آزمون نظام مهندسی مرداد 94

sadeghjalilian

عضو جدید
سلام
این نظام مهندسی به چه دردی میخوره؟!!
بودن و نبودنش با هم فرقی هم میکنه؟!

پشت کنکوری ارشد عمرانم (رشته ای غیر مرتبط)
با تشکر
بهتره حتما لیسانس عمران رو هم همزمان با ارشدت بگیری..حتی شده تو همون دانشگاه که ارشد میخونی(اگه ازاد باشه مخالفت نمیکنند باهات...)اگه ملی باشه ..برو تو دانشگاه ازاذ همون شهر لیسانس عمران بگیر..(همزمان)..برا رشته معماری و عمران میصرفه که اینکار رو بکنی..درضمن شما تعدادی از واحذهاتون تطبیق میخوره(حداقل 22واحد عمومیتون)..در ضمن شما هر زمانی که دو سال از ارشدت گذشته بود میتونی ازمون نظام رو شرکت کنی(حتی اگه یک روز از مدرک لیسانست گذشته باشه...(دو تا شرط داره..اولا لیسانست در رشته های مرتبط و اصلی باشه که ذکر کردم....ثانیا بایست یا از لیسانست سه سال گذشته باشه .یا از ارشدت دو سال ..که بتونی شرکت کنی و....و با توجه به مورد شما .فکر میکنم دو سال از ارشدت زودتر فرا میرسه....البته باید اون روزی که دو سال از ارشدت گذشته ..مدرک لیسانس جدید رو گرفته باشی ها(جتی شده یه روز گذشته باشه ازش..)

Eshgh Khoodayi

عضو جدید
کاربر ممتاز
بهتره حتما لیسانس عمران رو هم همزمان با ارشدت بگیری..حتی شده تو همون دانشگاه که ارشد میخونی(اگه ازاد باشه مخالفت نمیکنند باهات...)اگه ملی باشه ..برو تو دانشگاه ازاذ همون شهر لیسانس عمران بگیر..(همزمان)..برا رشته معماری و عمران میصرفه که اینکار رو بکنی..درضمن شما تعدادی از واحذهاتون تطبیق میخوره(حداقل 22واحد عمومیتون)..در ضمن شما هر زمانی که دو سال از ارشدت گذشته بود میتونی ازمون نظام رو شرکت کنی(حتی اگه یک روز از مدرک لیسانست گذشته باشه...(دو تا شرط داره..اولا لیسانست در رشته های مرتبط و اصلی باشه که ذکر کردم....ثانیا بایست یا از لیسانست سه سال گذشته باشه .یا از ارشدت دو سال ..که بتونی شرکت کنی و....و با توجه به مورد شما .فکر میکنم دو سال از ارشدت زودتر فرا میرسه....البته باید اون روزی که دو سال از ارشدت گذشته ..مدرک لیسانس جدید رو گرفته باشی ها(جتی شده یه روز گذشته باشه ازش..)

داداش دمت گرم میگم به درد نمیخوره میگی برو لیسناس عمران بگیر:biggrin:
البته راهنمایی خیلی خوب بودش ممنونم
فعلا همون ارشد عمران بخونیم کفایت میکنه نیازی به نظام مهندسی نداریم

sadeghjalilian

عضو جدید
[/QUOTE
موفق باشی... الان عمرانها میتونند در قسمت مجری فعالیت کنند(درامدشون خیلی بالاست...شاید سالی70-80 تومن هم داشته باشند..واقعا شما به این درامد میگید کمه؟؟؟؟.....من میشناسم کسیو که میگه سالی 4تومن هم راضی هستم داشته باشم....البته هرکسی طبق شرایطش تصمیم میگیره...وشما ممکنه از رفاه نسبی بالایی برخوردار باشید که میگید به درد نمیخوره و....من وظیفم این بود که یه توضیح کلی بدم و راهنمایی نسبی برا همه خوانندگان...شرایط شما رو نمیدونستم ........موفق باشید

12*12

عضو جدید
آزمون نظام مهندسی مرداد 94

بله 3سال...فقط در رشته های چندگانه ..عمران.. معماری .مکانیک..شهرسازی....ترافیک....برق
نمیشه یکی قبل از این موعد سه ساله مدرک نظام مهندسی اش رو بگیره؟!

و اینکه برای شرکت در آزمون که نیازی به معافیت یا کارت پایان خدمت که نیست؟!

Sent from my SM-T211 using Tapatalk

Eshgh Khoodayi

عضو جدید
کاربر ممتاز
[/QUOTE
موفق باشی... الان عمرانها میتونند در قسمت مجری فعالیت کنند(درامدشون خیلی بالاست...شاید سالی70-80 تومن هم داشته باشند..واقعا شما به این درامد میگید کمه؟؟؟؟.....من میشناسم کسیو که میگه سالی 4تومن هم راضی هستم داشته باشم....البته هرکسی طبق شرایطش تصمیم میگیره...وشما ممکنه از رفاه نسبی بالایی برخوردار باشید که میگید به درد نمیخوره و....من وظیفم این بود که یه توضیح کلی بدم و راهنمایی نسبی برا همه خوانندگان...شرایط شما رو نمیدونستم ........موفق باشید

ممونم توضیحتون خوب بودش
من وضع مالیم متوسط به پایین
از نظر مالی نگفتم
یعنی نسبت به مسولیتش میگم حقوقش کمه
چون واقعا 500 هزار تومن در مقابل اونقدر مسئولیت می ارزه؟!!
در صورتی که راحتتر از اون کارا میشه ده برابرش در آورد
حرف من اینه که نداشته باشی هم میشه درآمد بالا داشت بدون مسئولیت کمتر

sadeghjalilian

عضو جدید
نمیشه یکی قبل از این موعد سه ساله مدرک نظام مهندسی اش رو بگیره؟!

و اینکه برای شرکت در آزمون که نیازی به معافیت یا کارت پایان خدمت که نیست؟!

Sent from my SM-T211 using Tapatalk
نه بارها چک میکنند که سه سال از لیسانس ..یا دو سال از فوق ..یا یکسال از دکتری گذشته باشه....همه میدونیم که سه سال از لیسانس زودتر از دو مورد دیگه فرا میرسه...ولی..اون دو سال از فوق یا یه سال از دکتری برا کسایی خوبه که اولا فو ق یا دکتری در رشته های مد نظر رو داشته باشند ولی ثانیالیسانسشون اول غیر مرتبط بوده ولی بد از مدتی لیسانس جدید و مرتبط رو اخذ کردند(دیگه نیازی نیست منتظر گذشت سه سال از لیسانس بمونند.......توجه::برا شرکت در ازمون به هیج عنوان نیازی به مدرک خدمت سربازی نیست....مثلا من اشتغال به تحصیل فوق لیسانس رو بردم براشون(قبل از خدمت پروانم صادر شد و کارم هم شرو شد...و دوستم که اونموقع سرباز بود برگ سبز شروع خدمت سریازیشو برد...

