نام خلیج فارس و دریاچه ارومیه

نام خلیج فارس و دریاچه ارومیه

• مجموع رای دهندگان
    102
وضعیت
موضوع بسته شده است.

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نام خدا

سلام بر دوستان و خوانندگان محترم ( خواهشا این پست رو کامل بخونید )

متاسفانه شاهدیم که در یکی از انجمنهای گفتگو تاپیکی ایجاد کردن با نظرسنجی به مضمون اسم خلیج فارس یا دریاچه ارومیه !!!!!!!!!!!

اینکه هدفی پشت این مسئله باشه یا نه خیلی نمیشه مستدل گفت ولی قطعا اگر این مسئله از سایتهایی خاص کلیک خورده بود کاملا میشد معنی آنرا فهمید

به هر حال
من در این تاپیک قصد دارم به اونهایی که فکر میکنن همیشه میشه بین دو مسئله یکی رو انتخاب کرد با ایجاد این نظرسنجی بهشون نشون بدیم که
هر دو مسئله برای ملت عزیز ایران ( ملتی که شامل همه نژادها میشه و عمریس که به خوبی و خوشی در کنار هم گذر زمان رو میگذرانند ) به یک اندازه حائز اهمیت است .

و بین مسائل ملی حرف از زدن تفکیک و انتخاب یکی یک حرف باطل است

هم خلیج فارس و هم دریاچه ارومیه برای ملت ایران به یک اندازه اهمیت دارن و بس

امیدوارم دوستان با رای نمادین به هر دو گزینه ( کسانی که می خوان به هر دو گزینه رای بدند هر دو گزینه را همزمان انتخاب نموده سپس رای را ثبت نمایند )
به آنهایی که خیلی دوس دارن حرفهای جدایی طلبانه بزنند بفهمانند که

عامه ی ملت ایران مسائل ملی براشون حائز اهمیت هست و اصلا در این زمینه ها به تفاوت در قومیتها هیچ توجهی ندارند

همه قومیتها با هم ملت ایران رو میسازند و هیچ مسئله ای اتحاد ملی را به لطف خدا از بین نخواهد برد

انشاالله :gol::gol::gol:

نام جاوید وطن

صبح امید وطن
جلوه کن در آسمان
همچو مهر جاودان

وطن ای هستی من
شور و سرمستی من

جلوه کن در آسمان
همچو مهر جاودان
بشنو سوز سخنم
که هم آواز تو منم

همه‌ی جان و تنم
وطنم وطنم وطنم وطنم

بشنو سوز سخنم
که نواگر این چمنم
همه‌ی جان و تنم
وطنم وطنم وطنم وطنم

همه با یک نام و نشان
به تفاوت هر رنگ و زبان

همه با یک نام و نشان
به تفاوت هر رنگ و زبان

همه شاد و خوش و نغمه زنان

ز صلابت ایران جوان
ز صلابت ایران کهن
ز صلابت ایران جوان

آخرین ویرایش:

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
خواهش از شما

خواهش از شما

دوستان عزیز

خوشبختانه در قبال نام پرآوازه خلیج فارس اقدامات خوبی انجام دادیم و نتایج خوبی هم گرفتیم
که از مهمترین اونها بالا بردن آمار نام خلیج فارس در گوگل بود که سبب شد در گوگل ترنسلیت پرشین گالف و به انواع زبانهای دیگر خلیج فارس ترجمه بشه به تنهایی

یک مدت گوگل حتی در ترجمه پرشین گالف نام خلیج جعلی ع.ر .ب رو پیشنهاد میداد که خدا رو شکر موفق به جلوگیری از این اقدام شدیم

هرچند که هنوز جا برای مبارزه بسیار فراتر هست و اینبار بایستی گوگل مپ رو مجاز کنیم
اگر یادتون باشه چند وقت پیش فراخوانی بود به سایتی در مورد نام خلیج فارس که با هوشیاری و تلاش دوستان و شکی که نسبت به بدقولیهای اون سایت دیده شد متوجه شدیم که صاحب اون شخص یک شخص عربی است که با اینکار بازدید سایت خودشو بالاتر برده بود و از طرفی قصد به راه انداختن جنگ روانی و کسب سرمایه داشت
خوشبختانه دوستان این مسئله رو فهمیدن و به صورت گسترده این خبر پخش شد
انشاالله قصد داریم اقداماتی در قبال اون سایت انجام بدیم که دیگر به یاد بازی افتادن با احساسات ایرانی ها نیفتد
البته فعلا در حد طرح است
با این حال از همه میخوایم که در حد وسیع نام خلیج فارس رو به زبانهای گوناگون بویژه انگلیسی در گوگل سرچ کنن تا آنها مجبور به کنارگذاشتن سیاستها و بیان وقایع تاریخی شوند
.
.
.
.
اما در حال حاضر
مسئله ای که متاسفانه داره به یک بحران تبدیل میشه .........مسئله دریاچه ارومیه
دریاچه ای که یکی از ذخایر ملی کشور ماست ........هر روز خبرهای نگران کننده ای از آن به گوش میرسه
که متاسفانه به نظر میاد مسئولین تحت تاثیر مسائل سیاسی توجه چندانی به این ذخیره عظیم نمیکنن

