ایدز ، سوغات سفر تایلند برای ایرانی‌ها !

magnet

عضو جدید

یکی از نمایندگان مجلس با انتقاد از نحوه برخورد مسئولان در ارتباط با سفر ایرانی‌ها به تایلند گفت: به خاطر بیماری آنفلوانزا سفر حج 88 متوقف شد اما با وجود بیماری خطرناک ایدز در کشوری مثل تایلند سفرها همچنان انجام می‌شود.

حجت‌الاسلام موسی قربانی اظهار داشت: درباره سفر ایرانی‌ها به تایلند چند نکته قابل تأمل است که یکی از این موارد سرمایه ملی کشور است. ارزی که باید در جاهای مفید و ضروری مورد استفاده قرار گیرد برای چنین سفرهایی از کشور خارج می‌شود.

وی در ادامه افزود: یکی دیگر از موارد، بحث سلامت بهداشت جامعه است که دولت باید برای این موضوع اهمیت ویژه‌ای قائل شود همانطور که برای رفتن به حج، مقررات می‌گذارند مثل سال 88 که به دلیل شیوع آنفلوانزا جلوی برخی از سفرهای معنوی گرفته شد باید برای چنین سفرهایی که خطر ابتلا به بیماری‌هایی چون ایدز وجود دارد مقرراتی لحاظ کنند.

عضو کمیسیون قضایی مجلس گفت: دولت درباره سفر به تایلند که سلامت مردم به خطر می‌افتد باید حساس باشد و از حرکت‌هایی که فرهنگ ایرانی - اسلامی ما را مخدوش می‌کنند و به اعتقادات مردم آسیب می‌زنند باید جلوگیری شود.

وی ادامه داد: حداقل تکلیف مسئولان در این باره برنامه‌ریزی است.

حجت‌الاسلام قربانی تأکید کرد: نباید به هر شکلی در کشور پول در بیاوریم. عده‌ای از سفر به تایلند سودهای زیادی به جیب می‌زنند.

منبع

آخرین ویرایش:

ali hoseini

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
جدی؟
من شنیده بودم تو تایلند همه چیز تحت کنترل بهداششتشون هست و روسپی ها کارت بهداشت و معاینه دارند که همیشه تحت کنترلن

magnet

عضو جدید
http://www.www.www.iran-eng.ir/images/icons/icon1.png ایدز؛ سوغات سفر ایرانی‌ها به تایلند!

.
http://www.www.www.iran-eng.ir/images/icons/icon1.png ایدز؛ سوغات سفر ایرانی‌ها از تایلند!

"به" = سفر به تایلند
"از" = سوغات از تایلند

آموزش زبان فارسی ! :دی

foodtechnology

عضو جدید
کاربر ممتاز
یه جوری میگن انگار که ایدز مثل آنفولانزا منتقل میشه!!! به جای ممنوع کردن سفر جنبه ایرانی ها رو بالاتر ببرن و علتش رو پیدا کنن . در جاهای مذهبی که چاره ایی جز شرکت در اجتماعات نیست .

Hosse!N_206

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
از
و
به
سوغات رو با " از" در جمله خبری به کار می برند.
اگه با "به " بکار بره یعنی داری از ایران به تایلند سوغاتی می بری.

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
.
.
فارسی را پاس بداریم!!!:)
.
.
هرکی هندونه میخوره ..پای لرزشم میشینه !
این کاری که شما انجام میدی پای لرز نشستن نیست. عقده تراشیه . اگه راست میگی اول نظرت رو در مورد تاپیک بده بعدشم اونو تو پیام خصوصی بهش بگو. گیر دادن بد نیست ولی نه اینکه عقده هاتو خالی کنی.

shanim

عضو جدید
کاربر ممتاز
خطر گرفتن ایدز خیلی‌ کمتر از خطر گرفتن بیماری آنفلانزا هستش
متاسفم که یک شخص دولتی هنوز وقتی‌ اسم تایلند میاد فکر رابطه جنسی‌ و ایدز میفته
این دو تا بیماری اصلا به هم ربطی‌ ندران این طرف تاحالا فکر کرده که مثلا یک آنفولانزای مرغی و فراگیر شدنش چه قدر میتونه خطرناک تر از ویروس اچ‌ آی‌ وای باشه !

ali hoseini

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
این کاری که شما انجام میدی پای لرز نشستن نیست. عقده تراشیه . اگه راست میگی اول نظرت رو در مورد تاپیک بده بعدشم اونو تو پیام خصوصی بهش بگو. گیر دادن بد نیست ولی نه اینکه عقده هاتو خالی کنی.
ببخشید. آواتارتون خیلی مفهومیه.
یتونم بپرسم چه معنی میده؟

ali hoseini

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خطر گرفتن ایدز خیلی‌ کمتر از خطر گرفتن بیماری آنفلانزا هستش
متاسفم که یک شخص دولتی هنوز وقتی‌ اسم تایلند میاد فکر رابطه جنسی‌ و ایدز میفته
این دو تا بیماری اصلا به هم ربطی‌ ندران این طرف تاحالا فکر کرده که مثلا یک آنفولانزای مرغی و فراگیر شدنش چه قدر میتونه خطرناک تر از ویروس اچ‌ آی‌ وای باشه !
تا اونجایی که من میبینمف وقتی اسم تایلند میاد، همه یاد رابطه ی جنسی میفتن.
واقعیت هم غیر از این نیست. من هر کسی که میره تایلند میاد، فقط میبینم از این چیزا تعریف میکنه.
لااقل این قضیه و توریست جنسی تایلند خیلی بیشتر از توریست مثلا تاریخی یا طبیعتش هست.
باید قبول کرد

shanim

عضو جدید
کاربر ممتاز
در ضمن تایلند کلی‌ مناطق زیبا و دیدنی‌ داره که خیلی‌‌ها خانوادگی می‌رن

[h=1]این طرف ندیده ( حتا توی فیلم ها ! ) که کسی‌ رو واسه ایدز داشتن قرنطینه نمیکنن ولی‌ واسه ویروس آنفلانزا چرا ![/h]
یه جوری به شخصیت آدم بر میخوره که اینطوری توی کار‌های خصوصی دیگران دخالت می‌کنن

Hosse!N_206

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
.
.
من میدونم استارتر تاپیک اشتباه تاپیی بوده و یا حواسش نبوده ...
عقده و اینحرفا نیست ...
هرکسی ممکنه سهوا" اشتباهی کنه ...
.
.
منظورم از هنودونه و لرز ..هم کسایی بود که واسه شهوت و.... میرن تایلند و ایدز میگیرند ..وباید عمری با این مریضی بسازند ...
اون کامنت رو دقیق تحلیل کن بعد قضاوت کن دو.ست عزیز.

shanim

عضو جدید
کاربر ممتاز
تا اونجایی که من میبینمف وقتی اسم تایلند میاد، همه یاد رابطه ی جنسی میفتن.
واقعیت هم غیر از این نیست. من هر کسی که میره تایلند میاد، فقط میبینم از این چیزا تعریف میکنه.
لااقل این قضیه و توریست جنسی تایلند خیلی بیشتر از توریست مثلا تاریخی یا طبیعتش هست.
باید قبول کرد
کسی‌ نگفته همه می‌رن اونجا از مناظر لذت میبرن من منظورم اینه که این دو تا بیماری قابل قیاس نیستن

Schneider

مدیر بازنشسته
فقط کشورای عربی رو عشقه
بقیه جاها هرکی بره تمام بیماریهای لاعلاج رو میگیره

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
.
.
من میدونم استارتر تاپیک اشتباه تاپیی بوده و یا حواسش نبوده ...
عقده و اینحرفا نیست ...
هرکسی ممکنه سهوا" اشتباهی کنه ...
.
.
منظورم از هنودونه و لرز ..هم کسایی بود که واسه شهوت و.... میرن تایلند و ایدز میگیرند ..وباید عمری با این مریضی بسازند ...
اون کامنت رو دقیق تحلیل کن بعد قضاوت کن دو.ست عزیز.
راست میگی دوست من . من دقت نکردم. ازتون عذر میخوام. شرمنده.

bahareh85

عضو جدید
]چیزی که گفتن عملا امکان پذیر نیست
نمیشه مردم رو از رفتن به کشوری منع کرد
باید فرهنگ سازی کرد که رفتن تایلند و آنتالیا و امثال اونها به عنوان کلاس ترویج نشه
در ضمن ایدز واسه آدم بی بند و بار می تونه نتیجه سفر به امام زاده داوود هم باشه
فرقی نمیکنه کجا بری انسان باید یاد بگیره که نه هرکسی و نه هر چیزی ارزش جسم و چشم ما رو نداره

Sarp

مدیر بازنشسته
حجت‌الاسلام موسی قربانی اظهار داشت: درباره سفر ایرانی‌ها به تایلند چند نکته قابل تأمل است که یکی از این موارد سرمایه ملی کشور است. ارزی که باید در جاهای مفید و ضروری مورد استفاده قرار گیرد برای چنین سفرهایی از کشور خارج می‌شود.
یعنی یکی پیدا نشد به این بگه به تو چه مردم پولشونو کجا خرج میکنند ؟

من یکی پولمو برای آن چیزی که دلم میخواد نتونم خرج کنم ، برای اینها هم خرج نمیکنم !

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

یکی از نمایندگان مجلس با انتقاد از نحوه برخورد مسئولان در ارتباط با سفر ایرانی‌ها به تایلند گفت: به خاطر بیماری آنفلوانزا سفر حج 88 متوقف شد اما با وجود بیماری خطرناک ایدز در کشوری مثل تایلند سفرها همچنان انجام می‌شود.

وی در ادامه افزود: یکی دیگر از موارد، بحث سلامت بهداشت جامعه است که دولت باید برای این موضوع اهمیت ویژه‌ای قائل شود همانطور که برای رفتن به حج، مقررات می‌گذارند مثل سال 88 که به دلیل شیوع آنفلوانزا جلوی برخی از سفرهای معنوی گرفته شد باید برای چنین سفرهایی که خطر ابتلا به بیماری‌هایی چون ایدز وجود دارد مقرراتی لحاظ کنند.

عضو کمیسیون قضایی مجلس گفت: دولت درباره سفر به تایلند که سلامت مردم به خطر می‌افتد باید حساس باشد و از حرکت‌هایی که فرهنگ ایرانی - اسلامی ما را مخدوش می‌کنند و به اعتقادات مردم آسیب می‌زنند باید جلوگیری شود.

وی ادامه داد: حداقل تکلیف مسئولان در این باره برنامه‌ریزی است.

حجت‌الاسلام قربانی تأکید کرد: نباید به هر شکلی در کشور پول در بیاوریم. عده‌ای از سفر به تایلند سودهای زیادی به جیب می‌زنند.

منبع

عضو کمیسیون قضائی مجلس یادش رفته که ببینه دیگران با پول بیت المال چه میکنند بعد اومده گیر داده به مردم که از جیب خودشون میرن مسافرت. تیر چراغ برق رو تو چشم خودش نمیبینه اونوقت مو رو تو چش ما میبینه. جل الخالق.

shanim

عضو جدید
کاربر ممتاز
فقط کشورای عربی رو عشقه
بقیه جاها هرکی بره تمام بیماریهای لاعلاج رو میگیره
خدا نکنه کسی‌ آنفلانزا بگیره ( انواع و اقسامش ! ) که بفهمه درد لا علاج یعنی‌ چی‌ !

جایی مثل مکه هم کلی‌ آدم از کشور‌های مختلف مثل آفریقا می‌رن ( که البته بیشترین درصد بیماری‌های لا علاج از اونجاست ) که چون همه توی هم پیچ و تاپ میخورن درصد مریض شدن خیلی‌ بیشتره واسه همین هم جولوش رو میگیرین

اگر هم این همه آدم مریض بشن اونوقت همین مسول میاد میگه کار استکبار بوده :)

*heaven*

عضو جدید
از
و
به
سوغات رو با " از" در جمله خبری به کار می برند.
اگه با "به " بکار بره یعنی داری از ایران به تایلند سوغاتی می بری.
اینجا حرف اضافه به برای سفر بکار برده شده یعنی سفر کردن به....
یعنی ...سوغاتی است که از سفر کردن به تایلند می آید
اینجا به برای سوغاتی نیست برای سفر است

Sarp

مدیر بازنشسته
عضو کمیسیون قضائی مجلس یادش رفته که ببینه دیگران با پول بیت المال چه میکنند بعد اومده گیر داده به مردم که از جیب خودشون میرن مسافرت. تیر چراغ برق رو تو چشم خودش نمیبینه اونوقت مو رو تو چش ما میبینه. جل الخالق.
عضو کیسیون فضائی مجلس :biggrin:

منظور اینه که تو هپروته :دی

• Like
واکنش ها: eder

heshmat khan

عضو جدید
مگه فقط تايلنده !!

بيشتر ايرانيها به هر كشوري سفر ميكنند اولين فكر و ذكرشون رفتن به كافه ها و كاباره ها و ..... هاست !

مگر اينكه كلا مسافرت به خارج رو ممنوع كنند و بشيم مثل كره شمالي ! :surprised: