session در dreamweaver

mahsa66

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام به مهندسان عزیز،من دارم یه سایت مدرسه با php طراحی میکنم.خیلی اشکال دارم من از dreamweaver استفاده می کنم.می خوام هر دانش آموزم یه صفحه داشته باشه ولی نمیتونم کد بنویسم از دوستان خواهش می کنم هر کی میتونه بهم کمک کنه.با session نوشتن مشکل دارم خواهشا کمک فوری.:cry:

Sharif_

مدیر بازنشسته
خب بستگی به نوع طراحی شما داره
بهترین حالت این که با استفاده نام کاربری و رمز عبور اطلاعات دانش اموزی روی یک page بریزید
بهینه نیست که برای هر دانش اموز یک صفحه داشته باشید

baback

کاربر فعال
با سلام به مهندسان عزیز،من دارم یه سایت مدرسه با php طراحی میکنم.خیلی اشکال دارم من از dreamweaver استفاده می کنم.می خوام هر دانش آموزم یه صفحه داشته باشه ولی نمیتونم کد بنویسم از دوستان خواهش می کنم هر کی میتونه بهم کمک کنه.با session نوشتن مشکل دارم خواهشا کمک فوری.:cry:

بهتره که خیلی استرس نداشته باشی . کاری که میخوای انجام بدی در این سطح خیلی هم دشوار نیست . به راحتی میتونی برای هر کدوم از دانش آموزان یه صفحه داشته باشی .
مراحلی که باید طی کن به این ترتیب هست که ابتدا یه صفحه درست بکنی برای ثبت نام دانش آموز . سپس باید یه صفحه برای login کردن دانش آموز بسازی ( برای این قسمت من توضیحاتی رو توی جستار دیگه دادم : لینک)
نمیدونم که شما میخوای هر دانش آموز با چه کلیدی به صفحه خودش دسترسی داشته باشه اما فرض کنیم موقع ثبت نام هر دانش آموز یه اسم کاربری برای خودش ایجاد میکنه .

شما میخوای بعد از login کردن ، هر دانش آموز وارد صفحه خودش بشه خوب این در سادترین حالت خودش کار راحتی هست . شما یه صفحه میسازید مثلا به اسم user_home که هر کاربر بعد از logn کردن وارد این صفحه بشه البته با اطلاعات خاص خودش . پاس منطق برنامه تا اینجا مشخص شد . حالا شما کاری که بای بکنید این هست که بعد از login کردن ، فیلد اسم کاربری دانش آموز ر که قبل از ورود توی رکوردش جستجو کرده بودی، توی یه متغیر session ذخیره کنی و توی اون صفحه user_home و یا هر صفحه ای که نیاز به ورود اون کاربر داره ، چک کنی ، به همین راحتی . اختلالی هم پیشنمیاد چرا ؟ چون قبلن گفتم که اسم کاربری به عنوان کلید اصلی شما هست توی جدول مربوط به ثبت نام . خوبی این روش این هست که چون اسم کاربری رو با session ارسال میکنید ، میتونید توی صفحه user_hom به اطلاعات دیگه ی user دسترسی اشته باشید.

این کار اینطور انجا میشه . مثلا بعد از login کردن شما فیلد اسم کاربری رو داخل یه متغیر sesion میریزی :
از مراحل اتصال به بانک که صرف نظر کنیم ، شما رکورد مربوطه رو بازیابی میکنید و فیلد اسم کاربری را که از بانک استخراج کردی، مثلا داخل یه متغیر user$ میریزید و تنها کاریکه نجام میدید این هست که این متغیر رو داخل یه متغیر session میریزید و توی صفحات موزد نظر استفاده میکنید :

PHP:
$_SESSION['your Session name'] = $user;

فقط فراموش نکنید که حتمن توی صفحاتی که از متغیر session استفاده میکنید( و زمان تعریف session ) اول کد صفحتون تابع session_start رو صدا بزنید وگرنه از اون نمیتونید استفاده کنید​

نمیدونم برداشت من درست بوده یا نه .دقت کنید که مثلا بعد از خروج هر دانش آموز از صفحه خودش هم ، اون متغیر session رو unset کنید .​

شما برای پیاده سازی این منطق ، یا باید از Session ها استفاده کنید و یا اینکه پارامترهارو ( مثلاهمون متغیر user رو ) از طریق متد ارسال url و استفاده از تابع GET_$ به صفحه های دیگه ارسال کنید.​

آخرین ویرایش:

mahsa66

عضو جدید
کاربر ممتاز
استفاده از sql server 2008 با سرور wamp

استفاده از sql server 2008 با سرور wamp

سلام.من می خوام بدونم چطوری میشه از نرم افزار sql server با سرور wamp استفاده کنم؟

Sharif_

مدیر بازنشسته
وب سرور wamp سرویس SQL Server نداره
MySQL داره
منظورت MySQL هست؟