[ گفت و گوی کنکوری ] - مطالعه گروهی ارشد مهندسی شیمی 95

sambastian

عضو جدید
منم دارم میخونم
بنظرم بچه ها اگر اشکالات درسی خودشون رو بپرسن تاپیک جون میگیره یکم
من خودمتا فردا چندتا سوال میزارم ببینم چه می کنید :))

fereshte_gh_rash

کاربر فعال
بچه ها یی که درس میخونین الان تقریبا روزی چند ساعت میخونین؟ من نمیخوام درس رو شل بگیرم راهنمایی کنین لطفا چه کنیم؟

dac_ali

عضو جدید
خسته نباشید
من دارم با سیالات دست و پنجه نرم میکنم...ترکیبی استریتر و جزوه پارسه... آهسته و پیوسته
آنقدر که متن کتاب استریتر بدرد نخوره ، سوالات آخر فصلش مهم ان...خیلی از سوالات طراحی شده سال های قبل از این مسائل استفاده کردن
پارسه هم خدا خیر بده آقای طاهری به خاطر جزوه کامل سیالاتش
----------------------------------------------------------------
دور اول: شروع 28 تیر
کاربرد ریاضی: finished
انتقال جرم: finished
عملیات واحد: finished
مکانیک سیالات: Studying
انتقال حرارت: ُStudying

آخرین ویرایش:

fereshte_gh_rash

کاربر فعال
خسته نباشید
من دارم با سیالات دست و پنجه نرم میکنم...ترکیبی استریتر و جزوه پارسه... آهسته و پیوسته
آنقدر که متن کتاب استریتر بدرد نخوره ، سوالات آخر فصلش مهم ان...خیلی از سوالات طراحی شده سال های قبل از این مسائل استفاده کردن
پارسه هم خدا خیر بده آقای طاهری به خاطر جزوه کامل سیالاتش
----------------------------------------------------------------
دور اول: شروع 28 تیر
کاربرد ریاضی: finished
انتقال جرم: finished
عملیات واحد: finished
مکانیک سیالات: Studying
انتقال حرارت: ُStudying

خیلی خوبه که تموم شدن اینا بهتون تبریک میگم اینارو از رفرنس خوندین؟

dac_ali

عضو جدید
خیلی خوبه که تموم شدن اینا بهتون تبریک میگم اینارو از رفرنس خوندین؟

ممنون
به ترتیب خوندن :
کاربرد ریاضی: معادلات دیفرانسیل - کاربرد ریاضی نیک آذر - سوالات سراسری 81 تا 91 - جزوه پارسه - مطالعه دور دوم قسمت های برجسته تر برای طراحی سوالات
انتقال جرم : تریبال جلد اول (زیاد کمک نکرد) - جزوه و کتاب دکتر بهمن یار (تقریبا یکسان اند تو جزوه نکات مهم تر بهش اشاره شده) - سوالات 81 تا 91 - جزوه پارسه - دور دوم سرفصل های مهم
عملیات واحد: تریبال جلد دوم (منبع دیگه ای نداشتم) - جزوه پارسه - سوالات 81 تا 91 - دور دومش مونده
----------------------------------------------------------------------------------------------
مکانیک سیالات: (تا پایان فصل سوم استریتر)
من اول با استریتر شروع کردم و بعد دو روز دیدم اصلا اوضاع خوب نیست و چیزی دستگیرم نمیشه، رفتم دنبال جزوات داتشگاهی و به جز یک جزوه که اونم کامل نبود مابقی اصلا برای من مفید نبودن. بعد دو روز خوندن جزوات دوباره برگشتم به استریتر و اولش با اکراه شروع کردم و تا جای ممکن مطالبشو هضم کردم. در کل جزوه پارسه که مربوط به آقای طاهری هست خیلی کمک کرد و تا اینجا سه فصل اول (30 درصد سوالات از این قسمت) با رضایتمندی تموم کردم.

حرارت هم فعلا قسمت انتقال حرارت هدایتی هستم اولای کاره با هلمن

fereshte_gh_rash

کاربر فعال
منم با اینکه از تیر استارت زدم ولی نشد اوجوری عالی بخونم.
رفرنس نمیخونم اصلا چون تو دوران دانشجویی خوندم و با مفهوماش آشنام اون وقتم رو میگیره . البته امیدروارم نتیجه بگیرم از اینجور خوندن. تازه شروع به نوت برداری کردم.
بچه ها عالی بودن واقعا امسال خداروشکر.

za-y

عضو جدید
ممنون
به ترتیب خوندن :
کاربرد ریاضی: معادلات دیفرانسیل - کاربرد ریاضی نیک آذر - سوالات سراسری 81 تا 91 - جزوه پارسه - مطالعه دور دوم قسمت های برجسته تر برای طراحی سوالات
انتقال جرم : تریبال جلد اول (زیاد کمک نکرد) - جزوه و کتاب دکتر بهمن یار (تقریبا یکسان اند تو جزوه نکات مهم تر بهش اشاره شده) - سوالات 81 تا 91 - جزوه پارسه - دور دوم سرفصل های مهم
عملیات واحد: تریبال جلد دوم (منبع دیگه ای نداشتم) - جزوه پارسه - سوالات 81 تا 91 - دور دومش مونده
----------------------------------------------------------------------------------------------
من اول با استریتر شروع کردم و بعد دو روز دیدم اصلا اوضاع خوب نیست و چیزی دستگیرم نمیشه، رفتم دنبال جزوات داتشگاهی و به جز یک جزوه که اونم کامل نبود مابقی اصلا برای من مفید نبودن. بعد دو روز خوندن جزوات دوباره برگشتم به استریتر و اولش با اکراه شروع کردم و تا جای ممکن مطالبشو هضم کردم. در کل جزوه پارسه که مربوط به آقای طاهری هست خیلی کمک کرد و تا اینجا سه فصل اول (30 درصد سوالات از این قسمت) با رضایتمندی تموم کردم.

حرارت هم فعلا قسمت انتقال حرارت هدایتی هستم اولای کاره با هلمن
اگر جرم جهش رو خونده بودید مثل این بود که همه منابع فوق رو خونده باشید
منم موافقم که جزوه آستاد طاهری در سیالات خیلی خوبه

samane a

عضو جدید
ممنون
به ترتیب خوندن :
زود نیس واسه این جمع بندی و تست سالایه اخیرو زدن؟
من خودم تست های سالهایه اخیر رو میزارم واسه یکی دو ماه آخر
آفرین خیلی خوبه منابع
واسه جرم هم با za-y موافقم

m@hdi13579

کاربر فعال
دوستای خوبم میشه بفرمایید رفرنس چه درسایی رو توصیه میکنین که حتما بخونیم؟
به نظر من سیالات تمرینات استریتر رو حتما بخونید متن کتاب لازم نیست کتاب جدید پارسه خیلی خوبه اونو بخونید بعد تمرینات استریتر رو حل کنید
توی ریاضی هم قسمت تحلیلی به نظرم کتاب دکتر نیک آذر لازمه مخصوصا قسمت مدلسازی و تمریناتش
توی ترمو هم میگن فصل 11 و 12 رو از ون نس حتما بخونید البته با شناختی که از سبک تالیف مهندس بابایی هست شاید با رسیدن کتاب ایشون دیگه لازم نباشه
در مورد عملیات هم لازمه اما متاسفانه رفرنس درست حسابی و کاملی یا نیست یا من نمیشناسم

dac_ali

عضو جدید
زود نیس واسه این جمع بندی و تست سالایه اخیرو زدن؟
من خودم تست های سالهایه اخیر رو میزارم واسه یکی دو ماه آخر
آفرین خیلی خوبه منابع
واسه جرم هم با za-y موافقم
اگر جرم جهش رو خونده بودید مثل این بود که همه منابع فوق رو خونده باشید
منم موافقم که جزوه آستاد طاهری در سیالات خیلی خوبه
سلام خسته نباشید
جمع بندی اسمشو نمیشه گذاشت...جمع بندی به نظرم وقتی معنی پیدا میکنه که تمام دروس کامل کرده باشیم
برای سوالات،سوال های سه سال اخیر کنار گذاشتم... مرور کردن سوالات سال های قبل برای من به شخصه ابهاماتی که همیشه موقع خوندن دارم برطرف میکنه
اینکه حالا با این حجم زیاد مطالب اصلا سرفصل هایی که میخونم ارزش سوالی داره با نه...کدوماش مهمتره بیشتر براشون وقت بزارم
یه موضوع دیگه وقتی چندتا سوال سراسری حل می کنی میبینی نه بابا یه چیزی بلدی کلی خوش بحالت میشه و انرژی میگیره آدم
راجع به جهش دارم کم کم کنجکاو و یه جورایی وسوسه میشم ببینم کتاباش چه جوریه آخه زیاد تعریف می کنن (تصمیم گرفته بودم اصلا سراغ کتاب های آموزشگاه ها نرم)
بنظرم حالا وقت کافی داریم بریم سراغ رفرنس ها و تمریناتشون و خودمون یه جمع بندی داشته باشیم.
سیالات بچه ها اگه مشکل داشتید حتما جزوه طاهری بخونید. (فقط تو جزوه اش سوالاتی که حل کرده نوشته مثلا سوال فلان از جزوه صورتی ای کاش اون جزوه رو هم بود)
موفق باشید

آخرین ویرایش:

xperia10

عضو جدید
سلام دوستان
وقتتون بخیر

امیدوارم تا اینجای کار خیلی خوب درساتونو خونده باشین و با قدرت بیشتر ادامه بدین
من دنبال جزوه های حرارت و سیالات پارسه میگردم ترجیحا واسه رشته پلیمر ممنون میشم اگه بهشون دسترسی دارین قرار بدین

ممنونم :smile:

za-y

عضو جدید
به نظر من سیالات تمرینات استریتر رو حتما بخونید متن کتاب لازم نیست کتاب جدید پارسه خیلی خوبه اونو بخونید بعد تمرینات استریتر رو حل کنید
توی ریاضی هم قسمت تحلیلی به نظرم کتاب دکتر نیک آذر لازمه مخصوصا قسمت مدلسازی و تمریناتش
توی ترمو هم میگن فصل 11 و 12 رو از ون نس حتما بخونید البته با شناختی که از سبک تالیف مهندس بابایی هست شاید با رسیدن کتاب ایشون دیگه لازم نباشه
در مورد عملیات هم لازمه اما متاسفانه رفرنس درست حسابی و کاملی یا نیست یا من نمیشناسم
بله به نظر منم حل تمرین های استریتر خیلی مفیده مکانیک کلا درسیه که آدم باید خیلی تست و مساله حل کنه
برای ریاضی هم با وجود کتاب های موجود فکر می کنم خوندن کتاب دکتر نیک آذر برای قسمت مدلسازی کمک کنه
برای ترمو چون من کلاس آقای بابایی را رفته بودم اگر اون چیزی که به ما درس داد را کتاب کرده باشه (که قرار بود همین کارو کنه) به هیچ چیز دیگه ای نیاز نیست
برای عملیات هم با نظر شما موافقم هیچ منبع خوبی برای این درس نه در رفرنس نه در کتاب تست وجود نداره

samane a

عضو جدید
سلام دوستان
وقتتون بخیر

امیدوارم تا اینجای کار خیلی خوب درساتونو خونده باشین و با قدرت بیشتر ادامه بدین
من دنبال جزوه های حرارت و سیالات پارسه میگردم ترجیحا واسه رشته پلیمر ممنون میشم اگه بهشون دسترسی دارین قرار بدین

ممنونم :smile:
http://www.www.www.iran-eng.ir/show...صوص-کنکور-ارشـد-مهندسی-شیمی-جزوات-پارسه/page2

goodboy2010

عضو جدید

بله به نظر منم حل تمرین های استریتر خیلی مفیده مکانیک کلا درسیه که آدم باید خیلی تست و مساله حل کنه
برای ریاضی هم با وجود کتاب های موجود فکر می کنم خوندن کتاب دکتر نیک آذر برای قسمت مدلسازی کمک کنه
برای ترمو چون من کلاس آقای بابایی را رفته بودم اگر اون چیزی که به ما درس داد را کتاب کرده باشه (که قرار بود همین کارو کنه) به هیچ چیز دیگه ای نیاز نیست
برای عملیات هم با نظر شما موافقم هیچ منبع خوبی برای این درس نه در رفرنس نه در کتاب تست وجود نداره

دوستان یه منبع خوب میخوام واستون معرفی کنم واسه عملیات 1 اگه دوست داشتین بگیرین البته به عنوان رفرنس کتاب خیلی خوبیه. نویسندش هم استادم بود از اساتید دانشگاه سهندم هستن فک کنم جزوه عملیاتشون تو جزوه های دانشگاه سهند تو باشگاه موجوده. اسم کتاب عملیات واحد 1 در مهندسی شیمی نویسنده: عباس آقائی نژاد میبدی و کامران قاسم زاده هستش. انتشاراتش هم آشینای تبریز. کتاب خیلی خوبیه البته فقط واسه عملیات 1.

پسر شاه پریان

عضو جدید
کاربر ممتاز
رفرنس خوندن برای بسته انتقال جرم و عملیات واحد خیلی توصیه میشه.
از طرفی چون بچه های مهندسی شیمی در درس مکانیک سیالات مشکل دارن یه رفرنس خوب مثلا کتاب سری عمران یا استریتر که بچه ها میگن خوبه.
درسی مثل انتقال حرارت و ترمو 1 و یه مقداری ترمو 2 و ریاضی عددی و تا حدودی ریاضی کاربردی اونقدر بهش پرداخته شده که از رفرنس خوندن بی نیاز باشید.بنظرم این درسها هر چندبار بیشتر دوره بشن مفیدتر واقع میشن تا رفرنس خوندن.

البته ممکنه بعضیها واقعا با خوندن رفرنس یه سری از جملات رو طوری متوجه بشن که اصلا تو هیچ جزوه ای به این آشکاری بیان نشده باشه ولی همیشه انتخاب با شماست.

xperia10

عضو جدید
سلام دوستان
میخواستم ازتون راجع ب یه سری منابع درسای پدیده های انتقال کمک بگیرم با توجه به اینکه شماها شیمی هستین و رو این درسا تسلط خوبی دارین ممنون میشم کمکم کنین

من واسه خوندن این درسا از کتاب های راهیان استفاده کردم برای جرم متن خوب و روانی داره و دارم پیش میرم و فک نمیکنم ب منبع دیگه ای نیاز داشته باشم

اما واسه درسای حرارت و سیالات و کنترل واقعا با خوندن این کتابا اذیت میشم و به مشکل بر میخورم

میخواستم ببینم منبع خوب دیگه ای ک بتونم ازش استفاده کنم و کمکم کنه رو میتونین بهم معرفی کنین البته غیر از کتابای رفرنس

منظورم جزوه یا کتابای انتشارات های دیگه اس

پسر شاه پریان

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان
میخواستم ازتون راجع ب یه سری منابع درسای پدیده های انتقال کمک بگیرم با توجه به اینکه شماها شیمی هستین و رو این درسا تسلط خوبی دارین ممنون میشم کمکم کنین

من واسه خوندن این درسا از کتاب های راهیان استفاده کردم برای جرم متن خوب و روانی داره و دارم پیش میرم و فک نمیکنم ب منبع دیگه ای نیاز داشته باشم

اما واسه درسای حرارت و سیالات و کنترل واقعا با خوندن این کتابا اذیت میشم و به مشکل بر میخورم

میخواستم ببینم منبع خوب دیگه ای ک بتونم ازش استفاده کنم و کمکم کنه رو میتونین بهم معرفی کنین البته غیر از کتابای رفرنس

منظورم جزوه یا کتابای انتشارات های دیگه اس
سلام دوست عزیز.
درس کنترل جزو پدیده های انتقال نیست ضریبش تو کنکور یک هست از اهمیت بالایی برخوردار نیست ولی پیشنهاد میکنم کنترل پارسه رو بخونید.

درس انتقال جرم کتاب امیدبابایی انتشارات جهش
درس انتقال حرارت کتاب امیدبابایی انتشارات جهش
درس مکانیک سیالات کتاب پارسه البته طبق گفته دوستان این باشگاه همون که جامع برای مهندسان هست.هر چندپارسه مخصوص مهندسی شیمی هم خوبه.
کتاب سری عمران هم خیلی متن خوبی داره برای فهم مطالب مکانیک سیالات

اینا نظر من هست.

xperia10

عضو جدید
سلام دوست عزیز.
درس کنترل جزو پدیده های انتقال نیست ضریبش تو کنکور یک هست از اهمیت بالایی برخوردار نیست ولی پیشنهاد میکنم کنترل پارسه رو بخونید.

درس انتقال جرم کتاب امیدبابایی انتشارات جهش
درس انتقال حرارت کتاب امیدبابایی انتشارات جهش
درس مکانیک سیالات کتاب پارسه البته طبق گفته دوستان این باشگاه همون که جامع برای مهندسان هست.هر چندپارسه مخصوص مهندسی شیمی هم خوبه.
کتاب سری عمران هم خیلی متن خوبی داره برای فهم مطالب مکانیک سیالات

اینا نظر من هست.

بله حق با شماست اما کنترل تو کنکور پلیمر ضریب 2 داره و سوال من راجع به رشته خودم بود
ممنون از راهنماییتون

خب با توجه به اینکه سبک سوالات این درسا تو کنکور پلیمر و شیمی با هم فرق دارن به نظرتون خوندن این کتابا کفایت میکنه؟؟

بالا