اطلاعيه

Collapse
No announcement yet.

[ سوله ] ► درخواست راهنمایی در مورد ساخت و برآورد

Collapse
این یک تاپیک مهم است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • نمایش
Clear All
new posts

هزینه ساخت سوله صنعتی

هزینه ساخت هر متر مربع سوله صنعتی با توجه به نوع کاربری آن متفاوت می باشد.متوسط قیمت آن از 300 هزار تومان به ازای هر متر مربع شروع می شود.
    به عنوان مثال برای ساخت سوله با کاربری مواد غذایی در شهرک صنعتی حداقل قیمت 400 هزار تومان می باشد چون ساخت سوله در این زون با توجه به استانداردهای موجود باید همراه با کاشیکاری و ... باشد.

نظر

[ سوله ] درخواست راهنمایی در مورد ساخت و برآورد

درود بر مهندسان عزیز

بنده قصد ساختن یک سوله کوچیک رو دارم و از اون جایی که مشکل مالی دارم و پول کافی برای این کار ندارم مجبور هستم تا جایی که ممکنه خودم کارها رو به عهده بگیرم و نمیتونم پیمانکار بگیرم

مشخصات سوله : 100 متر هست با ارتفاع 4 - 5 متر - جرثقیل لازم نیست - ماشین سنگین رفت و آمد نداره

میتونید بنده رو با توجه به این که تجربه ای ندارم راهنمایی کنید که با حداقل هزینه یه چیزی بسازم ؟ و بگین از کجا شروع کنم

قکر میکنید متری چند برام بیفته اگر خودم کار رو به عهده بگیرم ؟

راستی چرا اینقدر ارتفاع سوله ها رو بالا میگیرن ؟ چون من واسه کاهش هزینه ها میخوام ارتفاع رو کم بگیرم مثلا 4.5 متر

سپاسگذارم
      ویرایش شده توسط Rah Pardaz; 2013/12/08, 08:08 PM.

نظر

نوشته اصلي بوسيله boy68 نمايش پست
        درود بر مهندسان عزیز

بنده قصد ساختن یک سوله کوچیک رو دارم و از اون جایی که مشکل مالی دارم و پول کافی برای این کار ندارم مجبور هستم تا جایی که ممکنه خودم کارها رو به عهده بگیرم و نمیتونم پیمانکار بگیرم

مشخصات سوله : 100 متر هست با ارتفاع 4 - 5 متر - جرثقیل لازم نیست - ماشین سنگین رفت و آمد نداره

میتونید بنده رو با توجه به این که تجربه ای ندارم راهنمایی کنید که با حداقل هزینه یه چیزی بسازم ؟ و بگین از کجا شروع کنم

قکر میکنید متری چند برام بیفته اگر خودم کار رو به عهده بگیرم ؟

راستی چرا اینقدر ارتفاع سوله ها رو بالا میگیرن ؟ چون من واسه کاهش هزینه ها میخوام ارتفاع رو کم بگیرم مثلا 4.5 متر

سپاسگذارم
        با سلام....

1- هر متر مربع سوله سبک تقریبا 35 کیلوگرم در میاد..................
        2- 100*35=3500 کیلو گرم ........ وزن آهن سوله .........اگه هر کیلو آهن رو 2000 تومان در نظر بگیریم.......... 3500*2000=7000000 تومان هزینه آهن
        3- هزینه سقف : هر متر مربع پوشش سقف سوله 30000 تومان و با این ترکیب ....... ورق رنگی + پشم شیشه + تور مرغی
        4- هزینه سقف 100*30000=3000000 تومان هزینه پوشش سقف همراه با اجرت نصب
        5-اجرای دیوار سفال 35 سانتی دو طرف نما هر متر مربع به همراه بند کشی و داربست+ آجر 110 تومان و ماسه و سیمان به عیار 250- 55000تومان اگه شما 160 متر مربع دیوار داشته باشید......... هزینه دیوار چینی شما نزدیک 9000000 تومان در می آید البته اگه بسته به نیاز شما ............میشه دیوار رو 20 سانتی هم کار کرد...........
        6- هزینه فنداسیون : اجرای فنداسیون با بتن و میلگرد به صورت منفرد با شنآژ 50*50 .............تقریبا متر مربعی 24000 تومان در میاد............. 100*24000 =2400000 تومان.

7-تعیین ارتفاع هم با توجه به کاربری شما ساخته میشه................. مثل مرغداری ها ............ که ارتفاع زیادی ندارند..............و یک سالن با ارتفاع کم هستش...............
        8- بدرود.
        ویرایش شده توسط Rah Pardaz; 2013/10/06, 11:24 PM.
        امام علي (ع) مي فرمايند : يا دانشمندي زباندار و گويا باش و يا شنونده هاي علم نگهدار ،‌ مبادا جز اين دو شخص سومي باشي
        sigpic
        بسم رب الشهدا

براي شما دوستان :

سایت تخصصی راهسازی و راهداری [ www.rahdar44.ir ]
        خاطرات یک راهدار

نقاشي هاي من با مداد رنگي..... سري اول ► .....سري دوم ►.....سري سوم .....سري چهارم

نظر

داداش ممنون خیلی لطف کردین اطلاعات بسیار کامل و دقیقی دادین
          مرسی

نظر

سلام
            شما برای ساخت سوله تقریبا به ازائ هر متر بع حدودا 60 کیلو گرم اهن نیاز دارید البته این عدد تقریبی است و نیاز است که براورد بر اساس نقشه ها صورت پذیرد ولی اگر همین عدد را در عدد زیر بنا ضرب کنید عدد 30000 کیلو گرم را خواهیم داشت با توجه به قیمت ورق و هزینه تهیه . ساخت و حمل و نصب به نظرم به ازای هر کیلو حدودا 35000 ریال تا 40000 ریال هزینه خواهید داشت چنانچه عدد میانگین را بگیریم 37500 ریال برای هر کیلو خواهیم داشت لذا فقط هزینه تهیه . ساخت حمل و نصب شما 1125000000 ریال خواهد شد .
            البته توجه داشته باشید که شما هزینه های اماده سازی از صفر تا صد و همچنین فوندانسیون را نیز خواهید داشت .

نظر

بهترین و ارزانترین راهکار برای ساخت یه سوله 60 متری ؟؟؟

دورد

دوستان من واقعتیش میخوام یه کاری رو شروع کنم و باید یه کارگاهی توی شهرک صنعتی برای خودم دست و پا کنم به نظرتون میشه با 15 میلیون یه سوله سبک 60 متری ساخت ؟ ( جدای زمین )

به نظر شما بهترین کاری که میتونم انجام بدم تا به این هدف برسم با کمترین هزینه چی هست ؟

نظر

نوشته اصلي بوسيله boy68 نمايش پست
                دورد

دوستان من واقعتیش میخوام یه کاری رو شروع کنم و باید یه کارگاهی توی شهرک صنعتی برای خودم دست و پا کنم به نظرتون میشه با 15 میلیون یه سوله سبک 60 متری ساخت ؟ ( جدای زمین )

به نظر شما بهترین کاری که میتونم انجام بدم تا به این هدف برسم با کمترین هزینه چی هست ؟
                میتونی
                ستون قوطی9*9
                خرپا 4*8
                سقف هم ورق 50
                همش زیر 8 ملیون در میاد
                ولی جدا از فنداسیون که برا 60 متر که بیشتر از 5 تومن نمیشه
                ***تنها بودن بهتر از گدایی عشق است***

اگر صخره و سنگ در مسیر رودخانه زندگی نباشد

صدای آب هرگز زیبا نخواهد شد

نظر

سلام به دوستان وهمکاران گرامی
                  کسی در مورد قیمت عملیات تخریب در تهران اطلاعاتی داره؟ ممنون میشم اگر در مورد ایتم های زیر راهنمایی کنه
                  1- تخریب سقف رابیتسی بهمراه آهن کشی ،گچ وخاک و کانال های موجود2- تخریب دیوار آجری با پوشش آن3- تخریب کمد چوبی و پارتیشن4- کندن وتخریب سرامیک کف سرویس بهداشتی و ابدارخانه با ملات و بتن زیر آن%-برچیدن چارچوب فلزی 6- برچیدن لوله های سرد و گرم اب مصرفی
                  تمامی موارد با قیمت حمل به خارج از شهر می باشند.
                  اگه کسی راهنمایی کنه هم ممنون میشم و هم جبران میکنم

نظر

درخواست راهنمایی برای ساخت سوله

سلام
                    اگر دوستان راجب ساخت سوله استاندادر با ارتفاع 7 تا 8 متر که جرثقل 3 تا 5 تن هم بشه رو ستون هاش کار گزاشت توضیح یا هر مقاله ای که بتونه کمکم کنه رو ارائه کنن ممنون میشم .
                    یه زمین 300 متری دارم میخوام 200 متر توش سوله بزنم ( طول 30 متر - عرض هم 10 متر )

نظر

سلام دوستان خسته نباشید یک سوالی داشتم در خصوص این فرم میخاستم نظر شما رو بدونم اگر شما این فرم و بخواهید اجرا کنید با چه سیستم ساختمانی میسازید؟فلزی بتنی مصالح سنتی آجر و....////قسمته بالا و پایینش منحنیه ...تشکر
                      طرح 8.jpg
                      salarsalarzehi@gmail.com

نظر

Working...
                      X