یادگیری برنامه نویسی

am.roostam

عضو جدید
سلام دوستان
من هم VB بلدم
رشته کامپیوتر از نوع فنی حرفه ای هستم
توی هنرستان VB 6.0 رو یاد میدن
اون هم دوسال
ولی از نظر من خیلی قوی نیست
اما NET که باهاش کار کردم خیلی خوب جواب میده.

ali_vb

اخراجی موقت
کاربر ممتاز
سلام دوستان
من هم VB بلدم
رشته کامپیوتر از نوع فنی حرفه ای هستم
توی هنرستان VB 6.0 رو یاد میدن
اون هم دوسال
ولی از نظر من خیلی قوی نیست
اما NET که باهاش کار کردم خیلی خوب جواب میده.
:w17::w17::w17:
همین net. رو بگیر و ادامه بده
موفق باشی

SHRP

همکار مدیر تالار مهندسی کامپیوتر متخصص برنامه نوی
کاربر ممتاز
بلد نيستيم خب!

ali_vb

اخراجی موقت
کاربر ممتاز
آیا #C بهتر از VB هست؟؟:confused:
اگه نیست پس چرا این همه تبلیغات و آگهی استخدام برای #C هست؟/:w02:
اگه هست چرا؟؟؟
:w02:

SHRP

همکار مدیر تالار مهندسی کامپیوتر متخصص برنامه نوی
کاربر ممتاز
چه سي شارپ و چه وي بي هر دو از امكانات دات نت استفاده مي كنن (همينطور ساير زبانهاي تحت ويژوال استوديو)
نحوه استفاده از كلاسها قبلا در وي بي زياد استاندارد نبود ولي از نسخه 2005 به بعد نزديك به هم شدن و مشكلي نداره
تا چند سال آينده اونقدر زبانها به هم نزديك مي شن كه تبديل به يك زبان واحد خواهند شد.

سي شارپ خيلي خوبه ولي خب تبليغات بازاري هم كمي در مورد اون مبالغه مي كنه!

negin17h

مدیر تالارهای مهندسی کامپیوتر و رباتیکمتخصص #C
مدیر تالار
هر زبانی خصوصیات خودش رو داره. وی بی ساده است. سی شارپ ساختار بهتری داره، F# قدرت پردازش بالاتری داره. این زبان ها طراحی شده اند که در کنارهم باشند نه مثل هم. در یک پروژه میتوان از چندين زبان استفاده کرد. کتابی هم حتی در این زمینه وجود داره. مخصوصاً در مواردی که دو تيم با دو زبان باهم کار میکنند از اين قدرت میشه استفاده مناسبی کرد :gol:

abbasallipour

عضو جدید
با سلام
خدمت مدير سايت عزيز كه باعث شد بعد از مدت ها به اين سايت بيام
خيلي خوشحالم كه بچه هاي اين سايت يك تيم خيلي خوب و مهربون هستن كه به هم كمك مي كنند.
اميدوارم بتونم توي زمينه برنامه نويسي به اونهايي كه كمك نياز دارند كمك كنم.
نظر من براي ياد گيري برنامه نويسي اونهم وي بي اينه كه برنامه نويسي بانك اطلاعاتي رو ياد بگيريم . خود من دارم تو اين زمينه كار ميكنم و بيشترين سود رو از برنامه نويسي و آموزش اون بدست آوردم كه ميتونم بگم 90% بانك اطلاعاتي بوده،همچنين واسه ياد گيري اگر بتونيم يك برنامه نوشته شده كامل رو ببينيم و از اون ايده بگيريم مي تونيم در فاصله خيلي كمتري به قابليت هايي برسيم كه خيلي هم چشم گير باشه -
اميدوارم بتونم از طريق اين سايت كمكي باشم تا لطف بيكران نفرات اين سايت رو جبران كنم .
با تشكر
دوست كوچك شما
عباس

A.S.Roma

عضو جدید
کاربر ممتاز
هر زبانی خصوصیات خودش رو داره. وی بی ساده است. سی شارپ ساختار بهتری داره، F# قدرت پردازش بالاتری داره. این زبان ها طراحی شده اند که در کنارهم باشند نه مثل هم. در یک پروژه میتوان از چندين زبان استفاده کرد. کتابی هم حتی در این زمینه وجود داره. مخصوصاً در مواردی که دو تيم با دو زبان باهم کار میکنند از اين قدرت میشه استفاده مناسبی کرد :gol:
لطف می کنید در مورزد F# یکم بیشتر توضیح بدین !؟:smile:

negin17h

مدیر تالار
لطف می کنید در مورزد F# یکم بیشتر توضیح بدین !؟:smile:

در پست های قبلی همين تالار یعنی :
http://www.www.iran-eng.ir/showthread.php?t=61132
در مورد F# يکی از دوستان توضيحاتی را ارائه داده اند. در صورت تمايل من میتونم کتابهای آن را هم برای شما قرار بدم :gol:

زبان جالبی است. شايد در ابتدا کمی متفاوت به نظر بیاد اما در مواردی که محاسبات سنگین و ریاضی باشد قدرت پردازش خوبی دارد. این زبان در نسخه 2008 دات نت موجود نبود و باید جدا نصب میشد تا به IDE اضافه گردد اما در نسخه 2010 بصورت پيش فرض از زبان های دات نت بوده و مانند سی شارپ و J# پروژه های خودش را داراست.

negin17h

مدیر تالار
با سلام
خدمت مدير سايت عزيز كه باعث شد بعد از مدت ها به اين سايت بيام
خيلي خوشحالم كه بچه هاي اين سايت يك تيم خيلي خوب و مهربون هستن كه به هم كمك مي كنند.
اميدوارم بتونم توي زمينه برنامه نويسي به اونهايي كه كمك نياز دارند كمك كنم.
نظر من براي ياد گيري برنامه نويسي اونهم وي بي اينه كه برنامه نويسي بانك اطلاعاتي رو ياد بگيريم . خود من دارم تو اين زمينه كار ميكنم و بيشترين سود رو از برنامه نويسي و آموزش اون بدست آوردم كه ميتونم بگم 90% بانك اطلاعاتي بوده،همچنين واسه ياد گيري اگر بتونيم يك برنامه نوشته شده كامل رو ببينيم و از اون ايده بگيريم مي تونيم در فاصله خيلي كمتري به قابليت هايي برسيم كه خيلي هم چشم گير باشه -
اميدوارم بتونم از طريق اين سايت كمكي باشم تا لطف بيكران نفرات اين سايت رو جبران كنم .
با تشكر
دوست كوچك شما
عباس

خوش اومدی دوست عزيز :gol:

Godfather404

عضو جدید
اگر زبان C رو قبول دارین پس باید ++C رو باید قبول داشته باشین . پس اگر ++C رو قبول داشته باشین #C هم از Cyntax و بیشتر توابع ++C استفاده می کنه .

Godfather404

عضو جدید
مهمان ناخوانده

مهمان ناخوانده

سلام
خوشحالم که به گروهتون پیوستم
کارشناسی کامپیوتر می خونم
امیدوارم بتونم کمک کوچیکی به دوستان بکنم

ali_vb

اخراجی موقت
کاربر ممتاز
اگر زبان C رو قبول دارین پس باید ++C رو باید قبول داشته باشین . پس اگر ++C رو قبول داشته باشین #C هم از Cyntax و بیشتر توابع ++C استفاده می کنه .

آخرین ویرایش:

ali_vb

اخراجی موقت
کاربر ممتاز
یک زبان رو حرفه ای یاد بگیریم بهتره یا اینکه چندتا زبان ولی نصفه ونیمه؟؟؟:w24:

ali_vb

اخراجی موقت
کاربر ممتاز
خوب اینکه معلومه یه زبان رو حرفهای یاد بگیری بهتره
چرا نصفه و نیمه؟؟:surprised::surprised::surprised:
اگه یه زبان رو کامل یاد بگیری فقط میتونی از امکانات اون زبان رو به کار ببری و بعضی جاها جواب نمیده ولی اگه چندتا زبان زو یاد بگیری میتونن مکمل باشن
قبول نداری:w02:

mona 23

عضو جدید
اگه یه زبان رو کامل یاد بگیری فقط میتونی از امکانات اون زبان رو به کار ببری و بعضی جاها جواب نمیده ولی اگه چندتا زبان زو یاد بگیری میتونن مکمل باشن
قبول نداری:w02:
اینو قبول دارم
اما به نظر من یاد گرفتن یه زبان به طور کامل مهمه
چون اینجوری زمینه داری که تو زبانای دیگه هم موفق باشی و یاد بگیری
اما اگه قرار باشه همرو نصفه نیمه یاد بگیری که....:surprised:
من خودم ترجیح میدم همین vb.net رو در حد حرفه ای یاد بگیرم

آخرین ویرایش:

ali_vb

اخراجی موقت
کاربر ممتاز
اینو قبوی دارم
اما به نظر من یاد گرفتن یه زبان به طور کامل مهمه
چون اینجوری زمینه داری که تو زبانای دیگه هم موفق باشی و یاد بگیری
اما اگه قرار باشه همرو نصفه نیمه یاد بگیری که....:surprised:
من خودم ترجیح میدم همین vb.net رو در حد حرفه ای یاد بگیرم

منظور من هم همین بود:w24:
یه زبان کامل باشه جندتا زبان هم آشنایی داشته باشی
موافقی؟؟:w24:

آخرین ویرایش:

negin17h

مدیر تالار
به نظر من یک زبان رو حرفه ای دنبال کنید اما این دلیل نشه که اطلاعاتی از ديگر زبان ها نداشته باشید. مثلاً شما وی بی رو حرفه ای میدونید بد نیست syntax سی شارپ، J# يا F# رو هم آشنا باشید که اگر پروژه ای بر روی نت ديديد بتونيد اون رو استفاده کنید یا convert کنید در زبان خودتون. همچنين بعضی جاها از زبان های ديگه در پروژه استفاده کنید :gol:

Sky Waker

عضو جدید
m.javvi: شما نمی خواید اون کار نیمه تمامتون تو barnamenevis رو تموم کنید. نصف وقتی که اینجا هدر می دید رو گذاشته بودید تا حالا تموم شده بود:mad:

ali_vb

اخراجی موقت
کاربر ممتاز
m.javvi: شما نمی خواید اون کار نیمه تمامتون تو barnamenevis رو تموم کنید. نصف وقتی که اینجا هدر می دید رو گذاشته بودید تا حالا تموم شده بود:mad:
اینجا جاسوس داره منو فروخته کیه
پس فردا صبح آماده هست
شرمنده