آرشیو مشاوره کارشناسی ارشد

آرشیو مشاوره کارشناسی ارشد

• عالی

رای: 144 47.8%
  • خیلی خوب

رای: 93 30.9%
  • متوسط

رای: 42 14.0%
  • بد

رای: 22 7.3%

• مجموع رای دهندگان
    301
وضعیت
موضوع بسته شده است.

Arch-Azadeh

همکار مدیر مهندسی شهرسازی متخصص طراحی شهری
بچه ها کسی از زمان ثبت نام دانشگاه آزاد اطلاعی نداره که چه تاریخی هست؟ :w05:

سلام
هر سال فرق می کنه..معمولا تو آذر و دی اعلام می کنند. دانشگاه آزاد خیلی حساب کتاب نداره..باید منتظر باشید و اخبار را چک کنید

ممنون :gol::gol:
منابع رو هم مي دونيد؟

منابع سوالهای سالهای گذشته +منابع سراسری
معمولا سوالهای دانشگاه آزاد 50% تکرار سوالهای سال پیشه :smile:

m alireza

عضو جدید
سلام
هر سال فرق می کنه..معمولا تو آذر و دی اعلام می کنند. دانشگاه آزاد خیلی حساب کتاب نداره..باید منتظر باشید و اخبار را چک کنید

منابع سوالهای سالهای گذشته +منابع سراسری
معمولا سوالهای دانشگاه آزاد 50% تکرار سوالهای سال پیشه :smile:
سلام به بچه هاي درس خون
مثل اينكه اعلام كردند 26 دي دفترچه ها رو مي دند .مي خاستم اگه كسي مي تونه كمك كنه تا زمان باقي مونده رو بهتر برنامه ريزي كنم.اخه دانشگاه هم مي رم.:)

ma97

عضو جدید
سلام
دانشگاه آزاد برای ارشد منبع نداره ..شما باید تمام سوالات موجود کاشناسی ارشد آزاد را (از سال 80 تا حالا ) بخرید و بزنید.. همه را چندبار بزنید..سوالها همیشه تکراریه ، اگه یک کم وقت بذارید و اسکیس تون قوی باشه .دانشگاه آزاد قبول شدن از نظر امتحان تئوری راحته

این کهArch-Azadeh میگه file:///C:/Documents%20and%20Settings/user1/My%20Documents/green.jpg آزاد منبع نداره رو من خیلی قبول ندارم ... چون تمام همون منبع های سراسری رو اگه بخونی آزاد رو هم پوشش می ده بالاخره هر دوش یک امتحانه از یک سری چیزا :warn: نمیشه خیلی متفاوت باشه و اینجوری هم نیست ... منابعی رو که از هنر های زیبا می گیری بخونی آزادتم حله... تست هم نرسیدی بزنی مهم نیست نزدی هم نزدی ... مطالب خیلی مهم تره از شیوه ی تست زدن ... کتابای راهیان ارشد چیزای خوبیه...اگه می خوای بخونی هم وقتتو سر سازه ها (فلزی بتونی) طلف نکن چون وقت گیره اگه خیلی مسلط نباشی . رو هم 2 3 تا هم بیشتر نمی آد هزینه نکن روش ... اسکیس هم کار کنی خوبه ولی اگه فکر و دستت نسبتا خوبه خیلی خودتو اذیت نکن ...
یا علی good luck:)

ma97

عضو جدید
m alireza

m alireza

سلام به بچه هاي درس خون
مثل اينكه اعلام كردند 26 دي دفترچه ها رو مي دند .مي خاستم اگه كسي مي تونه كمك كنه تا زمان باقي مونده رو بهتر برنامه ريزي كنم.اخه دانشگاه هم مي رم.:)