sadeghjalilian

عضو جدید
ممونم توضیحتون خوب بودش
من وضع مالیم متوسط به پایین
از نظر مالی نگفتم
یعنی نسبت به مسولیتش میگم حقوقش کمه
چون واقعا 500 هزار تومن در مقابل اونقدر مسئولیت می ارزه؟!!
در صورتی که راحتتر از اون کارا میشه ده برابرش در آورد
حرف من اینه که نداشته باشی هم میشه درآمد بالا داشت بدون مسئولیت کمتر
درست میگید ولی به نظر خیلیا تو این شرایط که حتی من دانشجوی دکتری هم به اینده شغلی با درامد خوب خودم مطمئن نیستم .فکر کنم همینم برا مهندسها..خوبه....البته... برا اولا این درامدشه وبعد از 4سال پایه2 و بعد از5سال از پایه2... پایه یک میشید و...مسئولیتش هم اونقدرا که میگید زیاد نیست....همش راه فرار داره و..(در ضمن یه چیزی که شاید شما ندونید اینکه ...تمام استانها مهندسای نظام مهندسیشونو با همون 5درصد که از کارها برداشتند با یه بیمه قرارداد میبندند و بیمه میکنند..البته این طرح یکی دو ساله همه گیر شده....مثلا برا مکانیک .قسمت بازرسی گازش خیلی مسئولیت داره (ولی بیمه هستیم......بیمه مسئولیت...).دوستان عمرانی زیادی دارم که در قسمت((مجری))فعالیت میکنند و درامد خوبی دارند.(حداقل سه برابر یک کارمند...موفق باشید......(ببخشید که سعی میکنم تو جوابهام به سوالای احتمالی بقیه هم جواب بدم....)منظورم از برخی جوابها ..جواب دادن به شما نیست ..بلکه برا همست...موفق باشی...

آخرین ویرایش:

sadeghjalilian

عضو جدید
اگه اطلاعاتم مفیده یه تشکری .چیزی.....منظورم اینه که من هنوز یه ستاره دارم وگنا دارم...عضو عادی هستم هنوز...سمت چپ .پایین ..بر روی تشکر کلیک کنند اونایی که دوستدارند...موفق باشید

Eshgh Khoodayi

عضو جدید
کاربر ممتاز
درست میگید ولی به نظر خیلیا تو این شرایط که حتی من دانشجوی دکتری هم به اینده شغلی با درامد خوب خودم مطمئن نیستم .فکر کنم همینم برا مهندسها..خوبه....البته... برا اولا این درامدشه وبعد از 4سال پایه2 و بعد از5سال از پایه2... پایه یک میشید و...مسئولیتش هم اونقدرا که میگید زیاد نیست....همش راه فرار داره و..(در ضمن یه چیزی که شاید شما ندونید اینکه ...تمام استانها مهندسای نظام مهندسیشونو با همون 5درصد که از کارها برداشتند با یه بیمه قرارداد میبندند و بیمه میکنند..البته این طرح یکی دو ساله همه گیر شده....مثلا برا مکانیک .قسمت بازرسی گازش خیلی مسئولیت داره (ولی بیمه هستیم......بیمه مسئولیت...).دوستان عمرانی زیادی دارم که در قسمت((مجری))فعالیت میکنند و درامد خوبی دارند.(حداقل سه برابر یک کارمند...موفق باشید......(ببخشید که سعی میکنم تو جوابهام به سوالای احتمالی بقیه هم جواب بدم....)منظورم از برخی جوابها ..جواب دادن به شما نیست ..بلکه برا همست...موفق باشی...

ممنونم جوابتون عالی بودش
اگه بیمه جوابگو باشه دیگه چه نیازی به مهندس ناظر؟!!

sadeghjalilian

عضو جدید
ممنونم جوابتون عالی بودش
اگه بیمه جوابگو باشه دیگه چه نیازی به مهندس ناظر؟!!
بیمه جوابگوی انجام نظارت برا مهندسان عمران و مکانیک و....باشه؟؟؟؟؟؟؟؟بیمه که کارشناس نداره که بیاد بررسی کنه که فلان برج 20 طبقه اصول تاسیساتی توش رعایت شده یا نه؟؟منظور از بیمه ....بیمه مسئولیته........یعنی کارهای مهندسها درصورت خطای مهندس بیمه میشه(با همون 5درصدی که از تک تک کارها ودرامدهای مهندسها جمع میکنند.(اسمش 5درصده ولی پول زیادی میشه تو یه سال..مثلا یه بار تو استان ما بررسی کردند که 48میلیارد شده بود;)ومثلا استان ما یه میلیارد از این پولو سال گذشته به یه بیمه داد که همه مهندسها رو بیمه مسئولیت کرده باشه و.بقیشم حقوق 60نفر پرسنلش و رییس و روساش که روساش اتفاقا چند شغله هم هستند.(استاد دانشگاه و....رییسهای نظام و............پزشکها هم بیمه مسئولیت دارند(که در اثر خطا واشتباه یکیو بکشن و....بیمه دیشو بده...)

