[ گفت و گوی کنکوری ] - مطالعه گروهی ارشد مهندسی شیمی 95

Partizan63

کاربر فعال
ممنون دوستان عزیز
یه سوال دیگه به نظرتون فقط تستای م شیمی بزنم یا بقیه مثل بیو و آزاد رو هم بخونم؟؟؟؟؟؟؟؟

م شیمی و بیو که باید خونده شه... آزاد هم خوب توش پیدا میشه (سوال در حاشیه و صرفا فرمولی هم زیاد داره)... وقت جور شد، برو سراغ آزاد...

zammin

عضو جدید
دوستان برای درس ریاضی به خصوص بحثهای عددی برای تست بیشتر چه کتابی معرفی می کنید؟کتاب راهیان تستهاش کمه کتابهای پارسه هم دردسترسم نیست تو سایت هم پیدا نکردم.

Partizan63

کاربر فعال
دوستان برای درس ریاضی به خصوص بحثهای عددی برای تست بیشتر چه کتابی معرفی می کنید؟کتاب راهیان تستهاش کمه کتابهای پارسه هم دردسترسم نیست تو سایت هم پیدا نکردم.

آزمون‌های سال‌های قبل موسسات... راهیان هر چی تست کنکور بود رو داره... پس باید سراغ تست تالیفی رفت که تو آزمون موسسات هست... کلا ارشد کسی حال نداره اون قدر تست تالیفی بذاره تو کتابش (خود بابایی هم کل کتاباش بشماری به 100 تا هم نمیرسه تست تالیفی‌هاش، با این حساب که نصفشون از کتاب مرجع جمع کرده و به صورت سوال مناسب کنکوری درآورده)، برخلاف کنکور سراسری که هر کتاب خودش کلی تست تالیفی داشت...
البته راهیان سوالات محاسبات رشته کامپیوتر رو نداره، که مشکلی نیست؛ چون رشته کامپیوتر مباحث اضافه‌تر داره که تو مهندسی شیمی نمیاد (مثل روش معروف میلن یا خود فصل ماتریس)

dac_ali

عضو جدید
دوستان کسی اطلاع داره که کدوم انتشارات کتاب بانک سوالات چند سال اخیر مهندسی شیمی، گاز و بیو رو با هم داره؟
مدرسان و راهیان و پارسه که تو سایتشون نگاه کردم فقط سراسری و آزاد مهندسی شیمی رو دارن

dac_ali

عضو جدید
محاسبات و کنترل و عملیات کدوم فصلها بیشتر سوال میاد>

برای محاسبات عددی بنظرم بجای اینکه فصل بندی کنید و بگید کدوم فصل ها مهمترند بهتره ببینم کدوم روشها از هر فصل مهمتر بوده و بیشتر مورد توجه قرار میگیرن

فصل اول حل معادلات دیفرانسیل غیر خطی یا ریشه یابی(روش نصف کردن تعریف همگراییش و رابطه خطا آن(سراسری 90) - روش تکرار ساده شرط همگرایی (سراسری 87 و 88دوسوال) - روش نیوتن رافسون شرط همگرایی و رابطه تقریب زدن (از 85 تا 92 نه/9 بار سوال اومده) - و مقایسه روش ها از نظر همگرایی و سرعت رسیدن به جواب 2 بار سوال بوده )

فصل دوم درون یابی و برازش: روش لاگرانژ (سراسری 88 و 92) - روش نیوتن (پیشرو، پسرو و مرکزی) در سال های اخیر بیشتر مورد توجه بوده سراسری 91 92 93
درباره برازش که پای ثابت همه آزمون ها بوده و چند نکته ساده داره (سراسری 87 8988 90 92دوسوال 93)

فصل سوم انتگرال گیری و مشتق عددی: روش ذوزنقه(سراسری 88 89 93) و سیمپسونها (1/3 و 3/8)(سراسری 88 92 90 )مخصوصا روابط خطا بسیار مهم هستن و انتگرال گیری دوگانه (سال 92 نکته روش میانی هم اومده اونم بلد باشید بهتره)
برای مشتق عددی هم فقط تفاضلات پیشرو و پسرو و مرکزی و مرتبه خطاها و لاغیر (سراسری 89 85 90 93 87)

فصل چهارم برای حل معادله دیفرانسیل معمولی با شرط اولیه (IVP) روش های اویلر و اویلر اصلاح شده(سراسری85 86 88 91 90 93) (تیلور 92و رانگ کاتا 89هرکدوم یکبار اومده)
برای معادله دیفرانسیل معمولی با شرایط مرزی (BVP) : روش تفاضل محدود (پیشرو و پسرو و مرکزی) مهمه (سراسری 93 )و نکته روش پرتابی رو هم بلد باشید(سراسری 92)
و برای معادلات دیفرانسیل پاره ای : روش تفاضل محدود (سراسری 88 89 86) و روش صریح یا ضمنی (explicit) مخصوصا شرط پایداری مهم هستن (سراسری 86 87 92 89)

فصل آخر هم حل دستگاه معادله دیفرانسیل خطی و غیر خطی هست
برای حل دستگاه خطی: قسمت روش های تکراری مهمه روش ژاکوبی و گوس سایدل که تقریبا یکی هستن ولی با کمی تغییرات- شرط همگرایی خیلی مهمه (سراسری 86 87 93)و روش گوس سایدل رو هم تا دو مرتبه تکرار بلد باشید(سراسری 88 91)
برای دستگاه معادلات غیر خطی: روش نیوتن رافسون مهمه هم خود روش (سراسری 93)و هم ماتریس ژاکوبین (سراسری 85 94)
سوالات مقایسه ای و تعریفی از روش ها هم داده شده

سوالاتی که اشاره کردم برای نمونه بود وگرنه سوالات مشابه آنها در سال های دیگه هم داده شده

آخرین ویرایش:

dac_ali

عضو جدید
محاسبات و کنترل و عملیات کدوم فصلها بیشتر سوال میاد>

برای عملیات توجه بیشتری به قسمت عملیات واحد 1 (تقطیر و استخراج مایع مایع شده) و معمولا بین 5 تا 8 سوال از 12 سوال ممکن به این دو بحث داده میشه
اگر کسی فرصت کافی برای خوندن نداره و یا زیاد با عملیات حال نمیکنه بنظرم وقت بزاره و فقط نقطیر رو درست و کامل بخونه میتونه به امید اومدن سوالات زیاد از این فصل نتیجه خوبی بگیره. مطالب این فصل به هم پیوسته است ولی مهمترین قسمت ها عبارتند از:
محلولهای غیر ایده آل و آزئوتروپ (سراسری 85 86 94)
تقطیر ناگهانی (فلش) سراسری 89 85
تقطیر پیوسته (عمده سوالات برخواسته از تحلیل های مربوط به این قسمت هست)
روش پانچوان (سراسری 85چهارسوال دوسوال88 94 83 دو سوال84 89 87 82)
روش مک کیب (86 85سه سوال 88 )
برای استخراج مایع مایع (84دوسوال 85 82 83 87 89)
از قسمت عملیات واحد 2 : مهمترین فصل ها به ترتیب خشک کردن و مرطوب سازی (متوسط دو سوال) تبخیر کننده ها (1 یا دو سوال) جذب سطحی (1 سوال) استخراج از جامدات (گاها یک سوال) داده میشه البته این موضوع همیشه صادق نبوده و موارد گفته شده صرفا بصورت متوسط سال ها هست.
برای عملیات واحد2 میتونم بگم خیلی از قسمت ها حالت حفظی و نکته وار دارن شاید درسنامه و مطالب گفته شده هر فصل زیاد باشه ولی سوالات مطرح شده در هر فصل روی چند نکته تمرکز کردن و گاها سوال تکراری و مشابه مطرح میشه و اگر قصد شروع کردن به خوندن دارید توصیه میکنم سوالات سراسری 10 سال گذشته و حتی قدیمی تر رو بخونید و نکات هر فصل رو یادداشت کنید و همون ها رو بخونید اینجوری امکان موفقیت برای زمان فعلی میتونه بیشتر باشه (از جزوات خلاصه پارسه میتونید کمک بگیرید)
فصل های کریستالیزاسیون و فیلتراسیون هم فقط تا حالا تو آزمون فراوری گاز سوال اومده و در سراسری مهندسی شیمی تاکنون سوال داده نشده.

آخرین ویرایش:

sambastian

عضو جدید
آقا دستت درد نکنه من فکرکنم خود طراح سوال هم دز این حد نمیتونست بگه :surprised:
کنترل هم میگی؟
لاپلاس مهمه؟
برای عملیات فصل تقطیر چه کتاب یا جزوه ای خوبه؟ من جزوه پارسه و سهند رو دیدم بد نبود

محبوه

عضو
واقعا مرسی

پس لطفا میشه بگید ترمو2 فصل 5 و 6 و 7 بخونیم یا نه؟ واکنش و درجه ازادی و رانکین ایناس . برای سیالات من فقط رسیدم 5 فصل اول رو بخونم خیلی دوس دارم بدونم این درس رو چطوری میشه خوب زد؟

و یک سوال دیگه اینکه کنکورهای 4 سال اخیر رو بذاریم برای فروردین یا نه؟ اصلا کنکوری بگیریم یا هر درس رو بزنیم و چک کنیم؟

dac_ali

عضو جدید
آقا دستت درد نکنه من فکرکنم خود طراح سوال هم دز این حد نمیتونست بگه :surprised:
کنترل هم میگی؟
لاپلاس مهمه؟
برای عملیات فصل تقطیر چه کتاب یا جزوه ای خوبه؟ من جزوه پارسه و سهند رو دیدم بد نبود

خواهش میکنم
برای کنترل چیزی ننوشتم چون هنوز دو فصلشو نخوندم و جمع بندیش نکردم ولی راجبه لاپلاس چون احتمال مطرح شدن سوال از لاپلاس تو ریاضی کاربردی هست و در حل مسائل معادله دیفرانسیل پاره ای کاربرد داره بهتره که مبحث بلد باشیم...این تحلیل زیر مربوط به سال 93 که مدرسان نوشته:
از لحاظ بودجه‌بندی در درس كنترل فرآیندها از مباحث: مفاهیم و تعاریف اجزای سیستم‌های کنترلی 1 سؤال، سیستم کنترلی در فرآیندهای شیمیایی 1 سؤال، انواع کنترل‌کننده‌های اتوماتیک 3 سؤال، تجزیه و تحلیل پاسخ گذرا و حالت دائم 4 سؤال، تجزیه و تحلیل مکان هندسی ریشه‌ها 1 سؤال و آنالیز پاسخ فرکانسی 5 سؤال آمده است.

برای عملیات فصل تقطیر جزوه پارسه (دکتر میرزا زاده) خوبه فقط تو خوندنش حوصله بخرج بدید و ازش زده نشید و در کنارش از تریبال هم کمک بگیرید و سعی کنید یه خلاصه از مطالب خونده شده بنویسید و بعدش برید سراغ سوالات سراسری ببینید کدوم قسمت ها بعنوان سوال مطرح شده و روی مطالب مهمتر مرور کنید.
جزوه جمع بندی که برای تقطیر نوشتم فردا شب اینجا میزارم تقریبا 16 صفحه A4 هست(ترجیح دادم بجای خلاصه نویسی یه جزوه تقریبا کامل بنویسیم که دیگه نیاز به رجوع به رفرنس نباشه و قسمتی هایی از اون فقط برای درک بهتر مطلب بود و کاربرد تستی ندارن)

آخرین ویرایش:

dac_ali

عضو جدید
واقعا مرسی

پس لطفا میشه بگید ترمو2 فصل 5 و 6 و 7 بخونیم یا نه؟ واکنش و درجه ازادی و رانکین ایناس . برای سیالات من فقط رسیدم 5 فصل اول رو بخونم خیلی دوس دارم بدونم این درس رو چطوری میشه خوب زد؟

و یک سوال دیگه اینکه کنکورهای 4 سال اخیر رو بذاریم برای فروردین یا نه؟ اصلا کنکوری بگیریم یا هر درس رو بزنیم و چک کنیم؟

برای فصل پنجم که تعادل شیمیایی هست مطالبش زیاد نیست و در آزمون های سراسری 85 86 88 89 90 92 و 94 سوال داشتیم و حداکثر یک سوال امکان داره مطرح بشه
دو نوع سوال مورد توجه بوده 1- سوال ترکیبی از روابط ثابت تعادل و نوشتن درصد مولی بر اساس درجه واکنش (سراسری 88 85 86 90 94)
2- تحلیل درصد تبدیل و میزان پیشرفت واکنش بر اساس فشار و دما و حضور ماده بی اثر (سراسری 89 92)

برای فصل ششم که مربوط به درجه آزادی هست کلا مطالبش یک صفحه هم نمیشه (سراسری 88دوسوال 86 89)

برای فصل هفتم که درباره سیکل ها هست قسمت های مهم شامل: از سیکل های حرارتی، سیکل های رانکین و عوامل موثر بر آن(سراسری 86 88 89دوسوال) - از سیکل تبریدی نکات سیکل جذبی (سراسری 90 بیو89) - و از سیکل های هوایی، سیکل هوایی اتو و دیزل و مقایسه آنها(سراسری 93 88 بیو 86 87 88)

برای مکانیک به جز این پنج فصل اول بحث بستر پرشده و پمپها (کاویتاسیون) رو هم بخونید از هرکدوم قطعا حداقل یک سوال خواهیم داشت.
من که فقط 94 کنار گذاشتم و بعد از تعطیلات نوروز فقط شبیه سازی آزمون کار میکنم.

dac_ali

عضو جدید
شما علاوه بر بقیه درسها کنترل رو هم خوندین؟ میرسین سر جلسه؟!

بله به جز زبان بقیه رو کامل خوندم....تو آزمون های آزمایشی امتحانش کردم خیلی از بچه ها کنترل میزنن البته آخر جلسه در صورت باقی موندن زمان...تست هاش وقتگیر نیست و کسی که بتونه حتی چهل درصد بزنه در شرایط مساوی بودن درصد بقیه دروس خیلی میتونه رتبه فرد رو بالا ببره

dac_ali

عضو جدید
دوستان لطفا اگه فرصت کردید جواب دو سوال زیر رو از روی کتاب قرار دهید:
سوال 146 سال 88
http://s7.picofile.com/file/8240411600/2_26_2016_1_24_54_PM.jpg
سوال 136 سال 90
http://s7.picofile.com/file/8240411642/2_26_2016_1_26_41_PM.jpg
و نظرتون درباره این سوال چیه؟ (سوال 150 سراسری 91)
http://s7.picofile.com/file/8240411684/2_26_2016_1_27_29_PM.jpg
من نکته های این مبحث نتونستم تو کتاب نیک آذر پیدا کنم...ممنون میشم اگه توضیحی داره قرار بدید.
با تشکر

Partizan63

کاربر فعال
دوستان لطفا اگه فرصت کردید جواب دو سوال زیر رو از روی کتاب قرار دهید:
سوال 146 سال 88
http://s7.picofile.com/file/8240411600/2_26_2016_1_24_54_PM.jpg
سوال 136 سال 90
http://s7.picofile.com/file/8240411642/2_26_2016_1_26_41_PM.jpg
و نظرتون درباره این سوال چیه؟ (سوال 150 سراسری 91)
http://s7.picofile.com/file/8240411684/2_26_2016_1_27_29_PM.jpg
من نکته های این مبحث نتونستم تو کتاب نیک آذر پیدا کنم...ممنون میشم اگه توضیحی داره قرار بدید.
با تشکر

http://s7.picofile.com/file/8240423726/h.pdf.html

dac_ali

عضو جدید

بسیار ممنون از لطفتون
سوال اول من دقیقا اینجوری حل کردم ولی تو گزینه ها جواب بدست آمده نبود برا همین شک کردم که درست باشه.
سوال دوم این نکته که روش سیمپسونها تا درجه ۳ جواب دقیق میدهند بلد بودم و سعی کردم از سیمپسون ۱/۳ و ۳/۸ حل کنم که نمیشد چون ابتدا و انتها رو نداشت. و این روش انتگرال بسته رو تا حالا ندیده بودم.
سوال سوم یعنی بحث اپراتورهای خطی به این چهار تعریف E , E-1 و دو دلتا حالت پیشرو و پسرو ختم میشه؟ تفاضل مرکزی عملگری نداره؟

آخرین ویرایش:

Partizan63

کاربر فعال
بسیار ممنون از لطفتون
سوال اول من دقیقا اینجوری حل کردم ولی تو گزینه ها جواب بدست آمده نبود برا همین شک کردم که درست باشه.
سوال دوم این نکته که روش سیمپسونها تا درجه ۳ جواب دقیق میدهند بلد بودم و سعی کردم از سیمپسون ۱/۳ و ۳/۸ حل کنم که نمیشد چون ابتدا و انتها رو نداشت. و این روش انتگرال بسته رو تا حالا ندیده بودم.
سوال سوم یعنی بحث اپراتورهای خطی به این چهار تعریف E , E-1 و دو دلتا حالت پیشرو و پسرو ختم میشه؟ تفاضل مرکزی عملگری نداره؟

تفاضل مرکزی هم فرمولی واسش وجود داره:
http://s7.picofile.com/file/8240453300/%D8%B9%D9%85%D9%84%DA%AF%D8%B1%D9%87%D8%A7.pdf.html

dac_ali

عضو جدید
ممنون
شبیه سازی آزمون ؟ یعنی چی؟

بله شبیه سازی آزمون مثل کاری که آزمون های آزمایشی انجام میدن...به هر حال شما وقتی مطالب خونده باشید باید ببینید در عمل هم میتونید ازش استفاده کنید یا خیر.
تفاوت آزمون کلی با تست زدن معمولی اینه که شما به صورت ناخودآگاه میدونید تستی که دارید حل میکنید مربوط به کدوم مطلب درسیه ولی در آزمون کلی اولین و مهمترین اصل اینه که شما نوع سوال و ارتباط اون مطالب خونده شده رو تشخیص بدید. که قطعا با تمرین بیشتر آزمون این مهارت بالا میره. و همچنین کنترل زمان

dac_ali

عضو جدید
خواهش میکنم
برای کنترل چیزی ننوشتم چون هنوز دو فصلشو نخوندم و جمع بندیش نکردم ولی راجبه لاپلاس چون احتمال مطرح شدن سوال از لاپلاس تو ریاضی کاربردی هست و در حل مسائل معادله دیفرانسیل پاره ای کاربرد داره بهتره که مبحث بلد باشیم...این تحلیل زیر مربوط به سال 93 که مدرسان نوشته:
از لحاظ بودجه‌بندی در درس كنترل فرآیندها از مباحث: مفاهیم و تعاریف اجزای سیستم‌های کنترلی 1 سؤال، سیستم کنترلی در فرآیندهای شیمیایی 1 سؤال، انواع کنترل‌کننده‌های اتوماتیک 3 سؤال، تجزیه و تحلیل پاسخ گذرا و حالت دائم 4 سؤال، تجزیه و تحلیل مکان هندسی ریشه‌ها 1 سؤال و آنالیز پاسخ فرکانسی 5 سؤال آمده است.

برای عملیات فصل تقطیر جزوه پارسه (دکتر میرزا زاده) خوبه فقط تو خوندنش حوصله بخرج بدید و ازش زده نشید و در کنارش از تریبال هم کمک بگیرید و سعی کنید یه خلاصه از مطالب خونده شده بنویسید و بعدش برید سراغ سوالات سراسری ببینید کدوم قسمت ها بعنوان سوال مطرح شده و روی مطالب مهمتر مرور کنید.
جزوه جمع بندی که برای تقطیر نوشتم فردا شب اینجا میزارم تقریبا 16 صفحه A4 هست(ترجیح دادم بجای خلاصه نویسی یه جزوه تقریبا کامل بنویسیم که دیگه نیاز به رجوع به رفرنس نباشه و قسمتی هایی از اون فقط برای درک بهتر مطلب بود و کاربرد تستی ندارن)

جزوه تقطیر خدمت شما با تاخیر
http://s6.picofile.com/file/8240597068/Taghtir.pdf.html

zahra mohsenian

کاربر بیش فعال
سلام دوستان خداقوت
کسی اطلاع نداره کنکور بعدی اردیبهشته یا بهمن؟؟میگن بهمنه که:cry:

dac_ali

عضو جدید
سلام
خب بهمن باشه. مشکلش چیه مگه؟

سلام ...آقا سعید
میخواستم نظرتون راجبه این دو ماه آخر بدونم...الان اکثرا بر طبق آزمون ها پیش رفتیم و بیست و پنج درصدها تموم شده و تقریبا روی تمام سرفصل ها تسلط داریم فقط مطالبی که قبل تر خوندیم نیاز به مرور دارن تا نکات ریز دوباره یادآوری بشه و خلاصه نویسی خوبی هم انجام دادم که نکات آزمون های ده سال اخیر داره....اگه شما تو این موقعیت بودی و میخواستی کنکور بدی این دوماه آخر چه کار میکردی؟ ممنون

saeed05

کاربر بیش فعال
سلام ...آقا سعید
میخواستم نظرتون راجبه این دو ماه آخر بدونم...الان اکثرا بر طبق آزمون ها پیش رفتیم و بیست و پنج درصدها تموم شده و تقریبا روی تمام سرفصل ها تسلط داریم فقط مطالبی که قبل تر خوندیم نیاز به مرور دارن تا نکات ریز دوباره یادآوری بشه و خلاصه نویسی خوبی هم انجام دادم که نکات آزمون های ده سال اخیر داره....اگه شما تو این موقعیت بودی و میخواستی کنکور بدی این دوماه آخر چه کار میکردی؟ ممنون

سلام
خب خدا رو شکر که توی وضعیت خوبی هستین. امیدوارم دوستان دیگه هم به تسلط کافی رسیده باشند.
مهمترین چیز الان و توی این روزای آخر مشخص میشه. هر چی هم خونده باشی ولی این روزای آخر نتونی جمع بندی خوبی بکنی، تمام تلاش ها از بین میره. اگه تونستی تمامی سرفصل ها رو بخونی و روی اون ها تسلط داشته باشی، تست های سراسری سال های قبل از 80 تا 93 رو بزن و اگه هم زدی که عالیه، باید مرورشون کنی تا فراموش نشن. مهمترین چیز اینه که بتونی زمانبندیتو درست کنی. سرعت تست زدنتو زیاد کنی. سر جلسه روی تست های سخت وقت الکی نذاری. روی استرست غلبه کنی و ... آزمون های آزمایشی رو ادامه بده و بعد امتحان تستاش رو دوباره بررسی کن و نکاتشو یادداشت کن. خلاصه هاتو هم مرور کن حتما. البته تا الان باید به این نتیجه رسیده باشی که یه سری از مطالب و مفاهیم درسی بیشتر توی تست ها تاکید میشن که با تست فرمولاش ملکه ی ذهنت میشن. اگه مفاهیم رو فراموش کردی، مرورشون کن. حرفای بالا فقط با برنامه ریزی درست محقق میشه که ایشالله بتونین از عهده ی اینکار بر بیاین و سال بعد تهران یا شریف ببینیمتون.
فقط یه نصیحت دوستانه می کنم. خودتون درگیر درصد گرفتن و رتبه نکنین (چه خوب و یا چه بد). ممکنه اعتماد به نفس رو ببره بالا و یا خیلی بیاره پایین. مهم اینه خودتونو با شرایط کنکور بتونین وفق بدین. شما تا آخرین روز قبل کنکور هم در حال یاد گرفتن و مرور کردن باید باشین. فقط روز آخره که آمادگیتون کامل میشه. امتحانای آزمایشی رو برای تنظیم وقت و آشنایی با جو و تکنیک های تستی بدین نه درصد و رتبه.

dac_ali

عضو جدید
سلام
خب خدا رو شکر که توی وضعیت خوبی هستین. امیدوارم دوستان دیگه هم به تسلط کافی رسیده باشند.
مهمترین چیز الان و توی این روزای آخر مشخص میشه. هر چی هم خونده باشی ولی این روزای آخر نتونی جمع بندی خوبی بکنی، تمام تلاش ها از بین میره. اگه تونستی تمامی سرفصل ها رو بخونی و روی اون ها تسلط داشته باشی، تست های سراسری سال های قبل از 80 تا 93 رو بزن و اگه هم زدی که عالیه، باید مرورشون کنی تا فراموش نشن. مهمترین چیز اینه که بتونی زمانبندیتو درست کنی. سرعت تست زدنتو زیاد کنی. سر جلسه روی تست های سخت وقت الکی نذاری. روی استرست غلبه کنی و ... آزمون های آزمایشی رو ادامه بده و بعد امتحان تستاش رو دوباره بررسی کن و نکاتشو یادداشت کن. خلاصه هاتو هم مرور کن حتما. البته تا الان باید به این نتیجه رسیده باشی که یه سری از مطالب و مفاهیم درسی بیشتر توی تست ها تاکید میشن که با تست فرمولاش ملکه ی ذهنت میشن. اگه مفاهیم رو فراموش کردی، مرورشون کن. حرفای بالا فقط با برنامه ریزی درست محقق میشه که ایشالله بتونین از عهده ی اینکار بر بیاین و سال بعد تهران یا شریف ببینیمتون.
فقط یه نصیحت دوستانه می کنم. خودتون درگیر درصد گرفتن و رتبه نکنین (چه خوب و یا چه بد). ممکنه اعتماد به نفس رو ببره بالا و یا خیلی بیاره پایین. مهم اینه خودتونو با شرایط کنکور بتونین وفق بدین. شما تا آخرین روز قبل کنکور هم در حال یاد گرفتن و مرور کردن باید باشین. فقط روز آخره که آمادگیتون کامل میشه. امتحانای آزمایشی رو برای تنظیم وقت و آشنایی با جو و تکنیک های تستی بدین نه درصد و رتبه.

خیلی ممنون
من تقریبا برنامه ای به همین منوال دارم...در حال حاضر که مطالب ۵۰٪ دوم تازه خوندیم و تقریبا رو مطالب تسلط داریم به همین خاطر قصد دارم تا هفته اول فروردین مطالب ۵۰٪ اول که قبل تر خوندم و احتمالا بخش هاییش فراموش شده رو دوباره از رو خلاصه ها و تست زنی کار کنم تا این قسمت هم کامل بشه و چهل روز بعد از اون که تقریبا تمام آزمون های جامع تو اون تاریخ برگزار میشه رو به صورت تست زنی کلی و جمع بندی کلی دروس انجام بدم و بیشتر رو تست های ارشد چند سال گذشته م. شیمی و بعضا تست های بیو و گاز تمرکزم بزارم.
فکر کنم با این برنامه بشه حداقل ده آزمون جامع شبیه سازی رو کار کرد.

saeed05

کاربر بیش فعال
خیلی ممنون
من تقریبا برنامه ای به همین منوال دارم...در حال حاضر که مطالب ۵۰٪ دوم تازه خوندیم و تقریبا رو مطالب تسلط داریم به همین خاطر قصد دارم تا هفته اول فروردین مطالب ۵۰٪ اول که قبل تر خوندم و احتمالا بخش هاییش فراموش شده رو دوباره از رو خلاصه ها و تست زنی کار کنم تا این قسمت هم کامل بشه و چهل روز بعد از اون که تقریبا تمام آزمون های جامع تو اون تاریخ برگزار میشه رو به صورت تست زنی کلی و جمع بندی کلی دروس انجام بدم و بیشتر رو تست های ارشد چند سال گذشته م. شیمی و بعضا تست های بیو و گاز تمرکزم بزارم.
فکر کنم با این برنامه بشه حداقل ده آزمون جامع شبیه سازی رو کار کرد.
ایشالله موفق میشی.:gol::gol::gol:

خئهی72

کاربر فعال
سلام دوستان. من سیالات و راکتور رو فقط از جزوه دکتر طاهری خوندم.تا حدوی هم میتونم تستاشو جواب بدم.میخاستم بپرسم کتاب راهیان چیزه اضافه داره یا همین جزوه ها کافیه؟ اخه من فکر میکنم وقت نمیشه یه بارم کتاب بخونم

saeed05

کاربر بیش فعال
سلام دوستان. من سیالات و راکتور رو فقط از جزوه دکتر طاهری خوندم.تا حدوی هم میتونم تستاشو جواب بدم.میخاستم بپرسم کتاب راهیان چیزه اضافه داره یا همین جزوه ها کافیه؟ اخه من فکر میکنم وقت نمیشه یه بارم کتاب بخونم

سلام. تست بیشتر بزن

بالا