m alireza یک جوری برنامه ریزی کن که بعد از کنکور که برمی گردی و به پشت سرت نگاه می کنی پشیمون نشی از اینکه کاش وقت بیشتری می ذاشتم ... یک جوری بخون که بهتر و بیشتر از اون نمی تونی وقت بذاری ... مطمئنا نتیجه هر چی باشه راضی هستی(ایشالا که + ) چون می دونی نهایت سعی خودتو کردی... منم همینجوری خوندم خیلی برای کارا و درسهای دانشکده وقت نذاشتم چون گفتم حالا 2 3 نمره بالا پایین خیلی تو قضیه فرقی نمی کنه ولی اینو از دست بدم .. معدل بالای 19 هم بگیرم راضیم نمی کنه .. حالا الآن که خوبه تقریبا تحویلاستو اینا من از اول ترم تا دی هیییییییچ کاری نکردم برای واحد ها!!! کلی هم درس داشتم (تحلیل فضای شهری ...مرمت...نقشه برداری ...طرح ...) یک افتضاحی بود واسه خودش تازه دی شروع کردم به کار کردن همه کارا هم عملییییییی ... ولی از این کارم راضی بودم. good luck یا علی :)

farvahar82

عضو جدید
سلام من تازه عضو شدم و یه گشتی تو باشگاتون زدم خیلی جالب بود.من میخواستم اصلا دیگه کنکور ندم ولی حالا وضعییتمومیگم ممنون میشم شمام نظر بدین.
2 سال پیش کلاس صدیق و خونه عمران رفتم واسه ازاد خوندم علوم تحقیقات که نشد سال بعد نور .تا قبل اعلام نتیجه فکر می کردم 100 درصد قبولم که بازم مثه قبل.پشیمون از عمر 2 سالم (ضمن حرفایی که از پاکسازی دانشگاهها بود)رفتم سر کار که اگه همینو اون موفع میکردم الان تجربه ای عالی داشتم.
حالا موندم که وقت ازادمم بزارم سر یادگیری چیزای کاربردی واسه پیشرفت کارم؟
زبان بخونم واسه ارشد تو خارج؟
دوباره سعی کنم واسه کنکور که شاید فقط یه دوره میخواد ؟
فکر میکنین کدوم اینده بهتری داره؟حتی اگه قبول شم یا برم بعد 2-3 سال .برنمیگردم سر همین نقطه اول که تا سابقه کار نداشته باشی هیچی بلد نیستی؟
بازم مرسی

ma97

عضو جدید
سلام من تازه عضو شدم و یه گشتی تو باشگاتون زدم خیلی جالب بود.من میخواستم اصلا دیگه کنکور ندم ولی حالا وضعییتمومیگم ممنون میشم شمام نظر بدین.
2 سال پیش کلاس صدیق و خونه عمران رفتم واسه ازاد خوندم علوم تحقیقات که نشد سال بعد نور .تا قبل اعلام نتیجه فکر می کردم 100 درصد قبولم که بازم مثه قبل.پشیمون از عمر 2 سالم (ضمن حرفایی که از پاکسازی دانشگاهها بود)رفتم سر کار که اگه همینو اون موفع میکردم الان تجربه ای عالی داشتم.
حالا موندم که وقت ازادمم بزارم سر یادگیری چیزای کاربردی واسه پیشرفت کارم؟
دوباره سعی کنم واسه کنکور که شاید فقط یه دوره میخواد ؟
فکر میکنین کدوم اینده بهتری داره؟حتی اگه قبول شم یا برم بعد 2-3 سال .برنمیگردم سر همین نقطه اول که تا سابقه کار نداشته باشی هیچی بلد نیستی؟
بازم مرسی

سلام
farvahar82

من دو گزینه ی اولتو بیشتر می پسندم ...
یادگیری چیزای کاربردی واسه پیشرفت کارم؟

اگه امکان رفتن داری و می خوای ادامه تحصیل بدی حتما برو شک نکن... من تا 1 ماه دیگه دفاع می کنم ارشدمو قبل از اومدن جوابای کنکور داشتم کارامو می کردم که برم ولی وقتی جوابا وامد دیگه همه گفتن حالا که قبول شدی می خوای بری چیکارو ازین حرفا ... من نرفتم ولی الآن می خوام برم ... پشیمون نیستم که نرفتم ولی بهتر بود اگه می رفتم ... می دونی چی می گم;) اگه هم می خوای وارد بازار کار بشی وقتتو با ارشد طلف نکن اگه می دونی می خوای PhD هم بخونی برو ارشدتو بگیر
good luck
یا علی

