گفت و گوهای خودمانی بچه های IT

mtr

عضو جدید
سلام به تمام دوستان خوبم.
بالاخره امتحانا تموم شد و میتونیم به زندگیمون برسیم ، خوب! این مدت خیلی‌ خبرا بوده هاا آاااا

طاها حک

کاربر فعال مهندسی IT ,
کاربر ممتاز
سلام به تمام دوستان خوبم.
بالاخره امتحانا تموم شد و میتونیم به زندگیمون برسیم ، خوب! این مدت خیلی‌ خبرا بوده هاا آاااا

اخییییییی امتحانای منم تموم شد، راحت شدم، البته فعلاً باید منتظر دراومدن نمره ها هم باشم

psychic

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
من امروز اولین امتحانم رو تااازه دادم
23 م تموم می شه ، 26 م هم ترم تابستووووون

sahar_m1068

عضو جدید
كمك كنيد!

كمك كنيد!

سلام به همكي.منم فردا آخرين امتحانمو ميدم. راستي!!!جرامن نميتونم ازكامبيوتروارداين سايت بشم.انكار*****شده.من فقط ميتونم ازابراتور موبايلم بيام.براي دانلود برنامه خيلي مشكل ايجاد ميكنه.كمكم كنيد.

sahar_m1068

عضو جدید
سلام به همكي.منم فردا آخرين امتحانمو ميدم. راستي!!!جرامن نميتونم ازكامبيوتروارداين سايت بشم.انكار*****شده.من فقط ميتونم ازابراتور موبايلم بيام.براي دانلود برنامه خيلي مشكل ايجاد ميكنه.كمكم كنيد.

طاها حک

کاربر فعال مهندسی IT ,
کاربر ممتاز

اره متاسفانه، ف ی ل ت ر ه.ف ی ل ت ر شکن واسه این روزا است دیگه

dzzv_13

مدیر مهندسی فناوری اطلاعات
مدیر تالار
سلام بر مهندسان گل
خدا رو شکر ف ی ل ت ر این سایت رو برداشتند من الان بدون ف ی ل تر شکن وارد شدم
:w33::w31::w33:

dzzv_13

مدیر مهندسی فناوری اطلاعات
مدیر تالار
سلام مهندس ‏dzzvخوبي همشهري!خيلي خوشحالم كه هم همشهريمو اينجاميبينم و هم خبربازشدن سايتو.
سلام مهندس ورودت رو به تالار خوش آمد میگم
ایوللللللللللل یک همشهری پیدا کردم:w42::w42:
حالا کدوم دانشگاه درس می خونید ؟ترم چندی ؟:w26:

برای جاودانه شدن سعی کن دست کم یک کار را به خوبی انجام بدی

mohandeseit

دستیار مدیر مهندسی فناوری اطلاعات
کاربر ممتاز
سلام به دوستای گلم. دلم واسه همتون تنگ شده بود!!!:cry::cry:
امتحانام تموم شده شماها چی؟

mtr

عضو جدید
بابا اینجا چخبره:razz:؟!؟!
چرا اینجا هی‌ شینگیل;) می‌شه؟؟

طاها حک

کاربر فعال مهندسی IT ,
کاربر ممتاز
خب برو بچ، من یه 3هفته ای می رم سفر، دارم می رم دیار اق مدیرمون، شیراز، از اونجا هم میرم مشهد، یکم دعا کنم، کنکور امسال رو خوب بدم.
الانم تو فرودگاه نشستم، از اینترنت فرودگاه استفاده می کنم.
امیدوارم تابستون خوبی داشته باشین.

mohandeseit

کاربر ممتاز
خب برو بچ، من یه 3هفته ای می رم سفر، دارم می رم دیار اق مدیرمون، شیراز، از اونجا هم میرم مشهد، یکم دعا کنم، کنکور امسال رو خوب بدم.

زیارت قبول و سفر خوش.سوغاتی یادت نره.........

R-Quantum

عضو جدید
کاربر ممتاز
خب می خوای کجا بری؟
منم خیلی دوست داشتم برم، می خواستم برم دانشگاه metu ترکیه. دانشگاه معتبریه. کلاً بین المللیه. رنکینگشم 250 بود. البته برا تحصیل تو ترکیه به ما 70% تخفیف هم میدن.
ولی خب فعلاً بی خیال رفتن شدم و می خوام ارشد همین جا رو بچسبم.
منم در مورد رفتنم خیلی فکر کردم . واسه ارشد فعلا تو ایرانم و البته تهران . فکر کنم ترک زبانی که میگی تخفیف داره آخه برادر من امروز کنکور ریاضی داد قبل کنکور به یه موسسه ای با دوستاش سر زده بود که کلاس هایی برای بچه ها داشتند و هر کسی که تو این کلاس شرکت میکرد برای یه امتحانی آماده میشد . این امتحان برای دانشگاه ترکیه بود . حسابی مخ برادرم رو شستشو داده بودند . به اونم گقته بودند که برای ترک زبان ها تخفیف داره . خلاصه منم برا ارشد ایرانم البته فعلا

بستگی داره کجا بتونم برم
اولویتم اینجوری :

آمریکا (بسیار بسیار سخت هست رفتن)
کانادا(خونه ی دوم ایرانیا رفتن هم مشکل نیست زیاد ولی مشکلات خاص خودش رو داره)

استرالیا(خیلی خوبه)

و دو مورد آخر هم هند و مالزی که از نظر خود کشور مالزی بهتره ولی از نظر اعتبار مدرک هند خیلی معتبر هست
مالزی چون در ها رو به شدت باز کرده برای پذیرش دانشجو یکم مدکرش ...

چیزی که شنیدم این بود که مثلا با فوق از مالزی بخوای برای هیئت عملی apply کنی فوری رد می کنن.

خودت تحقیقی چیزی کردی در مورد کشور دوم و همچنین گرایش ارشدت؟
به به مدیر عزیز(وای چقدر دلم برا این کلمه تنگ شده . آخه سایت ***** بود) منم مالزی رو شنیدم . یکی از اساتید خودمونم میگفت بچه ها با 5 میلیون برید مالزی . ایرانی ها رو خیلی دوست دارند و از این جور حرفا . بعد اون ماجرا من یه مستندی دیدم که دانشجو های ایرانی که تو مالزی درس میخوندند حسابی شاکی بودند . حرفای اونا کاملا مخالف حرف استادمون بود . بازم باید تحقیق کرد ولی هند رو حسابی تعریفش رو شنیدم . قصد منم بیشتر استرالیا هستش . حالا هر چی خدا صلاح بدونه .

باشه حتما:)، اما به شرطی که (با توجه به امضای خودتون) بعد از متوجه شدن افگار خدا ، به ما هم بگی‌ چی‌ توفکرشه:D;)

مزاح کردم، اگه اجازه بدین چون امتحانم داره شروع می‌شه یکم وقت کم دارم، ولی‌ حتما بعد از امتحانم (در تابستان) از
اول و (سعی‌ می‌کنم) کامل در موردشون توضیح بدم.(البته، من پیش بزرگوارانی چون شما و دوستان اندک اطلاعاتی‌ بیش
ندارم)
ما منتظر پیشرفت تاپیک لینوکس هستیم

راستش دقیقترین چیزی که میدونم اینه که اگه بخوای تو ایران بمونی، خیلی بهتره که مدرکت ماله دانشگاه های خود ایران باشه، مگر اینکه یکی از دانشگاه های ایران تو رو بورسیه کنه و واسه تحصیل بفرسته خارج از کشور. یکی از دلایلی هم که باعث شده من بی خیال رفتن بشم همین بود.
منم با بورسیه موافقم . البته در مورد بورسیه هم اگه بتونی با یه استادی تو همون دانشگاهی که میخوای بری (منظورم خارجه) باهاش آشنا شی . از طریق استاد بری خیلی خیلی راحته

حالا یه سوال مهم : گفتی خیلی بهتره ککه مدرکت مال خودت دانشگاه های ایران باشه ، حالا از چه نظر همچین چیزی بهتره وقتی که سر فصل های IT توی ارشد هم نه بد تر از لیسانس اشتباه تعریف شدن و ...

یه گرایش مثل V-Sat همه جای دنیا متر هست ولی توی یه کشور مثل ایران غیر قانونی هست مگر اینکه بخوای این علم رو برای بانک ها یا مخابرات به کار بگیری

دلیلی هم که من اصرار دارم برم ارش و خارج کشور بخونم همین دانش علمی و عملی هست که اونجا می تونم خیلی خیلی بهتر ، به روز تر و کامل تر کسب کنم
ای بابا تحریم ایران کلی ضرر رسونده به کشور و مردم . اگه ایران تو تحریم نبود :(

سلام به همگی
یادتون هست خیلی وقت پیش بهتون قول تاسیس دانشکده مجازی رو دادم؟

نظرتون چی هست کم کم راش بندازیم؟
ای ول منم هستم

اره واسه تحصیل علم واقعی رفتن خیلی بهتره. البته رفتن به دانشگاه های حسابی، نه دانشگاه های کشکی.
اینجاست که باید بین مدرک و علم و موندن تو ایران و رفتن انتخاب کنین.
تو ایران به دلیل درک پایین، اطلاعات و اگاهی کم، دانشگاه های دنیا رو نمی شناسن. و معمولن دانشگاه رو با کشورش ارزیابی می کنن.اگه تو چرت ترین دانشگاه امریکا بخونی میگن، اوه تو امریکا خونده، ولی اگه تو یه دانشگاه با رنکینگ کمتر از 100 بخونی که تو یه کشور دیگس، هیچ جایی چندان واسه مدرکت ارزش قائل نمیشن. این حرف رو چند تا از استاد هام هم تایید کردن.
البته واسه علم واقعی هم لازم نیست حتماً بری، الان دیگه مسائلی مثه openCourse ها تو همه ی دانشگاه های معروف هست. یا حتی فیلم های کلاس های دانشگاه ها و منابع کلاسیشون تو اینترنته.
واقعا گل گفتی مهندس

پس میخوایم آموزشگاه راه بندازیم؟ هر کی هرچی بلده بیاد یاد بده؟
سوال: مطالبی که یاد میدیم حتما باید یه کورس و دوره استاندارد باشه؟ یا مثلا یکی میاد آموزش فلان مطلبو میزاره(کاملا از خودش درس میده).
بعدش هم اینکه توی تاپیک زدنش،سوال و جوابش،کلا مدیریتش یه کم سخت گیری بشه به نظرم بهتره.
بنظر منم بحث مدیریتش خیلی مهمه . منم تو این زمینه سختگیری رو ترجیح میدم

اون موقع مثال تو ذهنم نبود.من رنج متفاوتی تو ذهنمه:
از :آموزش زبان های برنامه نویسی
حتی : مثلا راهنمای جامع فیسبـ.وک(یا گوگل ویو یا امثالهم)
یا حتی : آموزش استفاده از GPS
تا : راه اندازی میل سرور

این کارو نکن.اینجوری میشه مثل قسمت درخواست و سوال تالار.سوال درسی و غیر درسی و مشکل کامپیوتری و درخواست مقاله داره کنار هم داده میشه.

اتفاقا من نگران مدیریتشم.(یکی نیست بگه به تو چه؟!)
یه جوری احساس مسئولیت کنیم نسبت بهش.واقعا مثل یه آموزشگاه بهش نگاه کنیم نه بقیه قسمتهای تالار.

یه پیشنهاد کلی هم دارم اینه که یه تاپیک جدا واسش بزن واسه دوتا کار:
1.قبل از ساختنش(یا راه اندازی) ایده های مختلف رو واسه کار بگیر.
2.بعد از ساختن/راه اندازی مثل دفتر مدیریت بشه.
قبلا خیلی پیشنهاد میدادند ولی بنظر منم اول استارت کار زده شه بعد در ضمن راه اندازی برای بهبودش پیشنهاد بدیم . (البته نظر منه . به نظر دراگو عزیز هم احترام میذارم )

نه منظورم یه چیز دیگس، من استادی دارم که دکترای هوش مصنوعی از دانشگاه لیورپول داره. نمی دونم تو کدوم دانشگاه لیورپول خونده، (سراسری، روزانه، شبانه، پیام نور، ازاد، علمی کاربردی و یا هر چی دیگه:biggrin:) سوادی که من ازش دیدم در حد لیسانس های ایران هم نیست. خیلی راحت می تونم بگم سواد و اطلاعات من در مورد هوش مصنوعی یا مباحث دیگه ای که داره تدریس می کنه بیشتر از اونه. با این حال دانشگاه ما برا سال بعد ارشد هوش مصنوعی اورده اونم به پشتوانه این استاد :surprised: من دلم واسه دانشجوهای ارشد این استاده می سوزه. من وقتی تو دانشگاه به این وضعیت اعتراض کردم، مدیر گروهمون گفت ایشون دکتراشون رو از لیورپول گرفتنا...
اینجاست که علم و مدرک جدا می شه. چون ایشون از دانشگاهی در کشور انگلستان فارغ التحصیل شدن، همه فک می کنن که حتماً سوادشون از استادی که مثلاً از دانشگاه اول ترکیه یا هر کشور درجه 2 دیگه، فارغ التحصیل شده، بیشتره. تو کشور ما دانشگاه رو با رنکینگ سنجش نمی کنن، با اسم کشوری که اونجاست می سنجن.
امان از مردم . الان عقل بیشتر مردم به چشماشونه . همه ظاهر بین شدند . ای بابا (بلا استثناء بچه های گل این باشگاه و مخصوصا مهندسین گل تر تالار خودمون )

اره متاسفانه، ف ی ل ت ر ه.ف ی ل ت ر شکن واسه این روزا است دیگه
هرچند با ***** شکنم بیای به قول خودمون فاز نمیده آخه اون موقع کمتر کسی می اومد ولی خوب تکنولوژی هستش دیگه نمیشه بلا استفاده بمونه

خوش بگذره طاها جان . ما رو هم تو دعات فراموش نکن

زیارت قبول و سفر خوش.سوغاتی یادت نره.........
اتفاقا منم سوغاتی میخوام .

وای دستام خسته شد . ولی یه حرفیه باید بگم .
خداییش دلم برا همتون تنگ شده بود . خوشحالم دوباره کنار شما هستم .
با بهترین آرزوها برای تک تک شما دوستای گلم :gol::gol::gol::gol:

آخرین ویرایش:

**setare**

عضو جدید
الف)
سلام.
۱.شما که ترم ۲ هستی این همه امتیاز از کجا آوردی؟!(شوخیه ها) یه کم هم تو این تالار کار کن!
۲.ما خودمون هم اولا همینجوری بودیم.اینکه بگی بحث جامعی در این مورد کردیم نبوده،هر کدوم اومدیم یه نظر دادیم و شده ۲۳۱ صفحه! تقریبا هم میشه گفت به نوعی تجربی فهمیدیم داریم چیکار میکنیم!!!
۳.همون جستجوها خوبه،با آدمای مرتبط هم حرف بزن،توی بحث ها داخل شو.۲ صفحه که کمه حداقل میگفتی ۴۰ صفحه رو خوندم.(توی کلوب.کام یه موقع من ۴۰ صفحه تاپیک از اول میخوندم تا جریان بحث کامل دستم بیاد!)
۴.کمک هم خواستی ما همه جمع شدیم واسه کمک دیگه...
==================
==================
ب)
اینجا که دوباره ف‍.یلت‍.ر شده که...

شرمنده بعد از مدتي اومدم چون سايت برام شيلتر بود
ممنون از راهنمايي و كمكتون
اون امتيازام تو بخش شعر ما فعاليم :D

mohandeseit

کاربر ممتاز
سلام به تمام بروبچ.فدای همتون دوستای خوبم.واسه تابستون چه برنامه ای دارید؟

mohandeseit

کاربر ممتاز
بچه ها.میشه یکی فایل pdf ارشد امسال را واسه دانلود بذاره..البته در تاپیک خودش یا حالا اینجا.....

JUMONG360

کاربر فعال تجارت الکترونیک
سلام خداروشکر می کنم که دوباره تو این جمع صمیمیه شما هستم .راجع به مالزی حرف و حدیث زیاده ولی من چون دوستم رفت و اومد حالا مطمینم همه چی اونجا خوبه...ولی هند نه اگه می خواید تو جاهای مثل همین جنوب شهر تهران خودمون و گاهی کثیف تر و بی امکانات تر زندگی کنید اون جا گزینه ی خوبی میتونه باشه:):gol::gol:

mohandeseit

کاربر ممتاز
ولی جومونگ جان مدرک هند توی رشته کامپیوتر خیلی معتبر تره ها

JUMONG360

هند

هند

ولی جومونگ جان مدرک هند توی رشته کامپیوتر خیلی معتبر تره ها
حرف شما درسته معتبر تره.ولی دوست من این جا کجاست!!!اعتبار مدرک بین المللیه ولی ما می خوایم اینجا باشیمو یه کاری توی این آب و خاک انجام بدیم.پس میرسیم به توانایی و تخصص که اگه تو یه محیط مثل مالزی باشه و تلاش خودمون بهش میرسیم و بعدشم به لطف خدا میتونیم یه کار خوب داشته باشیم..اما اگه قصد سفر دور دنیا واسه تدریس داریو یا اینکه می خوای تو گروهی مثل cernعضو باشی بسم الله هند خوش بگذره.;):gol:

Drago

پیشکسوت فعال فناوری اطلاعات
کاربر ممتاز
اعصاب میمونه واسه آدم؟
دار و ندار موسسه رو گذاشتیم واسه طراحی غرفه و بروشور که مردمو جلب کنیم...کو علاقه مند به IT؟
اون از بچه های همکلاسیمون که کلی ادعای IT دارن یکیشون نیومد عضو بشه این هم از عموم(منظور عموی من نیست!!)
اگه دنبال Powerskip میرفتیم جذابیتش بیشتر از IT بود واسه مردم.حاضر نیست 2000 تومن واسه 1 سال هزینه عضویت بده ولی پاورایزر میخره.
[دست نوشته های تنها غرفه دار IT در نمایشگاه اوقات فراغت]

hooman9899

عضو جدید
سلام بچه ها...خسته نباشین...
من دوتا سوال داشتم که دیدم اینجا بگم بهتره تا شما کمکم کنین.
اول اینکه احتمال در اومدنم توی کنکور کاردانی به کارشناسی سراسری که 7 مرداد چقدره؟(با توجه به امتحان دادن با بچه های برق)
دوم اینکه اگه خدا بخواد و در بیایم بهتره توی کارشناسی کدوم رشته رو انتخاب کنم؟
مخابرات...فناوری گرایش مدیریت...فناوری گرایش کاربردها؟؟؟
من کاردانی ICT دارم.
لطفا با گپ و گفتگو کمکم کنین.
:D

mohandeseit

کاربر ممتاز
سلام بچه ها...خسته نباشین...
من دوتا سوال داشتم که دیدم اینجا بگم بهتره تا شما کمکم کنین.
اول اینکه احتمال در اومدنم توی کنکور کاردانی به کارشناسی سراسری که 7 مرداد چقدره؟(با توجه به امتحان دادن با بچه های برق)
دوم اینکه اگه خدا بخواد و در بیایم بهتره توی کارشناسی کدوم رشته رو انتخاب کنم؟
مخابرات...فناوری گرایش مدیریت...فناوری گرایش کاربردها؟؟؟
من کاردانی ICT دارم.
لطفا با گپ و گفتگو کمکم کنین.
:D

امید داشته باش عزیزم حتما" میتونی.به نظر من مخابرات بهتره البته علاقه و شرایط بازار کاری که بهتر خودت میدونی هم شرطه...

JUMONG360

اعصاب میمونه واسه آدم؟
دار و ندار موسسه رو گذاشتیم واسه طراحی غرفه و بروشور که مردمو جلب کنیم...کو علاقه مند به IT؟
اون از بچه های همکلاسیمون که کلی ادعای IT دارن یکیشون نیومد عضو بشه این هم از عموم(منظور عموی من نیست!!)
اگه دنبال Powerskip میرفتیم جذابیتش بیشتر از IT بود واسه مردم.حاضر نیست 2000 تومن واسه 1 سال هزینه عضویت بده ولی پاورایزر میخره.
[دست نوشته های تنها غرفه دار IT در نمایشگاه اوقات فراغت]
دوست عزیز علاقه مند به آی تی هست اما نه مثل قبلا که با دیدن چند تا عکس و چند تا تکنولوزی جدید همه بیان طرفش ..دیگه گوش مردم ازین حرفا پره هنره ما وقتی ارزش داره که بتونیم همه جور آدم رو حتی اونایی که حاضر نیستن اسم آی تی رو بشنون جذب کنیم...خوب نظر من اینه که بیایم بزرگترین چالش امروز بشر یعنی نقش آی تی در زندگی رو بهشون بفهمونیم.:cool:

آخرین ویرایش:

Drago

پیشکسوت فعال فناوری اطلاعات
کاربر ممتاز
دوست عزیز علاقه مند به آی تی هست اما نه مثل قبلا که با دیدن چند تا عکس و چند تا تکنولوزی جدید همه بیان طرفش ..دیگه گوش مردم ازین حرفا پره هنره ما وقتی ارزش داره که بتونیم همه جور آدم رو حتی اونایی که حاضر نیستن اسم آی تی رو بشنون جذب کنیم...خوب نظر من اینه که بیایم بزرگترین چالش امروز بشر یعنی نقش آی تی در زندگی رو بهشون بفهمونیم.:cool:
ببین ما این همه داریم میگیم.چقدرشو میتونیم پیاده کنیم؟ به جز اینترنت و نرم افزارها شما چی میتونی به یه آدم معمولی بدی؟

sahar_m1068

عضو جدید
بيشنهاد

بيشنهاد

سلام بجه ها جون.خوب هستيد!ميخواستم بكم ميشه يه تابيك جديد بذاريد!؟ممنون.

بالا