·▪•●سوالات و درخواست های مهندسی پلیمر فقط در اینجا مطرح شود●•▪·

GNMS

عضو جدید
ممنون از راهنمایی ات ....
بیشتر میخواستم شماره ها یا آدرس دقیقی داشته باشم ازشون تا این همه راه میام مطمین باشم که میتونم خرید مورد نظر ام انجام بدم

persian_land عزیز با سلام

سرپولک اول تا آخرش مواد پلیمری میفروشن. چه ماده ای میخوای و چقدر؟

GNMS

Hermione Granger

عضو جدید
سلام به همه دوستان
همه ميدونيم كه برا پليمري كه كراس لينك باشه حلالي وجود نداره
يعني ما توي يه مبدل مون كه پليمر بسته رو ديواره هاش و ميدونيم پليمرش هم كراس لينكه هيچ حلالي براي شستشوي شيميايي وجود نداره.
حالا يه شركت خارجي ادعا ميكنه كه يه ماده اي ميزنه به اين كه تو مايه هاي dispersant هست و پليمرها رو خرد ميكنه و به شكل دونه شن مانند از سيستم خارج اش ميكنه
به نظرتون از چه چيزي استفاده مي كنه ؟

amirdolu

عضو جدید
سلام.تو مشهد بورس مواد پلیمری یکجا که نیست . اگه از بانک اطلاعاتی مجله مواد شیمیایی بگردی . اطلاعات خوبی از نماینده های هم داخلی و خارجی پیدا میکنی.

ma.andache

عضو جدید
با سلام
فکر میکنم منظور روشهای پلیمیزاسیون رادیکالی انتقال اتم است که جدیدا برای کنترل جرم ملکولی پلیمرها استفاده میشه
با جستجوی اینترنتی به این نام میتونید مقالات را ببینید
موفق باشید

سلام
یکی از دوستام پروژه سختی بهش دادن به اسم :روشهای نوین پلیمریزاسیون رادیکالی
اگه کسی بتونه کمکی کنه ممنون میشم

ztaherkhani

عضو جدید
اگه کسی از دوستان اطلاعاتی در باره اکسترودر های واکنشیreactive extruderداره لطفآ بفرسته

اکسترودرهایی هستند که با وارد کردن منومر در اکسترودر هم واکنش پلیمیرایزاسیون انجام می شود و هم اختلاط و تولید قطعه مورد نظر انجام می شود

mary90

عضو جدید
کاربر ممتاز
اکسترودرهایی هستند که با وارد کردن منومر در اکسترودر هم واکنش پلیمیرایزاسیون انجام می شود و هم اختلاط و تولید قطعه مورد نظر انجام می شود
سلام از دوست عزیزمونztaherkhaniبرای جوابی که دادند تشکر می کنم
لازم می دونم کمی صحبت های ایشون رو تکمیل کنم
اکسترودر های واکنشی reaction extruder این اکسترودر ها باید حتما دوماردونه یا چند ماردونه باشند چون مهم ترین ویژگی در این اکسترودر ها اختلاط mixingمواد هست که باید کامل انجام بشه
و قبل از رسیدن به قسمت واکنش مواد وارد واکنش نشوند بنابر این دارای چندین ناحیه ی اختلاط و هواگیریventingتشکیل شده است
هر اکسترودر واکنشی از این بخش ها تشکیل شدهfeeding-melting-mixing-reaction-venting-pumping
همون طور که توضیح دادم نباید قبل از رسیدن به ناحیه ی واکنش واکنشی رخ بده بنابر این کنترل دما نقش کلیدی داره و به این منظور از سیستم های انتقال حرارت کارا PIDاستفاده میشه برای خنک کردن درون هرقسمت از سیلندر جریان اب رورودی و خرروجی جداگانه وجود دارهچون گرمای نهان تبخیر اب زیاده از اب استفاده میشه نه روغن.
در این اکسرودر ها مواردی که خیلی مهم میباشند-------کنترل گرمای واکنش وshear viscose heatهب می باشند
ناحیه ی mixingهم باید پراکنشی و توزیعی باشه---------اگر مواد یکنواخت نباشند و قطره بوجود بیاد هموپلیمریزاسیون رخ میدهد(واکنش جانبی که مد نظر ما نیست)
اگه سوال دیگه ای هم هست یا در صحبت هام ابهام وجود داره حتما بپرسید

