کاریابی و بازار کار

.yalda.

عضو جدید
میخام شرکت ترخیص کالا بزنم

میخام شرکت ترخیص کالا بزنم

سلام بچه ها

من مهندسی صنایع قبول شدم و دارم میخونم
همیشه تو هدفام دوست داشتم کارافرین باشم یعنی اصلا دوست ندارم کارمند یا شغل این چنینی داشته باشم
چند وقته به این فکر میکنم که شرکت ترخیص کالا یا شرکتی که ارتباط ولو اندکی با واردات داشته باشه بزنم اما هیچ شناختی از وضعیت شغلی و کم و کیفش ندارم خواستم بپرسم:

0-این کار عملیه بنظرتون؟تا چه حد در ایران جواب میده؟غیر از ترخیص کالا شما چی پیشنهاد میدین؟

1-این کار در حیطه مهندسی صنایع هست؟
2-لازمه تا انتهای دوره کارشناسیم چه مهارتی هایی رو تقویت کنم و چه اطلاعات اضافی تری کسب کنم؟

arshadememari

عضو جدید
کارخانجات -شرکت ها -بانک وخیلی جاها دیگه بستگی به علاقتون توی کدوم قسمته کنترل کیفیت به نظرم جالبه

hamid051

کاربر فعال تالار مهندسی صنایع
کاربر ممتاز
سلام بچه ها

من مهندسی صنایع قبول شدم و دارم میخونم
همیشه تو هدفام دوست داشتم کارافرین باشم یعنی اصلا دوست ندارم کارمند یا شغل این چنینی داشته باشم
چند وقته به این فکر میکنم که شرکت ترخیص کالا یا شرکتی که ارتباط ولو اندکی با واردات داشته باشه بزنم اما هیچ شناختی از وضعیت شغلی و کم و کیفش ندارم خواستم بپرسم:

0-این کار عملیه بنظرتون؟تا چه حد در ایران جواب میده؟غیر از ترخیص کالا شما چی پیشنهاد میدین؟

1-این کار در حیطه مهندسی صنایع هست؟
2-لازمه تا انتهای دوره کارشناسیم چه مهارتی هایی رو تقویت کنم و چه اطلاعات اضافی تری کسب کنم؟

سلام
شما اگر میخواستید شرکت ترخیص کالا بزنید چرا رشته صنایع رو برداشتید - باید رشته مدیریت بازرگانی رو بردارید -ببینید زدن شرکت هم به این سادگی ها نیست - شما باید سرمایه ای خوبی داشته باشید که کادر خوبی رو استخدام کنید کریر های خوبی را یا استخدام کنید یا پرورش بدهید .بعد شاید مجوز این شرکت رو بهتون ارزون بدهند اما مالیاتی که روی اون افزوده میشه خیلی زیاد -و باید حواستون روی مالیات ها موقع ترخیص کالا باشید - به نظر من توی صنایع مربوط به بازرگانی نمیشه مگر گرایش لجستیکش اونهم مواردی مثل حمل و نقل و بسته بندی و مدیریت انبارش و گرنه صنایع تقریبا هیچ ربطی به واردات و صادرات نداره در ضمن شما میتونید با گرفتن دفترچه واردات و صادرات این اعمل رو انجام بدید اما من توصیه میکنم برای شروع فقط صادرات داشته باشید - شما اگر تغییر رشته بدید و بازرگانی بخونید بعد از گرفتن لیسانس حق گرفتن این دفترچه رو دارید یک راه دیگه برای گرفتن این دفترچه عضویت در اتاق بازرگانی و خرید این دفترچه است

alireza 68

عضو جدید
زمینه های اشتغال مهندسی صنایع
دوست من بستگی به حوزه مورد علاقتون داره
خوب مهندس صنایع که بعضی ها میگن آچار فرانسه بهش
درسای زیادی خونده و میتونه تو زمینه های مختلفی فعالیت کنه
ولی به نظرم من درسایی که میشه با توجه به اونا کار کرد
کنترل کیفیت - کنترل پروژه - کنترل موجودی - برنامه ریزی تولید - و ارزیابی کارو زمان و طرح ریزی
والبته بستگی به گرایش هم داره
من خودم تکنولوژی خوندم و یه سری دروس مکانیکی تو درسامون بود مثلا منترل عددی ماشین افزار- قید و بند و...
اینا هم خودش یه بخش جداست و یه فیلد جدا
یه سری دروس هم مث اقتصاد مهندسی اقتصاد خرد و کلان و حسابداری و اینا میشه یه بخش دیگه

