آقای افتخاری، اجازه هست من زن بگیرم؟

coherent

عضو جدید

[h=3][/h] [h=1]آقای افتخاری، اجازه هست من زن بگیرم؟
[/h] [h=2]شکیبا، شهرام - اگر بگویم علیرضا افتخاری، بزرگ‌ترین خواننده تاریخ موسیقی ایران از سال 88 تاکنون است، خواهید گفت احتمالاً از نظر خبرگزاری «فارس». در حالی که بنده خواهم گفت: دقیقاً همین‌طور است.[/h]
[h=4]افتخاری قبلاً هفته‌ای یک آلبوم موسیقی منتشر می‌کرد ولی حالا نمی‌تواند. او خدای نکرده مریض نشده، فقط وقت ندارد. شغل اصلی افتخاری الان گفت‌وگو با خبرگزاری فارس است و در حاشیه این شغل شریف گاهی هم به خوانندگی می‌پردازد. این گفت‌وگوکننده خوب کشورمان در اثر هفته پیشش به خبرگزاری فارس گفته بود: «برخی از هنرمندان هستند که با زیرپا گذاشتن اخلاق و به سبب آشنایی، با فرد دیگری که از همسرشان جوان‌تر و زیباتر است ازدواج می‌کنند و گاهی این اتفاق به عدد سه می‌رسد و برخی با جدا شدن از همسر دوم سراغ سومی می‌روند. معتقدم چنین شخصی سازش شنیدن ندارد. چه بسا در عرصه موسیقی افرادی بودند که با رفتن به این راه، موفقیت را از خود سلب کرده‌اند.»
بزرگ‌ترین خواننده تاریخ موسیقی ایران در دو سال اخیر در اثر این هفته‌اش که گفت‌وگوی تازه‌تری با خبرگزاری فارس است، گفته منظورش چیز دیگری بوده و اصلاً گفته است: «برخی‌ها با اولین آلبوم خود زن‌شان را طلاق می‌دهند.»
همان‌طور که ملاحظه می‌فرمایید این دو نقل‌قول به جهت شباهت فراوانی که به هم دارند، دچار تحریف شده‌اند، اما اینها اساساً چیزی از ارزش‌های درس بزرگ اخلاقی ایشان کم نمی‌کند.
1- تعداد همسران نوازندگان چه ربطی به شیوه انگشت‌گذاری روی پرده‌های تار یا سرعت مضراب‌زدن در سنتور یا فوت کردن توی نی دارد که ساز نوازنده چندهمسره را از چشم و گوش جماعت می‌اندازد؟
2- لطفاً زودتر اهالی موسیقی عکس و مشخصات و تعداد محارم‌شان را برای این خواننده چشم‌پاک و ارزشی ارسال کنند تا هفته آینده اعلام کنند آثار چه کسانی را گوش کنیم.
3- آیا اختیار کردن همسر جدید در کیفیت کار شاغلین مشاغل دیگر هم اثر دارد؟ یعنی مثلاً اگر یک تاکسی دربست بگیریم که از میدان «جمهوری» برویم به میدان «آزادی»، راننده دوزنه ما را در میدان «اعدام» یا «توپخانه» پیاده می‌کند؟
4- ایشان فرموده‌اند: «برخی‌ها» با اولین آلبوم‌شان از زن‌شان جدا می‌شوند. این یعنی که «خیلی‌ها» هم جدا نمی‌شوند. خب این قاعده که در همه موارد موجود است و بر همین اساس می‌شود گفت:
- برخی‌ها بعد از خوردن هویج‌بستنی زن‌شان را طلاق می‌دهند.
- برخی‌ها که ماهواره نگاه می‌کنند، زن‌شان را طلاق می‌دهند.
- برخی‌ها که «نیلوفرانه» را گوش می‌کنند، از همسرشان جدا می‌شوند.
- برخی‌ها تا به اولین محضر می‌رسند، زن‌شان را طلاق می‌دهند.
- برخی‌ها در دولت خاتمی زن‌شان را طلاق دادند.
5- خوب است آقای افتخاری جزو آن برخی‌ها نیست وگرنه با این تعداد آلبومی که دارند، باعث می‌شدند برخی‌ها بعد از آلبوم اول‌شان برای تجدیدفراش مجبور شوند بروند از چین برای خودشان همسر وارد کنند.
6- می‌گویند یک بنده خدایی وصیت کرده بود: «من از شب اول قبر می‌ترسم، لذا مرحمت فرموده من را شب دوم دفن کنید.»
بر همین منوال باتوجه به اینکه آقای افتخاری خیلی نگران رواج طلاق بین اهالی موسیقی بعد از آلبوم اول هستند، پیشنهاد می‌شود وزارت ارشاد ترتیبی اتخاذ کند که کسی «آلبوم‌ اول» منتشر نکند و همه با آلبوم دوم‌شان شروع کنند.

[/h]

mostafanokhodian

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
تعداد همسران نوازندگان چه ربطی به شیوه انگشت‌گذاری روی پرده‌های تار یا سرعت مضراب‌زدن در سنتور یا فوت کردن توی نی دارد که ساز نوازنده چندهمسره را از چشم و گوش جماعت می‌اندازد؟
2- لطفاً زودتر اهالی موسیقی عکس و مشخصات و تعداد محارم‌شان را برای این خواننده چشم‌پاک و ارزشی ارسال کنند تا هفته آینده اعلام کنند آثار چه کسانی را گوش کنیم.
جدا کردن دین و اخلاق از سایر شئون زندگی

خواننده بی اخلاق و چند همسره = خواننده با اخلاق و پایبند به خانواده
مهم نحوه انگشت گذاری ایشان رویپرده های تار است و نه چیز دیگر.

ازنوشته های شهرام شکیبه بوی کینه می آیند همی!

coherent

عضو جدید

دوست عزیز من فکر نمیکنم طلاق یا ازدواج مجدد ولو فرد جوانتر از خودت باشد عملی خلاف دینی باشد.

ali hoseini

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

بوی کینه نمیاد دوست من
بوی بغض میاد.
بوی کنایه میاد. بوی عقده میاد.
عقده ی اینکه چطور یه خواننده ی درجه ی چندم که همیشه با آثارش به موسیقی سنتی ایران توهین میکرد بخاطر اظهار نظرهای سیاسی میشه استاد موسیقی سنتی ایران!!!! اون هم در مقابل این همه اساتید بنام موسیقی و فقط برای تخطئه ی اونها

mostafanokhodian

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دوست عزیز من فکر نمیکنم طلاق یا ازدواج مجدد ولو فرد جوانتر از خودت باشد عملی خلاف دینی باشد.
طلاق یا ازدواج مجدد صورت مساله است، نه علت مساله
حرف آقای افتخاری راجب علت مساله است.

بوی کینه نمیاد دوست من
بوی بغض میاد.
بوی کنایه میاد. بوی عقده میاد.
عقده ی اینکه چطور یه خواننده ی درجه ی چندم که همیشه با آثارش به موسیقی سنتی ایران توهین میکرد بخاطر اظهار نظرهای سیاسی میشه استاد موسیقی سنتی ایران!!!! اون هم در مقابل این همه اساتید بنام موسیقی و فقط برای تخطئه ی اونها

همون عقده، کنایه فرقی نداره، اسمش انتقاد نیست پس، چون انتقاد با کنایه و عقده میشه همون کینه که منتظره به یک فرد ضرر بزنه، این آقا با قلمش این کارو میکنه.

این هم نظر شماست درباره ایشون و تا حد زیادی به خاطرمسائل سیاسی
از نظر من خواننده درجه چندم نیستند،و جز خوانندگان خوب هستند، صداش خوبه آثارش عمدتا خوبه، اخلاق و رفتارش هم خوبه، شجریان هم ازنظرمن صداش خوبه، آثارش خوبه ولی اخلاق و رفتارش خوب نیست.

ایشون با اظهار نظرهای سیاسی بد میشه در نظر شما، شجریان با اظهار نظرهای سیاسی در نظر شما چگونه است؟

coherent

عضو جدید
علت مسا له؟
یعنی فقط خواننده ها ازدواج مجدد میکنند.
از طرفی استاد شجریان از هیچ جریان سیاسی دفاع نکردند بدون غرض فقط از مردم کشورش دفاع کرد ولی اقای افتخاری از فرد سیاسی وجریان سیاسی دفاع کرد

ali hoseini

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
طلاق یا ازدواج مجدد صورت مساله است، نه علت مساله
حرف آقای افتخاری راجب علت مساله است.

همون عقده، کنایه فرقی نداره، اسمش انتقاد نیست پس، چون انتقاد با کنایه و عقده میشه همون کینه که منتظره به یک فرد ضرر بزنه، این آقا با قلمش این کارو میکنه.

این هم نظر شماست درباره ایشون و تا حد زیادی به خاطرمسائل سیاسی
از نظر من خواننده درجه چندم نیستند،و جز خوانندگان خوب هستند، صداش خوبه آثارش عمدتا خوبه، اخلاق و رفتارش هم خوبه، شجریان هم ازنظرمن صداش خوبه، آثارش خوبه ولی اخلاق و رفتارش خوب نیست.

ایشون با اظهار نظرهای سیاسی بد میشه در نظر شما، شجریان با اظهار نظرهای سیاسی در نظر شما چگونه است؟
وقتی به آقای افتخاری اجازه ی صحبت سیاسی داده بشه و به خاطر همین صحبت سیاسی بهش القاب و جوایز رنگارنگ داده بشه و به مخالف آقای افتخاری اجازه ی انتقاد سیاسی داده نشه. خوب معلومه که عقده گشایی های این چنینی پیش میاد.
به نظر خیلیا که درجه ی چندمه و دیگه چند ساله که اصلا موسیقی سنتی نمیخونه بلکه بیشتر به سمت موسیقی های کوچه بازاری رفته(مثل خواننده های لوس آنجلسی قبل از انقلاب. باور کن کارهاش رو میشنوم یاد جواد یساری میفتم) این حرفم کاملا از حوزه ی هنر میگم و نه از روی جهت یری سیاسی
در مورد اخلاق و کردارش شناختی ندارم و مربوط با هنر نمیشه اصلا. هرچند که یقینا هنرمند با اخلاق بهتر از هنرمند بی اخلاق هست.
شجریان طرف مردم بی زور رو گرفت و افتخاری طرف حکومت با زور رو. معلومه کدوم محبوبتر میشه خوب

Fateme_bay

عضو جدید
کاربر ممتاز

خدایی چرا ما عادت داریم همه چیز و باهم قاطی کنیم؟؟؟؟
بابا

بخدا ربط نداره...
اخلاق داشتن خیلی خوبه...اما نه اینکه چند همسری رو به نوازندگی و قدرت زدن مضراب و اینا ربط بدیم...
آدم باید در همه عرصه های زندگی..کاری اخلاق داشته باشه
برای خودش خوبه...!!!!!

Rheoman

عضو جدید
کاربر ممتاز

1-اگر من بگم پیامبر اسلام چند همسر داشتند و این مسئله روی رسالتشون تاثیرگذار بوده شما که از روی کینه مطلبی نمی فرمایید؟
2- اولا مشخص کنید مصداق خواننده بی اخلاق و چند همسره و خواننده با اخلاق و پایبند به خانواده چه کسانی هستند؟ دوما بفرمایید چطور بین تعداد همسران و پایبندی به خانواده این ارتباط مستحکم رو کشف فرمودید؟
3-چه خبر؟!

coherent

عضو جدید
درود خداوند بر علیرضا افتخاری .........
دوست گرامی شما و دوستان مهترمتون ظرف دیروز و امروز دفاعاتی از اقای شریفی نیا و اقای افتخاری کردید که حتی خودشون هم نمیتونستند به این خوبی از خودشون دفاع کنن.
موفق باشید.

