گفت و گوهای خودمانی بچه های IT

mandana_f

عضو جدید
من شما رو درک میکنم.اما به این فکر کنید که افراد دیگه هم مثل شما هستند اما بالاخره با هر تلاشی شده مطلب و آموزششونو پیدا میکنن.اونا آدم های موفق خواهند بود.

بله موافقم .

البته همون طور که رفیقم می دونه من معمولا بجای اینکه تلاش کنم برای انجام کارم اینجور مواقع دنبال راهیم برای زیر آبی !!!!!!!!!!!! البته اینم یه جور تلاشه :D

Drago

پیشکسوت فعال فناوری اطلاعات
کاربر ممتاز
حالا فکر میکنی مشکل از کجاست؟؟
گزینه هاش شامل Text mode و Stealth Mode و Forensics و Safe Mode میشه،درسته؟
با Safe Mode اومدی بالا؟
البته همون طور که رفیقم می دونه من معمولا بجای اینکه تلاش کنم برای انجام کارم اینجور مواقع دنبال راهیم برای زیر آبی !!!!!!!!!!!! البته اینم یه جور تلاشه :D
راستش میل ندارم با دوستم اینطوری حرف بزنم،اما این تلاش به درد بخوری نیست و پشتش موفقیت نیست.عبور کردن از مشکل با حل کردنش فرق میکنه.

danialfx

عضو جدید
کاربر ممتاز
گزینه هاش شامل Text mode و Stealth Mode و Forensics و Safe Mode میشه،درسته؟
با Safe Mode اومدی بالا؟

.

چند روز قبل همه گزینه ها رو تست کرده بودم و با هیچکدوم بالا نمی اومد و با همه همون ارور رو میداد.

بعد که این پست رو دادی. همون اول که خواستم وارد شم. اولین بار گزینه safe graphics mode رو زدم . دیدم بالا اومد و اروری نداد. بعد هم ریستارت کردم و گزینه های دیگه رو امتحان کردم. با اونا هم به راحتی و مثل سابق بالا اومد.

نمیدونم مشکلش چی بود. :surprised:

آخرین ویرایش:

Drago

کاربر ممتاز
نمیدونم مشکلش چی بود. :surprised:
مشکلش یه متخصص بود که اومد و همه چی رو حل کرد :D (دیدم کسی تحویل نمیگیره گفتم خودم خودمو تحویل بگیرم :D)
راستش نظر شخصی من به بک ترک به عنوان یه سیستم عامل کاربردی مثبت نیست،ایرادهای زیادی داره،مخصوصا اگه بخوای گرافیکی کار کنی.اما به عنوان یه جعبه ابزار (!) میشه گفت چیزی کم نداره.

alli_8173

عضو جدید
با سلام . ببخشید من چند تا سوال داشتم . من کاردانی نرم افزار گرفتم . بعد پارسال کاردانی به کارشناسی نرم افزار انزلی قبول شدم خودم تهران هستم یک ترم خوندم و امسال پودمانی کاردانی به کارشناسی علمی کاربردی رشته فناوری اطلاعات گرایش فناوری اطلاعات قبول شدم . به نظر شما از نظر محتوایی نزدیکه به هم؟من که به شبکه علاقه دارم این رشته برام بهتره یا نه؟درسهاش نسبت به نرم افزار آسونتره یا سخت تر؟ممنون میشم راهنماییم کنید

Drago

کاربر ممتاز
ب به نظر شما از نظر محتوایی نزدیکه به هم؟من که به شبکه علاقه دارم این رشته برام بهتره یا نه؟درسهاش نسبت به نرم افزار آسونتره یا سخت تر؟ممنون میشم راهنماییم کنید
سلام.
خوش اومدید.
اون قسمتهای اولش اصلا نفهمیدم چی به چیه!! سوال شما رو اینطور میبینم : من کاردانی نرم افزار دارم و میتونم کارشناسی رو نرم افزار یا IT ادامه بدم....
بله میشه گفت تقریبا شبیه همه.البته نزدیک به ۳۰ واحد اختلاف وجود داره،اما خب ۱۱۰ واحد شباهت هست.شبکه رو با هردو میتونین ادامه بدین،اما معمولا IT ها بیشتر دنبالش میرن.آسون و سخت نمیشه گفت،چند نمونه از جاهایی که با هم اختلاف دارن رو ببین :
IT ها اصول سازمان و مدیریت میگذرونن،شبکه ۲ دارن،اقتصاد مهندسی دارن...
نرم افزارها اسمبلی دارن،ریزپردازنده دارن،ریاضی مهندسی دارن...

