آرشیو نقشه و رتبه مردود شدگان در طراحی آبان 93

aiman1234

عضو جدید
کاربر ممتاز
پس ما چراکتابهای نظام و میخونیم برای اینکه طبق اون قانونا طراحی کنیم.خط به خط کار بایدطبق قانون نظام باشه.
من هم نه تنها خط به خط
بلکه تا جایی که تونستم سعی کردم کلمه به کلمه طبق مقررات ملی کار کنم
و کار هم کردم
حداکثر یعنی بیشتر از اون نمیشه مهندس!!!!!

hamedzjg

عضو جدید
من همه حرفهای قبلی و پس میگیرم شما بااااید قبول میشدین هیچ اشکالیم ندارین سال دیگه همینارو تکرار کنید .موفق باشید

ایرادایی که شما گرفتید درسته.. مهندس ایمان هم میدونن خودشون کارشون بی ایراد نیست و خودشون گفتند در یکی از پست ها.. ولی میدونید کار بچه هایی که قبول شدن هم همین ایرادارو داشته تقریبا و بعضا ایرادای خیلی بزرگتری هم داشتن و نمرات خیلی بالایی گرفتن.. الان هم ناراحتی مهندس ایمان و من و خیلی از دوستای دیگه از همینه.. قضاوت کارها یکسان و عادلانه نیست..که اگر بود انقدر شاهد موارد ضد و نقیض نبودیم..
شما راهنماییهاتون خوب بود ناراحت نشید از من یا ایمان

honaramuz

عضو جدید
مهندس ایمان عزیز . خسته نباشید از زجمتی که در سر جلسه امتحان کشیده اید که از کار شما کاملا بارز و مشخص هست.در ابتدا که نمره شما رو می دونستم حد کار شما به این اندازه فکر نکرده بودم و این نشان از کم لطفی مصجحین است.انشالله اعتراض زده باشید و تجدید نظر بر کار شما موثر باشه ولی از نکات مهم رهنمون کردن ذهن مصحح به سمت نمره قبولی دادن هست .بی گمان برگه ها به صورت ریز بینی تصحیح نمیشه و اصلا مجال این کار با این سیل شرکت کننده نیست.پس من گزینه هایی که موجب ایجاد ذهنیت مثبت در کار باشه رو باید دارا باشم 1- شاید با مجاسبه دقیق پلان و ابعاد شما دو پارکینگ سمت راست رو 5 گرفته باشید ولی با نوشتن عدد 4/5 کاملا نمره اون قسمت رو از دست دادید با توچه به اینکه در بالا 5 رو نوشتید و مصحح این دو عدد رو مقایسه و روی پارکینگ شما خط باطل زده و کمتر طرجی با داشتن ایراد دو پارک در صف قبولی قرار میگیره .همچنین رعایت دسترسی در پله ها از نکات بسیار مهم طرح هست که باید با ریز بینی و ریز نمایش به اون اشاره نمود .تو کار شما دیده نمیشه .البته همکف رو نداریم. یک نکته قابل توجه در طراحی به عدم نورگیری آشپزخانه شما در واحد چپ بالاست.البته بازم بگم من هم اگر کارم در حد زحمات شما بود حتما در انتظار قبولی بودم.منتها الان هر آنچه بتونه ذهن ما رو رهنمون به پیروزی بکنه قابل توجه و ارزش گذاریه.من طرح اتوکدیم رو برای یکی از اساتید ارسال کردم گفتن که نمره طرح شما در حد قبولی هست.ولی باز من میدونم که کجا اگر یه توجهی میکردم صد در صد قبول بودم .حداقل این دوره منظورم هست .چون نکات هر دوره هم متفاوته.طرحم رو به زودی براتون خواهم گذاشت.پیروز ،سربلند و سلامت باشید

