آرشیو شماره (1) سوالات مطرح شده در تالار "سوالات و مشكلات قدرت"

وضعیت
موضوع بسته شده است.

minam

عضو جدید
مقره سيليكون رابر

مقره سيليكون رابر

مهندسين عزيز اگه لطف كنيد و در رابطه با مقره هاي سيليكون رابر در سطوح ولتاژي مختلف اطلاعاتي در اختيار من قرار بديد خيلي ممنون مي شم من بايد در مدت كم بتونم حداكثر اطلاعات رو بدست بيارم . باتشكر از همه دوستان:gol:

ARC_2008

مدیر بازنشسته
تشخیص مقادیر نامی ترانسفورماتور بدون پلاک

تشخیص مقادیر نامی ترانسفورماتور بدون پلاک

پلاک یک ترانسفورماتور ، از بدنه آن جدا شده است . چطور می توانید مقادیر نامی ( ولتاژ ، جریان و ... ) آن را تشخیص دهید ؟ با شرط بر اینکه حق باز کردن ترانس را ندارید و دیگر اینکه اگر قرار است آزمایشی به روی ترانس انجام دهید ، نباید سبب آسیب رسیدن به آن شود .
...
پاینده باشید .

Anina

عضو جدید
نیاز فوری

نیاز فوری

کسی میتونه لیست دروس اختیاری گرایش قدرت رو برام بذاره؟؟؟(نام دروس به همراه تعداد واحد و پیش نیاز-هم نیاز)

ROZEHSEFID

عضو جدید

اخه این که شما میفرمایین بسته به دانشگاههای مختلف فرق میکنه مثلا من درفردوسی یادم میاد یک سری درس باعنوان مباحث ویژه درقدرت ارائه میشد که مثلا یه ترم با یک استادی قسمت اماروعددی کار شد یه ترم هم با عنوان اصلاح کسینوس فی وتلفات شبکه بود......یه ازمایشگاه هم فکر کنم اختیاری داشتن..الان چارت درسی رو ندارم امادرسایی مثله طرح خط -کنترل پروژه هم بود.............درضمن خوب میدونیدکه اگراز تخصصی قدرت نخوای برا اختیاری استفاده کنی میتونی ازدرسای رشته های دیگر بعنوان اختیاری استفاده کنی مثلا همان طور که میدونی میکرو ومعماری یکیش اختیاری حساب میشه یا هردرس اختیاری یا تخصصی رشته های دیگر مثله:الکترونیک3 ازالکترونیک-کنترل دیجییتال از کنترل-.....:)

ROZEHSEFID

عضو جدید

اخه این که شما میفرمایین بسته به دانشگاههای مختلف فرق میکنه مثلا من درفردوسی ا درسا3ین یادم میاد یک سری درس باعنوان مباحث ویژه درقدرت ارائه میشد که مثلا یه ترم با یک استادی قسمت اماروعددی کار شد یه ترم هم با عنوان اصلاح کسینوس فی وتلفات شبکه بود......یه ازمایشگاه هم فکر کنم اختیاری داشتن..الان چارت درسی رو ندارم امادرسایی مثله طرح خط -کنترل پروژه هم بود.............درضمن خوب میدونیدکه اگراز تخصصی قدرت نخوای برا اختیاری استفاده کنی میتونی ازدرسای رشته های دیگر بعنوان اختیاری استفاده کنی مثلا همان طور که میدونی میکرو ومعماری یکیش اختیاری حساب میشه یا هردرس اختیاری یا تخصصی رشته های دیگر مثله:الکترونیک3 ازالکترونیک-کنترل دیجییتال از کنترل-.....
درضمن اضافه کنم بازمیدونی که این درسا 3وحدیه وخب ازمایشگاه اختیاری هم 1واحد داره-پیشنیازشم معمولا یا درسایت دانشکده نوشته شده هم اداره اموزش واساتیدمحترم میتونن پاسخ بد اگرم واقعا درس خاصیه بفرمایین تا ببینم پیشنیازشو بلدم یا نه !؟......:)

elham_s66

عضو جدید
سلام
به نظر منم بستگي به دانشگاه داره
من ليست درسا رو مي ذارم البته اينا مال دانشگاه سراسري سمنانه

تاسيسات الكتريكي
رسم فني برق
طراحي پست
plc و پروژه
گزارش نويسي فني
كنترل صنعتي و ابزار دقيق
اگه پيش نياز هاشم مي خواي بگو پيدا كنم برات بذارم.
اميدوارم كمك كرده باشم .
:)

Mohandes_4233

عضو جدید
salam

salam

salam dooste aziz
man daneshjoye rshteye mohandesi bargh ba gerayeshe ghodrat daneshgahe azad vahede bonab hastam
age ta hala liste dooroose ekhtiyao peyda nakrdin baram pim bezarin ta baratoon begamm
man hamashoono kamel daram
dooroose asli paye takhassosi ekhtiyari tedade vahed....

yalda20

عضو جدید
درخواست

درخواست

سلام اگه بهم بگید گزارش کاراموزیو چطور می نویسن ممنون میشم...

