⑤⑨ مطالعه گروهی کنکور کارشناسی ارشد معماری 95

وضعیت
موضوع بسته شده است.

حامد ایرانشاهی

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان من پارسال یه ذره شاید دیر عضو شدم ولی امسال از اولش هستم...
امسال مثل اینکه رقابت بهتره از بعد عید تا حالا 60 نفر تا حالا مشاوره اومدن پیشم...
امیدوارم بتونم کمک کنم...

به نظر من از الان برای تاریخ و زبان عمومی شروع کنید..چون خیلی حجیم هستن و مهم...

حامد ایرانشاهی

عضو جدید
کاربر ممتاز
یه لیست آماده کردم واسه نمایشگاه کتاب که بچه ها بخرن این کتابارو

منابع پیشنهادی برای خرید جهت آمادگی کنکور ارشد معماری
زبان عمومی و تخصصی:
فلش کارت زبان تخصصی آکادمی تخصصی معماری
کتاب لغات ضروری تافل
زبان ارشد زیر ذره بین (انتشارات نگاه دانش)
فن ساختمان:
درک رفتار سازه ها. دکتر گلابچی (انتشارات دانشگاه تهران)
سازه در معماری. دکترگلابچی (انتشارات دانشگاه تهران)
تاسیسات مکانیکی برای دانشجویان معماری. سلطان دوست (انتشارات یزدا)
مبانی فیزیک ساختمان۲ تنظیم شرایط محیطی. قیابکلو (انتشارات جهاد دانشگاهی امیرکبیر)
تاریخ معماری ایران و جهان:
هنر در گذر زمان. هلن گاردنر (انتشارات نگاه)
معماری غرب ریشه ها و مفاهیم. امیر بانی مسعود (انتشارات هنر و معماری قرن)
سبک شناسی معماری ایرانی. مرحوم کریم پیرنیا (انتشارات سروش دانش)
آشنایی با معماری معاصر از شرق تا غرب. حامد کامل نیا (انتشارات علم معماری)
درک عمومی معماری:
فیلم آموزشی پرسپکتیو سایه و انعکاس. مهندس ایرانشاهی
مشق معماری. دکتر عیسی حجت (انتشارات دانشگاه تهران)
مبادی سواد بصری. دولیس آدونیس (انتشارات سروش)
بررسی اقلیمی ابنیه سنتی ایران. وحید قبادیان (انتشارات دانشگاه تهران)
برنامه دهی معماری: مدیریت اطلاعات برای طراحی. دکتر سید امیرسعید محمودی (انتشارات دانشگاه تهران)
درک عمومی معماری منظر:
باغ های ایرانی. غلامرضا نعیما (انتشارات پیام)
طراحی باغ و احداث فضای سبز. غزاله روحانی (فرهنگ جامع)
باغهای ایرانی بازتابی از بهشت. منوچهر مقتدر (سازمان میراث فرهنگی)

حامد ایرانشاهی

عضو جدید
کاربر ممتاز
ه لیست آماده کردم واسه نمایشگاه کتاب که بچه ها بخرن این کتابارو

زبان عمومی و تخصصی:
کتاب لغات ضروری تافل
فن ساختمان:
مبانی فیزیک ساختمان۲ تنظیم شرایط محیطی. قیابکلو (انتشارات جهاد دانشگاهی امیرکبیر)
درک عمومی معماری:
برنامه دهی معماری: مدیریت اطلاعات برای طراحی. دکتر سید امیرسعید محمودی (انتشارات دانشگاه تهران)
درک عمومی معماری منظر:

البته اگر سوالی داشتید باز بپرسید در مورد هر درس

amir-21

عضو

زبان عمومی و تخصصی:
کتاب لغات ضروری تافل
فن ساختمان:
درک عمومی معماری:
درک عمومی معماری منظر:
سلام مهندس
من سردرگمم هنوز نمیدونم باید چه منابعی رو باید بخونم...ممنون میشم منابع کلی رو برامون بنویسید

!طلوع!

