گفتگو پیرامون آزمون های نظام مهندسی

sara00_00

عضو جدید
ای خدا از این نظام مهندسی باید به کی شکایت کرد یعنی من که عمومی و تخصصی قبول شدم باید دو باره نظارت امتحان بدم بی خیال هزینه و وقت مردم:mad:

این امتحان ضروریه؟؟در صورت شرکت نکردن امتحان قبلی فاقد اعتباره؟

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
بچه هاااااااااااااااا
صبر کنید این دولت و این وزیر مسکن فعلی برن همه چی درست میشه
یکم صبر سحر نزدیک است

rivar

عضو جدید
بچه ها پیگیری کنید اعتراض کنید به نظام استان زنگ بزنید نمیدونم هرجا که فکر میکنین
یعنی اونایی که جزئیات یا اسکیس قبول شدن حاضرین باز دوباره امتحان بدین و 50 درصد هم بزنین،من اسکیس قبول نشدم ولی اونایی که اسکیس قبول شدن بیشتر ظلم در حقشون شده حالا اونی که جزئیات قبول شده به درد نظارتشون خورده
این خیلی بی انصافیه

mehras khanum

عضو جدید
اره موافقم

حتما خیلیا این شرایطو دارن،برای چی آخه ما باید دوباره جزئیات امتحان بدبم
باز خوبه برای نظارت گفتن 37.5 و 25 درصد ،باز یه شرایطی داره
ولی طراحی همون 50 درصد هست
حالا تکلیف اونایی که یکی از این دوبخش آزمون طراحی امسال رو قبول شدن با کسی که هیچ کدوم رو قبول نشده یکی هست
تازه جالب تر اونایی که امتحان سخت اسکیس رو قبول شدن ولی جزئیات رو رد شدن و پروانه نگرفتن طبق این ظوابط جدید باید باز اسکیس امتحان بدن
این بی عدالتیه
بچه ها همه اعتراض کنین لااقل اونایی که یکی از دو بخش رو قبول شدن
rivarجان به نظرت نظام مهندسی رسیدگی میکنه؟به نظرشماکجابایداعتراض بزاریم؟مقررات ملی که ازترسشون جواب تلفن نمیدن.حتمابایدیه تصمیم اساسی بگیریم وگرنه ضررمی کنیم

rivar

عضو جدید
rivarجان به نظرت نظام مهندسی رسیدگی میکنه؟به نظرشماکجابایداعتراض بزاریم؟مقررات ملی که ازترسشون جواب تلفن نمیدن.حتمابایدیه تصمیم اساسی بگیریم وگرنه ضررمی کنیم

یعنی به نظرت اونایی که اسکیس یا جزئیات قبول شدن دوباره باید امتحانشو بدن؟

ندایی

عضو جدید
تنظیم

تنظیم

عنوان: ارتباط مستقیم با مدیر کل مقررات ملّی ساختمان تاريخ: یک شنبه 20 فروردین 1391

بسمه تعالی
ارتباط مستقیم با مدیر کل مقررات ملّی ساختمان
ضمن تبریک سال نو، بدینویسله به آگاهی میرساند در سالجاری از ساعت 9 الی 11 روز دوشنبه هر هفته، مهندسان، فعالان حوزه مهندسی ساختمان و اعضای محترم سازمانهای نظام مهندسی کشور میتوانند نقطه نظرات، پیشنهادات، انتقادات خود را در زمینه‌های مرتبط با وظایف این حوزه با شماره تلفن 88646368 بطور مستقیم با آقای دکتر هوائی مدیر کل محترم مقررات ملّی ساختمان وزارت راه و شهرسازی در میان بگذارند.ضمناً علاوه بر آن میتوانند مطالب خود را بوسیله نامه الکترونیکی به آدرس havaei@mrud.gov.ir ارسال نمایند.

سلام - به نظرم همه دوستان این ابهام در امتحان طراحی رو مخصوصا برای کسانی که یکی از آیتمهای طراحی یا جزئیات رو در دوره های قبل قبول شدند از طریق ایمیل یا تلفن ذکر شده در اطلاعیه بالا اعلام کنیم ، من خودم یکبار ایمیل دادم جواب منم دادند.

آخرین ویرایش:

ندایی

عضو جدید
تو سایت وزارت راه و شهرسازی در قسمت ارتباط با ما ،یه قسمتی مربوط به ارتباط مستقیم با وزیر هستش که میشه ایمیل داد نمی دونم این راه یا راه بالا جواب میده یا نه ولی اگه همه ایمیل بدیم فکر کنم اتفاقی بیفته .
دوستانی که تهران زندگی میکنند اگه بتونند با مهندس سید مهدی هاشمی که نماینده این دوره مجلس تهران هست و اتفاقا معمار هم هستش ارتباط برقرا کنند و این ابهام در مورد امتحان طراحی رو مخصوصا برای کسانی که یکی از آیتمها رو قبول شدند مطرح کنند شاید گشایشی حاصل بشه .

rivar

عضو جدید
به همه معمارا اطلاع رسانی کنید که پیگیری کنن این قضیه باید حتما درست بشه و میشه

rivar

عضو جدید
دفترچه راهنما همش ابهامه
بگین نمیخوایم طراحی قبول شین خلاص

mehras khanum

عضو جدید
مدیرکل مقررات ملی ساختمان:
ضمن عرض سلام ، احتراماً بهعرض می رسا نم که در راهنمای آزمون نظام مهندسی 91، برای داوطلبان معمار ، ابهاماتیوجود دارد که ضمن عذرخواهی از تصدیع اوقات شریف آن مدیرمحترم ، آن ابهامات را بهعرض می رسانم :1. در آزمون طراحی ، تکلیف کسانی که دردوره های قبل یکی ازدوبخش آزمونطراحی (جزئیات یاطراحی) را قبول شده اند ، چیست؟آیا تکلیف کسانی که دردوره های قبلیکی ازدو بخش آزمون مذکور را قبول شده اند ، باکسانی که هیچکدام راقبول نشده اند ،یکی است؟! درمورد آزمون نظارت ،درراهنما توضیح داده شده ، اما درمورد آزمونطراحی برای همه، حدنصاب قبولی 50درصدذکرشده است! که منطقی نمی باشد.2.آیا منظور از آزمون تشریحیطراحی ، همان ترسیمی است؟رسیدگی به موارد مذکور از آنمدیر محترم ، مورد استدعا و امتنان است.
باسپاس

RAHA60

کاربر فعال
سلام............

فقط میتونم بگم خدا از سرشون نگذره...شورشو درآوردند............
بعد از این همه جنجال و تغییر در شیوه برگزاری...........مثلا.....حالا اطلاعیه ای زدند واسه امتحان که هیچ کس سر در نمیاره چی به چیه..............
چندروزه حسابی به هم ریختم .همش میگم اصلا ثبت نام نکنم بهتره.........

RAHA60

کاربر فعال
به هر حال با همه این تفاسیر .........

زنگ زدم نظام ببینم خودشون سر در میارن چی نوشتند یا نه .شماره دیگه بهم داد که زنگ زدم معلوم شد مسکن شهر سازی..........

زنه پررو به من می گفت حرص نخور....گفتم شما کارتونو درست انجام بدید نه که صورت مساله را عوض کنید.....

چیزی که بعد از نیم ساعت سر وکله زدن باهاش نصیبم شد اینه............

منی که دوسال پیش دو تا تستی قبول شدم حالا باید دوباره................20 تا کتابو با خودم ببرم............دوباره امتحان بدم.............

دوباره همه هزینه................(با همه این که طبق قانون ما هیچ هزینه ای نباید پرداخت کنیم)

آخرشم گفتم اینم از جامعه مهندسی..........بهم گفت به هر حال قانون امسال اینه عوض هم نمیشه...اما نظراتتونو انعکاس می دهیم ولی برای امسال همینه که هست.

منم گفتم بله ...مطمئنم....تا حالا چی درست شده که این دومیش باشه........
.هر شب یه خواب جدید می بیند..........گور پدر هر چی مهندسه........خلاصه به قول ایشون حرص نخوریم تا مسئولین هر غلطی دوست دارن بکنند.

RAHA60

کاربر فعال
اینجوری که میگفت..........
نظارت شامل دو تا تستی و جزئیات میشه..........

طراحی هم جدا............
شما جور دیگه ای برداشت کردید؟

یعنی با این حساب شاها اگه فقط طراحی را دارید....فقط طراحی را باید امتحان بدهید......
البته تواطلاعیه قبلی اون جوریه که شما گفتید......................

rivar

عضو جدید
اگه همه پیگیری کنن حتما درست میشه
من با هر کی از دوستای معمارم صحبت میکنم هیچکی سر در نمیاره همه شاکین

RAHA60

کاربر فعال
جریان این نامه بالا چیه؟

به نظر منم هر چی اعتراض هم بشه بعیده به درد امسال بخوره.................

مگه بچه های رشت و آذر بایجان پارسال اعتراضشون راه به جایی برد؟

کلا اوضاع بسیار قمر در عقرب است. به نظر من باید بگویند کلا نه امتحان برگزار می کنین نه پروانه می دهیم از اصل...........تا خودشون هستند چه معنی داره دست زیاد بشه......
محض اطلاعتون بگم از طزیق منبعی موثق.............

هر چی هست زیر سر این دکتر هواییه...........پس امید بیهوده نبندید.

RAHA60

کاربر فعال
اولا همه را چه جوری پیدا کنیم ....
ثانیا..........
شم موردی را در ایران سراغ داری که با پیگیری درست شده باشه؟...........
چی بگم .خدا کنه..........

RAHA60

کاربر فعال
چه جوری می گویید ادغام شده........کجا نوشته؟(به جز اطلاعیه اسفند)
من دیروز از این مسئل پرسیدم گفت نه.

RAHA60

کاربر فعال
از مسئول پاسخگوی اصفهان....مسکن شهر سازی.نظام مهندسی بهم شماره داد.
شا کدام شهرید؟

مساله اینه که اینجا ایرانه...چیزی هم که اصلا ارزش نداره حق مردمش...........

rivar

عضو جدید
وزارت راه و شهرسازي در اجراي مواد 11،21،26 و 28 آیین نامه اجرائی قانون نظام مهندسی و
کنترل ساختمان نسبت به برگزاري آزمونهاي ورود به حرفه مهندسان در هفت رشته مهندسی ،معماری
در دو بخش عمومی،تخصصی(تستی) براي صلاحیت نظارت و جزئیات اجرایی ساختمان،
طراحی(تشریحی) براي صلاحیت طراحی

شما برداشتتون از این متن دفترچه چیه؟

RAHA60

کاربر فعال
راستش نمی فهمم.......چند روزه گیجم از این اطلاعیه......
شما با نظام تماس نداشتید؟

mehras khanum

عضو جدید
اولا همه را چه جوری پیدا کنیم ....
ثانیا..........
شم موردی را در ایران سراغ داری که با پیگیری درست شده باشه؟...........
چی بگم .خدا کنه..........
دوستم ایناهمش تقصیرخودمونه....چون همش منتظریم بقیه پیشقدم شن حقمونوبگیرن....اگه هممون وظیفه خودمون بدونیم که ازحق خودمون دفاع وقضیه روپیگیری کنیم وباهم هماهنگ باشیم ازطریق همین جورسایت ها یا دوستای نزدیکمون، میشه یه کارایی کرد.انشااله که درست بشه..ماتلاشمونومیکنیم بقیش باخداست.اون نامه بالارومن میل کردم به مقررات ملی.شماهم می تونیدمیل کنیدتاتعدادزیادشه.حتی می تونیم دوشنبه به اون شماره زنگ بزنیم.اینجوری می فهمن که همه شاکین.ازقدیم گفتن سکوت علامت رضاست.تاصدات درنیادچجوری بفهمن شماناراضی هستی؟!!!!

RAHA60

کاربر فعال
اگر به موادآزمون نگاه کنید ....
جزیات اجرایی ساختمان در هر دو بخش منبع نظارت و طراحی ذکر شده...........
الله اعلم...................

rivar

عضو جدید
نه فردا باید تماس بگیرم
فکر نکنم اونا هم سر در بیارن
متن کاملا مبهمه
اگه اینطوری باشه پس اونایی که جزئیات یا طراحی قبول شدن هیچی

RAHA60

کاربر فعال
از آنجایی که گفتند طاحی 50% و مهم ترین بخش آزمون هست........احتمال تنها برگزار می شود.
در اینصورت بازم ابهامه........

بالا