aiman1234

عضو جدید
کاربر ممتاز
مهندس ایمان عزیز . خسته نباشید از زجمتی که در سر جلسه امتحان کشیده اید که از کار شما کاملا بارز و مشخص هست.در ابتدا که نمره شما رو می دونستم حد کار شما به این اندازه فکر نکرده بودم و این نشان از کم لطفی مصجحین است.انشالله اعتراض زده باشید و تجدید نظر بر کار شما موثر باشه ولی از نکات مهم رهنمون کردن ذهن مصحح به سمت نمره قبولی دادن هست .بی گمان برگه ها به صورت ریز بینی تصحیح نمیشه و اصلا مجال این کار با این سیل شرکت کننده نیست.پس من گزینه هایی که موجب ایجاد ذهنیت مثبت در کار باشه رو باید دارا باشم 1- شاید با مجاسبه دقیق پلان و ابعاد شما دو پارکینگ سمت راست رو 5 گرفته باشید ولی با نوشتن عدد 4/5 کاملا نمره اون قسمت رو از دست دادید با توچه به اینکه در بالا 5 رو نوشتید و مصحح این دو عدد رو مقایسه و روی پارکینگ شما خط باطل زده و کمتر طرجی با داشتن ایراد دو پارک در صف قبولی قرار میگیره .همچنین رعایت دسترسی در پله ها از نکات بسیار مهم طرح هست که باید با ریز بینی و ریز نمایش به اون اشاره نمود .تو کار شما دیده نمیشه .البته همکف رو نداریم. یک نکته قابل توجه در طراحی به عدم نورگیری آشپزخانه شما در واحد چپ بالاست.البته بازم بگم من هم اگر کارم در حد زحمات شما بود حتما در انتظار قبولی بودم.منتها الان هر آنچه بتونه ذهن ما رو رهنمون به پیروزی بکنه قابل توجه و ارزش گذاریه.من طرح اتوکدیم رو برای یکی از اساتید ارسال کردم گفتن که نمره طرح شما در حد قبولی هست.ولی باز من میدونم که کجا اگر یه توجهی میکردم صد در صد قبول بودم .حداقل این دوره منظورم هست .چون نکات هر دوره هم متفاوته.طرحم رو به زودی براتون خواهم گذاشت.پیروز ،سربلند و سلامت باشید
سلام مهندس عزیز ممنون از نظر تون
مهندس جان فاصله اکس تا اکس ستونها برای جاگذاری دو تا ماشین 5 متر میباشد. ولی فاصله داخل به داخل دو تا ستون برای قرار گیری ماشین در بین آنها طبق مبحث 4 حداقل 4/50 متر است
تازه من پارکینگ معلول رو هم یک واحد تامین کردم.
دونفر از دوستانی که قبول شدن همین باکس پله رو اجرا کردن.
من نمیخوام بگم کار من عالیه میخوام بگم کار خیلی ها اینجور است و شایسته اخد حداقل نمره 30 هم هستند ولی متاسفانه اصلا نمیدونم چجوری نمره میدن

honaramuz

عضو جدید
جناب مهندس ایمان فاصله آکس ستونها در صورتی که شما در فضای باز قرار دارید اونی که شما میگید .ولی وقتی دو طرف با واسطه دیوار بسته شده باشه دیوار تا دیوار 5 متر باید باشه و آکس ستونها هم حتما چیزی بیشتر .... بی شک امتحان کاملا به حق نبوده و خیلی بچه ها حقشون قبولی بوده که نشدند و خیلی موارد مهم رعایت نشده در کار بچه های قبولی هست که از نظر بدور مانده .این ها همه باید تجربه برای اهمیت وقت گذاشتن و زحمات شما در سر جلسه امتحان باشه. با توجه به زحمات شما ناراحتی شما بسیار قابل درک و همدردی هست .ولی باید با آرامش نکات ریز اصول نتیجه گرفتن از امتحان رو بدست آورید.بی گمان حتما پیروز خواهید بود.