m alireza

عضو جدید
fبا سلام خدمت ma97
منم تا حالا كم و بيش خوندم ولي تو آزمون هاي پارسه درصدام پايين ميان نمي دونم از جمع بندي نكردنه يا چيز ديگه .به نظرتون وقت باقي مانده رو كه نتونستم كتاب هارو كامل بخونم مي تونم با تست زدن آماده بشم ؟روزي 300الي 400 تست از دروس مختلف.ممنون از راهنمايي قبليتون

ma97

عضو جدید
سلام alireza
ایشالا با این پیگیری و پشتکاری که داری قبول میشی ..
به نظر من تا کنکور بهمن اگه دوست داری تست بزن ولی بازم من با خوندن نکته ها و جمع بندی مطالب و دوره کردن بیشتر موافقم تا تست زدن (کنکور لیسانس فرق داشت با این اونو بیشتر باید سراغ تست و نمونه سوال می رفتیم و این چون تئوری تره خیلی تست آدمو جلو نمی بره)
من خودم فقققققط خوندم شاید به اندازه ی 1 هفته ی آخر رفتم سراغ تست اونم نه اینکه همه ی وقتمو باز بذارم واسه تست زدن فقط می خواستم آشنا شم و ببینم چجوری سوال می دن ... نکته های کتاب های راهیان ارشد خیلی چیزای خوبیه برای هفته های آخر تست هم توش داره (هم درسه هم تست) ولی امتحان بهمن رو که دادی اگه برای آزاد اردیبهشت هم ثبت نام کردی عید خیلی مهمه !!! از دستش ندی ;)
good luck
یا علی

ma97

عضو جدید
سلام alireza
ایشالا با این پیگیری و پشتکاری که داری قبول میشی ..:smile:
به نظر من تا کنکور بهمن اگه دوست داری تست بزن ولی بازم من با خوندن نکته ها و جمع بندی مطالب و دوره کردن بیشتر موافقم تا تست زدن (کنکور لیسانس فرق داشت با این اونو بیشتر باید سراغ تست و نمونه سوال می رفتیم و این چون تئوری تره خیلی تست آدمو جلو نمی بره)
من خودم فقققققط خوندم شاید به اندازه ی 1 هفته ی آخر رفتم سراغ تست اونم نه اینکه همه ی وقتمو باز بذارم واسه تست زدن فقط می خواستم آشنا شم و ببینم چجوری سوال می دن ... نکته های کتاب های راهیان ارشد خیلی چیزای خوبیه برای هفته های آخر تست هم توش داره (هم درسه هم تست) ولی امتحان بهمن رو که دادی اگه برای آزاد اردیبهشت هم ثبت نام کردی عید خیلی مهمه !!! از دستش ندی ;)
good luck
یا علی

saeid fararch

عضو جدید
منابع آزمون كارشناسي ارشد آزاد معماري

منابع آزمون كارشناسي ارشد آزاد معماري

سلام
من شنيدم منابع آزمون ارشد آزاد با سراسري فرق داره .
اگه دوستان اين منابع را دارن لطفا واسم بگذارنش

آگرین

عضو جدید
از دوستانی که قبلا در ازمون دانشگاه ازاد نتیجه خوبی گرفتند یا دوستانی که از این منابع اطلاع دارند ممنون میشم که در این تاپیک بنویسند.

Arch-Azadeh

همکار مدیر مهندسی شهرسازی متخصص طراحی شهری
منابع ارشد آزاد با سراسری فرقی نمی کنه..

فقط سوالهای دانشگاه آزاد تکراری سالهای گذشته خیلی زیاد داره..یکی از مهمترین منابع سوالهای سالهای قبله.
موفق باشید
:gol:

مه نگار

عضو جدید
:gol:سلام .
من الان عضو شدم.يكي از همين پاي كنكوري هام.:)
تو آزموا هاي آزمايشي رتبه 2 رقمي ميارم .تو اسكيس استعداد خوبي دارم اما خيلي وقته كار نكردم،به نظرتون از اسفند شروع كنم ميرسم؟
يه سوال ديگه:كلاس استاد صديق رو كه ميگين پارسال خوب نبود. از كلاس اسكيس اميد آذري خبر دارين؟خوبه؟كي بهتره؟

Pleiades.Arch

عضو جدید
کاربر ممتاز
تو آزموا هاي آزمايشي رتبه 2 رقمي ميارم .تو اسكيس استعداد خوبي دارم اما خيلي وقته كار نكردم،به نظرتون از اسفند شروع كنم ميرسم؟
يه سوال ديگه:كلاس استاد صديق رو كه ميگين پارسال خوب نبود. از كلاس اسكيس اميد آذري خبر دارين؟خوبه؟كي بهتره؟

به نظر من کلاسای آقای طایفه بهتره، من امید آذری توصیه نمی کنم.

raha

مدیر بازنشسته

من هم پارسال به خاطر همین چیزایی که در مورد آقای صدیق شنیده بودم، راجع به اینکه دیگه مثل سال های قبل کار نمیکنه و وقت نمیزاره و...، تو کلاسشون شرکت نکردم... اما دوستام که پیششون کلاس میرفتن اکثرا قبول شدن، بعدش یه مقدار پشیمون شدم... البته اسکیس کاملا به تلاش خود آدم بستگی داره وقضاوت عادلانه ی اساتید بین 2400 تا شیت :razz:
راجب رتبه های 2 رقمی هم که میارین ، خب بستگی داره آزمونای کجا شرکت میکنید! دوستم پارسال آزمونهای مرکز معماری تهران رتبه هاش یک رقمی میشد... تو کنکور اصلی رتبه ی بالای 100 آورد! البته اصلا قابل پیش بینی نیستا... چون سوال ها و تعداد شرکت کننده ها اصلا یکسان نیستن... موفق باشی.

آقای طایفه کتابش رو هم اگه دیده باشین خیلی خوبه! چگونه معمارانه طراحی کنیم!

raha

مدیر بازنشسته
کی می دونه زمان ثبت نام کاذشناسی ارشد ازاد کی هست ؟

اخرین خبری که شنیدم این بوده که ثبت نام احتمالا از 5 بهمن شروع میشه

من با مرکز آزمون دانشگاه آزاد تماس گرفتم، گفتند اواخر همین هفته ست! که همون 5 بهمن میشه که آگرین گفت.

ارشیتکت86

عضو جدید

eجدی تجربه اش رو داری؟؟؟؟؟؟؟؟؟آخه امید آذری یه سری کلاس تو شهر ما گذاشته که قیمتش 250 هزار تومنه همه دارن سر ودست وپا میشکنن میشه بیشتر توضیح بدی؟؟اگه بده من نرم بیخودی:(

بابالنگ دراز

کاربر بیش فعال
برادر، امید اسکییس منظرش خوبه اما معماری ..........متوسط...غیر از اینایی که تبلیغ میکنن کسای دیگه ای هم هستن کارشون خوب باشه فقط یه سوال برام پیش اومده اینه که مگه 2 سال نی که کنکور رسم فنی شده چرا همه در به در دنبال کلاس اسکیسن؟

ارشیتکت86

عضو جدید
برادر، امید اسکییس منظرش خوبه اما معماری ..........متوسط...غیر از اینایی که تبلیغ میکنن کسای دیگه ای هم هستن کارشون خوب باشه فقط یه سوال برام پیش اومده اینه که مگه 2 سال نی که کنکور رسم فنی شده چرا همه در به در دنبال کلاس اسکیسن؟

