یک راز ...قانون جاذبه را به کار ببریم!!حتی شما!!

یک راز ...قانون جاذبه را به کار ببریم!!حتی شما!!

• بله

رای: 556 90.7%
  • خیر

رای: 29 4.7%
  • در مورد آن اطلاعی ندارم.

رای: 28 4.6%

• مجموع رای دهندگان
    613
  • نظرسنجی بسته .

Setayesh

مدیر تالار کتابخانه الکترونیکی
مدیر تالار
من قکر نمی کنم این تفکر مثبت واسه همه چی جواب بده.مثلا برای درمان بعضی از بیماریها..منظورم بیماریهای خطرناکه....(بیماریهای کشنده)
پس واسه همه چی ، نمی شه ازش استفاده کرد درسته؟؟؟؟

اتفاقا برعکس.فکر کنم دقیقا همینجاست که جواب میده جایی که با مسائل پزشکی و تئوری هاش جور درنمیاد.افراد زیادی هستند که از این طریق با بسیاری از بیماری ها مثل سرطان مبارزه کردن.در حالی که دکترها جوابشون کرده بودن.:gol:

saraaa

عضو جدید
کاربر ممتاز
چرا سارا جون جواب میده.ضمیر ناخودآگاه تخیل و واقعیت رو از هم تشخیص نمیده.وقتی ما راجع به هر موضوعی تفکر مثبت میکنیم و این کار رو تکرار کنیم توی ضمیر ناخودآگاهمون میشینه و وقتی ضمیر نا خودآگاه چیزی رو ثبت کنه اون فکر اتفاق میافته.اصلا یکی از روشهای درمان همین تفکر مثبته.البته به قول آقا امید تخیل همراه با باور نه ناباوری;)
ضمیر نا خودآگاه من یه نفر ، زورش به فکرای منفی دیگران می رسه؟؟اونم برای خوب شدن کسی که یه بیماری جدی داره؟؟؟
همین تخیل همراه با باور سخته دیگه...وقتی آدم چیزای دیگه بشنوه و تو دلش ترس باشه، چطور می تونه تخیل همراه با باور داشته باشه

saraaa

عضو جدید
کاربر ممتاز
اتفاقا برعکس.فکر کنم دقیقا همینجاست که جواب میده جایی که با مسائل پزشکی و تئوری هاش جور درنمیاد.افراد زیادی هستند که از این طریق با بسیاری از بیماری ها مثل سرطان مبارزه کردن.در حالی که دکترها جوابشون کرده بودن.:gol:
اتفاقا منظور من دقیقا همین بیماری سرطان بود!!!!!!!!!!!

feshfeshe

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
راستش يه مدتيه نيومدم... به خاطر لطف خيلي زياد فشفشه‌ي

اميدوارم تاپيك به روزاي قشنگ سابقش برگرده... حتي بهتر و قشنگتر از اون روزا..... :gol::gol:

سلام به دوست عزیز و گرامی m2002k
خیلی خوشحالیم که شما رو بعنوان یه فعال جذبی بازهم در کنار خود داریم.
دوست عزیز شرایط شما رو همه تجربه کردن و موضوعی که بسیار مهمه مدیریت ما در زمان بحران هستش که شکر خدا همگی این قانون رو یاد گرفتیم.
دریافت انرژی از طریق چاکراهها میسره و این چاکراها ف یلترینگ ندارن این ما هستیم که باید برای ورود انرژی منفی به خود بن بستی ایجاد کنیم همونطور که دوست عزیزمون فاطیما خانم در موردش توضیحات ابتدایی رو دادن اگه یادتون باشه.
اما همه شنیدیم حرف که از دل باشه به دل هم میشنه و تنها حرفی که با قدرت و ایمان همراه باشه این خصوصیت رو داره. ما ملت حرفیم متاسفانه و همیشه حرفمون با عملمون یکی نیست داستان توبه کردن واعمالمون یه نمونه اشه.
دوست عزیز میخوام یه جمله بهتون هدیه بدم: زندگی آهنگ جاری بود
نه
موفق باشید
;):gol::gol:;)

feshfeshe

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام و درود بر ستایش خانم گرامی
دوست گرامی این خانم محترم فقط یه خواسته داشته در حقیقت! همه ی ما بعد از اینکه اهدافمون رو به هر شکلی انتخاب میکنیم باید از صافی بگذرونیمش و در نهایت خودمون رو تو موقعیتش قرار بدیم خب این خانم حتما نباید تو خیابون به سرچ بپردازه می تونه با ادامه دادن زندگیش منتظر این قضیه باشه. کناره گیری این خانم و از طرفی فعالیت نکردنشون نتیجه اش افسردگی بوده!!!
حرف آقای رابینز هم بسیار درست بوده حالا نظر شما چیه؟

اما بابت مقاومت درونی که همون قفل ذهنیه، بیشتر آدمها بواسطه نداشتن انگیزه و منفی بافی ها و احساس رضایت از زندگی خودشون یا فقط تصمیم لحظه ای و حرکتهای لحظه ای و سرد شدن بعد از اولین شکست تمام این ها باوری میسازه که این باور یا همون آیینه ای درونی تماما منتقل میشه به دنیای بیرونی ما.
نظر بقیه دوستان؟!

feshfeshe

عضو جدید
کاربر ممتاز
  • من فکر میکنم خیلی چیزا ممکنه باعث نرسیدن ایشون به خواستشون شده باشه.مثلا ایشون به نتیجه کار وابسته ذهنی نداشته باشی.ایشون شاید این قسمت رو رعایت نکردن . ;)

درود بر شما دوست و همراه گرامی
دوست عزیز از مطلب بسیار مهمتون سپاسگذاریم
بله همیشه خواستن باعث ایجاد ترس میشه(نکنه که نرسم)(اخه چه جوری میشه)(امکان نداره)
و....
آقای حلت میگه برای رسیدن به اهدافمون یا همون تجسم خلاق باید از 4 مرحله بگذریم:
1.اهدافتون رو با تاریخی که میخواید بهش برسید بنویسید: من 600 میلیون دلار در سن 42 سالگی دارم....
2. ساختن فیلم 30 ثانیه ایی که به هدفمون رسیدیم.
3. خودمون رو لایق آرزوها و اهدافمون بدونیم.
4.اهداف و آرزوهامون رو به خدا بسپاریم و رهایش کنیم.

دوستان گرامی میشه با استفاده کردن از این فرمول به اهدافمون برسیم.
من آن موجم که آرامش ندارم;):gol::gol:;)

feshfeshe

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام از محبتتون ممنون.:gol::gol:
امیدوارم بتونم عضو پرانرژیی برای باشگاه باشم و معتقدم که اگه ((ترشی نخوریم یه چیزی میشیم)) به دور از شوخی (موفقیت از ان کسانی است که خودشان سرنوشتشان را رقم می زنند ومنتظر هیچکس نمی مانند حتی خدا !) من تاپیکاتونو خوندم همشون خیلی جالب بود و جای قدردانی و تشکر داره ولی هر چی گشتم در مورد اصلی ترین و بنیادی ترین موضوع زندگی بشر چیزی پیدا نکردم.
موافقید;) مطرحش کنم و با هم بحث جذابی رو شروع کنیم؟
اینو بدونید خارج از حیطه ی جذب نخواهد بود.