alli_8173

عضو جدید
ممنون از راهنماییتون . اگه میشه چارت دروس کارشناسی ناپیوسته فناوری اطلاعات گرایش فناوری اطلاعات رو بزارید ممنون میشم

sougmad

عضو جدید
به فکر راحتیه رفیقت باش نا رفیق !!!! آخه من چطوری یاد بگیرم !! هیشکی* نیس بهم یاد بده با این کتابای آموزشی هم که نمیشه چیزی یاد گرفت !! استاد هم که ماشالله از رده خارجه !!
بله موافقم . البته همون طور که رفیقم می دونه من معمولا بجای اینکه تلاش کنم برای انجام کارم اینجور مواقع دنبال راهیم برای زیر آبی !!!!!!!!!!!! البته اینم یه جور تلاشه :D
زیرآبی means : تنبلی:D

واقعا!!! هیشکی!!!:D

آخرین ویرایش:

Drago

کاربر ممتاز
ممنون از راهنماییتون . اگه میشه چارت دروس کارشناسی ناپیوسته فناوری اطلاعات گرایش فناوری اطلاعات رو بزارید ممنون میشم
از این لینک میتونید پیدا کنید

=========================
پاکر برگشته؟؟
واقعا دوست داشتم بازم ببینمش...

ویرا

عضو جدید
سلام دوستان.
انجمن دانشگاهمون میخواد کلاس A+برگزار کنه فکر میکنید خوبه که شرکت کنم؟

Drago

کاربر ممتاز
تعطیله آیا؟؟:D
فعالیت کنید تا تعطیل نباشه!
اصلا من مشخصات سیستم جدیدمو گذاشتم اینجا همه کپ کردن سکوت اختیار کردن :D
سلام دوستان.انجمن دانشگاهمون میخواد کلاس A+برگزار کنه فکر میکنید خوبه که شرکت کنم؟
اینجوری که من شنیدم +A بیشتر آشنایی با سخت افزاره.اگه هزینه نداره یا خیلی کمه حتما شرکت کن.

danialfx

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان.
انجمن دانشگاهمون میخواد کلاس A+برگزار کنه فکر میکنید خوبه که شرکت کنم؟

کلاس اموزشی رو اگه هزینه زیادی نداره و از نظر زمان مشکلی ندارید. هیچوقت از دست ندید.

حتما یه روزی . یه جایی به دردتون خواهد خورد.

اصلا من مشخصات سیستم جدیدمو گذاشتم اینجا همه کپ کردن سکوت اختیار کردن :D.

اقا سیستم نو مبارک. پس شیرینیش کو ؟؟ :D

ویرا

عضو جدید
اینجوری که من شنیدم +A بیشتر آشنایی با سخت افزاره.اگه هزینه نداره یا خیلی کمه حتما شرکت کن.

کلاس اموزشی رو اگه هزینه زیادی نداره و از نظر زمان مشکلی ندارید. هیچوقت از دست ندید.

حتما یه روزی . یه جایی به دردتون خواهد خورد.

درسته اشنایی با سخت افزاره .هزینه داره و 100000تومنه فکر میکنید ارزششو داره؟

mandana_f

عضو جدید

خب من الان یه کم فعالیت می کنم :D

یه خورده MATLAB یاد گرفتم ( با تلاش و کوشش خودم از روی کتاب ! ) رفتم پیش استاد راهنمام میگه خوبه ولی باید برای همه ی سرفصلایی که تو پروژه ات آوردی یه مدل پیاده سازی کنی !!!!!!:eek:

تو دلم گفتم برو بابااااااااااااااا :mad: به همین خیال باش !!!!!!!!!!!!!!:biggrin:

آخرین ویرایش:

sougmad

عضو جدید
اصلا من مشخصات سیستم جدیدمو گذاشتم اینجا همه کپ کردن سکوت اختیار کردن :D

خب شما یه کاری کن
شما فعالیت کن
ما ادامه میدیم فعالیتتو:D

من که مشخصات سیستم جدیدتونو اصلا ندیدم راستیاتش:D

Drago

کاربر ممتاز

اقا سیستم نو مبارک. پس شیرینیش کو ؟؟ :D
به شیرینی تولدم در!!!
درسته اشنایی با سخت افزاره .هزینه داره و 100000تومنه فکر میکنید ارزششو داره؟
راست بگم؟ 100 هزار تومن واسه +A ؟؟؟ کلاهبرداریه آخه؟؟؟ تننباوم میاد درس میده یا استیو جابز؟؟؟
بابا من با 120 تومن CCNA رفتم :D
خب من الان یه کم فعالیت می کنم :D

یه خورده MATLAB یاد گرفتم ( با تلاش و کوشش خودم از روی کتاب ! ) رفتم پیش استاد راهنمام میگه خوبه ولی باید برای همه ی سرفصلایی که تو پروژه ات آوردی یه مدل پیاده سازی کنی !!!!!!:eek:
Matlab خودش زبان برنامه نویسی جدا داره؟ مشتقات چه زبانیه؟
سرفصل های پروژه ات چیاس مثلا؟
خب شما یه کاری کن
شما فعالیت کن
ما ادامه میدیم فعالیتتو:D

من که مشخصات سیستم جدیدتونو اصلا ندیدم راستیاتش:D
ما که اینجا بحث زیاد راه انداختیم،متاسفانه مشارکت نکردین...
مشخصات سیستم توی امضام هست :

Acer Aspire 5742G | Core i5-480M 2.66Ghz | 4GB RAM | nVidia GeForce GT540M 2GB | 750GB HDD

خواستم کنارش بنویسم Top me! گفتم حالا کم میارین غصه میخورین :D

mandana_f

عضو جدید

بله یه زبان جداست . مشتفاتش رو نمی دونم والله چیاست !! ولی شبیه C یا پاسکال که من خوندم نیس !

اینم فهرست مطالبم که نصفه نیمه فعلا مرتبش کردم !! :

فصل اول : کلیات پردازش تصویر

1. مقدمه پردازش تصویر
  2. پردازش تصویر
  3. بینایی رایانه ای
  4. تشخیص لبه در تصاویر
  5. روش های تشخیص لبه
  6. آشکار سازی لبه
  7. ویژگی های لبه
.1.7.1 بررسی الگوریتم های لبه برداری در MATLAB

1. ترمیم تصویر
1.8.1. ترمیم تصاویر در MATLAB

1. پردازش تصویر رنگی (فصل دوم شیفت میشه به اینجا !!)
1.1.9.

پردازش مورفولوژیکی بی درنگ

رمزنگاری و رمزگشایی تصویر

ویژگی سیستم های آشوب

ویژگی های تصویر و محاسن الگوریتم های مبتنی بر سیستم های آشوب

فصل دوم : پردازش تصویر رنگی

مقدمه پردازش تصویر رنگی
مبانی رنگ
مدل های رنگ

مدل رنگ RGB
مدل های رنگ CMY و CMYK
مدل رنگ HSI

پردازش تصویر شبه رنگی

بخش بندی شدت

اصلاحات رنگ و تُن

خوشه بندی نواحی همرنگ

کیفیت مقاومت در نواحی همرنگ

ارزیابی رنگ

استفاده از سيستم بينايي انسان در ارزيابي رنگ

استفاده از ابزارهاي آزمايشگاهي در ارزيابي رنگ

استفاده از تكنيك پردازش تصوير در ارزيابي رنگ

توضيحاتي پيرامون فضاهاي رنگي مورد استفاده در پردازش تصوير

خوشه یابی نواحی همرنگ

فصل سوم : بینایی ماشین

بینایی ماشین

کنترل کیفیت خط تولید

چشم انسان

دوربین C C D

فصل چهارم : نمایش و تشخیص اشیا سه بعدی

انواع روش های نمایش و تشخیص

روش های بر اساس مدل در تشخیص شی

روش های براساس ظاهر در تشخيص شی

هولوگرافی

تصویر یک هولوگرام

اصول اساسی

تقسیم بندی هولوگرام ها

مواد ضبط کننده

فصل پنجم : کاربردهای پردازش تصویر

مروری بر کاربردهای پردازش تصویر
تهیه تصاویر ویدویی وسیع
متصل کردن تصاویر
ثبت تصویر

تنظیمرنگ

ف ی ل ت ر کردنِ مقاديرِ تعلق جهتِ مقاو مسازيِ تقطيعِ تصاوير در مقابلِ نويز

ارزيابي کيفيت منسوجات به کمک تجزيه و تحليل تصاوير رايانه ای

استفاده ازپردازش تصوير وشبکه عصبي درتعيين وطبقه بندی عيوب منسوجات بي بافت

کنترل و هدایت موشک

آخرین ویرایش:

IT Engineer2

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام بچه ها. :w23:
نماز روزه ها قبول درگاه حق.
Acer Aspire 5742G | Core i5-480M 2.66Ghz | 4GB RAM | nVidia GeForce GT540M 2GB | 750GB HDD

خواستم کنارش بنویسم Top me! گفتم حالا کم میارین غصه میخورین :d
چه سیستمی به هم زدی شما! مبارک باشه

tariran

عضو جدید
سلام
می خوام یه سوال تکراری بپرسم . فقط جان هرکی دوست دارید تکراری جواب ندید
بازار کار IT چطوره؟
می دونم که همه چی کساده . می دونم باید خود آدم تخصصش بره بالا. می دونم باید به روز باشی. فقط بگید نسبت به سایر رشته ها مثل نرم افزار و برق و مکانیک و... بازار کارش چطوره؟
من میتونم همه رشته ها برم ولی خیلی از IT خوشم میاد. ولی یه موضوع اینه که میگن بازار کارش تو ایران خوب نیست(نسبت به بقیه رشته ها) . می خواستم نظر شما رو بدونم.؟

آذین25

عضو جدید
سلام خدمت همه دوستان من کامپیوتر خوندم تفاوت چندانی نیست اما ای تی خیلی راحت تره اگر دفترچه کنکور ارشد بخونید متوجه میشید :D
یه سوال داشتم راجع به اینکه میدونید ظرفیت دقیق پذیرش ای رشته چقدره؟و آیا آینده کاری داره؟؟؟؟؟؟(منظورم برای ادمای عادی بود نه از ما بهترون)

Drago

کاربر ممتاز
بله یه زبان جداست . مشتفاتش رو نمی دونم والله چیاست !! ولی شبیه C یا پاسکال که من خوندم نیس !
امروز از یکی از دوستان پرسیدم،گفت که خود Matlab رو با C نوشتن اما خودش رو میشه یه زبان جدا در نظر گرفت.هرچند که میشه به C یا ++C یا #C هم تبدیلش کرد.
سلام بچه ها. :w23:
نماز روزه ها قبول درگاه حق.

چه سیستمی به هم زدی شما! مبارک باشه
سلام.
شما هم که هر ۲ ماه یه بار میای یه سلام میکنی میری!
ممنون.
سلام
می خوام یه سوال تکراری بپرسم . فقط جان هرکی دوست دارید تکراری جواب ندید
بازار کار IT چطوره؟
می دونم که همه چی کساده . می دونم باید خود آدم تخصصش بره بالا. می دونم باید به روز باشی. فقط بگید نسبت به سایر رشته ها مثل نرم افزار و برق و مکانیک و... بازار کارش چطوره؟
من میتونم همه رشته ها برم ولی خیلی از IT خوشم میاد. ولی یه موضوع اینه که میگن بازار کارش تو ایران خوب نیست(نسبت به بقیه رشته ها) . می خواستم نظر شما رو بدونم.؟
چه خوب که اینا رو خودت میدونستی و مجبور نیستیم باز هم بگیم.
من از بازار کار بقیه رشته ها اطلاع ندارم،اما برای یه آدم باسواد علاقه مند بازار کار IT در ایران رو بسیار مساعد و خوب میبینم.حتی در سالهای آتی فکر میکنم بسیار بسیار بهتر هم بشه.

سلام بر روزه داران رشته ی ای تی
سلام بر روزه خوران رشته IT

ویرا

عضو جدید
راست بگم؟ 100 هزار تومن واسه +A ؟؟؟ کلاهبرداریه آخه؟؟؟ تننباوم میاد درس میده یا استیو جابز؟؟؟

خب به نظر خودم که خوب بود چون وقتی فقط برای اموزش اچ تی ام ال, 310هزار تومن میگیرن گفتم شایدبرایA+ 100تومن خوب باشه!!!!!!

mandana_f

عضو جدید
امروز از یکی از دوستان پرسیدم،گفت که خود Matlab رو با C نوشتن اما خودش رو میشه یه زبان جدا در نظر گرفت.هرچند که میشه به C یا ++C یا #C هم تبدیلش کرد.

آهان ! نمی دونستم به C ربط داره . چون از نظر ظاهری که شبیه نیس

مثلا این دستور نمایش تصویر هست :

i=imread('lenna.jpg');
imshow(i)

tariran

عضو جدید
چه خوب که اینا رو خودت میدونستی و مجبور نیستیم باز هم بگیم.
من از بازار کار بقیه رشته ها اطلاع ندارم،اما برای یه آدم باسواد علاقه مند بازار کار IT در ایران رو بسیار مساعد و خوب میبینم.حتی در سالهای آتی فکر میکنم بسیار بسیار بهتر هم بشه.

ممنون.

نظر بقیه چیه؟

psychic

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
به شیرینی تولدم در!!!

ما که اینجا بحث زیاد راه انداختیم،متاسفانه مشارکت نکردین...

خواستم کنارش بنویسم Top me! گفتم حالا کم میارین غصه میخورین :D

جدی 120 دادی برای CCNA ؟ نکنه فقط کتابش و می گی :D
من 550 دادم برای CCNA ، یکم از گرونیش به خاطر مدرک وزارت علوم هست ولی دیگه 120 خیلی ایول هست

بالا