ARC_2008

مدیر بازنشسته
شروع کن نوشتن ! . واقعا همین . شما تصور کن رفتی پیک نیک یا یک سفر علمی . شما اول خود نوشته رو آماده کن . حالا شیوه نگارش و رعایت رسم الخط ... بعدا
موفق باشید !

rashidishahram

مشاور صنعت برق
تجربه، سابقه در شرکتهای معتبر که در سطح بین المللی کار می کنند. آشنایی با استانداردهای بین المللی، زبان، قدرت بیان خوب که بتونی خودتو ثابت کنی بهشون. این شرکتها معمولا تو سایتشون هم می زنند. برای نمونه سایت شرکت tecnip رو ببین.

zeinab.aslipour

عضو جدید
در خواست مقاله

در خواست مقاله

سلام.
مقاله راجع به "مديريت بهينه ي سوخت( از نظر اقتصادي و هزينه و....) در نيرو گاه " مي خواستم.
خيلي ممنون.

POUYA-J

عضو جدید
رله دیجیتال

رله دیجیتال

واسه درس پروژه ام می خوام رله دیجیتال با برنامه مطلب بسازم:confused: ممنون میشم ایده بدید یا راهنمایی کنید.

foodaji

عضو جدید
کنتورهاي ديجيتال

کنتورهاي ديجيتال

باسلام ,ادب واحترام به اساتیدارجمندوگرامی خواهشمندم درباره کنتور های دیجیتالی تکفازوسه فاز به من کمک کنید, اساس کارآن که وسیله ای است که مقدارانرژی الکتریکی رااندازه گیری میکند وکاربردآن رامیدونم اماساختارداخلی وچگونگی دامنه تعرفه هاوازچه بخشهایی تشکیل شده ... رامیخواستم اطلاعات بیشتری کسب کنم. همچنین اگه ممکنه یک سایت ویامرجع وکتابی که منودراین باره راهنمایی کنه. اگه پاسخ بدید

JARYAN

عضو جدید
کمک کنین . جواب بدین

کمک کنین . جواب بدین

سلام
سلام به تمامی مهندسین و اساتید محترم در گرایش قدرت .
من می خوام برای کاردانی به کارشناسی آزاد شرکت کنم .
از اساتید و مهندسین محترم می خواهم که مرا در مورد موارد زیر راهنمایی فرمایند :
1-تراز دانشگاه تهران جنوب
2- چه درسهایی اهمیت بیشتری دارد .
3- حداقل درصد برای قبولی
ممنونم از راهنمایی های آتی
یا علی

نقشه کشی

نقشه کشی

سلام
طاعات وعبادات قبول درگاه حق.
خواستم ببینم نقشه های فرمان وقدرت دستگاه ها مثلا یه چرثقیل سقفی رو با Eplan رسم می کنند یا Auto Cad؟
واینکه آیا جایی رو برای رسم این نقشه ها سراغ دارید؟
راستی هزینه ترسیم نقشه ها چجوریاس؟
یاعلی

Benefic.H

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام

تا اونجایی که من اطلاع دارم الان عمدتاً با Eplan کار میشه! و معملاً شرکتهایی که کار تابلوهای فرمان رو کار می کنند بخش طراحی و نقشه کشی هم دارند.
قیمت هم بستگی به میزان کار داره دیگه ولی رنجش بالاست من دقیق اطلاع ندارم.

reza.zamany

عضو جدید
نیروگاه وزباله

نیروگاه وزباله

سلام به بروبچ برقی اگه مطلبی ،نوشته ای یا سایتی راجع به نیروگاهی که از زباله به عنوان سوخت استفاده دارین بفرستین ممنونم.;)

ses

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
در مورد اجرای روشنایی سالنهای مرغداری کمک می خوام

در مورد اجرای روشنایی سالنهای مرغداری کمک می خوام

خیلی ممنون میشم اگه کس بتونه در مورد سیستم استاندارد ودرست سالنهای مرغداری راهنماییم کنه با تشکر محمدپور

keypour

عضو جدید
کمک در خصوص دیزل ژنراتور با سوخت زغال سنگ

کمک در خصوص دیزل ژنراتور با سوخت زغال سنگ

خیلی ممنون می شوم اگر کسی اطلاعاتی در خصوص دیزل ژنراتور با سوخت زغال سنگ در توانهای حدود 800kva و بالاتر دارد ارائه دهد ویا فروشندگانی در این خصوص را معرفی نماید.

با تشکر از شما دوستان

ses

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
کمک

کمک

کمک در مورد اجرای سیستم روشنایی مرغداریها خواهش میکنم
:redface:

Zargham

عضو جدید
کاربر ممتاز
کمک در مورد اجرای سیستم روشنایی مرغداریها خواهش میکنم
:redface:

سلام
دوست من اگر سوالتون را دقیق تر بپرسید شاید بتوان به شما کمک کرد :que:
شما در چه قسمتی و کجا مشکل دارید ؟ دقیقا ذکر کنید.
موفق باشید

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا