·▪•تاپیک بیان و رسیدگی به سوالات ریاضی و آمار●•▪·

nima256

عضو جدید
کمکم کنید دوستان

کمکم کنید دوستان

سلام دوستان کسی بلده این سوال ها رو حل کنه خیلی لازمش دارم لطفا کمکم کنید
ria.jpg

olel_albab

مدیر تالار ریاضی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
سلام به دوستان

یه سوال داشتم لطفا اگر کسی میتواند جواب دهد:

اعضای شورای دانشجویی یه دانشگاه از 3 نفر دانشجوی سال اول، 4 نفر سال دوم، 5 نفر سال سوم و 2 نفر دانشجوی سال چهارم هستند. اگر بخواهیم یک شورای فرعی 4 نفری که دانشجویان سالهای مختلف در آن باشند انتخاب کنیم به چند طریق امکان پذیر است؟
ترکیبیات مگه نیست؟ تعداد انتخاب ها میشه حاصلضربشون دیگه

olel_albab

مدیر تالار ریاضی
مدیر تالار
کاربر ممتاز

بی تکرار

عضو جدید
سلام
لطفآ در مورد چگونگی حل شدن مثال 1 و 2 توضیح بدین.متشکرم

این تصویر تغییر اندازه داده شده است. برای مشاهده تصویر کامل روی این جایگاه کلیک کنید. تصویر اصلی دارای اندازه 1836x3264 می باشد.

vahid256

عضو جدید
سلام به دوستان
این سوالات رو برام یکی حل کنه اصلا نمیتونم حلش کنم

x469_riaziat.jpg

meytim

متخصص محاسبات عددی و MATLAB
کاربر ممتاز
سلام به دوستان
این سوالات رو برام یکی حل کنه اصلا نمیتونم حلش کنم

مشاهده پیوست 150270

اینها آبکی ترین مسأله هایی هستند که می شه در هندسه تحلیلی مطرح کرد. اگه واقعاً بلد نیستید معنیش اینه که از هندسه تحلیلی تقریباً هیچ چی بلد نیستید (البته با عرض معذرت). فکر کنم چند ساعت مطالعه کنید بتونید حلشون کنید.

mozhgan5

عضو جدید
سلام دوستان. کسی می تونه اینو اثبات کنه؟:(
ممنونم:(
E(x)=np
Var(x)=npq​

david777

عضو جدید
سلام به دوستان

می خواستم ببینم این مسئله ها را درست حل کردم؟
1- تعداد بایت هاییرا بیابید که دقیقا 4 یک داشته باشند؟
جواب:8.PNG

2- با حروف A،B،C،D،E،F،G چند کلمه 4 حرفی می توان نوشت (تکرار حرف مجاز نیست.)
اینم اگه تونستید برام بنویسید.

sft

عضو جدید
سلام دوستان

ببخشید ی سوال داشتم..درسی ک شما ریاضیا به اسم مبانی احتمال با درسی که مهندسیا به اسم آمارو احتمال مهندسی دارد،باهم فرقی دارد یا نه؟
اگه فرق داره کسی میتونه بگه چه فرقی دارند؟

ممنون.

olel_albab

مدیر تالار ریاضی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
سلام
لطفآ در مورد چگونگی حل شدن مثال 1 و 2 توضیح بدین.متشکرم

این تصویر تغییر اندازه داده شده است. برای مشاهده تصویر کامل روی این جایگاه کلیک کنید. تصویر اصلی دارای اندازه 1836x3264 می باشد.
سوال هایی که مطرح کردین از اولین مثال های احتمال هست که در کتب آمار و احتمال سال سوم دبیرستان رشته ریاضی می تونین بیشتر در موردش مطالعه کنین ولی به عنوان یک توضیح کوچیک:
سوال اول امده و تمام حالت های ممکن رو در نظر گرفته، وقتی دو تا تاس پرتاپ بشه برای اینکه مجموع اون ها 5 بشه باید (اولی1 و دومی 4) و (اولی دو و دومی 3) و برعکس این دو حالت اتفاق بیفته که مجموعا میشه 4 حالت، کل فضای حالت هم 36 تا و احتمال تقسیم این دو عدد بر هم هست.
در مورد سوال دوم قانونی در احتمالات هست که میگه اگر لفظ ((یا)) مطرح بشه احتمالات با هم جمع و اگر ((و)) مطرح بشه دو احتمال در هم ضرب میشند مثلا برای سوال قسمت الف برای اینکه حداقل دو تا از سه مهره خارج شده سبز باشند باید این سه مهره سبز از سه مهره سبز داخل کیسه باشند یا دو تا سبز و یکی غیر سبز پس باید احتمال این دو تا رو باهم جمع کرد، به همین سادگی مثال های دیگه رو یا به کتاب امار و احتمال مراجعه کنید یا همون کتب دبیرستان

olel_albab

مدیر تالار ریاضی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
سلام به دوستان

می خواستم ببینم این مسئله ها را درست حل کردم؟
1- تعداد بایت هاییرا بیابید که دقیقا 4 یک داشته باشند؟
جواب:مشاهده پیوست 151125

2- با حروف A،B،C،D،E،F،G چند کلمه 4 حرفی می توان نوشت (تکرار حرف مجاز نیست.)
اینم اگه تونستید برام بنویسید.
اگر بگیم هر هشت بیت میشه یک بایت در این صورت برای اینکه تعداد بایت هایی که دقیقا چهار تا یک دارند رو پیدا کنیم باید تعداد حالات چینش یک رشته 8 بیتی رو پیدا کنیم که 4 تا یک و 4 تا صفر توش پخش شدند ، ولی دومی تعداد جایگشت ها به این صورت هست که در مکان اول اگر یکی از این 7 حرف به کار بره در جایگاه حرف دوم 6 انتخاب ، سوم 5 انتخاب و چهارم 4 انتخاب خواهیم داشت، و کل کلمات میشه 7 ضرب در 6 ضرب در 5 ضرب در 4

mbamiri

عضو جدید
با سلام
کسی میدونه بارتبه 171 آمار کجا میشه قبول شد؟آیا دانشگاه های تهران روزانه رو میاره؟
با تشکر.

david777

عضو جدید
سلام به دوستان گرامی

1- دانشجویی در یک امتحان بایستی به 6 سوال از 10 سوال پاسخ دهد او به چند طریق می تواند سوالها را انتخاب کند.
جواب: Capture4.PNG

2- فردی 8 دوست دارد که می خواهد 5 نفر آنها را به یک مهمانی دعوت کند چند انتخاب وجود دارد؟
الف) اگر دو نفر از دوستان وی با هم اختلاف داشته باشند و نخواهند در یک گروه شرکت کنند.
جواب:Capture5.PNG
ب) دو نفر از دوستان وی در صورتی که با هم دعوت شوند در مهمانی شرکت می کنند.
جواب این سوالو نمیدونم اگر کسی بلد هست بنویسه.
3- یک گروه 20 نفری را در نظر بگیرید اگر هر فرد بخواهد با افراد دیگر دست بدهد به چند طریق دست دادن امکان پذیر است؟
!20
میخواستم بدونم جواباش درسته؟ خیلی ممنون میشم.

takexpert

عضو جدید
درخواست راهنمایی

درخواست راهنمایی

سلام دوستان کسی میتونه کمکم کنه؟

بنده یه فرمول دارم که میخوام برنامه کامپیوتریشو بنویسم.

فرمول:

مشاهده پیوست Physic Formula.doc

ممنون میشم اگه کسی میتونه کمکم کنه:cry:

ahmadrko

عضو جدید
احمدرضا

احمدرضا

آفا سه تا برنامه بامطلب میخام کمکم کنید سریع فقط
ماتریس واندرموند
ضرایب لاگرانژ(درونیابی)
دنباله چپیشف

avayestan

کاربر بیش فعال
سلام دوووستان... سوال و جواب ارشد آزاد ریاضی دانشگاه آزاد رو کسی هست که واسه دانلود بزاره؟؟؟؟؟؟؟؟ ممنون میشششششششششششششششششم حالا 90 هم بود ممنون میشم​

wolf.man

عضو جدید
سلام. من دو تا مسئله از ریاضی مهندسی داشتم. دوستان لطف میکنن اگه کمک کنن.(خودم یکم حل کردم ولی به جواب نرسیدم).

پیوست ها

• 2013-05-22 12.04.51.jpg
    2013-05-22 12.04.51.jpg
    20.4 کیلوبایت · بازدیدها: 0
  • 2013-05-22 12.05.24.jpg
    2013-05-22 12.05.24.jpg
    26.8 کیلوبایت · بازدیدها: 0

Mohsen 89

مدیر تالار فیزیک
مدیر تالار
کاربر ممتاز
مساحت کل=مساحت مکعب کوچک+(مساحت ذوزنقه*24)
در مورد حجم یکم سوال گنگه،از لحاظ تئوری حجم شکل همان حجم مکعب کوچکه اگه اضلاع رو بصورت خط در نظر بگیریم
دوست گرامی
منظورم از مساحت نمودش تو فضای 4 بعدی ه نه 3 بعدی!!!!
وگرنه مساحت 3 بعدیش که راحت حساب میشه!
محاسبه ی مساحت 3 بعدی این نسبت به مساحتش تو 4 بعد مثل محاسبه ی مساحت یه مکعب تو 2 بعد میمونه که عملا مساحت یه مربع ه:(
اگر اشتباه نکنم یه کمیت دیگه غیر مساحت و حجم هم برای این جسم باید تعریف بشه که دیمانسیونش ((متر به نمای 4 ه!!)):confused:

avayestan

کاربر بیش فعال
سلام دوووستان... سوال و جواب ارشد آزاد ریاضی دانشگاه آزاد رو کسی هست که واسه دانلود بزاره؟؟؟؟؟؟؟؟ ممنون میشششششششششششششششششم حالا 90 هم بود ممنون میشم
یعنی از دوستان کسی نیس سایت خاصی معرفی کنه؟؟؟؟؟؟؟؟ عجله دارم..​

Mohsen 89

مدیر تالار فیزیک
مدیر تالار
کاربر ممتاز
دوست گرامی
منظورم از مساحت نمودش تو فضای 4 بعدی ه نه 3 بعدی!!!!
وگرنه مساحت 3 بعدیش که راحت حساب میشه!
محاسبه ی مساحت 3 بعدی این نسبت به مساحتش تو 4 بعد مثل محاسبه ی مساحت یه مکعب تو 2 بعد میمونه که عملا مساحت یه مربع ه:(
اگر اشتباه نکنم یه کمیت دیگه غیر مساحت و حجم هم برای این جسم باید تعریف بشه که دیمانسیونش ((متر به نمای 4 ه!!)):confused:
دوستان گرامی هم اکنون نیازمند یاری سبزتون هستم.........

(هادی)

کاربر فعال تالار ریاضی ,
دوستان گرامی هم اکنون نیازمند یاری سبزتون هستم.........

سلام بر دوست گرامی
اگه اشتباه نکنم توی فضاهای غیر اقلیدسی میومدن چیزی به نام "فرم دیفرانسیلی" تعریف می کردن بعد انتگرال می گرفتن.
مثلا مساحت انتگرال فرم دیفرانسیلی مرتبه دو بود ... و همینجور بالاتر
اما بیشتر بلد نیستم ... خیلی ریاضی می شد

بالا