[ گفت و گوی کنکوری ] - مطالعه گروهی ارشد مهندسی شیمی 94

فاطمه یاس

عضو جدید
کاربر ممتاز
اضطراب

اضطراب

تمام تلاش شما با وجود اضطراب هدر می رود. اضطراب مانع جدی برتری شما خواهد بود. با وجود ان نمی توانید درست مطالعه کنید، تمرکز شما دچار مشکل می شود و ارامش شما به هم می خورد، دقت شما به شدت لطمه خواهد خورد و اعتماد به نفس خود را از دست خواهید داد. اضطراب کنکور دو دلیل اصلی دارد اولین دلیل ان این است که امتحان دادن اضطراب اور است. دلیل دوم ان است که اطرافیان با صحبت ها، نصیحت ها و اظهار نظرهای خود و جوی که در اطراف شما وجود دارد تولید اضطراب می کنند.
شرایطی در اطراف داوطلب وجود دارد که در او ایجاد اضطراب می کند. این باعث ایجاد مشکلات جسمی و روحی می شود. داوطلب باید ابتدا اضطراب کنکور را بشناسد. اضطراب حاکی از شرایط مبهم در اینده است که برای شما خیلی مهم است. اگر اطمینان داشتید که نتیجه دلخواه خود را به دست می اورید مسلما اضطراب شما به شدت کاهش پیدا می کرد.

مانند بیدی نباشید که با هر بادی بلرزید. کمتر تحت تاثیر جو اطراف خود قرار بگیرد. و تا حد امکان منطقی برخورد کنید.

فاطمه یاس

عضو جدید
کاربر ممتاز
کنکور: کابوس يا فرصت

کنکور: کابوس يا فرصت

در نظر بگیرید که کنکور را می توانید با درایت و سخت کوشی به زانو دراورید. مهم این است که درست عمل کنید، مهم این است که اگاهانه عمل کنید. کنکور برای بعضی از داوطلبان کابوس و برای بعضی فرصتی برای نشان دادن قابلیت های خود می باشد. این به عهده شما است که با چه نگرشی به کنکور نگاه می کنید.

ان را مهم تر از چیزی که هست قرار ندهید.

فاطمه یاس

عضو جدید
کاربر ممتاز
نکاتي براي کنکور

نکاتي براي کنکور

سوالات ممکن است دارای درجه دشواری متفاوتی باشد ولی ارزش هر سوالی در هر درس با سوالات دیگر همان درس یکسان است پس بهتر است به سوالاتی جواب دهید که برای شما اسان تر می باشد و از جواب خود مطمین هستید.
لذا سوالات را مطالعه کرده و سوالاتی را که جواب ان را نمی دانید، علامتی کنار متن سوال قرار دهید و ان را برای بار دوم پاسخ گویی به سوالات واگذار نمایید. و اگر وقت اضاف اوردید به این سوالات پاسخ دهید.

سوالات در هر درس ترتیب خاصی از دشواری ندارند ممکن است چند سوال اول سخت باشد پس اگر در جواب دادن به سوال های اول با مشکل مواجهه شدید خود را نبازید.
بهترین روش این است که به نتیجه کنکور خود فکر نکنید و تا پایان کنکور فقط به سوالات جواب دهید.
داوطلبان گاهی در هنگام پاسخ دادن به سوالات خود را ارزیابی می کنند که ایا خوب جواب داده اند و امیدی به قبولی انها است یا خیر. این طرز فکر یک افت بزرگ در روز کنکور است و ضرر ان را متوجه شخص شما خواهد بود.
ترتیب جواب دادن به دروس هم برای بعضی از داوطلبان سوال برانگیز است.
جواب درستی نمی توان داد.
اگر زمان بندی را رعایت کنید و تمام سوالات را حداقل یک بار جواب دهید در این صورت یکی از اصول مهم جواب گویی را انجام داده اید و در نتیجه ازمون فرق چندانی نمی کند.
مواردی را که برشمردیم تعدادی از نکاتی است که در روز کنکور باید در نظر بگیرید. شما باید این موارد را مطابق با نظر و تجربه خود به صورتی که صلاح می دانید اجرا نمایید.
نکته اخر در مورد روز کنکور، اضطراب است. اجازه ندهید که افکار ناراحت کننده و ناامیدکننده بر مغز شما متولی شود. در عوض سعی کنید بهترین عملکرد خود را در این روز داشته باشید. به خود اطمینان دهید که در حد توان خود از خود انتظار دارید و سعی کنید که در این روز بهترین توان خود را به کار ببرید.

#soreNa#

کاربر فعال
درخواست کمک اورژانسی

درخواست کمک اورژانسی

بچهای تاپیک میتونین راهنمایی کنین چهجور میشه این فرمولای فصل دوم کتاب طراحی راکتور راهیانو حفظ کرد(منظورم بخش تجزیه تحلیل نتایج حاصل از راکتور ناپیوستهس) ممنون میشم از راهنمایی سازندهتون

...Kh-

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
بچهای تاپیک میتونین راهنمایی کنین چهجور میشه این فرمولای فصل دوم کتاب طراحی راکتور راهیانو حفظ کرد(منظورم بخش تجزیه تحلیل نتایج حاصل از راکتور ناپیوستهس) ممنون میشم از راهنمایی سازندهتون

سلام.
خلاصه هایی که از فرمولها داری رو مرور کن و تست زیاد بزن.
من خودم هم تو حفظ کردن مشکل دارم دارم.ولی باید تکرار زیاد کرد.
موفق باشی

leyla70

عضو جدید
سلام
من یه سوال از ترمو دارم، در فصل مربوط به آنتالپی یک سوال روتین هست که در ابتدا گازی در دما و فشار معین داخل یک مخزن صلب عایق وجود داره، شیر مخزن رو باز میکنیم تا گاز خارج شه و وقتی فشار گاز مخزن به حد معینی رسید شیر رو میبندیم،دما در این حالت چقدر است؟
من ترمو رو از پوران خوندم این سوالو با حدس و خطا حل میکنه که خیلی خیلی وقت گیره، میشه لطفا بگید شما این سوالو چطور حل میکنید؟

...Kh-

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام
من یه سوال از ترمو دارم، در فصل مربوط به آنتالپی یک سوال روتین هست که در ابتدا گازی در دما و فشار معین داخل یک مخزن صلب عایق وجود داره، شیر مخزن رو باز میکنیم تا گاز خارج شه و وقتی فشار گاز مخزن به حد معینی رسید شیر رو میبندیم،دما در این حالت چقدر است؟
من ترمو رو از پوران خوندم این سوالو با حدس و خطا حل میکنه که خیلی خیلی وقت گیره، میشه لطفا بگید شما این سوالو چطور حل میکنید؟

سلام.
تا اونجایی که من متوجه شدم اگر اشتباه نکنم توی این حالت دمای نهایی میشه دمای اولیه تقسیم بر گاما.

#soreNa#

کاربر فعال
امیدوارم توضیح کامل بوده باشه:w18::w34:
سلام
ss.JPG
یکی منو دریابه:(:cry:

#soreNa#

کاربر فعال
نکته نویسی های ریزکنکوری

نکته نویسی های ریزکنکوری

در راستای مشارکت و استقبال هیجان انگیز دوستان از بیان نکته نویسی های ریزشون این هم یه جدول مفید برای زبان

ss.JPG
آقا من یه پیشنهاد دارم فکر کنم اگه همه بهم کمک کنیم انشالله :D باخردجمعی بشه ازش یه قبولی سراسری:cry: و برای دوستان بترکونمونم یه نتیجه تووو..پ:D;):)در بیاریم .. حالا پیشنهادم اینه هرکی نکات ریز دم دستی و قابل فهم برای درس های کنکورودراورده به اشتراک بزاره تا بقیه هم ازش بهر ببرن پیامبر اکرم می فرمایند:
زَكَاةُ الْعِلْمِ نَشْرُهُ
آی بچه مسلمونی که نکاتتو واسه خودت نگه داشتی ایشااالله اگه پستو دیدیو جواب ندادی کچلو سیب زمینی بشی:D
این دوتا یی ک اول بسم الله گذاشتم یکیش جدول واسه راکتوره تقسیم بندی واکنش ها دومیشم واسه جرم

مشاهده پیوست 229666مشاهده پیوست 229667

pooya.wushu

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام بر کنکوریهای 94
ایام به کامه؟
منم تازه شروع کردم:biggrin:دارم جرم و عملیات میخونم به همراه سیالات

پسر شاه پریان

عضو جدید
کاربر ممتاز
من بهت یه راهکار میدم که خودم هم همینجوری کل راکتور رو پوشش دادم.منم بار اول که راکتور رو یه دور کامل خوندم بعدش همش احساس میکردم هر چه خوندم فقط برای همون لحظه بوده و فراموش کردم حل مسئله به چه ترتیبه. ولی این احساسم دروغ نمیگفت راست میگفت که همه چیز رو فراموش کردی. با خودم تصمیم گرفتم تستهای سال 75 به بعد رو بزنم و هر سوال که نکته خاصی داشت اونو یادداشت کنم با همین کارم تونستم موفق بشم الان رسیدم به راکتور سال88 تقریبا تمام نکات رو بلدم و از حفظم.بعد فهمیدم خیلی از این فرمولها اصلا ازشون استفاده نمیشه یا اگه استفاده بشه حالت ساده ترشون رو مدنظر قرار میدن.امیدوارم خوب بیان کرده باشم منظورم رو.
در مورد فصل دو واکنش درجه صفر و درجه یک و درجه دو فقط برای یک واکنش دهنده که خیلی راحته و خودت میتونی خیلی سریع انتگرال بگیری ولی گاهی اوقات دوتا واکنش دهنده میشه و هرکدوم هم درجه های مختلفی دارن یه نسبت ساده بینشون برقرار میکنی و به راحتی باز بدست میان اگرم نتونستی برای اونایی که دو واکنش دهنده دارن حفظ کن با این شیوه ای که من گفتم فکر میکنم بار حفظ کردنت یه مقداری کم میشه

پسر شاه پریان

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
من این سوال شما رو اینجوری متوجه شدم البته حتما خودتون هم چک کنید که یه وقت خدایی ناکرده اشتباه نگفته باشم:
هر گاه یک مخزن عایق داشته باشیم که با گاز ایده ال پرشده است و شیر آن را بازمی کنیم تا تخلیه شود دمای گاز خروجی چقدر است؟دمای گاز ورودی یا دمای اولیه تقسیم بر گاما میشه جواب این سوال
هر گاه یک مخزن عایق خالی را در نظر بگیریم که باگاز ایده ال در حال پرشدن است دمای گاز در حالت نهایی چقدر است؟دمای گاز ورودی ضربدر گاما
فرقشون پر بودن و خالی بودن هست باید حواستون باشه

mahsa800

عضو
منم همینطور حل میکنم این سوال هارو عایق بودن و گاز ایده آل بودن مهم هستش اما سوالهای ترمو کنکور 87 شماره سوالهای 54 و 58 رو بخونید دومیش رو با استفاده از ادیاباتیک بودن و رابطه بین نسبت فشارها و دماها بدست آورده میشه

leyla70

عضو جدید
یه سوال دیگه از ترمو که سوال 56 کنکور شیمی 92 هست، برای یک ماده خالص انرژی گیبس باقیمونده از رابطه زیر بدست میاد، حجم مخصوص این ماده از کدوم را بطه بدست میاد؟ G/RT=aP+(b-(c/T))P^2
من از رابطه بالا در دمای ثابت نسبت به P مشتق گرفتم که جواب شد: V=RT(a+(b-(c/T)2P)
ولی پاسخنامه این گزینه رو زده: V=RT(a+(b-(c/T)2P+(1/P)
چرا؟ یک بر روی P از کجا اومد؟؟؟

...Kh-

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
یه سوال دیگه از ترمو که سوال 56 کنکور شیمی 92 هست، برای یک ماده خالص انرژی گیبس باقیمونده از رابطه زیر بدست میاد، حجم مخصوص این ماده از کدوم را بطه بدست میاد؟ G/RT=aP+(b-(c/T))P^2
من از رابطه بالا در دمای ثابت نسبت به P مشتق گرفتم که جواب شد: V=RT(a+(b-(c/T)2P)
ولی پاسخنامه این گزینه رو زده: V=RT(a+(b-(c/T)2P+(1/P)
چرا؟ یک بر روی P از کجا اومد؟؟؟

این چیزی که شما بدست آوردید حجم باقی مانده است. ولی سوال حجم مخصوص رو میخواد، واسه همین باید حجم باقیمانده رو با RT/P جمعش کنید. درنهایت هم از RT فاکتور گرفت.

laya.zbh

عضو جدید
بچه ها کسی پاسخ نامه کنکور 93 دکترای مهندسی شیمی رو نداره؟؟ کلیدشم باشه خوبه
اخه همیشه تو هر درس یکی دو تا سوال مشابه داره با ارشد
اگه کسی داره بذاره حتما

laya.zbh

عضو جدید
اااااااااااا مرررررسییی دمت گرم:D
میدونی حل تشریحیاش مالی هس یا نه ک بخرم؟

#soreNa#

کاربر فعال
بنظر من یه ساندویچ میتونه خوشمزه تر باشه... البته اگه هم دوستداری میتونی پولتو بدی واسه پاسخ تشریحیا.. بازم میگم بنظر من همین حدم کافیه

پسر شاه پریان

عضو جدید
کاربر ممتاز
بنام خدا.
لحظه لحظه به کنکور نزدیک میشیم و من به نوبه ی خودم برای همه دوستانم ارزوی موفقیت دارم چون میدونم کسی که زحمت میکشه چه نتیجه ای رو دوست داره.من فقط میتونم بگم خدایا همه دوستانم رو تو این ازمون موفق کن و همه رو به موفقیتی که در ذهن دارن و اینده ای روشن که واسه خودشون ترسیم کردن حتما برسون.در اخر هم خدایا صلاح کار همه به دست تو هست من هم انشاالله با خواست تو به موفقیت برسم.ما هر چه در توان داشتیم انجام دادیم از این به بعد هم همتون به خدا توکل کنید و نتیجه رو به خدا بسپارید.

mohammad aghaei

عضو جدید
سلام
بچه ها چیکار کردین کنکور گاز رو؟ سوالا حل طولانی داشتن! چقدر برای امروز برنامه ریخته بودم:confused: سیالات رو که اصلا نرسیدم بخونم! نه من تنها، بیشتر بچه ها وقت کم آورده بودن! چی بگم والا.............! راضی نیستم نه از عملکرد خودم نه از این طراح سوالا:mad:

فاطمه یاس

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام.ضمن آرزوی موفقیت برای همه شما خوبان ، نکاتی پایانی در ادامه قرار داده ام که امیدوارم مفید واقع شوند
( باور و ایمان قلبی داشته باشید که نتیجه کنکور هرچه شود، همه چیز در نهایت به نفع شما خواهد بود . قلبی سرشار از آرامش داشته باشید و فقط به او توکل کنید.)
:gol:

چند نکته ديگر در مورد روز کنکور

1- دقت کنید که امتیاز سوالات ساده و دشوار در آزمون یکسان می‌باشد! لذا پیشنهاد می‌شود که در هر درس ابتدا سوالات ساده را حل کنید و سپس سوالات دشوارتر را مورد بررسی قرار دهید.
2- برخی از داوطلبان به منظور کسب درصد بالا در یک درس ، بدون توجه به زمان اصرار به حل تمامی سوالات آن درس می‌ورزند. اینکار باعث خواهد شد که زمان حل سوالات درس‌های دیگر را از دست بدهند.
3- در هر درس در کنار هر سوالی که مشکل داشتید علامتی بزنید و خیلی سریع از کنار سوال عبور کنید. با اینکار ابتدا شما سوالات ساده تر را پاسخ می‌دهید و سپس با خیالی آسوده تر و با زمان کافی به بررسی سوالاتی که علامت زده‌اید می‌پردازید.
4- اگر در درسی احساس کردید که مطالب آن مبحث را فراموش کردید و تمرکز خود را از دست داده‌اید، سریع آن درس را رها کنید و به حل سوالات یک درس دیگر که تسلط بیشتری در آن دارید بپردازید و مجددا به درس قبلی بازگردید و با تمرکز بیشتر سوالات را حل کنید.

فاطمه یاس

عضو جدید
کاربر ممتاز
توصيه هايي براي روز کنکور

توصيه هايي براي روز کنکور

توصيه هايي براي روز کنکور ;)

1. بهتر است بیدار شدن خود را به یکی از افراد مطمئن بسپارید و بدون نگرانی و با آسودگی بخوابید.

2. خوردن صبحانه را از قلم نیاندازید. شما 4 ساعت در جلسه ی آزمون خواهید بود، از این رو نیاز به انرژی فراوانی دارید. در صبحانه خود سعی کنید از عسل، خرما، کره، آبمیوه‌ی شیرین (و نه ترش) استفاده کنید. اگر شیر با دستگاه گوارش شما سازگار نیست، از آن استفاده نکنید.

3. علاوه بر کارت ورودی، شناسنامه یا کارت شناسایی عکس دار معتبر نیز در جلسه همراه داشته باشید.

4. بدیهی است هیچ امتحانی بدون نگرانی و اضطراب نخواهد بود؛ آن هم از نوع کنکور سراسری که در زندگی شما نقش حساسی دارد. برای هر داوطلبی از جمله داوطلبان ممتاز نیز این امتحان دلهره آور و تشویش زاست. مطمئناً با چند توصیه ی قبل از آزمون نمی توان انتظار داشت اضطراب برطرف شود، اما اضطراب، به ویژه اضطرابی را که در ابتدای جلسه ی آزمون به سراغ همگان می آید، می توان کنترل کرد. کمی آب خنک بنوشید و اجازه ندهید عدم آرامش یا اضطراب، نتیجه ی زحمات شما را هدر دهد. اضطراب تمرکز و سرعت عمل شما را کم می کند.

5. با توجه به محدودیت زمانی اکثر داوطلبان شتابزده مشتاقند تا هر چه سریعتر معلومات خود را به پاسخنامه منتقل کنند. به اطراف خود نگاه نکنید و چند لحظه برای نحوه پاسخ دهی خودتان نقشه و برنامه بریزد. مطمئن باشید این کار نهایتاً به سود شما خواهد بود.

6.تنظیم وقت در کنکور مسئله ای حیاتی است. با رعایت فنون « کنترل زمان در جلسه ی آزمون » کمبود وقت نخواهید داشت. به هر حال در جلسه ی آزمون هیچ کس مسئول اعلام وقت به شما نیست و خودتان باید مراقب زمان باشید. حتماً ساعت عقربه دار به همراه داشته باشید و زمان را در انتهای پاسخ دهی به هر درس کنترل کنید.

7. هر ساعت یک بار، برای رفع خستگی یک دقیقه تمام عضلات بدن خود را بکشید. کف پایتان را در امتداد ساق پا بکشید. دو دست را به طرفین باز کنید و عضلات سینه ی خود را در امتداد دو دست بکشید (مانند خمیازه کشیدن). این عمل به مقدار قابل توجهی خستگی شما را رفع می کند.

8. در پایان جلسه ی آزمون، ذهن و حافظه ی شما خسته خواهد بود. بنابراین به پاسخ هایی که داده اید شک نکنید و آن ها را دستکاری نکنید. معمولاً پاسخ دوم شما اشتباه از آب در می آید.

salar1998

عضو جدید
ازبچه های ارشد کسی نیس به ماها یکم امید ودلگرمی بده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟نبود؟؟؟ انصافا شرایط سختی داریم. لحظه ها دیر سپری میشن.:cry:

mirza_seraj

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ازبچه های ارشد کسی نیس به ماها یکم امید ودلگرمی بده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟نبود؟؟؟ انصافا شرایط سختی داریم. لحظه ها دیر سپری میشن.:cry:

مشتی هستی داداش .....
بیا هاهاهاهاهاهاهاهاهاهاهاهاهاهاهاهاهاها
گرم شد؟
..... بیخیال میگذره ....

pooya.wushu

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

نگران نباشید این روزا میگدره ارشد سهم زیادی تو زندگی ایندتون نداره

comet101

عضو جدید
آرزوی موفقیت دارم برای تمام برو بکس کنکوری مهندسی شیمی
نه تو مانی و نه کنکور.. نه تو مانی و این لحظات
به حباب نگران لب یک رود قسم و به کوتاهی آن لحظه شادی که گذشت
کنکور هم می گذرد ... آنچنانی که فقط خاطره اش خواهد ماند
لحظه ها عریانند به تن لحظه خود جامه ی اندوه مپوشان هرگز:smile:!
این نیز بگذرد دوست عزیز. ولی سعی کن که از فرصتی که فردا در اختیارت هست به نحو احــــــــــــسن استفاده کنی;) ، باقیشو دیگه باید سپرد دست اون بالایی که هوای همه مونو داره!:)

آخرین ویرایش:
بالا