عضو جدید

زبان عمومی و تخصصی:
کتاب لغات ضروری تافل
فن ساختمان:
درک عمومی معماری:
درک عمومی معماری منظر:

سلام جناب ایرانشاهی عزیز
ممنون از مطالب و مشاوره های مفید و دلسوزانتون
واسه درک عمومی کتاب اقای علی عسگری(انتشارات عصرکنکاش) رو توصیه نمیکنید؟
همچنین برای منظر پارادایم های خانم شاهچراغی؟ واینکه کتاب هنر در گذر زمان با توجه به حجم و قیمتش به نظرتون ضروریه خونده بشه یا همون کتاب جهان اقای زارعی و بانی مسعود کفایت میکنه؟

یه سوال دیگه هم از خدمتتون داشتم اینکه با خوندن کتاب معماری ایرانی غلامحسین معماریان ایا لازمه کتاب معماری اسلامی استاد پیرنیا هم خونده بشه؟چون با بررسی که کردم معماری ایرانی خیلی کامل تر بود و مطالب کتاب پیرنیارو پوشش میداد.نظر شما چیه

ممنون از حضورتون

حامد ایرانشاهی

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام جناب ایرانشاهی عزیز
ممنون از مطالب و مشاوره های مفید و دلسوزانتون
واسه درک عمومی کتاب اقای علی عسگری(انتشارات عصرکنکاش) رو توصیه نمیکنید؟
همچنین برای منظر پارادایم های خانم شاهچراغی؟ واینکه کتاب هنر در گذر زمان با توجه به حجم و قیمتش به نظرتون ضروریه خونده بشه یا همون کتاب جهان اقای زارعی و بانی مسعود کفایت میکنه؟

یه سوال دیگه هم از خدمتتون داشتم اینکه با خوندن کتاب معماری ایرانی غلامحسین معماریان ایا لازمه کتاب معماری اسلامی استاد پیرنیا هم خونده بشه؟چون با بررسی که کردم معماری ایرانی خیلی کامل تر بود و مطالب کتاب پیرنیارو پوشش میداد.نظر شما چیه

ممنون از حضورتون

سلام کتاب آقای عسگری هم مفیده ولی کتاب هایی که تولیست منابع خریدنی گفتم هم اضافه کنید که شانستون برای این درس بیشتر شه.. بطور کلی این درس زیاد قابل سرمایه گذاری نیست. و انرژی رو رو فن و زبان و تاریخ بزار..
در مورد هنر در کذر زمان ایشالا امسال همه این کتاب بسیار عالی رو بخونیم چون بسیار نثر عالی و زیبایی داره و در ضمن خیلی بهتر میتونید وقایع تاریخی و فکری رو با معماری زمانش انطباق بدید..
در مورد حجمش.... چون خیلی از حجم کتاب در مورد هنر و مجسمه سازی هست با حذف اونا قسمت قابل مطالعه 1.5 برابر کتاب زارعی هست که بسیار بسیار ارزش این وقت رو داره...
در مورد کتاب هم .. کتاب مرحوم پیر نیا منبع نیست یعنی ازش سوال نمی اد... بلکه برای یادگیری می خونیمش... منبع جزوات و صدای کلاس دکتر متدین هست... پس میتونی اون کارو بکنی..
امیدوارم مفید باشه براتون..

linoo

عضو جدید
سلام کتاب آقای عسگری هم مفیده ولی کتاب هایی که تولیست منابع خریدنی گفتم هم اضافه کنید که شانستون برای این درس بیشتر شه.. بطور کلی این درس زیاد قابل سرمایه گذاری نیست. و انرژی رو رو فن و زبان و تاریخ بزار..
در مورد هنر در کذر زمان ایشالا امسال همه این کتاب بسیار عالی رو بخونیم چون بسیار نثر عالی و زیبایی داره و در ضمن خیلی بهتر میتونید وقایع تاریخی و فکری رو با معماری زمانش انطباق بدید..
در مورد حجمش.... چون خیلی از حجم کتاب در مورد هنر و مجسمه سازی هست با حذف اونا قسمت قابل مطالعه 1.5 برابر کتاب زارعی هست که بسیار بسیار ارزش این وقت رو داره...
در مورد کتاب هم .. کتاب مرحوم پیر نیا منبع نیست یعنی ازش سوال نمی اد... بلکه برای یادگیری می خونیمش... منبع جزوات و صدای کلاس دکتر متدین هست... پس میتونی اون کارو بکنی..

میشه قسمت حذفیات کتاب (هنر در گذر زمان) رو بگین؟ کتاب من قدیمی هست، همین خوبه ؟

mcqueen

عضو جدید

سلام
کتاب های یوسف کیانی چی؟
معماری اسلامیش رو بخونیم ناقصه؟

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
هنر در گذر زمان الان سرچ کردم نوشته 92 تومن!!!!!!!!!!!!!!!

حامد ایرانشاهی

عضو جدید
کاربر ممتاز
میشه قسمت حذفیات کتاب (هنر در گذر زمان) رو بگین؟ کتاب من قدیمی هست، همین خوبه ؟

سلام دقیقا شماره صفحه نمیتونم بگم
اما کاملا تو کتاب مشخصه..
هر فصل رو اول مقذمه رو بخون بعد برو سراغ قسمتی که با تیتر معماری شروع شده..