حالا پیشنهادتون اینه که برم یا نه؟

raha

مدیر بازنشسته

اسکیس پارسال که برعکس همه پیش بینیایی که کرده بودن اصلا اینطوری نبود...
ظاهرا قصد دارن هر سال یه جور بچه ها رو غافلگیر کنند، پارسال اینش عجیب بود که روند طراحی رو حذف کرده بودن و ابعاد شیت ها که شده بود A3

Pleiades.Arch

عضو جدید
کاربر ممتاز
eجدی تجربه اش رو داری؟؟؟؟؟؟؟؟؟آخه امید آذری یه سری کلاس تو شهر ما گذاشته که قیمتش 250 هزار تومنه همه دارن سر ودست وپا میشکنن میشه بیشتر توضیح بدی؟؟اگه بده من نرم بیخودی:(

امید آذری حتی راندو رو هم خوب کار نمی کنه چه برسه به طراحی، نمی گم خودش بلد نیستا! نمی تونه درس بده، کار دانشجو هاش واقعا ضعیفه. به خصوص تو کشیدن درخت و دسن کردن خیلی لنگ میزنن. قیمت کلاس صدیق 300 تومنه ( خارج از تهران)، تو تهران هم فکر کنم 200 تومنه. یه 50 تومن بزاری روش و بری کلاس صدیق بهتره. در ضمن سی دی و کتابای صدیق به اندازه کلاساش کامل هست و فقط باید خودت وقت بذاری و تمرین کنی.
طایفه هم که کتاباش هست کلاساشم خوبه، نکته هایی هم که واسه طراحی میگه در حد طرح یک هست.

کلا اگه دستت قویه توصیه نمیکنم کلاس بری چون این کلاسا فقط راندو وارائه و پرسپکتیو و... یاد میدن اگه ضعفت تو طراحیه خودت باید حلش کنی، بهترین راهش هم اینه که کلاسای طرحو جدی بگیری حتی اگه استادت شل بگیره!

ma97

عضو جدید
3D ...

3D ...

سلام بچه ها 3d کار خوب کسی رو میشناسین ؟؟
که کار دانشجویی انجام بده قیمتشم فضایی نباشه :D
ممنون میشم اگه میشناسین برام پیام بدین چون اینجا ممکنه نبینم.
بازم ممنون

ارشیتکت86

عضو جدید
امید آذری حتی راندو رو هم خوب کار نمی کنه چه برسه به طراحی، نمی گم خودش بلد نیستا! نمی تونه درس بده، کار دانشجو هاش واقعا ضعیفه. به خصوص تو کشیدن درخت و دسن کردن خیلی لنگ میزنن. قیمت کلاس صدیق 300 تومنه ( خارج از تهران)، تو تهران هم فکر کنم 200 تومنه. یه 50 تومن بزاری روش و بری کلاس صدیق بهتره. در ضمن سی دی و کتابای صدیق به اندازه کلاساش کامل هست و فقط باید خودت وقت بذاری و تمرین کنی.
طایفه هم که کتاباش هست کلاساشم خوبه، نکته هایی هم که واسه طراحی میگه در حد طرح یک هست.

کلا اگه دستت قویه توصیه نمیکنم کلاس بری چون این کلاسا فقط راندو وارائه و پرسپکتیو و... یاد میدن اگه ضعفت تو طراحیه خودت باید حلش کنی، بهترین راهش هم اینه که کلاسای طرحو جدی بگیری حتی اگه استادت شل بگیره!

من تو طراحی مشکل ندارم دستم خیلی ضعیفه در واقع میخوام پرازنته وپرسپکتیو یاد بگیرم در واقع نحوه ارائه در ضمن من تهران نیستم که همه اساتید رو در اختیار داشته باشم اینم 1روز در هفته وقت گذاشته ومیآد حالا میگی چیکار کنم؟؟؟؟؟؟؟؟

