⑤⑨ مطالعه گروهی کنکور کارشناسی ارشد معماری 95

وضعیت
موضوع بسته شده است.

اشکانم

عضو جدید
سلام
طبق گفته خیلی از بچه ها و مشاورا اولویت خوندن از سه کتاب
درک رفتار سازه ها
سازه در معماری
مبانی سازه برای معماران
(در کنار اینا ساختمانها چگونه عمل میکنند هم دیدم که بعضی دوستان جزو اولویت قرار دادن.)
اینکه از بین این سه کتاب کدوم رو زودتر بخونی به خودت بستگی داره.خیلی ها از جمله من درک رفتار رو شروع کردند چون میگن پایه ای تره.
بعضی ها سازه در معماری رو میخونن چون میگن باهاش بهتر رابطه برقرار کردن.
و هستن کسایی که این دو کتاب رو حتی باهم پیش میبرن.یعنی فصل های مشترک دو کتاب.
جزو هر دسته ای که هستی به نظرم تسلط رو این سه کتاب خیلی مهمه یه جور پل ارتباطی با بقیه کتاباس.یکم که شروع کنی دستت میاد چه طور راحتتری بخونی ،چون مطالبش به میزان زیادی همپوشانی داره باهم.
امیدوارم بقیه دوستان هم راهنماییت کنند.
موفق باشی;)

خیلی ممنونم از راهنماییتون :gol::gol:

Ehsan3679

عضو جدید
سلام دوستان
این کتاب آشنایی با معماری معاصر از شرق تا غرب(کامل نیا+مهدوی نژاد) واسه ارشد کتاب خوبیه؟جزو منابع حساب میشه؟:surprised:

raha pania

کاربر بیش فعال
الان که به سایت مرکز معماری سر زدم ،دیدم دو تا آزمون اول اینترنتی جامع داره فزیرش یه فرم داشت ،اون فرمو پر کردم ،فقط گفت مشخصاتتون ثبت گردید ،حالا چی میشه؟؟؟:huh:

arcnew

عضو جدید
کاربر ممتاز
الان که به سایت مرکز معماری سر زدم ،دیدم دو تا آزمون اول اینترنتی جامع داره فزیرش یه فرم داشت ،اون فرمو پر کردم ،فقط گفت مشخصاتتون ثبت گردید ،حالا چی میشه؟؟؟:huh:
هم واست اس ام اس میاد، هم بهت زنگ میزنن وقتش که شد. نگران نباش

moshaversoruch

عضو جدید
سلام دوستان
این کتاب آشنایی با معماری معاصر از شرق تا غرب(کامل نیا+مهدوی نژاد) واسه ارشد کتاب خوبیه؟جزو منابع حساب میشه؟:surprised:

بله جزو منابع می باشد. و حتما حتما مطالعه کنید. اگر اولین کتابتون هست شاید مقداری براتون سنگین باشه، بنا بر این بهتره که حداقل قبل از این کتاب یک منبع دیگر را مطالعه کرده باشید. در برخی قسمت ها هم این کتاب خط سیر زمانی را به ترتیب دنبال نمی کند و این ممکن کمی ذهنتون رو آشفته کنه. اما نگران نباشید. نوع نگاه این کتاب به تاریخ مقداری متفاوت با سایر کتب هستش. حتما بخونید.

moshaversoruch

عضو جدید
سلام دوستان ، برای خواندن کتاب های گلابچی به نظرتون اول از چه کتابی شروع کنم ؟ از مقدماتی به پیشرفته رو میشه واسم اولویت بندی کنین؟مرسی

در ابتدا درک رفتار سازه بعد سازه در معماری، مبانی سازه. اگر بتوانید مبحثی مطالعه کنید بهتر است. یعنی یک مبحث را از چند کتاب بخوانید

حامد ایرانشاهی

عضو جدید
کاربر ممتاز
3.jpg4.jpg

نحوه کار با جداول برنامه ریزی:

برنامه ریزی به عنوان مهمترین عامل موفقیت در کنکور ارشد، همواره تاثیر زیادی بر روی روند مطالعه داوطلبان دارد. جدا از برنامه دهی خوب توسط مشاوران با تجربه، ابزارهایی مانند جداول برنامه ریزی تاثیر بسیار زیادی بر روی روند کنترل و راستی آزمایی برنامه اجرایی دارد. از این رو دپارتمان مشاوره آکادمی تخصصی معماری 5 جدول را به دانشجویان ارائه می دهد تا از آن برای برنامه ریزی بهتر استفاده کنند.