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
استثنا بین کتاب ها ارزش رو داره..

واقعا آقای ایرانشاهی؟من کتاب بانی مسعود رو دارم ولی زارعی رو نه، این کتابی که معرفی کردین رو هم ندارم.ولی خب اگه میگین ارزش دراه خوندنش بهتره بخرم.منتهی اگه زود شروع کردم;)

حامد ایرانشاهی

عضو جدید
کاربر ممتاز
واقعا آقای ایرانشاهی؟من کتاب بانی مسعود رو دارم ولی زارعی رو نه، این کتابی که معرفی کردین رو هم ندارم.ولی خب اگه میگین ارزش دراه خوندنش بهتره بخرم.منتهی اگه زود شروع کردم;)
بله البته اگر کسی از اخر تابستان شروع کنه شاید بگیم که نخونه هلن گاردنر رو ولی الان واقعا مفیده..
امشب یه مطلب در مورد نحوه ی مطالعه درست تاریخ هم می گم..

آخرین ویرایش:

!طلوع!

عضو جدید
سلام
اقای ایرانشاهی به نظرتون وقت گذاشتن روی معماری معاصر ایران و خوندن کتاب با توجه به تعداد سوالی که ازش میاد معقوله؟
بین کتاب معماری معاصر ایران اقای بانی مسعود و دکتر قبادیان کدوم رو پیشنهاد میکنید. اگه اشتباه نکنم سوالات معاصرایران امسال از کتاب اقای قبادیان مطرح شده بود(هر دو کتاب رو بررسی کردم). با این وجود شما واسه این مبحث خوندن کتاب رو پیشنهاد میکنید یا جزوات موسسات؟
ممنون

حامد ایرانشاهی

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
اقای ایرانشاهی به نظرتون وقت گذاشتن روی معماری معاصر ایران و خوندن کتاب با توجه به تعداد سوالی که ازش میاد معقوله؟
بین کتاب معماری معاصر ایران اقای بانی مسعود و دکتر قبادیان کدوم رو پیشنهاد میکنید. اگه اشتباه نکنم سوالات معاصرایران امسال از کتاب اقای قبادیان مطرح شده بود(هر دو کتاب رو بررسی کردم). با این وجود شما واسه این مبحث خوندن کتاب رو پیشنهاد میکنید یا جزوات موسسات؟
ممنون

سلام کتاب دکتر قبادیان و جزوه اساتید یک کار و انجام میدن اونم دسته بندی و آشنایی کلی با مباحث معماری معاصر..
اما کتاب بانی مسعود و کتاب حامد کامل نیا کتاب های خوبی هستن..
کتاب کامل نیا تا حدی میشه گفت چون خودشون طراح هستن خوبه و کتاب اقای بانی مسعود چون خیلی زیبا توضیج دادن خوبه...
خیلی خیلی مهم هست که شرایط هم در نظر بگیرید یعنی هر کسی با توجه به زمانی که داره و پایه علمی که داره باید منبع رو انتخاب کنه متن اول لیست منابع رو بخونید.. ما اعتقاد به سطح بندی منابع داریم.. یعنی همه قرار نیست به یک اندازه کتاب بخونن..

tina92

عضو جدید
سلام دوستان تقریبا روزی چند ساعت درس میخونید؟
منکه بیشتر از یکی دو ساعت نمیخونم. میترسم چند ماه دیگه خسته بشم. میخوام بیشتر انرژی مو برای چند ماه دیگه بزارم.
از کدوم کتابا شروع کردین؟

حامد ایرانشاهی

عضو جدید
کاربر ممتاز
اقای ایرانشاهی یعنی برای دروس فنی از الان شروع نکنیم؟

سلام فن ساختمان چون بیشتر نیاز به جزوه داره از اول تابستون هم شروع بشه مشکلی نیست..
درس های مهم و حجیم تاریخ و زبان عمومی رو شروع کن کم کم سراغ بقیه میریم..
ساعت درس خوندن زیاد یا کم هم بستگی به انرژی همون روز داره اگر کشش داری بخون اگر نه نخون.. ولی سعی کن با هدف و انگیزه داشتنت انرژی تو زیاد کنی نه اینکه بصورت کاذب ساعت رو بالا ببری..

mcqueen

عضو جدید
دوستان غیر از کتب ارشد اگه کتاب خوبی راجع به معماری و طراحی داخلی می شناسید معرفی کنید.برم نمایشگاه...

!طلوع!

