گپ و گفتگوی خودمانی مهندسین مواد و متالورژی

Melted_Boy

کاربر فعال مهندسی مواد و متالورژی ,
کاربر ممتاز

.
داش یه عکس دونفره بنداز .بوووووووس .شوهر سابقمه
نسخه سه بعدی پوما ! ..اصن رسالت کمد جماعت همینه ! نامردا
شمام از این کارا میکردید ؟ .ای جووونم دندونشو .آقا اصن دوس دارم . گشنمه خو !! .زاویه بندی مناسب ! .قیافه ی دخترا وقتی دارن میرن کلاس زبان .ببین بذار حرفشو بزنه ! .دیگه دوست ندارم، همه لباسامو جر دادی ! .واااای اوخی اوخی اوخی .اینا هم لباس نوهاشون رو پوشیدن ! .
شرایط من وقتی توی مدرسه ساندویچ میخریدم ! کاملا واقعی .برو گمشو ! چیو نیگا میکنی ؟! .خخخخخخخ .آخی جیش کردم راحت شدم
مو نمیزنه ! در آخر هم به سلامتی هر چی رفیقه بامرامه . . .

javad-68

عضو جدید
یه زمانی مردا یک تار سیبیلشون واسه یه شهر سند بود
الان اگه کل پشماشونم بزنن، نیم کیلو پنیر نمیدن دستشون

پشمم پشمای قدیم

javad-68

عضو جدید
در کلاس درس استاد دانشگاه خطاب به یکی از دانشجویان میگه انواع استرس رو توضیح بده و استرس واقعی کدومه
دانشجو میگه دختر زیبائی رو کنار خیابان سوار میکنی. اما دختره کمی بعد توی ماشینت غش می کنه. مجبور می شی اونو به بیمارستان برسونی. در این لحظه دچاراسترس آنهم از نوع ساده‌ میشی!

در بیمارستان به شما می گن که این خانم حامله هست و به تو تبریک میگن که بزودی پدر میشی. تو میگی اشتباه شده من پدر این بچه نیستم ولی دختر با ناله ای میگه چرا هستی. در اینجا مقدار استرس شما بیشتر میشه. آن هم از نوع هیجانی!

در خواست آزمایش دی.ان.ای می کنی. آزمایش انجام میشه و دکتر به شما میگه : دوست عزیز شما کاملا بیگناهی ، شما قدرت باروری ندارید و این مشکل شما کاملا قدیمی و بهتر بگویم مادرزادیه. خیال تو راحت میشه و سوار ماشینت میشی و میری. توی راه به سمت خونه ناگهان به یاد ۳ تا بچه ت میفتی …؟ و اینجاست که استرس واقعی شروع میشه!

real_madirid

عضو جدید
سلام دوستان
من تازه کنکور کارشناسی رو دادم
با رتبه 2500منطقه 2
متالوژی دانشگاه امیر کبیر و علم و صنعت قبول میشم
میخواستم بدونم شما از رشتتون راضی اید؟
گرایش هاش کدوم بازار کار بهتری داره؟
کدوم دانشگاه جا برای پیشرفت داره؟
بازار کارش چطوره؟
ممنون میشم

sonya.b

عضو جدید
سلام دوستان
با رتبه 2500منطقه 2
بازار کارش چطوره؟
ممنون میشم
تبریک میگم دوست عزیز انشالا که موفق باشید. بنظرم دانشگاه امیرکبیر بهتر باشه. البته من خیلی وقته از درسو دانشگاه دورم اما دوستام که امیرکبیر درس خوندن بدون کنکور رفتن دکترا خیلی دانشجوهاشو ساپورت میکنه. بازار کار که فعلا اوضاع چندان خوب نیست. اما انشالا تا چند سال دیگه که شما فارغ التحصیل شدی اوضاع خوب میشه.;)

starless sky

عضو جدید
سلام دوستان
با رتبه 2500منطقه 2
بازار کارش چطوره؟
ممنون میشم

سلام. تبریکات بندرو هم پذیرا باشید.
عرض کنم خدمتتون که دانشگاه امیر کبیر توی رشته مواد به خوبی علم و صنعت نیست. اعضای هیئت علمی محدود تر و پایین تری داره. همچنین دانشکده معدن و مواد امیر کبیر یکی هستند. ولی علم و صنعت اساتید واقعا عالی در زمینه مواد داره. در همین حد فعلا بدیندی که عموما درس ها دو استادی یا سه استادی ارائه میشه و هر استاد چندین جلسه درس میده. به عنوان مثال درس کامپوزیتی که بنده در مقطع ارشد پاس کردم، 5 جلسه اونو دکتر ثقفیان، 5 جلسه دکتر رضایی و 5 جلسه دیگر رو استادی دیگر تدریس کردند و هر کس روی تخصص خودش درس داد و از این نظر عالی بود. ولی از طرف دیگه، سخت گیری اساتید علم و صنعت در گروه مواد زبان زد شده و اگه وارد این رشته تو این دانشگاه بشید، میطلبه که تلاش مناسبی انجام بدید.
از نظر دستگاه هم که امیر کبیر ضعیف تر دانشگاه علم و صنعت هست. ولی دوستانم که اونجادکتری میخونن میگن که ساپورت خوبی از سمت اساتیدشون صورت میگیره.
اینم بگم که استاد داور پروژه من از دانشگاه امیر کبیر بود. وقتی رفتم امیر کبیر چیزی که خیلی منو به خودش جذب کرد، اخلاق خوب اساتید این گروه مواد دانشگاه امیر کبیر بود.
در مورد رشته و بازار کار خدمتتون عرض کنم که اگه شما خوب بخونید و رزومه خوبی داشته باشید، توی هر رشته ای که باشید بیکار نمیمونید. و به نظر من برای انتخاب رشته، به علایق خودتون رجوع کنید و ببینید کدوم رشته با علایق و خواسته هاتون در یک راستا هستند.
امیدوارم در ادامه راه هم موفق باشید...

:gol::gol::gol:

dew_frsn

عضو جدید
سلام دوستان
با رتبه 2500منطقه 2
بازار کارش چطوره؟
ممنون میشم

سلام آفرین مبارک باشه!
دانشگاه علم و صنعت از لحاظ علم مواد بهتر هست اما خوب یه ناهنجاری هایی توی جو دانشجو هاش توی وبلاگی که داشتن دیدم که خیلی مهم نیست چون تو هر دانشگاهی ممکنه باشه!
اما!
اگه قصد ادامه تحصیل داری مخصوصا اگه به خارج از کشور فکر می کنی مطمئننا رنک و اسم امیر کبیر شناخته تر هست!
باز اگه به ادامه تحصیل فکر می کنی بیشترین نیاز بازار کار برای ارشد و دکتری الان تو کشورمون استادیه! این گفته مدیر گروهمه!

و اینکه گریاش سرامیک آینده بهتری داره مخصوصا برای ادامه تحصیل و البته کشور های خارجی....
انشاال... موفق باشی!:gol::smile:

starless sky

عضو جدید
سلام آفرین مبارک باشه!
دانشگاه علم و صنعت از لحاظ علم مواد بهتر هست اما خوب یه ناهنجاری هایی توی جو دانشجو هاش توی وبلاگی که داشتن دیدم که خیلی مهم نیست چون تو هر دانشگاهی ممکنه باشه!
اما!
اگه قصد ادامه تحصیل داری مخصوصا اگه به خارج از کشور فکر می کنی مطمئننا رنک و اسم امیر کبیر شناخته تر هست!
باز اگه به ادامه تحصیل فکر می کنی بیشترین نیاز بازار کار برای ارشد و دکتری الان تو کشورمون استادیه! این گفته مدیر گروهمه!

و اینکه گریاش سرامیک آینده بهتری داره مخصوصا برای ادامه تحصیل و البته کشور های خارجی....
انشاال... موفق باشی!:gol::smile:

هوم؟ ببخشید مهندس ولی زیاد با شما موفق نیستم.
اسم امیرکبیر توی ایران شاخ تره. اونم برای رشته های دیگه، نه رشته مواد. توی دوره ارشد تو علم و صنعت همکلاسی های زیادی از امیر کبیر داشتم و الانم توی دوره دکترا دوستان زیادی در امیر کبیر دارم. که همگی بالاتفاق اسم علم و صنعتو بالاتر میدونستند (البته اگه از سخت گیری و نمره ندادن اساتید علم و صنعت بگذریم :دییی). در ضمن میتونید نگاهی به رتبه های قبولی ارشد بندازید. برای آپلای کردن هم توی رشته مواد علم و صنعت بهتر است از نظر بنده. اگه نگاهی به اعضای هیئت علمی علم و صنعت و دانشگاه هایی که تحصیل کردن بندازید، کاملا متوجه میشید که برای ریکامندیشن و اپلای گرفتن توی اکثر کشورها، دسستون بازه و کسایی هستند که اگه اسمشون زیر توصیه نامه باشه، خیلی براتون مفیده. البته به این نکته هم باید توجه کرد که اگه رزومتون خوب باشه، به راحتی قادر به پرفتن پذیرش از یونی های خارجی هستید و این که کدوم دانشگاه بودید، با داشتن یه رزومه قوی، کمرنگ میشه) ....

در مورد بازار کار صحبت کردید که به سمت استادی میره. باز هم با این مخالفم. الان بیشتر دانشچوهای ارشد و دکترا به صورت پروژه ای با صنعت در تماس هستند و پول خوبی رو هم از این طریق در میارن. مگه چقدر مملکت استاد میخواد که بیشترین بازار کار، به سمت استادی بره؟؟؟؟ (البته تدریس خصوصی رو من جزو استادی حساب نکردم).

در مورد گرایش هم من خودم شناسایی بودم و در این یه مورد نظری نمیدم. چون بستگی به فرد داره که به کدوم علاقه داشته باشه. سرامیک حفظیات زیاد داره و من به شخصه نمیپسندیدم. برای بازار کار هم به نظرم دست بسته تر هست. یک متالورژ توی زمینه های خیلی بیشتری توان کار کردن داره تا یه سرامیست (البته این نظر شخصی منه )....

آخرین ویرایش:

m4material

مدیر تالار مهندسی مواد و متالورژی
مدیر تالار
عید است و دلم خانه ویرانه، بیا
این خانه تکاندیم ز بیگانه، بیا
یک ماه تمام مهیمانت بودیم
یک روز به مهمانی این خانه بیا
عید سعید فطر مبارک
یا مهدی
:gol:

عید فطر آمد و ماه رمضان گشت تمام

بر شما همسفران سفر روزه سلام

روزه هاتان همه در پبش خداوند قبول

روزگار خوشتان مظهر توفیق مدام

خدایا به ما توفیق ده تا از کسانی باشیم

که حاصل دسترنج یک ماه خود را در رمضان

از این به بعد هم حفظ کنیم

real_madirid

عضو جدید
سلام دوستان عیدتون مبارک

ممنون بابات اطلاعاتی که دادید

چند تا سوال دارم ممنون میشم جواب بدید همشون برام مهمن

اول اینکه بین 3تا گرایش متالورژی صنعتی...استخراجی....سرامیک کدوم بازار کار بهتری داره؟
کدوم درامد بهتری داره؟حدودا چقدر؟

دانشگاه امیرکبیر فک کنم استخراجی قبول شم ولی علم و صنعت صنعتی و سرامیک هم میشم
از لحاظ امکانات فک کنم علم و صنعت بهتر باشه

امیر کبیر میگن تفکیک جنسیتی شده درسته؟
علم و صنعت میگن فضاش داغونه و عین پایگاه بسیجه درسته؟

من پسرم کلا دوست دارم کارای مدیریتی بکنم
متالوژی صنعتی بهتره برام ن؟
باید برای جایی کار کنم یا میتونم خودمم کار کنم؟
و سوال آخر اینکه
میگن پروژه های خوب میدن به مواد.......این درمورد شریف درسته یا به امیرکبیر و علم و صنعت هم میدن؟

میتونم با کمک چن تا از هم دوره ای های دانشگاه کارخونه یا واحد صنعتی راه بندازیم و خودمون قطعه بزنیم ؟

آخرین ویرایش:

dew_frsn

عضو جدید
هوم؟ ببخشید مهندس ولی زیاد با شما موفق نیستم.
اسم امیرکبیر توی ایران شاخ تره. اونم برای رشته های دیگه، نه رشته مواد. توی دوره ارشد تو علم و صنعت همکلاسی های زیادی از امیر کبیر داشتم و الانم توی دوره دکترا دوستان زیادی در امیر کبیر دارم. که همگی بالاتفاق اسم علم و صنعتو بالاتر میدونستند (البته اگه از سخت گیری و نمره ندادن اساتید علم و صنعت بگذریم :دییی). در ضمن میتونید نگاهی به رتبه های قبولی ارشد بندازید. برای آپلای کردن هم توی رشته مواد علم و صنعت بهتر است از نظر بنده. اگه نگاهی به اعضای هیئت علمی علم و صنعت و دانشگاه هایی که تحصیل کردن بندازید، کاملا متوجه میشید که برای ریکامندیشن و اپلای گرفتن توی اکثر کشورها، دسستون بازه و کسایی هستند که اگه اسمشون زیر توصیه نامه باشه، خیلی براتون مفیده. البته به این نکته هم باید توجه کرد که اگه رزومتون خوب باشه، به راحتی قادر به پرفتن پذیرش از یونی های خارجی هستید و این که کدوم دانشگاه بودید، با داشتن یه رزومه قوی، کمرنگ میشه) ....

در مورد بازار کار صحبت کردید که به سمت استادی میره. باز هم با این مخالفم. الان بیشتر دانشچوهای ارشد و دکترا به صورت پروژه ای با صنعت در تماس هستند و پول خوبی رو هم از این طریق در میارن. مگه چقدر مملکت استاد میخواد که بیشترین بازار کار، به سمت استادی بره؟؟؟؟ (البته تدریس خصوصی رو من جزو استادی حساب نکردم).

در مورد گرایش هم من خودم شناسایی بودم و در این یه مورد نظری نمیدم. چون بستگی به فرد داره که به کدوم علاقه داشته باشه. سرامیک حفظیات زیاد داره و من به شخصه نمیپسندیدم. برای بازار کار هم به نظرم دست بسته تر هست. یک متالورژ توی زمینه های خیلی بیشتری توان کار کردن داره تا یه سرامیست (البته این نظر شخصی منه )....

البته اینکه جواب شما درس تر باشه قبول هست چون من تازه دانشجوی لیسانس هستم! اما شما ارشد هستین!

اما اسمون بی ستاره عزیز جدیدالوروود ما تازه می خواد لیسانس بگیره! شما بحث ارشد رو می گین!
در ضمن دانشگاه های آمریکا و اروپا بیشتر مورد علاقه دوستان هست که خوب اکثر دانشگاه های با اسم رسم اون طرف به اسم رسم دانشجوی اپلای کرده هم توجه می کنن! به خاطر همین اسم رسم شده پذیرش یا فاند ندادن!
در مورد بازار کار راستش من خودم خیلی داخل کشورمون به بررسی بازار کار نپرداختم به همین دلیل فکر کنم جواب شما کامل تر باشه...

در ضمن من فکر کنم شناسایی مواد هم باز تو گرایش های ارشد باشه!
من بین متالورژی صنعتی و استخراجی و سرامیک گفتم!
وگرنه بحث ارشد جدا هست!
راستی این حرف شما از همه مهم تر هست اول علاقه مهمه! اما فکر کنم برای ادامه تحصیل سرامیک بهتر باشه! این نظر من هست!

آخرین ویرایش:

dew_frsn

عضو جدید
سلام دوستان عیدتون مبارک

ممنون بابات اطلاعاتی که دادید

چند تا سوال دارم ممنون میشم جواب بدید همشون برام مهمن

اول اینکه بین 3تا گرایش متالورژی صنعتی...استخراجی....سرامیک کدوم بازار کار بهتری داره؟
کدوم درامد بهتری داره؟حدودا چقدر؟

دانشگاه امیرکبیر فک کنم استخراجی قبول شم ولی علم و صنعت صنعتی و سرامیک هم میشم
از لحاظ امکانات فک کنم علم و صنعت بهتر باشه

امیر کبیر میگن تفکیک جنسیتی شده درسته؟
علم و صنعت میگن فضاش داغونه و عین پایگاه بسیجه درسته؟

من پسرم کلا دوست دارم کارای مدیریتی بکنم
متالوژی صنعتی بهتره برام ن؟
باید برای جایی کار کنم یا میتونم خودمم کار کنم؟
و سوال آخر اینکه
میگن پروژه های خوب میدن به مواد.......این درمورد شریف درسته یا به امیرکبیر و علم و صنعت هم میدن؟

میتونم با کمک چن تا از هم دوره ای های دانشگاه کارخونه یا واحد صنعتی راه بندازیم و خودمون قطعه بزنیم ؟

بله گفتم که یکم جو علم و صنعت یه جوریه!
والا تفکیک جنسیتی هم خبر ندارم!:D
ببین گفتم اگه تو فکر ادامه تحصیل هستین بهتره به فکر سرمتی شدنم باشین! :)
اما!
اگه بعد لیسانس به فکر کار هستین فکر کنم صنعتی بهتر باشه! و فکر می کنم صنعتی کار نظارتی بیشتر داشته باشه! اما سرامیک رو اطلاع ندارم! با اینکه خودم سرامیکم!

خب بستگی به هدف و پولی که برای سرمایه گذاری دارین داره!
میشه برای جایی کار کرد برای همون نظارت! یا پروژه ای کار کرد! و یا کارخونه و شرکت زد! اما! فکر کنم برای اداره کارخونه نیاز به مدارج بالا تر باشه!

در مورد استخراجی اصلا تحقیق نکردم اما موارد خوشایندی در مورد آخر و عاقبت استخراجی ها نشنیدم!:que:
ببینید هم شریف هم امیرکبیر هم صنعت سه تاشون دانشگاه های خوبین!:gol:

اول بگو می خوای این رشته رو ادامه بدی یا نه؟ دوم اینکه کارخونه یا شرکت می خوای بزنی یا ...؟!

اول هدف اصلیت رو بگو!!

آخرین ویرایش:

Writer

عضو جدید
سلام. عیدتون مبارک! راستش من نمیدونم رام میدن اینجا یا نه. اما اول راهم. تازه کنکور دادم و میخوام مهندسی متالوژی استخراجی رو انتخاب کنم و 90 درصد مطمئنم به اینکه نظرم عوض نمیشه. غیرانتفاعی میخونم احتمالا. راستش میخوام مطمئن شم از این رشته میتونم به نانو برسم. گرایش نانومواد رو تو ارشد داره مگه نه؟ بازار کار نانو چطوره یا اصن بازار کار همین متالوژی صنعتی؟

real_madirid

عضو جدید
بله گفتم که یکم جو علم و صنعت یه جوریه!
والا تفکیک جنسیتی هم خبر ندارم!:D
ببین گفتم اگه تو فکر ادامه تحصیل هستین بهتره به فکر سرمتی شدنم باشین! :)
اما!
اگه بعد لیسانس به فکر کار هستین فکر کنم صنعتی بهتر باشه! و فکر می کنم صنعتی کار نظارتی بیشتر داشته باشه! اما سرامیک رو اطلاع ندارم! با اینکه خودم سرامیکم!

خب بستگی به هدف و پولی که برای سرمایه گذاری دارین داره!
میشه برای جایی کار کرد برای همون نظارت! یا پروژه ای کار کرد! و یا کارخونه و شرکت زد! اما! فکر کنم برای اداره کارخونه نیاز به مدارج بالا تر باشه!

در مورد استخراجی اصلا تحقیق نکردم اما موارد خوشایندی در مورد آخر و عاقبت استخراجی ها نشنیدم!:que:
ببینید هم شریف هم امیرکبیر هم صنعت سه تاشون دانشگاه های خوبین!:gol:

اول بگو می خوای این رشته رو ادامه بدی یا نه؟ دوم اینکه کارخونه یا شرکت می خوای بزنی یا ...؟!

اول هدف اصلیت رو بگو!!

ممنون دوست عزیز

والا من هر رشته ای قبول شم به لیسانس قانع نمیشم
حداقل فوق ......
و اگر بتونم دکتری
....
والا من آدمی نیستم که برم زیر دست کار کنم
البته شاید برای یادگرفتن راه و چاه 1-2سال کارکنم ولی نه برای تمام عمر
خودم میتونم تا300-400میلیون هزینه کنم....
اگر3-4نفر بشیم فک کنم یه کارخونه جمع و جور بتونیم راه بندازیم و کم کم رشد کنیم....اگرم نشد که یه شرکت کوچیک برای اول راه
خودم دوس دارم مدیر شم به همین خاطر تصمیم داشتم صنایع تهران بخونم
بد از کنکور فهمیدم تهرانم صنایع قبول نمیشم با2500حالا شاید صنعتی اصفهان قبول شم
اگر صنایع نشد باید برم مواد بخونم
چون علاقه دارم به کار تولید.....
مواد سرامیک بیشتر کارش پژوهشیه یا تولید هم داره؟
صنعتی چطور؟

dew_frsn

عضو جدید
سلام. عیدتون مبارک! راستش من نمیدونم رام میدن اینجا یا نه. اما اول راهم. تازه کنکور دادم و میخوام مهندسی متالوژی استخراجی رو انتخاب کنم و 90 درصد مطمئنم به اینکه نظرم عوض نمیشه. غیرانتفاعی میخونم احتمالا. راستش میخوام مطمئن شم از این رشته میتونم به نانو برسم. گرایش نانومواد رو تو ارشد داره مگه نه؟ بازار کار نانو چطوره یا اصن بازار کار همین متالوژی صنعتی؟
سلام خوب همین دیگه اگه نانو می خواین برین سرامیک بخونین یا صنعتی! استخراجی به نظرم اشتباه هست!
منم اول راهم دوست عزیز تازه ترم 3میرم مهر... اما خب خیلیییی واسه رشتم تحقیق کردم! منم غیر انتفاعیم....! ;)
بازار کار نانو ایرانو نمی دونم! چون کم سرمایه گذاری می کنن تو ایران متاسفانه!!!

starless sky

عضو جدید
البته اینکه جواب شما درس تر باشه قبول هست چون من تازه دانشجوی لیسانس هستم! اما شما ارشد هستین!

اما اسمون بی ستاره عزیز جدیدالوروود ما تازه می خواد لیسانس بگیره! شما بحث ارشد رو می گین!
در ضمن دانشگاه های آمریکا و اروپا بیشتر مورد علاقه دوستان هست که خوب اکثر دانشگاه های با اسم رسم اون طرف به اسم رسم دانشجوی اپلای کرده هم توجه می کنن! به خاطر همین اسم رسم شده پذیرش یا فاند ندادن!
در مورد بازار کار راستش من خودم خیلی داخل کشورمون به بررسی بازار کار نپرداختم به همین دلیل فکر کنم جواب شما کامل تر باشه...

در ضمن من فکر کنم شناسایی مواد هم باز تو گرایش های ارشد باشه!
من بین متالورژی صنعتی و استخراجی و سرامیک گفتم!
وگرنه بحث ارشد جدا هست!
راستی این حرف شما از همه مهم تر هست اول علاقه مهمه! اما فکر کنم برای ادامه تحصیل سرامیک بهتر باشه! این نظر من هست!

اگه ایشون برا ارشد میخواستن که فقط میگفتم تربیت مدرس. چون امکاناتش فوق العادست و بچه هاش گیر دستگاه نیستن و لینک های فوق العاده قوی با بیرون دارن. در یک کلام، دارن میترکونن :دیییی
برای اپلای هم منظور من توی همین دو جا بود . با حرفتون در این مورد موافق نیستم باز:cool:
منم صحبتم روی سرامیست ها و متالورژها بودا :surprised:

dew_frsn

عضو جدید
ممنون دوست عزیز

والا من هر رشته ای قبول شم به لیسانس قانع نمیشم
حداقل فوق ......
و اگر بتونم دکتری
....
والا من آدمی نیستم که برم زیر دست کار کنم
البته شاید برای یادگرفتن راه و چاه 1-2سال کارکنم ولی نه برای تمام عمر
خودم میتونم تا300-400میلیون هزینه کنم....
اگر3-4نفر بشیم فک کنم یه کارخونه جمع و جور بتونیم راه بندازیم و کم کم رشد کنیم....اگرم نشد که یه شرکت کوچیک برای اول راه
خودم دوس دارم مدیر شم به همین خاطر تصمیم داشتم صنایع تهران بخونم
بد از کنکور فهمیدم تهرانم صنایع قبول نمیشم با2500حالا شاید صنعتی اصفهان قبول شم
اگر صنایع نشد باید برم مواد بخونم
چون علاقه دارم به کار تولید.....
مواد سرامیک بیشتر کارش پژوهشیه یا تولید هم داره؟
صنعتی چطور؟

اولا دوست گرامی! یه اصل رو یادت باشه اول از هرچیزی رشته ات مهم هست پس به خاطر خوابگاهی شدن رشته ای که مورد علاقه ات هست رو بیخیال نشو! به هیچ وجه!
دوما سرامیک هم پژوهشی هست هم نظارتی!صنعتی بیشتر نظارتی هست البته پژوهشی هم هست اما گستره سرمتیا کجا و فلزات کجا! به این توجه داشته باشید که تو ارشد فقط سرامیک هست ( بین صنعتی و استخراجی و سرامیک ) که یک گرایش برای ارشد حساب می شه! و بیو مواد و نانو محبوب تر هست برای سرمتی ها! اما اکثر صنعتی ها می رن شناسایی مواد! البته خیلی از سرامیکی ها هم تو ایران می رن شناسایی مواد! به خاطر بازار کار! در صورتی که کشور هایی که تو این رشته برتر هستن خیلی شاید به شناسایی مواد اهمیت ندن اینطور که ایرانی ها می دن!
سوما! شما مطمئن باش به خاطر فرهنگ سازی کشورمون شما اگه دکتری یا ارشد باشی احترامتم داری! البته این یه اصل اشتباه هست حالا بگذریم!
چهارما! اینطور که از حرف هاتون متوجه می شم شما انگار رشته های مدیریت رو بیشتر علاقه داشته باشین!
پنجما! فکر می کنم خیلی پژوهش براتون مهم نباشه فکر کنم ارشد یا دکتری در راستای فلزات(صنعتی) بگیرین براتون بهتر باشه! و اینکه بهتر می تونید دنبال هدفتون که مدیریت و سرمایه گذاری هست باشین... درمورد استخراجی هم من اطلاعی ندارم!

______________________________________________________________________________________
دو دوست عزیز هم real_madirid و Writer این پست ها نتیجه تحقیق های خودم هست فقط می گن که اطلاعاتم اشتباهه!
لطفا خودتون هم بیشتر سرچ کنید و اینکه تصمیم نهاییتون رو اصلا به حرف های من اختصاص ندین که بعدا هم خدایی نکرده مدیون بشم
starless sky عزیز مطمئنا شما بیشتر در مواد تجربه داشتین پس لطفا به دوستان کمک کنید که انتخابشون رو بکنن من هم فقط نتیجه تحقیقاتم رو گفتم! در ضمن به یه حرفم مطمئنم!
اینکه علاقه حرف اول رو می زنه تو موفقیت و اینکه هر دانشگاهیی باشین مهم اینه که رشته ی مورد علاقتون باشه از این دو مورد مطمئنم دیگه هم حرفی نمی زنم در این رابطه!!!

موفق باشید هر دو جدیدالوروود!;)

آخرین ویرایش:

real_madirid

عضو جدید
اولا دوست گرامی! یه اصل رو یادت باشه اول از هرچیزی رشته ات مهم هست پس به خاطر خوابگاهی شدن رشته ای که مورد علاقه ات هست رو بیخیال نشو! به هیچ وجه!
دوما سرامیک هم پژوهشی هست هم نظارتی!صنعتی بیشتر نظارتی هست البته پژوهشی هم هست اما گستره سرمتیا کجا و فلزات کجا! به این توجه داشته باشید که تو ارشد فقط سرامیک هست ( بین صنعتی و استخراجی و سرامیک ) که یک گرایش برای ارشد حساب می شه! و بیو مواد و نانو محبوب تر هست برای سرمتی ها! اما اکثر صنعتی ها می رن شناسایی مواد! البته خیلی از سرامیکی ها هم تو ایران می رن شناسایی مواد! به خاطر بازار کار! در صورتی که کشور هایی که تو این رشته برتر هستن خیلی شاید به شناسایی مواد اهمیت ندن اینطور که ایرانی ها می دن!
سوما! شما مطمئن باش به خاطر فرهنگ سازی کشورمون شما اگه دکتری یا ارشد باشی احترامتم داری! البته این یه اصل اشتباه هست حالا بگذریم!
چهارما! اینطور که از حرف هاتون متوجه می شم شما انگار رشته های مدیریت رو بیشتر علاقه داشته باشین!
پنجما! فکر می کنم خیلی پژوهش براتون مهم نباشه فکر کنم ارشد یا دکتری در راستای فلزات(صنعتی) بگیرین براتون بهتر باشه! و اینکه بهتر می تونید دنبال هدفتون که مدیریت و سرمایه گذاری هست باشین... درمورد استخراجی هم من اطلاعی ندارم!

______________________________________________________________________________________
دو دوست عزیز هم real_madirid و Writer این پست ها نتیجه تحقیق های خودم هست فقط می گن که اطلاعاتم اشتباهه!
لطفا خودتون هم بیشتر سرچ کنید و اینکه تصمیم نهاییتون رو اصلا به حرف های من اختصاص ندین که بعدا هم خدایی نکرده مدیون بشم
starless sky عزیز مطمئنا شما بیشتر در مواد تجربه داشتین پس لطفا به دوستان کمک کنید که انتخابشون رو بکنن من هم فقط نتیجه تحقیقاتم رو گفتم! در ضمن به یه حرفم مطمئنم!
اینکه علاقه حرف اول رو می زنه تو موفقیت و اینکه هر دانشگاهیی باشین مهم اینه که رشته ی مورد علاقتون باشه از این دو مورد مطمئنم دیگه هم حرفی نمی زنم در این رابطه!!!

موفق باشید هر دو جدیدالوروود!;)

ممنون بابت اطلاعاتتون

real_madirid

عضو جدید
سلام دوستان و مهندسان عزیز
میخواستم درمورد رشته و شهر ازتون کمک بگیرم
رتبه بندی دانشگاه های کشور (هم اسم شهر هم دانشگاه ) در رشته مهندسی مواد(صنعتی) چیه؟
امیدوارم زودتر کمکم کنید.......

Writer

عضو جدید
سلام ببخشین جز مهندسی متالوژی صنعتی رشته ی دیگه ای تو ریاضی فنی هستی که تو ارشد به نانو ختم شه؟ لطفا زودتر جوابمونو بدین وقت ِ انتخاب رشته داره تموم میشه..

سلام به همه دوستان!
چرا در کوره القائی 10تن، چراغ هشدار آمپر پس از 15 ذوب روشن میشه در حالیکه قبلاً این طور نبوده و در جداره هم مشکلی مشاهده نمی شه. آیا این اتفاق از نظر ایمنی خطرناکه؟

Melted_Boy

کاربر فعال مهندسی مواد و متالورژی ,
کاربر ممتاز
سلام به همه دوستان!
چرا در کوره القائی 10تن، چراغ هشدار آمپر پس از 15 ذوب روشن میشه در حالیکه قبلاً این طور نبوده و در جداره هم مشکلی مشاهده نمی شه. آیا این اتفاق از نظر ایمنی خطرناکه؟

احتمالاً چراغ هشدار داره نازک شدن لایه نسوز رو میگه. ولی آمپر رو نمیدونم...

بالا