aiman1234

عضو جدید
کاربر ممتاز
جناب مهندس ایمان فاصله آکس ستونها در صورتی که شما در فضای باز قرار دارید اونی که شما میگید .ولی وقتی دو طرف با واسطه دیوار بسته شده باشه دیوار تا دیوار 5 متر باید باشه و آکس ستونها هم حتما چیزی بیشتر .... بی شک امتحان کاملا به حق نبوده و خیلی بچه ها حقشون قبولی بوده که نشدند و خیلی موارد مهم رعایت نشده در کار بچه های قبولی هست که از نظر بدور مانده .این ها همه باید تجربه برای اهمیت وقت گذاشتن و زحمات شما در سر جلسه امتحان باشه. با توجه به زحمات شما ناراحتی شما بسیار قابل درک و همدردی هست .ولی باید با آرامش نکات ریز اصول نتیجه گرفتن از امتحان رو بدست آورید.بی گمان حتما پیروز خواهید بود.
ممنونم از توجهتان
همکف رو هم گزاشتم فایلش باز نشد؟؟؟
دوباره میزارم
شما هم کارتون رو بزارید مهندس جان تحلیل کنیم.
سپاس

arezooo82

عضو جدید
بنظر من اصلا برگه هارو نگاه هم نمیکنن!! کار من پیش کار آقای ایمان صفر هم نیست خداییش.اونوقت من 14 ایشون 15..تازه مقطع هم نداشتم

aiman1234

عضو جدید
کاربر ممتاز
بنظر من اصلا برگه هارو نگاه هم نمیکنن!! کار من پیش کار آقای ایمان صفر هم نیست خداییش.اونوقت من 14 ایشون 15..تازه مقطع هم نداشتم
سلام مهندس بخدا من یکی دو هفته است کلا مخم هنگ کرده نه بخاطر اینکه قبول نشدم بخاطر این سیستم نمره دهی مرموزشان
اصلا آدم نمی دونه چی بگه!!!!
ای کاش نمرات رو تصویری برای هر داوطلب میفرستادن
ای خدا آزمون دادن مان هم هزار مکافات و بدبختی داره
تازه قبول هم میشی بهت تا دوطبقه طراحی میدن!!!!

وسعت

عضو جدید
سلام مهندس بخدا من یکی دو هفته است کلا مخم هنگ کرده نه بخاطر اینکه قبول نشدم بخاطر این سیستم نمره دهی مرموزشان

جای باکس پله درسته به نظرم به نورگیر گیر داده

yasi_ys1363

عضو جدید

واقعاً نمره دادنشون مرموزه .من شنیدم به صورت کاملاً مسخره و سرسری و با صرف کمترین زمان ممکن کارایی که قراره قبول بشن را از کارایی که قرار نیست قبول بشن جدا می کنن بعدش به کارای قبولی که تعدادشون نسبت به مردودیا خیلی کمتره نمره میدن ،کارای مردودیم همینجوری یه نمره ای واسشون میزنن . این یعنی اینکه بارم بندی کشکه و همه چیز بستگی داره به اتفاق ، تصادف ، شانس ، معجزه،سلیقه ، حال مصحح ... و هر چیزی غیر از بحث های فنی . شاید تنها چیزی که تو این نحوه ی تصحیح و نمره دادن سرسری تو دوره های قبلی به چشم میومد کامل بودن مدارک و کیفیت ترسیم بود که گویا این دوره از این معیارها هم خبری نیست.دوستانی که زحمت میکشن کارای مردود شده را نقد میکنن اگه یه نگاهی به کارای قبول شده هم بندازن متوجه بی عدالتی و عدم وجود معیارهای ثابت و هماهنگ در نحوه ی نمره دادن میشن.این بی عدالتی ناشی از اینه که حضرات نه واسه بارم بندی و ضوابط خودشون ارزش قائلند و نه واسه وقت و هزینه ی که مامی پردازیم .تمام دغدشون متوجه بازار کار خودشونه و اشباع نشدن این بازار . اینه که اومدن یه آزمون به سبک قرون وسطا طراحی کردن که هیچ چیزش معلوم نیست .یکی نیست ازشون بپرسه شما خودتون چه طوری پروانه گرفتین ؟ آزمون دادین؟ حرص خوردین ؟ وقتتون تلف شد ؟ هزینه ای دادین ؟.... نظام مهندسی واسه این تشکیل شده که مهندسا بتونن حق و حقوقشون را بگیرن الان یه جوری شده یکی باید بیاد حق و حقوق مهندسا را از نظام مهندسی بگیره!!!