عضو جدید
دوستان غیر از کتب ارشد اگه کتاب خوبی راجع به معماری و طراحی داخلی می شناسید معرفی کنید.برم نمایشگاه...

سلام. خارج از مباحث ارشد این کتاب ها بنظم واسه هر دانشجویی مفیده

معماری و راز جاودانگی انتشارات دانشگاه شهیدبهشتی
طراحان چگونه می اندیشند. ترجمه دکتر ندیمی
زیبایی شناسی ترجمه جهانشاه پاکزاد. انتشارات دانشگاه بهشتی
مفاهیم پایه در معماری. ترجمه محمد احمدی نژاد. نشر خاک
سنت و بدعت در اموزش معماری. عیسی حجت. انتشارات دانشگاه تهران
از فرم تا مکان سیمون ایوازیان.انتشارات دانشگاه تهران

آخرین ویرایش:

atrali

کارشناس ارشد مدیریت پروژه
کاربر ممتاز
با سلام خدمت دوستان عزیز

انشالله که پر انرژی و شاداب مثل روزهای اغاز پیش برید

راستش جایی که مهندس ایرانشاهی عزیز هستند دیگه صحبت های ما بی ادبی....امسال هم مثل پارسال با بزرگواری و صبر و اطلاعات گرانبهاشون در کنار بچه ها هستند....دوستان پارسال واقعا ایشون زحمت زیادی کشیدند و هر کمکی از دستشون بر میومد دریغ نکردن....از همینجا خدا قوت میگم بهشون

من متقاضی هنرهای ساخت بودم و اگه ایشالله قسمت باشه بعد اعلام نتایج در خدمت دوستان هنرهای ساخت هستم و ایشالله بتونم تجربیات اندکم رو در اختیار دوستان قرار بدم و مفید باشم

در اخر هم ولادت حضرت علی و روز مرد رو تبریک میگم....و از مدیریت و بچه هایی که کمک میکنن این سایت پربارتر بشه تشکر میکنم

حامد ایرانشاهی

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام خدمت دوستان عزیز

انشالله که پر انرژی و شاداب مثل روزهای اغاز پیش برید

راستش جایی که مهندس ایرانشاهی عزیز هستند دیگه صحبت های ما بی ادبی....امسال هم مثل پارسال با بزرگواری و صبر و اطلاعات گرانبهاشون در کنار بچه ها هستند....دوستان پارسال واقعا ایشون زحمت زیادی کشیدند و هر کمکی از دستشون بر میومد دریغ نکردن....از همینجا خدا قوت میگم بهشون

من متقاضی هنرهای ساخت بودم و اگه ایشالله قسمت باشه بعد اعلام نتایج در خدمت دوستان هنرهای ساخت هستم و ایشالله بتونم تجربیات اندکم رو در اختیار دوستان قرار بدم و مفید باشم

در اخر هم ولادت حضرت علی و روز مرد رو تبریک میگم....و از مدیریت و بچه هایی که کمک میکنن این سایت پربارتر بشه تشکر میکنم

واقعا ممنون
لطف دارید.. ایشالا که قبول می شید و کمک دوستان می کنید..

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
واقعا ممنون
لطف دارید.. ایشالا که قبول می شید و کمک دوستان می کنید..
آقای ایرانشاهی خوب هستین؟:gol::gol:
می خواستم بپرسم من از 11 خرداد دشروع کنم اوکیه؟یا دیر شده؟راستش قصد داشتم از عید شروع کنم، استارتم زدم ولی چون هم پایان نامه دارم، هم طرح و کارآموزی و یکی دو تا واحد عمومی،نخواستم یه طوری بشه که از اینجا مونده از اونجا رونده بشم.گفتم اردیبهشت کلا فوکوس کنم رو دانشگام، تا 10 خرداد و اینا هم امتحاناتم تموم میشه، بعدش کامل تمرکز کنم رو ارشد.خوبه به نظرتون؟
شرمندم...یه سوال دیگم دارم خدمتتون...من می خوام بخش حلیات ایستائی رو کلا بذارم کنار،( تئوری این مباحث رو کامل می تونم درک کنم) کلا پارسال هر روز دو، سه ساعت وقت گذاشتم آخرشم شد هیچی!!!میدونین؟یه جورایی سوالای آسون رو جواب میدم ولی تو سوالای متوسط رو به بالا هنگ می کنم. نمیشه اون سه ساعت و بذارم برا درسی که مطمئنم اگه روش وقت بذارم نتیجه میگیرم؟مثه زبان، تاریخ یا درک؟یا حتی کتابای آقای گلابچی؟

وضعیت
موضوع بسته شده است.