آزمون نظام مهندسی مرداد 94

anila124

عضو جدید
من این فرم اعتراض رو پیدا نمیکنم
کجاست که دانلود کنم؟
این مسیری که بالا دادن هم اشتباهه

راستی من به کل سوالایی که انیشتن زحمت کشیدن و تایپ کردن اعتراض خواهم کرد

arzess

عضو جدید
من این فرم اعتراض رو پیدا نمیکنم
کجاست که دانلود کنم؟
این مسیری که بالا دادن هم اشتباهه

راستی من به کل سوالایی که انیشتن زحمت کشیدن و تایپ کردن اعتراض خواهم کرد

برو تو قسمت اخبار سایت مقررات ملی. توی متن خبر گفته اونجا که چه جوری باید بفرستی.

anila124

عضو جدید
دوستانی که هنوز اعتراض نکردند به سایت www.pourangilan.com مراجعه کرده و پس از ثبت نام رایگان میتونید فایل اعتراض به سوالات 3 و 41 و 43 رو دانلود کنند. جواب بقیه سوالات به اعتقاد سایت صحیح می باشد.
همچنین پاسخنامه تشریحی رایگان موجود است.

من نمیتونم تو این سایت عضو شم

کسی جواب اینارو داره همینجا با مجموعه قبلی تلفیق کنه و بزاره

بالاخره بر اساس کدوم پست اعتراض کنیم؟

هر پستی چندتا سوال رو داره که

sadeghjalilian

عضو جدید
من نمیتونم تو این سایت عضو شم

کسی جواب اینارو داره همینجا با مجموعه قبلی تلفیق کنه و بزاره

بالاخره بر اساس کدوم پست اعتراض کنیم؟

هر پستی چندتا سوال رو داره که
خیلی راحته عضویتش...یه یوزر پسوردو ...میخوادمن برای یکی از دوستام فایلشو گرفتم هم فایل پاسخ تشریحی جوابها و هم فایل اعتراض ..(بعد از عضویت ....).....و براش فرستادم........

دیاکو95

عضو جدید
من فرستادم اعتراضم رو ...
به این سوالا اعتراض کردم 29، 32، 38 و 48،
هنوزم میگم سوالای 3، 10، 19، و 50 اعتراض کردن رو صلاح نمیدونم، من الان گفته باشم....

anila124

عضو جدید
خیلی راحته عضویتش...یه یوزر پسوردو ...میخوادمن برای یکی از دوستام فایلشو گرفتم هم فایل پاسخ تشریحی جوابها و هم فایل اعتراض ..(بعد از عضویت ....).....و براش فرستادم........

من نمیتونم عضو شم
تو اون قسمت بررسی یوزر نیم گیر میکنه

my darling

عضو جدید
با تشکر از زحمات تمامی اعضا که در این چند روز فعالیت زیادی انجام دادند :
من تلفیق متن اعتراض اماده شده از طرف دوستان و همینطور متن سایت پوران پژوهش رو میزارم.
شاید به درد دوستانی که نمیتونن اونجا عضویت بگیرند بخوره :

شماره سوال:
3-19-29-32-41-43-48-50
توضيحات فني:
با سلام و احترام
در خصوص آزمون تاسيسات مکانیکی 2مرداد ٩٤ تعداد زيادي از شركت كنندگان در همه استانها و تهران نسبت به طرح سوالات و استاندارد نبودن سوالات و نبود وقت كافي براي اين نوع سوالات اعتراض داريم و همچنين نحوه تغيير آزمون و تكيه دادن به مباحث غيرمکانیکی حق دوستان و تحصيلكرده هاي شركت كننده در اين ازمون را به نحوه قابل چشمگيري ضايع و هدر داد و اين ازمون سر شار از نااميدي براي همه ما بوده بدينوسيله از مسولين ذيربط خواهشمنديم نسبت به بررسي مشكلات ما در زمينه اعتراض به ازمون و حداقل کاهش نمره قبولی اقدامات لازم را مبذول فرماييد.متن اعتراض به صورت زیر می باشد:
سوال 3 رشته تاسیسات مکانیکی :
جواب: گزینه ؟ صحیح است. ( در گزینه ها جواب صحیح وجود ندارد و این سوال باید حذف گردد)
متر 16000 = جدول1 صفحه 35
5600 = 35/0 =ضریب افزایش طبق جدول4 صفحه 41
16000*5/0= ضریب 50% بند 6-3-5 صفحه 42 = 8000
13600 = جمع اضافه شده متراژ
file:///C:/Users/Haghighi/AppData/Local/Temp/msohtmlclip1/01/clip_image001.pngfile:///C:/Users/Haghighi/AppData/Local/Temp/msohtmlclip1/01/clip_image003.png
file:///C:/Users/Haghighi/AppData/Local/Temp/msohtmlclip1/01/clip_image004.pngfile:///C:/Users/Haghighi/AppData/Local/Temp/msohtmlclip1/01/clip_image006.png

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
سوال19 رشته تاسیسات مکانیکی
جواب: گزینه ؟ صحیح است. ( در گزینه ها جواب صحیح وجود ندارد و این سوال باید حذف گردد)

متاسفنه سوال ۱۹ مکانیک کاملا اشتباه و دچادر ابهام است به این دلیل که در این سوال
1- ظرفیت واقعی و مجازی در متن سوال گفته نشده است.
2-اگر ظرفیت خواسته شده از نظر طراح سوال مشابه سوال 4 آذر 92 بوده و واقعی در نظر گرفته است .چرا که طراح سوال ذکر نکرده است در این مساله واقعی بودن ظرفیت را و ما به طور معمول مسایل حل شده و مشابه سوالات گذشته نظام مهندسی که ظرفیت واقعی را همیشه مورد بررسی قرار میدهند.بررسی کردیم.
پس طبق این فرمول (v>Q/(177*R
مساله حل می شود. که (v=حجم ) و(Q = ظرفیت) و (R = ظرفیت) می باشد. چرا که حداکثر(۱۰۰درصد) Q می شود ۴٫۵*۶*۶*۱۷۷مساوی ۲۸۶۷۴ کیلو کالری بر ساعت و وقتی می گوید راندمان ۸۰ در صد باید ضربدر ۸۰ درصد کنیم که می شود ۲۲۹۳۹ کیلو کالری بر ساعت و با ضرب در تبدیل واحد ۱٫۱۶۴۱ به وات تبدیل می شود و با تقسیم بر ۱۰۰۰ به کیلو وات تبدیل می شود که جواب می شود ۲۶٫۷و تفریبا ۲۷کیلو وات.بر چه اساسی دستگاه با ظرفیت ۴۰ کیلو وات را انتخاب کرده است؟؟؟؟؟ وقتی حداکثر ظرفیت ما با راندمان ۸۰ درصد ۲۷ کیلو وات می تواند باشد.که در گزینه ها این عدد وجو ندارد. این سوال دچار مشکل است. رسیدگی کننده به اعتراض محترم ،حتما اعتراضات زیادی که به این سوال شده است را در سایتهای علمی ومعتبر شنیده اید ویا اگر نشنیده اید احتمالا در همین متنها ی اعتراض به دستتان رسیده است.لطفا ترتیب اثر دهید.و در اثر اشتباه سهوی پیش امده در طرح سوال توسط طراح محترم که قصد بالابردن سطح سوال(پیچاندن علمی)را داشته ولی به صورت سهوی ابهامی در سوال افتاده است و حتی گزینه صحیح وجود ندارد. حق ما مهندسان پایمال شود و لطفاحق از بین رفته را به ما برگردانید و رسیدگی کنید.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
سوال29 رشته تاسیسات مکانیکی

جواب صحیح گزینه 3 می باشد، کلید نظام مهندسی برای این سوال که گزینه 4 را انتخاب کرده، اشتباه است.
در صفحه ۱۲کتاب هادی زاده آمده است. در فضاهایی که خنک کاری توسط کولرهای گازی انجام می شود می توان در زمستان با معکوس کردن سیکل تبرید گرمایش فضا را نیز تامین کرد،بدین صورت که اواپراتوری که در تابستان هوا را خنک میکرده است در زمستان و ماه های سرد سال نقش کندانسور را ایفا میکند این روش برای مکان هایی که زمستانهای سرد دارد و نیز فضاهایی که محیط مرطوب است مناسب نیست، و بنابراین اختلاف اصلی پمپ گرمایی و کولر گازی اواپراتور می باشد. نه شیر چهار راهه. این سندی هست که غلط بودن کلید را نشان می دهد. رسیدگی کننده به اعتراض محترم ،حتما اعتراضات زیادی که به این سوال شده است را در سایتهای علمی ومعتبر شنیده اید ویا اگر نشنیده اید احتمالا در همین متنها ی اعتراض به دستتان رسیده است...لطفا ترتیب اثر دهید.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
سوال32 رشته تاسیسات مکانیکی