alireza 68

عضو جدید
بستگی به میزان تلاش خودت داره و استعداد
یه مهندس صنایع می تونه یه کارشناس معمولی باشه واسه وارد کردن داده ها که 700 میگیره و می تونه یه برنامه ریزو مدیر موفق باشه
می تونه ساعتی 700 بگیره
خوب ساعتی 700 مربوط به یه مدیر یا برنامه ریز تو ماکروسافت دیگه نه؟ :D

Iman Gom

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
100% نیست یه برنامه ریز ساده ماهانه این قدره
اما مشاور های شرکت های بزرگ مثه...... ساعتی همین قدر هستش

من کارم مشاوره هست . کار مشاوره خیلی اوقات حقوق مشخصی نداره . برای یک ساعت مشاوره از پنجاه هزار تومان گرفتم تا یک میلیون تومان . بستگی به خیلی شرایط دیگه داره .

hamid051

کاربر ممتاز
من کارم مشاوره هست . کار مشاوره خیلی اوقات حقوق مشخصی نداره . برای یک ساعت مشاوره از پنجاه هزار تومان گرفتم تا یک میلیون تومان . بستگی به خیلی شرایط دیگه داره .

دقیقا اول باید بدونی کار اون قسمت چقدر طول میکشه - ولی مثلا حسابرس ها که خودشون کار مشاوره هم انجام میدن یک حقوق خاصی رو دارن ساعتی هست اما ساعتشون حقوق خاصی رو داره - ولی به قول ایمان جان مشاوره مهندسی حقوق مشخصی نداره یعنی من ندیدم از بچه ها حقوق مشخصی رو بگیره

V A H ! D

کاربر فعال تالار مهندسی صنایع ,
کاربر ممتاز
.
.
.

سلام!!

اگر در اول راه هستید و سابقه ندارید بیشتر از 750 نباید انتظار داشته باشید!!

اگر با شش ماه سابقه کار در یک کارخانه و یا پروژه برید سرکار میسه تا 850 هم گرفت!

مشاوره هم اگر در هفته تقریبا دو روز بتونید سر به کارخانه بزنید حدود 100 تا 200 میشه!

،

و اگر استخدام هستید و انشالله همه ماها رسمی بشیم ، میشه تا 2 میلیون هم روش حساب کرد ... ;)

linktaz

کاربر بیش فعال
خوب در ابتداي كار بدون تجربه اداره كاري ميدن.الان حدود 480 الي 500
اما كم كم زياد ميشه.
ممكنه تا 2 ميليون و 3 هم بره.اما نه به اين آسوني ها.مثلا اگر يه مدير كارخونه موفق با سواد بالا باشيد
يا يك مدير پروژه حرفه اي
در غير اينصورت حتي اگر با تجربه هم باشيد بيشتر از 800 -900 نميشه

بامزه

عضو جدید
فراخوان همکاری

فراخوان همکاری

دوستای گلی که مایل به همکاری به نوشتن یک پروپزال و جمع اوری امضا جهت ارسال به مراجع مربوطه برای گرفتن حق امضا برای مهندسین صنایع و ازمون نظام مهندسی لطفا نظر وپیشنهادات خود را اعلام کنند که سریع تر کار رو شروع کنیم:gol:

mohammadlak1372

عضو جدید
كار در جنوب كشور

كار در جنوب كشور

سلام دوستان عزيز . اگه كسي تجربه اي از خودش يا اطرافيانش داره كه رفتن توي جنوب كشور مثله عسلويه ماهشهرو اينا كار كردن ايجا بنويسه . در مورد حقوق شرايط كاري چگونگيه وضعيت استخدام بيمه و كلا هر چيزي كه ميدونين .پيشاپيش از همه ي عزيزان تشكر ميكنم

abdollah007

عضو جدید
سلام دوستان عزيز . اگه كسي تجربه اي از خودش يا اطرافيانش داره كه رفتن توي جنوب كشور مثله عسلويه ماهشهرو اينا كار كردن ايجا بنويسه . در مورد حقوق شرايط كاري چگونگيه وضعيت استخدام بيمه و كلا هر چيزي كه ميدونين .پيشاپيش از همه ي عزيزان تشكر ميكنم

