نظر اقتصادی به صرفه نیست باید همون جا ساخته میشده .................

ولی اینکه هر کدام از ما هر جای ایران هستیم توقع داشته باشیم فقط به ما کار بدن اونجا یک اشتباه بزرگه به عنوان مثال من که خونمون تا پتروشیمی شیراز 5 کیلومتر فاصله داره دوست ندارم زمان آگهی بزنه فقط نیرو های بومی .....چون فکر می کنم این پتروشیمی متعلق به ایرانه نه شهر من ............و خیلی بهتره که اون کسی که بار علمی بیشتری داره بره سر کار ..........................

وقتی یک نفر از اینجا می تونه بره تو ناسا و اونجا به مدارج عالی برسه این اصل بدیهی رو نشون بده که شایسته سالاری باعث پیشرفت میشه ...............

ضمنا استان فارس در آگهی قبلی شرکت نفت 15% بومی داشت ......که من به شخصه موافق نیستم چون همین جا هم حق اون کسایی هست که بیشتر زحمت میکشن.......پس دوستانی که تو استان هایی مثل سیستان بلوچستان و ......هستن باید چی کار کنن؟؟؟؟؟؟؟؟؟

اگه از نظر علمی فامیل شما حقش باشه که اصفهان بره سر کا ر این بی عدالتی هست که نتونه..............

vahid.gerrard

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دوست عزیز مسئله شخصی نیست ........یکی لز راه های پیشرفت اینه که همه جا شایسته سالاری بشه..................اینکه چرا خوراک پالایشگاه شیراز از گچساران میلد (که البته یک خوردش از آغار و دالان می یاد) و اینجا ساخته شده یک بحث تخصصی و اولین دلیلش هم این می تونه باشه که هزینه حمل و نقل محصولاتش رو تو زمان ساخت حساب کردن و......من نمی خوام وارد این بحث بشم چون در نهایت اگه از نظر اقتصادی به صرفه نیست باید همون جا ساخته میشده .................

ولی اینکه هر کدام از ما هر جای ایران هستیم توقع داشته باشیم فقط به ما کار بدن اونجا یک اشتباه بزرگه به عنوان مثال من که خونمون تا پتروشیمی شیراز 5 کیلومتر فاصله داره دوست ندارم زمان آگهی بزنه فقط نیرو های بومی .....چون فکر می کنم این پتروشیمی متعلق به ایرانه نه شهر من ............و خیلی بهتره که اون کسی که بار علمی بیشتری داره بره سر کار ..........................

وقتی یک نفر از اینجا می تونه بره تو ناسا و اونجا به مدارج عالی برسه این اصل بدیهی رو نشون بده که شایسته سالاری باعث پیشرفت میشه ...............

ضمنا استان فارس در آگهی قبلی شرکت نفت 15% بومی داشت ......که من به شخصه موافق نیستم چون همین جا هم حق اون کسایی هست که بیشتر زحمت میکشن.......پس دوستانی که تو استان هایی مثل سیستان بلوچستان و ......هستن باید چی کار کنن؟؟؟؟؟؟؟؟؟

اگه از نظر علمی فامیل شما حقش باشه که اصفهان بره سر کا ر این بی عدالتی هست که نتونه..............

مطمئن باش اگه پتروشیمی شیراز غیر بومی ببره سر کار و شما بیکار بگردی در عین داشتن شایستگی و حق آب و گل صدای خودتم در میاد...
شرکت نفت ارث پدر بنده نیست والا...منم مثه شما دوست دارم شایسته سالاری بشه و این پارتی بازیا و ضابطه بازیا حذف بشه!!!
همین دیروز خبر دار شدم شرکت نفت گچساران 70 نفر استخدام کرده که استانداری بهش معرفی کرده بود!!!این یعنی 70 نفر از یاسوج اومدن رفتن سر کار!!!هیشکیم نفهمید!!!
خدا میدونه شاید اینا همون فرصتای شغلی باشن که ما میخواستیم امتحان بدیم و بریم سر کار!!و امتحان میگیرن و از قبل نیروهاشونو گرفتن!!!این چیزا پیش اومده که میگم بخدا...
بومی گرایی شده و پارتی بازی حالا شما تو این اوضاع دنبال شایسته سالاری نگرد که کامل فراموش شده داداش...
متأسفانه هیچ فکری برای بهبود صنعت نمیشه و همیشه درجا میزنیم.هیچ صنعتی اضافه نمیشه و فقط یه عده آدم بازنشست میشن یه عده میرن سر جاشون همین!!!
سیاست پخش کردن صنعت سیاست خوبی بود مثلا ساخت پالایشگاه و پتروشیمی کرمانشاه و یا خود شیراز و ایلام و ...
باید صنعت رو پخش کنن تا هرکی تو شهر خودش بره سر کار...من منظورم اینه.و الا همه میدونن شایسته سالاری بهترین چیزه...
بخدا من آدم میشناسم با لیسانس ادبیات فارسی استخدام رسمی شرکت نفت گچسارانه!!!این یعنی شایسته سالاری !!!؟؟؟
میدونی شایسته سالاری یعنی چی تو این مملکت؟؟؟یعنی هرکی پارتیش شایسته تر باشه!
منکه فقط امیدم به خداست همین...
ایشالا یه فرجی میشه هممون میریم سر کار و ازین حرف و حدیثا راحت میشیم.ایشالا...

alexmorgan

کاربر بیش فعال
ساعت 7:30 داشتم تلویزیون نگاه می کردم ..................سوال یکی از بینندگان این بود که امتحان شرکت نفت کی برگزار میشه؟؟؟؟ و مجری گفت که امروز از آقای سلحشور(معاون نیروی انسانی نفت) پرسیدیم و گفتن نهایتا تا 1 ماه آینده اطلاعیش بیرون می یاد

و 1 ماه گذشت .... و همچنان خبری نیست....!!!؟؟؟

حمیدرضا دشتی

اخراجی موقت
با سلام خدمت اعضای محترم
نظر به اینکه تمام عزیزان منتظر استخدامی شرکت ملی نفت هستند.
دیروز خبردار شدم که دوستان رشته نرم افزار مستقر در شرکت ملی نفت سیستم سایت به ادرس زیر را
azmoon.nioc.ir
را به روز کرده اند و اماده ی ثبت نام و فعالسازی این ماژول برای روز شنبه هستند.

vahid.gerrard

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
با سلام خدمت اعضای محترم
دیروز خبردار شدم که دوستان رشته نرم افزار مستقر در شرکت ملی نفت سیستم سایت به ادرس زیر را
azmoon.nioc.ir

من رفتم دیدم سایتش رو دیدم ولی چیزی تغییر نکرده بود!!!!

vahid.gerrard

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام اره
گفتم که اماده سازی شده برای شنبه
البته با تعطیلی شنبه ببینیم چی میشه احتمالا افتاده یکشنبه

خدا کنه هرچقد میخوان الکی عقبش بندازن ولی نره واسه سال بعد!!!
اگه رفت میخوره به انتخابات ریاست جمهوری و کامل ول میشه!!!!

mohsenv21

عضو جدید
با سلام خدمت اعضای محترم
azmoon.nioc.ir

ممنون که اطلاع دادی
امیدوارم صحت داشته باشه

mohsenv21

عضو جدید
خدا کنه هرچقد میخوان الکی عقبش بندازن ولی نره واسه سال بعد!!!
اگه رفت میخوره به انتخابات ریاست جمهوری و کامل ول میشه!!!!

وحید جان دیگه صبرمون داره تموم میشه، فکر کنم هر چه زودتر باشه به نفعمونه

AndanaEnd

عضو جدید
سلام به دوستان هم رشته ای ، من که پارسال قبول شدم اما مشکل خدمت داشتم و نتونستم برم ، رفیقم که با هم قبول شده بودیم کارت معافی داشت و الان تازه یه ماهی میشه رفته سر کار که حدودا 13 ماه طول کشید .
حالا خودم امریه رو گرفتم بعد آموزشی قراره بفرستنمون عسلویه .

بالا