⑤⑨ مطالعه گروهی کنکور کارشناسی ارشد معماری 95

وضعیت
موضوع بسته شده است.

tina92

عضو جدید
سلام سلام

خدا بد نده عزیزم

چقدر خوب گفتی : یک هفتست که داری میجنگی و تا یک هفته دیگه شکستش میدی . یه لحظه فکر کردم حریم سلطان میبینم

کمک لازم شد خبرمون کن جنگجوو

انشالله زودی خوب میشی
سلام سلام نسرین جون
خدا که هیچوقت بد نمیده ........
سلامت باشی امیدوارم حال تو هم خوب باشه

ebram0412

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام سلام

دوست خوبم اقا ابراهیم 3 الی 4 ماه برای ارشد خوندن زمانی نتیجه بخش خواهد بود که : مرحله اماده سازی برای این بازه 3 یا 4 ماهه گذرونده بشه . شما درسی مثل زبان رو در نظر بگیرید . کسی که واقعا سطح زبانش بسیار خوب هست و اصلا برای زبان وقت نذاشته یقین میدونم حداقل 3 ماه با لغات و سبک سوالات کنکور بازی میکنه و سبک سنگینشون میکنه چه برسد به کسی که اصلا نمیدونه چی به چیه . اصلا نمیدونه چی بخونه خوبه . مثل من . کم نیستن بچه هایی که تا اخرین لحظه کنکور نمیدونن زبانو خواهند تونست جواب بدن یا نه . برای درسی مثل دروس فنی یا تاریخ یا درک حتما باید یه پیش زمینه کنکور یا همون pre… باید صورت بگیره . اگر قسمت اول از برنامه 110 قسمتیمونو خونده باشیم متوجه میشیم قراره این برنامه رو خیلی نرم و راحت پیش ببریم . من اعتقاد دارم این مرحله همون مرحله Warm up یا همون گرم کردن هست . باید ضعفامونو پوشش بدیم . باید یک دور کتاب فناوری رو خونده باشیم . باید بدونیم اصلا نمودار خمش یا برش به چی میگن . همه که دسترسی به استاد ندارن . باور کنید اگر یکی با همین برنامه پیش بره خیلی موارد براش حل میشه . به قولی این برنامه سبک باعث میشه راه بیوفتیم . من خودم با این کار میخوام گرم بمونم . کسانی هم با این برنامه شروع میکنن به گرم شدن . وقت گذاشتن . ذهنشونو به این راه کشوندن . واللا به قول شما 3 الی 4 ماه درس خوندن کافیه . داداش من اخرای ترم 8 دو ماه درس خوند و دانشگاه تهران قبول شد . چون از همون ترم اول وارد قضیه کنکور شده بود . قرار نیست از الان خودمونو بکشیم ولی قراره هر روز 2 ساعت مفید خودمونو ملزم کنیم که برای ارشد وقت بذاریم . با این روش اروم اروم قضیه برامون اواخر مهر ماه جدی خواهد شد و انشالله بکوووووووب تا بهمن خواهیم خوند . میدونم منظور شما هم همین بود . مگه نه؟ اگر غلط گفتم بگین راست گفتم
خوب حرف های شما هم درسته و هم غلطه. درستش اینه که زبان طولانی مدت جواب می ده . ولی فقط زبان. برای تاریخ 4 ماه بسیار کافی . دروس فنی درک و منطر نیز همین طور. ولی میل خودتونه. من هر سال همین حرف ها بار ها تکرار کرددم. به تاپیک سال 94 سر بزنید. ;)
البته واقعیتش من مشاوره حرفه ای نیستم و از تجربه کسایی که بهشون گفتم و کسانی که دیدم این صحبت ها را می گم. ولی اگرم الان شروع می کنید اصلا نباید فشار بیارید . روزی 8 ساعت به بالا را حتما برای بعد شهریور قرار دهید.
موفق باشید.

negin 19

عضو جدید
سلام دوستان
منظورتون اینه که بهمن-اسفند 94 امتحان میدیم ؟؟؟ امسال دیگه درسته ؟؟
من امسال میخوام امتحان دم ولی دانشگاه خیلی زیاده کاراش .. در ضمن من مشاوره آکادمی معماری رفتم .. گفت ازالان شروع کنم..