من یه مدت کوتاه کنگان فاز 14 شرکت آرمه آذر پاسارگاد بودم...که اصلا قرار داد نمینوشت و همه چیز به قول خودش صلواتی بود... کار سیویل بودیم ... کنترل پروژه بودم....آب و هواش گرم بود (افتضاح گرد و خاک داشت) ولی واسه من اهمیت نداشت .... از لحاظ کمپ و غذا انصافا خوب بود...نظافت واقعا رعایت میشد و اتاقاشم خوب بود... بهرحال با توجه به اون شرایط برگشتم و رفتم بندرعباس و تو کشتی سازی... با شرکت پارس حساس همراه شدم ... سکوی 16 گازی ... که خوب از لحاظ قرار دادی و حقوق و بیمه ... خوب بود...حقوقش کم بود ولی به موقع میدادن و بیمه هم رد میشد...پارس حساس شرکت واقعا معتبری بود... اماکمپ اونجا حتی 1% کمپ های فاز14 نبود ... وضعیت غذاشم همینطور ... کنگان خیلی از لحاظ جا و مکان و خورد و خوراک عالی بود ... که البته کارفرما (تسکو) متاسفانه به بهانه این که شما (یعنی من)سابقه کار ندارید عذر منو خواستن ...

Aseman69

عضو جدید
سلام
من خودم اونجا کار نکردم ولی نزدیک عسلویه ام و تاحدودی خبر دارم.
حقوق که بالای 1تومن هست. بستگی داره به اینکه تحصیلات و پستت چی باشه. تا حالا حقوق زیر 1 تومن از کسی نشنیدم. مزایا هم همون چیزایی که دوست قبلی فرمودن. تو عسلویه وضعیت غذا و مکان و نظافت خوبه. سرویس رفت و آمد اکی هست. اگه متاهل باشی تو جم (یکی از شهرهای استان بوشهر-نیم ساعت با عسلویه فاصله داره) بهت خونه میدن.البته نه از همون اول که شروع به کار می کنی, یکم طول میکشه. اولاش ماهیانه مبلغی میدن تا خونه اجاره کنی.اگه مجردی تو همون کمپ هایی که تو عسلویه هس ساکن میشین. از وضعیت بیمه خبر ندارم ولی هوای عسلویه خیلی گرم و شرجیه. معمولا سیستم کار اینجوریه که در ماه 23 روز کار 7روز استراحت یا اینکه 14 روز کار 14 روز استراحت.

V A H ! D

کاربر فعال تالار مهندسی صنایع ,
کاربر ممتاز
سلام
من خودم اونجا کار نکردم ولی نزدیک عسلویه ام و تاحدودی خبر دارم.
حقوق که بالای 1تومن هست. بستگی داره به اینکه تحصیلات و پستت چی باشه. تا حالا حقوق زیر 1 تومن از کسی نشنیدم. مزایا هم همون چیزایی که دوست قبلی فرمودن. تو عسلویه وضعیت غذا و مکان و نظافت خوبه. سرویس رفت و آمد اکی هست. اگه متاهل باشی تو جم (یکی از شهرهای استان بوشهر-نیم ساعت با عسلویه فاصله داره) بهت خونه میدن.البته نه از همون اول که شروع به کار می کنی, یکم طول میکشه. اولاش ماهیانه مبلغی میدن تا خونه اجاره کنی.اگه مجردی تو همون کمپ هایی که تو عسلویه هس ساکن میشین. از وضعیت بیمه خبر ندارم ولی هوای عسلویه خیلی گرم و شرجیه. معمولا سیستم کار اینجوریه که در ماه 23 روز کار 7روز استراحت یا اینکه 14 روز کار 14 روز استراحت.