جدول شماره 1:
در این جدول، مشاور آکادمی ساعت به ساعت برنامه هفتگی داوطلب را در قسمت "زمان برنامه ریزی شده" با ذکر نام درس یا منبع برنامه ریزی می کند. و داوطلب در طی هفته سعی می کند به برنامه عمل کند و انجام کار خود را در قسمت "زمان اجرا شده" ثبت می کند. تا در آخر انحراف برنامه قابل تشخیص، بررسی و تصحیح باشد.
زمان در نظر گرفته شده برای پر کردن از 6 صبح تا 12 شب است. طبق تجارب گذشته به همه ی داوطلبان توصیه می شود در این بازه ی زمانی حتی در صورت عدم مطالعه، بیدار باشند. یعنی ورزش، تفریح و .. نیز برای پر کردن زمان اشکالی ندارد. حتی خواب بعد از ظهر در حدود یک تا دو ساعت نیز قابل برنامه ریزی در این ساعت هاست. اما تاکید روی بیدار بودن داوطلب در این بازه ی زمانی است چرا که منظم کردن ساعت های خواب و بیداری از مهمترین اهداف این برنامه است.
در پایان هر روز ساعت استراحت، ساعت مطالعه و ساعت خالی باید در قسمت مورد نظر ثبت شود. ساعت همه ی داوطلبان 18 ساعت (از 6 صبح تا 12 شب) فرض شده است. اما آن دسته از داوطلبانی که همزمان با تلاش برای کنکور ارشد شاغل هم هستند می توانند ساعتی که در خانه حضور دارند را به عنوان ساعت خالی در نظر بگیرند. این مورد برای دانشجویانی که به کلاس آمادگی کنکور میروند یا کلاس های دیگر دارند نیز صادق است. لازم به ذکر است که اگر داوطلبی برای مثال ساعت 9 صبح از خواب بیدار شود در برنامه ریزی به این معناست که از ساعت 6 تا 9 صبح را استراحت کرده است و خود به خود بازدهی پایینی در آن روز نصیبش می شود. همینطور ساعت مطالعه بعد از ساعت 12 نیز جزو محاسبات مطالعه در نظر گرفته نمی شود چراکه از بازدهی پایینی برخوردار است. همانطورکه می بینید برنامه تاکید زیادی بر روی منظم شدن ساعت های خواب و بیداری شما دارد چراکه اولین قدم در برنامه ریزی موفق این مورد است. در ضمن باید ذکر کنیم مطمئناً با توجه به تعاریف گفته شده جمع ساعت استراحت و ساعت مطالعه باید به عدد 18 ساعت (یا کل زمان خالی برای افراد شاغل) برسد.
جدول شماره 2:
نوع برخورد با منابع و شیوه خواندن دروس جزو مهم ترین بحث های مشاوره ای است. با توجه به تجربیات رتبه های موفق کنکور ارشد و روند های علمی نوع مطالعه تکرار ، مهمترین عامل تسلط روی مطالعه است. به همین دلیل دپارتمان مشاوره جدول 2 را جهت گزارش دهی و نشان دادن وضعیت داوطلب در هر منبع ارائه داد. در این جدول داوطلب برای هر منبع یک برگه اختصاص می دهد، هر فرد برای شروع با هماهنگی مشاور خود منبع مورد نظر را به تعداد قسمت های مناسب تقسیم می کند (تا 16 قسمت). بعد از هر بار دوره یک قسمت از منبع، تاریخ روزی که آن دوره را تمام کرده اید را روبه روی قسمت"دوره اول" ، دوم و ... و زمان صرف شده برای آن دوره را رو به روی قسمت "زمان صرف شده" می نویسد. این کار کمک می کند تا زمان مطالعه هر دوره کلی یا دوره هر قسمت قابل بررسی و تصحیح باشد و در ضمن تاریخی که هر دوره انجام شده نیز مورد بررسی قرار گیرد تا فاصله ی زیادی بین دوره های یک منبع ایجاد نشود. تعدادی که هر منبع باید دوره شود تا داوطلب به سطح تسلط کامل برسد بستگی به منبع، حجم و زمانی که برای هر دوره می گذاریم دارد. که حتما باید با نظارت مشاور با تجربه صورت گیرد.
در پایان هر دوره جمع ساعت های صرف شده در قسمت "زمان مطالعه یک دور منبع" نوشته می شود. این زمان ها باید با روندی خاص انجام شود. دوره ی اول در برخی دروس مانند تاریخ باید روزنامه وار باشد یعنی زمان کمی صرف آن شود. اما دوره دوم چون زمانی است که باید زیر نکات مهم خط کشید و شاید در بعضی موارد خلاصه نویسی کرد و شبکه ی ذهنی کشید می توان گفت از نظر زمان نسبت به سایر دوره ها بیشتر وقت صرف آن می شود. اما به تدریج زمان صرف شده برای هردوره ی درس کم می شود.

جداول 3،4 و 5:
این جداول باید هر هفته در اختیار مشاور دپارتمان قرار گیرد. در اصل این برگه گزارش هفتگی شما به مشاور خود است. ارائه این گزارش دردپارتمان مشاوره الزامیست، چراکه این برگه ها مواد خام گزارش مشاور به مدیران دپارتمان مشاوره هستند.
در جدول شماره 3 داوطلب تعداد ساعات مطالعه روزانه خود را ثبت می کند و روند آن را در ساختار نمودار ترسیم می کند. بهتر است معدل تعداد ساعات مطالعه در روز نیز در یک هفته کنار جدول یادداشت شود.
جدول شماره 4 ، جدول مهمتری است چراکه بازدهی روزانه ثبت می شود. بازدهی حاصل تقسیم تعداد ساعت مطالعه به ساعت خالی (18 ساعت) در روز است. البته لازم به ذکر است که داوطلبانی که در روز مشغول کار هستند ، زمان خالی آنها برابر با 18 منهای زمان کار خود است.
جدول شماره 5 ، وضعیت مطالعه داوطلب را در هفته بر اساس هر درس نشان می دهد. صفر بودن ساعت مطالعه در بعضی دروس کم اهمیت مانند تنظیم، تاسیسات و مصالح اشکالی ندارد اما دروسی مانند تاریخ و سیستم های ساختمانی نباید هر کدام در هفته کمتر از 15 درصد کل را به خود اختصاص دهند. البته کمینه ی این درصد برای درس زبان عمومی و تخصصی به تنهایی 25 درصد است.
در آخر لازم به ذکر است که تمامی فرآیند استفاده از جداول بهتر است تحت نظارت مشاور با تجربه باشد تا روند شما مورد بررسی و تصحیح قرار گیرد.

حامد ایرانشاهی

حامد ایرانشاهی

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به همه
تحلیل تست های فن و تاریخ تو 5 سال اخیر

مشاهده پیوست 248281مشاهده پیوست 248283[/QUO
TE]
ممنونم
ببخشید مگه تاسیسات و ایستایی و عناصر و... زیر مجموعه سیستمهای ساختمانی نیستن؟ پس چرا جدا نوشته 10 تست:cool:

نه فن ساختمان شامل چند درس هست:
ایستایی
سیستم
عناصر
مصالح
تنظیم
تاسیسات

حامد ایرانشاهی

عضو جدید
کاربر ممتاز

elham--

عضو جدید
سلام دوستان، ایشاالله که حالتون خوب و ایام به کامتون شیرین باشه:w30:
راستش من فردا دارم واسه آزمون عملی میرم تهران. واسه اینکه یه سری از کتابا رو تو شهر خودمون نتونستم پیدا کنم، تصمیم دارم حالا که میرم تهران از اونجا بخرم. میشه عزیزانی که آدرس دقیق کتابفروشی های معتبرو دارن لطف کنن منو راهنمایی کنن؟ اونطور که شنیدم تو خیابون انقلاب یه کتابفروشی هست که تقریبا همه کتابای کنکورو داره. میشه بگید اسمش چیه؟ بخدا خیلی ممنونتون میشم.
یه سوال دیگه اینکه قبلا تو یه تاپیک دیده بودم که یکی از بچه های باشگاه واسه اسکیس یه میز کوچیک خریده بود و خیلی ازش راضی بود. الان هر چی سرچ زدم فقط تونستم عکسشو پیدا کنم که ایناس:
1
2
کسی میدونه از کجای تهران میتونم این میزو تهیه کنم؟؟

saba_ar70

عضو جدید
راستش من فردا دارم واسه آزمون عملی میرم تهران. واسه اینکه یه سری از کتابا رو تو شهر خودمون نتونستم پیدا کنم، تصمیم دارم حالا که میرم تهران از اونجا بخرم. میشه عزیزانی که آدرس دقیق کتابفروشی های معتبرو دارن لطف کنن منو راهنمایی کنن؟ اونطور که شنیدم تو خیابون انقلاب یه کتابفروشی هست که تقریبا همه کتابای کنکورو داره. میشه بگید اسمش چیه؟ بخدا خیلی ممنونتون میشم.
یه سوال دیگه اینکه قبلا تو یه تاپیک دیده بودم که یکی از بچه های باشگاه واسه اسکیس یه میز کوچیک خریده بود و خیلی ازش راضی بود. الان هر چی سرچ زدم فقط تونستم عکسشو پیدا کنم که ایناس:
1
2

سلام ایشالا که فردا موفق باشی
برای کتاب که من نمیدونم
توی انقلاب من هرچی کتاب خواستم گرفتم.از جاهای مختلفش اما چون مغازه ها همه بغل همه کار سختی نیس.روی هر کتابفروشی هم زده که مربوط به چه رشته هاییه کتاباشون.حالا شاید بچه های دیگه بیشتر بدونن.
اما برای میز من از حسن آباد گرفتم.
سایزا و مدلای مختلف داشت
برای من از اینی که تو عکسه پایه هاش محکمتره و فلزیه
اون زمان که من خریدم خیلی زیاد بود تقریبا بیشتر مغازه هاش داشت.
امیدوارم الانم که نزدیکه کنکوره بتونی پیدا کنی.
موفق باشی;)

هانی25

عضو جدید
کاربر ممتاز
1
2
سلام
ازین مغازه ای که میگی اطلاعی ندارم ولی میتونی بری مغازه ی "فکرنو". این مغازه فقط کتب معماری و تخفیف هم داره کتاباش
آدرسش: خیابان انقلاب - خ دانشگاه - پلاک 176
ش تلفن: 66416100
میتونی قبلش زنگ بزنی بپرسی کتابایی که میخوای رو داره یا نه
موفق باشی;)

elham--

عضو جدید
سلام ایشالا که فردا موفق باشی
برای کتاب که من نمیدونم
توی انقلاب من هرچی کتاب خواستم گرفتم.از جاهای مختلفش اما چون مغازه ها همه بغل همه کار سختی نیس.روی هر کتابفروشی هم زده که مربوط به چه رشته هاییه کتاباشون.حالا شاید بچه های دیگه بیشتر بدونن.
اما برای میز من از حسن آباد گرفتم.
سایزا و مدلای مختلف داشت
برای من از اینی که تو عکسه پایه هاش محکمتره و فلزیه
اون زمان که من خریدم خیلی زیاد بود تقریبا بیشتر مغازه هاش داشت.
امیدوارم الانم که نزدیکه کنکوره بتونی پیدا کنی.
موفق باشی;)

سلام
ازین مغازه ای که میگی اطلاعی ندارم ولی میتونی بری مغازه ی "فکرنو". این مغازه فقط کتب معماری و تخفیف هم داره کتاباش
آدرسش: خیابان انقلاب - خ دانشگاه - پلاک 176
ش تلفن: 66416100
میتونی قبلش زنگ بزنی بپرسی کتابایی که میخوای رو داره یا نه
موفق باشی;)
سلااااام
وااای مرسی دوستان خوبم، خیلی خیلی لطف کردین. بازم ممنونم، ایشاالله شماها هم موفق باشین :w27:

ali.b.7

عضو جدید
سلام بچه ها
اینکه میگن کنکور عقب افتاده درسته؟؟ اردیبهشت؟؟
منم میخام شرو کنم ولی پایان نامه م دارم خیلی وقت ندارم میشه بگین از کجا شرو کنم؟

moshaversoruch

عضو جدید
سلام بچه ها
اینکه میگن کنکور عقب افتاده درسته؟؟ اردیبهشت؟؟
منم میخام شرو کنم ولی پایان نامه م دارم خیلی وقت ندارم میشه بگین از کجا شرو کنم؟

فعلا در حد حرف هستش. احتمالش وجود داره. اما تنها وقتی قطعی میشه که از طریق سازمان سنجش اطلاعیه ای منتشر بشه یا در سایت رسمی سنجش اعلام شود. پس تا اون موقع نگرانی و دغدغه ای نداشته باشید.

به امید موفقیت شما

گرایشتون رو بگید تا راهنماییتون کنیم.

آخرین ویرایش:

jhigol

عضو جدید
اگه کنکور عقب بیافته جریان اسکیس چی میشه:eek:
من که خیلی نگران عقب افتادنشم
نمی تونم بهش فکر نکنم:cry:

ali.b.7

عضو جدید
فعلا در حد حرف هستش. احتمالش وجود داره. اما تنها وقتی قطعی میشه که از طریق سازمان سنجش اطلاعیه ای منتشر بشه یا در سایت رسمی سنجش اعلام شود. پس تا اون موقع نگرانی و دغدغه ای نداشته باشید.

به امید موفقیت شما

ممنون
معماری میخام بخونم

nafas *

عضو جدید

به امید موفقیت شما

منم مشکل ایشون دارم و معماری میخوام بخونم لطفا منو هم راهنمایی کنین اصلا نمیدونم از کجا شروع کنم . ممنونم

وضعیت
موضوع بسته شده است.