5967

عضو جدید
salam

salam

من هم پارسال به خاطر همین چیزایی که در مورد آقای صدیق شنیده بودم، راجع به اینکه دیگه مثل سال های قبل کار نمیکنه و وقت نمیزاره و...، تو کلاسشون شرکت نکردم... اما دوستام که پیششون کلاس میرفتن اکثرا قبول شدن، بعدش یه مقدار پشیمون شدم... البته اسکیس کاملا به تلاش خود آدم بستگی داره وقضاوت عادلانه ی اساتید بین 2400 تا شیت :razz:
راجب رتبه های 2 رقمی هم که میارین ، خب بستگی داره آزمونای کجا شرکت میکنید! دوستم پارسال آزمونهای مرکز معماری تهران رتبه هاش یک رقمی میشد... تو کنکور اصلی رتبه ی بالای 100 آورد! البته اصلا قابل پیش بینی نیستا... چون سوال ها و تعداد شرکت کننده ها اصلا یکسان نیستن... موفق باشی.

آقای طایفه کتابش رو هم اگه دیده باشین خیلی خوبه! چگونه معمارانه طراحی کنیم!
salam دوستان!!!
من یه ادم با تجربه تو زمینه کنکور و اسکیسم!!!
البته فقط یه بار ارشد شرکت کردم!!!
اما دوستام همه بهشتی و هنرها و...من موندم:cry:
اگه هر جور اطلاعاتی بخواین درخدمتتون هستم
با استاد ارتور کلاس داشتم خیلی مفید بود، 50%اسکیس پارسالم 25 تا مال زحمتای ایشونه
با صدیق هم تو دانشگه خودمون کلاسش رفتم ایشون هم استاد خیلی دست قوی هستن
احسان طایفه هم ازسال بالاییام بود
دریانی رو هم تا حدودی میشناسم
در کل استاد رو باید باور داشت،ولی همه چیز نتیجه عملکرد خودتونه
حالا اگه سوالی هست خاضعانه در خدمتم:gol:

5967

عضو جدید
سلام
از کتاب های جدید گلابچی خبر دارین به نظرتون این دو تا کتاب رو باید خوند؟

ارشیتکت86

عضو جدید
salam دوستان!!!
من یه ادم با تجربه تو زمینه کنکور و اسکیسم!!!
البته فقط یه بار ارشد شرکت کردم!!!
اما دوستام همه بهشتی و هنرها و...من موندم:cry:
اگه هر جور اطلاعاتی بخواین درخدمتتون هستم
با استاد ارتور کلاس داشتم خیلی مفید بود، 50%اسکیس پارسالم 25 تا مال زحمتای ایشونه
با صدیق هم تو دانشگه خودمون کلاسش رفتم ایشون هم استاد خیلی دست قوی هستن
احسان طایفه هم ازسال بالاییام بود
دریانی رو هم تا حدودی میشناسم
در کل استاد رو باید باور داشت،ولی همه چیز نتیجه عملکرد خودتونه
حالا اگه سوالی هست خاضعانه در خدمتم:gol:

سلام خوب اگه میشه سریع جواب من رو بدید چون من خیلی وقت ندارم من دانشجوی ترم 5 هستم ولی تا بخوایی دستم ضعیفه از نظر ایده وطراحی مشکل ندارم ولی پرسپکتیو وارائه وپرازنته ایراد دارم تو شهرستانم درس میخونم پس هر استادی رو نمیتونم تجربه کنم حالا امید اذری تو شهر ما کلاس گذاشته با این شرایط رفتنش برام مفیده میتونه کمکم کنه؟؟ گرایشی که برای ارشد میخوام بخونم معماری هستش کمککککککککک؟:cry:

Pleiades.Arch

عضو جدید
کاربر ممتاز
من تو طراحی مشکل ندارم دستم خیلی ضعیفه در واقع میخوام پرازنته وپرسپکتیو یاد بگیرم در واقع نحوه ارائه در ضمن من تهران نیستم که همه اساتید رو در اختیار داشته باشم اینم 1روز در هفته وقت گذاشته ومیآد حالا میگی چیکار کنم؟؟؟؟؟؟؟؟

خب اگه این جوریه بهتره بری،رفتن به هیچ کلاسی مضر نیست، خودت باید تشخیص بدی متناسب با وقتی که میذاری و هزینه ای که میکنی چقدر یاد میگیری.

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا