[ گفت و گو ] - کارشناسی ارشـــد مهندسی شیمی 93

pooya.wushu

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دوستان واسه ترمودینامیک راهیان ارشد رو توصیه میکنید؟؟جطوره به نظرتون؟:cry:

مهراآرام

عضو جدید
پوران پژوهش هم یک کتاب داره 7 سال کنکور اخیر. منم چند وقت دیگه تموم کتابام تموم میشه اما یه مشکل دارم. نمیدونم برم آزمون ثبت نام کنم یا اینکه همینجوری تموم کنم و تست مجموعه ای بزنم . بچه ها بنظرتون درسته از آبان تست مجموعه ای بزنم؟

ahvaz611

عضو جدید
پوران پژوهش هم یک کتاب داره 7 سال کنکور اخیر. منم چند وقت دیگه تموم کتابام تموم میشه اما یه مشکل دارم. نمیدونم برم آزمون ثبت نام کنم یا اینکه همینجوری تموم کنم و تست مجموعه ای بزنم . بچه ها بنظرتون درسته از آبان تست مجموعه ای بزنم؟
مگه هنوز مهلت ثبت نام هست ؟؟؟

ئدز

عضو جدید

یعنی فقط مرجع خوندی؟یا این که کتابا ی تستو با تستاش تموم کردی؟

مهراآرام

عضو جدید
بیشتر موسسه ها مهلتی نیستن.هر وقت بری میتونی ثبت نام کنی فقط ممکنه نزدیک ترین آزمون به زمان ثبت نام رو از دست بدید. مثلا من پارسه پرسیدم گفتن اگه بخوام به آزمون اولش برسم حداکثر همین هفت دیگه باید ثبت نام کنم. موسسات دیگرو زمانبندیشونو نمیدونم. حالا بنظرتون چه کنم؟ ثبت نام کنم با برنامه آزمون پیش برم یا تموم کنم و بشینم تست مجموعه ای بزنم؟

P O U R I A

مدیر مهندسی شیمی مدیر تالار گفتگوی آزاد
مدیر تالار
بیشتر موسسه ها مهلتی نیستن.هر وقت بری میتونی ثبت نام کنی فقط ممکنه نزدیک ترین آزمون به زمان ثبت نام رو از دست بدید. مثلا من پارسه پرسیدم گفتن اگه بخوام به آزمون اولش برسم حداکثر همین هفت دیگه باید ثبت نام کنم. موسسات دیگرو زمانبندیشونو نمیدونم. حالا بنظرتون چه کنم؟ ثبت نام کنم با برنامه آزمون پیش برم یا تموم کنم و بشینم تست مجموعه ای بزنم؟
بله .. برای هر آزمون تقریبا تا یه هفته قبلش میشه ثیت نام کرد ... به نظر من که این ازمون های ازمایشی خیلی کمک می کنه ... هم کمی سوال تالیفی حل می کنید .. هم با محیط کنکور اشنا و راحت میشید ... و هم خودتون رو می تونید با بقیه افراد بسنجید ...
به نظر من کنکور های سال های قبل رو بذارید برای ماه آخر ...

P O U R I A

مدیر مهندسی شیمی مدیر تالار گفتگوی آزاد
مدیر تالار
درمورد ترمو همان طور که قبلا گفته شده راهیان و پوران خیلی خوب هستند ... به نظر من هم همون راهیان رو با دقت بخونید کتاب خیلی خوبیه !!
حالا چرا ناراحتید ؟:(

saman001

عضو جدید

سلام دوستان
آره کتاب ترمو راهیان خوبه دیگه حتی 1 ساعت هم تو شک کتاب نمون چون وقت این کارا تموم شده انشاالا از همین فردا شروع کن به خوندنش
و اگه بتونید آزمون آزمایشی هم شرکت کنید که خیلی خوبه مخصوصا کسایی که به زودی درساشون تموم میشه چون فکر کنم وقتی درسا رو تموم کنید یجورایی تمرکزتونو از دست میدید و بی برنامه میشید و نمیدونید باید چکار کنید ولی آزمون مجبورتون میکنه از برنامش پیروی کنید

ئدز

عضو جدید
سلام اینجا کسی نمیخواد بیوتکنولوژی شناور بده؟برای درس بیو شیمی و میکرو بیولوژی عمومی چیکار کنیم؟من زبانم ضعیف و متاسفانه زبان تو بیو مهمه..........اگه جزوه بدرد بخوری تو نت هست بگید

ahvaz611

عضو جدید

ئدز

عضو جدید
سلام اینجا کسی نمیخواد بیوتکنولوژی شناور بده؟برای درس بیو شیمی و میکرو بیولوژی عمومی چیکار کنیم؟من زبانم ضعیف و متاسفانه زبان تو بیو مهمه..........اگه جزوه بدرد بخوری تو نت هست بگید
رفقا جواب بیوشیمی و میکروب رو چیکار کنم در ضمن برای زبان کسی یه جزوه تر و تمیز کوچولو برای قواعد داره؟

پاییزی2

عضو جدید
والله چه عرض کنم.....کنکور بیو یه روز قبل کنکور اصلیه.اگه خسته شیم یا کنکورشو خراب بدیم یا استرسی شیم واسه اصلیه انرژی نخواهیم داشت.......

hadi216

عضو جدید
رفقا جواب بیوشیمی و میکروب رو چیکار کنم در ضمن برای زبان کسی یه جزوه تر و تمیز کوچولو برای قواعد داره؟

واسه قواعد جزوه تقی زاده رو بگیر خلاصه و مفیده ، از سایت خودش میتونی پیدا کنی

hothit

عضو جدید
بچه ها میگم بانک تست کد.م موسسه خوبه ؟ اصلا کتابی به نام بانک تست واسه ارشد مهندسی شیمی هست ؟ چجوریاست ؟؟
چون من احتمالا تا نهایتا 20 آبان ماه در سا رو تموم میکنم و بعدش دیگه میخوام فقط تست بزنم که آمادگیم بره بالا ...

پوران و مدرسان دارن.پارسه هم کتابی به نام بانک تست م شیمی داره.

hothit

عضو جدید

زبان تخصصی اسونه اما تو چند تا متن طولانی میدن که وقت گیره.بره واژگان هم 504 خوبه.یه جزوه زبان عمومی ماهان هم هست کلمه های اونم خوبه توی اینترنت هستش اگه بگردی.

پاییزی2

عضو جدید
[h=2]منابع آزمون کارشناسی ارشد - مهندسی شیمی[/h]
انتقال حرارت: انتقال حرارت هولمن، اینکروپرا، (انتقال حرارت، مهندس خداکرمی)، چالکش
ترمودینامیک: ترمودینامیک مهندسی شیمی ون*نس، ترجمه دکتر محمد سلطانیه، (ترمودینامیک، مهندسی شیمی، مهندس طاهری، انتشارات هرمزگان)ترمودینامیک، انتشارات سنجش
مکانیک سیالات: MCCabe - وایت – استریتر، (مکانیک سیالات، سمیع*پور، انتشارات پوران پژوهش)، مکانیک سیالات، انتشارات راهیان ارشد
کنترل فرایندها: کتاب کنترل فرایند در مهندسی شیمی دکتر نیک*آذر- کتاب کنترل فرایند Coughnowr، (کنترل فرآیندها، انتشارات سنجش)
انتقال جرم و عملیات واحد: کتاب رابرت تریبال ترجمه دکتر کاغذچی و دکتر سهرابی- کتاب انتقال جرم و عملیات واحد دکتر محمود میرزازاده انتشارات دانشگاه صنعتی امیرکبیر و دانشگاه هرمزگان - کتاب MCCabe، انتقال جرم و عملیات واحد دکتر سمیع*پور، انتقال جرم و عملیات واحد دکتر بهمن*یار
سینتیک و طراحی راکتورهای شیمیایی: طراحی راکتورهای شیمیایی ترجمه دکتر مرتضی سهرابی، (سینتیک و طراحی راکتور، انتشارات سنجش)
ریاضیات: کتاب کاربرد ریاضیات در مهندسی شیمی تألیف دکتر نیک*آذر و دکتر خراط (ریاضیات عددی، مهندسی خداکرمی) کاربرد ریاضیات در مهندسی شیمی انتشارات دانشگاه تهران تألیف دکتر شهره فاطمی – کاربرد ریاضیات در مهندسی شیمی انتشارات راهیان ارشد
زبان عمومی: ۱- گرامر زبان عمومی کلیه رشته*های کارشناسی ارشد، تألیف وحید عسگری، انتشارات: کانون فرهنگی آموزش. ۲- لغت: ۵۰۴ absolutely essntial words , TOFEL flash (vocabulary) 3- درک مطلب : TOFEL flash (Reading) ،-زبان انگلیسی عمومی ۲(درک مطلب)، انتشارات کانون فرهنگی آموزش
زبان اختصاصی: انگلیسی برای دانشجویان مهندسی شیمی انتشارات سمت
بیوشیمی و میکروبیولوژی عمومی: میکروبیولوژی عمومی دکتر فریدون ملک*زاده- میکروبیولوژی صنعتی دکتر کاظمی ویسری انتشارات دانشگاه شریف-
بیوشیمی عمومی گروه پزشکی انتشارات دانشگاه تهران- خلاصه مباحث مهندسی شیمی انتشارات ارکان
«منابع مطالعاتی دیگری که داوطلبان می*توانند از آنها استفاده کنند: کتاب خلاصه مباحث مهندسی شیمی انتشارات پردازش- مجموعه تستهای کارشناسی ارشد مهندسی شیمی انتشارات دانشگاه تهران- مجموعه تست*های کارشناسی ارشد مهندسی شیمی انتشارات کانون فرهنگی آموزش - کتاب مهندسی شیمی، انتشارات ارکان
مهندسی مخازن: ۱- Applied petroleum reservior engineering by : Craft 2 ـ جزوه در مورد : اطلاعات کلی در مورد مهندسی مخازن ، نفت و رفتار P.V.T هیدروکربنها
سیالت دو فازی: ۱- Two Phase flow in pipes by:Beggs and Brill 2 ـ جریان*های دو فازی تالیف : دکتر مشفقیان و دکتر شریعغتی ۳ ـ خواص سیالات نفتی
تالیف : دکتر مشفقیان و دکترنصری*فر۴- اصول طراحی هیدرولیکی خطوط لوله انتقال جریان*های دوفازی، تألیف: دکتر علی وطنی، چاپ جهاد دانشگاهی- دانشگاه تهران
مهندسی نفت : ۱- Drilling Engineering by : Adams 2- Dirlling and casing opration by : J.A.Short 3 ـ روشهای حفاری تالیف : دکتر مرتضی اصانلو

saman001

عضو جدید
سلام بچه ها
من دارم واسه 25درصد اول پارسه که10روز دیگست خودمو آماده میکنم شما چکار کردید؟ احساس میکنم برنامش خیلی سنگینه شاید نرسم نیاز به روحیه دارم پوریا!

pooya.wushu

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
میگم دوستان به نظرتون اگر کسی تاریخ فارغ التحصیلیش دی ماه باشه میتونه تکمیل ظرفیت شرکت کنه؟اگه قبول شه اجازه ثبت نام میدن؟

asma_rosie

عضو
بچه ها آزمونهای سازمان سنجش از پارسه و ماهان خیلی بهتره توصیه میکنم حتما شرکت کنین.من خودم پارسال آزمونهای ماهان و یکی از جامعه‌ای سنجش شرکت کردم.ماهان که اصلا به خودش زحمت طرح سوال ندادن.آزمونهای سالهای پیش رو ردیف میکنن.شرکت تو آزمونهای ماهان دورریختن پول و زمانه

ئدز

عضو جدید
سلام کسی میدونه دفترچه تکمیل ظرفیت رو از کجا بایدگرفت سایت سنجش لینک خرید کارت اعتباری گذاشته اما هنوز نگفته کدوم دانشگاه و چند نفر و چه رشته هایی ظرفیت دارن؟

ئدز

عضو جدید
سلام کسی میدونه دفترچه تکمیل ظرفیت رو از کجا بایدگرفت سایت سنجش لینک خرید کارت اعتباری گذاشته اما هنوز نگفته کدوم دانشگاه و چند نفر و چه رشته هایی ظرفیت دارن؟
یافتم.....خوشم میاد بچه های شیمی همه چیز رو درو کردن چیزی برای تکمیل ظرفیت نمونده بخونید که ازمون ارشد به چشم به هم زدنی میاد.

ئدز

عضو جدید
سلام بچه ها
من دارم واسه 25درصد اول پارسه که10روز دیگست خودمو آماده میکنم شما چکار کردید؟ احساس میکنم برنامش خیلی سنگینه شاید نرسم نیاز به روحیه دارم پوریا!

روحیه میخوای دادش من ...من هنوز ثبت نام هم نکردم اینم رو حیه برو سر جلسه کیف کن درضمن این یه شبیه سازی کنکوره تو کنکورم فکر نکنم قصد جواب دادن به همه سوالا رو داشته باشی راستی .کسی میدونه امتحان پارسه تو تهران کجا برگزار میشه؟تلفناشون شلوغ

پاییزی2

عضو جدید
سلام بچه ها
منم پارسه شرکت کردم...واسه آزمون اول خودمو میرسونم اما آزمونای بعدیش هر 2 هفتست که تو دو هفته چشام آب نمیخوره بتونم خودمو برسونم...بدجور استرسی شدم:cry:

بالا