گفتگو : نابود کردن رشته معماری در مقطع کارشناسی ارشد توسط دانشگاه آزاد اسلامی ؟

yaldayi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
کاش فقط این بوود .....

این مشکل کل آموزش این مملکته....پول داشته باشی اصلا تفاوتی نداره از کجا میای کی هستی چی بلدی ...
:mad:

razieh hamedani

عضو جدید
کلا چیزی که تو دانشگاه میخونی با بازار کار واقعا فرق میکنه .دانشگاه آزاد و دولتیش فرقی نداره . باید بلد یاشی تا بتونی کار بگیری .ضمنا آزمون های نظام و .. هم هستن که باید از اونها هم بگذری تا بتونی تازه پروانه کار بگیری .

mehdi.chem

مدیر تالار شیمی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
متاسفانه این وضع توی همه رشته ها هست. وقتی خودمو می بینم که پایان نامه و قراردادم خواب و خوراک برام نذاشه، تازه درس و سختگیریهای استادا هم روش، اونوقت یکی با پول یه پایان نامه مضحک میگیره و با معدل بالا و بدون سطح علمی حداقل فارق التحصیل میشه و چون پول و پارتی داره میره سر کار واقا از درس خوندن خسته میشم.
خانم razieh hamedani سطح علمی دانشجویان دانشگاه های دولتی اصلا قابل قیاس با دانشگاههای آزاد نیست، آخه شما یه نیگا بنداز، فقط کسایی که از لحاظ مالی وضعشون مناسبه، وقتی جایی توی دانشگاه های دولتی پیدا نمیکنن، میرن رشته های تاپ رو توی این دانشگاه آزاد میخونن. من دیدم که میگم. البته امکانش هست توی آزاد هم چندتایی خوب پیدا شه اما به معنی سطح مناسب نیست.

یه مساله دیگه که خیلی بی عدالتیه، این مدرکای الکیه که به افراد شاغل میدن این دانشگاههای غیرانتفاعی و...، یارو میره آبدارچی میشه، بعد یه مدت یه مدرک الکی میگیره میشه کارمند دوباره همین روند تا میشه رئیس!!!!!!!!!!!!! اینارو هم دیدم، رئیس فنی و حرفه ای شهرستان خودمون،رئیس یکی از بانک های تجارت شهرمون، معاون تامین اجتماعی شهرستان و ....
والا برا منه جوون راهی جز گرفتن دکترا نمونده.
تو این شرایط فقط خود خدا باید عدالت رو اجرا کنه!!

royal59

عضو جدید
سلام دوستان این یه واقعیتیه که نمیشه جلوش و گرفت ... خیلی عوامل دخیلن که همون خیلی ها باید فکری به حالش کنن که نمی کنن!!!
من از تجربه خودم بگم که: در حال حاضر دانشجو ارشد معماری دولتی هشتم اما کارشناسیم رو چند سال پیش در دانشگاه آزاد تموم کردم
البته سعادت شاگردی سر کلاس دکتر قبادیان- دکتر فلامکی - دکتر بههبانی و حتی بعضی وقتا سر کلاسهای یچه های ارشد از حضور مرحوم دکتر مزینی هم بهره میبردیم (فکر میکنم سال 81 به رحمت خدا رفتن)
اون زمان بعضی دانشگاههای آزاد حداقل چندتا استاد پروازی خوب هم داشتند با این حال که با فضای دانشگاه دولتی مقایسه میکنم... خیلی فرق داره !!!
هر چند اگر از اساتید خوب هم استفاده بکنن فضای علمی دانشجویی خیلی مهمه که عموما سطحش پایینه
البته دوستان بزرگواری که در دانشگاه ازاد درس میخونن ناراحت نشن من برداشت کلی خودم رو گفتم

@mohandes@

عضو جدید
دوستان به نظر من مشکل تحصیلات خیلی جدی تر از اینهاست و خیلی هم ربطی به سراسری و آزاد نداره چون هردوشون اشکال دارن.حتی سراسری هم پارسال من خودم در جریانم که یکی از رتبه های تک رقمی که اصلا کارشناسی معماری نخونده بود و فقط به خاطر اینکه زبان کنکورو خیلی خوب زده بود قبول شدو اونم تک رقمی.جالب تر اینه که همین فرد توکلاسای اسکیس که شرکت کرده بود وقتی استاد از پلان و مقطع و ... صحبت میکرد اصلا نمی دونست اینایی که استاد میگه چی هستن............................................. .:cry:به نظر من مهم اینه فرد خودش بخواد با سواد باشه و خیلی به دانشگاه ربطی نداره.

Faeze Ardeshiry

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
دوستان به نظر من مشکل تحصیلات خیلی جدی تر از اینهاست و خیلی هم ربطی به سراسری و آزاد نداره چون هردوشون اشکال دارن.حتی سراسری هم پارسال من خودم در جریانم که یکی از رتبه های تک رقمی که اصلا کارشناسی معماری نخونده بود و فقط به خاطر اینکه زبان کنکورو خیلی خوب زده بود قبول شدو اونم تک رقمی.جالب تر اینه که همین فرد توکلاسای اسکیس که شرکت کرده بود وقتی استاد از پلان و مقطع و ... صحبت میکرد اصلا نمی دونست اینایی که استاد میگه چی هستن............................................. .:cry:به نظر من مهم اینه فرد خودش بخواد با سواد باشه و خیلی به دانشگاه ربطی نداره.

به نظر من لا اقل تو رشته هايي كه كاراي عملي حرف اول رو ميزنه بهتره نزارن دانشجوها از رشته هاي غير مرتبط بيان معماري
مثلا شهرساز و عمران شايد بتونه معمار شه
اما مكانيك و برق و فلان و بيسار چي؟

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
با نظرتون درباره پول و پارتي موفقم. اما...... يه فرقي دارن اوني كه واقعا معمار خوبيه + پول يا پارتي نتيجش ميشه ساختماني كه آدم لذت ميبره از بودن در اون مكان ولي اوني كه فقط يه مدرك معماري داره هر چه قدرم پول و پارتي داشته باشه كارش در نتيجه ميشه مثل اين ساختمونايي كه الان زياد شدن( به دليل زياد شدن معماراي الكي) و هيشكي احساس خوبي نسبت به اون بناها نداره
اخه اگه اين فرضيه شما رو در نظر بگيريم ما در اينده چي داريم كه در مورد معماريمون بگيم؟
بگبم معماري ما حاصل تلاش پدران پولدار معمارهاست؟
ميشه؟

عزیزم سراسری هم اینکارو میکونه، کلاس ارشدی که باید 6 الی 8 دانشجو ارشد داشته باشه از سال 90 به اینور میبینه 22 نفر سر کلاس نشستن حالا فرض کن استادی که قرار در آینده بشه استاد راهنما چه میشششششششششششششود
اي گفتي
ما كه شده سر يه كلاس 50 نفرم هستيم

mahanmahbod

عضو جدید
آخه یکی نیست به تو بگه تا حالا یه نقشه رو از نزدیک دیدی یا پیاده کردی که اومدی اینجا و همه اش داد وبیداد راه انداختی که ای وای چه به سر معماری اومد و.....:biggrin:
قسم میخورم همه اتون تو بهترین حالت یه کم اسکیس و راندوتون خوبه !همین و بس!ی:biggrin:کی نیست بگه آخه معماری یه هنر اگه کسی هنرمند نباشه اصلا میتونه تو این وادی دووم بیار!:que:
یکی نیست به شما آدمای پرمدعا بگه کدومتون یه طرح توپ معماری تحویل دادین که اینهمه ادعا دارین!یکی نیست بگه آخه شما نورمن فاسترین یا زاها حدید یا............!!!!!!!:biggrin:
حیف و صد حیف!برین کاسه کوزه اتون رو جمع کنین تورو خدا !:biggrin:
یه مشت آدم بیسواد پرمدعا که فقط بلدن بیان اینجا و با کمال پررویی افاضه فیض کنن!!!!!:biggrin:
وقتی داشتم تو یه دفتر کار میکردم تازه فهمیدم که شماهایی که تازه فارغ التحصیل میشین نه تنها بیسوادین بلکه مغرور هم هستین!تاالان بیش از 20نفر از همه نوع توی دفترباهام کار کردن از دولتی گرفته تا آزاد اون چهار سالتون اندازه 4ماهی که تو یه دفتر کارمیکردن واسشون سود نداشته .پس بجای اینهمه ادعای مفت و الکی و لاف بیهوده و نازیدن به فلان دانشگاهتون برید یه کم سواد جمع کنین!
خودتونم میدونین نه دانشگاه دولتی و نه آزاد هیچکدومشون فرقی نمیکنن!:mad:;)
زیادی هم بخودتون فشار نیارین!همینه که هست !دست دانشگاه آزاد و غیر انتفاعی و دانشگاههای پولی و پردیسهاهم درد نکنه که واسه همه کسایی که علاقه دارن و شرایطشون جور نیست واسه ادامه تحصیل و نمیتونن ادامه بدن شرایط فراهم میکنه!!!:gol::gol::gol:

آخرین ویرایش:

elahe66

عضو جدید
کاربر ممتاز
من الان سراسریم تو آزاد که بودم یه استاد طرح داشتم خطمو درست کرد و گفت چی‌ کار کنم تو طرحا که خوب شن و کل اون ترمو لذت بردم و سر اسکیس همون کارو تقریبا با شرایط موجود سایت زدم و کارو تموم کردم و سراسری قبول شدم... آخر ترمم پلات نخواست .... یه پاور پوینت از روند کارامون خواست و ۱۹.۵ شدم.. ... بعد از اون ترم انقدر انرژی داشتم که می‌خواستم چند تا مسابقه شرکت کنم و ایدیمو عملی‌ کنم... ولی‌ الان یه مشت شیت پلات گرفتم با کلی‌ وقت پشت لپ‌تاپم که فقط شیت ها ی سال بالایی هامو نگاه می‌کردم که شاید بتونم چیزی از توشون در بیارم که ارزش داشته باشه ... آخرش هم با کلی‌ خستگی‌ اصلا نمیدونم چند میشم.،...زمان ارائه انقدر استرس داشتم که کارم در مقایسه با کارای بقیه چند میگیره ... انقدر حالم بد بود ....حالم بهم می‌خوره از خودم.... بقیه درسای تئوریم همه بالای ۱۹ ولی‌ این طرح با این همه زحمت اصلا نمیدونم چند میشم...

mahanmahbod

عضو جدید
من الان سراسریم تو آزاد که بودم یه استاد طرح داشتم خطمو درست کرد و گفت چی‌ کار کنم تو طرحا که خوب شن و کل اون ترمو لذت بردم و سر اسکیس همون کارو تقریبا با شرایط موجود سایت زدم و کارو تموم کردم و سراسری قبول شدم... آخر ترمم پلات نخواست .... یه پاور پوینت از روند کارامون خواست و ۱۹.۵ شدم.. ... بعد از اون ترم انقدر انرژی داشتم که می‌خواستم چند تا مسابقه شرکت کنم و ایدیمو عملی‌ کنم... ولی‌ الان یه مشت شیت پلات گرفتم با کلی‌ وقت پشت لپ‌تاپم که فقط شیت ها ی سال بالایی هامو نگاه می‌کردم که شاید بتونم چیزی از توشون در بیارم که ارزش داشته باشه ... آخرش هم با کلی‌ خستگی‌ اصلا نمیدونم چند میشم.،...زمان ارائه انقدر استرس داشتم که کارم در مقایسه با کارای بقیه چند میگیره ... انقدر حالم بد بود ....حالم بهم می‌خوره از خودم.... بقیه درسای تئوریم همه بالای ۱۹ ولی‌ این طرح با این همه زحمت اصلا نمیدونم چند میشم...

تو طرحها فقط ذهن خودتو دنبال کن !حتی اگه این مسله یه مدت هم طول بکشه بهترة!چون اونی که تو وجودته رو بیرون میاره!!!!!
موفق باشی!!!!!!

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
يه پست توي تالار زنگ تفريح بود كه كاربري به اسم بي ازار نوشته
بد نديدم بزارم اينجا:

طرف تازه فوق دیپلمش روتورشته آبیاری گیاهان دریایی ازدانشکده غیرانتفاعی علمی کاربردی تومسلم آباد از توابع شهر سفلی به زور سه ترم مشروطی و دو جلسه تشکیل شورا و نامه از امام جماعت مسجدشون گرفته اونوقت برگشته میگه :از این مملکت باید رفت، دیگه اینجا نمیشه موند!

aydaaaa

کاربر بیش فعال
منمیه ارشد آزاد تهران مرکز دارم بعد اینکه تموم کردم واقعاگفتم کااااش نمیرفتم. با اینکه بهترین استادارو واسمون میاوردن بچه هامونم قوی بودن منم نهایت سعیمو کردم ولی واقعا انصاف نیست این همه شهریه:(

2548236

عضو جدید
دقیقا با فکر شما موافقم . تنها چیزی که تعیین کننده هست بلد بودنه کاره . تو هیچ پروژه یا شرکتی نمی پرسن کجا خوندین شاید تو کل عمر کاریتون هیچ کس نفهمه شما فلان دانشگاه درس خوندین .

2548236

عضو جدید
منمیه ارشد آزاد تهران مرکز دارم بعد اینکه تموم کردم واقعاگفتم کااااش نمیرفتم. با اینکه بهترین استادارو واسمون میاوردن بچه هامونم قوی بودن منم نهایت سعیمو کردم ولی واقعا انصاف نیست این همه شهریه:(

اون همه شهریه رو دادین به امید اینکه کار هست که جبران کنید ولی متاسفانه همه سه هیچ باختیم چه شمایی که پول و عمرتون رو گذاشتین چه اونی که روزانه خونده .

باغبان ملارد

عضو جدید
با سلام
مطالب مطرح شده در مورد شهریه و سطح سواد و سطح علمی , منحصر به رشته معماری نیست و اصولاً تصور داشتن سواد در زمان تحصیل و دوران دانشجوئی ؛ کمی عجولانه هست چون سیستم آموزشی به نحوی نیست که دانشجو کار محور تربیت بشه ؛ بنابراین همه در زمان ورود به بازار کاری ؛ تقریبا در یه سطح قرار میگیرن و تازه اگر شانس قرار گرفتن در یک موقعیت شغلی خوب رو داشته باشن ؛ شروع به درک مفهومی ؛ از چیزائی که خوندن خواهند کرد و اگر اون موقع هم نتونن مفاهیم علمی رو که چند سال براش وقت گذاشتن رو ؛ درک کنند ؛ بخاطر اینکه مدرک دارن ؛ از طریق تعامل کارهاشونو پیش میبرن

بالا