10 بار اعدام برای قاتلان سریالی

Elaheh.1

عضو جدید
شمارش معکوس برای مجازات مرگ 3 متجاوز که مرتکب 7 فقره قتل سریالی زنان و 12 فقره آزار و اذیت شیطانی در ورامین شده‌اند، در دادسرای جنایی تهران آغاز شد.

راز جنایت‌های شیطانی اعضای این باند که متشکل از 3 برادر و یک فرد افغانی است، هنگامی فاش شد که پاییز سال 84 ماموران انتظامی ورامین از پیدا شدن جسد زن جوانی در کانال آب در منطقه قیامدشت اطلاع یافتند. ماموران با عزیمت به محل، متوجه شدند مقتول زن جوانی به هویت اکرم است که قربانی یک جنایت مرموز شده است.

با دستور قضایی مبنی بر انتقال جسد به پزشکی قانونی، تحقیقات ماموران پلیس آگاهی ورامین در این ارتباط آغاز شد و به فاصله چند ماه، ماموران در جریان قتل 6 زن و دختر دیگر قرار گرفتند که پس از سرقت زیورآلات و اموال، اجسادشان در کانال‌های آب اطراف ورامین رها شده بود.

این گزارش حاکی است، در تحقیقات اولیه مشخص شد این جنایت‌ها به صورت سریالی انجام می‌شود و فرضیه‌های پلیس نشان می‌داد قربانیان پس از سوار شدن به یک خودرو، از سوی سرنشینان آن مورد حمله قرار گرفته و به قتل رسیده‌اند.

شکایت‌های دیگر

در حالی که جستجوی گسترده برای دستگیری عامل یا عاملان این جنایت‌ها ادامه داشت، تعدادی زن و دختر با حضور در دادسرا با ارائه شکایتی عنوان کردند پس از سوار شدن به یک خودروی پیکان از سوی 3 سرنشین آن مورد آزار و اذیت قرار گرفته و پس از سرقت اموالشان، در بیابان‌های اطراف رها شده‌اند.در پی این شکایت‌ها و چهره‌نگاری از سرنشینان خودروها، ماموران ردپای 3 برادر شرور و سابقه‌دار به نام‌های علیرضا، امیر و حمیدرضا را در قتل‌های سریالی شناسایی و با دستور دادستان ورامین و قاضی پرونده‌ها، آنها را در اقدامی ضربتی دستگیر کردند.

3 برادر متهم در تحقیقات منکر جنایت و آزار و اذیت زنان و دختران شدند، اما در بازرسی از محل سکونت آنها مقادیری اموال قربانیان کشف و ضبط شد.

اعتراف

سه متهم اعتراف کردند، چندی پیش به بهانه حمل مسافر، زنان و دخترانی را که طلا به همراه داشتند شناسایی کرده و بعد از کشاندن آنها به یک دامداری، با همدستی سرایدار این محل که جوانی به نام دولت خان و از تبعه افغانستان است، آنها را مورد آزار و اذیت قرار داده و در صورت مقاومت به قتل می‌رساندیم که در این جنایت‌ها، علیرضا برادر بزرگ‌تر نقش اصلی را داشت.

در پی این اعترافات، سرایدار متهم نیز دستگیر شد و پرونده متهمان پس از بازسازی صحنه قتل7 زن و دختر، با صدور کیفرخواست به شعبه 71 دادگاه کیفری استان تهران ارسال شد.

با محاکمه متهمان، مشخص شد علیرضا (سرکرده باند)‌ پس از جدایی همسرش تصمیم گرفته از زنان و دختران انتقام بگیرد.

با دفاعیات متهمان و شکایت 12 شاکی پرونده در دادگاه کیفری استان تهران، قاضی و 4 مستشار رای قانونی خود را در این ارتباط صادر کردند و متهم ردیف اول (علیرضا)‌ به اتهام قتل 7 زن و دختر، آدم‌ربایی، سرقت و تجاوز به عنف به 7 بار قصاص، یک بار اعدام، 20 سال زندان و 74 ضربه شلاق محکوم شد.

متهم ردیف دوم (امیر) به اتهام مباشرت در آدم‌ربایی و تجاوز به عنف و سرقت به یک بار اعدام و 20 سال زندان و 74 ضربه شلاق محکوم شد و متهم ردیف سوم(دولت‌خان) که از اتباع افغانستان است نیز به اعدام محکوم شد.

قضات رسیدگی‌کننده به این پرونده برای دیگر متهم پرونده (حمیدرضا) به دلیل نقشی که در جرایم دیگر برادران خود داشت، مجازات زندان در نظر گرفته است.

پرونده در دادسرای جنایی

قاضی فخرالدین جعفرزاده، معاون دادستان و سرپرست دادسرای جنایی تهران روز گذشته با اشاره به پرونده اتهامی اعضای این باند به «جام‌جم» گفت: پس از صدور حکم قضایی و تایید آن در دیوان عالی کشور، پرونده برای اجرا به شعبه اجرای احکام دادسرای جنایی تهران ارسال شده است و 3 متهم پرونده علیرضا، امیر و دولت صبح چهارشنبه هفته آینده به دلیل جرایم ارتکابی، مجازات خواهند شد.
 
بالا