◀ بيان سوال های تخصصی مهندسی صنایع

◀ بيان سوال های تخصصی مهندسی صنایع

• بله ولی زیاد مطرح نیست!

رای: 0 0.0%
  • مربوط نیست ولی میشه درموردش بحث کرد.

رای: 0 0.0%

• مجموع رای دهندگان
    5

mohammad_fm1367

عضو جدید
[FONT=tahoma,arial,helvetica,sans-serif]روزی، روزگاری پادشاهی 4 همسر داشت. او عاشق و شیفته همسر چهارمش بود. با دقت و ظرافت خاصی با او رفتار می کرد و او را با جامه های گران قیمت و فاخر می آراست و به او از بهترینها هدیه می کرد. همسر سومش را نیز بسیار دوست می داشت و به خاطر داشتنش به پادشاه همسایه فخر فروشی می کرد. اما همیشه می ترسید که مبادا او را ترک کند و نزد دیگری رود. همسر دومش زنی قابل اعتماد، مهربان، صبور و محتاط بود. هر گاه که این پادشاه با مشکلی مواجه می شد، فقط به او اعتماد می کرد و او نیز همسرش را در این مورد کمک می کرد. همسر اول پادشاه، شریکی وفادار و صادق بود که سهم بزرگی در حفظ و نگهداری ثروت و حکومت همسرش داشت. او پادشاه را از صمیم قلب دوست می داشت، اما پادشاه به ندرت متوجه این موضوع می شد.[/FONT]
[FONT=tahoma,arial,helvetica,sans-serif]روزی پادشاه احساس بیماری کرد و خیلی زود دریافت که فرصت زیادی ندارد. او به زندگی پر تجملش می اندیشید و در عجب بود و با خود می گفت: «من 4 همسر دارم، اما الان که در حال مرگ هستم، تنها مانده ام.» [/FONT]
[FONT=tahoma,arial,helvetica,sans-serif]بنابراین به همسر چهارمش رجوع کرد و به او گفت: «من از همه بیشتر عاشق تو بوده ام. تو را صاحب لباسهای فاخر کرده ام و بیشترین توجه من نسبت به تو بوده است. اکنون من در حال مرگ هستم، آیا با من همراه می شوی؟» او جواب داد: «به هیچ وجه!» و در حالی که چیز دیگری می گفت از کنار او گذشت. جوابش همچون کاردی در قلب پادشاه فرو رفت.[/FONT]
[FONT=tahoma,arial,helvetica,sans-serif]پادشاه غمگین، از همسر سوم سئوال کرد و به او گفت: «در تمام طول زندگی به تو عشق ورزیده ام، اما حالا در حال مرگ هستم. آیا تو با من همراه میشوی؟» او جواب داد: «نه، زندگی خیلی خوب است و من بعد از مرگ تو دوباره ازدواج خواهم کرد.» قلب پادشاه فرو ریخت و بدنش سرد شد.[/FONT]
[FONT=tahoma,arial,helvetica,sans-serif]بعد به سوی همسر دومش رفت و گفت: «من همیشه برای کمک نزد تو می آمدم و تو همیشه کنارم بودی. اکنون در حال مرگ هستم. آیا تو همراه من می آیی؟» او گفت: «متأسفم، در این مورد نمی توانم کمکی به تو بکنم، حداکثر کاری که بتوانم انجام دهم این است که تا سر مزار همراهت بیایم"» جواب او همچون گلوله ای از آتش پادشاه را ویران کرد.[/FONT]
[FONT=tahoma,arial,helvetica,sans-serif]ناگهان صدایی او را خواند: «من با تو خواهم آمد، همراهت هستم، فرقی نمی کند به کجا روی، با تو می آیم.» پادشاه نگاهی انداخت، همسر اولش بود. او به علت عدم توجه پادشاه و سوء تغذیه، بسیار نحیف شده بود. پادشاه با اندوهی فراوان گفت: «ای کاش زمانی که فرصت بود به تو بیشتر توجه می کردم.» [/FONT]

[FONT=tahoma,arial,helvetica,sans-serif]شرح حکایت[/FONT]

[FONT=tahoma,arial,helvetica,sans-serif]در حقیقت، همه ما در زندگی کاری خویش 4 همسر داریم. همسر چهارم ما سازمان ما است. بدون توجه به اینکه تا چه حد برایش زمان و امکانات صرف کرده ایم و به او پرداخته ایم، هنگام ترک سازمان و یا محل خدمت، ما را تنها می گذارد. همسر سوم ما، موقعیت ما است که بعد از ما به دیگران انتقال می یابد. همسر دوم ما، همکاران هستند. فرقی نمیکند چقدر با هم بوده ایم، بیشترین کاری که می توانند انجام دهند این است که ما را تا محل بعدی همراهی کنند. همسر اول ما عملکرد ما است. اغلب به دنبال ثروت، قدرت و خوشی از آن غفلت می نماییم. در صورتیکه تنها کسی است که همه جا همراهمان است. [/FONT]​
همیشه این جوری که میگی نیست من قبول ندارم ولی در کل قشنگ بود;)ولی اینو قبول دارم که همیشه همه جا همه به فکر خودشونم هستن

aarrsshhiiyyaa

عضو جدید
درخواست همکاري در طراحي

درخواست همکاري در طراحي

سلام-من طراحي خيلي دقيقي ميخوام براي ساخت يه دکل به ارتفاع 80متر که توانايي نگهداري حداقل 400کيلوگرم بار را داشته باشه در بالاترين ارتفاعش.
لطفا هر کدوم از دوستان ميتونند همکاري کنند ممنون ميشم و حتي اگه هزينه اي هم داشت پرداخت ميکنم.باتشکر

mona_civil

عضو جدید
مقاله در مورد برون سپاری در صنعت

مقاله در مورد برون سپاری در صنعت

سلام.
یک مقاله در مورد برون سپاری در یک صنعت خاص می خواستم.
با تشکر

hamed_faghihi

عضو جدید
یک ساختار جهت ارائه 1 پروژه عمرانی به صورت علمی

یک ساختار جهت ارائه 1 پروژه عمرانی به صورت علمی

با سلام
من دنبال یک ساختار جهت ارائه 1 پروژه عمرانی به صورت علمی هستم.
توضیح : 1 پروژه عمرانی که تمام شده حالا می خواهیم نکات ارزنده آنرا بصورت علمی ارائه کنیم.
حتی درصورت امکان ثبت در ISI شود.

ALI0069

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام
توضیح : 1 پروژه عمرانی که تمام شده حالا می خواهیم نکات ارزنده آنرا بصورت علمی ارائه کنیم.

یعنی شما میخواید بچه ها به شما فایلی بدن بعد شما بری اونو تو ISI ثبت کنی؟!!!!!!!!!!!
عجب

hamed_faghihi

عضو جدید
یعنی شما میخواید بچه ها به شما فایلی بدن بعد شما بری اونو تو ISI ثبت کنی؟!!!!!!!!!!!
عجب

نه
من مسئول کنترل پروژه سیلو 120 هزارتنی رباط کریم هستم که تحویل موقت شده است. می خواهم نکات برجسته در اجرای آن پروژه را مستند کنم. و اگر ارزش علمی داشت ثبت بین المللی .
دنبال قواره یا چهارچوب مناسب می گردم.

industry

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به همه هم رشته ای هام......

سلام به همه هم رشته ای هام......

می شه خواهش کنم یه نفر یه کم در باره R&D Projects و project decision برام توضیح بده.

یک دنیا ممنون:gol::gol:

businessman

عضو جدید
با سلام

امیدوارم این مقاله کمکتون کنه:
http://apmi.ir/attachments/116_Mostanad sazi tajrobiate modiran ( Dr Jafari Moghadam).pdf

hamed_faghihi

عضو جدید
یک ساختار جهت ارائه پروژه های به صورت علمی

یک ساختار جهت ارائه پروژه های به صورت علمی

سلام
من خودم این سوال را مطرح کردم و چون حالا فکر میکنم به جواب رسیدم ،این جواب را برای سایر دوستان علاقه مند در سایت قرار می دهم.
در کل این سوال یک پرسش مدیریت دانشی است.
و ضمن تشکر از دوست خوبم businessman این آدرس رو برای مستندسازي تجربيات مديران پیشنهاد می کنم.
http://apmi.ir/attachments/116_Mosta...0Moghadam).pdf
اما برای اینکه تجربه شما ثبت بین المللی بشود سایت جهاد دانشگاهی فهرست نشريات فارسي مصوب گروه فني و مهندسي که تعداد آنها فعلا 43 نشریه است را معرفی کرده.
http://www.sid.ir/fa/Subject.asp?ID=3
اگر شما بخواهید تجربه خودتان در مدیریت یک پروژه عمرانی را ثبت کنید می توانید به سايت نشريه بين المللي مهندسي صنايع و مديريت توليد مراجعه و یا جهت راهنمایی از این فایل استفاده کنید:
http://ijiepm.iust.ac.ir/files/site1/pages/10_format_endpage1.pdf
متشکرم

seleria

عضو جدید
سلام. من دانشجوی معماری هستم. برای واحد مدیریت پروژه های عمرانی باید 1 تمرین تحویل بدیم به روش I-J که 14 تا 17 فعالیت داشته باشه و از هر گره هم 3 پیکان خارج بشه .من همش احساس میکنم که اشتباه میکشم. کسی 1 همچین چیزی داره به من کمک کنه؟ توروخدا نگید واسه معماریه! روش cpm ..محاسبه ی زمان بحرانی و..

rezanazemi

عضو جدید
با سلام
فرمولهاي اقتصاد مهندسي مانند A/g بر اساس نرخ بهره ثابت بود.حالا اگه نرخ بهره توزيع احتمال ثابت پيوسته داشته باشه چطور اونو حساب مي کنن؟(فرمول A/G(

مهدي.

عضو جدید
سيستم هاي دايناميكي(تفكر سيستمي)

سيستم هاي دايناميكي(تفكر سيستمي)

سلام بر دوستان .
مي خواستم بدونم كسي تفكر سيستمي كار كرده؟
روي چه موضوعاتي ميشه از اين مدل استفاده كرد منظورم بهترين موضوع؟:confused:
اگر كسي پيشنهادي در sc داره يا كار كرده ممنون مي شم بگيد;)

narbeh

عضو جدید
سلام بر دوستان .
مي خواستم بدونم كسي تفكر سيستمي كار كرده؟
روي چه موضوعاتي ميشه از اين مدل استفاده كرد منظورم بهترين موضوع؟:confused:
اگر كسي پيشنهادي در sc داره يا كار كرده ممنون مي شم بگيد;)

sc مخفف چیه دوست من؟

narbeh

عضو جدید
Reduced budget for the performing organization leads to higher overhead rates and, in extreme cases, downsizing.

Reduced credibility of performer’s activity duration and cost estimates leads to increased pressure to reduce the estimates.

بچه ها این دو خط رو ترجمه می کنید؟
مرسی​

businessman

عضو جدید
Reduced budget for the performing organization leads to higher overhead rates and, in extreme cases, downsizing.

Reduced credibility of performer’s activity duration and cost estimates leads to increased pressure to reduce the estimates.

بچه ها این دو خط رو ترجمه می کنید؟
مرسی​

والا بنده اینطور ترجمه می کنم:
کاهش بودجه برای اجرای طرح های سازمانی موجب افزایش نرخ هزینه های بالاسری سازمان( منظور همان آب و برق , اجاره جا و ....) و در بیشتر مواقع کوچک سازی سازمان (همان کاهش نیرو و شعب و ... به منظور کاهش هزینه ها) می شود.
کاهش زوری مقدار زمان و هزینه های تخمین زده شده توسط مجریان طرح صرفاً به افزایش فشار در جهت کاهش تخمین ها منجر می شود.
امیدوارم درست باشه:gol:

mtit

عضو جدید
مهم

مهم

روابط انسان و ماشین
سرویس همزمان
سرویس کاملا تصادفی
ترکیبی از سرویس همزمان و سرویس کاملا تصادفی

سرویس همزمان
N: تعداد ماشینهایی که یک نفر متصدی ماشین می تواند کنترل و تغذیه نماید.
l: کل زمان کار اپراتور با هر ماشین
m: کل زمان عملیات اتوماتیک هر ماشین
w: زمان قدم زدن تا پای هر ماشین

T.E.C: هزینه تولید در هر سیکل ناشی از یک ماشین
N1: حداقل تعداد ماشینهایی که یک نفر متصدی ماشین می تواند کنترل و تغذیه نماید.
K1: نرخ اپراتور به واحد پول در هر ساعت
K2: هزینه ماشین به واحد پول در هر ساعت24.jpg
می خواهم ببینم این فرمول چه جوری بدست آمده ممنون

ali_sheykhani

عضو جدید
سلام دوست عزیز
من کارشناسی ارشد مدیریت صنعتی گرایشOR میخونم این ترم با کمک هم کلاسیهامون یک کتاب سیستم دینامیکی ترجمه کردیم که انتهای کتاب چند مثال کاربردی برای شروع به کار شبیه سازی و تفکر سیستمی و کار با مدلهای مفهومی گفته اگر مایل بودی بهم میل بزن تا برات بفرستم.
ali_sheykhani@yahoo.com

مهدي.

عضو جدید
سلام دوست عزیز
من کارشناسی ارشد مدیریت صنعتی گرایشOR میخونم این ترم با کمک هم کلاسیهامون یک کتاب سیستم دینامیکی ترجمه کردیم که انتهای کتاب چند مثال کاربردی برای شروع به کار شبیه سازی و تفکر سیستمی و کار با مدلهای مفهومی گفته اگر مایل بودی بهم میل بزن تا برات بفرستم.
ali_sheykhani@yahoo.com
سلام
بهتون mail زدم خيلي ممنون ميشم بفرستي

narbeh

عضو جدید
والا بنده اینطور ترجمه می کنم:
کاهش بودجه برای اجرای طرح های سازمانی موجب افزایش نرخ هزینه های بالاسری سازمان( منظور همان آب و برق , اجاره جا و ....) و در بیشتر مواقع کوچک سازی سازمان (همان کاهش نیرو و شعب و ... به منظور کاهش هزینه ها) می شود.
کاهش زوری مقدار زمان و هزینه های تخمین زده شده توسط مجریان طرح صرفاً به افزایش فشار در جهت کاهش تخمین ها منجر می شود.
امیدوارم درست باشه:gol:

مرسی جواب دادی
من والا اینجوری برداشت کردم که :
بودجه کاسته شده برای سازمان مجری باعث نرخ بالاسری بالا و در موارد حاد باعث کوچک شدن سازمان می شود!
زمان و هزینه تخمینی معتبر (باور کردنی) مجریان فعالیت که از مقدار این تخمین ها کاسته شده باعث ایجاد فشار زیادی در کاهش تخمین ها دارد!
تقریبا شبیه هم هستند.
مرسی از لطفت

مریم راد

عضو جدید
کاربر ممتاز
سوال

سوال

سلام دوستان عزیز
من دو تا سوال داشتم که برای شرکت می خوام.اول اینکه یه سری اطلاعات درباره 5s می خوام و دوم اینکه شرکتی که نرم افزار فارسی MSProject رو داشته باشه.ممنونم یشم کمک کنید و یه سری اطلاعات بدید.

با احترام

بهبود

عضو جدید
سلام دوستان عزیز
من دو تا سوال داشتم که برای شرکت می خوام.اول اینکه یه سری اطلاعات درباره 5s می خوام و دوم اینکه شرکتی که نرم افزار فارسی MSProject رو داشته باشه.ممنونم یشم کمک کنید و یه سری اطلاعات بدید.

با احترام

در مورد 5s تا دلتون بخواد توی وب مطلب هست. تعداد زیادی هم کتاب از انواع کم حجم و قطور هم به چاپ رسیده اما در مورد MSP اطلاعات چندانی ندارم.

narbeh

عضو جدید
سلام دوستان عزیز

با احترام

راجع به 5s دقیق بگو چی می خوای؟
MSP فارسی دیگه چیه؟ معمولا تقویمش رو فارسی می کنن .مگه دیگه چی داره که بخواد فارسیش هم بکنن؟ :biggrin:

یه نرم افزار هست به نام پرنیان من می دونم 5 ش هست جدید تر خبر ندارم.
این شرکت هم برات پیدا کردم :http://www.edsoft.ir/default.aspx

بهبود

عضو جدید
پرسش درست 2

پرسش درست 2

این حکایت همونطور که از عنوانش معلومه هم موضوع با حکایت " پرسش درست-صفحه 3 - mahtabi " است.

مایكل، راننده اتوبوس شهری، مثل همیشه اول صبح اتوبوسش را روشن كرد و در مسیر همیشگی شروع به كار كرد. در چند ایستگاه اول همه چیز مثل معمول بود و تعدادی مسافر پیاده می شدند و چند نفر هم سوار می شدند. در ایستگاه بعدی، یك مرد با هیكل بزرگ، قیافه ای خشن و رفتاری عجیب سوار شد.
او در حالی كه به مایكل زل زده بود گفت: «تام هیكل پولی نمی ده!» و رفت و نشست.
مایكل كه تقریباً ریز جثه بود و اساساً آدم ملایمی بود چیزی نگفت اما راضی هم نبود. روز بعد هم دوباره همین اتفاق افتاد و مرد هیكلی سوار شد و با گفتن همان جمله، رفت و روی صندلی نشست و روز بعد و روز بعد...
این اتفاق كه به كابوسی برای مایكل تبدیل شده بود خیلی او را آزار می داد. بعد از مدتی مایكل دیگر نمی تواست این موضوع را تحمل كند و باید با او برخورد می كرد. اما چطوری از پس آن هیكل بر می آمد؟ بنابراین در چند كلاس بدنسازی، كاراته و جودو و ... ثبت نام كرد. در پایان تابستان، مایكل به اندازه كافی آماده شده بود و اعتماد به نفس لازم را هم پیدا كرده بود.
بنابراین روز بعدی كه مرد هیكلی سوار اتوبوس شد و گفت: «تام هیكل پولی نمی ده!» مایكل ایستاد، به او زل زد و فریاد زد: «برای چی؟»
مرد هیكلی با چهره ای متعجب و ترسان گفت: «تام هیكل كارت استفاده رایگان داره.»

» نتیجه: پیش از اتخاذ هر اقدام و تلاشی برای حل مسائل، ابتدا مطمئن شوید كه آیا اصلاً مسئله ای وجود دارد یا خیر.

hamed6429

عضو جدید
سلام دوستان عزیز

با احترام
دوست عزیز نرم افزار MSP هم مانند سایر نرم افزارهای مجموعه آفیس هست ولی چون در این نرم افزار شما ارتباط زیادی با تقویم دارید و کار کردن با تقویم میلادی دشوار است شرکت گستره نگار محصولی با نام پرنیان ارایه کرده است که با نصب آن و استفاده از قفل نرم افزاری از تقویم شمسی استفاده کنید. به علاوه عناوین جداول رو هم تبدیل به فارسی می کند.

ALI0069

عضو جدید
کاربر ممتاز
مگه درس کنترل موجودی یکی از درسایی نیست که تو کنکور ارشد ازش سوال میاد؟

پس چرا گرایش تحلیل این درسو نداره؟