sadeghjalilian

عضو جدید
سلام دوستان، کی جواب میاد؟؟؟ کسی خبری نداره؟؟؟؟؟
من استرس دارم.... شما چطور؟:smile:
سلام...قانونش اینه....دو ماه کاری.....یعنی دو ماه غیر تعطیل.....یعنی از اول مهر تا هشتم مهر باید بیاد....فکر کنم هفته اول مهر بیاد.....شما که یادمه درصدت بالای 55بود و ان شالله حتما قبولید(بدون توجه به حذفیات قبولید...)نگرانی ندارید شما....موفق باشید..

دیاکو95

عضو جدید
سلام...قانونش اینه....دو ماه کاری.....یعنی دو ماه غیر تعطیل.....یعنی از اول مهر تا هشتم مهر باید بیاد....فکر کنم هفته اول مهر بیاد.....شما که یادمه درصدت بالای 55بود و ان شالله حتما قبولید(بدون توجه به حذفیات قبولید...)نگرانی ندارید شما....موفق باشید..

از این که در این تایپیک با صبر و حوصله به همه جواب میدید ممنونم. بله منم امیدوارم قبول بشم.....

hossein_aj

عضو جدید
سلام به همه دوستان
عیدتون مبارک
من واسه بار اول میخوام امتحان بدم
اینطور که شنیدم هر یه مدت یه بار کتاب ها ویرایش میشه و مطالبی ازش حذف یا بهش اضافه میشه,
چون بار اوله نمیدونم کدوم ویرایش ها رو باید بگیرم که آخرین ویرایش باشه و مطالبش به روز باشه,ممکنه بفرمایید که من از هر مبحث کدوم ویرایش رو باید تهیه کنم؟
سپاسگذارم

sadeghjalilian

عضو جدید
سلام به همه دوستان
عیدتون مبارک
من واسه بار اول میخوام امتحان بدم
اینطور که شنیدم هر یه مدت یه بار کتاب ها ویرایش میشه و مطالبی ازش حذف یا بهش اضافه میشه,
چون بار اوله نمیدونم کدوم ویرایش ها رو باید بگیرم که آخرین ویرایش باشه و مطالبش به روز باشه,ممکنه بفرمایید که من از هر مبحث کدوم ویرایش رو باید تهیه کنم؟
سپاسگذارم
سلام..یه 10 روز دیگه اگه قرار باشه تو ابان یا اذر امتحان رو بگیرندثبت نام دوره بعدی شرومیشه...این مدت رو صبر کن و بعدش برو تو سایتwww.inbrو دقیق مینویسه که برا امتحان پیش رو از کدوم ویرایش سوال میاد.فقط حتما صبر کن ثبت نامها شرو بشه بعدتو این سایت منابع رو اعلام میکنه ..موفق باشی..

anila124

عضو جدید
نمیدونم دیگه کی میخواد جوابا اعلام شه
بابا دوماهو اندیگذشت
جوابای ارشد و کنکور سراسری با اونهمه داوطلب زودتر میاد تا این
دیگه شورشو دراوردن

انیشتن

عضو جدید
نمیدونم دیگه کی میخواد جوابا اعلام شه
بابا دوماهو اندیگذشت
جوابای ارشد و کنکور سراسری با اونهمه داوطلب زودتر میاد تا این
دیگه شورشو دراوردن
آره منم استرس دارم واقعا کلافه ام از همه چی زودتر بیاد که تکلیف خودمونو بدونیم.