آخرین ویرایش:

aiman1234

عضو جدید
کاربر ممتاز
جای باکس پله درسته به نظرم به نورگیر گیر داده
به چی نور گیر گیر دادن وسعت جان
مگه عارفه جان هم دقیقا همین کار رو نکرده بود والا من از ایشون یاد گرفتم
این کار رو کردم و واقعا از لحاظ اجرایی و طوابط هم مشکلی نداره!!!
استادها بفرمایند نظر بدهند و ایراد طرح من رو پیدا کنید!!!
ایرادی که موجب رد شدن بشه با توجه به کارهای قبول شده.
هر چند من ده بار دیگه هم شرکت کنم داغ این دوره رو دلم میماند و هیچگاه حلالش نمیکنم این مصحح محترم را.
بخدا حاضر هستم هر دوره بجای هفتاد تومان ورودی آزمون صد و هفتاد هم بدم ولی شرطی که ایرادات کار رو دونه به دونه کنار هر برگه بنویسن و در پایان به آدرس داوطلب ارسال کنن
اینجوری مهندسین پیشرفت میکنن اینجوری شفاف میشه
و اینجوری معماری و شهرسازی ارتقا پیدا میکنه
و...

وسعت

عضو جدید
به چی نور گیر گیر دادن وسعت جان
مگه عارفه جان هم دقیقا همین کار رو نکرده بود والا من از ایشون یاد گرفتم
این کار رو کردم و واقعا از لحاظ اجرایی و طوابط هم مشکلی نداره!!!
استادها بفرمایند نظر بدهند و ایراد طرح من رو پیدا کنید!!!
ایرادی که موجب رد شدن بشه با توجه به کارهای قبول شده.
هر چند من ده بار دیگه هم شرکت کنم داغ این دوره رو دلم میماند و هیچگاه حلالش نمیکنم این مصحح محترم را.
بخدا حاضر هستم هر دوره بجای هفتاد تومان ورودی آزمون صد و هفتاد هم بدم ولی شرطی که ایرادات کار رو دونه به دونه کنار هر برگه بنویسن و در پایان به آدرس داوطلب ارسال کنن
اینجوری مهندسین پیشرفت میکنن اینجوری شفاف میشه
و اینجوری معماری و شهرسازی ارتقا پیدا میکنه
و...

ببین کاری که کردی درست بوده ولیییییییی
1- عارفه تهران نبوده....شهرستنان ها راحت تر نمره میدن
2- این موضوع نظریه.....به نظر منم منطقیه ولی برای بعضیا شاعبه داره

aiman1234

عضو جدید
کاربر ممتاز
وسعت خانم مهندس عزیز من تهران نیستم
والا نمیشه فرمول گزاری کرد این کار مصحح های محترم رو و نمیشه گفت اینجا اونجوری است پس قبولی داده و فلان جا اینجوری نیست قبولی نداده من هم اوایل اینجور فک میکردم ولی به مثال نقض ها زیادی برخورد کردم.
اصلا شده یه راز واسه خودش