دوست گرامی تمام جمله اتون زیبا بود به غیر از دو کلمه اخرش
(موفقیت از ان کسانی است که خودشان سرنوشتشان را رقم می زنند ومنتظر هیچکس نمی مانند حتی خدا !)
سرنوشت ما بدست خودمان است و این بسته به ماست که باهاش چه کنیم
دوست گرامی خیلی خوشحال میشیم که مطرح کنی ما همگی عشقمون بحثه!!

feshfeshe

عضو جدید
کاربر ممتاز
روز شنبه
آیا میدانی که برای رشد یافتن باید اول خاک شدن را تمرین کرد؟

روز جمعه
در قطرات باران رمزی است که باید به آن گوش کنیم.الفبای ترنم رود است.اگر گوش کنیم قادیرم که لایق فردوس باشیم و از آن لذت ببریم.زیا در بهشت نهرها جاری است.
پس فهمیدم
خشم،طوفان،انهدام ،آتشفشان ،آرامش ،شب ،قهر ،خورشید در یک بعدظهر پاییز، شادی آسمان بعد از یک بارش بهاری ،حسرت میوه شدن یک شکوفه و همه ویژگی های رشد و تعالی که در کاینات میبینیم در آدم تجلی دارد و همین باعث خشم شیطان شده است.
حرص ، طمع ،حسادت ، کینه ......... در طبیعت انسان نیست.

درود بر شما دوست گرامی
خیلی زیبا بود ممنون
موفق باشی

Setayesh

مدیر تالار
ضمیر نا خودآگاه من یه نفر ، زورش به فکرای منفی دیگران می رسه؟؟اونم برای خوب شدن کسی که یه بیماری جدی داره؟؟؟
همین تخیل همراه با باور سخته دیگه...وقتی آدم چیزای دیگه بشنوه و تو دلش ترس باشه، چطور می تونه تخیل همراه با باور داشته باشه

سارا جون،تو دقیقا داری تمام مانع هارو یکی یکی میگی،
ترس!!!!فکر کنم بدترینشه!
اینو باور کن که:

"هیچ چیز غیر ممکن نیست."

Setayesh

مدیر تالار
دوست گرامی تمام جمله اتون زیبا بود به غیر از دو کلمه اخرش
(موفقیت از ان کسانی است که خودشان سرنوشتشان را رقم می زنند ومنتظر هیچکس نمی مانند حتی خدا !)

جالبه.من اصلا دقت نکرده بودم.
منم با این جمله منهای دو کلمه آخرش موافقم!;)
فکر نمی کنم بدون خدا بشه کاری انجام داد!
:gol:

kurosh parsa

عضو جدید
..........

..........

دوست گرامی تمام جمله اتون زیبا بود به غیر از دو کلمه اخرش(موفقیت از ان کسانی است که خودشان سرنوشتشان را رقم می زنند ومنتظر هیچکس نمی مانند حتی خدا !)
سرنوشت ما بدست خودمان است و این بسته به ماست که باهاش چه کنیم
دوست گرامی خیلی خوشحال میشیم که مطرح کنی ما همگی عشقمون بحثه!!

جالبه.من اصلا دقت نکرده بودم.
منم با این جمله منهای دو کلمه آخرش موافقم!;)
فکر نمی کنم بدون خدا بشه کاری انجام داد!:gol:
سلام به دوستان عزیزم آقای فشفشه:gol::gol: وستایش خانوم:gol::gol:
فکر میکنم دوستمون منظورش این بوده که انسانها به جای اینکه با تنبلی و کاهلی منتظر دریافت کمک از طرف دیگران ویا خداوند باشند بهتره قدم اول بردارن و تلاش کنند تا به اهدافشون برسن .جمله دوستمون منو یاد
صحبتهای دکتر آزمندیان انداخت که می گفت:(تا تو چیزی برای خود نخواهی خداوند هیچ چیزی برای تو نخواهد خواست.موفقیت از ان کسانی است که خودشان سرنوشتشان را رقم می زنند ومنتظر هیچکس نمی مانند حتی منتظر خدا هم نمی مانند !)و این هرگز به معنی نفی خدا و کنار گذاشتن او نیست.بلکه به معنی کنار گذاشتن تنبلی و بهانه جویی نسبت به خدا و تقدیرو سرنوشته که بدترین عادت ما ایرانی هاست.به این معنی که ما به جای تلاش و حرکت منتظر میمونیم تا خودش برامون یه کاری بکنه و در صورتی که کاری صورت نگیره میندازیم گردن تقدیر سرنوشت و خدا.
البته این برداشت من بود شاید حق با شما باشه .;):biggrin:

saraaa

عضو جدید
کاربر ممتاز
سارا جون،تو دقیقا داری تمام مانع هارو یکی یکی میگی،
ترس!!!!فکر کنم بدترینشه!
اینو باور کن که:
"هیچ چیز غیر ممکن نیست."
فکر کنم مهمترین کاری که باید انجام بدم اینه که با ترسم مقابله کنم....:)

sima.eng

عضو جدید
کاربر ممتاز
فکر کنم مهمترین کاری که باید انجام بدم اینه که با ترسم مقابله کنم....:)
آفرين دوست عزيز
منم شنيدم كسي رو كه با خوندن كتاب اسكاول شين موفق ميشه سرطانش رو شكست بده.
خودم نتونستم امتحانش كنم چون منم به اندازه كافي مطمئن نيستم. چون هنوز اعتقاد كافي ندارم. اميدوارم اين جا بتونيم ايمانمون رو قوي كنيم تا .....

باز بايستيد و ببينيد كه من خدا هستم.

واقعا اگر تو لحظات سخت يك لحظه وايستيم و توجه كنيم كه خدا رو داريم اونوقت ديگه هراسي از چيزي نخواهيم داشت.

nazliii

مدیر مهندسی برق مخابرات - متخصص نیمه هادی
وقتی با هر عملی شروع شوی و با هر عملی بمیری، زندگی تازه همیشه در رگ های توست.در این حالت هرگز تصمیمات عجولانه نمیگیری ، اقدامات شتابزده نخواهی کرد و کاری که از انجامش لذت نمیبری انتخاب نخواهی کرد.
همه چیز از نگاه من و تو شروع میشه.نگاه کردن به نقطه ای سفید در بطن تاریکی!این نقطه آگاهی توست.اون قدر بهش نگاه کن تا بزرگ و بزرگتر بشه و صفحه ذهن تورو پر کنه.در هر کلامی که میشنوی، در هر حرفی که بر زبا می آوری و در هر عملی که میخواهی به انجام برسونی ، اون نقطه سفید رو پیدا کن.