گویا حرفهای رهبر انقلاب را فراموش کردن که از نزاع سیاسی بپرهیزید و در جهت منافع ملی مردم گام بردارین
همیشه میگن ما ایرانیها دقیقه نودی هستیم ولی این طور که به نظر میاد با این جنجالهای سیاسی که راه انداخته شده این مسئله فراتر از دقیقه نود خواهد رفت و شاید زبونم لال زمانی توجه ها جم بشه که کار از کار کذشته :(

مسئولین محترم
برای حل بحران بایستی کنار اومد .............نمیشه در موقعی که بحرانی هست دس رو دس گذاشت و به دنبال راه حل ایده آل و بدون مشکل بود

مسئولین محترم ملت انتظار حرکت از شما رو دارن ...........در موقع بحران راه حلهای کوتاه مدت رو اتخاذ کنید قبل از اینکه دیر بشه

بعد به فکر راه های بلند مدت بپردازید

پیشنهادات بسیاری داده شده

از جمله انتقال آب ...................این انتقال آب در وهله اول و برای شروع حرکت بسیار خوب به نظر میرسه و البته سایر طرحها هم خوب بوده

نمیگم بدون نقض که میشه اون عالی

در همه این طرحها عده ای باید منفعت خودشون و حتی استانشونو نادیده بگیرن ...........اونم به مقدار خیلی کم ............گفته نشد که فلان سد را بخشکانید
که هرچند وقتی پای ذخیره ملی وسط باشه بایستی دست به خیلی اقدامها زد

اما خواهش من از دوستان :

"دریاچه ارومیه داره نفسای آخرش و میکشه اگه برامون مهمه ،اگه داریم فریاداش و میشنویم میتونیم کمکش کنیم ...چجوری؟ میتونیم حداقل کاری که ازمون بر بیاد و انجام بدیم فک نکنیم کوچیکه ... ما تصمصم گرفتیم این عکس وبذاریم اواتارمون شما هم اگه دوست دارید بذارید و به دوستاتونم بگید که بذارن شاید این صدای آروم به یه جایی رسید و دریاچه رو خوشحال کرد "

لطفا این پیام رو به همراه عکسی که مشاهده میکنین از حال فعلی و گذشته دریاچه ارومیه ؛ برای دوستانتون در تمامی انجمنهایی که عضو هستین بفرستین و ازشون بخواین این آواتار نمادین رو انتخاب کنن
برای اینکه به همه نشان دهیم مسئله دریاچه ارومیه یک مسئله ملی است و فارس و ترک و کرد و .............را نمیشناسد

لااقل فایده ای که این کار میتونه داشته باشه احیای دریاچه ارومیه در فضای نت است
پیشاپیش تشکر از مردم فهیم ایران:gol:

ما از مسئولین در شرایط فعلی یک چیز میخواهیم و آن هم به جای نزاعهای سیاسی به خصوص در قبال این مسئله که همدیگر رو مقصر میدانید

اتحاد و همدلیتان به منظور رسیدگی سریع به مسئله دریاچه ارومیه ذخیره ملی کشورمان

امیدوارم نماینده ملت باشین ( خواسته رهبر انقلاب و مردم فهیم ایران) و خواسته ملت را به
پشت گوش نیندازین
انشاالله

آخرین ویرایش:

magnet

عضو جدید
قبلاً تو تایپیک درعجبم از مردمی که ..... به این موضوع جواب دادم که :

من خودمم واسم خلیج فارس مهمه و هرکاری بتونم می کنم.

ولی گفتم که .......
خلیج فارس تا ابد این درگیری رو خواهد داشت. اصلاً انگلیسی جماعت تخم هر فتنه ای رو بکاره دیگه نمیشه خشکش کرد.
ولی اورمیه داره می میره.....
واسه نسل بعد باید تعریف کنیم که این خراب شده یه آبی هم داشت یه منظره ای هم داشت ....