صورت سوال کاملا غلط است باید حذف شود
گزینه صحیح که نظام مهندسی اعلام کرده است گزینه 1 که 8.42 می باشد را گزینه صحیح اعلام کرده که کلا صورت سوال دچار مشکل است وغلط است.
روش حل:
اگر به طور معکوس حساب کنین از گزینه به انتخاب زاویه برسیم.چنین میشود.
اگر از ۸٫۴۲، یک متر معروف(بند 12-7-3-1 قسمت چ)طول نردبان باید 1متر از کفی که برای رسیدن به آن مورد استفاده قرار میگیرد،بلندتر بوده و این قسمت اضافی فاقد پله باشد) را کم کنیم میشود ۷٫۴۲
حالا اگه زاویه نردبان را حساب کنیم بظوریکه نردبان وتر مثلث می باشد و ارتفاع، ضلع مقابل مثلث باشد در این صورت زاویه بدست می آید طبق فرمول (76.01=(7.2/7.42)Arcsin) می شود یعنی معکوس سینوس ۷٫۲ تقسیم بر ۷٫۴۲
میشود 76.01 درجه، که به وضوح توی مبحث 12 ، ۱۲-۷-۳-۷ اومده است که اگر زاویه بین ۷۵ تا ۹۰ باشه باید نردبان با اتصلات به دیوار متصل شود که در تضاد با صورت سوال می باشد. چون تو صورت سوال گفته شده است نردبان بدون اتصال وصل بشودکه وقتی نردبان بدون اتصال وصل میشود برای زاویه ای کمتر از 75 کمتر می باشد.
مورد چ-3-7-12-صفحه 52 مبحث 12:طول نردبان باید 1 متر بالاتر از کفی باشد.
مورد7-3-7-12-صفحه 53 مبحث 12:اگر زاویه بین 75 و 90 باشه نردبان باید دارای اتصال باشد.
از نظر ما مهندسان شایسته ی اعتراض می باشد!لطفا اجازه ندهید حق قبولی ما با ردشدن نابجا و در اثر اشتباه سهوی پیش امده در طرح سوال توسط طراح محترم که قصد بالابردن سطح سوال(پیچاندن علمی)را داشته ولی به صورت سهوی ابهامی در سوال افتاده است(یا در اینجا به مورد اون سوال اشاره کنید)پایمال شود و حق از بین رفته را به ما برگردانیدلطفا رسیدگی کنید.
سوال 41 رشته تاسیسات مکانیکی
جواب: گزینه 1 صحیح می باشد. (این سوال در کلید ارائه شده اشتباه پاسخ داده شده و قابل اعتراض است)
file:///C:/Users/Haghighi/AppData/Local/Temp/msohtmlclip1/01/clip_image008.pngدبی
file:///C:/Users/Haghighi/AppData/Local/Temp/msohtmlclip1/01/clip_image010.pngافت
file:///C:/Users/Haghighi/AppData/Local/Temp/msohtmlclip1/01/clip_image012.png
سوال 43 رشته تاسیسات مکانیکی
جواب:گزینه ؟ صحیح است . (باید میزان افت مشخص بشود تا بتوان پاسخ داد بنابراین اطلاعات ناقص می باشد)
file:///C:/Users/Haghighi/AppData/Local/Temp/msohtmlclip1/01/clip_image014.png
file:///C:/Users/Haghighi/AppData/Local/Temp/msohtmlclip1/01/clip_image016.pngدبی
file:///C:/Users/Haghighi/AppData/Local/Temp/msohtmlclip1/01/clip_image018.png جدول با افت file:///C:/Users/Haghighi/AppData/Local/Temp/msohtmlclip1/01/clip_image020.png

سوال48 رشته تاسیسات مکانیکی
این سوال باید حذف شود. این سوال با اطلاعات مباحث و نشریات قابل حل نمی‌باشد.
در هیچ کدام از مباحث منبع امکان حل این سوال موجود نیست و این سوال خارج از منبع خود به تنهایی باعث از بین رفتن حق اینجانب و بسیاری از داوطلبان شده است به این دلیل که ممکن بود اگر به جای این سوال یک سوال از منابع معرفی شده امده بود ان را حل میکردیم. لذا لطفا نگزارید اینجانبان که از لحاظ سطح علمی لیاقت اخذ پروانه اشتغال را داریم با این اشتباهات سهوی پیش امده حقمان ضایع شودلطفا رسیدگی کنید.

سوال 50 رشته تاسیسات مکانیکی
این سوال ابهام آمیز و شک آمیز است و باید حذف شود.
این سوال بسیار گیج کننده بود و در داده سوال نوع شهر نهبندان ذکرنشده است. و جمعیت آن داده نشده است. و آیا نوع شهرها برای همه افراد مشخص است؟آیا همه باید نوع شهرها را میدانستند؟این امتحان نظام مهندسی می باشد نه امتحان یک جغرافی دان. و دانستن اینکه جمعیت نهبندان از یک میلیون نفر بیشتره یا نه سر جلسه آزمون واقعا کار دشوار بود به علت اینکه نوع شهر وتعدادجمعیت آن مشخص نشده بود. این تفاوت منجر به تغییر گروه از 2 به 3 می شود که در گزینه ها موجوده. این سوال از نظر ما مهندسان شایسته ی اعتراض می باشد!لطفا اجازه ندهید حق قبولی ما با ردشدن نابجا و در اثر اشتباه سهوی پیش امده در طرح سوال توسط طراح محترم که قصد بالابردن سطح سوال(پیچاندن علمی)را داشته ولی به صورت سهوی ابهامی در سوال افتاده است(یا در اینجا به مورد اون سوال اشاره کنید)پایمال شود و حق از بین رفته را به ما برگردانیدلطفا رسیدگی کنید

متن مورد نظر مورد قبول و تایید مهندسان پایه 1 و پایه 2زیادی که، حداقل قرارگرفته است و اینجانبان اعتراضات را کاملا وارد دانسته اند. لذا برای بار چندم در همین متن خواهشمند هستیم که ترتیب اثردهید و حق از دست رفته را برگردانید. لذا لطفا نگزارید اینجانبان که از لحاظ سطح علمی لیاقت اخذ پروانه اشتغال را داریم با این اشتباهات سهوی پیش امده حقمان ضایع شودلطفا رسیدگی کنید. چون نیاز زیادی به اخذ این پروانه در این تاریخ داریم. وبا برگردان حق از دست رفته مان مسیر کار و اشتغال را برای ما ایجاد کنید.
با تشکراز حسن توجه شما...

my darling

عضو جدید
متاسفانه پاسخ سوالات 3 و 41 و 43 به صورت عکس تو اون فایل اومده که نمیدونم چه جوری باید اینجا بذارم

baranj

عضو جدید
بچه ها من به سوال 6 هم می خوام اعتراض بزنم اون آدرسی که داده تو حل تشریحی اصلا تو کتاب وجود نداره!

baranj

عضو جدید
مبحث 14 صفحه 58 پراگراف اول.

من سوال 48 و چک کردم اصلا نه تنها تو پاراگراف اول بلکه تو هیچکدوم ازپاراگرافا عدد 40 و نگفته.خواهشا چک کنید نه اینکه هر آدرسی دادن فک کنید درست.حتی سوال 6 هم من چک کردم همچین آدرسی اصلا وجود نداشت یا مربوط به ویرایش قدیمن یا جدید تو اینکتابا که من ندیدم!

دیاکو95

عضو جدید
من سوال 48 و چک کردم اصلا نه تنها تو پاراگراف اول بلکه تو هیچکدوم ازپاراگرافا عدد 40 و نگفته.خواهشا چک کنید نه اینکه هر آدرسی دادن فک کنید درست.حتی سوال 6 هم من چک کردم همچین آدرسی اصلا وجود نداشت یا مربوط به ویرایش قدیمن یا جدید تو اینکتابا که من ندیدم!

سوال 48 رو براساس م14 ص57 زدم. ولی الان یادم نیست اون عدد 20 سانت رو که برا ضلع کانال گذاشتم از کجا آوردم...:biggrin:

arzess

عضو جدید

جایی نباید گفته باشه که 40 متر دوست عزیز. 2 درصد بیست متر میشه 40 سانتی متر. یعنی وقتی طول کانال 20 متر هستش 40 سانتی متر باید انتها و ابتدای کانال اختلاف ارتفاع داشته باشند.

anila124

عضو جدید
اینم چندتا سوالی که از ا.ن سایته پوران پژوهش گرفتم:

سوال 41: جواب صحیح گزینه 1 می باشد و کلید نهایی نطام مهندسی برای این سوال اشتباه است
.
2000000/500*delta T=200 gpm
H = (L+L+0.3L)*0.03*30=2.07 m = 6.78 ft
BHP=PQH/3960η = 1*200*6.78/(396*0.7)=0.5=1/2

سوال 4
3: جواب صحیح ?می باشد و کلید نهایی نطام مهندسی برای این سوال اشتباه است.
Q=cfm*1.08*delta T = 20000*1.08*20 = 432000*29.92/25.85=500000
دبی = Q/(500*delta T) = 500000/10000=50 gpm
حالا قطر را با داشتن دبی بر اساس کدام افت فشار بخوانیم؟

بچه ها بر اساس شماره موبایلمون باید بفرستم؟

baranj

عضو جدید
بچه ها سوال 6 با اون آدرسی که داده صفحه چند می شه من پیداش نکردم؟؟؟؟

baranj

عضو جدید
بچه ها سوال 42 تو حل تشریحی 11.8 درصد یا 1.18 شده ولی ولی تو گزینه ها 18 درصد جواب درست؟؟؟؟؟؟

arzess

عضو جدید
بچه ها سوال 42 تو حل تشریحی 11.8 درصد یا 1.18 شده ولی ولی تو گزینه ها 18 درصد جواب درست؟؟؟؟؟؟

میشد این سوال رو اصلن حل نکرد. میزان انرژی گرم کردن یک مقدار ثابت هوا برای مناطق سردسیر از مناطق گرمسیر کمتر هستش. بنابراین بدون حل میشد پاسخ داد.