mary90

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به همه دوستان
همه ميدونيم كه برا پليمري كه كراس لينك باشه حلالي وجود نداره
يعني ما توي يه مبدل مون كه پليمر بسته رو ديواره هاش و ميدونيم پليمرش هم كراس لينكه هيچ حلالي براي شستشوي شيميايي وجود نداره.
حالا يه شركت خارجي ادعا ميكنه كه يه ماده اي ميزنه به اين كه تو مايه هاي dispersant هست و پليمرها رو خرد ميكنه و به شكل دونه شن مانند از سيستم خارج اش ميكنه
به نظرتون از چه چيزي استفاده مي كنه ؟
درواقع باید عمل depolimerizationداره انجام میشه که این کار رو میشه با روش ها مختلفی انجام داد مثلا لاستیک خودرو رو که بازیافت می کنند و یاتفلون رو که با اشعه می شکنندش
جز علوم به روزه که از نظر اقتصادی هم و هم علمی خیلی قابل توجه دارید میگید که از حلال استفاده میشه من نوع رابر رو نمی دونم باید بررسی کنیم چی بوده و چند درصد کراسلینک درش رخ داده
بعدم این که این حلال قابل بازیافته؟
قیمت حلال چه قدره؟
برای محیط زیست ضرر داره؟
.........

JAFAREI

عضو جدید
ماده اي نيست كه كاملا مشابه كائوچو طبيعي باشه . ولي بايد بگي برا چه كاربردي ميخاي . تا جايكزين مناسب اين ماده براش انتخاب بشه

Hermione Granger

عضو جدید
درواقع باید عمل depolimerizationداره انجام میشه که این کار رو میشه با روش ها مختلفی انجام داد مثلا لاستیک خودرو رو که بازیافت می کنند و یاتفلون رو که با اشعه می شکنندش
جز علوم به روزه که از نظر اقتصادی هم و هم علمی خیلی قابل توجه دارید میگید که از حلال استفاده میشه من نوع رابر رو نمی دونم باید بررسی کنیم چی بوده و چند درصد کراسلینک درش رخ داده
بعدم این که این حلال قابل بازیافته؟
قیمت حلال چه قدره؟
برای محیط زیست ضرر داره؟
.........

چه جالب ، متشكرم
پليمر در واحدي داره تشكيل ميشه كه غلظت زيادي از بوتادي ان هست و مقادير كم و بيشي از ايزوپرن ، متيل استيلن ، اتيل استيلن و وينيل استيلن و ...

elahe nikbakht

عضو جدید
سلام دوستان برای پروِژم در مورد ظروف یکبار مصرف گیاهی مقاله به زبان اصلی میخوام میشه کمکم کنید؟ ممنون میشم

M.SZPAINT

عضو جدید
سلام آلی بودن یا نبودن یک پلیمر همیشه به وجود کربن بستگی نداره مثلا رنگ زینک اتیل سیلیکات.

P O U R I A

مدیر مهندسی شیمی مدیر تالار گفتگوی آزاد
مدیر تالار
سلام دوستان برای پروِژم در مورد ظروف یکبار مصرف گیاهی مقاله به زبان اصلی میخوام میشه کمکم کنید؟ ممنون میشم

سلام ..
خب دوست من، تو سایت های دانلود مقاله اسمشو سرچ کنید لینکاشو تو تالار مقالات قرار بدید دوستان عزیز بخش مقالات براتون دانلودشون می کنند ...

• Like
واکنش ها: GNMS

lord aragon

عضو جدید
کاربر ممتاز
به زو دی جز وه ی رئولوژی گوهر پی ---- دانشگاه امیر کبیر رو برای دانلود در همین تاپیک قرار میدهم

با تشکر

دانلود رایگان

mary90

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
امیدوارم حال همه خوب باشه
بچه ها کسی در باره ی تنش های یخ زده چیزی میدونه؟
و این که چه طور بوجود میان؟

GNMS

عضو جدید
سلام
امیدوارم حال همه خوب باشه
بچه ها کسی در باره ی تنش های یخ زده چیزی میدونه؟
و این که چه طور بوجود میان؟

