[ گفت و گو ] - کارشناسی ارشـــد مهندسی شیمی 93

zpari

عضو جدید
سلام به همگی! من الان ترم 6 کارشناسی آی تی هستم و امسال میخوام کنکور ارشد بدم ،ولی نمیدونم از کجا وچه جوری شروع کنم !ازچه کتابهایی استفاده کنم ؟اصلا الان دیر نیست؟؟؟؟؟؟؟

FC Bayern Munich

عضو جدید
سلام به همگی! من الان ترم 6 کارشناسی آی تی هستم و امسال میخوام کنکور ارشد بدم ،ولی نمیدونم از کجا وچه جوری شروع کنم !ازچه کتابهایی استفاده کنم ؟اصلا الان دیر نیست؟؟؟؟؟؟؟
سلام ! ترم 6 که دیر نیست تازه زود هم هست !! از آی تی میخواین مهندسی شیمی بدین ؟! اگه اینجوره خیلی باید وقت بذارید و کلی کتاب جدید بخونید ...

E.AP

عضو جدید
سلام دوستان
من ترم 7 هستم و میخوام امسال کنکور کارشناسی ارشد رو شرکت کنم اما متاسفانه چون وقت کافی ندارم نمی تونم کتاب مرجع مطالعه کنم و در حال حاضر دارم از روی کتاب های راهیان ارشد مطالعه می کنم به نظر شما می تونم فقط با مطالعه کتاب های راهیان ارشد و تست زدن رتبه خوبی بیارم؟ تا الان هم فقط تونستم ترمو 1و 2 رو به طور کامل همراه با تست هاش تموم کنم به نظر شما کم نیست؟ و وقت می کنم بقیه درس هارو هم مطالعه کنم و تموم کنم؟

FC Bayern Munich

عضو جدید
سلام دوستان
من ترم 7 هستم و میخوام امسال کنکور کارشناسی ارشد رو شرکت کنم اما متاسفانه چون وقت کافی ندارم نمی تونم کتاب مرجع مطالعه کنم و در حال حاضر دارم از روی کتاب های راهیان ارشد مطالعه می کنم به نظر شما می تونم فقط با مطالعه کتاب های راهیان ارشد و تست زدن رتبه خوبی بیارم؟ تا الان هم فقط تونستم ترمو 1و 2 رو به طور کامل همراه با تست هاش تموم کنم به نظر شما کم نیست؟ و وقت می کنم بقیه درس هارو هم مطالعه کنم و تموم کنم؟
سلام. اگه پایه ی درسی نسبتا خوبی داری لازم نیس اصلا کتابای مرجع رو بخونی . همونطور که دوستان هم گفتن فقط جاهایی که واسه خودت مبهمه به کتابای رفرنس رجوع کن. رتبه خوب میاری اگه همینجوری ادامه بدی. ترمو 1 و2 رو تموم کردی کامل با تستاش خیلی هم خوبه خوشبحالت ! درسها رو با هم ببری جلو بهتره تا تک تک :)

E.AP

عضو جدید
سلام. اگه پایه ی درسی نسبتا خوبی داری لازم نیس اصلا کتابای مرجع رو بخونی . همونطور که دوستان هم گفتن فقط جاهایی که واسه خودت مبهمه به کتابای رفرنس رجوع کن. رتبه خوب میاری اگه همینجوری ادامه بدی. ترمو 1 و2 رو تموم کردی کامل با تستاش خیلی هم خوبه خوشبحالت ! درسها رو با هم ببری جلو بهتره تا تک تک :)
ممنون دوست عزیز:smile:

نمیدونم چرا هر چیو که میخونم فراموش میکنم.شما هم اینطورین یا فقط من اینطوریم؟؟؟؟؟/

پژمان 947

عضو جدید
سلام بچه ها خسته نباشید.
من ترمو رو از پوران،حرارتو از راهیان و جرم و ریاضی رو از پارسه میخونم این کتابا خیلی خوب توضیح دادن ولی هنوز نمیدونم برای سیالات و راکتور چه کتابی خوبه؟کتاب سیالاته پورانو که گرفتم اصلا خوب نبود.ممنون میشم راهمنایی کنید؟

ahvaz611

عضو جدید
سلام بچه ها خسته نباشید.
من ترمو رو از پوران،حرارتو از راهیان و جرم و ریاضی رو از پارسه میخونم این کتابا خیلی خوب توضیح دادن ولی هنوز نمیدونم برای سیالات و راکتور چه کتابی خوبه؟کتاب سیالاته پورانو که گرفتم اصلا خوب نبود.ممنون میشم راهمنایی کنید؟
مکانیک رو من از پاسه میخونم که خیلی خوب توضیح داده ،، راکتور هم از راهیان بخون خیلی خوبه ، حداقل من که از راضیم ...

ahvaz611

عضو جدید
نمیدونم چرا هر چیو که میخونم فراموش میکنم.شما هم اینطورین یا فقط من اینطوریم؟؟؟؟؟/
مهدی داداش خلاصه نویسی که میکنی آره ؟ این فراموشی عادیه ، منم همینجوریم ولی خب وقتی ایشالا پرونده کتاب هارو بستی رفتی واسه تست دیگه اونوقت فقط از خلاصه نویسی های خودت که میخونی میبینی هر دور همش درصد فراموشیت کمتر و کمتر میشه
به خودت استرس نده . . .

ooskarim

عضو جدید
سلام.میشه لطف کنین فصل های مهم تر از مابقی فصول درس هارو مشخص کنین.میدونم سوال سختیه ولی اینجوری تمرکز بیشتر میشه.ممنون

ئدز

عضو جدید
سلام من میخوام ارشد امسال شرکت کنم اما هنوز درگیر ازمایشگاه و پروژه هستم سعی میکنم تا اخر این ماه کارام تموم شه و اول شهریور شروع کنم نظرتون چیه؟من دیر متوجه این تاپیک شدم/تو درس حرارت و مخصوصا سیالات لنگ میزنم کمکککککککککککککککم کنید.من از فضای کنکور دورم باید چیکار کنم.میشه هر چیز جدیدشد برای پیام بزارید؟

مهدی داداش خلاصه نویسی که میکنی آره ؟ این فراموشی عادیه ، منم همینجوریم ولی خب وقتی ایشالا پرونده کتاب هارو بستی رفتی واسه تست دیگه اونوقت فقط از خلاصه نویسی های خودت که میخونی میبینی هر دور همش درصد فراموشیت کمتر و کمتر میشه
به خودت استرس نده . . .
خلاصه نویسی رو گذاشتم از دور دوم به بعد
تست کجا شرکت میکنی؟؟

ahvaz611

عضو جدید
خلاصه نویسی رو گذاشتم از دور دوم به بعد
تست کجا شرکت میکنی؟؟

والله با مشاوره هایی که از دوستان گرفتم ، میخوام پارسه شرکت کنم ...
تو چی ؟ کجا شرکت میکنی ؟ از کسی راجع به آزمون ها اطلاعات گرفتی ؟

والله با مشاوره هایی که از دوستان گرفتم ، میخوام پارسه شرکت کنم ...
تو چی ؟ کجا شرکت میکنی ؟ از کسی راجع به آزمون ها اطلاعات گرفتی ؟

من نمیدونم همه میگن پارسه خوبه اما من میخوام سه تا از درسا رو برم کلاس مدرسان شریف..نمیدونم اگه پارسه برم با اون کلاسا جور میاد یا نه.کلاساش هم انلاینه نشنیدی در موردش؟؟؟؟قیمتاش خیلی پایینه.نمیدونم خوبه یا نه

ahvaz611

عضو جدید
راستش من چیزی راجع به به کلاس های آنلاین نشنیدم ،، ولی خب هیچی کلاس حضوری نمیشه ، حالا بازم یکمی دیگه تحقیق کن تقریبا یک ماه دیگه وقت هست واسه تصمیم گیری در مورد ثبت نام واسه آزمون، تا ببینیم تا اون موقع خدا چی میخواد...

viva shz

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من نمیدونم همه میگن پارسه خوبه اما من میخوام سه تا از درسا رو برم کلاس مدرسان شریف..نمیدونم اگه پارسه برم با اون کلاسا جور میاد یا نه.کلاساش هم انلاینه نشنیدی در موردش؟؟؟؟قیمتاش خیلی پایینه.نمیدونم خوبه یا نه
...مدرسان شریف کلاس ترمودینامیکش خوب بود ولی فقط تا قسمت مشترکش با مکانیک چون استادش شفیع زاده بود که اصلا قسمت مهندسی شیمی رو بلد نبود...در کل پیشنهاد میکنم که مدرسان کلاس شرکت نکنید

farid_ppe

عضو جدید
بچه ها سلام
یه نصیحت یا بهتر بگم یه پیشنهاد دوستانه :
برید سربازی پسرا
اینو جدی میگم وقت واسه ارشد همیشه هست ولی شرایط سربازی داره روز به روز سختتر میشه
خود دانید

P O U R I A

مدیر مهندسی شیمی مدیر تالار گفتگوی آزاد
مدیر تالار
بچه ها سلام
یه نصیحت یا بهتر بگم یه پیشنهاد دوستانه :
برید سربازی پسرا
اینو جدی میگم وقت واسه ارشد همیشه هست ولی شرایط سربازی داره روز به روز سختتر میشه
خود دانید

سلام ..
اینو راست میگی .. سال به سال شرایطش داره سخت تر میشه ...

ادم بهتره کنکور رو بده .. اگه نتیجش خوب شد و دانشگاه های خوبی رو قبول شد ..بهتره بره دانشگاه .. در غیر این صورت صددرصد اگه بتونه امریه ای جور کنه بره خیلی به نفعش میشه ...

یعنی امید اینه بشه امریه گرفت ...وگرنه که سربازه هر چی دیر تر باشه هم شرایطش سخت تر میشه و هم به آدم سخت تر میگذره !!!

...مدرسان شریف کلاس ترمودینامیکش خوب بود ولی فقط تا قسمت مشترکش با مکانیک چون استادش شفیع زاده بود که اصلا قسمت مهندسی شیمی رو بلد نبود...در کل پیشنهاد میکنم که مدرسان کلاس شرکت نکنید
شما مدرسان میرفتین؟؟؟؟به نظرتون هیچ تاثیری نداره؟

sara shiri

عضو جدید
سلام دوستان من ÷ارسال تو ارشد رتبه ام 2700شد با اینکه انتخاب رشته کردم فکر نمیکنم قبول بشم نظر شما چیه؟اگه از الان شروع کنم میتونم رتبه خوب بیارم؟

P O U R I A

مدیر تالار
سلام دوستان من ÷ارسال تو ارشد رتبه ام 2700شد با اینکه انتخاب رشته کردم فکر نمیکنم قبول بشم نظر شما چیه؟اگه از الان شروع کنم میتونم رتبه خوب بیارم؟

سلام ...

بله ... اگر در خودتون میبینید که اگر خوب بخوانید می توانید رتبه خیلی بهتری بدست بیارید و همچنین واقعا هم خواهید خواند ... من هم به شما توصیه می کنم دوباره کنکور دهید ... ولی این درصورتی برای شما مفید خواهد بود که شما در دانشگاهی خیلی بهتر قبول شوید(مثلا یکی از دانشگاه های تهران) .. پس حالا به خودتان بستگی دارد که اگر شرایط بالا را دارید و تلاش و انگیزه کافی رو در خودتان می بینید یا نه ؟

چون یک بار دیگر کنکور دادن کار خیلی راحتی نیست و یک سال هم آدم عقب می افتد .. پس خوب فکر کنید و بعد تصمیم بگیرید ...

موفق باشید ..

asma_rosie

عضو
کنترل چه بخش هاییش رو بخونیم کافیه؟جون نمی خوام خیلی روش وقت بزارم

P O U R I A

مدیر تالار

سلام ..

به نظر من می شه تو یک هفته و یا حداکثر 2 هفته ای کل کنترل رو خوند و تست هم زد بصورتی که بشه راحت 50 درصد تو کنکور زد ... من به شما توصیه می کنم که برای همه کنترل وقت بذارید ... چون الان زمان کافی دارید .. بهتره درسای دیگتون رو بخونید هفته های آخر اگر وقت اضافه آوردید بذارید برای کنترل ... یکی ز دوستام بود که فقط هفته آخر 3 روز کامل وقت روی کنترل گذاشت و 45 درصد زد ... پس حتما برای کنترل وقت بذارید ...اما نه زیاد .. یه نگگاه کوچولو هم اگه به تست های کنکور بیندازید متوجه می شوید که تنوع بالایی در طرح سوال نداریند و میشه راحت 50 درصد زد ...

ghaghalili

عضو جدید
سلام ..

به نظر من می شه تو یک هفته و یا حداکثر 2 هفته ای کل کنترل رو خوند و تست هم زد بصورتی که بشه راحت 50 درصد تو کنکور زد ... من به شما توصیه می کنم که برای همه کنترل وقت بذارید ... چون الان زمان کافی دارید .. بهتره درسای دیگتون رو بخونید هفته های آخر اگر وقت اضافه آوردید بذارید برای کنترل ... یکی ز دوستام بود که فقط هفته آخر 3 روز کامل وقت روی کنترل گذاشت و 45 درصد زد ... پس حتما برای کنترل وقت بذارید ...اما نه زیاد .. یه نگگاه کوچولو هم اگه به تست های کنکور بیندازید متوجه می شوید که تنوع بالایی در طرح سوال نداریند و میشه راحت 50 درصد زد ...
منم با این نظر موافقم
چون خودم همین جوری تجربه کردم و دو روز نزدیک کنکور خوندم و فک کنم 50 و خوردی کنترل زدم
هرچند رتبم خوب نشد:( ولی خب کنترلو میشه خوب زد چون تستاش قلق داره و یکم بخونی قلقش دستت میاد;)

Xerxes-I

عضو جدید
جدول راوث،دیاگرام بد،نمودار جعبه ای،پایداری نایکوئیست( روش رسمش رو نمیخواد بخونید).پاسخ گذرا و اگر وقت کردید مکان ریشه.کتابای کنترل مهندسی شیمی خیلی کتابهای جالبی نیستند.من کتاب "مهندسی سیستم های کنترل" نوشته "آریاز برادرانی" رو پیشنهاد میکنم.کتاب واسه برقی ها هست ولی مباحث بالا رو خیلی خوب توضیح داده بدون پیچیدگی.

baharz66

عضو جدید
سلام ..

من هم موافقم
خودم هم همين طوري كنترلو خوندم و 52 درصد زدم سر جلسه هم خيلي وقتم رو نگرفت.من از روي كتاب كنترل مدرسان شريف خوندم
حتي خلاصه درساشم نخوندم اما چون براي هر فصل تستاش زياده روش حل تستارو از روي پاسخنامه تستاش كه ميخوندم ياد ميگرفتم و همين طوري بقيه تستارو مي تونستم جواب بدم.چون يك مدل خاصي تست مياد حتي نياز به خوندن خود درسشم نيست چون خيلي تشريحي توضيح داده و به درد تست ها نمي خوره. اما از روي خود تست ها خوندن هم وقت كمي ميگيره هم به راه حلي كه براي حل تستا لازم داريد مي رسيد.به نظرم كنترل رو هم جواب بديد چون به نظرم به من خيلي كمك كرد.:smile:

naser.66

عضو جدید
آقا دمت گرم
این جور نکات فوق العادس.اصلا یکی از مشکلا من همین بود .بعضی وقتا بی حوصله می شدم.جرم و عملیات و چجور خوندین؟از چی خوندین؟
کتاب رفرنس صلاح هست یا نه؟

سلام به دوست گلم ببخشید دیر شد.جرم و عملیات باید همیشه هر روز خونده بشه.من 50 زدم که راضی هم نیستم.رفرنس واسه هر فصل نه ولی بعضی فصلا آره لازمه.مثلا دستگاههای انتقال و رطوبت و فصل اول که تعریفیه حتما باید رفرنس رو فول باشی.من فقط راهیان میخوندم تو آزمونای پارسی نکات جدید یاد میگرفتم پس کتاب پارسه خوبه کنار راهیان باشه

بالا