Sh_mech

عضو جدید
سلام
متاسفانه عکس مربوط به پاسخ های سوالات 3و41و43 نیفتاده....ممکنه بگذاریدش؟!

با تشکر از زحمات تمامی اعضا که در این چند روز فعالیت زیادی انجام دادند :
من تلفیق متن اعتراض اماده شده از طرف دوستان و همینطور متن سایت پوران پژوهش رو میزارم.
شاید به درد دوستانی که نمیتونن اونجا عضویت بگیرند بخوره :

شماره سوال:
3-19-29-32-41-43-48-50
توضيحات فني:
با سلام و احترام
در خصوص آزمون تاسيسات مکانیکی 2مرداد ٩٤ تعداد زيادي از شركت كنندگان در همه استانها و تهران نسبت به طرح سوالات و استاندارد نبودن سوالات و نبود وقت كافي براي اين نوع سوالات اعتراض داريم و همچنين نحوه تغيير آزمون و تكيه دادن به مباحث غيرمکانیکی حق دوستان و تحصيلكرده هاي شركت كننده در اين ازمون را به نحوه قابل چشمگيري ضايع و هدر داد و اين ازمون سر شار از نااميدي براي همه ما بوده بدينوسيله از مسولين ذيربط خواهشمنديم نسبت به بررسي مشكلات ما در زمينه اعتراض به ازمون و حداقل کاهش نمره قبولی اقدامات لازم را مبذول فرماييد.متن اعتراض به صورت زیر می باشد:
سوال 3 رشته تاسیسات مکانیکی :
متر 16000 = جدول1 صفحه 35
5600 = 35/0 =ضریب افزایش طبق جدول4 صفحه 41
16000*5/0= ضریب 50% بند 6-3-5 صفحه 42 = 8000
13600 = جمع اضافه شده متراژ
file:///C:/Users/Haghighi/AppData/Local/Temp/msohtmlclip1/01/clip_image001.pngfile:///C:/Users/Haghighi/AppData/Local/Temp/msohtmlclip1/01/clip_image003.png
file:///C:/Users/Haghighi/AppData/Local/Temp/msohtmlclip1/01/clip_image004.pngfile:///C:/Users/Haghighi/AppData/Local/Temp/msohtmlclip1/01/clip_image006.png

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
سوال19 رشته تاسیسات مکانیکی

متاسفنه سوال ۱۹ مکانیک کاملا اشتباه و دچادر ابهام است به این دلیل که در این سوال
1- ظرفیت واقعی و مجازی در متن سوال گفته نشده است.
2-اگر ظرفیت خواسته شده از نظر طراح سوال مشابه سوال 4 آذر 92 بوده و واقعی در نظر گرفته است .چرا که طراح سوال ذکر نکرده است در این مساله واقعی بودن ظرفیت را و ما به طور معمول مسایل حل شده و مشابه سوالات گذشته نظام مهندسی که ظرفیت واقعی را همیشه مورد بررسی قرار میدهند.بررسی کردیم.
پس طبق این فرمول (v>Q/(177*R
مساله حل می شود. که (v=حجم ) و(Q = ظرفیت) و (R = ظرفیت) می باشد. چرا که حداکثر(۱۰۰درصد) Q می شود ۴٫۵*۶*۶*۱۷۷مساوی ۲۸۶۷۴ کیلو کالری بر ساعت و وقتی می گوید راندمان ۸۰ در صد باید ضربدر ۸۰ درصد کنیم که می شود ۲۲۹۳۹ کیلو کالری بر ساعت و با ضرب در تبدیل واحد ۱٫۱۶۴۱ به وات تبدیل می شود و با تقسیم بر ۱۰۰۰ به کیلو وات تبدیل می شود که جواب می شود ۲۶٫۷و تفریبا ۲۷کیلو وات.بر چه اساسی دستگاه با ظرفیت ۴۰ کیلو وات را انتخاب کرده است؟؟؟؟؟ وقتی حداکثر ظرفیت ما با راندمان ۸۰ درصد ۲۷ کیلو وات می تواند باشد.که در گزینه ها این عدد وجو ندارد. این سوال دچار مشکل است. رسیدگی کننده به اعتراض محترم ،حتما اعتراضات زیادی که به این سوال شده است را در سایتهای علمی ومعتبر شنیده اید ویا اگر نشنیده اید احتمالا در همین متنها ی اعتراض به دستتان رسیده است.لطفا ترتیب اثر دهید.و در اثر اشتباه سهوی پیش امده در طرح سوال توسط طراح محترم که قصد بالابردن سطح سوال(پیچاندن علمی)را داشته ولی به صورت سهوی ابهامی در سوال افتاده است و حتی گزینه صحیح وجود ندارد. حق ما مهندسان پایمال شود و لطفاحق از بین رفته را به ما برگردانید و رسیدگی کنید.
سوال29 رشته تاسیسات مکانیکی