mary90 عزیز با سلام

فکر میکنم منظور از تنش یخ زده، Residual Stress باشه، که بهش تنش پسماند هم میگن. اگه منظورت همین باشه، مفهومش اینه که داخل ماده زنجیرهای پلیمری در حالتی قرار میگیرند که بصورت آسوده نیستند. ولی چون خیلی سریع سرد شدن، امکان اینکه به حالت آسوده برگردند وجود نداره و در نتیجه داخل ماده همیشه یه تنشی وجود داره. این تنش در دو حالت خودش رو نشون میده، یکی زمانی که ماده گرم بشه و به بالای دمای انتقال شیشه (Tg) برسه، و دوم تو زمانهای بسیار طولانی. که البته با توجه به اصل "انطباق زمان-دما"، میشه این دو تا حالت رو از روی همدیگه محاسبه کرد.
اگه ماده ای تنش پس ماند داشته باشه، وقتی گرمش میکنی، یا بهش زمان میدی، زنجیرهایی که در حالت آسوده نیستند، دوست دارند به حالت آسوده برگردند، و در نتیجه قطعه دچار تغییر شکل یا دفرمگی میشه (Deformation).
این قضیه توی خیلی از قطعات مثل قالبگیری تزریقی یا بادی به وفور دیده میشه. چون در حین تزریق تنش خیلی زیادی به ماده وارد میشه، و در نتیجه زنجیرها آرایش پیدا میکنند. وقتی این زنجیرهای آرایش یافته وارد قالب میشن، بسرعت سرد میشن و در نتیجه زمان لازم برای اینکه به حالت آسوده خودشون که زنجیرهای تصادفی (Random Coil) هستن رو ندارن و این آرایش یافتگی تو ماده باقی میمونه. که به محض اینکه قطعه گرم بشه، دچار تغییر شکل میشه.
برای اینکه این مطلب رو بتونی به خوبی ببینی میتونی یه آزمایش ساده انجام بدی: یه شیشه نوشابه بردار و توش آب جوش بریز (حتماً باید آب جوش باشه، چون جنس شیشه های نوشابه PEt هست که اگه اشتباه نکنم Tg بالای 80 درجه هست).. میبینی همین که آب جوش ریختی توش، شیشه نوشابه خودش رو جمع میکنه و شکل اولش رو از دست میده.

GNMS

faum

عضو جدید
سلام به این سایت میتونید مراجعه کنید و یا پنجره های دو جداره ،3جداره رو سرچ کنید و یا حتی پروفیل های upvcمثل ماژول رو سرچ کنید اطلاعات کاملی رو بهتون میدهwww.borjazinco.com

faum

عضو جدید
.......

.......

سلام

دوستان من امسال كنكور دادم رتبم شده 5200 (منطقه 1 تهران.) بعد از كلي كلنجار رفتن با خودم براي اينكه حسابداري تهران بزنم يا مهندسي شهرستان(ميدونم مسخرست ولي خوب به خاطر بازار كار حسابداري) تصميم گرفتم برم مهندسي حالا هم موندم مهندسي پليمر قم بزنم يا مهندسي شيمي شهراي ديگه(مثله سمنان كاشان شيراز تبريز و....)

خواهشا يه كمكي به اينجانب بفرماييد خيلي فوريه امروز آخرين مهلت انتخاب رشتست....

مهندسي پليمر بازار كارش چه جوريه ؟
پليمر قم اطلاع دارين خوبه يا بد؟
كلا خودتون تو اين شرايط بودين ترجيح ميدادين پليمر بزنين يا مهندسي شيمي؟
لا مصب هيچ جايي هم پليمر نداره(فقط قم و گلستان)
سلام من مهندسی شیمی با گرایش پلیمر دانشگاه اراک خوندم منتها آخرین ورودی با گرایش پلیمر ما بودیم سال88و الان فقط مهندسی شیمی میگیرن . و خوبی رشته ما این بود که هم کمی از مهندسی شیمی میدونیم و هم کمی از پلیمر و این بازار کار رو برای ما بهتر میکنه هرچند من برای ارشد مهندسی پلیمر رو انتخاب کردم که برای خانومها بهتره ولی برای اقایون جفتشم خوبه ولی به نظرم قم رفتن وقت تلف کردنه چون گویا پلیمرش جدیدالوروده ولی گلستان میگن خوبه ولی با همه این اوصاف مهم اینه که محل سکونت شما کجاست و چقدر به خانواده وابسته اید بعد انتخاب کنید ولی در کل بین پلیمر گلستان و قم صد در صد همه میگن دانشگاه گلستان ولی به مهندسی شیمی هم بد نیست فکر کنید توی یه دانشگاه بهتر مثل اراک و ....

mary90

عضو جدید
کاربر ممتاز
1- زنجیره ها به صورتی قرار می گیرند که توانایی کریستال شدن رو ندارند؟اسفرولایت ها هنوز تشکیل نشدند؟
2-چه طور می تونیم روش های مختلف شکل دهی رو در میزان تنش های پسماند مقایسه کنیم؟
3-توی بطری نوشابه که به روش بادی اگه اشتباه نکنم درست میشه زمان کافی برای سرد شدن بهش داده نمیشه برای همین زنجیر ها توانایی شکل دهی رو ندارند پس وقتی گرمش می کنیم (اب جوش داخل میریزیم)زود تر.............نه الان دیفرمیشن رخ داده یعنی چه بلایی سر Tgاومده؟زود تر از 80 دیده میشه؟
دیفرمیشن همون دمای پروسسینگ ماده میشه؟
4- اگه بیایم ا ین کار رو برعکس انجام بدیم یعنی درون بطری اب سرد بریریم و بعد بیایم اون رو بجوشونیم برای بطری اتفاقی نمی افته(من این حرف رو زیاد شنیدم ولی نمی دونم چه طور این کار رو کوه نوردا انجام می دن)اینجا چه اطفاقی می افته؟من استدلالم اینه که چون توی بطری ابه و ان