negi20

عضو جدید
این امتحان توسط سازمان سنجش برگزار میشه و تعداد قبولی به تهران بودن یا شهرستان بودن ربطی نداره من دوستی رو میشناسم تهران بار اول قبول شده ولی در شهرستان برای بار 4ام هم قبول نشد با اینکه از نظر طراحی زیاد فرقی نداشتن که مثلا فکر کنیم یکیشون خیلی قوی بوده و اون یکی ضعیف......
شاید قبلا که زیر نظر سازمان سنجش نبود میشد بگیم که در شهرستانها امکان این هست که پارتی بازی هم بشه ولی الان فقط دسته مصصح سازمان سنجش است و نظام مهندسی شهرستان ها در تعداد قبولی ها دخیل نیستند ولی در بعضی از شهرستانها هست که ممکن است یکسری مسائل رو آسانتر بگیرند مثل بیمه در آزمون اجرا یا مثلا یکی از دوستانم که عضو نظام کرمانشاه بود میگفت پارسال با نمره 23 در آزمون طراحی رد شده ولی نظام اونجا به دلیل کمبود مهندس طراح گفته بود که نمره های بالای 22 قبولند و اونم جزء قبولیا محسوب شد.

• Like
واکنش ها: MK6

وسعت

عضو جدید
منظورم پارتی بازی نیست...
تو تهران انقددددددددددددددددددددددددد تعداد مهندس سر ازمون زیاده زیاده که سخت تر نمره قبولی میدن......
برای شهرستان را من شنیدم باید نکات اقلیمی شهرشان را نسبتا رعایت کنند

MK6

کاربر بیش فعال
تو تهران انقددددددددددددددددددددددددد تعداد مهندس سر ازمون زیاده زیاده که سخت تر نمره قبولی میدن......

نفرمایید وسعت خانم، مگه میوه است سوا کنن کی تهران کی شهرستان، در ضمن گفته های شما کاملا برعکس، اگه چنین چیزی مد نظرشون باشه دلیلی که میتونه داشته باشه اینکه فکر میکنن بچه های تهران چون تهران زندگی میکنن، قطع به یقیین کل ضوابط شهرداری رو می دونن ولی بچه های شهرستان برعکس و این برای اصلاح میتونه مد نظرشون باشه و مسلما برگه های بچه های شهرستان سرسختانه اصلاح میشه و کمتر قبولی میده. سوال وقتی مطرح میشه کلی، اگه مصححای ما این همه اطلاعات در مورد هر اقلیمی داشتن دیگه چه غمی داشتیم ما، واقعا مصححا این همه وقت دارن که بشینن شهرستان و توابع هر شهررو از هم جداکنن؟؟؟؟؟؟؟

negi20

عضو جدید

منظورم اصلا پارتی بازی نبود....،من گفتم تصحیح برگه ها توسط سازمان سنجش انجام میشه تقریبا شبیه اسکیس معماری که اصلا به تعداد مهندسان شهرها توجه نمیشه بلکه به مصحح حالا با توجه به سلایق یا کلیدی که دارند نمره میدن نمیان که بر اساس تعداد پروانه اشتغال طراحی که هر شهری داره تعدادی رو قبول کنن یا رد کنن مثلا بگن خب شهر تبریز زیاد مهندس طراح داره 3نفر فقط ،خب زنجان مهندس طراح کم داره 10 نفر رو قبول کنیم....
من خودم عضو نظام تهران هستم بنظرم فکرتون منطقی نیست که بگیم عارفه خانم چون شهرستان بودن فلان مورد رو براشون در نظر نگرفتن که امتیاز کم کنن حالا فلان کس تهران این مورد را نمره کم کردن ،با اینکه با کارهایی که دوستان گذاشتن کاملا مشخص است که شانس و سلیقه تا اندازه زیادی دخیل است یکم شبیه اسکیس معماری است

• Like
واکنش ها: MK6

aiman1234

عضو جدید
کاربر ممتاز
حداقل کارهای نفرات برتر آزمون رو منتشر کنن اگه واقعا منصفانه اوراق طراحی تصیح میشه!!!!
نمی خواهیم ورقه هر شخص رو با مشخص نمودن ایرادات بفرستید دم در خونه.