جواب صحیح گزینه 3 می باشد، کلید نظام مهندسی برای این سوال که گزینه 4 را انتخاب کرده، اشتباه است.
در صفحه ۱۲کتاب هادی زاده آمده است. در فضاهایی که خنک کاری توسط کولرهای گازی انجام می شود می توان در زمستان با معکوس کردن سیکل تبرید گرمایش فضا را نیز تامین کرد،بدین صورت که اواپراتوری که در تابستان هوا را خنک میکرده است در زمستان و ماه های سرد سال نقش کندانسور را ایفا میکند این روش برای مکان هایی که زمستانهای سرد دارد و نیز فضاهایی که محیط مرطوب است مناسب نیست، و بنابراین اختلاف اصلی پمپ گرمایی و کولر گازی اواپراتور می باشد. نه شیر چهار راهه. این سندی هست که غلط بودن کلید را نشان می دهد. رسیدگی کننده به اعتراض محترم ،حتما اعتراضات زیادی که به این سوال شده است را در سایتهای علمی ومعتبر شنیده اید ویا اگر نشنیده اید احتمالا در همین متنها ی اعتراض به دستتان رسیده است...لطفا ترتیب اثر دهید.
سوال32 رشته تاسیسات مکانیکی

صورت سوال کاملا غلط است باید حذف شود
گزینه صحیح که نظام مهندسی اعلام کرده است گزینه 1 که 8.42 می باشد را گزینه صحیح اعلام کرده که کلا صورت سوال دچار مشکل است وغلط است.
روش حل:
اگر به طور معکوس حساب کنین از گزینه به انتخاب زاویه برسیم.چنین میشود.
اگر از ۸٫۴۲، یک متر معروف(بند 12-7-3-1 قسمت چ)طول نردبان باید 1متر از کفی که برای رسیدن به آن مورد استفاده قرار میگیرد،بلندتر بوده و این قسمت اضافی فاقد پله باشد) را کم کنیم میشود ۷٫۴۲
حالا اگه زاویه نردبان را حساب کنیم بظوریکه نردبان وتر مثلث می باشد و ارتفاع، ضلع مقابل مثلث باشد در این صورت زاویه بدست می آید طبق فرمول (76.01=(7.2/7.42)Arcsin) می شود یعنی معکوس سینوس ۷٫۲ تقسیم بر ۷٫۴۲
میشود 76.01 درجه، که به وضوح توی مبحث 12 ، ۱۲-۷-۳-۷ اومده است که اگر زاویه بین ۷۵ تا ۹۰ باشه باید نردبان با اتصلات به دیوار متصل شود که در تضاد با صورت سوال می باشد. چون تو صورت سوال گفته شده است نردبان بدون اتصال وصل بشودکه وقتی نردبان بدون اتصال وصل میشود برای زاویه ای کمتر از 75 کمتر می باشد.
مورد چ-3-7-12-صفحه 52 مبحث 12:طول نردبان باید 1 متر بالاتر از کفی باشد.
مورد7-3-7-12-صفحه 53 مبحث 12:اگر زاویه بین 75 و 90 باشه نردبان باید دارای اتصال باشد.
از نظر ما مهندسان شایسته ی اعتراض می باشد!لطفا اجازه ندهید حق قبولی ما با ردشدن نابجا و در اثر اشتباه سهوی پیش امده در طرح سوال توسط طراح محترم که قصد بالابردن سطح سوال(پیچاندن علمی)را داشته ولی به صورت سهوی ابهامی در سوال افتاده است(یا در اینجا به مورد اون سوال اشاره کنید)پایمال شود و حق از بین رفته را به ما برگردانیدلطفا رسیدگی کنید.
سوال 41 رشته تاسیسات مکانیکی
جواب: گزینه 1 صحیح می باشد. (این سوال در کلید ارائه شده اشتباه پاسخ داده شده و قابل اعتراض است)
file:///C:/Users/Haghighi/AppData/Local/Temp/msohtmlclip1/01/clip_image008.pngدبی
file:///C:/Users/Haghighi/AppData/Local/Temp/msohtmlclip1/01/clip_image010.pngافت
file:///C:/Users/Haghighi/AppData/Local/Temp/msohtmlclip1/01/clip_image012.png
سوال 43 رشته تاسیسات مکانیکی
جواب:گزینه ؟ صحیح است . (باید میزان افت مشخص بشود تا بتوان پاسخ داد بنابراین اطلاعات ناقص می باشد)
file:///C:/Users/Haghighi/AppData/Local/Temp/msohtmlclip1/01/clip_image014.png
file:///C:/Users/Haghighi/AppData/Local/Temp/msohtmlclip1/01/clip_image016.pngدبی
file:///C:/Users/Haghighi/AppData/Local/Temp/msohtmlclip1/01/clip_image018.png جدول با افت file:///C:/Users/Haghighi/AppData/Local/Temp/msohtmlclip1/01/clip_image020.png

