[ گفت و گوی کنکوری ] - مطالعه گروهی ارشد مهندسی شیمی 94

ماه آسمونی

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان منی که رشته ام فرق میکنه ومیخوام مهندسی شیمی شرکت کنم
کتابهای راهیان ارشد رو برای همه درسها گرفتم
به نظرشما پکیچ کتابهای پارسه رو بگیرم؟خوبه؟
اگه کتابهای پارسه روبخونم میتونم رفرنس نخونم؟با نخوندن رفرنس بامشکلی بر میخورم ؟

parsakhoshmel

عضو جدید
بچه ها کتاب مکانیک سیالات پارسه هم اومده ... کسی نظری در موردش داره؟؟؟؟؟؟؟ بخریم نخریم ....

ئدز

عضو جدید
به نظر من اگه کتابی دارید لازم نیست بقیه کتابای موسسه های دیگه رو هم بخرید تجربه به من ثابت کرده که 80 درصد درسنامه های کتابای مختلف با هم برابری دارن و معمولا بقیه تفاوتا برای زیاده کاری بعضی از کتابا بوده که بعضا غیر استاندارد یا فهمیدن درس رو پیچیده میکنه.الان اگه در یه درس کتابی رو دارید همون رو با دقت بخونید نه اینکه چند صفحه بخونید و بعد چون با اون درس مشکل دارید دنبال یه کتاب دیگه باشید چون به هر حال هیچ کتابی معجره نمیکنه درسا یکیه و هرکی به زبون خودش نوشته........اگه درسی رو میخوای درصد بالا بزنی و وقت هم داری ارهههههه بعععععععععد از تموم کردن یه کتاب میتونی تالیفای دیگه رو بخونی که خودتم مطمئنن میفهمی که چیزه زیادی بهت اضافه نمیشه
تو مکانیک سیالات کتاب یه جلدی راهیان به نظرم خوب گفته و اخر کتابش که کلی تست از همه رشته جمع کرده خیلییییییی خوبه هیچ چیز تو مکانیک به اندازه دیدن و یا حتی حفظ کردن تستا حتی اگه یادشون هم نگرفتید کمک زیادی میکنه

ئدز

عضو جدید
اگه کتابهای پارسه روبخونم میتونم رفرنس نخونم؟با نخوندن رفرنس بامشکلی بر میخورم ؟

رفرنس نخونی بهتره فکر کنم.چون رفرنسا تو درسایی مثل جرم و عمل تا ترمو یا مکانیک اگه سر کلاسش نباشی گیج کننده و حجم زیادی هم دارن

BULGARIA

کاربر بیش فعال
به نظر من اگه کتابی دارید لازم نیست بقیه کتابای موسسه های دیگه رو هم بخرید تجربه به من ثابت کرده که 80 درصد درسنامه های کتابای مختلف با هم برابری دارن و معمولا بقیه تفاوتا برای زیاده کاری بعضی از کتابا بوده که بعضا غیر استاندارد یا فهمیدن درس رو پیچیده میکنه.الان اگه در یه درس کتابی رو دارید همون رو با دقت بخونید نه اینکه چند صفحه بخونید و بعد چون با اون درس مشکل دارید دنبال یه کتاب دیگه باشید چون به هر حال هیچ کتابی معجره نمیکنه درسا یکیه و هرکی به زبون خودش نوشته........اگه درسی رو میخوای درصد بالا بزنی و وقت هم داری ارهههههه بعععععععععد از تموم کردن یه کتاب میتونی تالیفای دیگه رو بخونی که خودتم مطمئنن میفهمی که چیزه زیادی بهت اضافه نمیشه
تو مکانیک سیالات کتاب یه جلدی راهیان به نظرم خوب گفته و اخر کتابش که کلی تست از همه رشته جمع کرده خیلییییییی خوبه هیچ چیز تو مکانیک به اندازه دیدن و یا حتی حفظ کردن تستا حتی اگه یادشون هم نگرفتید کمک زیادی میکنه

این که خیلی کتابها درسنامه هاشون یکی هستش درسته ولی فرق کتابا و خوب یا بد بودنشون تویه پاسخنامه تشریحیشون هستش قبلا هم گفتم الانم میگم چنتا کتاب بگیرید ولی با هرکدوم ک بیشتر ازشش خوشتون میاد شروع کنید هروقت جایی گیر کردید سراغ کتابهایی دیگه برید اینجوری سرعتتون میره بالا و ناامید نمیشید در ضمن هیچ کتابی بدون اشتباه نیس پس از این جهت هم خوبه حداکثر دوتا کتاب برای هر درس بگیرید

nezam90

عضو جدید
درس خوندن بدون خلاصه نویسی باده هواست.........خلاصه داشتن برای قبولی تو کنکور واجبه چون از اخرای دی فقط میشه مرور خلاصه ها و تست زنی .........مهر میری دانشگاه یا بیکاری؟الان اشکالی نداره اما باید ساعت هاتو هفته ایی زیاد کنی و شیب صعودی داشته باشی البته نه با روند سریع که خسته شدی.خوب بخواب و تفریحات هم داشته باش اما با تنبلی و مثلا دائم تو نت بودنو و موبایل بازی نمیتونی قبول شی.....در ضمن به پایه تم ربط داره ها اگه ضعیفی پس بهتره تلاشتو تو تابستون زیاد کنی .........و این که ساعتی مطالعه نکن مبحثی بخون یعنی نگو من امروز 2 ساعت جرم میخونم چون شاید تو اون 2 ساعت اندازه 10 مین هم مفید نخونی بعد چون ذهنت شرطی شده با زمان ول میکنی در حالی که عملا چیزی نخوندی اما اگه مبحثی درس بخونی شاید برای یه مبحث 5 ساعت طول بکشه ولی اگه خوب بخونی و خلاصه داشته یاشی وقتی خواستی دوره کنی شاید 30 مین وقتت رو بگیره

پایه ام ضعیفه.ترم 7 هم 20 واحدم.البته با 2 تا عمومی.برنامه ریزی بلد نیستم.مشاور ندارم.کاش یکی در مورد نوشتن برنامه کمکم میکردوفرصتام دار میرن.میتونم ایمیلتو داشته باشم؟ایمیل من nezam_90@yahoo.comهست.خوشحال میشم شما یا پوریا یا زیزو کمکم کنین.دعاتون میکنم

soroor_20

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان من اگه بخوام از باراول خلاصه نویسی کنم، همشو باید بنویسم! اخه همش فکر میکنم همشو باید بنویسم، هرکدومشو به یه دلیل!
چیکار کنم؟

.6.

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دوستان من اگه بخوام از باراول خلاصه نویسی کنم، همشو باید بنویسم! اخه همش فکر میکنم همشو باید بنویسم، هرکدومشو به یه دلیل!
چیکار کنم؟
خلاصه نویسی کار راحتی نیس واقعن یادمه یه بار خواستم خلاصه ترمو رو بردارم دیدم ک کل درسنامه رو کپی کردم.من که نتونستم خلاصه نویسی کنم واسه همین خلاصه های یکی از دوستان سال قبلتر خودم رو از همون اول گرفتم و هر جا میدیدم چیزی کم داره بش اضافه میکردم.حالا اگه شما میخای خلاصه برداری حداقل خلاصه های یکی رو ببین اوب
راستی بضی تستا هم یه سری نکته دارن ک توی کتاب اشاره ای نشده بهشون دقیقن اونا رو هم نکته هاشونو مینوشتم بعد تست زدن و خیلی کمکم کرد.

.6.

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
شما به نظر من اول یه جزوه از درسا پیدا کن بخوون(تابستون وقت هست واسه این کار ) تا یه دید اولیه پیدا کنی که مثلن ترمو چیه قانون اول چیه اثبات فرمولاش از کجا اومده بعد کتابای تستی رو شروع کن .کتاب های مرجع هم داشته باشی خوبه مباحثی ک فهمیدنشون سخته میتونی مفصل تر مطالعشون کنی.

دختر یخی

عضو جدید
سلام بچه هاااا...منم دوهفته س شروع کردم اولشه خیلی سختمه کند پیش میرم...اما ایشالا به بعد خوب میشه

hothit

عضو جدید

سلام منم مثل شما رشتم میم شیمی نبود اول اینو بت بگم که کارت کمی سختره و باید بیشتر تلاش کنی.به نظر من اگه کلاس بری خیلی خوبه من خودم کلاس جرم میرزازاده رو رفتم خیلی خوب بود چون اصن هیچی از عملیات نمیدونستم الان میگم ای کاش ترمو هم کلاس میرفتم .البته الان میرزازاده رفته دانمارک.اوایل کار رفرنس نخون چون معمولا ترجمه ها روون نیس از درس زده میشی سعی کن با یه جزوه ای که مطالب رو خیلی روان توضیح داده شروع کن.راهیان اکثرا نکته ای گفته.

soroor_20

عضو جدید
کاربر ممتاز
خلاصه نویسی کار راحتی نیس واقعن یادمه یه بار خواستم خلاصه ترمو رو بردارم دیدم ک کل درسنامه رو کپی کردم.من که نتونستم خلاصه نویسی کنم واسه همین خلاصه های یکی از دوستان سال قبلتر خودم رو از همون اول گرفتم و هر جا میدیدم چیزی کم داره بش اضافه میکردم.حالا اگه شما میخای خلاصه برداری حداقل خلاصه های یکی رو ببین اوب
راستی بضی تستا هم یه سری نکته دارن ک توی کتاب اشاره ای نشده بهشون دقیقن اونا رو هم نکته هاشونو مینوشتم بعد تست زدن و خیلی کمکم کرد.

خلاصه نویسی:cry:
آره مرسی! حواسم به نکته های تستا بوده!:gol:

• Like
واکنش ها: .6.

ئدز

عضو جدید
در مورد تستا برگ تست درست کنید یعنی مثلا بعد درس خواستید سوالاشو حل کنید یه تیکه کاغذ مثل پاسخ نامه داشته باشید........تستای درست رو تیک بزنید و غلط رو ضرب در و تستایی که حل کردید و دید نکته داره و بهتره هر وقت این مبحث رو مرور میکنید این نکته دوره بشه هم علامت ستاره بزنید.....ب این برگه ها رو نگه دارید البته بالاش اسم درس و فصل هم بزنید قاطی نشه دیگه خودتون میدونید اینا رو با هر بار خوندن خلاصه های اون مبحث تستای غلط و نکته دار رو دوره کنید این برای یه ماه اخر خیلی مهمه که تو رفع اشکال و دوره نکات تستا برای بالا بردن تسلط ازش استفاده میشه

soroor_20

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه هاااااااااااااااااا
خلاصه نویسیو چیکار کنم؟؟؟؟؟؟
بچه هایی که دارین خلاصه نویسی میکنیین!!!!!!!!
بچه هایی که بسلامتی امسال راهی دانشگاهین!!!!!!!
به منم راهنمایی بدین لطفاااااااا!

pooya.wushu

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بچه هاااااااااااااااااا

با اجازه اساتید 2 رقمی:D
به نظرم یه جزوه بیارید خیلی مرتب مطالب مهم و نکته های هر درس و جدا گونه بنویسید
مرتب نبودن خلاصه نویسی ها باعث میشه بعدا که میخونید تو ذوقتون بخوره

Saeed.bi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بچه هاااااااااااااااااا

این نظر منه:
از همون دور اول که بسم الله میگین و شروع میکنین خوندن،شروع کنین به خلاصه نویسی
من خودم حتی در بعضی موارد اشکال داشتم،میرفتم از استادمون میپرسیدم و بعد توضیح استاد رو توی خلاصه نویسیم مینوشتم که مثلا دلیل فلان پدیده چیه
به نظر من خلاصه هاتون رو به دو قسمت تقسیم کنین(که خودم هم اینکار رو کردم): ی قسمت خلاصه های متنی و توضیحات و این حرفا باشه.و خلاصه دیگه فرمولها باشه
مثلا برای درس راکتورتون:فرمولهایی رو که بدردتون میخوره روی برگه اچار(پیچگوشتی و حتی دمباریک) بنویسین.و وقتی رو اختصاص بدین صرفا برای خوندن و حفظ کردن فرمولا
من خودم حتی برگه های فرمولام رو درحالیکه ربطی هم به هم نداشتن رگباری پشت سر هم مینشستم تمرین کردم.مثلا درس شیمی فیزیک پلیمرها و رئولوژی و... همه رو با هم میخوندم(توی برگه های جداگونه).خوب بود.اینقدر خونده بودم که دیگه حتی بدون نگاه کردن مثلا میدونستم جای فلان فرمول کجاست!
صفحه فرمولا رو شلوغ پلوغ نکنین.یعنی نکته بنویسین و اثبات و این حرفا.فقط و فقط فرمول باشه با توضیحش که مثلا این فرمول مربوط به چیه.میتونین اسم پارامتراش رو هم بنویسین کنارش.
بعنوان مثال اینا فرمولای حرارته که من جداشون کردم نوشتم اینجا: البته ما ی حرارت بیشتر نداریم.اینا رو هم از کتاب راهیان مینوشتم:
ضمنا مورد هفتم ی سری فرمولا هستن تو کتاب راهیان که ممکنه شلوغ پلوغ و سخت به نظر بیان.من یجوری ابداعی مرتبشون کردم.البته حرارتم دو برگه شد.این فقط ی برگشه:

بعد اینکه به نظر من اشکال نداره خلاصه نویسی زیاد بشه.البته نه دیگه در حد خود جزوه.قرار نیست خلاصه نویسی ی کتاب مثلا 200 صفحه ای رو تو دو برگه انجام بدیم بعد فک کنیم هنر کردیم!! خلاصه نویسی به نظرم باید شامل تمام چیزای بدرد بخور بشه که دیگه البته ادم میتونه خودش به سلیقش ی سری رو چیزا رو ننویسه(که مثلا بلدشون یا راحتترن).بنابراین از این نگران نباشین که مثلا ی خلاصه نوشتین 15 صفحه دفتر شده(البته گفتم که اینا نظر منه.ممکنه بعضی دوستان قبول نداشته باشن).
ببخشید که زیادی سخنان گوهربار گفتم:D

soroor_20

عضو جدید
کاربر ممتاز
با اجازه اساتید 2 رقمی:D
به نظرم یه جزوه بیارید خیلی مرتب مطالب مهم و نکته های هر درس و جدا گونه بنویسید
مرتب نبودن خلاصه نویسی ها باعث میشه بعدا که میخونید تو ذوقتون بخوره
مرسی پویاخان! تومرتب نوشتن مشکلی نیست...مشکل اینه خلاصه نمیتونم بکنم...حالا یکم درحین خوندن تمرین میکنم باتوجه به توصیه های دوستان تا خلاصه نویسیو هم یادبگیرم ایشالا:redface:

soroor_20

عضو جدید
کاربر ممتاز
مرسی آقا سعید لطف کردین ...واقعا ممنونم از همه دوستان که با حوصله و صرف وقت به بقیه کمک میکنن...ایشالا خدا به همه مون کمک کنه

BULGARIA

کاربر بیش فعال
این نظر منه:
از همون دور اول که بسم الله میگین و شروع میکنین خوندن،شروع کنین به خلاصه نویسی
من خودم حتی در بعضی موارد اشکال داشتم،میرفتم از استادمون میپرسیدم و بعد توضیح استاد رو توی خلاصه نویسیم مینوشتم که مثلا دلیل فلان پدیده چیه
به نظر من خلاصه هاتون رو به دو قسمت تقسیم کنین(که خودم هم اینکار رو کردم): ی قسمت خلاصه های متنی و توضیحات و این حرفا باشه.و خلاصه دیگه فرمولها باشه
مثلا برای درس راکتورتون:فرمولهایی رو که بدردتون میخوره روی برگه اچار(پیچگوشتی و حتی دمباریک) بنویسین.و وقتی رو اختصاص بدین صرفا برای خوندن و حفظ کردن فرمولا
من خودم حتی برگه های فرمولام رو درحالیکه ربطی هم به هم نداشتن رگباری پشت سر هم مینشستم تمرین کردم.مثلا درس شیمی فیزیک پلیمرها و رئولوژی و... همه رو با هم میخوندم(توی برگه های جداگونه).خوب بود.اینقدر خونده بودم که دیگه حتی بدون نگاه کردن مثلا میدونستم جای فلان فرمول کجاست!
صفحه فرمولا رو شلوغ پلوغ نکنین.یعنی نکته بنویسین و اثبات و این حرفا.فقط و فقط فرمول باشه با توضیحش که مثلا این فرمول مربوط به چیه.میتونین اسم پارامتراش رو هم بنویسین کنارش.
بعنوان مثال اینا فرمولای حرارته که من جداشون کردم نوشتم اینجا: البته ما ی حرارت بیشتر نداریم.اینا رو هم از کتاب راهیان مینوشتم:
ضمنا مورد هفتم ی سری فرمولا هستن تو کتاب راهیان که ممکنه شلوغ پلوغ و سخت به نظر بیان.من یجوری ابداعی مرتبشون کردم.البته حرارتم دو برگه شد.این فقط ی برگشه:

بعد اینکه به نظر من اشکال نداره خلاصه نویسی زیاد بشه.البته نه دیگه در حد خود جزوه.قرار نیست خلاصه نویسی ی کتاب مثلا 200 صفحه ای رو تو دو برگه انجام بدیم بعد فک کنیم هنر کردیم!! خلاصه نویسی به نظرم باید شامل تمام چیزای بدرد بخور بشه که دیگه البته ادم میتونه خودش به سلیقش ی سری رو چیزا رو ننویسه(که مثلا بلدشون یا راحتترن).بنابراین از این نگران نباشین که مثلا ی خلاصه نوشتین 15 صفحه دفتر شده(البته گفتم که اینا نظر منه.ممکنه بعضی دوستان قبول نداشته باشن).
ببخشید که زیادی سخنان گوهربار گفتم:D

بعضیا از قسمتهای خلاصه نویست زیاد بدرد بخور نیس:D

Saeed.bi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بعضیا از قسمتهای خلاصه نویست زیاد بدرد بخور نیس:D

حسود نباش بزرگوار...دیروز روز قدس بود.لااقل از گردانهای فلسطینی خجالت بکش:D
والا برا من که بدرد میخورد.یعنی توی تستای پلیمری کابرد داشتن این فرمولا و من خلاصه هامو طبق کنکور خودمون مینوشتم.شاید برا شماها زیاد بکار نیاد

Saeed.bi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
داش این اقا سعید مرفه بی درده. نگا کن کیفیت دوربینش چه بالاست:D
دس رو دلم نذار داداش
نه بقران.گوشی رفیقمو میرم میگیرم عکس میگیرم گاهی از جزوه هام
گوشی سامسونگ اس تو داره.خیلی عالیه دوربینش
گوشی خودم از این نوکیا زاقارتاست که اوج تکنولوژیش چراغ قوه است:D

مهربان

کاربر فعال تالار شیمی ,
کاربر ممتاز
سلام ببخشید پارازیت میشم;)
این نرم افزار میم شیمیه؟ میشه توضیح بدین؟
آشنایی کامل به IOS و ۱۷۰۲۵

ممنون​

دختر یخی

عضو جدید
بچه ها اگه من بخام امیر کبیرو بیارم به نظرتون رتبه م باید چند باشه؟ من معدلم 16اس به نظرتون تاثیرش چه جورباس؟

دختر یخی

عضو جدید
راستیییی کسایی که ارمونای پترسه دادین رتبه هاتون با رتبه کنکورتون چه جوری بود؟ راضی بودین؟

pooya.wushu

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بچه ها اگه من بخام امیر کبیرو بیارم به نظرتون رتبه م باید چند باشه؟ من معدلم 16اس به نظرتون تاثیرش چه جورباس؟

ایشالله
حدودای 200 اخرین شبانه هاشه دیگه
فقط شبانه صنایع غذایی رو نمیدونم
معدلم تاثیر خوبی داره توی ترازتون

بالا