yasi_ys1363

عضو جدید
[FONT=&quot] قابل توجه شركت كنندگان آزمونهای ورود به حرفه آبان ماه 93
[/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot] ‌‌‌‌به اطلاع كليه شركت‌كنندگان آزمون‌هاي ورود به حرفه مهندسان، كاردان‌هاي فني ساختمان و معماران تجربي آبان ماه 93 مي‌رساند، پس از اتمام مهلت ارسال اعتراضات آزمون‌هاي مذكور و متعاقباً بررسي و بازنگري اعتراضات در كميته هاي مربوطه و همچنين بررسي‌هاي انجام شده در تجديدنظر و استماع نقطه نظرات داوطلبان و نمايندگان ايشان و سازمان سنجش آموزش كشور، موارد اصلاحي در كارنامه شركت‌كنندگان در آزمون اعمال گرديده است. لذا متقاضيان مي‌توانند جهت اطلاع از نتيجه نهايي آزمون خود از طريق سامانه ثبت‌نام آزمون‌ها اقدام نمايند. عدم تغيير نمرات در كارنامه داوطلبان به منزله عدم پذيرش اعتراضات مطرح شده است. بديهي است با توجه به دقت انجام شده در بررسي اعتراضات، نتايج اعلام شده قطعي است و هيچگونه درخواستي در اين خصوص قابل پذيرش نخواهد بود و متقاضياني كه موفق به اخذ حدنصاب قبولي نشده‌اند مي‌توانند در آزمون‌هاي بعدي از جمله آزمون مرداد ماه 1394شركت نمايند.
[/FONT] [FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot]دفترمقررات ملّی ساختمان
لینک
[/FONT]

aiman1234

عضو جدید
کاربر ممتاز
یقین دارم که اصلا یک دانه از اعتراضات طراحی بررسی نشده
کسی پیدا میشه حتی یک نمره کارنامه اش تغیر کرده باشه؟؟؟؟!!!

yasi_ys1363

عضو جدید
یقین دارم که اصلا یک دانه از اعتراضات طراحی بررسی نشده
کسی پیدا میشه حتی یک نمره کارنامه اش تغیر کرده باشه؟؟؟؟!!!

مال منم تغییر نکرده .سوتی ماجرا اینه که بالای اطلاعیه نوشته عنوان: قابل توجه شركت كنندگان آزمونهای ورود به حرفه آبان ماه 93 تاريخ: سه شنبه 12 اسفند 1393 !!!!!!!!؟؟؟؟؟؟؟
این نشون میده این اطلاعیه 12 اسفند صادر شده یعنی قبل از اینکه اعتراض های مربوط به آزمون طراحی به دستشون رسیده باشه یعنی اینکه همه ی اینا که تو این اطلاعیه نوشته کشکه!!!

MK6

کاربر بیش فعال
برای دلخوشی حداقل ای کاش دو سه نمره دیگه از من کم میکردن
حداقل می‌گفتیم اعتراض بررسی شده!!!!

مال منم تغییر نکرده .سوتی ماجرا اینه که بالای اطلاعیه نوشته عنوان: قابل توجه شركت كنندگان آزمونهای ورود به حرفه آبان ماه 93 تاريخ: سه شنبه 12 اسفند 1393 !!!!!!!!؟؟؟؟؟؟؟
این نشون میده این اطلاعیه 12 اسفند صادر شده یعنی قبل از اینکه اعتراض های مربوط به آزمون طراحی به دستشون رسیده باشه یعنی اینکه همه ی اینا که تو این اطلاعیه نوشته کشکه!!!

برای منم تغییر نکرده کلا سر کاریممشاهده پیوست 234581
برای منم تغییر نکرده، دوست من با 24 افتاده بود برای اونم تغییر نکرده واقعا نمیدونم دیگه چه افسوسی باید برای اینا خورد، مصحح برگم خدا ازت نگذره.

بالا