·▪•●سوالات و درخواستهای مرتبط با نانو در این قسمت مطرح شود●•▪·

·▪•●سوالات و درخواستهای مرتبط با نانو در این قسمت مطرح شود●•▪·

• حمایت های پایین و بد از محققیق

رای: 0 0.0%

• مجموع رای دهندگان
    13

spacechild

عضو جدید
لطفا کمکم کنید

لطفا کمکم کنید

:(سلام.
می خواستم بدونم اگه بخوایم عکس عمل تولید کربن دی اکسید رو انجام بدیم یعنی تجزیش کنیم،میشه از نانو استفاده کرد؟اگه میشه چه جوری؟

ghanarietanha

عضو جدید
سلام

سلام

من دنبال مقالاتی در این مورد می گردم کسی میتونه کمک کنه؟ :
تاثیر نانو مواد بر خواص آلیاژهای آلومینیوم

said92

عضو جدید
كاتاليست جهت خالص سازي دي اكسيد كربن ؟

كاتاليست جهت خالص سازي دي اكسيد كربن ؟

دوستان گرامي
با درود
بنده اطلاعاتي در زمينه كاتاليست يا راهكردي براي تبديل يا جدا سازي مونوكسيد كربن به دي اكسيد كربن مي باشم و يا اينكه آيا چنين امري ممكن است يا خير ودر صورت وجود قيمت وهزينه عملكرد آن ؟
بطور كلي بنده مي خواهم مونوكسيد حاصل از سوختن گازاييل را حذف نمايم ولي دي اكسيد را نياز دارم
اطلاعات بنده در اين زمينه در حد صفر مي باشد خواهشمندم هرگونه اطلاعاتي در اين مورد داريد بنده را راهنمايي فرماييد
دقت فرماييد كه بنده گاز دي اكسيد خالص را بعنوان محصول دستگاه نياز دارم
خوشحال مي شوم اگر دوستان امكان طراحي آن را دارند دستگاه را از شما تهيه نمايم

بسيار سپاسگذارم

mzazzz

عضو جدید
اطلاعاتي در مورد نانو

اطلاعاتي در مورد نانو

سلام يه سايت نانو كه مطالب به صورت
pdf
www.magiran.comhttp://www.maga

*حمید*

عضو جدید
یک سوال

یک سوال

با سلام
اگر این سوال مربوط به این قسمت نمی شود ببخشید
من یک سوال در مورد اتم ومولکول دارم خواهشمندم هرکسی که اطلاعات کاملی در این

مورد داره کمکم کنه.

در کتابهای شیمی وفیزیک دوره دبیرستان خواندهایم که تمام مولکو لها از اتم تشکیل

شده اند که هسته اتم ازپروتون با بار مثبت والکترونها یی در اطراف هسته با بار منفی وجود

دارند میخواهم بپرسمکه1_ آیا مادهای هست که خلاف این قانون بوده {از لحاظ بار الکترونها و

پروتون} ؟ 2_آیا میشود این ماده راطی یک حالت خاص وفرایند هر چند کوتاه مدت آنرا

ساخت؟ 3_اگر همچین مادهای باشد چه خصوصیاتی دارد ؟ {اتمی_ضد جاذبه_انرژیزا}

نیازمند هم فکری شما هستم

niki88

عضو جدید
نانو دارو

نانو دارو

سلام.اطلاعات جامع ای درباره نانو دارو های ضد سرطان می خوام کسی میتونه کمکم کنه:redface:کمکککککککککککککککککککککککک.

آخرین ویرایش:

amirabas_ali

عضو جدید
کاربر ممتاز
فناوري نانو چيست؟

فناوري نانو چيست؟

http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php?t=87036

یک سری به اینجا بزن ..... ;)

فناوري نانو چيست؟

فناوري‌نانو واژه‌اي است كلي كه به تمام فناوري‌هاي پيشرفته در عرصه كار با مقياس نانو اطلاق مي‌شود. معمولاً منظور از مقياس نانوابعادي در حدود 1nm تا 100nm مي‌باشد. (1 نانومتر يک ميليارديم متر است).
اولين جرقه فناوري نانو (البته در آن زمان هنوز به اين نام شناخته نشده بود) در سال 1959 زده شد. در اين سال ريچارد فاينمن طي يك سخنراني با عنوان «فضاي زيادي در سطوح پايين وجود دارد» ايده فناوري نانو را مطرح ساخت. وي اين نظريه را ارائه داد كه در آينده‌اي نزديك مي‌توانيم مولكول‌ها و اتم‌ها را به صورت مسقيم دستكاري كنيم.
واژه فناوري نانو اولين بار توسط نوريوتاينگوچي استاد دانشگاه علوم توكيو در سال 1974 بر زبانها جاري شد. او اين واژه را براي توصيف ساخت مواد (وسايل) دقيقي كه تلورانس ابعادي آنها در حد نانومتر مي‌باشد، به كار برد. در سال 1986 اين واژه توسط كي اريك دركسلر در کتابي تحت عنوان : «موتور آفرينش: آغاز دوران فناوري‌نانو»بازآفريني و تعريف مجدد شد. وي اين واژه را به شكل عميق‌تري در رساله دكتراي خود مورد بررسي قرار داده و بعدها آنرا در کتابي تحت عنوان «نانوسيستم‌ها ماشين‌هاي مولكولي چگونگي ساخت و محاسبات آنها» توسعه داد.

----------------------------------------
نمیدانم زندگی چیست؟؟ اگر زندگی شکستن سکوت است سالهاست که من سکوت را شکسته ام۰ اگر زندگی خروش جویبار است سالهاست که من در چشمه ی جوشان زندگی جوشیده ام اما این نکته را فراموش نمی کنم که زندگی بی وفاست زندگی به من آموخت که چگونه اشک بریزم اما اشکانم به من نیاموخت که چگونه زندگی کنم

amirabas_ali

عضو جدید
کاربر ممتاز
تعاریف مختلف از نانو.....

http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php?t=87040

اینجا هم ببین;)

------------------------------------------------

تعريف فناوري نانو از منابع مختلف يك نانومتر يك هزارم ميكرون است و اگر بخواهيم احساس فيزيكي نسبت به آن داشته باشيم مي‌توان گفت كه يك نانومتر 80000/1قطر موي انسان مي‌باشد اما اين تعريف مقياس نانو، نمي تواند مقايسه درستي باشد چرا که ضخامت موي انسان با توجه خصوصيات فردي هرانسان از چند ده ميكرومتر تا چند صدميكرومتر متغير مي‌باشد.
بنابراين نياز به يك استاندارد براي بيان مفهوم مقياس نانو وجود دارد. با ايجاد ارتباط ميان اندازه اتم‌ها و مقياس نانو مي‌توان يك نانومتر را راحت‌ترتصوركرد. يك نانومتر برابر قطر 10 اتم هيدروژن و يا 5 اتم سيلسيم مي‌باشد. درك اين موضوع براي افراد معمولي نيز راحت‌تر مي‌باشد. علي‌رغم اينكه درك اندازه يك اتم براي افراد غيرعلمي ساده نمي‌باشد، با اينحال اندازه دقيق اتم براي فهماندن اين مقياس زياد اهميت ندارد. چيزي كه با اين تشابه مشخص مي‌شود، اين است كه نانوفناوري
عبارت است از:
دستكاري كوچكترين اجزاء ماده يا اتم‌ها

amirabas_ali

عضو جدید
کاربر ممتاز
بازم یه تعریف دیگه ار نانو . . . .

شاخه‌اي از علوم كه هدف نهايي آن كنترل بر روي تك‌تك اتم‌ها و مولكول‌ها مي‌باشد تا بتوان به كمك آن تراشه‌هاي كامپيوتري و ساير ادواتي توليد كرد كه هزاران بار كوچكتر از ادوات فعلي باشند كه فناوري امروز امكان ساخت آنها را براي ما فراهم آورده است. در فناوري فعلي توليد مدارات نيمه هادي از روش ليتوگرافي براي ايجاد طرح مدار بر روي مواد نيمه هادي استفاده مي‌شود. پيشرفت شگرفي كه در ليتوگرافي طي 2 دهه اخير رخ داده است به ما اين امكان را مي‌دهد كه با بهره‌گيري از دستگاه‌هاي جديد بتوانيم مداراتي كوچكتر از 1 ميكرون (1000 نانومتر) را توليد كنيم. البته بايد توجه داشت كه اين مدارات هنوز از ميليون‌ها اتم تشكيل شده‌اند. بيشتر دانشمندان بر اين باور هستند كه ليتوگرافي به مرزهاي محدودكننده فيزيكي خود نزديك شده است. بنابر اين براي كوچكتر كردن اندازه نيمه‌هادي‌ها مي‌بايست از فناوري‌هاي جديدي كه مي‌توانند تك‌تك اتم‌ها را سازماندهي كنند، استفاده كرد و طبعاً چنين فناوري جزء محدوده فناوري نانو محسوب مي‌شود. اگر چه تحقيق در زمينه فناوري نانو به زماني باز مي‌گردد كه ريچاردپي فاينمن طي سخنراني كلاسيك خود در سال 1959 به اين فناوري اشاره كرد اما عبارت فناوري نانو اولين بار توسط كي‌اريك دركسلر در سال 1986 در كتابي از وي با عنوان موتورهاي آفرينش بسط داده شد. در مقالات و نوشته هاي عمومي واژه فناوري نانو گاهي به هر فرآيند كوچكتر از اندازه‌هاي ميكرون اطلاق مي‌گردد كه مي‌تواند فرآيند ليتوگرافي را نيز شامل شود. به خاطر همين بسياري از دانشمندان هنگامي كه مي‌خواهند درباره فناوري نانو به معني واقعي و علمي كلمه صحبت كنند از آن به عنوان فناوري نانومولكولي ياد مي‌كنند كه به معني فناوري نانو در ابعاد مولكولي مي‌باشد.

niki88

عضو جدید
نانو دارو

نانو دارو

هیچ کس مطلبی درباره نانو دارو نداره؟:(:(

kaya

عضو جدید
تقاضای اطلاعات

تقاضای اطلاعات

سلام خدمت دوستان شیمیدان
من از شیمی هیچی سر در نمیارم و شیمی عمومی مورتیمر هم 3 بار افتادم (اونقدر پاس کردنش طول کشید که جدول مندلیف عوض شد!) و مشروط هم شدم:eek:! ولی نیاز شدیدی به تهیه یک لیست از واکنش های شیمیایی دارم که حالت تعادلی داشته باشه ( البته کامل هم انجام بشه مهم نیست!) وابستگی شدید به دمای واکنش داشته باشه و از همه مهمتر برگشت پذیر باشه مثلا در دمای 300 به صورت دو یا چند ماده A & B باشه و در دمای 350c به صورت AB. حالت دیگر مثلا از AB & C به ABC یا AC & B تغییر کنه. حالت واکنش و مواد که در چه فازی باشند مهم نیست.
اگه مرجعی هم می تونین معرفی کنین ممنون می شم.
(متاسفانه نمیشه شیمی رو هیچ وقت حذف کرد! :surprised:)

siminzare

عضو جدید
کاربر ممتاز
متاسفم دوست عزیز اینجا کسی نمیتونه اطلاعات شیمیایی بهتون بده!

باید با بچه های شیمی تماس بگیرید و نه مهندسی شیمی!

ولی تصور میکنم با مراجعه به همون کتابهای مورتیمر و موریسون بوید بتونید اطلاعات خوبی پیدا کنید.

comet0

عضو جدید
در چه موردي ميخواين؟ انگليش يا فارسي؟ در چه سطحي؟ برا چه كاري مثلا پروژه درسي يا...؟
من چون كم ميام اينجا اين ميلمهcomet0o0@yahoo.com

sarvin16

عضو جدید
من دنبال مقاله هايي در مورد نانو حسگر هستم ... فارسي و انگليسيش فرقي نميكنه فقط طولاني باشه :gol: :redface:

said92

عضو جدید
دوست گرامي خيلي وقت است كه همه جا را سرچ كرده ام مطلب قابل توجهي نديدم
بهر حال ممنون

ghasedak_13

عضو جدید
درخواست مقاله درمورد مهندسي ليپوزوم ها

درخواست مقاله درمورد مهندسي ليپوزوم ها

:) سلام من دنبال مقالات مرتبط با ليپوزوم ها و مهندسي ليپوزوم ها كارايي و روش توليد آنها ميگردم

jadeye paeezi

کاربر بیش فعال
دوست عزیز سلام ، می تونی اطلاعاتی رو که می خوای از کتاب شیمی فیزیک اتکینز یا لوین پیدا کنی.

• Like
واکنش ها: kaya

elina23

عضو جدید
تولید پنیسیلین

تولید پنیسیلین

سلام.من یه مطلب در مورد خالص سازی و تولید پنیسیلین میخواممممممممممممم.ملسی:)

spacechild

عضو جدید
کمک

کمک

سلام.:gol:می خواستم بدونم که چه جوری میشه co2 رو تجزیه کرد.:que:
ممنون میشم کمکم کنید.:heart:

مهندس مهران

عضو جدید
کمک در مورد بیو دیزل

کمک در مورد بیو دیزل

سلام.من دانشجوی ترم اخر پترو هستم و موضوع پایان نامه من بیو دیزل هست.لطفا اگر کسی مطلبی داره به من خبر بده چون من فقط 10 روز دیگه بیشتر مهلت ندارم.مچکرم

mohamadreza!

عضو جدید
برو بچه های نانو help plz

برو بچه های نانو help plz

من مهندسی آب خوندم میخوام بدونم ارشد نانو چه شاخه هایی رو شامل میشه؟بازم سوال دارم البته اول باید جوابمو بگیرم که بعدی رو بپرسم ;)

mpnu

عضو جدید
سلام من دنبال مقاله یا کتابی در مورد تهیه مواد نانو و غشاهای نانویی میگردم اگه میشه کمکم کنید مرسی

بالا