[ گفت و گوی کنکوری ] - مطالعه گروهی ارشد مهندسی شیمی 95

پسر شاه پریان

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان ببخشید که سوالم تکراری هست احتمالا...ولی اگه میشه در مورد عملیات هم یه توضیح بدین که چه کتابیو بخونیم؟؟ مک کیب رو هم باید بخونیم حتما؟؟؟
اگه خواهان رتبه های خیلی عالی هستین بخونید و واقعا بهتون کمک میکنه .
ولی یه اشتباهی رو که اکثرا انجام میدن این هست که بچه ها میان این کتابهای ترجمه شده رو میخونن و چون قبلا هم توضیح دادم که این کتابهایی که ترجمه شده هست ممکنه امانت در مفهوم یه عبارت رعایت نشه و کلا متن برای شما سنگین باشه.
ولی بچه ها فقط این کتابها رو روخوانی میکنن بدون اینکه این متن رو به زبان خودشون بنیوسن به همین خاطر چیزی به ذهنشون نمیمونه.خودم هم این تجربه رو کردم وقتی مثلا میخواستم کتاب عملیات مک کیب رو برای درس عملیات 2 دانشگاه بخونم سطر اول رو که میخوندم و میرفتم سطر دوم یادم میرفت چی خوندم:biggrin: و از سطر اول ذهنیت خوبی نداشتم.

ولی شما بیاید این کتابها رو بخونید ولی بعد از هربار خوندن نکات مهم رو به زبان خودتون در یه دفتر یادداشت کنید دیگه به خودتون زحمت دوباره خوندن این متن سنگین رو ندین.فقط سختیش برای بار اوله من خودم این کار رو انجام ندادم ولی اطمینان دارم اگه کسی این حرف منو به طور صحیح عملی کنه شک ندارم موفق میشه.
اگر متن به زبان ساده خودتون نوشته بشه بعد هر بار خوندن دیگه وققتون هدر نمیره برای فهمیدن مفهوم این ترجمه ها.

پسر شاه پریان

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان خسته نباشید از کار و تلاش...
ببخشید میخواستم بپرسم واسه ریاضی به جزکتاب کاربرد ریاضی پارسه نیازه کتاب ریاضی دیگه ای هم خونده بشه؟ ممنون میشم جوب بدین...

به نظر من یه کتاب رو بگیرین که خوب باشه و همون یه کتاب رو چندبار بخونین اینطوری بازدهی بیشتری داره. چندتا منبع باعث سردرگمی میشه
ولی نهایتا تصمیم با خودتون

parsakhoshmel

عضو جدید
با توجه به خبر منابع آگاه و موثق، تاریخ آزمون کارشناسی ارشد سراسری از بهمن ماه 94، به اردیبهشت ماه 95 تغییر پیدا خواهد کرد. البته این موضوع هنوز اعلام رسمی نشده و در مراحل نهایی تصمیم‌گیری است. ظاهراً قرار است تا نیمه مرداد ماه اعلام رسمی صورت گیرد. منبع: سایت موسسه مدرسان شریف
واااااااااااااااای کاش این کار و نکنن .... هر روز ی چیز جدیدی میزنه ب سرشون

saeed05

کاربر بیش فعال
ب نظرم کلاس برو اگه میتونی البته

با سلام
به نظرم یه کتاب یا جزوه ی خوب بخون.راهیان رو تعریفشو شنیدم.
من خودم یه جزوه ی خوب نوشتم اما متاسفانه اسکنر ندارم.
بعد برو سراغ تست های سال 80 تا 92. درس سینتیک درسی است که سوالاش رو تقریبا میشه حدس زد به چه شکلی میاد.

samane a

عضو جدید
با سلام
به نظرم یه کتاب یا جزوه ی خوب بخون.راهیان رو تعریفشو شنیدم.
من خودم یه جزوه ی خوب نوشتم اما متاسفانه اسکنر ندارم.
بعد برو سراغ تست های سال 80 تا 92. درس سینتیک درسی است که سوالاش رو تقریبا میشه حدس زد به چه شکلی میاد.
راهیانو خوندم اونجوری که میخام نگفته
دنبال یه جزوه یا رفرنس خوبم
به پیشنهاد بچهها جزوه طاهری رو گرفتم ولی هنو نخوندمش

saeed05

کاربر بیش فعال

سلام
ببخشید اشتباهی نوشتم راهیان،دوستم از پوران تعریف می کرد.
شما که یه جزوه ی خوب دارین چرا دنبال جزوه میگردین؟

sambastian

عضو جدید

راکتور درس سختی نیست شما اگر تمامی فرمولها رو با اثبات یاد بگیری راحت متوجه میشی
جزوه طاهریو موسویان به عنوان مکمل رو بخون تست بزن
نیاز به درسنامه کتاب ها نیست چون همه شون بد هستن

samane a

عضو جدید
سلام
ببخشید اشتباهی نوشتم راهیان،دوستم از پوران تعریف می کرد.
شما که یه جزوه ی خوب دارین چرا دنبال جزوه میگردین؟
بله پوران بهتره
نداشتم چند روز پیش بچهها بهم گفتم
راکتور درس سختی نیست شما اگر تمامی فرمولها رو با اثبات یاد بگیری راحت متوجه میشی
جزوه طاهریو موسویان به عنوان مکمل رو بخون تست بزن
نیاز به درسنامه کتاب ها نیست چون همه شون بد هستن
بله
ممنون

پسر شاه پریان

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به همه دوستان خوبم

عید سعید فطر رو به همه شما عزیزان تبریک عرض میکنم.

سالم و تندرست باشید و از خدا میخوام دوستانی که منتظر جواب نهایی کنکور هستن یه جای خوب قبول بشن و اون دسته از افرادی که امسال میخوان شرکت کنن هم بهترین نتیجه بگیرن.

التماس دعا

parhamx

عضو جدید
دوستان توی سایت جهش این آگهی رو زده(کسی کتاب به دستش رسیده؟؟؟)

به دلیل استقبال بی نظیر از خرید اینترنتی کتاب مرجع کامل ترمودینامیک فروش ویژه به همراه تخفیف و ارسال رایگان تا تاریخ 1394/04/31 تمدید گردید.(ارسال تیر ماه)

parsakhoshmel

عضو جدید
دوستان توی سایت جهش این آگهی رو زده(کسی کتاب به دستش رسیده؟؟؟)

به دلیل استقبال بی نظیر از خرید اینترنتی کتاب مرجع کامل ترمودینامیک فروش ویژه به همراه تخفیف و ارسال رایگان تا تاریخ 1394/04/31 تمدید گردید.(ارسال تیر ماه)
من حدودا اوایل خرداد بود این کتاب و از سایت جهش سفارش دادم .... هنوز ک نیومده هر دفعه هم ک زنگ میزنم میگن هفته دیگه الان یک ماهه داره این اتفاق میوفته!!!!!!!!
فکر کنم سرکاریمم ... من ک فعلا بیخیالش شدم

omid elnino

عضو جدید
سلام دوستان در مورد موسسه مدرسان شریف و کتاباش کسی شناختی دارد ؟
سلام ، بنده کنکور مهندسی شیمی بیوتکنولوژی دادم و برای سینتیک و ترمو مدرسان شریف خوندم و60 درصد سینتیک زدم و 52 درصد ترمو و واقعا از کتابش راضی بودم چون که ساختارش از نظر ظاهرجوری که خسته کننده نیست و از نظر محتوا کامل و حتی اثبات ها را هم توضیح داده و به طور کلی خوبه .

پسر شاه پریان

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان در مورد موسسه مدرسان شریف و کتاباش کسی شناختی دارد ؟
من کتاب جامع کنکور مدرسان شریف داشتم و ازش راضی بودم کتابهای تک درسش رو جسته گریخته از دست دیگران دیدم توضیحاتش خوب بود مثلا من کنترلش رو که یه فصل بهش نگاه کردم خیلی گسترده به همه ابعاد پرداخته بود خیلی راحت از کنار مباحث رد نشده بود یه جورایی زیربنایی نوشته بودن.
ولی من اصلا جواب تشریحی تستهای مدرسان رو نمی پسندم هم غلط علمی داره هم نارسایی و علمی نبودن بعضی پاسخ ها .البته من دارم از جواب تشریحی کتاب جامعش حرف میزنم.چون کتابهای تک درسش توجه نکردم.
من کتاب حرارت جهش که داشتم بنظرم برای حل تشریحی مسائل خیلی دقت کافی داشت و من متوجه میشدم دارم به کدوم سمت میرم.میدونستم مسیر درسته . ولی جواب تشریحی بعضی کتابها سلیقه ای عمل شده مثلا برای 1 تیپ نمونه سوال چند راه حل اورده که من سردرگم میشدم.

parsakhoshmel

عضو جدید
بچه ها اینجور ک پیداس واقعا زمان کنکور تغییر کرده ... تو سایت کانون ارشد هم زده شده ... تو قسمت برنامه مطالعاتی برید می بینید ک نوشته به دلیل تغییر زمان کنکور ارشد برنامه جدیدی در دست تهیه است ... ب نظرتون ما چ کار کنیم؟؟؟ از همی الان بخونیم؟؟ چون تا اردیبهشت 9 ماه مونده و زمان خیلی زیادیه .... دوستان اگه میشه بیان راهنمایی کنن

rotbebartar

عضو جدید
من کتاب جامع کنکور مدرسان شریف داشتم و ازش راضی بودم کتابهای تک درسش رو جسته گریخته از دست دیگران دیدم توضیحاتش خوب بود مثلا من کنترلش رو که یه فصل بهش نگاه کردم خیلی گسترده به همه ابعاد پرداخته بود خیلی راحت از کنار مباحث رد نشده بود یه جورایی زیربنایی نوشته بودن.
ولی من اصلا جواب تشریحی تستهای مدرسان رو نمی پسندم هم غلط علمی داره هم نارسایی و علمی نبودن بعضی پاسخ ها .البته من دارم از جواب تشریحی کتاب جامعش حرف میزنم.چون کتابهای تک درسش توجه نکردم.
من کتاب حرارت جهش که داشتم بنظرم برای حل تشریحی مسائل خیلی دقت کافی داشت و من متوجه میشدم دارم به کدوم سمت میرم.میدونستم مسیر درسته . ولی جواب تشریحی بعضی کتابها سلیقه ای عمل شده مثلا برای 1 تیپ نمونه سوال چند راه حل اورده که من سردرگم میشدم.
من شخصا کتابای مدرسان را دوست نداشتم البته من کتاب جرم و عملیات و ترموشو داشتم به نظرم خیلی خلاصه گفته مخصوصا عملیاتش به نظرم خیلی ضعیف بود البته من بقیه کتاباشو ندیدم

bnmnb

عضو جدید
سلام به همه دوستان

من و 3 تن از بهترینهای مهندسی شیمی دانشگاه شیراز و شریف اقدام به برگزاری کلاسهای مهندسی شیمی در شیراز کردیم
زیر نظر هیچ ارگان و گروهی هم نیستیم.
اگر دوست داشتین که در مورد کلاسها سوالی بپرسید بنده در خدمتم .

برگزاری کلاسهای آموزش مفهومی و تستی
برگزاری کلاسهای خصوصی
برگزاری کلاسهای رفع اشکال
برگزاری کلاسهای حل تمرین ( سوالات کنکور 10 سال اخیر و آزمونهای برگزار شده تمامی موسسات مثل پارسه، مدرسان شریف، کانون ارشد و...)
برنامه ریزی تحصیلی و مشاوره از زمان ثبت نام تا انتخاب رشته( برای کسانی که در کلاسها ثبت نام کردن رایگان می باشد)

feyzi_m

عضو جدید
یا سلام مهندسان خوب و پربار لطفا منو راهنمایی بفرمایید بزای کنکور کارشناسی ارشد سراسری آزمون و کلاس شرکت کنم؟من 4 سال مشغول بکار بودم و امسال تصمیم دارم ادامه تحصیل بدم یکم دور شدم از جو درس.لطفا اگر اطلاعات دارید بفرمایید ممنون میشم

fereshte_gh_rash

کاربر فعال
به نظر من یه کتاب رو بگیرین که خوب باشه و همون یه کتاب رو چندبار بخونین اینطوری بازدهی بیشتری داره. چندتا منبع باعث سردرگمی میشه
ولی نهایتا تصمیم با خودتون

من منظورم این بود که مبحث خاصی هست که تو کنکور بیاد و تو این کتاب نباشه؟

P O U R I A

مدیر مهندسی شیمی مدیر تالار گفتگوی آزاد
مدیر تالار
یا سلام مهندسان خوب و پربار لطفا منو راهنمایی بفرمایید بزای کنکور کارشناسی ارشد سراسری آزمون و کلاس شرکت کنم؟من 4 سال مشغول بکار بودم و امسال تصمیم دارم ادامه تحصیل بدم یکم دور شدم از جو درس.لطفا اگر اطلاعات دارید بفرمایید ممنون میشم
سلام
برای اینکه مدتی از درس فاصله گرفتید و مصلما خیلی از نکات رو فراموش کردید به نظر من حتما حتما در ازمون های یکی از موسسات کنکوری ثبت نام کنید. در مورد کلاس هم بستگی به خودتون داره .. به نظرم کتاب های کنکوری خودتون رو تهیه کنید و شروع به مطالعه کنید. بعد از مدتی اگر مشاهده کردید که در درسی ضعف دارید و براتون یادگیریش تنها نیست، اون زمان برای رفتن به کلاسی اقدام کنید.
دوستان دیگه میتونن تجربه خودشون رو از موسساتی که رفتن با شما در میان بگذارند.

هرگز نمیشه کتابی رو معرفی کرد که مطمئن باشیم همه سوالات کنکور رو شامل بشه. ولی خیلی از کتاب های کنکوری موسسات که بچه ها میگن کتاب های خوبی هستن. ولی این اشتباهه که جسته گریخته همه این کتاب ها رو مطالعه کنید. بهتره تمرکز خودتون رو تنها روی یک کتاب مشخص بگذارید و به همون اعتماد کنید.

پسر شاه پریان

عضو جدید
کاربر ممتاز
رتبه ی کنکورم اومده...

از قلم چی زنگ زدن میگن 4 میلیون بهت میدیم نگو میومدی کلاسای ما:biggrin::biggrin::biggrin:

--------------------------------------------------------------------------------------------
البته اینو بخاطر شوخی نوشتم ولی با همین جوک خواستم یه چیزی رو اثبات کنم اونایی که رتبه های انتهایی هم بدست میارن تو همین موسسات هستن
تنها راه موفقیت ثبت نام در هیچ موسسه ای نیست ولی اگر انسانهای پر تلاشی باشید همین کلاسها میتونه شما رو تک رقمی کنه

پسر شاه پریان

عضو جدید
کاربر ممتاز

شما بهترین کتابها رو از دید خودتون انتخاب کنید و بهش اعتماد کنید حالا اگه شنیدید یا دیدید که بعضی مطالب زیاد خوب نگفته کتاب از یه موسسه دیگه از دوستانتون تهیه کنید و همون مباحث رو از اون کتب بخونید
به طور غیررسمی معمولا کتابهای کنکور همه مباحث رو پوشش میدن حالا ممکنه مثلا یه کتابی یه قسمتی رو بیشتر و بهتر توضیح بده و کتاب دیگه همون قسمت رو توضیح بده ولی سرسری ازش رد بشه.

آخرین ویرایش:

rotbebartar

عضو جدید
منم با نظر دوستان موافقم بهتره اول از روی کتابها بخونید اگه مشکلتون حل شد که چه بهتر و اگه حل نشد اونوقت کلاس برید

پسر شاه پریان

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستانی که امسال کنکور میخوان بدن بهشون توصیه میکنم حتما گفتگوی کنکوری های سال 94 و همین سال 95 رو از اول بخونید

دربین این همه نظر بخدا یه نظری درستی پیدا میشه ک به گروه خونی شما بخوره:biggrin:

ممکنه نظرات منطقی زیادی موجود باشه ولی فقط یک نظر مطابق ایده شما پیدا بشه.

اگه نمیخواین هزینه کنین باور کنید این سایت باشگاه مهندسان حالا من کاری ندارم با چه نیتی ساخته شده ولی هر چه هست میتونه یه موسسه ی کنکوری خوب باشه .شاید باور نکنید مگه یه موسسه چی داره؟
اینجا تالار گفتمان داره ،جزوات اموزشی کنکوری و دانشگاهی داره،ازمونهای مراکز مختلف به طور نسبی داره،تجربیات گرانسنگ عزیزان موجوده.و خیلی چیزهای دیگه.

پس این موسسه رایگان رو از دست ندین اگه سردرگم هستین نظرات دوستاتون رو بخونین شاید اون گمشده ای که دنبالش هستین پیدا کردین.تجربیات دوستانم رو در بخش کتابهای ارشد مطالعه کنید.

یه نکته ای که قبلا هم اشاره کرده بودم الان هم میگم این هست که دوستان کنکوری هر روز به مدت حداقل ربع ساعت به باشگاه سر بزنن و سوالات درسی خودشون رو بپرسن تا دیگر دوستانشون بهشون کمک کنن.اگه مطلبی رو خودتون با یه روش نو یاد گرفتید به دیگر دوستانتون هم بگین.بخدا اینجوری از سایر رقبا عقب نمی افتید اگه شما به یه شخصی که دارو ندارش برای کنکور ارشدش فقط یه اینترنت باشه مطلبی رو به اشتراک بذارین موقع امتحان کنکور چندتا مطلب رو در ذهن شما خدا میاره که فکرش هم سخته.

tabassom123

عضو جدید
سلام بچه ها:smile:
یه سوال:
این سیالات پارسه که میگن خوبه کدومه؟یکیش هس که طاهری نوشته جلدش طوسیه کمرنگه یکیشم هس که صفری فرد نوشته جلدش آبیه.چه فرقی دارن با هم؟:confused:

بالا