گفتگو پیرامون آزمون های نظام مهندسی

atefeh.a

عضو
سلام ثبت نام شروع شده باید برید تو قسمت ثبت نام ،منم فکر میکردم شروع نشده اما الان رفتم تو قسمت ثبت نام دیدم شروع شده

shuka_s

عضو جدید
مرسی عزیزممممممممممممممممممممممممممم. نمی دونید تا کی وقت داره؟

jafarsydi

عضو جدید
ثبت نام شروع شده و 1 ماه(31 شهریور 92) برای ثبت نام مهلت هست.
عحیبه قبلا فقط 1 هفته برای ثبت نام فرصت میدادند
فکر نکنم جواب آزمون به این زودی ها بیاد

بچها انشا من خوب نیست.ولی یک شکایت نامه فوری به سازمان بازرسی کل کشور نوشتم.لطفا شما هم برید و همین متن را اونجا کپی پیست کنید:
لینک بازرسی کل کشور

با سلام
اینجانب .............. شرکت کننده در آزمون ورود به حرفه طراحی نظام مهندسی اسفند 91 نسبت به عملکرد وزارت نام برده شده شاکی و خواستار پیگیری میباشم.
وزارت مذکور نسبت به انجام وظایف قاونی خود مانند کیفیت در برگذاری آزمون، تاریخ اعلام نتایج و ...کوتاهی کرده و حتی به بسیاری از اطاعیه های رسمی خود عمل نمیکند(مانند اطلاعیه در تاریخ های 20 مرداد 1392)و به هیچ وجه پاسخ گو نیست.

دفتر مقررات ملی، بدون دلایل منطقی خلاف برنامه زمان بندی،آزمون شهریور92 را با دلایلی مانند گرمی هوا و تعطيلات تابستاني و ...لغو کرده که هیچ کدام از این موارد را کسی جز خود مقررات ملی قبول ندارد.و این دلایل کودکانه در شان و منزلت نظام مهندسی کشورمان نیست.

در پایان نتایج آزمون طراحی اسفند91 بعد از5ماه هنوز اعلام نشده و فقط طی اطلاعیه های متعدد به آینده نامعلوم موکول میشوند.
لذا خواستار رسیدگی فوری و برسی موارد مربوطه هستم.

باتشکر.

اینکه تا الان نتایج اعلام نشده بد نیست.اگر نتایج مثل شهریور91 بشه، بده!!!!!!!!
اگر برای آینده کاری خودتون و بقیه ارزش قائل هستید، به اطلاع رسانی کنید،نامه بالا را کپی پیست کنید،یا به شمارهای زیر زنگ بزنید.
حق مون را به این راحتی ها نمیدند.باید به زور بگیریم.فکر کنم این رو همه فهمیده باشند

تا گرفتن نتیجه قطعی ولکن قضیه نباشین
دفتر هوایی 88646368-021
دفتر نورمحمدی 82244194-021
تلفن مستقیم نورمحمدی 82244197-021 (معمولا بعد 2 جواب میده)

atefeh.a

عضو
مهلتش تا 31 شهریوره ، حالا تکلیف ما چیه آخه ثبت نام کنیم ؟نکنیم ؟ :confused: من که منتظر این جواب بودم اصلا دنبال گرفتن پروانه نظارت هم نرفتم که دوتارو با هم برم بگیرم :(بچه ها شما چیکار می کنید؟

amin576

عضو جدید
اجرا اجرا؟

تذكر مهم: اخذ صلاحيت اجرا براي رشته هاي عمران و معماري در صورت دارا بودن پروانه
اشتغال بكار در صلاحيت هاي طراحي و يا نظارت اين رشت هها و يا قبولي در آزمون جاري يكي از
اين بخش ها مقدور خواهد بود. در صورت قبولي در بخش اجرا در آزمون آذرماه سالجاري و دارا
نبودن شرايط فوق الذكر قبولي مذكور حداكثر به مدت 4 سال از تاريخ آزمون تا زمان احراز
صلاحيت هاي مذكور معتبر خواهد بود.

منظور از اجرا همون دیتایل قآزمون های قبلیه؟یعنی پروانه جدایی که نداره؟

atefeh.a

عضو
فکر کنم کمظورش اینه که اگر طراحی یا نظارت رو قبول شدی و یا امسال قبول بشی اجرا هم میتونی بگیری اما اگر فقط تو اجرا قبول شدی این تا 4 سال پا برجاست تا بتونی طراحی یا نظارتو قبول بشی ؟!!! نمی دونم والا هدف از این کار چیه؟ :eek:

yalda65

عضو جدید
اجرا اجرا؟

تذكر مهم: اخذ صلاحيت اجرا براي رشته هاي عمران و معماري در صورت دارا بودن پروانه
اشتغال بكار در صلاحيت هاي طراحي و يا نظارت اين رشت هها و يا قبولي در آزمون جاري يكي از
اين بخش ها مقدور خواهد بود. در صورت قبولي در بخش اجرا در آزمون آذرماه سالجاري و دارا
نبودن شرايط فوق الذكر قبولي مذكور حداكثر به مدت 4 سال از تاريخ آزمون تا زمان احراز
صلاحيت هاي مذكور معتبر خواهد بود.

منظور از اجرا همون دیتایل قآزمون های قبلیه؟یعنی پروانه جدایی که نداره؟
صلاحيت اجرا هست. علاوه بر طراحي و نظارت صلاحيت اجرا هم ميدادن. اما يكسال بعد از اولين پروانه ميرفتي و خود به خود اين صلاحيت رو ميدادن.الان امتحان گذاشتن واسش. چه منابعي هم براش گذاشتن. خيلي از منابع آزمون نظارت بيشتر.

معمار111

عضو جدید
صلاحيت اجرا هست. علاوه بر طراحي و نظارت صلاحيت اجرا هم ميدادن. اما يكسال بعد از اولين پروانه ميرفتي و خود به خود اين صلاحيت رو ميدادن.الان امتحان گذاشتن واسش. چه منابعي هم براش گذاشتن. خيلي از منابع آزمون نظارت بيشتر.
منابع آزمون اجرا برای رشته معماری رو نگذاشتن!

yalda65

عضو جدید
منابع آزمون اجرا برای رشته معماری رو نگذاشتن!
آره فقط عمران اجرا هست. موقع ثبت‌نام هم كارت خريد طراحي معماري، نظارت معماري و ساير رشته‌ها هست.چيزي تحت عنوان آزمون اجرا نيست. هر روز يه بازي در ميارن به خدا. تا الان آزمون نبود به ما كه رسيد قلب آسمون تپيد. شايد هم همون منابع عمران اجرا باشه.چون معمولا مجري عمران يا معماري هست. مثل نظارت نيست كه نظارت معماري و عمران با هم فرق كنه

yalda65

عضو جدید
یه سوال..... با پروانه اجرا میشه کار کرد ؟ رک بگم پول از توش در میاد:cool:

پول كه توي اجرا هست. اگه نظارت يه ساختمون 7-8 ميليون شه اجرا 70-80 ميليونه. اما بايد هر روز بري سر پروژه. البته همه ساختمان‌ها مجري نميخوان، تهران كه ساختمان‌هاي بالاي 3000 مترمربع مجري ميخوان

z.a.gh

عضو جدید
به به،هر دم از این باغ بری میرسد....
گل بود به سبزه نیز آراسته شد....
نمیدونم چرا دوست دارم شعر بخونم:biggrin:

arefeh

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
بچه ها میشه درباره اجرا توضیح بدید...چجوریه؟؟من امسال اولین سال ک میتونم امتجان بدم و فقطم نظارت واسه خاطر تکنولوژی بودنم و اینکه میگن از مدرک کارشناسیم باید 3 سال بگذره و نمی تونم از سنوات کاردانی استفاده کنم...ولی این اجرا رو کی من باید امتجان بذم و اینکه برای ثبت نام آزمون هر چی آزمون هست رو باید ییییهو وارد کنیم یا نه آخه من نظارتمو ثبت نام کردم میخوام...اگه اجرا هم میتونم امتحان بدم برم برا ثبت نام....

معمار111

عضو جدید
پول كه توي اجرا هست. اگه نظارت يه ساختمون 7-8 ميليون شه اجرا 70-80 ميليونه. اما بايد هر روز بري سر پروژه. البته همه ساختمان‌ها مجري نميخوان، تهران كه ساختمان‌هاي بالاي 3000 مترمربع مجري ميخوان
من شنیدم اگه از پروانه اجرا استفاده کنی تا زمان تمام شدن پروژه نمیتونی از نظارتت استفاده کنی. میخواستم بدونم صحت داره؟

معمار111

عضو جدید
بچه ها میشه درباره اجرا توضیح بدید...چجوریه؟؟من امسال اولین سال ک میتونم امتجان بدم و فقطم نظارت واسه خاطر تکنولوژی بودنم و اینکه میگن از مدرک کارشناسیم باید 3 سال بگذره و نمی تونم از سنوات کاردانی استفاده کنم...ولی این اجرا رو کی من باید امتجان بذم و اینکه برای ثبت نام آزمون هر چی آزمون هست رو باید ییییهو وارد کنیم یا نه آخه من نظارتمو ثبت نام کردم میخوام...اگه اجرا هم میتونم امتحان بدم برم برا ثبت نام....
برای آزمون نظارت میتونی از سنوات کاردانی استفاده کنی اما طراحی نه

ram.had

عضو جدید
خب اگه قراره اجرا هم جدا شرکت کنیم باید چه کار کنیم؟؟ توی سایت که هزینه ی جدایی براش درنظر نگرفته.... مثلا نظارتو که خیرسرمون قبول شدیم از اونورم که طراحیو خبرشون جوابشو نمیدن همینجور مارو الافو سردرگم کردن اصلا هم به روی مبارک خاک بر سریشون نمیارن.... توی این سایت لعنتیشونم که چیزه جدایی واسه ثبت نام اجرا نذاشتن فقط نظارت هست و طراحی... فقط منابعشو تاریخ آزمونشو ذکر کردن... یعنی خدا هم تو کف این همه برنامه ریزی دقیق اینا مونده....

yalda65

عضو جدید
من كه به شخصه با اين امتحان اجرا خيلي مشكل دارم. با اين منابع زياد معلوم نيست چه خوابي برامون ديدن! بعدشم يك نفر كه صلاحيت نظارت كاري رو داره صلاحيت اجراي همون كارو نداره؟! حداقل براي ما كه پروانه از قبل گرفتيم بايد اين شرط آزمون رو حذف كنن و با همون روال قبلي پروانه اجرا بدن

yalda65

عضو جدید
باز هم خبري ديگر از دفتر مقررات ملي ساختمان كه امروز 3 شهريور منتشر شد و رو اطلاعيه 2 شهريور زدن!

"عنوان: قابل توجه داوطلبان شركت در آزمونهاي حرفه اي مقررات ملٌي ساختمان تاريخ: شنبه 2 شهریور 1392
بسمه تعالی
قابل توجه داوطلبان شركت در آزمونهاي حرفه اي مقررات ملٌي ساختمان

پيرو آگهي هاي قبلي بدينوسيله باطلاع ميرساند ثبت نام آزمونهاي ياد شده از شنبه مورخ 92/06/02 آغاز گرديده است. داوطلبان عزيز ميتوانند جهت ثبت نام به سامانه برگزاري آزمونهاي ورود به حرفه مهندسان، كاردانهاي فني ساختمان و تعيين صلاحيت معماران تجربي در سايت www.Inbr.ir مراجعه نمايند."

agin

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام بچه ها
بعد از کلی دردسر امروز تونستم با دفتر مقررات ملی تماس بگیرم ، منشی دفتر خیلی گستاخانه گفت "بله امسال یه مشکلی بوجود اومده وگرنه مثل قبل جوابها میومد و فکر نمیکنم لازم باشه شما بدونید چه مشکلی بوجود اومده " !!!! و بعد هم گوشی رو قطع کرد
انقدر شمارش رو گرفتم تا دوباره برداشت ، و بهش فهموندم این طرز صحبت با مهندس ها و ارباب رجوع ها نیست !!!بهش میگم کاملا مشخصه یه جای کار میلنگه اما این چه طرز برخورده؟شما وسط صحبت من برای چی قطع میکنی من سوال دارم ؟؟ گفت خب سوال بعدیتون رو بگین .گفتم سوال بعدی ندارم سوالم همینه این چه وضعشه و کی جوابها میاد با اینهمه حرف ضد و نقیض که توی سایتتون زدین ؟گفت توی این هفته میاد نتایج!!!

بچه ها باید زنگ بزنین و با توپ پر باهاشون صحبت بکنین.
من فکر میکنم بهترین کار اینه که مهندسای هر شهری یه روز مشخص جلوی سازمان راه و شهرسازی قرار بذاریم و هماهنگ تحسن کنیم. توی f.b هم اطلاع رسانی کنیم

yalda65

عضو جدید
لازم نيست شما بدونيد چه مشكلي پيش اومده؟! يعني لازم نيست حتي بعد از اين همه مدت حتي پاسخگو باشن؟ تا 31 شهريور كه ثبت‌نام مهلت داره. اميدوارم اين هفته بياد. اما با سابقه‌اي كه ازشون داريم بعيد نيست كه به اين زودي‌ها نتيجه ندن

nader eng

عضو جدید
سلام به مهندسین گرامی.

آزمون معماری (اجرا) جزء همان سایر مهندسان محسوب میشود و هزینه آن 45000 هزار تومان است.شما وقتی این گزینه سایر مهندسان رو میزنید.بعدا باید توی مراحل ثبت نام (قسمت اطلاعات داوطلب یعنی مرحله چهارم) تیک آزمون معماری اجرا رو بزنید.

حالا برای خنک شدن دلهامون (مرده شور همشونو ببرم).

آخرین ویرایش:

mehrdad2all

عضو
باز هم خبري ديگر از دفتر مقررات ملي ساختمان كه امروز 3 شهريور منتشر شد و رو اطلاعيه 2 شهريور زدن!

"عنوان: قابل توجه داوطلبان شركت در آزمونهاي حرفه اي مقررات ملٌي ساختمان تاريخ: شنبه 2 شهریور 1392
بسمه تعالی
قابل توجه داوطلبان شركت در آزمونهاي حرفه اي مقررات ملٌي ساختمان

پيرو آگهي هاي قبلي بدينوسيله باطلاع ميرساند ثبت نام آزمونهاي ياد شده از شنبه مورخ 92/06/02 آغاز گرديده است. داوطلبان عزيز ميتوانند جهت ثبت نام به سامانه برگزاري آزمونهاي ورود به حرفه مهندسان، كاردانهاي فني ساختمان و تعيين صلاحيت معماران تجربي در سايت www.Inbr.ir مراجعه نمايند."
دروغ تو این کشور نهادینه شده!

"Sa Ba"

کاربر بیش فعال
سلام من هیچی نفهمیدم
جریان چیه؟
من فقط نظارت میتونم شرکت کنم
از بحثاتون چیزی دستگیرم نشد :cry:

agin

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام به مهندسین گرامی.

آزمون معماری (اجرا) جزء همان سایر مهندسان محسوب میشود و هزینه آن 45000 هزار تومان است.شما وقتی این گزینه سایر مهندسان رو میزنید.بعدا باید توی مراحل ثبت نام (قسمت اطلاعات داوطلب یعنی مرحله چهارم) تیک آزمون معماری اجرا رو بزنید.

حالا برای خنک شدن دلهامون (مرده شور همشونو ببرم).

حالا برای خنک شدن دلهامون (مرده شور همشونو ببرن).;)

دوستان فکر میکنم لازمه یه چیزایی مشخص بشه ، مشخصه که شما تازه وارد هستین و با قوانین سایت و نحوه بزخوردها و پیام گذاشتن ها در اینجا آشنا نیستین ، اینجا معمولا کسی کوچه بازاری حرف نمیزنه حتی اگر حسابی اعصابتون خرد باشه
پس لطف کنین و خیلی مودبانه و در شان شخصیت و حرفه و تحصیلاتمون صحبت بکنین.ممنونم

jafarsydi

عضو جدید
سلام بچه ها
بعد از کلی دردسر امروز تونستم با دفتر مقررات ملی تماس بگیرم ، منشی دفتر خیلی گستاخانه گفت "بله امسال یه مشکلی بوجود اومده وگرنه مثل قبل جوابها میومد و فکر نمیکنم لازم باشه شما بدونید چه مشکلی بوجود اومده " !!!! و بعد هم گوشی رو قطع کرد
انقدر شمارش رو گرفتم تا دوباره برداشت ، و بهش فهموندم این طرز صحبت با مهندس ها و ارباب رجوع ها نیست !!!بهش میگم کاملا مشخصه یه جای کار میلنگه اما این چه طرز برخورده؟شما وسط صحبت من برای چی قطع میکنی من سوال دارم ؟؟ گفت خب سوال بعدیتون رو بگین .گفتم سوال بعدی ندارم سوالم همینه این چه وضعشه و کی جوابها میاد با اینهمه حرف ضد و نقیض که توی سایتتون زدین ؟گفت توی این هفته میاد نتایج!!!

بچه ها باید زنگ بزنین و با توپ پر باهاشون صحبت بکنین.
من فکر میکنم بهترین کار اینه که مهندسای هر شهری یه روز مشخص جلوی سازمان راه و شهرسازی قرار بذاریم و هماهنگ تحسن کنیم. توی f.b هم اطلاع رسانی کنیم

شما دقیقا با چه شماره ای تماس گرفتید و با کی صحبت کردید؟
لطفا اونا رو بدید تا من هم روزی 100 بار زنگ بزنم
راستی شما2 ماه پیش با اطمینان 100% می گفتید که تاخیر برای تعیین کابینه ریاست جمهوری و ... است. و جو رو متشنج نکنیم.
حالا فهمیدید که من از چی حرص وجوش میخوردم؟ بهتون گفتم که خیلی چیزها رو زمان ثابت میکنه!!!
خدا میدونه این مشکلی بوجود اومده شون چیه؟! .خدا کنه برگه های امتحان را گم و گور کرده باشند.من که امتحان شهریورم خیلی بهتر از اسفند بود و رد شدم.شاید این جوری فرجی شد!هه هه ها

بالا