[ گفت و گوی کنکوری ] - مطالعه گروهی ارشد مهندسی شیمی 95

پسر شاه پریان

عضو جدید
کاربر ممتاز
یه عده در مورد پایه درسی صحبت کردن اینجا.منم خواستم یه چند تا نکته که خودم با چشمام دیدم عنوان کنم.
بعضی افراد هستند توی دانشگاه به قدر پاس شدن درس میخونن ولی چون یه سری رابطه ها با اساتید محترم دارن میتونن نمره خودشونو یه مقدار نسبت به حالت اولیه اضافه کنن این دسته از افراد نه معدل خیلی پایینی دارن که بگی معدل پایینی دارن نه معدل انچنان بالایی دارن که بهشون بگی دانشجوی استعداد درخشان.این افراد به لحاظ یادگیری دچار مشکل هستن چون فقط نمره ی دلخواهشون رو میخواستن کسب کنن و قرار گرفتن در میانه رقابت و امتیازها آرزوشون بوده و هیچ وقت جسارت این رو به خودشون ندادن که با خودشون صادق باشن که از نظر مفهومی واقعا دچار مشکل هستند.
یه عده هم هستند که کلا توی دانشگاه درس نمیخونن و فقط به پاس شدن راضی هستن این افراد معمولا معدلهای خیلی کمی دارند این دسته از افراد نباید موقع کنکور به این نتیجه برسن که پایه درسیشون ضعیفه .چون به عقیده من این افراد چیزی نخوندن که بخوایم برای بازدهیش تصمیم بگیریم و بگیم پایه خوبی داره یا نه .
یه دسته ی دیگه هستن که موقع دانشگاه خیلی درس میخونن و در ازای درس خوندنشون نمره بالایی میگیرن مثلا میان تمام مسائل حل نشده کتاب رو حل میکنن و هیچ سوالی رو از قلم نمیندازن و بخاطر خوندن زیاد معدل بالایی کسب میکنن.

من از این نوشته ها فقط خواستم یه نتیجه بگیرم :هیچ کس خودشو با نمره دانشگاهیش برای شرکت در کنکور مورد ارزیابی قرار نده .پایه درسی یه چیزی هست که فقط خود داوطلب میتونه در مورد خودش نظر بده .نباید به هر نمره کمی بگیم پایه ضعیف و به هر نمره بالایی بگیم پایه قوی.

همه داوطلبین برای کنکور از نظر من از یک نقطه رقابتشون شروع میشه و ممکنه داوطلبی کوتاهی کنه و وقتها رو ازدست بده و دیرتر از بقیه به خط پایان برسه.ولی هیچ کس نباید برای شروع ناامید باشه چون تا پایان راه درازی هست .

البته منظورم این نیست که هر کس معدل بالایی داره یعنی از لحاظ پایه ای واقعا خوب نیست یا هر کس معدل پایینی داره یعنی اینکه مشکل پایه ای نداره و یا هر کس معدل میانه کسب میکنه یعنی بازهم پایه درسیش ضعیفه.
نکات بالا برای افراد خاصی گفتم نه همه.

parsakhoshmel

عضو جدید
بچه ها سوال 45 راکتور راهیان فصل 1 چه جوری حل شده؟ چرا مقادیر k مساوی زمان نیمه عمر شده؟؟؟ :confused:
سوال 8 رو هم اگه میشه ی توضیحی بدین و اینکه سوال 15 چرا گزینه های 1 و 2 درست نیستن؟؟

آخرین ویرایش:

REZA1597

عضو جدید
من زبانم به نسبت همکلاسیام خوبه ولی خب زبان ضریبش یک هست متاسفانه.سیالاتم ضعیفه.ترمو 1 بد نیستم ترمو 2 و حرارت ضعیفم...کلا پایه ضعیفی همونطور که گفتم دارم...شاید مسخره باشه ولی هدفم تک رقمی شدنه چون اگه غیر از این هدف بزارم 1000 هم نمیشم ...با این وجود نمیتونم برنامه مناسب واسه خودم بریزم وقت هم که همینجور داره میره !!!
سلام
زبان که به نظرم اگه زبانت خیلی خوبه به اندازه ی سه تا تست گرامرا رو بخون وگرنه بیخیال شو من خودم نزدم
کنترل اگه میخوای بخونی فقط راهیان ارشد اونی کمتره چون دو تا داره بگیر دو سه فصل اول سریع رد شو تو کنکورم نمیخاد بزنی
سیالات چند سال اخیر سخت شده من خودم 40 زدم مدرسان نداشتم ولی دیدم کتابه خیلی جامع بود ولی حجمش زیاده من خودم پارسه خوندم (طاهری بود فک کنم)
به نظر من شما اصلا سمت راهیان نرو برتی سیالات
حرارت من خودم راهیان خوندم بدم نبود ولی تعریف جهشو زیاد شنیدم هر کدوم داری خوبه
جرم حتما حتما بهمنیارو بخون بعدم راهیان بخون
عملیات من پارسه و راهیان خوندم پورانم خوبه
کلا عملیات منبع خوب نداریم
راکتورم راهیان دیگه
ریاضی کاربردی پارسه عددیم راهیان
ترمو راهیان خوندم راضیم بودم یکی از مدرسان داشت خیلیم راضی بود هر کدوم داری خوبه فقط برای ترمو 2 پوران نخون
بازم هرکی سوالی داشت در خدمتم

REZA1597

عضو جدید
یه عده در مورد پایه درسی صحبت کردن اینجا.منم خواستم یه چند تا نکته که خودم با چشمام دیدم عنوان کنم.
بعضی افراد هستند توی دانشگاه به قدر پاس شدن درس میخونن ولی چون یه سری رابطه ها با اساتید محترم دارن میتونن نمره خودشونو یه مقدار نسبت به حالت اولیه اضافه کنن این دسته از افراد نه معدل خیلی پایینی دارن که بگی معدل پایینی دارن نه معدل انچنان بالایی دارن که بهشون بگی دانشجوی استعداد درخشان.این افراد به لحاظ یادگیری دچار مشکل هستن چون فقط نمره ی دلخواهشون رو میخواستن کسب کنن و قرار گرفتن در میانه رقابت و امتیازها آرزوشون بوده و هیچ وقت جسارت این رو به خودشون ندادن که با خودشون صادق باشن که از نظر مفهومی واقعا دچار مشکل هستند.
یه عده هم هستند که کلا توی دانشگاه درس نمیخونن و فقط به پاس شدن راضی هستن این افراد معمولا معدلهای خیلی کمی دارند این دسته از افراد نباید موقع کنکور به این نتیجه برسن که پایه درسیشون ضعیفه .چون به عقیده من این افراد چیزی نخوندن که بخوایم برای بازدهیش تصمیم بگیریم و بگیم پایه خوبی داره یا نه .
یه دسته ی دیگه هستن که موقع دانشگاه خیلی درس میخونن و در ازای درس خوندنشون نمره بالایی میگیرن مثلا میان تمام مسائل حل نشده کتاب رو حل میکنن و هیچ سوالی رو از قلم نمیندازن و بخاطر خوندن زیاد معدل بالایی کسب میکنن.

من از این نوشته ها فقط خواستم یه نتیجه بگیرم :هیچ کس خودشو با نمره دانشگاهیش برای شرکت در کنکور مورد ارزیابی قرار نده .پایه درسی یه چیزی هست که فقط خود داوطلب میتونه در مورد خودش نظر بده .نباید به هر نمره کمی بگیم پایه ضعیف و به هر نمره بالایی بگیم پایه قوی.

همه داوطلبین برای کنکور از نظر من از یک نقطه رقابتشون شروع میشه و ممکنه داوطلبی کوتاهی کنه و وقتها رو ازدست بده و دیرتر از بقیه به خط پایان برسه.ولی هیچ کس نباید برای شروع ناامید باشه چون تا پایان راه درازی هست .

البته منظورم این نیست که هر کس معدل بالایی داره یعنی از لحاظ پایه ای واقعا خوب نیست یا هر کس معدل پایینی داره یعنی اینکه مشکل پایه ای نداره و یا هر کس معدل میانه کسب میکنه یعنی بازهم پایه درسیش ضعیفه.
نکات بالا برای افراد خاصی گفتم نه همه.

درست میگی که ادم باید با خودش روراس باشه ولی کنکور برای همه از یه نقطه شروع نمیشه
مثلا من پنج ماه خوندم سیصد شدم ،ازاد بودم
دوستم صنعت نفت بود چهل روز خوند سیصد شد ....
پس شرایط هرکی مربوط ب خودشه

tifoosi6atishe

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام

جرم حتما حتما بهمنیارو بخون بعدم راهیان بخون

بازم هرکی سوالی داشت در خدمتم

سلام دوست عزیز

بهمن یار که بخونیم سوالات حل شده متنم حل کنیم یا فقط متن رو بخونیم

بعد سوال دومم اینه که هر درسی رو که بخایم از رو رفرنس بخونیم فقط متن رو بخونیم یا مثالای حل شده کتابا رو هم حل کنیم؟؟

بعد سوال دیگه اینکه فرق بهمن یار و تریبال چیه؟؟ من خودم بهمن یارو قبول دارم ولی تریبال بیشتر گفته ؟؟؟؟؟

sambastian

عضو جدید
سلام دوست عزیز

بعد سوال دومم اینه که هر درسی رو که بخایم از رو رفرنس بخونیم فقط متن رو بخونیم یا مثالای حل شده کتابا رو هم حل کنیم؟؟

بعد سوال دیگه اینکه فرق بهمن یار و تریبال چیه؟؟ من خودم بهمن یارو قبول دارم ولی تریبال بیشتر گفته ؟؟؟؟؟

روی مسایل حل نشده کتاب کار کنید بعضی سوالاتش خیلی خوب و مهم میتونن باشن

پسر شاه پریان

عضو جدید
کاربر ممتاز
درست میگی که ادم باید با خودش روراس باشه ولی کنکور برای همه از یه نقطه شروع نمیشه
مثلا من پنج ماه خوندم سیصد شدم ،ازاد بودم
دوستم صنعت نفت بود چهل روز خوند سیصد شد ....
پس شرایط هرکی مربوط ب خودشه
خیلی لطف کردین به این مساله توجه کردین ببخشید من منظورم رو بد گفتم.
من منظورم از یک نقطه شروع کردن الزاما مربوط به زمان شروع کردن نیست البته زمان شروع هم مهمه ولی تنها شرطش نیست.نقطه شروع از جایی به عقیده من آغاز میشه که خود داوطلب عزمش رو جزم میکنه برای خوندن کنکور .به طور غیررسمی همه داوطلبا وقتی میخوان شروع کنن با یه حس قوی و امید بالا شروع میکنن من منظورم این هست.اون لحظه ای که معمولا اکثر داوطلبا با رویاپردازی و نگاه به قله کار خودشون رو آغاز میکنن.
بازهم اگه منظورمو بد گفتم دیگه خیلی خیلی ببخشید:biggrin:

پسر شاه پریان

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوست عزیز

بهمن یار من برای درس انتقال جرم توی دانشگاه خوندم و ازش راضی بودم ولی برای کنکور نخوندم.
شما که تصمیم به خوندنش گرفتید کار خوبی کردین چون کتاب خوبیه.
اره مسائل حل شده در دل متن کتاب هم نگاه کنید شاید شما بگین مگه کنکور تشریحی ازش سوال میدن ؟
پاسخ:نه تشریحی سوال نمیدن ولی از نتایج این مثالها راحت میشه سوال تستی دراورد.البته من منظورم از حل کردن فقط نگاه به راه حل هست که چطوری رفته جلو و نقشه ی حل مساله به چه ترتیبه به نظرمن نیازی به جایگذاری اعداد توسط شما و حساب کردنش نیست البته این فقط نظر من هست.
یه جایی از کتاب بهمنیار هست که میاد برای کره و استوانه یکبار با درنظر گرفتن حرکت توده ای مساله رو حل میکنه یکبار بدون حرکت توده ای حل میکنه و نتیجه میگیره که جواب نهایی با هم تفاوت چندانی نمیکنه.همین نکته میتونه یه سوال کنکور باشه.

هر کتابی یه جایگاهی داره ولی به نظرمن برای قسمتهای دستگاههای انتقال جرم بهتره از کتاب تریبال یا بهمنیار بخونید ولی از قسمتهای دیگه که مربوط به قسمت محاسباتی در سیلابس دانشگاهی هست بهمنیار بخونید.
اگه از من میشنوی بهمنیار بخون چون بهمنیار خودش مولف کتاب هست با ادبیات خودمون باهامون حرف زده ولی کتاب تریبال چون ترجمه شده ممکنه از روی سهو امانت در مفهوم رعایت نکرده باشن

REZA1597

عضو جدید
سلام دوست عزیز

ن مثال ها رو هم حل کن ولی درگیر محسبات عددیش نشو
درس دیگه ای جز جرم نمیخواد بخونی رفرنس

در جواب سوال اخرت هم ببین دکتر بهمنیار خودش کتابو نوشته ولی تریبال ترجمه تحت اللفظیه ...

آخرین ویرایش توسط مدیر:

parhamx

عضو جدید
دوستان ممنون از کمکتون ولی من دنبال تجربیات شما واسه ریختن یه برنامه خوبم...پستای قبلم خوندم خوب بودن ولی بیشتر راجع به برنامه ریزی بقیه میخوام بدونم شاید نکات بیشتری دستگیرم بشه...کتابام رو هم گرفتم منابعم تکمیله...
جرم :جهش
عملیات :راهیان و جزوه پارسه
ترمو:پوران و دوجلده راهیان
سیالات:مدرسان و راهیان
حرارت:جهش
ریاضی:راهیان و پارسه
راکتور :راهیان

لطف کنید هر چیزی که واسه شروع کارم لازمه بگین..ممنون

راستی دوست عزیزmirza_seraj من واسه هدف گزاریم دقیق هستم فکر نمیکنم دور از دسترس باشه و کمبود انگیزه هم ندارم هدفم و چیزی که از کنکور میخام دقیق معلومه فقط برنامه مشخصی ندارم...منظورم از برنامه اینه که نمیدونم واسه گام اول موازی باید درسا رو توی تابستون بخونم یا ۳درس ۳درس تموم کنم و ۳تای دیگه رو بعدش شروع کنم یا تک درس...
یه چیز دیگه هم این نمیدونم تاریخ مرور هام کی باشه...
راجع به برنامه د.خداکرمی هم گفتم فایلشو میزارم نظرتون رو لطفا بگین
مشاهده پیوست 246454
میشه جزوه پارسه عملیاتو بزارین تو سایت ..منم نمیدونم برای عملیات چی بخونم..دوستان لطفا کمک کنن.....

REZA1597

عضو جدید
میشه جزوه پارسه عملیاتو بزارین تو سایت ..منم نمیدونم برای عملیات چی بخونم..دوستان لطفا کمک کنن.....

من ندارم فک کنم
کتابشو داشتم
برای تقطیر از راهیان بخون فعلا
کلا عملیات دو رو باید ده پونزده بار بخونی

kasrasarv

عضو جدید
سلام دوستان به نظرم برای سیالات کتاب پارسه رو حتما بخونید واقعا عالیه من که خودم با اون سیالات 50 زدم اصلا فکرشو نمیکردم چون تو این درس ضعیف بودم . البته منظورم چاپ پارسال این کتاب هست نه سالهای قبلش

سلام .این کتاب سیالات که گفتین چاپ چه سالیه؟مخصوص رشته ماست یا مباحث اضافه رشته های دیگه رو هم داره؟

پسر شاه پریان

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچهها یه رفرنس خوب از راکتور میخام
راهیانو پوران نها، کتاب یا لینک یه جزوه خوب
پیشاپیش ممنون

جزوه پارسه مربوط به راکتور تو همین سایت باشگاه مهندسان هست دکتر طاهری هم تدریس کرده بنظر من خوبه .
یه جزوه دیگه مربوط به دکتر موسویان هست که کنکوری نیست و برای درس طراحی راکتور در دانشگاه تهران تدریس کردن که میشه از اینجا بگیرید:
http://s5.picofile.com/file/8128691050/راکتور_موسویان_30_1_.pdf.html

rotbebartar

عضو جدید
من جزوه دکتر طاهری رو پیشنهاد میدم
جزوه دکتر موسویان خوبه ولی برای ارشد طاهری بهتره
به نظرم جزوه دکتر طاهری خوبه ولی کلا برای راکتور خیلی کتابها و جزوه ها فرقی ندارن اگه راهیان یا پوران هم دارین خوب هستن

parhamx

عضو جدید
دوستان ببخشید که سوالم تکراری هست احتمالا...ولی اگه میشه در مورد عملیات هم یه توضیح بدین که چه کتابیو بخونیم؟؟ مک کیب رو هم باید بخونیم حتما؟؟؟

rotbebartar

عضو جدید
دوستان ببخشید که سوالم تکراری هست احتمالا...ولی اگه میشه در مورد عملیات هم یه توضیح بدین که چه کتابیو بخونیم؟؟ مک کیب رو هم باید بخونیم حتما؟؟؟
من که واقعا کتاب خوب عملیات ندیدم خوب که هیچی میتونم بگم خیلی هم بدن راستش بچه ها میگفتند که برای عملیات باید مک کیب و تریبال را هم خواند ولی من پارسال هر چی این دوتا را هم خواندم فرقی برام نکرد چون هیچی نمیفهمیدم کلا عملیات وضعیت مناسبی نداره ولی خوبیش به اینه که عموما عملیاتشون ضعیفه و خیلی سطح بچه ها با هم فرق نمیکنه

fereshte_gh_rash

کاربر فعال
سلام دوستان خسته نباشید از کار و تلاش...
ببخشید میخواستم بپرسم واسه ریاضی به جزکتاب کاربرد ریاضی پارسه نیازه کتاب ریاضی دیگه ای هم خونده بشه؟ ممنون میشم جوب بدین...

REZA1597

عضو جدید
سلام دوستان خسته نباشید از کار و تلاش...
ببخشید میخواستم بپرسم واسه ریاضی به جزکتاب کاربرد ریاضی پارسه نیازه کتاب ریاضی دیگه ای هم خونده بشه؟ ممنون میشم جوب بدین...
قسمت عددی از راهیان بخونی بهتره

S A R a d

کاربر فعال تالار هنر ,
کاربر ممتاز

برای عملیات کتاب خیلی خوبی نیست، من بیشتر کسایی که دیدم راهیان خوندن یا پوران (بیشتر راهیان). اگه یک کتاب بخونید و تست ها رو تکرار کنید به نظر من بهتره چون وقتی تست ها رو چند بار بزنید متوجه میشید کجاها مشکل دارید که بخواید از یه کتاب دیگه بخونید.

aspen2013

عضو جدید
با توجه به خبر منابع آگاه و موثق، تاریخ آزمون کارشناسی ارشد سراسری از بهمن ماه 94، به اردیبهشت ماه 95 تغییر پیدا خواهد کرد. البته این موضوع هنوز اعلام رسمی نشده و در مراحل نهایی تصمیم‌گیری است. ظاهراً قرار است تا نیمه مرداد ماه اعلام رسمی صورت گیرد. منبع: سایت موسسه مدرسان شریف

بالا