nasrin_arch

عضو جدید
خوب حرف های شما هم درسته و هم غلطه. درستش اینه که زبان طولانی مدت جواب می ده . ولی فقط زبان. برای تاریخ 4 ماه بسیار کافی . دروس فنی درک و منطر نیز همین طور. ولی میل خودتونه. من هر سال همین حرف ها بار ها تکرار کرددم. به تاپیک سال 94 سر بزنید. ;)
البته واقعیتش من مشاوره حرفه ای نیستم و از تجربه کسایی که بهشون گفتم و کسانی که دیدم این صحبت ها را می گم. ولی اگرم الان شروع می کنید اصلا نباید فشار بیارید . روزی 8 ساعت به بالا را حتما برای بعد شهریور قرار دهید.
موفق باشید.

سلام سلام
خوب برادر خوبم منم از کلماتی مثل نرم و راحت پیش رفتن ، گرم کردن ، خودمونو ملزم به 2 ساعت مطالعه استفاده کردم
به هر حال ممنونم

tina92

عضو جدید
سلام دوستان
منظورتون اینه که بهمن-اسفند 94 امتحان میدیم ؟؟؟ امسال دیگه درسته ؟؟
من امسال میخوام امتحان دم ولی دانشگاه خیلی زیاده کاراش .. در ضمن من مشاوره آکادمی معماری رفتم .. گفت ازالان شروع کنم..

سلام نگین جون
اره امسال کنکور بهمن اسفند 94 امتحان میدیم اگه خدا خواست و قیول شدیم 95 دانشگاه میریم برای همین میگن کنکور 95
خب دوست عزیز ما هم میخواییم از الان شروع کنیم...ولی اهسته و نرم و راحت

masoomeh72

عضو جدید
سلام دوستان من تازه منوجه این تایپیک شدم من ترم 6 ام ودانشجو تابه حال هیچ مطالعه نداشتم برا ارشد وتازه تصمیم گرفتم وباید بگم تو هیچ درسی نقطه قوت ندارم زبانمم ضعیفه خیلی سردرگمم واصلا نمیدونم از کجا وچه کتابی شروع کنم در واقع لیست منابع ندارم چون تو دانشگاه اصلا راجب به ارشد مارو راهنمایی نکردن تابه حال کسی اینجا هست منو راهنمایی وکمک کنه با توجه به اینکه کارای درسی دانشگاهی خودمونم هست

negin 19

عضو جدید
سلام دوستان من تازه منوجه این تایپیک شدم من ترم 6 ام ودانشجو تابه حال هیچ مطالعه نداشتم برا ارشد وتازه تصمیم گرفتم وباید بگم تو هیچ درسی نقطه قوت ندارم زبانمم ضعیفه خیلی سردرگمم واصلا نمیدونم از کجا وچه کتابی شروع کنم در واقع لیست منابع ندارم چون تو دانشگاه اصلا راجب به ارشد مارو راهنمایی نکردن تابه حال کسی اینجا هست منو راهنمایی وکمک کنه با توجه به اینکه کارای درسی دانشگاهی خودمونم هست

سلام خانوم
منم مثل شما ترم 6 هستم ..لیست منبع رو کلا یه سرچی توی نت و اینجا بکن دستت میاد ..من مشاوره آکادمی رفتم .. البته چون من زبانم قویه آقای ایرانشاهی یه سری کتاب گفتن .. حداقل کاری که میشه کرد با فیش نویسی لغات کتاب 504 رو شروع کنی .. و منابع تاریخ رو شروع کنی تا تابستون باز برنامه ها مشخص تر بشه ...

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام معصومه جون. خوش اومدی. عزیزم زیاد سخت نگیر اکثر ما شرایط شما رو داریم. منم مثه شما از طرف دانشگاه راهنمایی نشدم(نبایدم میشدم چون وظیفه دانشگاههایی که ما توشون هستیم این نیس که مارو برا ارشد راهنمایی کنن)، زبان خوب نیس و....نگین جون راهنمایی خوبی کرده....از 504 شروع کن.از الان زبان رو بخون.برو سایت ممورایز ثبت ام کن. برا جمع بندی منابع هم به قول آقا ابرام یه دو روز وقت بذار تاپیک سالای پیش رو بخون.موفق باشی;)

masoomeh72

عضو جدید
سلام معصومه جون. خوش اومدی. عزیزم زیاد سخت نگیر اکثر ما شرایط شما رو داریم. منم مثه شما از طرف دانشگاه راهنمایی نشدم(نبایدم میشدم چون وظیفه دانشگاههایی که ما توشون هستیم این نیس که مارو برا ارشد راهنمایی کنن)، زبان خوب نیس و....نگین جون راهنمایی خوبی کرده....از 504 شروع کن.از الان زبان رو بخون.برو سایت ممورایز ثبت ام کن. برا جمع بندی منابع هم به قول آقا ابرام یه دو روز وقت بذار تاپیک سالای پیش رو بخون.موفق باشی;)
ممنون از پاسختون ولی منابع رو بگیرم به جز زبان نمیدونم از چه کتابایی شروع کنم دروس فنی یا تاریخ و...؟؟؟:redface:

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنون از پاسختون ولی منابع رو بگیرم به جز زبان نمیدونم از چه کتابایی شروع کنم دروس فنی یا تاریخ و...؟؟؟:redface:
خواهش میکنم گلم وظیفمه.منابع رو بگیرین به جز زبان؟ ببخشید این قسمت نوشته رو متوجه نشدم. ولی مسلما باید از دروس فنی شروع کنین. روزی نیم ساعت تا یه ساعتم میتونین به روخونی کتب تاریخ مثل کتابای پیرنیا و یا بانی مسعود.یه جمله از یکی از نفرات برتر کنکور نمیدونم سال چند بهتون بگم. (تا شهریور باید تمام دروس فنی و زبان رو فول بشین.)البته شما حتما نباید یه همچین شرایطی داشته باشین. آدما با هم فرق دارن مسلما باید برنامه ها هم متفاوت باشه ولی کلیت برنامتون باید درست، منطقی و مطابق بقیه باشه. مثلا نگین من می خوام زبان رو از مهر شروع کنم این ینی فاجعه، ینی به فنا رفتن!
به نظرم بهتره از کتاب 504 برا زبان و کتاب درک رفتار سازه ها برا فن شروع کنین.البته ممکنه بقیه نظرشون مثه من نباشه. خود منم نظرم مثه این نیس. من از تافل شروع می کنم. اگه سوال داشتین بپرسین;)

negin 19

عضو جدید

خب بستگی داره .. مثلا بخوای کلاس بری یه جریانه نخوای هم بری یه جریان دیگست ..من مشاوره ی آقای ایرانشاهیو میگم بهتون .. تابستون کلاس ایستایی و درک .. از الان هم خوندن کتابای زبان و تاریخ ..
تاریخ : سبک شناسی پیرنیا .. معماری غرب بانی مسعود .. معماری ز شرق تا غرب کامل نیا فعلا اینا ...

nasrin_arch

عضو جدید
سلام سلام

دوستای خوبم دو قسمت از برنامه 110 قسمتیمون اجرا شد ولی اگر واقع بین باشیم بهتره بگم اجرا نشد و فقط مطرح شد . در حد دانلود و دیدن فایل موند . شاید بهتر باشه هرکس نسبت به مقتضیات خودش درس بخونه و راهنمایی بخواد . شاید من خیلی ایده ال فکر میکردم . دوست داشتم حداقل 30 یا 40 نفر گروهی میخوندیم و تماما رفع اشکال میکردیم . شاید زیادی به خاطر خودم جو گیر شده بودم . با اشتیاق میخواستم راهنمایی کنم . من سال قبل واقعا وضعیت درسیم خراب بود و خوشبختانه تونستم طبق برنامه های خاصی به برخی مسائل کنکور فائق بشم . به هر حال همانطور که خودم از دوستان باشگاهیم کسب تجربه میکنم و از دوستانی مثل ارزویا برای زبان کمک گرفتم امادم تا جایی که میتونم در خصوص دروس فنی ، ایستایی ، طراحی فنی و سیستم های ساختمانی کمکتون کنم . امروز تصمیممو به طور قطع گرفتم و میخوام کلا معماریو بذارم کنار و برای تکنولوژی معماری بخونم. سال پیش من کلا کتابای اقای دکتر گلابچی رو خوندم و به قولی بیشتر از شما پیرهن پاره کردم و دوست دارم حس اعتماد به نفسی که در وجود من ایجاد شده رو به بقیه هم انتقال بدم

برای کسب رتبه تک رقمی میخونم . دوست دارم رقیبانم پیشم باشن . باهم بخونیم . با هم رفع اشکال کنیم . یه رقابت سالم و در عین حال بیرحمانه
دوستون دارم

arch.fr

عضو جدید
سلام سلام

دوستای خوبم دو قسمت از برنامه 110 قسمتیمون اجرا شد ولی اگر واقع بین باشیم بهتره بگم اجرا نشد و فقط مطرح شد . در حد دانلود و دیدن فایل موند . شاید بهتر باشه هرکس نسبت به مقتضیات خودش درس بخونه و راهنمایی بخواد . شاید من خیلی ایده ال فکر میکردم . دوست داشتم حداقل 30 یا 40 نفر گروهی میخوندیم و تماما رفع اشکال میکردیم . شاید زیادی به خاطر خودم جو گیر شده بودم . با اشتیاق میخواستم راهنمایی کنم . من سال قبل واقعا وضعیت درسیم خراب بود و خوشبختانه تونستم طبق برنامه های خاصی به برخی مسائل کنکور فائق بشم . به هر حال همانطور که خودم از دوستان باشگاهیم کسب تجربه میکنم و از دوستانی مثل ارزویا برای زبان کمک گرفتم امادم تا جایی که میتونم در خصوص دروس فنی ، ایستایی ، طراحی فنی و سیستم های ساختمانی کمکتون کنم . امروز تصمیممو به طور قطع گرفتم و میخوام کلا معماریو بذارم کنار و برای تکنولوژی معماری بخونم. سال پیش من کلا کتابای اقای دکتر گلابچی رو خوندم و به قولی بیشتر از شما پیرهن پاره کردم و دوست دارم حس اعتماد به نفسی که در وجود من ایجاد شده رو به بقیه هم انتقال بدم

برای کسب رتبه تک رقمی میخونم . دوست دارم رقیبانم پیشم باشن . باهم بخونیم . با هم رفع اشکال کنیم . یه رقابت سالم و در عین حال بیرحمانه
دوستون دارم

سلام.
قسمتهای بعدی از برنامه رو دیگه نمیذارید؟ :cry: ولی من با این برنامه ای که شما می نویسید میخونم.هر بار که میام و پست های شمارو می بینم کلی انرژی میگیرم و امیدوار میشم

tina92

عضو جدید
سلام سلام

دوستون دارم

سلام دوست عزیزم
من قسمت دوم برنامه رو دیدم خیلی خوشم امد و شروع کردم به خوندن مبحث کابل ها
بنظرم این 110 قسمت خیلی مفید میتونه باشه اگه بخواییم از دست بدیم فرصت خوب خوندن و از دست میدیم
بنظر من این برنامه 110 قسمتی رو کسی نمیشناسه برای همین خواهان نداره
اگه یکم بگذره مطمعنم که خیلی از دوستان استقبال میکنن....

منتظر ناشناس

عضو جدید
سلام
من برای قسمت اول برنامه یعنی تعیین عکس العمل های تکیه گاهی و تجزیه ی نیروها و کلا مسائل استاتیک مشکلی ندارم خدارو شکر و با جزوه ی دکتر سعیدی پور پیش رفتم
مشکلم خوندن کتابای آقای گلابچی بود ک با برنامه ای که نسرین جان گذاشتن برامون پیش دارم میرم که واقعا مفید بوده برام و همینجا ازش تشکر و قدردانی می کنم :smile:
زبان رو هم پارسال کلاسای دکتر آموخته رو رفتم و از زیر صفر اومدم بالاتر ولی باید همچنان تلاش کنمو لغت رو خوب بخونم ولی همچنان برای فن مشکل دارم اونم حجم بالای کتاباس !فعلا دارم 4تا کتاب رو میخونم:(
تاریخ رو هم نمیدونم چطور بخونم اصلا چون یادم نمی مونه!

nasrin_arch

عضو جدید
سلام دوست عزیزم
من قسمت دوم برنامه رو دیدم خیلی خوشم امد و شروع کردم به خوندن مبحث کابل ها
بنظرم این 110 قسمت خیلی مفید میتونه باشه اگه بخواییم از دست بدیم فرصت خوب خوندن و از دست میدیم
بنظر من این برنامه 110 قسمتی رو کسی نمیشناسه برای همین خواهان نداره
اگه یکم بگذره مطمعنم که خیلی از دوستان استقبال میکنن....

سلام سلام

تینا جان اگر با برنامه 110 پیش میری براتون میفرستم
روی چشمم

nasrin_arch

عضو جدید
سلام.
قسمتهای بعدی از برنامه رو دیگه نمیذارید؟ :cry: ولی من با این برنامه ای که شما می نویسید میخونم.هر بار که میام و پست های شمارو می بینم کلی انرژی میگیرم و امیدوار میشم

سلام ویژه
چشم . با برنامه 110 پیش میریم عزیزم

nasrin_arch

عضو جدید
سلام
من برای قسمت اول برنامه یعنی تعیین عکس العمل های تکیه گاهی و تجزیه ی نیروها و کلا مسائل استاتیک مشکلی ندارم خدارو شکر و با جزوه ی دکتر سعیدی پور پیش رفتم
مشکلم خوندن کتابای آقای گلابچی بود ک با برنامه ای که نسرین جان گذاشتن برامون پیش دارم میرم که واقعا مفید بوده برام و همینجا ازش تشکر و قدردانی می کنم :smile:
زبان رو هم پارسال کلاسای دکتر آموخته رو رفتم و از زیر صفر اومدم بالاتر ولی باید همچنان تلاش کنمو لغت رو خوب بخونم ولی همچنان برای فن مشکل دارم اونم حجم بالای کتاباس !فعلا دارم 4تا کتاب رو میخونم:(

سلام دوست خوب
روی چشمم
برنامه رو ادامه میدیم
به امید خدا
راستی ممنون میشم راجع به زبان و چیزایی که از استادتون به دست اوردین صحبت کنید

آخرین ویرایش:

linoo

عضو جدید
سلام
برنامه ی نسرین رو یکی واسم میزاره؟

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
سلام.ببینین فن، حجم کتاباش بالاس ولی مثه تاریخ نیس. مثلا کتاب درک رفتار سازه ها و مبانی سازه برای معماران 70 درصد مطالبشون مثه همه.تازه خیلی هم کتابای روون و آسونی هستن.شما از الان کلی وقت دارین فقط باید درست و حسابی و منظم بخونین و تایم برای مرور بذارین. از اونجایی هم که کار نشد نداره خوندن و یادگیری تاریخ هم راه داره. یکیش لایتنر کردنشه. یکیش مروره، یکیش خلاصه نویسیه و...

منتظر ناشناس

عضو جدید
سلام دوست خوب
روی چشمم
برنامه رو ادامه میدیم
به امید خدا
راستی ممنون میشم راجع به زبان و چیزایی که از استادتون به دست اوردین صحبت کنید

مرسی عزیزم خدا خیرت بده
راستش زبان رو دکتر آموخته با روش گشتار درس میدن و کلا سیستمش با چیزی که تا حالا خوندیم تو مدرسه و دانشگاه متفاوته ولی یه سری از مباحث مث قواعد حروف اضافه و نحوه ی زدن تستای درک مطلب و کلا هرچی که مشترکه رو اینجا قرار میدم

برنامه ی نسرین رو یکی واسم میزاره؟

بفرمایید
قسمت اول
http://s4.picofile.com/file/81789715..._110_.pdf.html
قسمت دوم
سلام.ببینین فن، حجم کتاباش بالاس ولی مثه تاریخ نیس. مثلا کتاب درک رفتار سازه ها و مبانی سازه برای معماران 70 درصد مطالبشون مثه همه.تازه خیلی هم کتابای روون و آسونی هستن.شما از الان کلی وقت دارین فقط باید درست و حسابی و منظم بخونین و تایم برای مرور بذارین. از اونجایی هم که کار نشد نداره خوندن و یادگیری تاریخ هم راه داره. یکیش لایتنر کردنشه. یکیش مروره، یکیش خلاصه نویسیه و...

ممنون آرزویا جان:gol:

فاطیما8

عضو جدید
سلام بچه ها من کتابایی ک دارمو با 40 درصد تخفیف میفروشم کتاب زبان زیر ذره بین رو هم دارم بعلاوه جزوه ایستایی طباطبایی 4جلدی و کتابهای گلابچی و کتابهای تاریخ بانی مسعود و پیرنیا و ....درک علی عسگری و ...
اگه خواستین پی ام بدین...ممنون

nasrin_arch

عضو جدید
سلام سلام

سوال انتخابی از قسمت اول و دوم / بخش سیستم های کابلی

تفاوت اصلی پل های معلق معمولی با پل های معلق خودمهار کننده در چیست و این تفاوت باعث چه تغییراتی در نوع نیروهای تحمل شده توسط پل ها خواهد شد ؟

tina92

عضو جدید
سلام سلام

تفاوت اصلی پل های معلق معمولی با پل های معلق خودمهار کننده در چیست و این تفاوت باعث چه تغییراتی در نوع نیروهای تحمل شده توسط پل ها خواهد شد ؟

سلام
سوال خیلی خوبیه چون من کتاب سازه در معماری رو که خوندم تنها جایی که زیاد متوجه نشدم همین قسمت بود.
البته اینم بگم که هنوز کتاب درک رفتار سازه ها رو نخوندم
ولی با این حال اون چیزی رو که متوجه شدم و میگم تا اگه اشکالی هم داشتم بهم بگید...

در پلهای معلق خرپاهای تقویت کننده معمولا در جهت محور پل سخت هستند اما نسبت به جهت عرضی سختی کمتری دارند.
در پلهای معلق مدرن از سیمهای مهار تقویت کننده استفاده شده و برای افزایش سختی خمشی و پیچشی سطح مقطع سواره رو استفاده میشود که همان پل معلق مهار شده با کابل است که کابل ها نقش مضاعف تحمل خرپا و نیز پایدار کردن ان را برعهده دارد.
فشار در برجها و خمش در خرپاها، و برش در بلوک های مهارکننده برای پایداری و مقاومت کششی کابل های پل معلق ضروری هستند.
در پلهای خود مهار کننده کابلها به انتهای خرپاهای تقویت کننده مهار شده اندو انها را تحت فشار قرار میدهد. درحالی که انتهای خرپا به پایه های پل مهار شده تا واکنشهای رو به پایین انجام بدهد.

منتظر ناشناس

عضو جدید
سلام سلام

سلام ممنون بابت سوالت
منم فقط کتاب سازه در معماری رو خوندم و اینطور متوجه شدم که پل معلق خودمهار کننده چون انتهای کابل توسط انتهای خرپاها مهار میشه خرپا علاوه بر خمش فشار رو هم تحمل میکنه

nasrin_arch

عضو جدید
سلام سلام
افرین تینا و منتظر ناشناس
بچه ها بیاین اینجوری از هم سوال بپرسیم و با هم بحث کنیم
چرا اینقدر تنبلید اخه ؟
هر کس هرچقدر میخونه بیاد از همون مطالبی که خونده سوالای خوب طرح کنه
توضیح سوالمو براتون در قالب یک فایل که امادش کردم اینجا میذارم

http://s6.picofile.com/file/8183017342/1.pdf.html

منتظر ناشناس

عضو جدید
سلام سلام

افرین تینا و منتظر ناشناس

بچه ها بیاین اینجوری از هم سوال بپرسیم و با هم بحث کنیم

چرا اینقدر تنبلید اخه ؟

هر کس هرچقدر میخونه بیاد از همون مطالبی که خونده سوالای خوب طرح کنه

توضیح سوالمو براتون در قالب یک فایل که امادش کردم اینجا میذارم

http://s6.picofile.com/file/8183017342/1.pdf.html

نسرین جان من فرزانه ام :)
واقعا مرسی هم بابت سوال هم جواب کاملی که قرار دادی :gol::gol::gol:

بلوک های مهاری در پل های معلق از چه طریقی باعث خنثی شدن رانش رو به داخل کابل های اصلی می شوند ؟

3 بار در کنکور مطرح شده است

این بلوکها از جنس بتن مسلح هستن و ازطریق نیروی وزنشون و واکنش زمین سنگی که در اون قرار دارن در برابر نیروی کشش کابل مقاومت می کنن

nasrin_arch

عضو جدید
نسرین جان من فرزانه ام :)
واقعا مرسی هم بابت سوال هم جواب کاملی که قرار دادی :gol::gol::gol:

این بلوکها از جنس بتن مسلح هستن و ازطریق نیروی وزنشون و واکنش زمین سنگی که در اون قرار دارن در برابر نیروی کشش کابل مقاومت می کنن

سلام سلام
خوبی فرزانه جان؟
افرین . درست بود جوابت
کاش دوستامون بیشتر و بیشتر بشه
بحث و ارائه سوال خیلی برامون مفید خواهد بود

وضعیت
موضوع بسته شده است.