s.ferdows

عضو جدید
کاربر ممتاز
استاد علیرضا افتخاری خواننده محبوب جوانان ایرانی بوده و هست

ناز نفست استاد

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوست گرامی شما و دوستان مهترمتون ظرف دیروز و امروز دفاعاتی از اقای شریفی نیا و اقای افتخاری کردید که حتی خودشون هم نمیتونستند به این خوبی از خودشون دفاع کنن.
موفق باشید.
در قبال آقای شریفی نیا دروغ هایی رو مطرح کردین با استفاده از اخباری که در سایتهای خبری و خبرگزاری بود پاسخ دادیم ( نه رسانه ای زرد و بدتر از اونها مثل بالاترین )

در قبال علیرضا افتخاری هر چه باشد مهم این است که وطن فروش نیست .........مهم این است با اینکه این همه دخترش رو مرود آزار و اذیت قرار دادن روی آرمانها ایستاد

مثل برخی ها نبود که نمک بخورد و نمکدان بشکند

در قبال افتخاری عزیز هم منتظر مطلبی که اخیر ارائه دادن باشید ...........تا کی میخواید این چنین اقدامات زرد رو انجام بدین و وارد زندگی خصوص مردم بشید و از همه بدتر کذبیاتی رو مطرح کنید .........واقعا تا کی ؟

coherent

عضو جدید
در قبال آقای شریفی نیا دروغ هایی رو مطرح کردین با استفاده از اخباری که در سایتهای خبری و خبرگزاری بود پاسخ دادیم ( نه رسانه ای زرد و بدتر از اونها مثل بالاترین )

در قبال علیرضا افتخاری هر چه باشد مهم این است که وطن فروش نیست .........مهم این است با اینکه این همه دخترش رو مرود آزار و اذیت قرار دادن روی آرمانها ایستاد

مثل برخی ها نبود که نمک بخورد و نمکدان بشکند

در قبال افتخاری عزیز هم منتظر مطلبی که اخیر ارائه دادن باشید ...........تا کی میخواید این چنین اقدامات زرد رو انجام بدین و وارد زندگی خصوص مردم بشید و از همه بدتر کذبیاتی رو مطرح کنید .........واقعا تا کی ؟
دوست گرامی حتی اگر یک مورد مطلب از بنده در مرد آقای شریفی نیا پیدا کنید و انمایش بدید من رسما ازشما عذر خواهی میکنم .
اما به جای عصبانیت بهتر نیست بدون تعصب قضاوت کنید . من نه به این دو نفر اقایون ونه به هیچ کس دیگه ای توهین نمیکنم و تجسس در زندگی خصوصی هر کسی رو مضموم و ناپسند میدونم .ولی ای کاش شما هم همه چیز رو سیاه و سفید نبینید. با تشکر

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
گلایه افتخاری از بی‌اخلاقی برخی سایت‌ها در انتساب سخنانش به شخصی خاص

گلایه افتخاری از بی‌اخلاقی برخی سایت‌ها در انتساب سخنانش به شخصی خاص

علیرضا افتخاری خواننده پرآوازه کشورمان چندی پیش در گفت‌وگویی با خبرگزاری فارس به بیان مطالبی درباره موسیقی امروز پرداخت و در ضمن سخنانش درباره برخی معضلات در این حوزه مواردی را بیان کرد.

متاسفانه برخی سایت‌ها که در تخریب و جو سازی علیه افراد موجه ید طولایی دارند با نسبت دادن حرف های وی به شخص خاصی سبب حرف و حدیث هایی را بوجود آوردند.

به همین دلیل افتخاری با ارسال یادداشتی به خبرگزاری فارس نکاتی را در این مورد ارائه کرد.
متن این یادداشت به شرح زیر است:

چندی پیش در گفت‌وگوی مشروحی که با خبرگزاری فارس داشتم بر اهمیت اخلاق و لزوم توجه به خانواده‌ نکاتی را به دوستان هنرمند یادآور شدم.

