๑۩۞۩๑ پرسش و پاسخ و درخواست مطالب مرتبط با مهندسی منابع طبیعی ๑۩۞۩๑

hamid051

کاربر فعال تالار مهندسی صنایع
کاربر ممتاز
سلام بر مهندسین عزیز من یک سوال دارم یک طرح قرار که برای یکی از اشنا هامون بنویسیم بعد مشکل من اینکه درباره کود صنعتی میخوام بنویسم اما متاسفانه هیچ اطلاعی ندارم . اگر میشه کمکم کنید تا یکسری اطلاعات بدست بیارم مرسی:gol:

jangaliha

عضو جدید
سلام بر مهندسین عزیز من یک سوال دارم یک طرح قرار که برای یکی از اشنا هامون بنویسیم بعد مشکل من اینکه درباره کود صنعتی میخوام بنویسم اما متاسفانه هیچ اطلاعی ندارم . اگر میشه کمکم کنید تا یکسری اطلاعات بدست بیارم مرسی:gol:

سلام فکر میکنم تو بخش مهندسی مواد یا مهندسی شیمی بگید خیلی بهتر باشه;)

baranebahari1369

عضو جدید
منابع

منابع

سلام
میشه منابع کارشناسی ارشد آبخیزداری رو بهم معرفی کنین ؟
سایت معتبری واسه خرید جزوه ها هست ؟ :redface:

آخرین ویرایش:

mah_moradi

عضو جدید
کمک برای کنکور ارشد

کمک برای کنکور ارشد

سلام دوستان کسی هست که دانشجوی دانشگاه تهران باشه؟برای ارشد نیاز به جزوات اساتیدش دارم...

rel!ance

کاربر فعال
حالا من این سوال رو دارم! پس چرا توی خوزستان مخصوصا اهواز انقدر اکالیپتوس زیاد کاشته میشه؟! با در نظر گرفتن این موضوع که هوای اهواز خودش کلی آلوده هست! :huh:

مگه تو ایران کارشناسی می کنن برای انجام کاری؟!!!!!!!!!
به نظر شما وقتی دریاچه ارومیه خشکید کار کارشناسی انجام داده بودن که همچین اتفاقی رخ نده؟

Beat

متخصص محیط زیست
کاربر ممتاز
آتنا جون! اون سایتِ که درست نشد. من نفهمیدم چی بود!

موضوعش جالبه! ولی فکر می کنم مسلما آلودگیش بیشتر از آلودگیِ خودروها نیست! :surprised:

حالا من این سوال رو دارم! پس چرا توی خوزستان مخصوصا اهواز انقدر اکالیپتوس زیاد کاشته میشه؟! با در نظر گرفتن این موضوع که هوای اهواز خودش کلی آلوده هست! :huh:

توی اهواز مشکل VOC نیست
بیشتر مشکل ریزگردهاست.
البته مشکل ریزگردها اونقدر پیچیده هست که اثرات بهداشتی اون هنوز که هنوزه مشخص نیست.
چند وقت پیش یک از اساتید توی بیوآئروسلها هوای اهواز یه گونه ی جدید اکتینومیست کشف کرد.

بازار کار رشته محیط زیست

بازار کار رشته محیط زیست

سلام. من الان در این رشته درس میخونم میخوام بدونم بعد از درسم میتونم کاری داشته باشم؟ اخه همه منو ترسوندن لطفا بهم ج بدین
:surprised:

آخرین ویرایش:

صبا68

عضو جدید
کاربر ممتاز
بازار کارش تو این بد نیست ولی فقط تو ادارات دولتی
البته الان چندساله که اولویت استخدام این رشته با اقایون هست
توصیه میکنم تغییر رشته بده

ni_rosa_ce

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوستان کسی هست که دانشجوی دانشگاه تهران باشه؟برای ارشد نیاز به جزوات اساتیدش دارم...
دوستان کسی جواب منو نمیده؟!!!!منتظر هستم
فکر می کنم هیچ کدوم از بچه ها دانشگاه تهران درس خونده باشن. اگه جزوه ارشد می خواین توی نت سرچ کنید. سایتای زیادی برای خریدشون وجود داره!
سلام. من الان در این رشته درس میخونم میخوام بدونم بعد از درسم میتونم کاری داشته باشم؟ اخه همه منو ترسوندن لطفا بهم ج بدین
:surprised:

فکر نمی کنم ولی خب اگه علاقه داری ادامه بده! وگرنه تا زوده تغییر رشته بده!!!

badkonakmahi

عضو جدید
سلام می دونم جاش نیست

ولی به نظرتون کار کردن رو بیماریها بهتره یا فرآوری واسه تز دکترا

.angel.

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان من از کجا باید درمورد منابع کنکور ارشد برای GISاطلاعات بگیرم؟؟؟؟
ممنون میشم راهنمایی کنید

niiiaz

عضو جدید
Salam

Salam

اين پناه‌گاه مشتمل بر خليج گرگان، ‌ جزيرهٔ آشوراده و شبه جزيرهٔ ميانکاله است که حدود هفت هزار هکتار وسعت دارد و به عنوان يکى از ذخاير زيست محيطى کرهٔ‌ زمين از سوى يونسکو به ثبت رسيده است.

پناه‌گاه ميانکاله، تنها بازمانده از مناطق نيمه مشجر سواحل درياى خزر است و بهشت آبزيان و پرندگان مهاجرى است که همه ساله در فصل زمستان از کشورهاى سردسير شمالى به سوى آن پرواز مى‌کنند و به زمستان‌گذرانى مى‌پردازند. از انواع اين پرندگان مى‌توان اردک ماهى‌هاى وحشى، غاز، ‌ قو، فلامينگو (مرغ آتشين) و پليکان (مرغ سقا) را نام برد. پرندگان بومى مثل قرقاول، ‌ دراج و زنگوله بال هم در پيرامون آن زندگى مى‌کنند. از اين پناه‌گاه حيات‌وحش، مى‌توان ضمن استفاده‌هاى علمى - آموزشى، بهره‌بردارى‌هاى سياحتى وسيعى به عمل آورد که در حال حاضر نيز به طور محدود صورت مى‌گيرد.

http://www.irandeserts.com/
سلام .ممنون از مطالب خوبی که گذاشتید میخواستم از شما خواهش کنم در مورد پایان نامه کمکم کنید (گردشگری حیات وحش = باغ وحش) ممنون میشم

ni_rosa_ce

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام .ممنون از مطالب خوبی که گذاشتید میخواستم از شما خواهش کنم در مورد پایان نامه کمکم کنید (گردشگری حیات وحش = باغ وحش) ممنون میشم

سلام. دقیقا پایان نامه ت در مورد چی هست؟! :huh:

خوشرو

عضو جدید
با عرض سلام
من اولین باره از سایت دیدن می کنم و یک سوال دارم:
آیا شما با سازمان نظام مهندسی منابع طبیعی آشنا هستید،خواستم بدونم من که فقط میخوام از بیمه جهت بازنشستگی استفاده کنم،بیمه درمانی دارم،چه کاری بهتره که انجام بدم؟

ni_rosa_ce

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
با عرض سلام
آیا شما با سازمان نظام مهندسی منابع طبیعی آشنا هستید،خواستم بدونم من که فقط میخوام از بیمه جهت بازنشستگی استفاده کنم،بیمه درمانی دارم،چه کاری بهتره که انجام بدم؟

سلام/.
من در این مورد چیزی نمی دونم!... شاید بقیه بچه ها بدونن!

Phyto

مدیر تالار مهندسی كشاورزی
مدیر تالار
با عرض سلام

الان این بیمه بازنشستگی چه ربطی به نظام مهندسی داره؟!!

شما الان عضو نظامی؟ بیمه تامین اجتماعی شدی؟ داری پول میدی؟ دفترچه هم داری؟
یه بار دیگه دقیقتر سوالتو بپرس ببینیم قضیه چیه ...!

denis**

عضو جدید
سلام..فکر کردم بهترین جا برای طرح سوالم همین جاست.میخواستم بدونم شالوده بوم شناسی حتما باید بخونم یعنی خیلی مهمهههه.اخه من ترم ۶هستم دو ترم دیگه دارم ولی میخوام یه امتحان نسبتا خوبی بدم.ممنون میشم اگه بهم بگین......با تشکر:D

ni_rosa_ce

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام..فکر کردم بهترین جا برای طرح سوالم همین جاست.میخواستم بدونم شالوده بوم شناسی حتما باید بخونم یعنی خیلی مهمهههه.اخه من ترم ۶هستم دو ترم دیگه دارم ولی میخوام یه امتحان نسبتا خوبی بدم.ممنون میشم اگه بهم بگین......با تشکر:D

سلام!... از درس شناخت محیط زیست، شناخت محيط زيست - ترجمه وهاب زاده - انتشارات جهاد دانشگاهي مشهد و اکولوژي - اردکاني - انتشارات دانشگاه تهران مهم تر هستند!

Ramin 91

عضو جدید
سلام دوستان..من میخوام امسال ارشد منابع طبیعی شرکت کنم..بعد این کتابایی که تو صفحه ی اول معرفی کردین ..همش یعنی مهمه؟؟ جزوه ای یا خلاصه ای ازشون نیس؟

ni_rosa_ce

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام! نه. لازم نیست که همه ی کتاب ها رو بخونید. چند تایی هستن که جامع ترن و همونا رو بخونید کافیه!... جزوه هم هست که می تونین تویِ نت بگردین و پیدا کنین!... کتاب ها رو نام ببرم؟! :D

Ramin 91

عضو جدید
والا اگه لطف کنین بگین برای هر درس کدومش جامع تره که ممنون میشم..چون مثلا برای درس اکولوِژی حیات وحش 5تا منبع گفتین..

aryana446

عضو جدید
والا اگه لطف کنین بگین برای هر درس کدومش جامع تره که ممنون میشم..چون مثلا برای درس اکولوِژی حیات وحش 5تا منبع گفتین..
کتاب بوم شناسی و مدیریت حیات وحش منصور مصداقی واسه این درس عالیه.خوب خوب باید بخونیش!

ni_rosa_ce

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
شرمنده! من اون روز سرعتم کم بود و نمی تونستم باز پست اول رو بخونم. برایِ آلودگی افیونی و دبیری. ولی بیشتر افیونی!.... برای شناخت محیط زیست اکولوژی اردکانی بیشتر + شناخت وهاب زاده!... برای برایِ ارزیابی هم آمایش مخدوم. من GIS رو هم خوندم. برایِ اکولوژی، بوم شناسی مصداقی که آریانا جون گفت. برایِ بیولوزی هم جزوه خوب اگه گیر بیارین بهتره!... :gol:

aryana446

عضو جدید
برای بیولوژی هر چی که میتونید بخونید. من خودم نزدیک 10 تا جزوه داشتم و دو تا کتاب. ولی بازم تو سوالای کنکور مونده بودم.برای اکولوژی حیات وحش میگن این یکی دوساله کتاب اکولوژی کربز هم اضافه شده به منابع و ازش سوال میاد

ni_rosa_ce

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
فکر نمی کنم جز منبع شده باشه! ولی اگه بخونن بهتره!... :D

بالا