◀ درخواست های شما ( اقتصاد و مهندسی مالی)

Iman Gom

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
میشه لینک سوالات دکتر انتظاری رو بزارید ؟

iEngineer

عضو جدید
مشکل در درک دو موضوع از اقتصاد مهندسی

مشکل در درک دو موضوع از اقتصاد مهندسی

درود بر دوستان،

اولین موضوع)
در روش ارزش فعلی(PW) هنگامی که عمر پروژه‌ها نامحدود می‌باشد؛ (مثال 5-6 صفحه‌ی 98 از کتاب آقای اسکونژاد)
یه قسمتی از سئوال می‌گه " این سیستم هر 13سال یکبار نیاز به تعمیرات دارد که مبلغ آن 15000 واحد پولی می‌باشد" مشکل من اینه که چرا برای محاسبه ارزش فعلی این مبلغ از این رابطه استفاده می‌شه؛

P= 15000/0.05 X (A/F,%5,13)
بقیه‌ی 13سال تکلیف‌ش چی می‌شه؟ توی درک این موضوع مشکل دارم.

دومین موضوع)
چرا وقتی عمر پروژه‌ها نابرابر می‌باشد، در روش(PW) باید ک.م.م پروژه‌ها در نظر گرفته‌شود ولی در روش (EUA) به این کار نیاز نیست؟

ames_adib

عضو جدید
ا سلام و عرض ادب
خواهشمندم در صورت امکان در رابطه با طریقه دریافت نرم افزار [FONT=&quot]EEOS مربوط به اقتصاد مهندسی من را راهنمایی کنید
ames_adib@yahoo.com
09360673375
[/FONT]

تکیده

عضو جدید
درخواست طرح توجیهی

درخواست طرح توجیهی

لطفا اگه یک طرح توجیهی به عنوان نمونه دارید برام ایمیل کنید
نوع پروژه مهم نیست
خیلی ممنون

toktamch.inde@yahoo.com

saeid_engineer

عضو جدید
help me

help me

سلام دوست عزیز، من یه جورایی دارم دنبال این طرح می گردم، و یه چیزی که امکان سنجی مالی و اقتصادی و فنی رو یه جورایی آموزش داده باشه اگه کسی داره لطفا بزاره برامون :confused:

Pari-2719

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان

من هم یک پروژه اقتصاد مهندسی 1 می خواهم ... اگر کسی داره و می تواند کمک کند خبر بدهد.

ممنون
پری

robinho23

عضو جدید
درخواست پاسخ اقتصاد مهندسی ارشد 90

درخواست پاسخ اقتصاد مهندسی ارشد 90

با سلام
لطفا اگه کسی پاسخ سوالات اقتصاد مهندسی ارشد 90 رو داره راهنمایی کنه از کجا میشه گیر آورد ممنون میشم

babakt25

عضو جدید
طرح توجيهي

طرح توجيهي

با سلام به همه دوستان عزيز
من چندتا طرح توجيهي نياز دارم. ميتونيد راهنماييم كنيد؟
:)

ram33

عضو جدید
سلام من یه نمونه دارم می تونی باهام تماس بگیری تا واست ایمیل کنم

درود بر دوستان،

اولین موضوع)
در روش ارزش فعلی(PW) هنگامی که عمر پروژه‌ها نامحدود می‌باشد؛ (مثال 5-6 صفحه‌ی 98 از کتاب آقای اسکونژاد)
یه قسمتی از سئوال می‌گه " این سیستم هر 13سال یکبار نیاز به تعمیرات دارد که مبلغ آن 15000 واحد پولی می‌باشد" مشکل من اینه که چرا برای محاسبه ارزش فعلی این مبلغ از این رابطه استفاده می‌شه؛

P= 15000/0.05 X (A/F,%5,13)
بقیه‌ی 13سال تکلیف‌ش چی می‌شه؟ توی درک این موضوع مشکل دارم.

دومین موضوع)
چرا وقتی عمر پروژه‌ها نابرابر می‌باشد، در روش(PW) باید ک.م.م پروژه‌ها در نظر گرفته‌شود ولی در روش (EUA) به این کار نیاز نیست؟

عزیز یه قانون در اقتصاد مهندسی همیشه صابت است در زمان فعلی ما ارزش سالانه را تا بینهایت یکسان می رویم
در هزینه های دوره ای که تا بینهایت است ما فقط اولی را در نظر می گیریم به دلیل انکه 13 سال بعد از امروز است یک f می گیریم حالا ای ارزش اینده را در 13 سال به صورت ارزش یکنواخت سالانه تبدیل می کنیم و چون در اقتصاد ارزش یکنواخت سالامه تا بینهات یکسان است تقسیم بر i می کنیم

NEDA85

عضو جدید
جزوه ComfarIII

جزوه ComfarIII

سلام دوستان. من یه جزوه دستنویس خوب از نرم افزار کامفار دارم.یه سری امکان سنجی و داده های وارد شدشون توی اکسل + مثال حل شده اون توی کامفار رو هم دارم. هرکسی خواست بهم میل بزنه:
funny.face85@yahoo.com

aminaghta

عضو جدید
سوال از اقتصاد مهندسی

سوال از اقتصاد مهندسی

salam dostan....bebakhshid man baraye konkor arshad daram eghtesad mohandesi mikhonam ba ye nokteyi dar morede hade factor (P/A,i%,n)vaghti i be samte sefr meyl mikone barabare n mishe...kasi mitone bege chejoori limitesh shod n?mer30

mjvm

کاربر فعال گروه کیفیت مهندسی صنایع
salam dostan....bebakhshid man baraye konkor arshad daram eghtesad mohandesi mikhonam ba ye nokteyi dar morede hade factor (P/A,i%,n)vaghti i be samte sefr meyl mikone barabare n mishe...kasi mitone bege chejoori limitesh shod n?mer30

سلام
میگم منظورت تست صنایع 91 نیست که در مورد افزایش n هست؟ سوالت جالبه چون من هر چی به فرمولش نگاه می کنم با میل به صفر به n نمی رسیم !

melika02

عضو جدید
آره میشه n
ببین... این (P/A,i%,n) رو میشه جور دیگه هم نوشت. اینجوری:
نتونستم اینجا فرمولشو بنویسم برات تو کاغذ حل کردم ضمیمه کردم.

پیوست ها

• DSC05686.jpg
    DSC05686.jpg
    10.7 کیلوبایت · بازدیدها: 0

Iman Gom

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز

چه وضعه سوال کردن آخه ؟ فینگیلیش ؟ بخش نامربوط ؟

maloos0098

عضو جدید
امکان سنجی

امکان سنجی

سلام میشه کسی به من بگه امکان سنجی چیه؟ به من گفتن مربوط به اقتصاد و مهندسی مالیه . اما من تو درس کنترل پروژه باهاش برخورد کردم. میشه اگه فایلی در مورد آموزش امکان سنجی دارین برام بذارین. ممنون:cry::warn:

Iman Gom

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز

samaneh_ie

عضو جدید
5روش نوین ارزیابی اقتصادی طرحها

5روش نوین ارزیابی اقتصادی طرحها

سلام دوستان
تو زمینه ارزیابی طرحهای اقتصادی کسی از شما راجب روشهای نوینش میتونه به من اطلاعات بده؟
:gol:

sobhomidi

عضو جدید
اقتصاد سجي در پيام نور رشته ارشد صنايع

اقتصاد سجي در پيام نور رشته ارشد صنايع

با سلام حضور تان
آيا جزوه يا نمونه سوال پيام نور براي درس اقتصاد سنجي دارين برام بفرستين
sobhomid84@yahoo.com
:book:
قبلا از توجهتان نهايت سپاس را دارم

alballo2007

عضو جدید
حل مسایل اقتصاد مهندسی در اکسل

حل مسایل اقتصاد مهندسی در اکسل

سلام بچه ها کسی بلده چجوری میشه مسایل اقتصاد مهندسی رو تو اکسل فرمول نویسی و حل کرد خواهش میکنم هر کی میتونه منو راهنمایی کنه از همتون ممنونم

sajadlak

عضو جدید
درخواست مقاله مهنذسی مالی

درخواست مقاله مهنذسی مالی

با سلام به دوستان عزیز
لطفا اگر کسی میتونه ازمقاله با عنوان زیر رو برام گیر بیاره ازش واقعا ممنون میشم خودم نتونستم هر چی گشتم فقط تو سایت science direct بود که بهش دسترسی ندارم.

عنوان مقاله :[FONT=&quot]Binary option pricing using fuzzy numbers[/FONT]
باسپاس

sajadlak

عضو جدید
درخواست مقاله مالی

درخواست مقاله مالی

با سلام به دوستان عزیز
لطفا اگر کسی میتونه ازمقاله با عنوان زیر رو برام گیر بیاره ازش واقعا ممنون میشم خودم نتونستم هر چی گشتم فقط تو سایت science direct بود که بهش دسترسی ندارم.

عنوان مقاله :Binary option pricing using fuzzy numbers
باسپاس

sajadlak

عضو جدید
با سلام به دوستان عزیز

عنوان مقاله :Binary option pricing using fuzzy numbers
باسپاس

leynaz

عضو جدید
پاسخ به سوالات اقتصاد مهندسی!

پاسخ به سوالات اقتصاد مهندسی!

فرض کنید f/p,%i,2)=xانگاه مقدار k چقدر باشد تا تساوی زیر برقرار باشد
f/A,%i,4=x^1/2 +x + x^3/2 +k​
خب حالا جواب؟
من هر سوال خوبی پیدا کنم حالا چه بلد باشم چه نه میذارم.اگه بلد باشم با جواب اگه نه که شما کمک کنید جواب و راه حل و پیدا کنیم تا همه استفاده کنن;)
اینم اولیش که بلد نیستم:cry:

بالا