در آنجا عنوان کردم که اساتید ما در روزگار گذشته بیش از همه چیز به اخلاق پایبند بودند و حرمت فعالیتی را که انجام می دادند نگه می داشتند و اتفاقا همین مساله موجبات ماندگاری آنها را در دل مردم فراهم نمود. در آنجا عنوان کردم که هنرمندی که اهل تزکیه باشد سکوتش هم مخاطب را مجذوب می کند.

این مساله امروز بیش از زمانهای دیگر باید مورد توجه قرار گیرد چراکه متاسفانه علیرغم وجود افراد ریشه‌دار در این عرصه برخی مصادیقی که امروز دیده و شنیده می شود نشان از توجه کمتر به میراثی است که از گذشته در این عرصه به ما رسیده است.

این هشداری است که از سر درد و دلسوزی برای جوانهایی عنوان کردم که قرار است صدای ساز و آوازشان مردم را تحت تاثیر قرار دهد.

به همین خاطر گفتم که برخی‌ها با «اولین آلبوم» خود زن‌شان را طلاق می‌دهند و این یک معضلی است که باید نسبت به آن حساس و هشیار بود.

پس از انتشار این درددل، برخی سایت‌ها به جای توجه به این هشدار و تلاش برای همفکری برای حل این معضل با ترفندهای ژورنالیستی به برداشت های ناصواب از سخنانم پرداختند و حرفهایم را به فرد و افراد خاصی نسبت دادند؛

در صورتی‌که این گفته‌ها به شخص یا اشخاص خاصی برنمی‌گردد و هدف اصلاح مشکلی بوده که به گمانم دامن جوانترهای ما را گرفته است.

باید بدانیم کار موسیقی بسیار دشوار و بازی با آتش است و افرادی که نیت ورود به این عرصه(و هر عرصه دیگر) را دارند باید قبل از موسیقی به خودسازی بپردازند تا با افزایش توجه مردم پایشان نلغزد.

اگرچه به توهین‌ها و آزار برخی که بدون توجه به عمق مطالب تنها در صدد تخریب شخصیت انسانها هستند آشنایم و به آن عادت کرده ام اما باید بگویم که این هشداری بود که از سر درد بیان کردم و به آن نیز اعتقاد راسخ دارم.

http://alireza-eftekhari.net/default/

آخرین ویرایش:

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوست گرامی حتی اگر یک مورد مطلب از بنده در مرد آقای شریفی نیا پیدا کنید و انمایش بدید من رسما ازشما عذر خواهی میکنم .
اما به جای عصبانیت بهتر نیست بدون تعصب قضاوت کنید . من نه به این دو نفر اقایون ونه به هیچ کس دیگه ای توهین نمیکنم و تجسس در زندگی خصوصی هر کسی رو مضموم و ناپسند میدونم .ولی ای کاش شما هم همه چیز رو سیاه و سفید نبینید. با تشکر
بنده از نوشته شما در این تاپیک در پاسخ به بنده دفاع از رواج دروغیات در قبال آقای شریفی نیا رو دریافتم که یک نفر دیروز انواع و اقسام توهین ها رو کرد ......... در قبال شما ........ان شاالله که اشتباه کرده باشم

آخرین ویرایش:

coherent

عضو جدید
بنده از نوشته شما دفاع از رواج دروغیات در قبال آقای شریفی نیا رو دریافتم .........ان شاالله که اشتباه کرده باشم
ما نگوییم بد و میل به ناحق نکنیم
جامه کس سیه و رخت خود ارزق نکنیم
عیب درویش و توانگر به کم و بیش بد است
کار بد مصلحت ان است که مطلق نکنیم

mostafanokhodian

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
علت مسا له؟
یعنی فقط خواننده ها ازدواج مجدد میکنند.
از طرفی استاد شجریان از هیچ جریان سیاسی دفاع نکردند بدون غرض فقط از مردم کشورش دفاع کرد ولی اقای افتخاری از فرد سیاسی وجریان سیاسی دفاع کرد
علت مساله فرهنگی است و ایشان در حوزه موسیقی نظرداده اند.
استاد شجریان از جنبش سبز که یک جریان سیاسی "بود" دفاع کردند.
مردم ایران اینقدر حقیرنیستند که در "جنبش سبز" خلاصه شوند، جنبشی با حضور دشمنان ملت و کشور و دین.

وقتی به آقای افتخاری اجازه ی صحبت سیاسی داده بشه و به خاطر همین صحبت سیاسی بهش القاب و جوایز رنگارنگ داده بشه و به مخالف آقای افتخاری اجازه ی انتقاد سیاسی داده نشه. خوب معلومه که عقده گشایی های این چنینی پیش میاد.
به نظر خیلیا که درجه ی چندمه و دیگه چند ساله که اصلا موسیقی سنتی نمیخونه بلکه بیشتر به سمت موسیقی های کوچه بازاری رفته(مثل خواننده های لوس آنجلسی قبل از انقلاب. باور کن کارهاش رو میشنوم یاد جواد یساری میفتم) این حرفم کاملا از حوزه ی هنر میگم و نه از روی جهت یری سیاسی
در مورد اخلاق و کردارش شناختی ندارم و مربوط با هنر نمیشه اصلا. هرچند که یقینا هنرمند با اخلاق بهتر از هنرمند بی اخلاق هست.
شجریان طرف مردم بی زور رو گرفت و افتخاری طرف حکومت با زور رو. معلومه کدوم محبوبتر میشه خوب
صحبت ایشون سیاسی نبود، دفاع از کشور و وطن دوستی بود. اقای شجریان هم افراطی عمل کردند و طرف یک جریان منحرف رو گرفتند و در جهت منافع ایران حرکت نکردند،از سوت و کف دشمنان تاریخی ایرانو رسانه هاشون برای آقای شجریان مشخصه ایشون طرف کیو گرفتند.

من میتونم بگم "خیلیا" هنوز دوستش دارند، بله من هم معتقدم دیگه سنتی نمیخونه ولی این چیزی هم که میخونه با مطربخوانی جواد یساری کلی توفیر داره، این تیکه از حرفت زیاد از حوزه هنر نبود.

خدایی چرا ما عادت داریم همه چیز و باهم قاطی کنیم؟؟؟؟
بابا

بخدا ربط نداره...
اخلاق داشتن خیلی خوبه...اما نه اینکه چند همسری رو به نوازندگی و قدرت زدن مضراب و اینا ربط بدیم...
آدم باید در همه عرصه های زندگی..کاری اخلاق داشته باشه
برای خودش خوبه...!!!!!
چرا ربط نداره؟
شما که میگید اخلاق داشتن خیلی خوبه،خوب من هم همینو میگم، هنرمند با اخلاق به قول دوستمون، بهتر از هنرمند بی اخلاقه.

1-اگر من بگم پیامبر اسلام چند همسر داشتند و این مسئله روی رسالتشون تاثیرگذار بوده شما که از روی کینه مطلبی نمی فرمایید؟
2- اولا مشخص کنید مصداق خواننده بی اخلاق و چند همسره و خواننده با اخلاق و پایبند به خانواده چه کسانی هستند؟ دوما بفرمایید چطور بین تعداد همسران و پایبندی به خانواده این ارتباط مستحکم رو کشف فرمودید؟
3-چه خبر؟!
1-پیامبر اسلامو با کی مقایسه میکنید؟
قیاس مع الفارغ می فرمایید جناب سرمست.
2-بحث روی افراد نیست.
تعداد همسران یعنی تعدد طلاق ها (اگر تک همسری حساب کنیم)، تعدد طلاق ها هم نشان دهنده مشکلات فرهنگی و اجتماعی در اون خانواده وجامعه است. در جامعه یا خانواده بدون مشکل فرهنگی و اجتماعی تعداد طلاق ها پایین تر و خانواده ها پایدارتر و زن و شوهر نسبت به هم پایبند ترهستند.

3-زندگی در جریان است
شما چه خبر از جنبش متبوعتون؟!

آخرین ویرایش:
بالا