◀ درخواست های شما ...

NEDA85

عضو جدید
سلام. کسی در مورد اینکه در مدل PAF چطور میشه بدون استفاده از آزمون فرض هزینه کیفیت رو محاسبه کرد، اطلاعاتی داره؟ ممنون

Born to be free

عضو جدید
سلام.خیلی کلی درخواستتون را مطرح کردین.به صورت دقیق و کامل توضیح بدین یا اگر مساله ای دارین....بله راههایی هست که میشه باهاشون هزینه ها را حساب کرد بدون نیاز به ازمون فرض.

آخرین ویرایش توسط مدیر:

sophy

عضو جدید
با سلام
میخواستم بدونم مدرک دوره آموزشی ISO چه مزایایی در زمینه شغلی داره؟
قبلا از کمکتون سپاسگذارم

fmosif

عضو جدید
سلام. کسی در مورد اینکه در مدل PAF چطور میشه بدون استفاده از آزمون فرض هزینه کیفیت رو محاسبه کرد، اطلاعاتی داره؟ ممنون

PAF مخفف Prevention-Appraisal-Failure به معنی پیشگیری-ارزیابی-شکست هست.

Feigenbaurn (1974)یک مدل که در جهان مقبول افتاد پیشنهاد کرد این مدل هزینه های کیفیت رو تحلیل می کنه. این مدل فرض می کند که هزینه های تولیدی که به خاطر بهبود کیفیت به فرایند تحمیل می شه می تونه به سه دسته ی هزینه های پیشگیری، هزینه های ارزیابی و هزینه های شکست تقسیم بشه. این هزینه ها به صورت زیر تعریف می شند:
هزینه های پیشگیری: هزینه های هر عملی که صورت می گیرد تا شکست و عیوب را شناسایی کند ، از آنها پیشگیری کند و در نهایت آن را کاهش دهد.

هزینه های ارزیابی: این هزینه ها شامل هزینه ارزیابی کیفیت و تثبیت کیفیت حاصل می باشد
هزینه های شکست: شامل هزینه های ناشی از شکست های ناشی از دستیابی به سطح مشخصی از کیفیت می باشد. که به دو دسته ی هزینه های داخلی و خارجی تقسیم می شود. هزینه های داخلی هزینه های داخل کارخانه ها و رد طی فرایند تولید است و هزینه های خارجی بعد از ارائه محصول به مشتری یا صاحبت فرایند بدست می آید.

من سعی کردم یک جواب کلی بدم که به درد همه بخوره ، اگه سوال بیشتری داره به این جا مراجعه کنید به جز توضیح داده ، امیدوارم مفید باشه

آخرین ویرایش:

fmosif

عضو جدید
دوستان رشته من طراحي صنعتي هستش، براي انجام تحقيقي بايد از روش QFD استفاده كنم، اگر امكانش وجود داره هرگونه كتاب، جزوه، مقاله ونرم افزار كه بتونه به من كمك كنه رو معرفي كنين، بسيار سپاسگزار مي شم.

1.اینجا رو ببینید
2.
اینجا رو ببینید

*نازنين*

عضو جدید
سلام
من ميخوام 1 مقاله بنويسم كه در زمينه FMEA ميشه ازش استفاده كرد
نياز دارم كه 1 سري مقاله معتبر كه در اين مورد چاپ شده بخونم
‍چه ژورنالهايي معتبره كه من بتونم مقاله هاشو بخونم و حتي واسه چاپ مقالم تو اون ژورنال اقدام كنم
با تشكر

hasan_engineer

عضو جدید
سلام
من ميخوام 1 مقاله بنويسم كه در زمينه FMEA ميشه ازش استفاده كرد
نياز دارم كه 1 سري مقاله معتبر كه در اين مورد چاپ شده بخونم
‍چه ژورنالهايي معتبره كه من بتونم مقاله هاشو بخونم و حتي واسه چاپ مقالم تو اون ژورنال اقدام كنم
با تشكر
سلام سایت های معتبر ایرانی که مقالات خوبی دارند سایت سیویلیکا civilica

مهسا006

عضو جدید
سلام
من یه مقاله ترجمه شده در مورد کنترل کیفیت میخوام. کسی میتونه کمکم کنه؟

sonkia

عضو جدید
سلام
من این درس رو این ترم برداشتم(ارشدصنایع) و استاد هم این عناوین رو تدریس کرده، qfd-fmea-msaحالا میخواستم بدونم آیا کسی نمونه سوالی در م.رد این منابع و این درس داره؟
امتحان هم اوپن بوک هست و سوالات محاسباتی

aphrodait

عضو جدید
با سلام خدمت دوستان گرامی
من به مقاله ویا اطلاات جزیی و کاملی درباره msa نیاز دارم .
لطفا اگر کسی اطلاعاتی در این زمینه داره راهنمایی کنه.
پاورپوینت، pdf،....
با تشکر

eliii_jo0jo0

عضو جدید
با سلام
من درباره ی روش های اجرایی ایزو 9000 توی یک شرکت خدماتی یا تولیدی مطلب میخوام .
کسی میتونه کمک کنه ؟

eliii_jo0jo0

عضو جدید
سلام من یک تمرین درباره بهره وری دارم کسی میتونه کمکم کنه ؟

تمرین :::‌
یک سازمان را در نظر گرفته و درباره نقاط قوت وضعف بهره وری بحث کنید - نقش عوامل موثر بر بهره وری آن واحد را تحلیل کنید - شاخص های اصلی بهره وری را تعیین کنید.
مرسی

mahnaz890

عضو جدید
سلام دوستان من این ترم (ترم آخر) پروژه دارم در مورد تضمین کیفیت شرکتی که بم قول داده بود کمکم کنه ولی تنها کمکی که کردن این بود که تاریخچه شرکت + یه سری اطلاعات مربوط به همین باب بم دادن حالا واقعا نمیدونم چه جوری انجامش بدم آخه کسی میتونه تو این مساله کمکم کنه :(:cry:

AFRASIABI2001

عضو جدید
سلام
دقیقا چه اطلاعاتی مخواید
afrasiabi2001@gmailcom
ایمیل بزنید
سلام دوستان من این ترم (ترم آخر) پروژه دارم در مورد تضمین کیفیت شرکتی که بم قول داده بود کمکم کنه ولی تنها کمکی که کردن این بود که تاریخچه شرکت + یه سری اطلاعات مربوط به همین باب بم دادن حالا واقعا نمیدونم چه جوری انجامش بدم آخه کسی میتونه تو این مساله کمکم کنه :(:cry:

younoss

عضو جدید
سلام
یه گزارش کارآموزی از کارخانه لبنیات لازم دارم. دوستان اگه کسی داره ممنون میشم اینجا قرار بدین. فایلش ورد باشه خیلی بهتره!

aida70

عضو جدید
سلام خسته نباشید

من ترم آخر مهندسی صنایع هستم ، این ترم درس کنترل کیفیت داشتم ، و باید پروؤه ای تحویل بدم که باید یک شرکت را شناسایی و 1 مشکل آن را با استفاده از ابزار های کنترل کیفیت بر طرف کنم ، ولی متاسفانه اصلا شرکتی پیدا نمی شه که مشکل کیفیتی داشته باشه . خیلی ممنون می شم کسی که در این زمینه اطلاعاتی داره به من کمک کنه.. اگه پروژه ای در این زمینه داشته باشه هم ممنون می شم:)

aida70

عضو جدید
درخواست پروژه

درخواست پروژه

سلام خسته نباشید

من ترم آخر مهندسی صنایع هستم ، این ترم درس کنترل کیفیت داشتم ، و باید پروژه ای تحویل بدم که باید یک شرکت را شناسایی و 1 مشکل آن را با استفاده از ابزار های کنترل کیفیت بر طرف کنم ، ولی متاسفانه اصلا شرکتی پیدا نمی شه که مشکل کیفیتی داشته باشه . خیلی ممنون می شم کسی که در این زمینه اطلاعاتی داره به من کمک کنه.. اگه پروژه ای در این زمینه داشته باشه هم ممنون می شم

pantea71

عضو جدید
سلام ممنون میشم کمکم کنید
ترم آخر صنایع هستم پروژه مدیریت کیفیت دارم. باید یک مشکل و ایراد را در یک مطالعه مورد بررسی قرار بدم و با یکی از ابزار های زیر این مشکل را حل کنم:

.مدیریت فرایند./ efqm / fmea /bpr/
فیش بون/ پیاده سازی نرم افزار های کیفیت/ مدیریت دانش/پیاده سازی پوکا یوکه /
پیاده سازی coq-qfd-doe-benchmarking-spc-msa
لطفا اگر کسی پروژه ای در این زمینه ها داره بهم کمک کنه :/ خیلییییییییییییییی فوریییییییههههه :(

rostami22

عضو جدید
با سلام
دوستان به این سایت مراجه کنید. راجب مهندسی صنایع و رشته مدیریت مطالب خیلی مفیدی درش هست. بدون نیاز به ثبت نام و رایگان
www.ariamodir.com

amir.zerehpoosh

عضو جدید
نمونه گیری به روش استاندارد milstd414

نمونه گیری به روش استاندارد milstd414

سلام
برای نمونه گیری به روش استاندارد milstd414 می توانید از نرم افزار استفاده کنید که تمامی مراحل را بطور خودکار ثبت می نماید و می توان خروجی داده ها را بصورت چاپی یا فایل اکسل تهیه کرد

https://www.linkedin.com/feed/update/urn:li:activity:6482294825025564672/

#MILstd414
#کنترل_کیفیت+آماری

پیوست ها

• milstd414.jpg
    milstd414.jpg
    63.7 کیلوبایت · بازدیدها: 0
بالا