[ گفت و گوی کنکوری ] - مطالعه گروهی ارشد مهندسی شیمی 94

#soreNa#

کاربر فعال
بقول ببعی آقای مجری حقیقت اینه کـ...حقیقت

بقول ببعی آقای مجری حقیقت اینه کـ...حقیقت

"بنظرم گذشته دیگه گذشته ،حقیقت اینه که دیگه الان بحث سر چیزی ک واقعیتو تغییر نمیده ارزش نداره .صحبت سر آیندهس وعدم تکراراین تجربه سنگین همچنین انتخاب راه نسبتا درست برای هرکس باتوجه به شرایطی که داره..
الان دیگه چند دسته ایم یه عده ک بسلامتی ارشد قطعیه قبولیشون یه عده ام مث من ناپلونین.. یه عده ام ک هنوز برای سال بعد تصمیم قطعی نگرفتن
ولی بچها کاش جَووّ صحبت هامون رو ببریم سمت بررسی دانشگاها و تفاوت مدرک دانشگاها و اینکه اوصولا تو اینده مثلا مدرک فلان دانشگاه دولتی با اونیکی یا چ بدونم با ازاد یاغیر انتفاعی یا پردیس فرق داره یانه.. ببینین من اینو تو کارشناسی لمسش کردم که از شما مدرک میخوان ولی مدرک با کاربلد بودن فرق داره اونا بیشتر آدم کاربلد میخوان.. حالا هرجا ک مدرکشو داشتی داشتی .. اگه دانشگاه سراسری بود بهتر ولی تو کار طرف دنبال یکی کاربلده که پولوسرمایش ب چنگ نره اونجا دیگه نمیگن فلانی مدرکش ماله کجاس میگن آقا طرف کارش درسته حرف از جای درست درمیاد حالا اگه مدرکشم واسه جای خوبی باشه ک نوروعلی نور.. بنظرم بیاین دانشگاهارو بررسی کنیم کلا از هرجعت میتونه برامون بهتر باشه
فقط در باب دانشگاه یه چیزو من بگم: دوتا موضوع ک برای من اهمیت داره اولیش هزینه پایین تر و دومیش در بعضی و غالبا اکثر دانشگاها استادای باحالن یعنی ادم کیف میکنه طرف شروع به اموزش میکنه..این دوتا چیزایین ک بی چونو چرا نمیشه ازشون گذشت
وگرنه اینو دوتا رو بزاریم کنار بنظر من توی کار هیچ تفاوتی نداره مدرک کجا داری اگه کار بلد باشی و در بعضی مواقع بند پ بزنی اصن اینجورچیزا مطرح نمیشه..
لامصب شرایط کشور ماجوریه که مخصوصا پسر نمیتونه زیاد بفکر این باشه که بمونه چون یکسال موندن شاید در ظاهر کاهش هزینه رو براش به ارمغان بیاره ولی از طرفی یکسال دیرتر وارد بازار کار شدن یعنی از دست دادن خیلی از فرصت های شغلی یحتمل ..که اگه ادم یسال زود وارد بازار کاربشه همه چیزو جبران میکنه..

mohammad aghaei

عضو جدید
سلام دوستان
میدونم که سوالارو چک کردین و امتحانتونو تحلیل! انشالا که هممون هر جا که میخوایم قبول بشیم! البته من خودم گاز میخواستم که احمتال 50 درصد پریده! ولی بهتره به خدا بسپاریمش! راستی دوستان کسی کنکور گاز رو چطوری تحلیل میکنه؟؟؟؟؟ نظر من اینه که سوالا حلیات زیاد داشتن و خیلی وقت محدود بود!

...Kh-

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام دوستان
میدونم که سوالارو چک کردین و امتحانتونو تحلیل! انشالا که هممون هر جا که میخوایم قبول بشیم! البته من خودم گاز میخواستم که احمتال 50 درصد پریده! ولی بهتره به خدا بسپاریمش! راستی دوستان کسی کنکور گاز رو چطوری تحلیل میکنه؟؟؟؟؟ نظر من اینه که سوالا حلیات زیاد داشتن و خیلی وقت محدود بود!

سلام برادر.
من کنکور گاز رو دادم. انصافا نسبت به گذشته و سوالای سالهای قبل امسال سخت تر بود.
مثلا سالای قبل عملیات رو راحت میشد 70 80 زد ولی امسال اصن اینجوری نبود. شایدم واسه من سر جلسه اینطوری شد.

karba

عضو جدید
به عنوان یه نفر که پارسال کنکور دادم میخوام بگم که دقیقا حال الان شما رو میفهمم..پارسال پر از استرس بود واسه ما.با بچه ها تا نصفه های شب بیدار میموندیم و سوالارو بررسی میکردیم..تازه بعضی وقتا سر همین سوالا بحث می شد بین بچه ها...از سوالاتی که درست زده بودیم خوشحال می شدیم و از سوالاتی که واقعا اسون بود و با بدشانسی اشتباه می زدیم واقعا ناراحت می شدیم..واقعا لحظات پر التهابی بود..من خودم به شخصه واقعا پارسالو از امسال بیشتر دوست داشتم..اصلا یه هیجان خاصی واسم داشت..امسال که وارد دانشگاه شدم اصلا حس و هیجانی که پارسال داشتمو ندارم..نمیدونم شاید شوق رسیدن به دانشگاهو داشتم و الان که رسیدم بهش واسم عادی شده و دیگه اون حس پارسالو ندارم...اما به نظرم لحظاتی که الان دارین هرچند پر استرس پر از افسوس و نگرانیه اما یه حس جدید و جالبه...چون خودم همشو گذروندم و میدونم تک به تکشو...امیدوارم همتون به اون چیزی که واقعا میخواین برسین....

hadi216

عضو جدید
نه بابا کجاش خوب بود جدیدا سوالات حرارت مفهومی شده شاید 70 در صدش اصلان نیاز به حل نداره . کتاب آقای بابایی به درد ده ی 70 می خوره نه الان . الکی وقتمو گذاشتم رو مباحثی که اگه واقعا ازشون تست هم میدادن حتی اگه بلد هم بودم با اون استرس سر جلسه و زمان کم غیر ممکن بود بشه تست هاشو زد . اینقدر حجمش زیاده که کلی از وقتم رو گرفت .
نمونش همون تست اول که تو جهش گفته پیدا کردن محل دمای ماکسیمم علاوه بر دمای سطح داخلی و خارجی استوانه وابسته به شعاع هست ولی توتست خبری از دما و شعاع نبود !!!!!!!!!
یا اون سوالی که گفته بود در چه صورت میشه میعان روی سطح استوانه رو سطح عمودی فرض کرد که اصلان تو کتاب اشاره نشده بود . لعنت به این کتاب . انگار کلی از وقتو گذاشتم که بتونم تست حرارت سال 75 رو بزنم .
حیف که دیر تست های پارسال رو زدم وگرنه انقدر رو این کتاب وقت نمیذاشتم میدونستم چی باید بخونم
دوست عزیز من و چند تا از دوستای دیگه اتفاقا پارسال با خوندن همین کتاب جهش حرارت رو خوب زدیم من یکی واقعا هم عاشق این کتابم ، شاید شماها بهتره برید همون راهیان رو خونده و فرمولاش رو حفظ کنید

karba

عضو جدید
من فکر میکنم واسه هر کسی بازدهی کتابا فرق داره شاید مثلا من حرارتو با خوندن پارسه بتونم خوب بزنم و یکی دیگه با خوندن راهیان یا مدرسان......اینجوری نیس که چندین نفر با خوندن یه کتاب بتونن خوب بزنن یا بد بزنن.

farhad urmia

عضو جدید
اخویان و برادران عزیز اینجاست به این ضرب المثل قدیمی می رسیم به فکر نان باش که خربزه آب است. بریم دنبال کار ارشد قبول شدیم که شد نشدیم که نشدیم دنیا به آخر نرسیده حداقل بریم کار کنیم از نون خوردن نیفتیم

saharmohamadi

عضو جدید
من الان کنکور شما رو دیدم.به نظر من حرارتش از سال پیش که ما دادیم کمی نکته دار تر و همچنین نکته هایی که چندسال بود از ان سوال نمی امد.امده بود(ولی هیچ کدوم از سالهای 93و94 به سختی حرارت 92سال نبود.حرارت 92 خیلی سنگین بود.این رو از درصدهای حرارت اون سال هم میتونید ببینید) .ترمو و جرم به نظرم راحت تر از 93 بود(مخصوصا جرم).عملیات سخت تر.سیالات و راکتور مثل سال پیش بود(راکتور مثل هر سال تکراری بود)(سیالاتم چون تنوع سوالاش زیاده هر سال همین جوریه).مدلسازی ریاضی امسال سختر بود.ولی قسمت عددی مثل همیشه راحت و از پارسال راحت تر

سلام ziiizooo جان چه عجب از این ورا
ارشد خوش می گذره؟

saharmohamadi

عضو جدید
دوست عزیز ناراحت نشید ما همه این جا با هم دوست هستیم و همانطور که قبلا هم گفتم این جا میخوایم به هم کمک کنیم من نمی خوام از ادبیات دوستان دیگه استفاده کنم ولی شما هم قبول کنید که یک کم کم لطفی کردید.
به نظر من ایراداتی که شما به کتاب آقای بابایی وارد کردید خیلی منطقی نبود اولا تست های سال های دور در متن کتاب ایشان خیلی نیست(خیلی خیلی کمتر از تستای جدیده) و اگه هم باشه به نظرم عیب نیست چون به دفعات سوالای سال های دور در کنکورهای جدید هم اومده مثلا در ترمو سال 75 سوالی دادند که عینا در سال 92 هم اومد(نشت درون مخزن)
من فکر می کنم شما خیلی کتاب ایشون رو خوب مطالعه نکردید چون مطلبی که در مورد سوال اول حرارت گفتید اصلا هیچ ربطی به موضوعی که ایشون تو کتابش گفته بود نداشت شما دارید مطلب مربوط به ماکسیموم دما در استوانه توخالی رو از کتاب آقای بابایی می گید در حالی که سوال اول حرارت چیز دیگه ای بود در این سوال استوانه کوچک توپر است و بین دو استوانه هم تولید حرارت وجود داره اتفاقا من این سوال رو به کمک اثبات ها و حل مسایل تشریحی کتاب آقای بابایی زدم(البته اگه درست زده باشم)
بقیه سوالهای حرارت هم همینطور حتی در مورد اون سوال میعان اگه به اثبات سطح عمودی و نکات در ادامه اش توجه می کردید معلوم می شد که که ضخامت مایع باید از قطر لوله خیلی کمتر باشه(البته این نظره منه)
به نظرم برخلاف نظر شما اتفاقا کنکور الان به این کتاب و کتاب هایی مثل این نیاز داره به شرطی که خوب خونده بشه
من احترام زیادی برای آقای خداکرمی و کتاب هاشون قائلم و نمیشه نقش ایشون رو نادیده گرفت ولی تو حرارت و حتی جرم کتاب های جهش بیشتر به من کمک کرد یعنی راستش اگه جهش نبود معلوم نبود درصد حرارتم چند میشد ولی الان فکر می کنم بد نزدم یعنی راستش خیلی سوالای حرارت برام عجیب نبود و اینو بی تعارف مدیون کتاب جهشم دوستان دیگه هم که از رو این کتاب خوندن تقریبا همین نظرو دارن
به هر حال ما دوست داریم شما همچنان تو این سایت در کنار ما باشید و یه تقاضا هم از همه دوستان اولا خواهشا به هم توهین نکنیم ما ناسلانتی مهندسای این مملکتیم بعدش هم اگه یه درسو تو کنکور خراب کردیم کتاب و استادو .... رو زیر سوال نبریم چون شاید ما اون درسو خوب نخونده باشیم مثلا من ریاضی از روی کتاب جناب آقای دکتر طاهری خوندم ولی خوب نزدم ولی بازم میگم بهترین کتاب ریاضی کتاب ایشونه

Mer30 از تحلیل خوبتون

E.AP

عضو جدید
از بس فاز منفی دادین گفتم منم یخورده بزنم تو فاز منفی!
الان از خداکرمی پرسیدم بچهآ نظرشون درباره کنکور امسال چی بوده ؟ چه جوری ارزیابیش کردن ، نسبت به پارسال..
گفت همه راضین و میگن نسبت به پارسال خیلی آسون تر بوده و خوب زدن
اما من اصلا قبول ندارم
به نظرم کنکور پارسال خیلی ساده تر و راحتر از کنکور امسال بود فقط کنکور پارسال راکتورش پیچیده تر و سختر بود
اما امسال بعضی از دروس مثل ریاضیات به خصوص بخش مدلسازی واقعا سخت و مشکل بود و غیر قابل حل!! به نظرم ترمودینامیک بخش ترمو 2 هم به خصوص تعادل فازها خیلی مشکل بود
حرارت هم نسبت به سال گذشته خیلی مفهومی تر و مشکل تر بود

amir rad

عضو جدید
دوست عزیز ناراحت نشید ما همه این جا با هم دوست هستیم و همانطور که قبلا هم گفتم این جا میخوایم به هم کمک کنیم من نمی خوام از ادبیات دوستان دیگه استفاده کنم ولی شما هم قبول کنید که یک کم کم لطفی کردید.
به نظر من ایراداتی که شما به کتاب آقای بابایی وارد کردید خیلی منطقی نبود اولا تست های سال های دور در متن کتاب ایشان خیلی نیست(خیلی خیلی کمتر از تستای جدیده) و اگه هم باشه به نظرم عیب نیست چون به دفعات سوالای سال های دور در کنکورهای جدید هم اومده مثلا در ترمو سال 75 سوالی دادند که عینا در سال 92 هم اومد(نشت درون مخزن)
من فکر می کنم شما خیلی کتاب ایشون رو خوب مطالعه نکردید چون مطلبی که در مورد سوال اول حرارت گفتید اصلا هیچ ربطی به موضوعی که ایشون تو کتابش گفته بود نداشت شما دارید مطلب مربوط به ماکسیموم دما در استوانه توخالی رو از کتاب آقای بابایی می گید در حالی که سوال اول حرارت چیز دیگه ای بود در این سوال استوانه کوچک توپر است و بین دو استوانه هم تولید حرارت وجود داره اتفاقا من این سوال رو به کمک اثبات ها و حل مسایل تشریحی کتاب آقای بابایی زدم(البته اگه درست زده باشم)
بقیه سوالهای حرارت هم همینطور حتی در مورد اون سوال میعان اگه به اثبات سطح عمودی و نکات در ادامه اش توجه می کردید معلوم می شد که که ضخامت مایع باید از قطر لوله خیلی کمتر باشه(البته این نظره منه)
به نظرم برخلاف نظر شما اتفاقا کنکور الان به این کتاب و کتاب هایی مثل این نیاز داره به شرطی که خوب خونده بشه
من احترام زیادی برای آقای خداکرمی و کتاب هاشون قائلم و نمیشه نقش ایشون رو نادیده گرفت ولی تو حرارت و حتی جرم کتاب های جهش بیشتر به من کمک کرد یعنی راستش اگه جهش نبود معلوم نبود درصد حرارتم چند میشد ولی الان فکر می کنم بد نزدم یعنی راستش خیلی سوالای حرارت برام عجیب نبود و اینو بی تعارف مدیون کتاب جهشم دوستان دیگه هم که از رو این کتاب خوندن تقریبا همین نظرو دارن
به هر حال ما دوست داریم شما همچنان تو این سایت در کنار ما باشید و یه تقاضا هم از همه دوستان اولا خواهشا به هم توهین نکنیم ما ناسلانتی مهندسای این مملکتیم بعدش هم اگه یه درسو تو کنکور خراب کردیم کتاب و استادو .... رو زیر سوال نبریم چون شاید ما اون درسو خوب نخونده باشیم مثلا من ریاضی از روی کتاب جناب آقای دکتر طاهری خوندم ولی خوب نزدم ولی بازم میگم بهترین کتاب ریاضی کتاب ایشونه

شمابرای استوانه توپرکدوم گزینه رو زدی؟من کتابشوندارم.توپربا توخالی چه فرقی داره؟ فکرکنم4درست باشه

#soreNa#

کاربر فعال
با اجازهتون منم نظرمو بگم
شمابرای استوانه توپرکدوم گزینه رو زدی؟من کتابشوندارم.توپربا توخالی چه فرقی داره؟ فکرکنم4درست باشه

توگزینه ها گزینه های جالب 3و4 هستن بنظر من 3 جالب تره
گزینه 4 شماتیکش جوری ترسیم شده که نشون میده توی توزیع دما ما چاه حرارتی داریم نه چشمه حرارتی ولی خب از طرفی اومده یجورایی تقریبا محل دمای ماکزیممو به محل2 نزدیکتر کشیده و آمّا این خودش نکته دار اونم اینه توی استوانه دمای ماکزیمم هم به T1وT2 و هم به،نسبت شعاع ها بستگی داره پ نمیشه دقیق گفت که محل آن به دمای بزرگتر یا کوچکتر نزدیک هستش پس با این اوصاف گزینه 3جالب تره

آخرین ویرایش:

mohammad aghaei

عضو جدید
سلام برادر.
من کنکور گاز رو دادم. انصافا نسبت به گذشته و سوالای سالهای قبل امسال سخت تر بود.
مثلا سالای قبل عملیات رو راحت میشد 70 80 زد ولی امسال اصن اینجوری نبود. شایدم واسه من سر جلسه اینطوری شد.

آره منم میگم کنکور گاز امسال نمیشد همه سوالارو زد من که اصلا نرسیدم سیالات رو بخونم چه برسه که بخوام بزنم! ریاضی هم عدد داده با شش رقم اعشار!!!! تازه باید ضرب و تقسیم هم بشه! گاز توی همه سالا میانگین بالای 55 به راحتی قبول بودن! امسال نمیدونم فقط من خراب کردم یا بقیه هم اینطورین!

...Kh-

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
آره منم میگم کنکور گاز امسال نمیشد همه سوالارو زد من که اصلا نرسیدم سیالات رو بخونم چه برسه که بخوام بزنم! ریاضی هم عدد داده با شش رقم اعشار!!!! تازه باید ضرب و تقسیم هم بشه! گاز توی همه سالا میانگین بالای 55 به راحتی قبول بودن! امسال نمیدونم فقط من خراب کردم یا بقیه هم اینطورین!

آره اتفاقا من هم خودم بعد از امتحان داشتم به بقیه میگفتم که سوالای ریاضیش جواباش تا 6 رقم اعشار داشت و شدیدا محسباتی بود.
حتی آخر امتحان مراقب که خواست برگه ها رو جمع کنه یکی از بچه ها که اونم ناراضی بود برگشت گفت اگه ماشین حساب هم داشتیم این امتحان 5 ساعت وقت میخواست چه برسه به الان...!:surprised:
نگران نباش واسه همه همین طور بوده. من اتفاقا دیروز داشتم با مشاور پارسه صحبت میکردم که ایشون هم گفتن که همه میگن کنکور گاز سخت بوده.هم گاز هم مهندسی شیمی، گفته همه بچه ها میگن سخت بوده.
من خودمم به شخصه نمیدونم چه خواهد شد. توکل به خدا، انشاالله همونطور شه که خودمون هم راضی باشیم.

amir rad

عضو جدید
با اجازهتون منم نظرمو بگم

توگزینه ها گزینه های جالب 3و4 هستن بنظر من 3 جالب تره
گزینه 4 شماتیکش جوری ترسیم شده که نشون میده توی توزیع دما ما چاه حرارتی داریم نه چشمه حرارتی ولی خب از طرفی اومده یجورایی تقریبا محل دمای ماکزیممو به محل2 نزدیکتر کشیده و آمّا این خودش نکته دار اونم اینه توی استوانه دمای ماکزیمم هم به T1وT2 و هم به،نسبت شعاع ها بستگی داره پ نمیشه دقیق گفت که محل آن به دمای بزرگتر یا کوچکتر نزدیک هستش پس با این اوصاف گزینه 3جالب تره

اولا ممنون از جوابتون. چرا گفتین جالبتره، گزینه درستتر رو اشاره میکردید بهتر بود.من که کلی فکر کردم روش واقعا مساله اطلاعات کمی داده، چه طور با این اطلاعات میشه گفت جواب کدومه؟

...Kh-

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
اما من اصلا قبول ندارم
به نظرم کنکور پارسال خیلی ساده تر و راحتر از کنکور امسال بود فقط کنکور پارسال راکتورش پیچیده تر و سختر بود
اما امسال بعضی از دروس مثل ریاضیات به خصوص بخش مدلسازی واقعا سخت و مشکل بود و غیر قابل حل!! به نظرم ترمودینامیک بخش ترمو 2 هم به خصوص تعادل فازها خیلی مشکل بود
حرارت هم نسبت به سال گذشته خیلی مفهومی تر و مشکل تر بود

دقیقا همینطور بوده.
همه راجع به حرارت و ریاضی همینو میگن.
مشاور پارسه هم دیروز میگفت همه میگن حرارت و ریاضی سخت بود سوالاش...

leyla70

عضو جدید
سلام بر کنکوری های عزیز : کسی کنکور بیوتکنولوژی نداده به نظرتون اون چطور بود؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

سلام، چرا من دادم، به نظرم راکتورش کمی سخت تر از مهندسی شیمی بود، حرارتش خیلی راحت ، جرم و ترموش هم متوسط بود، سیالات که اصلا نخونده بودم، درس میکروبیولوژی هم یه سوال داشت که جوابش تو گزینه ها نبود خیلی ناراحت شدم بالاخره یه سوال هم یه سواله دیگه. به نظرتون میشه پیگیری کرد ؟؟

omid elnino

عضو جدید
سلام، چرا من دادم، به نظرم راکتورش کمی سخت تر از مهندسی شیمی بود، حرارتش خیلی راحت ، جرم و ترموش هم متوسط بود، سیالات که اصلا نخونده بودم، درس میکروبیولوژی هم یه سوال داشت که جوابش تو گزینه ها نبود خیلی ناراحت شدم بالاخره یه سوال هم یه سواله دیگه. به نظرتون میشه پیگیری کرد ؟؟
سلام یعنی شما همه تست های میکروب و بیو را زدی؟ در مورد راکتور هم به نظر من سوالا یه جوری بود.

leyla70

عضو جدید
سلام یعنی شما همه تست های میکروب و بیو را زدی؟ در مورد راکتور هم به نظر من سوالا یه جوری بود.

تقریبا حدود75 زدم، البته اگه غلط نزده باشم، چون کلا هدفم تو ارشد بیوتکنولوژی هست. ولی خوب در عوض زبان و سیالاتو سفید گذاشتم.

آخرین ویرایش:

omid elnino

عضو جدید
تقریبا حدود75 زدم، البته اگه غلط نزده باشم، چون کلا هدفم تو ارشد بیوتکنولوژی هست.
شما نمیدونید برای قبولی دانشگاه اصفهان رتبه و درصد باید چه حدودی باشه؟ جالب چون منم زبان و سیالات سفید گذاشتم و میکروبم حدود 70 زدم

آخرین ویرایش:

comet101

عضو جدید
آره منم میگم 4
چون توزیع دما داخل یه دیواره در صورتی خطی میشه که دیواره در شرایط پایا و بدون منبع حرارتی و ضریب K ثابت باشه.
همانطور که در شکل صورت مساله ملاحظه میشه از 0 تا R1 بدون منبع حرارتی بوده بنابراین شیب یکسان (خط راست) خواهد شد.
از طرفی هم چون T2> T1 -----> نتیجه K2>T1 پس گرادیان دما 1 بیشتره از 2 یعنی شیب باید کاهش پیدا کنه. علی الحساب نتیجه میگیریم پاسخ گزینه 4 هست
اگه باز سوالی بود در خدمت دوستان هستم... موفق باشید درپناه حق:smile:

farhad urmia

عضو جدید
آره منم میگم 4
چون توزیع دما داخل یه دیواره در صورتی خطی میشه که دیواره در شرایط پایا و بدون منبع حرارتی و ضریب K ثابت باشه.
همانطور که در شکل صورت مساله ملاحظه میشه از 0 تا R1 بدون منبع حرارتی بوده بنابراین شیب یکسان (خط راست) خواهد شد.
از طرفی هم چون T2> T1 -----> نتیجه K2>T1 پس گرادیان دما 1 بیشتره از 2 یعنی شیب باید کاهش پیدا کنه. علی الحساب نتیجه میگیریم پاسخ گزینه 4 هست
خب اگه داخل دیواره استوانه ای منبع گرمایی باشه ماکزیمم دما مگه تو مرکز دیواره اتفاق نمی افته چون با افزایش فاصله از دیواره دما افزایش پیدا میکنه شبیه این سوال تو کنکور پارسال هم دادن

amir rad

عضو جدید
آره منم میگم 4

صورت سوال که نگفته کدوم دما بیشتر هست؟ یکی از دوستان هم نظرش بود گزینه 2درسته. تا شعاع اول استوانه توپرهست خطی هست و بعدش شیب عوض میشه و منحنی هست تا شعاع دوم.

farhad urmia

عضو جدید
صورت سوال که نگفته کدوم دما بیشتر هست؟ یکی از دوستان هم نظرش بود گزینه 2درسته. تا شعاع اول استوانه توپرهست خطی هست و بعدش شیب عوض میشه و منحنی هست تا شعاع دوم.
درسته چون منبع گرمایی بوده تو منحنی ما باید ی نقطه ماکزیمم داشته باشیم و رسم نمودار برحسب شعاع نشون میده که با افزایش فاصله دما افزایش پیدا میکنه

...Kh-

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
خب اگه داخل دیواره استوانه ای منبع گرمایی باشه ماکزیمم دما مگه تو مرکز دیواره اتفاق نمی افته چون با افزایش فاصله از دیواره دما افزایش پیدا میکنه شبیه این سوال تو کنکور پارسال هم دادن

منم اتفاقا نظرم همینه و با شما موافقم آقا فرهاد.

...Kh-

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
درسته چون منبع گرمایی بوده تو منحنی ما باید ی نقطه ماکزیمم داشته باشیم و رسم نمودار برحسب شعاع نشون میده که با افزایش فاصله دما افزایش پیدا میکنه

شما خودت چندو زدی؟

بالا