سوال48 رشته تاسیسات مکانیکی
این سوال باید حذف شود. این سوال با اطلاعات مباحث و نشریات قابل حل نمی‌باشد.
در هیچ کدام از مباحث منبع امکان حل این سوال موجود نیست و این سوال خارج از منبع خود به تنهایی باعث از بین رفتن حق اینجانب و بسیاری از داوطلبان شده است به این دلیل که ممکن بود اگر به جای این سوال یک سوال از منابع معرفی شده امده بود ان را حل میکردیم. لذا لطفا نگزارید اینجانبان که از لحاظ سطح علمی لیاقت اخذ پروانه اشتغال را داریم با این اشتباهات سهوی پیش امده حقمان ضایع شودلطفا رسیدگی کنید.

سوال 50 رشته تاسیسات مکانیکی
این سوال ابهام آمیز و شک آمیز است و باید حذف شود.
این سوال بسیار گیج کننده بود و در داده سوال نوع شهر نهبندان ذکرنشده است. و جمعیت آن داده نشده است. و آیا نوع شهرها برای همه افراد مشخص است؟آیا همه باید نوع شهرها را میدانستند؟این امتحان نظام مهندسی می باشد نه امتحان یک جغرافی دان. و دانستن اینکه جمعیت نهبندان از یک میلیون نفر بیشتره یا نه سر جلسه آزمون واقعا کار دشوار بود به علت اینکه نوع شهر وتعدادجمعیت آن مشخص نشده بود. این تفاوت منجر به تغییر گروه از 2 به 3 می شود که در گزینه ها موجوده. این سوال از نظر ما مهندسان شایسته ی اعتراض می باشد!لطفا اجازه ندهید حق قبولی ما با ردشدن نابجا و در اثر اشتباه سهوی پیش امده در طرح سوال توسط طراح محترم که قصد بالابردن سطح سوال(پیچاندن علمی)را داشته ولی به صورت سهوی ابهامی در سوال افتاده است(یا در اینجا به مورد اون سوال اشاره کنید)پایمال شود و حق از بین رفته را به ما برگردانیدلطفا رسیدگی کنید

متن مورد نظر مورد قبول و تایید مهندسان پایه 1 و پایه 2زیادی که، حداقل قرارگرفته است و اینجانبان اعتراضات را کاملا وارد دانسته اند. لذا برای بار چندم در همین متن خواهشمند هستیم که ترتیب اثردهید و حق از دست رفته را برگردانید. لذا لطفا نگزارید اینجانبان که از لحاظ سطح علمی لیاقت اخذ پروانه اشتغال را داریم با این اشتباهات سهوی پیش امده حقمان ضایع شودلطفا رسیدگی کنید. چون نیاز زیادی به اخذ این پروانه در این تاریخ داریم. وبا برگردان حق از دست رفته مان مسیر کار و اشتغال را برای ما ایجاد کنید.
با تشکراز حسن توجه شما...

zhia81

عضو جدید
سلام.
حل تشریحی را نگاه کردم. متاسفانه در پاسخ به سوالات مساله دار اومده توجیه کرده است. پاسخ های این سوالات مشکل دار را قبول ندارم. بعنوان مثال سوال شماره 26-33 و 50. دلایل در ذیل آمده است.

سوال 26- در صورت سوال اشاره­ای به اثر افزایش فوق گرم شدن در ورودی و یا خروجی کمپرسور نشده است. اگر اثر افزایش مافوق گرم کردن در ورودی کمپرسور باشد توان مصرفی کاهش میابد و گزینه (1) پاسخ صحیح است و اگر منظور افزایش مافوق گرم کردن در خروج از کمپرسور باشد توان مصرفی افزایش میابد و گزینه (3) پاسخ صحیح است. رابطه ترمودینامیکی آن w=m(h2-h1است. m دبی جرمی مبرد، h2-h1اختلاف آنتالپی خروجی و ورودی مبرد است.
سوال 33- در صورت سوال به حمل خاک توسط کامیون اشاره شده است لذا عرض شیبدار با توجه به بند 12-7-5-6(صفحه 55 مبحث 12) نباید کمتر از3.5 متر باشد(مخصوص عبور وسایل نقلیه) و ازاینرو گزینه(1) پاسخ صحیح است. طول راه شیبدار 50 متر صحیح است.
سوال50- شهرستان نهبندان مطابق پیوست 3 مبحث 19 نیاز انرژی، متوسط دارد و غذا خوری سه طبقه نیز مطابق پیوست 4 مبحث 19 (کاربری ب) است و چون نهبندان شهر کوچکی است لذا مطابق پیوست 5 مبحث 19 (گروه 3) است. از جدول 5 صفحه 27 مبحث 19 با توجه به کارکرد غذا خوری بصورت منقطع(در صورت سوال اشاره شده است) لذا ضرایبی که در گزینه (2) اشاره شده است یعنی 1.61- 0.8 - 4.96 صحیح می باشد.