دیاکو95

عضو جدید
نکنه آخرش بیان بگن پاسخ نامه ها گم شدن... ایشالا دفعه بعد...!!!!!
لا اقل یه تاریخ مشخص کنن...

anila124

عضو جدید
مسخره بازیه بابا این پروانه هم
فقط دوستان هرکی خبر دار شد خواهشا زود لینک جوابو اینجا بزاره

انیشتن

عضو جدید
خدایا ماهارو که امتحان نظام مهندسی دادیم بحق امام علی قبول بفرما واقعا خیلی سخته شرایط خدایا خودت فرجی کن قبول شیم.

sahand_nima

کاربر فعال
عنوان: اطلاعيه اعلام نتايج آزمونهاي مردادماه 1394 تاريخ: شنبه 11 مهر 1394
اطلاعيه اعلام نتايج آزمونهاي مردادماه 1394
بدينوسيله به اطلاع كليه شركت كنندگان محترم در آزمونهاي ورود به حرفه مهندسان و كاردانهاي فني ساختمان و تعيين صلاحيت معماران تجربي 1 و 2 مرداد ماه 1394 می رساند؛ با پيگيري هاي بعمل آمده و اعلام سازمان سنجش، نتايج آزمونهاي تستي موصوف در دست استخراج بوده و تا عصر روز سه شنبه 28/07/94 به آگاهي عموم شركت كنندگان محترم خواهد رسيد. لذا اين عزيزان مي توانند جهت دريافت كارنامه خود در تاریخ مقرر به سامانه آزمونهاي ورود به حرفه دفتر مقررات ملّي ساختمان مراجعه و از نتيجه آزمون خود مطلع شوند.

دفتر مقررات ملّی ساختمان

http://www.inbr.ir/News/uNew.aspx?ID=484

anila124

عضو جدید
مسخره تر از این امکان نداشت
برای یه آزمون به این الکی 3 مااااااااااااااااه زمان لازمه؟
مگه میخوان آپولو هوا کنن؟
معلومه که خودشون هم فهمیدن چه خرابکاری هایی کردن که این همه زمان میخوان برای جبرانش
اون دفعه سر یک ماه و نیم اومئ!

behdad2012

عضو جدید
سلام.من یه سوال داشتم.الان ازمون نظام مهندسی شرکت کنی و واسه اون بخونی ارزش داره یا درس خدوندن واسه ارشد؟با توجه به اینکه من مهندسی مکانیک گرایش جامدات خوندم.حالا میخواستم بدونم کدوم تو اولویت قرار داره؟ارشد یا ازمون نظام مهندس؟با توجه به اینکه 2 سال از تاریخ فارع التحصیلیم گذشته و الام مشغول خدمت سربازیم

آخرین ویرایش:

baranj

عضو جدید
سلام.من یه سوال داشتم.الان ازمون نظام مهندسی شرکت کنی و واسه اون بخونی ارزش داره یا درس خدوندن واسه ارشد؟با توجه به اینکه من مهندسی مکانیک گرایش جامدات خوندم.حالا میخواستم بدونم کدوم تو اولویت قرار داره؟ارشد یا ازمون نظام مهندس؟با توجه به اینکه 2 سال از تاریخ فارع التحصیلیم گذشته و الام مشغول خدمت سربازیم

هیجکدومش ارزش نداره.کلا مهندسا تو این مملکت ول معطلن حقمون و دارن می دن به پزشکا می خورن خدا ازشون نگذره یه پزشک طرحی ماهی 12 میلیون تومن می گیر اونوقت ما که رشتمون سخت تر و دردسرش خیلی بیشتر بیکاریم یا خیلی خوش شانس و پارتی دار باشیم حداکثر ماهی 600-700 هزار تومن می گیریم که حقوق زیر خط فقر محسوب می شه من الان ارشد مکانیک دانشگاه دولتیم 3 سال بیکار تو خونه نشستم از ناچاری دارم نظام شرکت می کنم اونم آینده نداره با این آزمون فضایی که می گیرن و هزینه هایی که برای آزمون متحمل می شیم شانس بیاریم قبول شیم حداکثر درآمدمون که اگر تمام سهمیمون پر بشه ماهی 700...متاسفم برای این مملکت همه جوناش دارن می رن از ایران اوناییم که موندیم اون بخاطر مسایل عاطفی به پوچی رسیدیم

