با شمام! خوده خوده شما! نماز میخونید؟!

با شمام! خوده خوده شما! نماز میخونید؟!

• بله

رای: 99 67.3%
  • خیر

رای: 27 18.4%
  • گاهی

رای: 21 14.3%

• مجموع رای دهندگان
    147

طناز خانمی

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگه یکی بدونه آرامش زندگیش ، موفقیتهاش وخیلی از چیزای دیگه اش با وجود نماز تضمینه
اگه یکی واقعا خدا رو دوست داشته باشه
اگه از نماز خوندن هم خوشش بیاد
.
.
.
ولی تو نماز خوندن تنبل باشه و گاهی بخونه و گاهی .... باید چیکار کنه.
شما رو به خدا راه درست و عملی بگین الکی رو منبر نرین که همه را از بر هستم.

کسی نبود جواب منو بده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

s.1.8.1.18

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اگه یکی بدونه آرامش زندگیش ، موفقیتهاش وخیلی از چیزای دیگه اش با وجود نماز تضمینه
.
.
.

سلام

من خودم سر نماز خوندن خیلی تنبل بودم یعنی عموما" نمازام آخر وقت بودن و بعضی اوقات قضا میشدن.
تا حالا دقت کردید وقتی میخواین نماز بخونید نماز براتون سخت ترین کار دنیا میشه؟ هر چی خستگی هر چی کاره درست زمانی که شما تصمیم میگیرید نماز بخونید می یاد سراغتون؟

یه بار یکی بهم گفت شیطان هیچ وقت دوست نداره ما آدما نماز بخونیم به خاطر همین زمان نماز, نماز رو به شکل سخت ترین کار دنیا برای آدم درمی یاره.
این واقعا" درسته. واقعا" واقعا"و شما حق دارید

اینا کارایی هست که من انجام میدم امیدوارم برای شما هم مفید باشه:
یکی از کارایی که میکنم موقع اذان هرچقدر هم خسته باشم استغرالله میگم و بعدش میگم نماز خوندن اصلا" کار سختی نیست و این شیطان هست که نمیخواد من با خدای خودم صحبت کنم.
مهمترین کارم که فکر میکنم بیشترین تاثیر رو ظرف این چندسال داشته. اینه که توکل کردم یعنی مثلا" شما به امام زمان عج الله بیاین قول بدید که دیگه نمازاتون رو سر وقت میخونید و ازش بخواین که در این راه کمکتون کنه.
همین کار باعث میشه شما خجالت بیشتری بکشید وقتی نمازتون قضا بشه یا اول وقت نباشه.(من خودم به شهدا قول دادم)
یه تجربه ام اینه که اگه نمازم رو اول وقت بخونم خیلی برام راحت تر هست یعنی هرچی از اول وقت بگذره تنبلی آدم برای نماز نخوندن بیشتر میشه

کلا" نماز نوعی عشق ورزیدن به خداست. و هرچقد این عشق قوی تر باشه خب طبیعتا" آدم بیشتر به نماز علاقه مند میشه و با میل و رغبت میره طرف نماز.(برای علاقمندی بیشتر به نماز خوندن هم میتونید
پست های خوبه این تاپیک رو بخونید فکر میکنم کمکتون میکنه)

امیدوارم بالای منبر نرفته باشم.

در پناه حق.

ahoo_fr

عضو جدید
کاربر ممتاز
.
.
.
سلام خانمی
منم قبلا این طوری بودم .سعی کردم خودم رو به خدا بیشتر نزدیک کنم .بیشتر بشناسمش ...بیشتر براش حرف بزنم .یا حالا به این دقت کردی وقتی با یه دوست خیلی خوبت قرار داری سر فلان ساعت یا فلان جا چه قدر برات مهمه دوست داری زود تر برسی باهاش حرف بزنی ببینیش و... من هر وقت موقع نمازم می شه به خودم میگم برم با دوستم حرف بزنم برگردم ..تا حالا به این فکر کردی توی قنوت نماز میشه فارسی با خدا حرف بزنی وهر چی دلت می خواد بهش بگی .یه رازی که بین تو خداس هیچ کس هم راز دار تر از خدا پیدا نمیشه . کتاب دارم اسمش 101 راه برای نزدیک شدن به خدا است .انتشارات راشیت یه کتاب کوچیک اما خوبه . یکی از چیزهایی که به من کمک کرد این کتاب بود .

طناز خانمی

عضو جدید
کاربر ممتاز

1. نماز جلوگیری میکند از فحشاو منکر .
2. نماز بهترین قرب الهی است .
3. نماز حصاری در مقابل مکر شیطان است .
4. نماز بهترین اعمال بعد از شناخت خداست .
5. نماز بهتر از بیت حج است .
6. نماز رضایت پروردگاراست .
7. نماز چراغ قلب مومن است .
8. نماز نزول رحمت است .
9. نماز روزی را زیاد میکند .
10. نماز مهریه حورالعین است .

11. نماز در محشر تاج سر است .
12. نماز توشه ی مومن برای آخرت است .
13. نماز دور میکند از آتش .
14. نماز آرامش برای بدن است .
15. نماز معراج مومن است .
16. نماز ستون دین است .
17. نماز کلید بهشت است .
18. نماز بهترین اعمال بسوی خداست .
19. نماز سیره ی انبیا است .
20. نماز دعا را مستجاب میکند .

21. نماز نوری در صورت نماز گزار است .
22. نماز سلاح است در مقابل دشمن .
23. نماز جواز عبور از پل صراط است .
24. نماز در قبر چراغ است .
25. نماز تکیه گاهی در قبر است .
26. نماز جواب بر نیکرو منکر است .
27. نماز اولین سوال قیامت است .
28. نماز مایه تقرب هر متقی است .
29. نماز نور مومن است .
30. نماز بهایی برای بهشت است .

31. نماز نور چشم من است .
32. نماز گزار محبوب ملاءکه است .
33. نماز مناجات با پروردگار است .
34. نماز برکت است بر مال .
35. نماز از کفاره گناهان است .
36. نماز نور وسایه ای در محشر است .
37. نماز نجات میدهد بدن را از آتش .
38. نماز شفاعت میدهد بین او وملک الموت .
39. نماز گزار اعمالش قبول میشود .
40. نماز کفاره آنچه قبول نشده است .

rashidishahram

مشاور صنعت برق
نماز میخونم فقط امیدوارم خدا قبول کنه. همین.
در زندگی لحظاتی هست که جز یاد خدا و نماز چیزی آرومت نمیکنه و عظمت خدا را اون موقع احساس میکنی. وقتایی احساس میکنی که به هیچ چیز توی دنیا نمیتونی دل ببندی در اون لحظه فقط یاد خدا آرومت میکنه. اینکه نماز خوندن خوبه یا نه و چه لذتی داره جیزی هست که هرکسی باید خودش بهش برسه. مثل بچه کوچولویی که بهش میگی اگه درس بخونی بزرگ شدی اینجوری میشه تا وقتی اون حس نکنه خودش این رو، درس نمیخونه ولی اگه حس کنه زندگیش هدفدار میشه.

پروانه شیرازی

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
.
.
.

سلام طناز جون ببین یه راه حل خوب بهت میگم امتحان کن انشالله نتیجه میگیری یک هفته همش یک هفته سر وقت نمازتو بخون قبل ازینکه اذان بگه وضو بگیر انقدر مشتاقانه منتظره صدای موذن میشینی مثل ماه رمضونا که انتظار ندای الله اکبر میشینی...باور کن نتیجه میده دیگه نمیتونی ترکش کنی وقتی نمیخونی انگار یه چیزیت کمه یه چیزیو گم کردی خجالت میکشی اونوقت ،دعا میکنم بتونی و خدا هم کمکت کنه کمکه منم کنه

"ALPHA"

دستیار مدیر مهندسی کشاورزی , صنایع غذایی
کاربر ممتاز
سلام دوستای خوبم

همین اول کاری میگم که امیدوارم تکراری نباشه...
میخوایم یه نظرسنجی داشته باشیم از کسانی که نماز میخونن یا نمیخونن، حتما هرکسی دلایلی برا خودش داره، اگه دین رو بذاریم کنار، به دلایل عقلانی خوندن نماز بپردازیم، دوستانه و به دور از تعصب باهم بحث کنیم، چون بحث عقلانی و منطقیه بالاخره یک گروه باید قانع بشن که کاره کی درسته،کمک کنید لطفا، چندتا گروه بشید و همون اول بگید تو کدوم گروه هستین و از مواضع کدوم گروه دفاع میکنید.
گروه نمازی: اونایی که نماز میخونن
گروه بی نمازی: اونایی که نماز نمیخونن
گروه تحول: اونایی که به مرور بحثایی که انجام میشه تغییر موضع دادن و گروه خودشون رو عوض کردن
از این جور سوالا متنفرم : نماز می خونی؟؟؟
نماز خوندن یا نخوندن آدمها چه بهره ای می تونه برای شخص سوم داشته باشه؟؟
لطف کنید نتیجه نهایی تون رو از این تاپیک برام ارسال کنید.

pari-1369

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظر من اول از همه باید بفهمیم دلیل از نماز خوندن چیه ؟
بعضیا هستن اینقدر ذات کثیف و زشتی دارن ولی همیشه اول وقت نماز میخونن و قران به دستن و دوست دارن همه بفهمن که فلانی داره نماز میخونه یا قران میخونه.
اولین بحثش این افراد فقط برای ریا این کارو انجام میدن و دوم اینکه فقط ی عادت شده براشون که نماز بخونن
این چه ارزشی داره شما بگین؟

pari-1369

عضو جدید
کاربر ممتاز
طرف نماز میخونه اصلا نمیدونه چی میخونه همه هوش و حواسش به اطرافه
کی داره چکار میکنه ؟ یا خاطراتشو مررور میکنه ؟ یا من بارها دیدم که طرف گوشی موبایلشو میذاره کنار مهرش و فقط چشمش به اونه ببینه کی زنگ میزنه یا اس میده :w06: . یا طرف نماز میخونه بعد میاد میگه تو نماز یادم افتاد فلان چیزو کجا گذاشتم
آخه این چه نماز خوندنینه خدایااااااااا یعنی واقعا تو راضی ؟:w09:

arash 4

عضو جدید
کاربر ممتاز
نـمـاز در لـغت به معناى پرستش, نياز, سجود, بندگى و اطاعت, خم شـدن بـراى اظـهـار بـندگى و اطاعت و يكى از فرايض دين و عبادت مـخصوصى است كه مسلمانان پنج بار در شبانه روز به جا مى آورند.
نـماز يعنى خدمت و بندگى, فرمان بردارى, سر فرود آوردن و تعظيم كردن به نشانه احترام.
نماز, داروى نسيان و وسيله ذكر خداوند است. نـمـاز, رابـطه معنوى مخلوق با خالق است. نماز يعنى دل كندن از مـاديـات و پـرواز دادن روح; يـعـنى پا را فراتر از ديدنى ها و شنيدنى ها نهادن.
نماز خواندن به خاطر ایجاد ارتباط بین خالق و مخلوق است.یکی از دلیل های سفارش شده برای اقامه ی نماز که در قرآن آمده
آیه 45 سوره عنکبوت است که می فرماید :«ان الصلوة تنهى عن الفحشاء والمنکر »به معنای «نماز انسان را از زشتیها و منکرات بازمى دارد» می باشد.
وقتی کودکی میخواد بلند شه و راه برو هیچ موقع یکباره چنین کاری نمیتونه بکنه و با کمک دیگران اینکارو انجام میده پس پله پله انجام میده یا برفرض مثال وقتی حرفی یا جمله ای را چند بار میخوانیم چیزهای جدیدی از آن میفهمیم حال این مسیر پله پله صورت می گیرد بنابراین حضور قلب داشتن در نماز لازمه ی کار است ولی به نظر من پله پله.
این نتیجه نیز نتیجه ی علمی است که روانشناسان گفتند هرکس نمازش موقع اذان دادن بخواند می توان مسوئلیت های خیلی بزگ رو بهش داد و اون آدم ،آدم مسولیت پذیری می باشد.و نتایج دیگر نیز:نمازگزار در مقايسه با كسى كه نماز نمى خواند, احساس آرامش بيش ترى دارد.
هـنـگـامى كه از طريق نماز, روح خود را به معراج مى فرستد و با خـدا و نام او پيوند مى دهد, احساس عزت و قدرت مى كند و از هيچ كس و هيچ قدرتى نمى ترسد.
نـمازگزار هيچ گاه چشمش را به چيزهاى حرام آلوده نمى كند و نمى گـذارد هوس هاى زودگذر و وسوسه هاى شيطانى روح و ذهنش را مشغول كـنـد. در مـقـابل, دامن گيرى مفاسد, جاذبه هاى آلوده موجود در اجـتـمـاع, زلـف هـا و بدن هاى عريان, صحنه هاى بدآموز و تحريك كـنـنده, موسيقى و نغمه هاى حرام چنان پرده اى بر دل هاى افراد بـى نـماز مى كشند كه آنان را توان مشاهده و ارتباط با ظرايف و لطايف و معنويت نيست.
در جـهان امروز كه لجام گسيختگى فرهنگى به طور فزاينده اى سلامت و امـنيت جانى بسيارى از جوامع را به مخاطره انداخته است و همه روزه شاهد طغيان و عصيان گروه هاى مختلف مردم به ويژه نوجوانان و جـوانان هستيم, كيست كه فريادرس اين مردم باشد؟! آيا چيزى جز نـماز و توكل و امدادهاى غيبى خداوندى مى تواند ناجى اين افراد از مـنـجـلاب ايـن گـنـاهان عظيم شود و آن ها را از سقوط به دره نيستى و فلاكت باز دارد؟
انسان معرفت هر کاری را پیدا می کند اگر همه ی کارهایش برای رضا خدا باشد

arash 4

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظر من اول از همه باید بفهمیم دلیل از نماز خوندن چیه ؟
بعضیا هستن اینقدر ذات کثیف و زشتی دارن ولی همیشه اول وقت نماز میخونن و قران به دستن و دوست دارن همه بفهمن که فلانی داره نماز میخونه یا قران میخونه.
اولین بحثش این افراد فقط برای ریا این کارو انجام میدن و دوم اینکه فقط ی عادت شده براشون که نماز بخونن
این چه ارزشی داره شما بگین؟

آره هستن آدمای مثلمن که اینکارو میکنن ولی حساب کردن میزان ثواب یا ریا بودنش یا نبودنش فک نکنم دست ما باشه.حضرت علی(ع) می فرماید:ای مالک اگر شب هنگام کسی را در حال گناه دیدی فردا، به آن چشم نگاه مکن،شاید سحرگاه توبه کرده باشد و تو ندانی.
[h=1][/h]

arash 4

عضو جدید
کاربر ممتاز
طرف نماز میخونه اصلا نمیدونه چی میخونه همه هوش و حواسش به اطرافه
کی داره چکار میکنه ؟ یا خاطراتشو مررور میکنه ؟ یا من بارها دیدم که طرف گوشی موبایلشو میذاره کنار مهرش و فقط چشمش به اونه ببینه کی زنگ میزنه یا اس میده :w06: . یا طرف نماز میخونه بعد میاد میگه تو نماز یادم افتاد فلان چیزو کجا گذاشتم
آخه این چه نماز خوندنینه خدایااااااااا یعنی واقعا تو راضی ؟:w09:

هه هه پس شما هم مثل من به اطرافتون نگا میکنین موقع نماز خوندن.

pari-1369

عضو جدید
کاربر ممتاز
آره هستن آدمای مثلمن که اینکارو میکنن ولی حساب کردن میزان ثواب یا ریا بودنش یا نبودنش فک نکنم دست ما باشه.حضرت علی(ع) می فرماید:ای مالک اگر شب هنگام کسی را در حال گناه دیدی فردا، به آن چشم نگاه مکن،شاید سحرگاه توبه کرده باشد و تو ندانی.
آخه هدف از نماز خودن اینه که انسایپن به خدا نزدیک بشه
ولی تو نمازی که فقط عداته و حتی لحظه ای یاد خدا وجود نداره پس چه ارزش داره

arash 4

عضو جدید
کاربر ممتاز
آخه هدف از نماز خودن اینه که انسایپن به خدا نزدیک بشه
ولی تو نمازی که فقط عداته و حتی لحظه ای یاد خدا وجود نداره پس چه ارزش داره
مطمئنین لحظه ای یاد خدا وجود نداره؟
گفتم داشتن معرفت یهوی نمیشه بلکه پله پله

pari-1369

عضو جدید
کاربر ممتاز
مطمئنین لحظه ای یاد خدا وجود نداره؟
گفتم داشتن معرفت یهوی نمیشه بلکه پله پله

معلومه دیگه دوستم میگم من افراد زیادی میبینم که تند تند دولا راست میشن و اینقدر زود حمدو سوره رو میخونن که انگار منتظر اینن زودتر تموم بشه

لیمویی

عضو جدید
کاربر ممتاز
من میخونم
اینم جدی جدی میگم : آرامشی رو که از نماز و حرف زدن با خدا جونم میگیرم از چیز دیگه ای نمیتونم بگیرم
چه وقتی شادم و از خوشحااااالی در دلم جشنواره برپاست
میرم میخونم و حتی نماز شکرم میخونم که عاااشقشم..
چه وقتی انقد خسته ام
که هیشکییییی نمیتونه به غیر از خودش خستگیمو ازم بگیره
...
تاثیرشم واقعا تو زندگیم دیدم....اینکه میگن جلوی کارای بدتو میگیره....چون میخونی و هی به خودت یاداوری میکنی که چه ارمانهایی داری...میخوای انسان واقعی باشی...
از اینکه دعاها و ذکرای جدیدم یاد بگیرم و تو نمازم بخونم خیلی خوشم میاد....

همین

pari-1369

عضو جدید
کاربر ممتاز
من میخونم
اینم جدی جدی میگم : آرامشی رو که از نماز و حرف زدن با خدا جونم میگیرم از چیز دیگه ای نمیتونم بگیرم
چه وقتی انقد خسته ام
...
تاثیرشم واقعا تو زندگیم دیدم....اینکه میگن جلوی کارای بدتو میگیره....چون میخونی و هی به خودت یاداوری میکنی که چه ارمانهایی داری...میخوای انسان واقعی باشی...

همین

احسنت
واقعا آدمای کمی پیدا میشن که مثل شما فکر کنن

atefeh_72

عضو جدید
من میخونم
چه وقتی انقد خسته ام
...

همین

باهات کاملا موافقم ارامشی که با بودن با خدا به دست میاری هیج جا و هیچ کس نمی تونه اونو بهت بده.
منم در همه حال شکر گذارشم
خدایا بهترینی
شکرت خدایا.بابت همه چیز ممنون
خیلی دوست دارم.دستامونو رها نکن و ما رو به خودت نزدیک تر کن.
آمین

arash 4

عضو جدید
کاربر ممتاز
معلومه دیگه دوستم میگم من افراد زیادی میبینم که تند تند دولا راست میشن و اینقدر زود حمدو سوره رو میخونن که انگار منتظر اینن زودتر تموم بشه
هر کس به اندازه ی درکش از مطلبی یا حرفی که بیان میکنه عمل میکنه