FARZAD79

عضو جدید
واقعا که یعنی فقط سوالایی و که برا خودت منفعت داشت و فرستادی؟؟؟؟پس سوال 32 و 38 و 50 چی؟؟؟؟؟؟؟؟واقعا دست درد نکنه زحمت کشیدی!

دوستان عزیز قرار نیست که هر سوالی که اشتباه زدیم رو برای اعتراض بفرستیم،
و بنده تقریباً تمام صفحاتی که دوستان کامت گذاشتن و سوالات رو بررسی کردند رو خوندم و خب در مسیر خوندنم اوایل به سوالاتی بر خوردم که دوستان قصد داشتند اعتراض بزنن و از نظر من اعتراضشون نا بجا بود در ادامه بعضی دیگر از دوستان دلیل برای جوابشون آورده بودند
سوال 33 (جواب گزینه ها درست و در کتاب موجوده
(مثلاً همون سوال 33 که خب جواب دقیقاً درست هست و با شیب 20% به طول 50 متر هم میشه رسید) .
سوال 32 همان سوال نردبان که کاملاً درست هست ، (از دو روش میشه به جواب درست رسید)
روش اول:
وقتی 7.2 متر ارتفاع داریم و طبق مبحث باید یه متر هم نردبان بالاتر از سقف ادامه داشته باشه پس تا الان باید نردبان 8.2 متر باشه و چون گفته نیاز به بستن نداشته باشه پس باید اون حداقل زاویه رو با دیوار داشته باشه (الان یادم نیست چند درجه بود فک کنم 70 درجه باشه شایدم بیشتر) خب برای ایجاد این زاویه هم حتماً نیازه که طول نردبان بیشتر از 8.2 باشه که تنها گزینه 8.42 هست . (این جواب رو بدون هیچ گونه حساب کتاب میشه بدست آورد).
در مورد روش دوم که خب مشخصه با سینوس کوسینوس اون درجه میشه دقیقاً به 8.42 رسید که من سر جلسه امتحان دقیقاً به این عدد رسیدم. (خب وقتی جواب برای خود من مسلم هست چرا باید بهش اعتراض کنم)
سوال 50 نهبندان هم به نظر من موردی نداره (چون تابلوه که این شهر جمعیت بالای یه میلیون نداره، ما توی کل ایران فقط 8 تا شهر داریم که جمعیت بالای یه میلیون نفر دارن که همشون هم مرکز استان هستند و این موضوع ربطی به جغرافی شناسی و ... نداره اصلاً قابل تصور نیست برای من که یه شهری در ایران بالای یه میلیون جمعیت داشته باشه و من تا حالا اسمشو هم نشنیده باشم. شهر های بالای 400 هزار نفر رو کلان شهر میگن و فقط 13 کلان شهر در ایران داریم که باز همشون مرکز استان هستند (فک کن !!! کلان شهر نهبندان، مگه داریم؟ مگه میشه؟؟؟) (پس به نظر من اعتراض به این سوال هم راه به جایی نمی بره).
و با توجه به اطلاعات من فقط به این سوالات می شد اعتراض زد و اگه رسیدگی کننده به اعتراض از بنده توضیحاتی بخواد صرفاً برای این سه سوال بنده دلیل توجیه کننده خواهم داشت و برای بقیه حرفی برای گفتن ندارم. (اون سه تا سوال رو نه بلد هستم و نه جواب دادم)
پس دلیلی هم نمدیدم که برای سوالاتی که جواب درستی براشون بلد نیستم اعتراض کنم.
نمره خود من لب مرز هست و هر چقدر بیشتر سوال حذف بشه به نفع بنده هست اما این دلیل نمیشه که بدون دلیل قانع کننده به سوالات اعتراض کنیم .
اگه به دلخواه من باشه به سول 46 هم اعتراض دارم که طراح محترم شیرین بازی در آورده و قطر داخلی رو داده و این کارش بیشتر تست هوش هست تا آزمونی برای سنجش اطلاعات یک مهندس. (اما نه سوال اشتباهه و نه جواب ها و فقط بنده هستم که با بی دقتی جواب رو اشتباه زدم و دلیلی برای اعتراض نیست)

و البته به نظر من نوشتن جملاتی خودمونی بعد از هر سوال برای فرد رسیدگی کننده زیاد طرح جالبی نیست و از مکاتبات اداری بکلی فاصله داره.

متن اعتراضی واحد و یکدست کدومه ؟آخرش نفهمیدیم علما به کدوم متن نظر مساعد دارن؟؟؟؟بابا دیره فردا آخرین روزه؟؟

بالا