من یه مدت کوتاه کنگان فاز 14 شرکت آرمه آذر پاسارگاد بودم...که اصلا قرار داد نمینوشت و همه چیز به قول خودش صلواتی بود... کار سیویل بودیم ... کنترل پروژه بودم....آب و هواش گرم بود (افتضاح گرد و خاک داشت) ولی واسه من اهمیت نداشت .... از لحاظ کمپ و غذا انصافا خوب بود...نظافت واقعا رعایت میشد و اتاقاشم خوب بود... بهرحال با توجه به اون شرایط برگشتم و رفتم بندرعباس و تو کشتی سازی... با شرکت پارس حساس همراه شدم ... سکوی 16 گازی ... که خوب از لحاظ قرار دادی و حقوق و بیمه ... خوب بود...حقوقش کم بود ولی به موقع میدادن و بیمه هم رد میشد...پارس حساس شرکت واقعا معتبری بود... اماکمپ اونجا حتی 1% کمپ های فاز14 نبود ... وضعیت غذاشم همینطور ... کنگان خیلی از لحاظ جا و مکان و خورد و خوراک عالی بود ... که البته کارفرما (تسکو) متاسفانه به بهانه این که شما (یعنی من)سابقه کار ندارید عذر منو خواستن ...

.
.
.

سلام!!

در تکمیل صحبت های دوستان:

در کل شرایط کار برای مهندسای مجرد خوبه اونجا!

مثلا شما درستون تموم شده و یا معاف شدین یا سربازی هم رفتین!

اگر ابتدای کارتون باشه مطمئن باشید کار سطح بالا بهتون نمیدن و ازتون نمیخوان!

مثلا همون اول کار برید توی بحث کنترل پروژه!

نه خب در ابتدا در کنار مهندسای باتجربه کار میکنید و کم کم نفوذ می کنید!

به نظر من مهندسای صنایع خیلی باید خوب عمل کنن تا بتونن رشد کنن اونجا!!

البته شما میتونید در تموم فیلد های صنایع اونجا کار کنید!

،

در مورد حقوق هم معمولا پایه حدوده 700 میشه و با اضافه کاری ، نوبت کاری و .. به 1 تومن و بالاتر میرسه!

من فاز های 13 ، 14 و 19 بودم و خبر دارم که شرایط چطوره!

البته شرکت تا شرکت داره!

شما همیشه سعیتون باشه جذب شرکت های معتبر کارفرما بشید!

شما ممکنه کنگان باشی و فلان شرکت با 900 حقوق و جای دیگه و شرکت دیگه 1100 حقوق!

یا مثلا بعضی هاشون حقوق بالاتر میدن اما خب بحث بلیط هواپیما رو دیگه ندارن!

حرف بسیاره!

باید دید شما دقیقا چی مد نظرته!

موفق باشی ... ;)

mohammadlak1372

عضو جدید
از همه ي دوستان ممنون بابت توضيحات مفيدشون .البته يك سري چيزا رو بيان نكردن مثلا اينكه رفتن به اونجا راحته يا پارتي ميخواد . در كل ارزش داره يا بري وققتتو بزاري يا نه . از دوستاني كه جواب دادن ممنون بازم اگه كسي صحبت مفيدي داره ممنون ميشيم با ما در ميون بزاره .

cfm12

عضو جدید
موافقم شدیدا.امیدوارم که این قضیه عملی بشه

;);)
دوستای گلی که مایل به همکاری به نوشتن یک پروپزال و جمع اوری امضا جهت ارسال به مراجع مربوطه برای گرفتن حق امضا برای مهندسین صنایع و ازمون نظام مهندسی لطفا نظر وپیشنهادات خود را اعلام کنند که سریع تر کار رو شروع کنیم:gol:

Pooya70

عضو جدید
البته يك سري چيزا رو بيان نكردن مثلا اينكه رفتن به اونجا راحته يا پارتي ميخواد . در كل ارزش داره يا بري وققتتو بزاري يا نه .

دوستان این سوال مهمیه
مثلا من که الان تازه فارغ التحصیل شدم و بدون سابقه کار هستم چطور میتونم استخدام بشم ؟
اگه بنا به آگهی استخدامی هایی که تو اینترنت هست باشه که به نظرم اصلا نمیشه
کلا اگه ی توضیحی هم در مورد استخدام شدن بدید ممنون میشم

مهندس*2

عضو جدید
سلام منم موافقم شدیدا
به نظرم اسم تاپیک رو عوض کنید گمراه کننده اس
اسمشو بذارید تقاضای عضویت در نظام مهندسی موفق تره
البته پیشنهاد بودا مهندس :cool:

hamid051

کاربر ممتاز
استقبال و همکاری باقی بچه هم مثل شما باشه قضیه حل!!!

