نظرسنجی برای نوع پوشش پسرها و دخترها

نظرسنجی برای نوع پوشش پسرها و دخترها

• باید پوشش دخترهاو پسرها طبق عرف جامعه غربی باشه

رای: 0 0.0%

• مجموع رای دهندگان
    25

reza4321

عضو جدید
کاربر ممتاز
درباره پوشش و حجاب و مسائل مربوط به اون بارها و بارها بحث شده و عموما هم به نتیجه نرسیده
حال یه اقدام بی نتیجه دیگه!!!
ممنون میشم از دوستان نظرشونو اعلام کنن تا حداقل ببینیم ترکیب اعضای باشگاه چجوریه.
(با تشکر از کمک مدیر)

آخرین ویرایش:

m saeidi

عضو جدید
به نظرم گزینه های نظر سنجی یه کم مشکل دارن .
عرف یعنی چی ؟
از نظر من عرف یعنی انتخاب اکثریت . نوع پوشش طبق عرف میشه پوششی که از هر 10 نفر 6 نفر اون رو به عنوان پوشش خودشون انتخاب کرده باشن .
این عرف مثلاً در شهر تهران در شمال ، مرکز و جنوب شهر کاملاً متفاوته .
بطور مثال اونی که شمال تهران زندگی میکنه و مرکز تهران کار میکنه و بخاطر شرایط کارش مجبوره که به جنوب شهر بره چیکار باید بکنه .
توی ایران عرف شهرستانها با هم متفاوته . توی شهرستانهای جنوبی البته بعضی جاها مثل عربها چادر و روبنده یا نقاب و .... حالا یا بخاطر دین یا بخاطر آفتاب سوزان ولی مثلاً خطه گیلان یا مازندران طبق سنتشون یا همون عرفشون با یک لباس کاملاً پوشیده و روسری خودتون دیدید دیگه .
من به گزینه پوشش دخترو پسر باید طبق عرف جامعه باشه و همه به عرف جامعه احترام بگذارند رای دادم چون به نظرم از بقیه گزینه ها کاملتر بود . و اینم میدونم که قانون نمی تونه حدود کامل و دقیقی برای پوشش افراد تعیین کنه .
نمی شه گزینه هاش کاملتر یا پخته تر باشه ؟ یا اینکه بازم بهش اضافه کرد ؟

در مورد مذهب شخص یا مدگرایی یا سنت گرایی شخص اگه گزینه داده میشد بهتر نبود ؟

آخرین ویرایش:

JavadMessi

مدیر بازنشسته
اگه کسانی نسبت به این قانون اعتراض داشته باشن چطور؟

اگر قانون بخواهد بر اساس عقیده شخصی تک تک اعضای جامعه بوجود بیاید که محال هست به نظر واحدی برسند
حالا ممکنه تا یه حدی آزادی خوب باشه اما بدون محدودیت واقعا ستمه :eek:

sami1984

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگر قانون بخواهد بر اساس عقیده شخصی تک تک اعضای جامعه بوجود بیاید که محال هست به نظر واحدی برسند
حالا ممکنه تا یه حدی آزادی خوب باشه اما بدون محدودیت واقعا ستمه :eek:
این حدش چقدره؟کی تعیین می کنه؟

devil may cry

عضو جدید
منظور از عرف جامعه چه نوع لباسی هست چادر و شلوار پارچه ای برای پسرها یا ماتو و یا شلوار لی برای اقایون؟عرف جامعه رو مردم جامعه تعریف میکنند یعنی تعریف عرف جامعه برای من با استارتر تاپیک و برای استارتر تاپیک با افرادی که نظر میدند و برداشتی که میشه از این نظر سنجی انجام داد متفاوت هست;تعریف شما از عرف جوامع غربی چه چیزی هست اینکه مردم برهنه بیرون میاند یا مردها با کت و شلوار و خانومها با دامن و شلوار لی ؟بعد تعزیف استارتر از قوانین هر جامعه برای پوشش چه چیزی هست؟چادر یا مانتو یا مدل موی اقایان یا ...؟ این نظر سنجی به این شکلی که هست هیچ مفهومی نداره هر فردی تعریفی از عرف جامعه و قوانین جامعه و پوشش و قوانین کشورهای غربی داره پس باید به شکل مشخص در مورد یک نوع پوشش بحث بشه نه عرف جامعه;مثلا یکی از گرینه ها چادر و دیگری مانتو و ....

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
فعلا اکثرا قانون جنگلو قبول دارن و باید به اکثریت احترام گذاشت حالا میخواد اسمش هرچی باشه جنگل یا تویله -
اصولا بعد از یه سری جریانات توهمات زیاد شده :biggrin:
عزیز من اکثریت شمال نشینهای تهران و شهرهای بزرگ نیستن
حسن دقت کن ......... دقت کن .........بلایی سر اون افراد متوهم سرت نیاد حسن :D
قانون جنگل رو موقعی میتونن داشته باشن که به سلامت روانی جامعه اثر نذاره
وقتی اثر بذاره دیگه پوششون تنها به خودشون ربط نداره
پوشش که مسواک نیس:D;)

m saeidi

عضو جدید
اصولا بعد از یه سری جریانات توهمات زیاد شده :biggrin:
عزیز من اکثریت شمال نشینهای تهران و شهرهای بزرگ نیستن
حسن دقت کن ......... دقت کن .........بلایی سر اون افراد متوهم سرت نیاد حسن :D
قانون جنگل رو موقعی میتونن داشته باشن که به سلامت روانی جامعه اثر نذاره