◀ درخواست های شما ( ایمنی صنعتی)

valent

عضو جدید
سلام رشته من بهداشت حرفه ایه اگه کسی سوالی در باره ایمنی , بهداشت , ارگونومی, عوامل زیان اور محیط کار داره در خدمتم

id yahoo: reza_red2

q1w2e3r4

عضو جدید
سلام رشته من بهداشت حرفه ایه اگه کسی سوالی در باره ایمنی , بهداشت , ارگونومی, عوامل زیان اور محیط کار داره در خدمتم

اگه بشه مهمترین منابع این گرایشو بطور خلاصه بگی یا اگه فایلی توو این زمینه بزاری ممنون میشم دوست عزیز.

valent

عضو جدید
در رشته‌ بهداشت‌ حرفه‌ای‌ عوامل‌ زیان‌آور مختلفی‌ اعم‌ از شیمیایی‌، فیزیکی‌،
بیولوژیکی‌ و روانی‌ وجود دارد. از همین‌ رو دانشجوی‌ این‌ رشته‌ باید در دروس‌
پایه‌ مثل‌ ریاضی‌، فیزیک‌، شیمی‌ و زیست‌شناسی‌ توانمند باشد؛ یعنی‌ برای‌ موفقیت‌
در بهداشت‌ حرفه‌ای‌ باید هم‌ در ریاضی‌ و فیزیک‌ و هم‌ در علوم‌ تجربی‌ پایه‌ای‌
قوی‌ داشت‌. دانشجوی‌ بهداشت‌ حرفه‌ای‌ باید از نظر جسمی‌ نیز سالم‌ باشد تا بتواند
در محیط‌های‌ صنعتی‌ فعالیت‌ کند.
موقعیت‌ شغلی‌ در ایران‌ :
وزارتخانه‌های‌
کار، صنایع‌ و معادن‌، جهاد کشاورزی‌، نیرو، بهداشت‌، درمان‌ و آموزش‌ پزشکی‌ از
مراکز اصلی‌ جذب‌ فارغ‌التحصیلان‌ این‌ رشته‌ هستند. همچنین‌ سازمان‌ها، شرکت‌ها و
کارخانه‌های‌ بزرگی‌ مثل‌ شرکت‌ نفت‌، ذوب‌آهن‌، هواپیمایی‌ کشوری‌، ایران‌ خودرو و
پلی‌اکریل‌ دارای‌ واحد بهداشت‌ حرفه‌ای‌ بسیار قوی‌ هستند که‌ در هریک‌ از این‌
واحدها چند کارشناس‌ ارشد، کارشناس‌ و کاردان‌ بهداشت‌ حرفه‌ای‌ فعالیت‌ می‌کنند.
تا جایی‌ که‌ در حال‌ حاضر بیش‌ از 50 درصد از دانشجویان‌ کارشناسی‌ بهداشت‌
حرفه‌ای‌ نیز به‌ طور پاره‌وقت‌ در کارخانجات‌ و سازمان‌های‌ مختلف‌ به‌ عنوان‌
مشاوره‌ بهداشتی‌ فعالیت‌ می‌نمایند.
درس‌های‌ این‌ رشته‌ در طول‌ تحصیل
:
دروس‌ اصلی‌ و تخصصی‌ :
فیزیک‌ عمومی‌، شیمی‌ تجزیه‌، پاتوبیولوژی‌،
بهداشت‌ آب‌، شیمی‌ عمومی‌، فیزیولوژی‌ و تشریح‌، ریاضیات‌ پایه‌ و مقدمات‌ آمار،
آموزش‌ بهداشت‌، کمک‌های‌ اولیه‌، بیوشیمی‌، حشره‌شناسی‌ پزشکی‌ و مبارزه‌ با
ناقلین‌، شناسایی‌ عوارض‌ شیمیایی‌، دفع‌ مواد زائد صنعتی‌، ایمنی‌ در صنعت‌، اصول‌
تغذیه‌، آمار حیاتی‌ نظری‌، آمار حیاتی‌ عملی‌، شناسایی‌ عوامل‌ فیزیکی‌، تشکیلات‌
و خدمات‌ بهداشت‌ حرفه‌ای‌، مبارزه‌ با آلودگی‌های‌ هوای‌ محیط‌ کار، سم‌شناسی‌
صنعتی‌، آشنایی‌ با کلیات‌ پزشکی‌ و بیماری‌ها حرفه‌ای‌، حوادث‌ ناشی‌ از کار،
مهندسی‌ انسانی یا همان ارگونومی‌، کارآموزی‌ در عرصه‌

MARAL_GH

عضو جدید

سلام دوستان
رشته ی منم مهندسی صنایع گرایش ایمنی صنعتیه. اگر مایل بودید میتونید روی کمک من هم حساب کنید.:smile:
yahoo ID: Maral_50c

آخرین ویرایش:

V A H ! D

کاربر فعال تالار مهندسی صنایع ,
کاربر ممتاز
◀ درخواست های شما ...

◀ درخواست های شما ...

.
.
.

سلام ...

لطفا در این تاپیک درخواست های خودتون رو در ارتباط با ایمنی بیان کنید ...

( از دوستان و مهندسان عیز تقاضا میشه ، اگر میتونن در ارتباط با درخواستی کمکی کنن ممنون میشم این لطف و کمک و رو دریغ نکنن ... )

،

ممنون ...

.
.
.

V A H ! D

کاربر ممتاز
با درود و خسته نباشید. لطفا راجع به OHSAS جزوه و مطلبی دارید برام بفرستید :gol::gol::gol:

سلام ...

بطور کلی پیشنهاد میشه مهندسین صنایع با هر گرایشی و حتی کارشناسان مدیریت صنعتی این دوره رو بگذرونن ...

در لینک های زیر میتونید اطلاعات جامعی در مورد OHSAS 18001-2007 کسب کنید ... :

OHSAS 18001-2007 ...

گذری بر مراحل اجرایی و الزامات OHSAS

OHSAS چیست ؟! ( وزارت کار )

.
.
.

امیدوارم مفید باشه واستون ...

hasti1988ie

عضو جدید
سلام ...

بطور کلی پیشنهاد میشه مهندسین صنایع با هر گرایشی و حتی کارشناسان مدیریت صنعتی این دوره رو بگذرونن ...

در لینک های زیر میتونید اطلاعات جامعی در مورد OHSAS 18001-2007 کسب کنید ... :

OHSAS 18001-2007 ...

گذری بر مراحل اجرایی و الزامات OHSAS

OHSAS چیست ؟! ( وزارت کار )

.
.
.

امیدوارم مفید باشه واستون ...

صفحه ها برای من باز نشدن..اگه میشه یه بار دیگه آپ کنید .ممنون.

V A H ! D

کاربر ممتاز
صفحه ها برای من باز نشدن..اگه میشه یه بار دیگه آپ کنید .ممنون.

سلام ...

ممنون از بابت تذکرتون ...

فایل اولی مشکلی نداشت اما مثله اینکه دو فابل آخری دچار مشکل شده ...

اما تا چند روز پیش مشکلی نداشت ... !!!

چشم در اولین فرصت ...

IiIiIiIiI

عضو جدید
ایمنی مخازن

ایمنی مخازن

سلام.
ممنون میشم اگر کسی جزوه ای در مورد ایمنی مخازن داره بذاره برای دانلود.

V A H ! D

کاربر ممتاز
سلام.
ممنون میشم اگر کسی جزوه ای در مورد ایمنی مخازن داره بذاره برای دانلود.

سلام دوست عزیز ...

اگر ممکنه یکم در مورد درخواستتون توضیح بدید ...

در حوزه ی ایمنی صنعتی ، مباحث زیر بحث می شود :

ایمنی دیگ ها و مخازن بخار

ایمنی مخازن نفت

ایمنی مخازن اب و استخرها

و ...

آئین نامه های موارد بالا !

به هر حال من در اولین فرصت چند مورد برای دانلود میزارم ...

V A H ! D

کاربر ممتاز
لینک ضمبمه شده مربوط به جزوه ایمنی دیگهای بخار و ظروف تحت فشار بصورت pdf هست ...

alivand dig.pdf‏ (814.4 كيلو بايت, 241 نمايش)

.
.
.

امیدوارم بتونه کمکتون کنه ...

سلام لطفا میشه یه نمونه گزارش نقص فنی یا هر نقص دیگه ای که مسئول ایمنی به مدیر همون کارخانه را میگه بصورت نامه بگذارید:cry:

V A H ! D

کاربر ممتاز
سلام لطفا میشه یه نمونه گزارش نقص فنی یا هر نقص دیگه ای که مسئول ایمنی به مدیر همون کارخانه را میگه بصورت نامه بگذارید:cry:

سلام!!

ممنون میشم اگر یکم در مورد نوع و تولید کارخانه بگید ...

البته یه نمونه نامه در اولین فرصت اسکن میکنم و میزارم واستون ...

فعلا ...

nitronitro

عضو جدید
با سلام خدمت سروران گرامی
من دانشجوی ترم آخر صنایعم(ایمنی)

استادمون گفته 50تا لغت در مورد ایمنی و صنعت و .. بنویسین و برای هرکدوم دوخط توضیح بدین اما هیچی پیدا نکردم
میشه دوستان لطف کنند و منو راهنمایی کنن؟
ممنونم
فقط ببخشد یه کم عجله ای هست

V A H ! D

کاربر ممتاز
با سلام خدمت سروران گرامی
من دانشجوی ترم آخر صنایعم(ایمنی)

استادمون گفته 50تا لغت در مورد ایمنی و صنعت و .. بنویسین و برای هرکدوم دوخط توضیح بدین اما هیچی پیدا نکردم
میشه دوستان لطف کنند و منو راهنمایی کنن؟
ممنونم
فقط ببخشد یه کم عجله ای هست

سلام!!

عجب استادی ...

حتما زبان تخصصی دارین باهاش !!!

خوب اینکه خیلی راحته ...

ما مهمترین موارد در ایمنی رو معادل انگلیسیش رو پیدا کنین و یه جست و جوی لاتین بکنین بهراحتی ÷یدا میکنین ...

موارد مثل ارگونومی - حفاظت فردی - PPE - انواع عوامل های شیمیایی و فیزیکی - ایمنی معادن و ...

یکم که بهش فکر کنید میفهمید که کار سختی نیست اما چشم من هم پیدا میکنم واستون ...

البته پیشنهاد میکنم از دیکشنری ایمنی یا مهندسی هم استفاده کنید ، اگر خودتون ندارید حتما کتابخونه ی دانشگاه داره ...

فعلا ...

nima sarbazi

عضو جدید
نرم افزار Phast

نرم افزار Phast

سلام و خسته نباشید به کلیه دوستان

اطلاعاتی در خصوص این نرم افزار میخواستم

آخرین ویرایش توسط مدیر:

senjed999

عضو جدید

سلام داداش میشه یه پروژه کامل درباره ارگونومی بذاری یا چند تا سایت خوب معرفی کنی ممنون میشم :cry: http://www.www.www.iran-eng.ir/images/icons/pdf.gif

V A H ! D

کاربر ممتاز

اگه بشه مهمترین منابع این گرایشو بطور خلاصه بگی یا اگه فایلی توو این زمینه بزاری ممنون میشم دوست عزیز.

در رشته‌ بهداشت‌ حرفه‌ای‌ عوامل‌ زیان‌آور مختلفی‌ اعم‌ از شیمیایی‌، فیزیکی‌،
بیولوژیکی‌ و روانی‌ وجود دارد. از همین‌ رو دانشجوی‌ این‌ رشته‌ باید در دروس‌
پایه‌ مثل‌ ریاضی‌، فیزیک‌، شیمی‌ و زیست‌شناسی‌ توانمند باشد؛ یعنی‌ برای‌ موفقیت‌
در بهداشت‌ حرفه‌ای‌ باید هم‌ در ریاضی‌ و فیزیک‌ و هم‌ در علوم‌ تجربی‌ پایه‌ای‌
قوی‌ داشت‌. دانشجوی‌ بهداشت‌ حرفه‌ای‌ باید از نظر جسمی‌ نیز سالم‌ باشد تا بتواند
در محیط‌های‌ صنعتی‌ فعالیت‌ کند.
موقعیت‌ شغلی‌ در ایران‌ :
وزارتخانه‌های‌
کار، صنایع‌ و معادن‌، جهاد کشاورزی‌، نیرو، بهداشت‌، درمان‌ و آموزش‌ پزشکی‌ از
مراکز اصلی‌ جذب‌ فارغ‌التحصیلان‌ این‌ رشته‌ هستند. همچنین‌ سازمان‌ها، شرکت‌ها و
کارخانه‌های‌ بزرگی‌ مثل‌ شرکت‌ نفت‌، ذوب‌آهن‌، هواپیمایی‌ کشوری‌، ایران‌ خودرو و
پلی‌اکریل‌ دارای‌ واحد بهداشت‌ حرفه‌ای‌ بسیار قوی‌ هستند که‌ در هریک‌ از این‌
واحدها چند کارشناس‌ ارشد، کارشناس‌ و کاردان‌ بهداشت‌ حرفه‌ای‌ فعالیت‌ می‌کنند.
تا جایی‌ که‌ در حال‌ حاضر بیش‌ از 50 درصد از دانشجویان‌ کارشناسی‌ بهداشت‌
حرفه‌ای‌ نیز به‌ طور پاره‌وقت‌ در کارخانجات‌ و سازمان‌های‌ مختلف‌ به‌ عنوان‌
مشاوره‌ بهداشتی‌ فعالیت‌ می‌نمایند.
درس‌های‌ این‌ رشته‌ در طول‌ تحصیل
:
دروس‌ اصلی‌ و تخصصی‌ :
فیزیک‌ عمومی‌، شیمی‌ تجزیه‌، پاتوبیولوژی‌،
بهداشت‌ آب‌، شیمی‌ عمومی‌، فیزیولوژی‌ و تشریح‌، ریاضیات‌ پایه‌ و مقدمات‌ آمار،
آموزش‌ بهداشت‌، کمک‌های‌ اولیه‌، بیوشیمی‌، حشره‌شناسی‌ پزشکی‌ و مبارزه‌ با
ناقلین‌، شناسایی‌ عوارض‌ شیمیایی‌، دفع‌ مواد زائد صنعتی‌، ایمنی‌ در صنعت‌، اصول‌
تغذیه‌، آمار حیاتی‌ نظری‌، آمار حیاتی‌ عملی‌، شناسایی‌ عوامل‌ فیزیکی‌، تشکیلات‌
و خدمات‌ بهداشت‌ حرفه‌ای‌، مبارزه‌ با آلودگی‌های‌ هوای‌ محیط‌ کار، سم‌شناسی‌
صنعتی‌، آشنایی‌ با کلیات‌ پزشکی‌ و بیماری‌ها حرفه‌ای‌، حوادث‌ ناشی‌ از کار،
مهندسی‌ انسانی یا همان ارگونومی‌، کارآموزی‌ در عرصه‌

یک نمونه برای ارزیابی ریسک به روش​

Failure Mode and Effect Analysis​

سلام دوستان
رشته ی منم مهندسی صنایع گرایش ایمنی صنعتیه. اگر مایل بودید میتونید روی کمک من هم حساب کنید.:smile:
yahoo ID: Maral_50c

سلام داداش میشه یه پروژه کامل درباره ارگونومی بذاری یا چند تا سایت خوب معرفی کنی ممنون میشم :cry: http://www.www.www.iran-eng.ir/images/icons/pdf.gif

سلام!!

دوستان و علاقه مندان به گرایشات ایمنی و بهداشت حرفه ای میتونن به قسمت و تالار ایمنی صنعتی مراجعه کنن ... :

تالار ایمنی صنعتی

اگر درخواستی دارید در قسمت مربوطه ارائه بدید و یا اگر مطلب جدیدی در این باره دارید میتونید در اختیار دیگر دوستان قرار بدید!

با تشکر ...

marzie safari

عضو جدید
درخواست كمك

درخواست كمك

سلام به بچه هاي hse من تازه واردم خيلي به كار تو باشگاه وارد نيستم يه چندتايي درخواست دادم پيداشون نميكنم.پس درخواستمو يه بار ديگه ميگم:اين ترم پروژه دارم يه چندتايي موضوع به استادم پيشنهاد كردم ولي ميگه بدرد نميخوره.موضوع پيشنهادي خودش مدلهاي مختلف واكنش در شرايط اضطراري در صنايع نفت وگازه!كلا به موضوعهاي مربوط به نفت وگاز علاقه داره!حالا من گره خوردم.در مورد اين موضوع مطلب پيدا نميكنم!توروخدا اگه مطلبي دارين بهم بدين.اگه موضوعي كه احتمالا با خلقيات اين استاد جور باشه به نظرتون ميرسه بهم بگين.من وقت زيادي براي تثبيت پروژ ندارم!دمتون گرم!

آخرین ویرایش:

V A H ! D

کاربر ممتاز
سلام به بچه هاي hse من تازه واردم خيلي به كار تو باشگاه وارد نيستم يه چندتايي درخواست دادم پيداشون نميكنم.پس درخواستمو يه بار ديگه ميگم:اين ترم پروژه دارم يه چندتايي موضوع به استادم پيشنهاد كردم ولي ميگه بدرد نميخوره.موضوع پيشنهادي خودش مدلهاي مختلف واكنش در شرايط اضطراري در صنايع نفت وگازه!كلا به موضوعهاي مربوط به نفت وگاز علاقه داره!حالا من گره خوردم.در مورد اين موضوع مطلب پيدا نميكنم!توروخدا اگه مطلبي دارين بهم بدين.اگه موضوعي كه احتمالا با خلقيات اين استاد جور باشه به نظرتون ميرسه بهم بگين.من وقت زيادي براي تثبيت پروژ ندارم!دمتون گرم!

سلام!!

فعالیت در باشگاه و ارائه درخواست خیلی ساده و راحته و سعی کنید بیشتر فعال باشین در تلار صنایع و بخش ایمنی صنعتی!!

در مورد درخواستتون بیان بگم که :

ای موضوعی رو که بیان کردید خیلی کلیه و اگر ممکنه سرفصل هاش رو ارائه بدین تا بیشتر و بهتر کمک بشه بهتون!!

و اینکه پیشنهاد میکنم با مهندسای نفت هم در ازتباط باشین چون اون ها هم خیلی میتونن کمک کنن!!

من هم واستون میپرسم و لی منتظر ارائه سرفصل ها هستم!

حق نگهدارتون ... :gol:

marzie safari

عضو جدید
يعني هيچكس نميتونه كمكي به من بكنه!اينقدر درخواستم عجيب غريبه!!!!!!!!!!!در هر حال ممنون.

marzie safari

عضو جدید
شرمنده من اصلا اين صفحه رو نديدم گفتم كه خيلي وارد نيستم هنوز حالا ياد ميگيرم ايشالا!!اساتيد خيلي راهنمايي نميكنن چند باري پيگير شدم ميپيچونن!من تو اينترنت يه گشتي زدم يه سري سر فصل به نظرم جالب اومد البته مطلبي ارايه نداده بود!سرفصل ها:
1.اصول مديريت شرايط اضطراري
2.مدلهاي شناسايي شرايط اضطراري
3.چگونگي تدوين emergency response strategy
4.چگونگي تدوين emergency response plan
5.تدوين طرحهاي واكنش در شرايط اضطراري زيست محيطي environment emergency response plan
6.ارتباطات در شرايط اضطراري
7.ارزيابي عملكرد طرح هاي واكنش در شرايط اضطراري
ضمنا بابت توجهتون به در خواستم تشكر ميكنم اميدوارم سر فصلها بدرد بخوره!مرسي.

V A H ! D

کاربر ممتاز
شرمنده من اصلا اين صفحه رو نديدم گفتم كه خيلي وارد نيستم هنوز حالا ياد ميگيرم ايشالا!!اساتيد خيلي راهنمايي نميكنن چند باري پيگير شدم ميپيچونن!من تو اينترنت يه گشتي زدم يه سري سر فصل به نظرم جالب اومد البته مطلبي ارايه نداده بود!سرفصل ها:
1.اصول مديريت شرايط اضطراري
2.مدلهاي شناسايي شرايط اضطراري
3.چگونگي تدوين emergency response strategy
4.چگونگي تدوين emergency response plan
5.تدوين طرحهاي واكنش در شرايط اضطراري زيست محيطي environment emergency response plan
6.ارتباطات در شرايط اضطراري
7.ارزيابي عملكرد طرح هاي واكنش در شرايط اضطراري
ضمنا بابت توجهتون به در خواستم تشكر ميكنم اميدوارم سر فصلها بدرد بخوره!مرسي.

سلام!!

باشه چشم من با این سرفصل ها پرس و جو میکنم واستون و خودتون هم از مهندسای نفت بپرسید ...

فعلا ... :gol:

marzie safari

عضو جدید
سلام
ضمن تشكر از vahid-hse با يه مهندس نفت صحبت كردم گفت اصول اوليه مديريت شرايط اضطراري رو نياز داري با روش هاي كه 4 تا فاز شركت نفت يعني 1نفت و2گاز و3پالايش وپخش و 4پتروشيمي استفاده ميكنن.حالا شما راهي ميشناسين بشه اين مطالب رو از سايت اين شركتها گرفت چون هر چي سعي كردم نشد براي گرفتنشون رمز كاربري ميخان!!!
با عرض پوزش يه در خواست ديگه ام داشتم از كجا مطلبي در مورد انواع پمپ ها در سيستم هيدروليك جرثقيل ها پيدا كنم؟هر چي گشتم توي جرثقيلها رو پيدا نكردم همش اگهي فروش بود؟مرسي...

V A H ! D

کاربر ممتاز
سلام
ضمن تشكر از vahid-hse با يه مهندس نفت صحبت كردم گفت اصول اوليه مديريت شرايط اضطراري رو نياز داري با روش هاي كه 4 تا فاز شركت نفت يعني 1نفت و2گاز و3پالايش وپخش و 4پتروشيمي استفاده ميكنن.حالا شما راهي ميشناسين بشه اين مطالب رو از سايت اين شركتها گرفت چون هر چي سعي كردم نشد براي گرفتنشون رمز كاربري ميخان!!!
با عرض پوزش يه در خواست ديگه ام داشتم از كجا مطلبي در مورد انواع پمپ ها در سيستم هيدروليك جرثقيل ها پيدا كنم؟هر چي گشتم توي جرثقيلها رو پيدا نكردم همش اگهي فروش بود؟مرسي...

سلام!!

ممنون از شما !!:gol:

در جواب درخواست دوم تون در ارتباط با پمپ ها ... :

تا اونجایی که اطلاع دارم پمپ در یک سیستم هیدرولیک انرژی مکانیکی محرک را به انرژی هیدرولیکی تبدیل میکند!!

پمپ سیال هیدرولیک رامکیده و به یک سیستم تزریق میکند!!

مقاومت های در سر راه جریان فشار متناسب با خود را در سیستم برقرار میکند و حد اکثر فشاری که بر قرار میشود تابع جمع کل مقاومت های ناشی از عوامل ایجاد مقاومت داخلی و خارجی و اندازه جریان است ...

حالا انواع پمپ ها در اینگونه سیستم ها رو دقیق یادم نیست چی بوده اما حتما میبینم واستون ( یادمه یه جزوه ی کامل در مورد جرثقیل و لیفتراک داشتم ) ...

امید به خدا!!

فعلا ... :gol:

marzie safari

عضو جدید
سلام
بابا شما چقدر بچه هاي باحالي هستين!!!كاش زودتر با اين باشگاه اشنا ميشدم!مرسي وحيدجان!ايشالا جبران كنم.

nayyeri1982

عضو جدید
سلام

همچنين مي تونين يه سري هم به انجمن مكانيك بزنين. فكر كنم مطالبي رو در اونجا پيدا كنين يا حداقل از كاربراي اون انجمن كمك بگيرين

بالا