خب مهندس من الان رشتمو عوض کردم بعد فرقی نمیکنه؟ - البته مدیریت بازرگانی یکی از واجباتش حق امضاء است - حالا در هر صورت من میتونم هفته ای 2 ساعت وقت بیکار پیدا کنم و واسه این مقاله کنار بزارم ;)

portgirl

عضو جدید
کاربر ممتاز

کاملا موافقم امیدوارم عملی بشه...

بامزه

عضو جدید
خب مهندس من الان رشتمو عوض کردم بعد فرقی نمیکنه؟ - البته مدیریت بازرگانی یکی از واجباتش حق امضاء است - حالا در هر صورت من میتونم هفته ای 2 ساعت وقت بیکار پیدا کنم و واسه این مقاله کنار بزارم ;)
برای تمام ما مهم که این حق امضا رو داشته باشیم ولی این امر تحقق پیدا نمی کنه مگر با همکاری. چون یه کار گروهی
به نظرتون باید از کجا شروع کنیم یا تمرکزمون رو روی چه مبحثی بزاریم؟؟

hamid051

کاربر ممتاز
برای تمام ما مهم که این حق امضا رو داشته باشیم ولی این امر تحقق پیدا نمی کنه مگر با همکاری. چون یه کار گروهی
به نظرتون باید از کجا شروع کنیم یا تمرکزمون رو روی چه مبحثی بزاریم؟؟

به نظرم اول باید مبحث مشخص بشه واسه این کار موضوعاتی که بنظرمون میرسه رو توی همین تاپیک بیان کنیم بعد از انتخاب موضوع پروپزال بعد تک تک مراحل پروپزال رو طی میکنیم واسه اینکه دوستان هم به موضوعات و چهارچوب آشنا بشن من یک پروپزال داشتم که میذارم دانلود کنید -بعد از اشنایی کم کم برای موضوع پروپزال بحث میکنیم
http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/265136-نظریه-ی-کیفیت-اسلامی/page37
این ادرس پروپزال هست اسم پروپزال هم بررسی مشارکت در نهج البلاغه هست که یکی از سرفصل های نظریه هست ;)

e.baghernia

عضو جدید
دوستان ، کسی اطلاع داره این شرایط واسه خانوما چطوره؟ اینایی که گفته شد واسه خانم های صنایعی هم صادقه ؟

dreng

عضو جدید
من فقط میگم نیا!نیا و نیا! به ما هم گفتن وگوش نکردیم! تو هم گوش نمیکنی و میای!!! اما این جملمو یادت باشه: ما اینجا زندگی نمیکنیم،صبح رو شب میکنیم و پیر میشیم، نابود میشیم،از شهر و پیشرفتو زندگی دور میشیم و جوونیمون رو با حسرت حروم میکنیم،به چه قیمتی؟؟؟؟2،3 ملیون حقوق ماهیانه؟؟؟ به خدا ارزش نداره، بیا تا بفهمی چی میگم، اما اگه اومدی دیگه نمیتونی بر گردی!!!! این حرفارو یادت باشه

بامزه

عضو جدید
به نظرم اول باید مبحث مشخص بشه واسه این کار موضوعاتی که بنظرمون میرسه رو توی همین تاپیک بیان کنیم بعد از انتخاب موضوع پروپزال بعد تک تک مراحل پروپزال رو طی میکنیم واسه اینکه دوستان هم به موضوعات و چهارچوب آشنا بشن من یک پروپزال داشتم که میذارم دانلود کنید -بعد از اشنایی کم کم برای موضوع پروپزال بحث میکنیم
http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/265136-نظریه-ی-کیفیت-اسلامی/page37
این ادرس پروپزال هست اسم پروپزال هم بررسی مشارکت در نهج البلاغه هست که یکی از سرفصل های نظریه هست ;)
دقیقا شروع درست و دقیق کلید انجام کار چون اگه بدونیم از کجا باید شروع بشه ادامه اش چندان سخت نیست
ما باید این پروپزال رو به نحوی پیش ببریم که مراجع برای قبول طرح قانع بشن
اولین عنوان به نظر من باید از اهمیت نقش صنایع و مدیریت توی پیشبرد صنعت باشه

آخرین ویرایش:
بالا