*afsane*

عضو جدید
سارا جان برای از بین بردن ترس باید باور رو قوی کرد .وقتی ما قدرت خودمونو باور نداشته باشیم ترس جای باور رو میگیره.در ضمن شاید باور اطرافیان من این باشه که من میافتم توی چاه وقتی باور خودم چیز دیگه باشه چی؟ اون شخصی که بیماره خودش باید خوشبین باشه.باور اون موثره.مگه فیلم راز رو ندیدی ؟اون خلبانی که فقط میتونست نفس بکشه .کدوم یک از پزشکا به علاجش خوشبین بودن؟ این باور خودش بود که خوبش کرد.ایشالله شفا پیدا میکنه شما تا میتونی بهش روحیه بده و براش دعا کن.

a_mhn

عضو جدید
دابوت
دابوت فني است كه از جديد ترين طرح ها و روش ها و يافته هاي علمي استفاده كرده است و هدف آن رساندن افراد به بالا ترين مراتب بازدهي و بهره وري مي باشد . اين فن كه به تازگي متولد شده است ، حاصل تلاش بسيار و مطالعات شبانه روزي ، تحقيقات ، تجارب و مطالعات موردي بسيار مي باشد كه در عمل خود را بخوبي نشان داده است .
در اين علم سعي شده است مجموعه تكنيكهايي ارايه شود كه توسط آن افراد بتوانند به خلاقيت ، تسلط بر خويشتن ، خود شكوفايي ، نبوغ ، خود شناسي ، خداشناسي و ... و نهايتا به پيروزي نهايي و بهروزي دست يابند . دابوت ، دانش ارتباطات ، سايكوسايبرنتيك ، تصاوير ذهني ، روانشناسي ورزش ، بهره وري ، آموزش و پرورش ، متافيزيك ، هيپنوتيزم و ... تشكيل مي دهد .
يكي از مشخصه هاي دابوت كه اين علم را از ديگر علوم موفقيت تميز مي دهد . نگاه همه جانبه اين علم به تمام ابعاد وجودي انسان و تواناييهاي بالقوه او مي باشد .
دابوت علمي است كه به ساختار ذهن افراد كار دارد.موفقيت و بهره وري ، خلاقيت و غنا همگي ساخته فكر و ذهن ماست . دابوت به ما كمك مي كند تا در كمترين زمان ممكن به چند و چون و روشاي رسيدن به نتايج دلخواه دست يابيم . از ديگر اهداف اين فن احوال مطلوب ، روحيه قوي ، رهايي از خاطرات بد ، انجام كارها به نحو درست ، تغيير صداي ملامت گر دروني به صداي دلنشين و دوستانه ، تغيير عادتهاي نامطلوب و آشنايي با نيروي كائنات و ... است .
دابوت معتقد است كه مي توان مغز را همانند يك كامپيوتر برنامه ريزي كرد و نتايجي از قبل تعيين شده گرفت . هر انساني بر اين باور است كه توانمنديهاي بالقوه گسترده اي دارد . با اين حال يكي از بزرگترين آرزوهاي بشر بطور خود آگاه يا ناخودآگاه كسب توانايي هاي لازم براي ايجاد تغيير و ساختن دنيايي مطلوب تر مي باشد .اگر واقع بينانه به آرزوها بنگريم متوجه مي شويم آرزوها چيزي نيستند مگر تمايلات به ايجاد تغيير كه اين امر مي تواند ميل به كسب ثروت ، ارتقاء درجه و... مي باشد . بايد بدانيد براي رسيدن به اين اهداف مجهز شدن به مهارتها و فنوني ويژه براي ايجاد تغيير در خود الزامي و حياتي است .
دابوت همچنين معتقد است : تنها به واسطه تغييرات فردي و بالا بردن بهره وري شخصي است كه مي توان زمينه تحولات اجتماعي و ملي را فراهم كرد . آشنايان به روش دابوت مي دانند چيزي به نام شكست وجود ندارد و هرلحظه را بايد فرصتي براي يادگيري و افزودن بر تجارب زندگي دانست .
اين علم يك ابزار موفقيت است كه در هرجايي مي تواند كاربرد داشته باشد و تك تك افراد مي توانند با اين استفاده از اين علم يك زندگي زيبا ، دلنشين و سراسر لذت را براي خود طراحي كنند .
اين علم بسيار مهيج و در عين حال پيچيده است و فنون آن اين امكان را به ما مي دهد كه ميزان بهره وري شخصي را به طرز عجيبي بالا ببريم و در حاليكه بدنبال اهداف خود هستيم از زندگي نهايت لذت را ببريم .
گاردنر مي گويد : انسان تا حصار اطراف خود را خراب نكند ، نمي داند كه زنداني بوده است ...
انديشه هاي بزرگ ، مردان و زنان بزرگ را بوجود مي آورد ، پس شما هم سعي كنيد بزرگ بينديشيد . اگر مي بينيد كه نمي توانيد خود را در عالي ترين و شگفت انگيزترين موقعيت هاي ممكن تصور كنيد و يا انديشه هايي از اين دست به سرتان مي آيد كه : من هرگز نمي توانم صاحب آن چيز شوم يا آن رويداد نمي تواند براي من پيش بيايد .
شايد لازم باشد كه به تصويريكه از خود در ذهن داريد ، بنگريد . تصويريكه از خود داريد ، يعني شيوه نگرش و احساسي كه به خويشتن داريد . اين تصوير معمولا پيچيده و چند جانبه است . براي آگاهي كامل از همه جنبه هاي آن در ساعات مختلف روز و در اوضاع و شرايط گوناگون ، از خود بپرسيد : اكنون چه احساسي نسبت به خود دارم ؟ و به تصاوير يا انديشه هايي كه به ذهنتان خطور مي كند توجه كنيد .
بايد سعي كنيم كه آن حالت عطش ،خواستن و آمادگي پذيرش را در خود بوجود آوريم . در اين صورت ما قادر خواهيم بود كه نيروهاي عظيم دروني خود را در راه رسيدن به هدف فعال سازيم .
اديسون مي گويد : اگر انسان از توانايي هاي خود اطلاع داشت ، جدا شگفت زده مي شد .
ما بايد بتوانيم حالت پذيرش را در ناخودآگاه خود بوجود آورده و آن را حفظ كنيم تا پايدار بماند . امروز همگان مي دانند كه انسان داراي دو ضمير خوداگاه و ناخوداگاه است . ضمير خوداگاه كارهاي روزمره ما را انجام مي دهد .ضمير ناخوداگاه كارهايي را انجام مي دهد كه احتياج به تصميم گيري ما ندارد . اين ضمير بسيار قوي بوده و كارهاي مشكل را انجام مي دهد . اگر توانايي انسان را به ديواري در تاريكي به طول و عرض 10 متر تشبيه كنيم و سپس با چراغ دستي كوچكي به اين ديوار نور بتابانيم ، تنها نقطه اي از آن ديوار قابل رويت خواهد بود . قسمت روشن را مي توانيم ضمير خوداگاه و فضاي وسيع و تاريك را ضمير ناخوداگاه انسان بناميم .
هدفتان را مشخص كنيد تا بدانيد به كدام سو بايد برويم :
مي خواهيم ببينيم چگونه مي توانيم نيروهاي ضمير ناخوداگاه را به فعل در آوريم . ضمير ناخوداگاه افكار ، تصاوير و كلام را نمي تواند از واقعيت تمييز دهد . يعني شما مي توانيد با كلام ، تصاوير ذهني و افكار خود ضمير ناخوداگاه را فريب دهيد . با اين روش هم مي توانيد آن حالت پذيرش و صلاحيت داشتن را در خود ايجاد كنيد و هم نيروهاي عظيم دروني را فعال سازيد .
بهترين و ساده ترين روش استفاده از عبارات تاكيدي است . بسياري از افراد اوايلي كه با اين تكنيك آشنا مي شوند به ديده تمسخر به آن نگاه مي كنند و خيلي آن را جدي نمي گيرند . آقاي بهنام بستان ، بنيانگذار روش دابوت عقيده دارند كه عبارتهاي تاكيدي و تصوير سازي ، رسيدن به نتيجه قبل از عمل است و اول حالت پذيرش موقعيت مطلوب را در شخص بوجود مي اورد و بعد نيروهاي دروني را فعال مي سازد .
امروزه اكثر دانشمندان و روانشناسان معتقدند علت عدم پيشرفت بسياري از مردم نداشتن خودباوري است . انسانهاي ضعيف اصولا تمايل دارند خود را محدود كرده و تواناييهاي خويش را مقيد سازند .
كسانيكه محدوديتهاي فكري و ذهني خويش را كنار گذاشته اند و بدون محدوديت انديشيده اند ، توانسته اند به بالا ترين مدارج ترقي راه يابند .

تصوير پردازي ذهني
ما با حواس پنج گانه خود ، نه تنها با محيط اطراف ارتباط برقرار مي كنيم ، بلكه با درون خود نيز توسط همين پنج حس ، ارتباط برقرار مي كنيم . به زماني بيانديشيد كه يك خاطره خوب در زندگي شما رخ داده است . سعي كنيد در ذهنتان اندازه تصاوير را بزرگ و بزرگتر سازيد . چه احساسي داريد ؟ آيا احساس خوشايندي به شما دست مي دهد ؟ روي تصوير سازي فكر كنيد مشاهده مي كنيد كه اصل فكر كردن ، چيزي جز تصوير پردازي ذهني نيست .
اين تصوير ذهني گاهي اوقات بطور عمدي توسط خودمان و به اراده ما ساخته و به نمايش در مي ايند و برخي اوقات بدون خواست ما و ناخوداگاه بوجود مي ايد . ما ، آن چيزي هستيم كه مي انديشيم . هستي ما با افكارمان بلندي مي گيرد و دنيايمان را با انديشه هايمان مي سازيم .
براي اينكه در كار تصوير سازي ذهني بتوانيم بخوبي تبحر و يا مهارت پيدا كنيم ، از ابتدا بايد تمرين هاي آن را انجام دهيم . همانطور كه با تمرين كردن عضلات بدنمان قوي مي شود ، براي قوي كردن عضلات فكري و تصوير هاي ذهني نيز ، مي بايستي تمرين كنيم .
ما نمي توانيم خاطره اي را به ياد بياوريم و احساسي را پيدا كنيم ، بدون اينكه تصوير داشته باشيم .
نمي توانيم براي آينده خود تصميم بگيريم و اصولا هر تفكري با تصوير همراه است .
1- اندازه تصاوير : به موضوعي بيانديشيد كه احساسات شما را تحت تاثير قرار دهد . اين مي تواند يك خاطره خوب يا ناخوشايند باشد . حال تصوير خود را بزرگ و بزرگتر و سپس تصاوير را كوچك و كوچكتر كنيم ، ببينيد احساسات شما چگونه تغيير مي كند . هرگاه حس كرديد با فكر كردن در مورد مطلبي يا صحنه اي دچار استرس مي شويد ، مي توانيد تصوير خود را آنقدر كوچك كنيم كه ديگر ديده نشود .
2- روشنايي تصاوير
3- رنگ تصوير
4- حركت تصوير
5- سرعت تصوير
6- فاصله تصوير
7- وضوح تصوير : تصاوير را مي توان تخريب كرد و از وضوح آنها كاست ، و يا برعكس به تصاوير وضوح و شفافيت بخشيد .
تناسب بين تصاوير واقعي و ساختگي : در علم دابوت تكنيكي وجود دارد بنام اردك ، كه مي گويد : هر وقت از دست كسي به شدت عصباني شديد و هر بار كه آن شخص به ياد شما آمد و حال شما را بد كرد ، مي توانيد چهره او را بصورت يك اردك ببينيد . به پاهاي او نگاه كنيد كه مثل يك اردك به زمين چسبيده است . بدن او مثل مرغابي پر دارد و دو بال كوچك در دو طرف بدن او بالا و پايين مي رود . منقار پهن و مضحكي نيز براي او بگذاريد . در اكثر اوقات اگر اين كار را انجام دهيد ، حالت روحي شما خيلي زود تغيير پيدا مي كند و اين عدم تناسب بين تصوير ساخته شده توسط شما و شكل واقعي آن شخص موجب خنديدن و در نتيجه اعتدال حالت روحي شما مي شود.
تصوير سازي صبحگاهي
صبحها پس از بيدار شدن و شبها قبل از خواب ، عباراتي كه از قبل آماده كرده و نوشته ايد را بصورت جملات تاكيدي در زمان حال قرائت كنيد ، تا بدين سان با توجه به تاثيري كه كلام بر اعصاب مي گذارد ، شما را آماده پذيرش قهرماني و موفقيت نمايد .
اگر تصوير پردازي خلاقي را جايگزين عبارات تاكيدي كنيم ، در اصل ميان بر زده ايم . چرا كه جملات و عبارات تاكيدي در وهله اول مي بايستي تبديل به بصوير شوند ، تا روي اعصاب و ضمير ناخوداگاه اثر بگذارند .
بايد توجه داشت كه تصاوير مي بايستي آنقدر تكرار شوند كه ضمير ناخوداگاه باور كند كه اين تصاوير واقعيت دارند، چرا كه مغز قادر نيست تصاوير ذهني و واقعيت ها را از هم تميز دهد . البته بعضي از دوستان معترض هستند كه حوصله اين كار را نداريم ، فراموش مي كنيم ، بايد به ايشان بگوييم كه پس از چند روز كه اين كارها را در ذهن خود انجام داديد ، اين تصاوير جزئي از زندگي شما خواهد شد و شما ديگر لازم نيست هيچ كاري را انجام دهيد . چون شبها به محض وارد شدن به رختخواب ، تصاوير ناخوداگاه آغاز و تا پايان ادامه مي يابند و صبح ها بعد از بيداري نيز وضع به همين منوال خواهد بود .
ممكن در زندگي براي شما استرس بوجود آيد ، اما بايد بدانيد كه اين اضطراب ، نتيجه تفكرات منفي يا بعبارت ديگر ، تصويرهاي منفي ميباشد . زمانيكه تفكر منفي باشد ، روحيه و در نتيجه رفتار نيز منفي مي شود . شما نيز مي توانيد با يك تصوير سازي خلاق ، اضطراب خود را به حالت تعديل در آوريد .
در علم دابوت تكنيكي وجود دارد كه موسوم به انفجار است .
انفجار :
1- تصوير ذهني را كه عامل اضطراب مي باشد را تشخيص دهيد .
2- در ذهن خود تصوير را منفجر كنيد ، بطوريكه حتي صداي انفجار را بشنويد .
3- قطعه هاي پراكنده شده در فضا را در كنار هم جمع نموده و با آن يك تلوزيون بسازيد .
4- در تلوزيون خودتان را ببينيد كه در بهترين حالت روحي و جسماني در حال اجراي مهارتها و حركتهاي خود هستيد .
5- سخنراني و يا هر چيز ديگر را كه سبب اضطراب شما شده است را به پايان برسانيد و بهترين آن را ارائه داده ايد و تشويق شده ايد .:gol::gol:

Anooshe

عضو جدید
کاربر ممتاز
فاصله دخترک تا پیرمرد یک نفر بود، روی نیمکتی چوبی، روبروی یک آبنمای سنگی.
پیرمرد از دختر پرسید:
- غمگینی؟
- نه.
- مطمئنی؟
- نه.
- چرا گریه می کنی؟
- دوستام منو دوست ندارن.
- چرا؟
- چون قشنگ نیستم
- قبلا اینو به تو گفتن؟
- نه.
- ولی تو قشنگ ترین دختری هستی که من تا حالا دیدم.
- راست می گی؟
- از ته قلبم آره
دخترک بلند شد پیرمرد رو بوسید و به طرف دوستاش دوید، شاد شاد.
چند دقیقه بعد پیرمرد اشک هاشو پاک کرد، کیفش رو باز کرد، عصای سفیدش رو بیرون آورد و رفت...
:gol::gol::gol:
همیشه وقتی دلتون گرفته با کسی درد دل کنین که میدونین ازش انرژی مثبت می گیرین

آخرین ویرایش:

feshfeshe

عضو جدید
کاربر ممتاز
اتفاقا! جواب میده!
من که سالیان سال از این قانون استفاده میکنم!!!!
تو سرمای زمستون! تو برف, از حمام میام بیرون, مستقیم میرم تو

خدا تو روح انسان از خودش دمیمده...!
پس بعضی از قدرتهای خداگونه که خداوند خواسته, در انسان هست!!!
ولی این خود ما هستیم که باید اینهارو قدرت ببخشیم..............:gol:

درود بر آقا امید گرامی
آقا امید ممنون شما به نکته ی بسیار مهمی اشاره کردید!
پرستاران بخشهای عفونی به نظرم با بدترین بیماریها سرو کار دارند ولی باورشون نگذاشته که از پا دربیان!!!

ما اشرف مخلوقاتیم یعنی نماینده تام الختیار خدا روی زمین خب این جمله ای رو که گفتم به نظرتون یه جمله ساده بود!!!!
برتری ما به فرشتگان و سجده شدنمون رو باید به چه روشی اثبات کنیم!!!

چرا رو با چگونه تعویض کنید اثرش رو خواهید دید: چرا >>>>چگونه.;):gol::gol:

*afsane*

عضو جدید
دابوت

ما بايد بتوانيم حالت پذيرش را در ناخودآگاه خود بوجود آورده و آن را حفظ كنيم تا پايدار بماند . امروز همگان مي دانند كه انسان داراي دو ضمير خوداگاه و ناخوداگاه است . ضمير خوداگاه كارهاي روزمره ما را انجام مي دهد .ضمير ناخوداگاه كارهايي را انجام مي دهد كه احتياج به تصميم گيري ما ندارد . اين ضمير بسيار قوي بوده و كارهاي مشكل را انجام مي دهد . اگر توانايي انسان را به ديواري در تاريكي به طول و عرض 10 متر تشبيه كنيم و سپس با چراغ دستي كوچكي به اين ديوار نور بتابانيم ، تنها نقطه اي از آن ديوار قابل رويت خواهد بود . قسمت روشن را مي توانيم ضمير خوداگاه و فضاي وسيع و تاريك را ضمير ناخوداگاه انسان بناميم .
هدفتان را مشخص كنيد تا بدانيد به كدام سو بايد برويم :
مي خواهيم ببينيم چگونه مي توانيم نيروهاي ضمير ناخوداگاه را به فعل در آوريم . ضمير ناخوداگاه افكار ، تصاوير و كلام را نمي تواند از واقعيت تمييز دهد . يعني شما مي توانيد با كلام ، تصاوير ذهني و افكار خود ضمير ناخوداگاه را فريب دهيد . با اين روش هم مي توانيد آن حالت پذيرش و صلاحيت داشتن را در خود ايجاد كنيد و هم نيروهاي عظيم دروني را فعال سازيد .
بهترين و ساده ترين روش استفاده از عبارات تاكيدي است . بسياري از افراد اوايلي كه با اين تكنيك آشنا مي شوند به ديده تمسخر به آن نگاه مي كنند و خيلي آن را جدي نمي گيرند . آقاي بهنام بستان ، بنيانگذار روش دابوت عقيده دارند كه عبارتهاي تاكيدي و تصوير سازي ، رسيدن به نتيجه قبل از عمل است و اول حالت پذيرش موقعيت مطلوب را در شخص بوجود مي اورد و بعد نيروهاي دروني را فعال مي سازد .
امروزه اكثر دانشمندان و روانشناسان معتقدند علت عدم پيشرفت بسياري از مردم نداشتن خودباوري است . انسانهاي ضعيف اصولا تمايل دارند خود را محدود كرده و تواناييهاي خويش را مقيد سازند .
كسانيكه محدوديتهاي فكري و ذهني خويش را كنار گذاشته اند و بدون محدوديت انديشيده اند ، توانسته اند به بالا ترين مدارج ترقي راه يابند .

تصوير پردازي ذهني
ما با حواس پنج گانه خود ، نه تنها با محيط اطراف ارتباط برقرار مي كنيم ، بلكه با درون خود نيز توسط همين پنج حس ، ارتباط برقرار مي كنيم . به زماني بيانديشيد كه يك خاطره خوب در زندگي شما رخ داده است . سعي كنيد در ذهنتان اندازه تصاوير را بزرگ و بزرگتر سازيد . چه احساسي داريد ؟ آيا احساس خوشايندي به شما دست مي دهد ؟ روي تصوير سازي فكر كنيد مشاهده مي كنيد كه اصل فكر كردن ، چيزي جز تصوير پردازي ذهني نيست .
اين تصوير ذهني گاهي اوقات بطور عمدي توسط خودمان و به اراده ما ساخته و به نمايش در مي ايند و برخي اوقات بدون خواست ما و ناخوداگاه بوجود مي ايد . ما ، آن چيزي هستيم كه مي انديشيم . هستي ما با افكارمان بلندي مي گيرد و دنيايمان را با انديشه هايمان مي سازيم .
براي اينكه در كار تصوير سازي ذهني بتوانيم بخوبي تبحر و يا مهارت پيدا كنيم ، از ابتدا بايد تمرين هاي آن را انجام دهيم . همانطور كه با تمرين كردن عضلات بدنمان قوي مي شود ، براي قوي كردن عضلات فكري و تصوير هاي ذهني نيز ، مي بايستي تمرين كنيم .
ما نمي توانيم خاطره اي را به ياد بياوريم و احساسي را پيدا كنيم ، بدون اينكه تصوير داشته باشيم .
نمي توانيم براي آينده خود تصميم بگيريم و اصولا هر تفكري با تصوير همراه است .
1- اندازه تصاوير : به موضوعي بيانديشيد كه احساسات شما را تحت تاثير قرار دهد . اين مي تواند يك خاطره خوب يا ناخوشايند باشد . حال تصوير خود را بزرگ و بزرگتر و سپس تصاوير را كوچك و كوچكتر كنيم ، ببينيد احساسات شما چگونه تغيير مي كند . هرگاه حس كرديد با فكر كردن در مورد مطلبي يا صحنه اي دچار استرس مي شويد ، مي توانيد تصوير خود را آنقدر كوچك كنيم كه ديگر ديده نشود .
2- روشنايي تصاوير
3- رنگ تصوير
4- حركت تصوير
5- سرعت تصوير
6- فاصله تصوير
7- وضوح تصوير : تصاوير را مي توان تخريب كرد و از وضوح آنها كاست ، و يا برعكس به تصاوير وضوح و شفافيت بخشيد .
تناسب بين تصاوير واقعي و ساختگي : در علم دابوت تكنيكي وجود دارد بنام اردك ، كه مي گويد : هر وقت از دست كسي به شدت عصباني شديد و هر بار كه آن شخص به ياد شما آمد و حال شما را بد كرد ، مي توانيد چهره او را بصورت يك اردك ببينيد . به پاهاي او نگاه كنيد كه مثل يك اردك به زمين چسبيده است . بدن او مثل مرغابي پر دارد و دو بال كوچك در دو طرف بدن او بالا و پايين مي رود . منقار پهن و مضحكي نيز براي او بگذاريد . در اكثر اوقات اگر اين كار را انجام دهيد ، حالت روحي شما خيلي زود تغيير پيدا مي كند و اين عدم تناسب بين تصوير ساخته شده توسط شما و شكل واقعي آن شخص موجب خنديدن و در نتيجه اعتدال حالت روحي شما مي شود.
تصوير سازي صبحگاهي
صبحها پس از بيدار شدن و شبها قبل از خواب ، عباراتي كه از قبل آماده كرده و نوشته ايد را بصورت جملات تاكيدي در زمان حال قرائت كنيد ، تا بدين سان با توجه به تاثيري كه كلام بر اعصاب مي گذارد ، شما را آماده پذيرش قهرماني و موفقيت نمايد .
اگر تصوير پردازي خلاقي را جايگزين عبارات تاكيدي كنيم ، در اصل ميان بر زده ايم . چرا كه جملات و عبارات تاكيدي در وهله اول مي بايستي تبديل به بصوير شوند ، تا روي اعصاب و ضمير ناخوداگاه اثر بگذارند .
بايد توجه داشت كه تصاوير مي بايستي آنقدر تكرار شوند كه ضمير ناخوداگاه باور كند كه اين تصاوير واقعيت دارند، چرا كه مغز قادر نيست تصاوير ذهني و واقعيت ها را از هم تميز دهد
دوست عزیز مطالب مفیدی رو عنوان کردین.فقط نکته ای که در مورد عبارات تاکیدی گفتین که باید در زمان حال گفته بشه باید بگم بهتر اینه که عبارات رو در حال استمرار بگیم.مثلا به جای اینکه بگیم من فلان چیز رو دارم بهتره بگیم روز به روز به فلان چیز نزدیک میشم.چون اینجوری ضمیر خود آگاهمون هم اون رو میپذیره و اگه ضمیر خود آگاه و نا خود آگاه در یه موضوعی موافق هم باشند توانشون در هم ضرب میشه.نکته دیگه ای که در تکمیل صحبت هاتون میخوام بگم اینه که در گفتن عبارات تاکیدی چند نکته رو باید رعایت کنیم:
1- عبارات تاکیدی باید کوتاه و مختصر باشه
2- عبارات نباید تغییر کنن.مثلا جمله امروز با فردامون فرق داشته باشه.حتی اگه معنیش یکی باشه.چون ضمیر نا خود آگاه این رو تشخیص نمیده که این دو جمله در واقع یکی هستند.
3- دز زمان گفتن عبارات باید جسم و ذهن ما کاملا آروم باشه
4- عبارات تاکیدی باید حس خوبی رو به ما بدن

آخرین ویرایش:

feshfeshe

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظر من اشکال کارش عدم باورشه . اون وقته که دو حالت پیش میاد : 1. اگه مقاومت بشدت زیاد باشه نمیرسه 2. اگه مقاومت کم باشه دیرتر میرسه
اینو بدونیم که :
کائنات در برابر احساس ما پاسخ میدن نه صحبتها و عملمون
دوست گرامی درود برشما
بابت جمله آخرتون: به نظرم این حرف شما تناقض داره با قوانین جذب اگه میشه بیشتر توضیح بدید.

liza56

عضو جدید
تمرین 21x14یکی از بهترین تمرین هایی است که قدرت جذب را افزایش می دهد.

هدفی را که می خواهید به آن برسید در یک جلسه 21 بار بدون وقفه تکرار کنید و این برنامه را برای 14 روز ادامه دهید.

شرح تمرین:
از آنچه گفته شد واضح است که تمرین باید به طور کامل و بی وقفه و طبق شرایط زیر انجام شود تا نتیجه بخش باشد:
[SIZE=+0]1) [/SIZE][SIZE=+0]هدف یا خواسته ای را که می خواهید به آن برسید انتخاب کنید و با شهامت آن را بنویسید مثلا "الان احساس آرامش می کنم " یا "هر چه قدر که بخواهم پول دارم." "حافظه ای قوی دارم".هر چیزی را که می خواهید با جمله مثبت بگویید مثلا نگویید : "می خواهم نگران نباشم." یا " آرزو نمی کنم " ، " مایوس نیستم".[/SIZE]
[SIZE=+0]2) [/SIZE][SIZE=+0] جمله حتما باید واضح ، دقیق و کوتاه و مخالف آنچه درواقعیت وجود دارد باشد و همان لحظه که جمله را می گویید باید قدرت آن را احساس کنید و باید آن را محدود کنید مثلا "الان 1 میلیون تومان پول دارم."[/SIZE]
[SIZE=+0]3) [/SIZE][SIZE=+0]برای انتخاب هدف عجله نکنید. چه بسا بعد از ماه ها یا سالها به هدفتان برسید یا بعد از مدتی آن را به اهداف کاربردی تر و کوچکتر تقسیم کنید یا آن را تعدیل کنید.[/SIZE]
[SIZE=+0]4) [/SIZE][SIZE=+0]جمله باید در زمان حال باشد نه در زمان اینده. نگویید : " احساس خوبی خواهم داشت " یا " به --- مقدار پول خواهم رسید" در این صورت آنچه می خواهید اتفاق می افتد اما بعد از 20 سال! ضمیر ناخود آگاه شما جملات لفظی را طبقه بندی می کند و سپس برای آنچه که می خواهید ارسال می کند اما اگر جملات به زمان آینده باشد شما فقط به هدفتان نزدیک می شوید و هدف تحقق پیدا نمی کند و همیشه در زمان آینده باقی می ماند. [/SIZE]
[SIZE=+0]5)[/SIZE][SIZE=+0] [/SIZE][SIZE=+0][SIZE=+0]21 بار در یک جلسه بدون وقفه تکرار کنید. در هنگام تمرین چای ننوشید به تلفن پاسخ ندهید و فقط بر جمله خود تمرکز کنید و هنگام تمرین به هیچ چیز دیگر توجه نکنید اگر هر چیزی در تمرین تان وقفه ایجاد کرد باید 21 مرتبه را از ابتدا آغاز کنید. طبق گفته روان شناسان تاکید بر عدد 21 بار روانی بسیار موثری را برای پیشبرد اهداف شما دارد.[/SIZE][/SIZE]
[SIZE=+0]8) [/SIZE][SIZE=+0]این تمرین را طی 14 روز متوالی انجام دهید. در هر زمان از روز حتی اگر خسته هستید مثلا قبل از خواب بعد از بیدار شدن یا هر زمانی که در مکانی آرام هستید این تمرین را انجام دهید[/SIZE]
[SIZE=+0]9) [/SIZE]فقط بر جمله تمرکز کنید نه بر واکنش آن.
[SIZE=+0]10) [/SIZE][SIZE=+0]جمله را نباید تغییر دهید فقط در صورتی که می خواهید وضوح یا قدرت آن را افزایش دهید می توانید آن را تغییر دهید. مثلا " الا ن کاملا سلامت هستم " بعد از چند روز می توانید بگویید " از سلامتی ام لذت می برم"[/SIZE]
[SIZE=+0]11) [/SIZE][SIZE=+0][SIZE=+0] اگر قبل یا هنگام تمرین خسته هستید به تمرین ادامه [/SIZE][/SIZE]دهید چون بر روی ذهن ناخود آگاه کار می کنید و لازم نیست کاملا هوشیار باشید.

[SIZE=+0]13) [/SIZE][SIZE=+0]در یک دوره 14 روزه می توانید بر روی چند خواسته که در یک حیطه نیستند کار کنید. مثلا اگر برروی احساس آرامش کار می کنید جمله ی احساس خوشبختی یا اعتماد در همان زمینه است و می توانید روی موضوعات مالی یا اجتماعی تمرین کنید. تمرین در زمینه موضوعات روان شناسی را صبح انجام دهید مثلا " الان خیلی خوشحالم" و هنگام عصر " موقعیت های تجاری به خوبی پیش می روند" را تمرین کنید.[/SIZE]
[SIZE=+0]14) [/SIZE]حداقل 1 هفته بین دوره 14 روزه تمرین نکنید و دوباره تمرین در همان زمینه را آغاز کنید.
[SIZE=+0]15) [/SIZE]تمرین کنید و پشتکار داشته باشید تنها مانع رسیدن شما به هدفتان ذهن شما ست هنگامی که اراده کنید زندگی آنچه را می خواهید تحقق می بخشد.
[SIZE=+0] [/SIZE]در مورد این تمرین با هیچ کس صحبت نکنید فقط بعد از اینکه به نتیجه رسیدید در مورد آن بگویید.

feshfeshe

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به دوستان عزیزم آقای فشفشه:gol::gol: وستایش خانوم:gol::gol:

البته این برداشت من بود شاید حق با شما باشه .;):biggrin:

درود و سلام به کوروش گرامی
بله دکتر آزمندیان میگه همیشه شنیدیم: همه میگن اگه خدا بخواد خب به نظرتون خدا چیزی میخواد!!!
دکتر آزمندیان مراقبت از کلام رو خیلی خیلی مهم میدونن!
بله شارژ کردن متفاوته ولی اصول شارژ خیلی مهمه!

دوستان گرامی یه سوال:
همیشه شنیدیم که میگن خواسته هامون رو بنویسیم و تو هرجایی که جلو چشمونه بزاریم که هر لحظه بهش فکر کنیم، خب و همه بازهم شنیدیم که نباید اهداف و آرزوهامون رو در معرض افکار منفی بگذاریم.
داستان چیه؟؟؟؟;):gol::gol:;)

*afsane*

عضو جدید
بله دکتر آزمندیان میگه همیشه شنیدیم: همه میگن اگه خدا بخواد خب به نظرتون خدا چیزی میخواد!!!

دوستان گرامی یه سوال:
همیشه شنیدیم که میگن خواسته هامون رو بنویسیم و تو هرجایی که جلو چشمونه بزاریم که هر لحظه بهش فکر کنیم، خب و همه بازهم شنیدیم که نباید اهداف و آرزوهامون رو در معرض افکار منفی بگذاریم.
سلام خدمت شمادوست عزیز.میشه واضح تر بفرمایین دقیقا سوالتون چیه؟این دو تا چیزی که گفتین تناقضی با هم دارن؟

liza56

عضو جدید

دوستان گرامی یه سوال:
در مورد اينکه "همیشه شنیدیم که میگن خواسته هامون رو بنویسیم و تو هرجایی که جلو چشمونه بزاریم که هر لحظه بهش فکر کنیم، و اينکه نباید اهداف و آرزوهامون رو در معرض افکار منفی بگذاریم."به نظر من با هم مغایرتی ندارند می تونیم این نوشته ها رو در جایی که مخصوص ماست و کسی بهش دست رسی نداره بذاریم . مثلا خود من عکس چیزی که خیلی دوستش دارم رو پشت در اتاق خواب چسبوندم و شب که می خوام بخوابم و در رو می بندم اون رو می بینم و نیروی تازه ای می گیرم . البته به خاطر این موضوع جاهایی که می تونیم به این منظور ازش استفاده کنیم محدودتر می شه اما در اصل موضوع تفاوتی نمی کنه .

liza56

عضو جدید
یك شركت بزرگ قصد استخدام یك نفر را داشت .

بدین منظور آزمونی برگزار كرد كه یك پرسش داشت.پرسش این بود :

شما در یك شب طوفانی در حال رانندگی هستید از جلوی یك ایستگاه اتوبوس میگذرید .سه نفر داخل ایستگاه منتظر اتوبوس هستند ، یك پیرزن كه در حال مرگ است .یك پزشك كه قبلاً جان شما را نجات داده است . یك خانم یا آقا كه در رویاهایتان خیال ازدواج با او را دارید .

شما می توانید تنها یكی از این سه نفر را سوار كنید.كدام را انتخاب خواهید كرد ؟ دلیل خود را شرح دهید .

پیش از اینكه ادامه حكایت را بخوانید شما نیز كمی فكر كنید

كدام را سوار میكنید ؟

قاعدتاً این آزمون نمی تواند نوعی تست شخصیت باشد زیرا هر پاسخی دلیل خودش را دارد :

پیرزن در حال مرگ است ، شما باید ابتدا او را نجات دهید .هر چند او خیلی پیر است و به هر حال خواهد مرد .

شما باید پزشك را سوار كنید ، زیرا قبلاً جان شما را نجات داده است و این فرصتی است كه می توانید جبران كنید . اما شاید هم بتوانید بعداً جبران كنید .

شما باید شخص مورد علاقه تان را سوار كنید ، زیرا اگر این فرصت را از دست دهید ممكن است هرگز قادر نباشید مثل او را پیدا كنید .

از دویست نفری كه در این آزمون شركت كردند ، شخصی كه استخدام شد دلیلی برای پاسخ خود نداد . او نوشته بود :

سوئیچ ماشین را به پزشك می دهم تا پیرزن را به بیمارستان برساند و خودم به همراه همسر رویاهایم منتظر اتوبوس می مانیم !

شرح حكایت

همه می پذیرند كه پاسخ فوق بهترین پاسخ است ، اما هیچكس در ابتدا به این پاسخ فكر نمی كند. چرا ؟

زیرا ما هرگز نمی خواهیم داشته ها و مزیت های خود را (ماشین) از دست بدهیم. اگر قادر باشیم خودخواهی‌ها ، محدودیت ها و مزیت های خود را از خود دور كرده یا ببخشیم گاهی اوقات می توانیم چیزهای بهتری به دست بیاوریم تحلیل فوق را می توانیم در یك چارچوب علمی تر نیز شرح دهیم :

در انواع رویكردهای تفكر، یكی از انواع تفكر خلاق، تفكر جانبی است كه در مقابل تفكر عمودی یا سنتی قرار می گیرد .

در تفكر سنتی ، فرد عمدتاً از منطق ، در چارچوب مفروضات و محدودیت های محیطی خود ، استفاده می كند و قادر نمی گردد از زوایای دیگر محیط و اوضاع اطراف خود را تحلیل كند .

تفكر جانبی سعی می كند به افراد یاد دهد كه در تفكر و حل مسائل ، سنت شكنی كرده ، مفروضات و محدودیت ها را كنار گذاشته ، و از زوایای دیگری و با ابزاری به غیر از منطق عددی و حسابی به مسائل نگاه كنند .

در تحلیل فوق اشاره شد اگر قادر باشیم مزیت های خود را ببخشیم می توانیم چیزهای بهتری به دست بیاوریم .

شاید خیلی از پاسخ دهندگان به این پرسش ، قلباً رضایت داشته باشند كه ماشین خود را ببخشند تا همسر رویاهای خود را به دست آورند .

بنابراین چه چیزی باعث می شود نتوانند آن پاسخ خاص را ارائه كنند ، دلیل آن این است كه به صورت جانبی تفكر نمی كنند . یعنی محدودیت ها و مفروضات معمول را كنار نمی گذارند .

اكثریت شركت كنندگان خود را در این چهارچوب می بینند كه باید یك نفر را سوار كنند و از این زاویه كه می توانند خود راننده نبوده و بیرون ماشین باشند ، درباره پاسخ فكر نكرده اند .

*anis*

عضو جدید
دوست گرامی درود برشما
بابت جمله آخرتون: به نظرم این حرف شما تناقض داره با قوانین جذب اگه میشه بیشتر توضیح بدید.;):gol::gol:;)

ببينيد من اگه حس خوب رسيدن به هدفم رو داشته باشم و با تك تك سلولام اونو حس كنم ، قطعا جذبش ميكنم حتي اگه بخاطرش جملات تاكيدي هم نگم يا تصوير سازي هم نكنم . در واقع جملات تاكيدي و تصوير سازي وسايلي هستند كه حس ما رو قويتر كنند . فرض كنيد من يه جمله تاكيدي رو بگم ولي باورش نداشته باشم و با گفتنش احساس دلهره و اضطراب كنم ، اين موضوع رسيدن من رو به خواستم كند ميكنه و يا حتي شايد متوقف كنه ، اين احساس ماست كه امواج رو ساطع ميكنه و به كل هستي ميفرسته . اگر توضيحاتم مبهمه خوشحال ميشم بيشتر توضيح بدم;)

sima.eng

عضو جدید
کاربر ممتاز

دوستان گرامی یه سوال:

بنویسید و رها کنید.
این رو هم شنیدیم.
راستی کدومش بیشتر جواب میده؟
who knows?

یکی از نمونه های افکار منفی همون چیزیه که اصطلاحا بهش می گن چشم کردن.
یعنی طرف مقابل اونقدر از قدرت منفی خودش خوب استفاده می کنه و شما اونقدر ضعیف هستید که اون برنده میشه.

یعنی اون منفیه هم داره از جذب استفاده میکنه. ناخواسته یا خواسته. ولی همین قانونه که داره موفقش می کنه.

پس فکر میکنم تا می تونیم باید از افکار منفی جلوگیری کنیم. ولی قدرت خودمون رو هم باید بالا ببریم.

یه سوال واسه یه دوست:
آیا با این قانون میشه از ظلم هایی که در حق خودمون کردیم و حالا آزارمون میده هم رها بشیم. مثلا یکی خودش رو همیشه مقصر می دونسته و سرزنش می کرده. حالا به اون دورانی که این بلاهای روحی رو سر خودش در آورده که برمی گرده آتیش می گیره.
چه راهی واسش پیشنهاد می کنید؟

*anis*

عضو جدید
بنویسید و رها کنید.

یه سوال واسه یه دوست:
آیا با این قانون میشه از ظلم هایی که در حق خودمون کردیم و حالا آزارمون میده هم رها بشیم. مثلا یکی خودش رو همیشه مقصر می دونسته و سرزنش می کرده. حالا به اون دورانی که این بلاهای روحی رو سر خودش در آورده که برمی گرده آتیش می گیره.
چه راهی واسش پیشنهاد می کنید؟

اگه با فكر كردن بهشون آتيش بگيري كه بازم داري در حق خودت ظلم ميكني . كافيه بخاطر همه گذشتت خودتو ببخشي و ازش درس بگيري . اين رفتارايي كه ما با خودمون ميكرديم و ديگه قرار نيست تكرار بشه ، ريشه در بچگي و برخوردهاي ديگرون با ما داشته . شايد توي بچگيهامون ما رو مقصر ميدونستن . مقصر عصبانيت مادر ، پدر و ... . پس با ريشه يابي ميتونيم به اين نتيجه برسيم كه رفتار گذشتمون بخاطر ناآگاهيمون بوده و ديگه قرار نيست تكرار بشه . فكر كنم اينجور بتوني خودتو ببخشي;)

PARASTOO P.H.T

عضو جدید
............

............

سلام
مطلبی که می خواستم با شما مطرح کنم رو امروزه روز حیاتی ترین و کارامد ارین ابزار نوع بشر میدونن که البته وحتما قانون جذب راهی موثر در دست یافتن
و از اون مهمتر حفظ اونه.این موضوع یا شاید بهتره بگم این وسیله انقدر مهمه که هر کدوم از ما( اگه یه خورده با خودمون صادق باشیم ) به نوعی دغدغه ی زندگیمون می دونیم.گاهی باعث شادی وگاهی موجب کدورت و ناراحتی میشه.اون چیزی نیست جز ((((( پول )))))
خواهش می کنم فقط زود و متعصبانه قضاوت نکنید!!!! کمی بهش فکر کنید و بعد لطفا نظراتتونو بگید که دوست دارید به امید اینکه به زودی همه ی اعضا میلیونر و حتی بیلیونر بشن در رابطه با این موضوع قانون جذب رو فعال کنیم یا نه؟ چون به اعتقاد من کار گروهی به مراتب نتیجه بهتر و سریعتری رو میده. و جدا از این همه ما میدونیم (خوبی بیشتر از اونی هست که به همه برسه) دوست دارم عقاید اعضا رو در این رابطه بدونم. نظر دیگه ای هم راجع به باشگاه دارم که به وقت دیگه ای موکول میکنم.
(چه فکر کنید که میتوانید:D و چه نمیتوانید:( در هر صورت حق با شماست.)

جوزف کمبل

sima.eng

عضو جدید
کاربر ممتاز
نظر سنجی

نظر سنجی

سلام دوستان
سوالات مختلف داره زیاد میشه و اینجوری بحث خوبی نمیشه روش کرد. من یه پیشنهاد دارم.

هر هفته دو سوال رو مطرح کنیم. و راجع بهش بحث کنیم و به یه نتیجه خوب برسیم. بعد بریم هفته بعد.

ما دو تا کار تو این تاپیک می کنیم. بحث راجع به سوالات و مطالب آموزنده
ما می تونیم واسه بحث یا واسه مطالب آموزنده یک تاپیک دیگه بزنیم. حالا یا بحث ها رو می بریم اونجا یا مطالب رو. قاعدتا اون کار دیگه اینجا انجام میشه.

دوستان لطفا نظرتون رو بگید تا یه نتیجه خوبی بگیریم. اگر هم روند فعلی خوبه که ادامه میدیم.