baranj

عضو جدید
مسخره تر از این امکان نداشت
برای یه آزمون به این الکی 3 مااااااااااااااااه زمان لازمه؟
مگه میخوان آپولو هوا کنن؟
معلومه که خودشون هم فهمیدن چه خرابکاری هایی کردن که این همه زمان میخوان برای جبرانش
اون دفعه سر یک ماه و نیم اومئ!

واقعااااا مسخره س...آنیلا جون اونا پر رو تر این حرفان که بخوان به فکر جبران باشن صرفشون نمی کنه که بخوان وقتی برای تصحیح آزمون بذارن در نظر اونا شرکت کننده ها یه مشت آدم علاف و بی کارن و هیچ ارزشی برای شرکتت کننده ها قایل نیستن فقط پولمون و می شناسن...احتمالا انتخابات هیات مدیره شونم تاثیر داره دیگه تو اعلام نتایج

baranj

عضو جدید
الان تو سایت مقررات ملی و چک کردم زمان اعلام نتایج و زده 28 مهر:

بدينوسيله به اطلاع كليه شركت كنندگان محترم در آزمونهاي ورود به حرفه مهندسان و كاردانهاي فني ساختمان و تعيين صلاحيت معماران تجربي 1 و 2 مرداد ماه 1394 می رساند؛ با پيگيري هاي بعمل آمده و اعلام سازمان سنجش، نتايج آزمونهاي تستي موصوف در دست استخراج بوده و تا عصر روز سه شنبه 28/07/94 به آگاهي عموم شركت كنندگان محترم خواهد رسيد. لذا اين عزيزان مي توانند جهت دريافت كارنامه خود در تاریخ مقرر به سامانه آزمونهاي ورود به حرفه دفتر مقررات ملّي ساختمان مراجعه و از نتيجه آزمون خود مطلع شوند. اطلاعيه

sadeghjalilian

عضو جدید
الان تو سایت مقررات ملی و چک کردم زمان اعلام نتایج و زده 28 مهر:

بدينوسيله به اطلاع كليه شركت كنندگان محترم در آزمونهاي ورود به حرفه مهندسان و كاردانهاي فني ساختمان و تعيين صلاحيت معماران تجربي 1 و 2 مرداد ماه 1394 می رساند؛ با پيگيري هاي بعمل آمده و اعلام سازمان سنجش، نتايج آزمونهاي تستي موصوف در دست استخراج بوده و تا عصر روز سه شنبه 28/07/94 به آگاهي عموم شركت كنندگان محترم خواهد رسيد. لذا اين عزيزان مي توانند جهت دريافت كارنامه خود در تاریخ مقرر به سامانه آزمونهاي ورود به حرفه دفتر مقررات ملّي ساختمان مراجعه و از نتيجه آزمون خود مطلع شوند. اطلاعيه
خیلی غیر طبیعیه جوابهای این سری خیلی طول کشیده...همیشه دو ماه غیر تعطیل بود..وبا تعطیلیش میشد نهایتا 70 روز...ولی این سری 90 روز؟؟؟؟من میدونم سنجش تقصیری نداره و خود کارشناسای نظام چون درگیر انتخابات بودند...نرسیدند که کلید اصلاح شده رو به موقع اماده کنند و این خیلی بده که بررسی چند تا سوال مورد دار اینقدر طول بکشه.....تاسف اوره....امیدوارم زودتر از تاریخی که اعلام شده جوابها رو اعلام کنند..چون اعتراضهابه تاخیردر جوابها ...خودشون رو بیشتر ازشما اذیت میکنه....

بالا