parifam

عضو جدید
سوال از مدیر سایت

سوال از مدیر سایت

وقتتون به خیر
سوال من درباره بازار کار رشته مهندسی پلیمره .کجا با چه شرایطی؟
و ایا با لیسانس میشه کاری پیدا کرد چون در حال حاضر قصد ادامه تو ایران رو ندارم و مشتاقم که در صنعت و کار یاد
بگیرم. از اونجایی که میدونم همینجور و با یک مدرک تو دست کاری نسیبم نمیشه ازتون راهنمایی میخوام که تو چه چیزایی باید قوی بشم...

suniya2012

عضو جدید
سلام
ببخشید منم یه سوال داشتم!گفتم اگه اشکالی نداره اینجا بپرسم!
میخواستم بدونم ماده ای وجود داره که کاملا جلوی میدان مغناطیسی آهنربارو بگیره؟ یه چیزی شبیه روکش؟!
اگه آره اسمش چیه؟ از کجا میتونم گیرش بیارم؟!!
ممنون

Mohsen 89

مدیر تالار فیزیک
مدیر تالار
کاربر ممتاز
سلام
میخواستم بدونم ماده ای وجود داره که کاملا جلوی میدان مغناطیسی آهنربارو بگیره؟ یه چیزی شبیه روکش؟!
ممنون
درود
دوست گرامی میبایستی سوالتون رو اینجا مطرح میکردید
[h=3]سوالات ، درخواست ها و غیره مهندسی پلیمر فقط در اینجا مطرح شود.
یا اینجا
[/h][h=3]·▪•●پرسش‌ها و درخواست‌های درسی مهندسی شيمی تنها در اینجا گفته شوند●•▪·[/h][h=3]فررات بیسموث (ترکیبی از آهن و عنصر بیسموث ه) فکر میکنم این خاصیت رو داره (این خاصیت اخیرا کشف شده)[/h]اینکهاز کجا میشه پیداش کرد رو خدا میدونه

parifam

عضو جدید
وقتتون به خیر
و ایا با لیسانس میشه کاری پیدا کرد چون در حال حاضر قصد ادامه تو ایران رو ندارم و مشتاقم که در صنعت و کار یاد
بگیرم. از اونجایی که میدونم همینجور و با یک مدرک تو دست کاری نسیبم نمیشه ازتون راهنمایی میخوام که تو چه چیزایی باید قوی بشم...

سلام دوباره لطفا جواب منو بدین

P O U R I A

مدیر تالار
وقتتون به خیر

سلام ...

شما فارغ التحصیل شدی ؟ سربازی داری یا نه ؟

اگه هنوز با دانشگاه و اساتیدتون ارتباط دارید با این شرایط تنها کسانی که می تونن به شما کمک کنن اونها هستن ... شما باید از استادتون بخواید که برای شما کاری پیدا کنه...

شما می خواهید تحصیلو کنار بذارید و چندسال کار کنید و بعد برای ادامه تحصیل برید خارج؟! این که اصلا راه درستی نیست ... شما اگه چندسال کار کنید به اون شرایط عادت می کنید و همچنین در اون صورت هم خارج رفتن ساده نیست ....

سابقه کار اینجا برای ادامه تحصیل در خارج اصلا به درد شما نمی خوره ... اگه قصدتون برای خارج جدی هست کارو بی خیال بشید و تمام تلاشتون رو برای زبان و ایجاد شرایط تحصیل در اونور آب بذارید ...

؟

P O U R I A

مدیر تالار
سلام
ممنون
سلام دوست من...

شما هم یه نگاه به تاپیک زیر بنداز جوابتو میگیری ...

http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/305579-%D8%AF%D8%B1%D8%AE%D9%88%D8%A7%D8%B3%D8%AA-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%B3%D8%A7%D8%AE%D8%AA-%D9%85%D9%88%D8%A7%D8%AF%DB%8C-%D9%85%D9%82%D8%A7%D9%88%D9%85-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%DB%8C%D8%AF%D8%A7%D9%86-%D9%85%D8%BA%D9%86%D8%A7%D8%B7%DB%8C%D8%B3%DB%8C

موفق باشی ..

سحرنصر

عضو جدید
سلام دوست عزیزم
پلیمر قم تازه وارد کار شده و چندان تعریفی نیست.من فارق تحصیل پلیمرم از کاشان و خیلی از رشتم راضیم .بازار کارم فقط پارتی میخواد داری یا الله...:)