اگه اونایی که واسه خلیج فارس تلاش می کنن ، واسه این آب دیگه وطنشون (!!!) اونم نه در آبهای بین المللی ، وسط این گربه کج و کوله ، تلاش می کردن ، پست میدادن ، خبر می زدن ، جواب می خواستن .... بازم اینجوری بود؟ این کارو کردن؟ این کارو کردین؟ (شمای نوعی!) نه . نه . نه
تعجب می کنم . چون این پاره تن وطن اونم داخل خاکش برا خیلیا ناتنی یه

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز

پادزهر4

عضو جدید
منم تايپيك مذكور رو ديدم..
طرح سوال مشكل داشت از اولش..
به نظرم شما هم اين نظر سنجي رو برداريد..كسايي كه دارند به همه چي رنگ قوميتي ميزنن دونسته باشن روحيه همكاري رو از مردم ميگيرن..

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
منم تايپيك مذكور رو ديدم..
طرح سوال مشكل داشت از اولش..
به نظرم شما هم اين نظر سنجي رو برداريد..كسايي كه دارند به همه چي رنگ قوميتي ميزنن دونسته باشن روحيه همكاري رو از مردم ميگيرن..
ممنون مهندس جان به نکته خوبی اشاره کردی

با این تاپیک عمده اون افراد شناخته میشن ..........افرادی که قومیت گرایی رو ترجیح میدن و به بقیه توهین نژاد پرستی میکنن ...........به خصوص آنهایی که هیچ توضیحی نمیدن و رای میدن
این نظرسنجی کاملا هدفداره و مطمئن باشید اونها هر چه باشن در برابر عظمت اتحاد ملت ایران هیچن

تشکر از شما که به نکته خوبی اشاره کردین

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظرم تو این برهه زمانی مسئله دریاچه ارومیه مهم تره...
گفتم مسئله مهمتر در قبال منافع ملی اصلا وجود نداره
هر دو مسئله با اهمیتی هستن
و مردم ایران وظیفه دارن در قبال هر دو حساسیت داشته باشن

*Chakavak*

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
به نظرم تو این برهه زمانی مسئله دریاچه ارومیه مهم تره...

بله دوست عزیز ،
ولی نظرسنجی چندگانه است، میشه جفتشو انتخاب کرد،
بعدم اینکه بحث ایشون سر مهمتر نیست، بحث سر مهم بودنه...

"Amir masoud"

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
گفتم مسئله مهمتر در قبال منافع ملی اصلا وجود نداره
هر دو مسئله با اهمیتی هستن
و مردم ایران وظیفه دارن در قبال هر دو حساسیت داشته باشن

گقتید ! و منم گفتم که صحبت های شما رو هیچوقت نمیخونم! نظر خودمو گفتم....

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
گقتید ! و منم گفتم که صحبت های شما رو هیچوقت نمیخونم! نظر خودمو گفتم....

اینجاست که افراد متاسفانه متعصب شناخته میشن و انتظار دارن با این قبیل تعصبهای نا به جا تمام ملت یاری کنن
جالبی قضیه اینه که به دریاچه ارومیه رای دادین
پس شما وقتی یک فارس زبان متعصب دیدین حق ندارین بهش خورده بگیرین
خوش باشین

"Amir masoud"

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اینجاست که افراد متاسفانه متعصب شناخته میشن و انتظار دارن با این قبیل تعصبهای نا به جا تمام ملت یاری کنن
جالبی قضیه اینه که به دریاچه ارومیه رای دادین
پس شما وقتی یک فارس زبان متعصب دیدین حق ندارین بهش خورده بگیرین
خوش باشین

متعصب کجا بود...شما ببخشید اینقد روده درازی میکنید و بزرگ و کوچیک رو رنگارنگ مینویسید که آدم حال نداره بخونه!

از اون جایی هم که از قدیم میشناسمتون میدونم ته حرفاتون به کجا میرسه!

در ضمن تاریخ نشون داده متعصب واقعی شما هستید!!

بحث خلیج فارس دیگه لوس شده... وحتی مشخص شد اون رای گیری های اینترنتی که چند وقته ملت رو درگیر کرده فقط بازی یه عرب بوده که میخواسته از اب گل آلود ماهی بگیره... وقتی تمام مپر های دنیا از نام خلیج فارس استفاده میکنند تو نقشه هاشون... از جمله گوگل و نوکیا دیگه الکی واسه خودمون بازی در بیاریم!

الان چیزی که مشهوده اینه که دریاچه ارومیه داره خشک میشه و باید نجاتش داد! همین....

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
متعصب کجا بود...شما ببخشید اینقد روده درازی میکنید و بزرگ و کوچیک رو رنگارنگ مینویسید که آدم حال نداره بخونه!

از اون جایی هم که از قدیم کیشناسمتون میدونم ته حرفاتون به کجا میرسه!

در ضمن تاریخ نشون داده متعصب واقعی شما هستید!!

بحث خلیج فارس دیگه لوس شده... وحتی مشخص شد لون رای گیری های اینترنتی که چند وقته ملت رو درگیر کرده فقط بازی یه عرب بوده که میخواسته از اب گل آلود ماهی بگیره... وقتی تمام مپر های دنیا از نام خلیج فارس استفاده میکنند تو نقشه هاشون... از جمله گوگل و نوکیا دیگه الکی واسه خودمون بازی در بیاریم!

الان چیزی که مشهوده اینه که دریاچه ارومیه داره خشک میشه و باید نجاتش داد! همین....
نظرلطفتونه
اینم نمونه دیگه
نشنیدن حرف مخالف
در ضمن مسئله خلیج فارس اصلا هم لوث نشده و کاملا یه مسئله حیاتی است

افرادی که دارن رای به یک گزینه میدن حالا چه خلیخ فارس چه دریاچه ارمیه دارن مشخص میشن

حرفی دیگر با شما نیست

اندکی فکر کنید

t#h

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ببینید ما اگه بخوایم یه کاری بکنیم می کنیم, صبرهم یه حدی داره!!!!!
چطور که چند بار هم کردیم و نتیجه اش رو هم گرفتیم و آخرین نتیجه ای که گرفتیم در موردش خیلی حرفا شنیدیم
اگه در مورد انتخابات کاری نکردیم می خواستیم حرفی نشنویم نه اینکه بترسیم!
الان هم اگه بخواهیم در مورد خلیج فارس می گم خلیج فارس حمایت بکنیم ,می کنیم چون توی همین کشور زندگی می کنیم ولی نمی خواهیم باز دوباره مضحکه این و اون بشیم.
از تاپیک خوبتون هم ممنون.

پادزهر4

عضو جدید
آقا محمد در اين برهه كه اخبار مجلس درز كرد و يه دفعه سيل "مدافعين درياچه" بوجود اومد به نظرم اين نظرسنجي رو باز برداريد...
هنوز افرادي وجود دارن كه با اينكه ميدون هر دوي قضايا با تفاوتشان براي ملت مهمن..باز ميان ميگن نه درياچه اروميه..به نظرت چه اسمي رو اين افراد بايد بزاريم..؟!
بزاريد توي حال و هواي قوميت خودشون باشند...
واقعا تا ديروز كه اين خبر مجلس درز نكرده بود اينا اينطوري بودند؟
برخيا طوري رفتار ميكنند كه انگار ديروز خشك كرده و يه دفعه فهميدن..

"Amir masoud"

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
نظرلطفتونه
اینم نمونه دیگه
نشنیدن حرف مخالف
در ضمن مسئله خلیج فارس اصلا هم لوث نشده و کاملا یه مسئله حیاتی است

افرادی که دارن رای به یک گزینه میدن حالا چه خلیخ فارس چه دریاچه ارمیه دارن مشخص میشن

حرفی دیگر با شما نیست

اندکی فکر کنید
هر جور راحتید، در ضمن من نه ترکم نه جنوبی!

از قلب ایرانم...

انگار دوست دارید همه به هر 2 گزینه رای بدن! اونوقت این نظر سنجی چه مفهومی میتونه داشته باشه!

موفق باشید!

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
هر جور راحتید، در ضمن من نه ترکم نه جنوبی!

از قلب ایرانم...

انگار دوست دارید همه به هر 2 گزینه رای بدن! اونوقت این نظر سنجی چه مفهومی میتونه داشته باشه!

موفق باشید!
متاسفانه شما دو خط اول رو هم نخوندی ..........این تقصیر من نیست

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
آقا محمد در اين برهه كه اخبار مجلس درز كرد و يه دفعه سيل "مدافعين درياچه" بوجود اومد به نظرم اين نظرسنجي رو باز برداريد...
هنوز افرادي وجود دارن كه با اينكه ميدون هر دوي قضايا با تفاوتشان براي ملت مهمن..باز ميان ميگن نه درياچه اروميه..به نظرت چه اسمي رو اين افراد بايد بزاريم..؟!
بزاريد توي حال و هواي قوميت خودشون باشند...
واقعا تا ديروز كه اين خبر مجلس درز نكرده بود اينا اينطوري بودند؟
برخيا طوري رفتار ميكنند كه انگار ديروز خشك كرده و يه دفعه فهميدن..
یه عده خاص به مسائل نژادی علاقه مندن و همیشه دیگران رو متهم به این الفاظ میکنن
بزارین شناخته بشن ..........به نظرم خوبه

هرچند با این کار یک وجهه ی بد از لحاظ دید ملی ایجاد خواهد شد که در اون صورت اقدامات لازمه را انجام خواهم داد

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
خیلی جالبه نظر سنجی گذاشتید و تو همون پست اول ذهنیت ملت را دارین جهت میدید که هر دو گزینه رو انتخاب کنند!:D
بله قطعا
این تاپیک عنوانش معلومه

خلیج فارس و دریاچه ارومیه

یعنی هر دو مهمه

در قبال اون تاپیکی که عده ای در انجمن دیگر زدن و ممکنه هدف بدی داشته باشن

hami_sani

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اقا من یه چیز میگم
گیرم که اسم خلیج فارس همین موند.چه فرقی داره اسمش چی باشه
مثلا الان که اسم دریای خزر ایرانیه دیگه اخرشیم
وقتی همشو ازمون گرفتن یا بهتر بگم همشو دادن رفت چه فایده داره اسمشو یدک بکشیم
حالا هی رگت.ن غلمبه بشه که اسمش نباید عوض بشه 4 روز دیگه همشو به باد میدن بعضیا

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
اقا من یه چیز میگم
وقتی رو مسائلی ملت حساسیت به خرج بدن
هیچ کس حتی اگه بخواد نمیتونه اون سرمایه رو به باد بده
مطمئن باشین بازیگران اصلی خود ملت ایرانن
لطفا بحث رو هم عوض نکنین

به جای بیان این مسائل در صورت تمایل آواتارتونو به افتخار نجات دریاچه ارومیه عوض کنین و با ما همراه شین

hami_sani

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
وقتی رو مسائلی ملت حساسیت به خرج بدن
هیچ کس حتی اگه بخواد نمیتونه اون سرمایه رو به باد بده
مطمئن باشین بازیگران اصلی خود ملت ایرانن
لطفا بحث رو هم عوض نکنین

به جای بیان این مسائل در صورت تمایل آواتارتونو به افتخار نجات دریاچه ارومیه عوض کنین و با ما همراه شین
طفره نرو عزیزم مگه دریای خزرو ما به باد دادیم
اینم مثه اون
حالا بشین هی کلیک کن و دلتو خوش کن به این حرفا

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
طفره نرو عزیزم مگه دریای خزرو ما به باد دادیم
اینم مثه اون
حالا بشین هی کلیک کن و دلتو خوش کن به این حرفا
دریای خزر هیچ مشکلی نداره که کسی بخواد به باد داده باشدش
همش قراردادهای زمان قاجار بوده که اون زمان مردم توجه کمی داشتن
در این برهه هم که گفته میشه مسائلی بوده که اثبات نشد و بیشتر به رو کم کنی سیاسی شباهت داشت مردم سکوت کرده بودن
قطعا اگر حرکت از مردم صورت بگیره بررسی خواهد شد
اینو به عنوان شخصی که میدونه بهتون میگم !!!!!!!

t#h

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اقا من یه چیز میگم
خوبه حالا نگفتین اسم دریای خزر پارسی هست

hami_sani

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دریای خزر هیچ مشکلی نداره که کسی بخواد به باد داده باشدش
همش قراردادهای زمان قاجار بوده که اون زمان مردم توجه کمی داشتن
در این برهه هم که گفته میشه مسائلی بوده که اثبات نشد و بیشتر به رو کم کنی سیاسی شباهت داشت مردم سکوت کرده بودن
قطعا اگر حرکت از مردم صورت بگیره بررسی خواهد شد
اینو به عنوان شخصی که میدونه بهتون میگم !!!!!!!
اقایی که همه چیو میدونی سهم ما از خزر فقط 11 در صده
نمیدونی بدون
زمان قاجارم نبود چند سال پیش بود

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان لطفا به اختلافها دامن نزنین

اینجا یک هدف مشترک داریم و اونم اتحاد ملت ایران هست در مورد مسائل ملی

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا