گفتگوی مرتبط با دروس برق،برنامه ریزی تحصیلی و کنکور کارشناسی ارشد 93

وضعیت
موضوع بسته شده است.

pouyan87

عضو جدید
منم یه آزمون مجانی نصیر داشتم اما سخت بود واسم از شهرستان بیام تهران
از طراحا خبر ندارین کیا بودن ؟ بالاترین درصد هر درسو تو کارنامه زده ؟ اگه زده میشه بگین چند بوده
ممنون

freddy-elec

کاربر فعال مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
منم یه آزمون مجانی نصیر داشتم اما سخت بود واسم از شهرستان بیام تهران
از طراحا خبر ندارین کیا بودن ؟ بالاترین درصد هر درسو تو کارنامه زده ؟ اگه زده میشه بگین چند بوده
ممنون
طراحا که اساتید بودن.مثل اشرفیان،کهن،کاروزرگر اسلام پناه و ...
آقای اسلام پناه رو من 1 ماه پیش دیدم گفتن اساتید یه سری کارت دارن که به دانشجوهای خوبشون تو دانشگاه های تاپ تهران میدن تا رایگاه تو آزمونا شرکت کنن.درصدای زیر فکر کنم واسه هموناس
زبان 96
ریاضی 75
مدار 80
کنترل 72
سیگنال 88
بررسی 25 !!!!
الکترونیک 47 !!!
ماشین 75
مغناطیس 63

pouyan87

عضو جدید
طراحا که اساتید بودن.مثل اشرفیان،کهن،کاروزرگر اسلام پناه و ...
آقای اسلام پناه رو من 1 ماه پیش دیدم گفتن اساتید یه سری کارت دارن که به دانشجوهای خوبشون تو دانشگاه های تاپ تهران میدن تا رایگاه تو آزمونا شرکت کنن.درصدای زیر فکر کنم واسه هموناس
زبان 96
ریاضی 75
مدار 80
کنترل 72
سیگنال 88
بررسی 25 !!!!
الکترونیک 47 !!!
ماشین 75
مغناطیس 63

ماکسیمم درصدا بالا بوده ولی فک کنم با توجه به رتبه ی شما میانگین درصدا پایین بوده
من فک میکردم تعداد زیاد تری شرکت کنن چونشنیده بودم کسایی هم که موسسه نصیر کلاس میرن میتونن مجانی آزمون بدن فک کنم
به منم دکتر زرگر پیشنهاد داد که بیام ( شهر ما درس میدن ) اون موقع خیلی استقبال کردم اما چون سنجش ثبت نام کردم و رفت و آماد واسم سخت بود بیخیال شدم

freddy-elec

کاربر فعال مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
ماکسیمم درصدا بالا بوده ولی فک کنم با توجه به رتبه ی شما میانگین درصدا پایین بوده
من فک میکردم تعداد زیاد تری شرکت کنن چونشنیده بودم کسایی هم که موسسه نصیر کلاس میرن میتونن مجانی آزمون بدن فک کنم
به منم دکتر زرگر پیشنهاد داد که بیام ( شهر ما درس میدن ) اون موقع خیلی استقبال کردم اما چون سنجش ثبت نام کردم و رفت و آماد واسم سخت بود بیخیال شدم
سنجش چطور بود؟ آزمون اولش رو شرکت کردین؟ سطح سوالا خوب بود؟

pouyan87

عضو جدید
سنجش چطور بود؟ آزمون اولش رو شرکت کردین؟ سطح سوالا خوب بود؟

سنجش خوب بود
جامعه آماریش مثل نصیر بود ( 553 نفر) سوالاشم ریاضی مدار به نظر من سخت بود تجزیه هم واسه من سخت بود اما الک آسون تر بود
البته یکی از دوستام سوالارو به باغستانی نشون داده بود گفته بود که استاد کهن الکی سخت کرده بوده سوالارو اما به نظر من سختیه خوبی داشت

freddy-elec

کاربر فعال مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
سنجش خوب بود
جامعه آماریش مثل نصیر بود ( 553 نفر) سوالاشم ریاضی مدار به نظر من سخت بود تجزیه هم واسه من سخت بود اما الک آسون تر بود
البته یکی از دوستام سوالارو به باغستانی نشون داده بود گفته بود که استاد کهن الکی سخت کرده بوده سوالارو اما به نظر من سختیه خوبی داشت
در کل این آزمون واسم خوب بود،هم یه سری نکات درسی یاد گرفتم هم مدیریت زمان و هم اینکه فهمیدم نزدن خیلی بهتر از غلط زدنه،والا ...!!!!

pouyan87

عضو جدید
در کل این آزمون واسم خوب بود،هم یه سری نکات درسی یاد گرفتم هم مدیریت زمان و هم اینکه فهمیدم نزدن خیلی بهتر از غلط زدنه،والا ...!!!!

منم تا قبل آزمون فک میکردم زدن 50 60 درصد کار راحتیه اما بعد آزمون فهمیدم واقعا کار سخیته:دی

890031156

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
هرکسی بسته به سلیقه ی خودش یه موسسه ای رو انتخاب کرده
بهتره به نظر و سلیقه ی هم احترام بذاریم و نظر خودمونو درست یا غلط تحمیل نکنیم

آخرین ویرایش توسط مدیر:

erwin88

عضو جدید
به نظرم ریاضی خوب بود.مدار سخت.کنترل متوسط.الک خوب.سیگنال ساده.مغناطیس خوب
اگه قبل آزمون کسی مسلط شده بود و وقت رو خوب تقسیم میکرد میتونست اکثر درسارو 50 بزنه
اما به نظر من رياضي ساده بود(امار نخوندم نمي دونم) كنترل زيادي ساده بود ولي مدار سخت بود مغ هم نخونده بودم ماشين هم ساده بود يكي از دوستان لطف كرده بودن سوالاي سنجش رو گذاشته بود واقعا سوالاهاي سختي بودن يعني رياضي كه محشر بود كنترلش هم استاندارد تر بود
در كل فك مي كنم سنجش ديد بهتري به دانشجو مي ولي سنجش يه مشكلي كه داره ممكن كه چه عرض كنم حتما تو ذوقش مي خوره نا اميد شه
اما تجربه خوبش همين مديريت زمان بود واقعا ضربه خوردم انشالله آزمون بعدي جبران كنم(خوبه كه روز آزمون واقعي نبود)
اما يه مشكل ديگه زمان آزمون نصير كه صبحه و از اونجا كه برقي ها بايد بعداز ظهر آزمون بدن اصلا جالب نيس چون به قولي فيزيولوژي بدنم رو توي اون ساعت سرجلسه نمي دونم چيه و اين زياد خوب نيس

آخرین ویرایش:

rezaei.sp

عضو جدید
سلام دوستان عزیز و پر تلاش . خسته نباشید.
نمره کل و تراز رو چطوری با توجه به درصد های خام حساب میکنن ؟

MehranVB

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام دوستان عزیز و پر تلاش . خسته نباشید.
نمره کل و تراز رو چطوری با توجه به درصد های خام حساب میکنن ؟
برای به دست آوردن تراز، از توزیع نرمال استفاده میکنن و برای همین به میانگین و واریانس درصدا احتیاج هست.
درصد میانگین و انحراف معیار از اون درصد، مشخص میکنه که تراز یه شخص چند بشه.
تراز کنکور بین 0 تا 10000 هست، اما عملاً هیچوقت کسی با تراز صفر و 10000 پیدا نمیشه و کسی که 100% زده با توجه به درصد میانگین و انحراف معیار، ممکنه ترازش بشه 8000.
برعکس اون کسی که -33 زده هم ترازش ممکنه بشه 3000. یا مثلاً درصد صفر ترازش بشه 4000 ...

این مطلب هم قبلاً توی همین تاپیک نوشتم که شاید به دردتون بخوره:

رتبه بر اساس تراز به دست میاد. یعنی اینطور نیست که از درصدا میانگین بگیرن و بگن که میانگین 30 درصد رتبش میشه 100 و میانگین 31درصد هم بشه 99 ...

تراز رو با محاسبات پیچیده‌ای به دست میارن، اما بیس همه این محاسبات آماری بر اساس نمودار نرمال هست.
اول به نمودار زیر نگاه کنید:

این نمودار مربوط به ضریب هوشی یه جامعه هست، اما نمودار تراز هم به همین شکله، با این تفاوت که اولش صفر و آخرش 10000 هست.
تراز میانگین میتونه هر عددی باشه (مثلاً 4000 یا 5000)
و در نهایت شما داخل از رنگ‌ها قرار میگیری و با نفر قبل و بعد مقایسه شده و رتبتون تعیین میشه.
ممکنه درصد 100 ترازش بشه 9000 و درصد صفر بشه 4000 و درصد -33 هم بشه 1000 (منظورم اینه که هیچوقت تراز به صفر یا 10000 نمیرسه و گاهی اوقات سفید گذاشتن یه درس خودش تراز بالایی داره مثل کنترل امسال که خیلیا منفی زدن!)

خیلی مهمه که تراز از میانگین (پیک نمودار) کمتر نباشه.
یعنی اگه تراز میانگین درس کنترل 4000 باشه (مثلاً معادل 10 درصد باشه)، باید سعی کنید حتماً درصدی بالای 10 بیارید، وگرنه افت خیلی زیادی توی رتبه و ترازتون به وجود میاد.
برعکس، اگر از میانگین بالاتر باشید، جهش خیلی بیشتری خواهید داشت. مثلاً اگر پیک نمودار کنترل 10درصد باشه، اگه 20 درصد بزنید با شیب تندی پیش میرید، اما اگه این 20 بشه 30، این شیب کمتر و اگه بشه 70 میبینید که شیب نزدیک به صفر میشه و مثلاً 1 درصد باعث میشه که روی نمودار تراز، از 6000 به 7000 برسید. (در حالیکه ممکنه 20 درصد به 30 باعث بشه از 5000 به 5100 برسید)
دقت کنید که اگر کمتر از میانگین بزنید، به همین میزان تراز کاهش پیدا میکنه.

پس سعی کنید روی یک یا دو درس فوکوس کنید و یه درصد خیلی بالایی بیارید و ترازتون بیشتر بشه. کسی که یک درس بالای 60 70 داشته برنده هست!

از طرفی درسی مثل مغناطیس همیشه میانگین درصدش پایین (نزدیک به صفر) هست. اگه شرایطش رو نداشتید، میتونید این درس رو کنار بذارید و نخونید. ضرری نمیکنید (البته اینم بگم که یه سئوال جواب دادن از مغناطیس تراز رو وحشتناک بالا میبره)
برعکس درسی مثل ریاضی و مدار، بالاترین میانگین رو داره و اگه میخواید موفق شید، نباید این دو درس رو زیر 30 40 بزنید، و این دو رو هم اگه بالا بزنید، به دلیل اینکه پراکندگی بالایی نسبت به درسای دیگه دارن، تراز شما رو به مقدار خیلی زیادی در کل گرایشها جابجا میکنه و برای همین بیشتر تاثیر رو مدار و ریاضی دارن.
درسی مثل بررسی (و بعد از اون ماشین) که مختص قدرتیهاست، تراز رو به مقدار زیادی داخل گرایش قدرت جابجا میکنه و برای مثال توی قدرت، بعد از ریاضی و مدار، بیشترین تاثیر رو ماشین (به دلیل ضریب 4) و بعد از بررسی داره.

rezaei.sp

عضو جدید
برای به دست آوردن تراز، از توزیع نرمال استفاده میکنن و برای همین به میانگین و واریانس درصدا احتیاج هست.
آقا مرسی مطلب خوبیه . ولی خیلی پیچیده بود که .
نمره کل همین ترازه ؟

juvefans

کاربر ممتاز
نظرتون چیه یه تاپیک برای اینکه هرکس کارنامه آزمونش رو بنویسه درست کنیم ؟:)

پویان ط

عضو جدید
تراز کنکور بین 0 تا 10000 هست، اما عملاً هیچوقت کسی با تراز صفر و 10000 پیدا نمیشه و کسی که 100% زده با توجه به درصد میانگین و انحراف معیار، ممکنه ترازش بشه 8000.
برعکس اون کسی که -33 زده هم ترازش ممکنه بشه 3000. یا مثلاً درصد صفر ترازش بشه 4000 ...

این مطلب هم قبلاً توی همین تاپیک نوشتم که شاید به دردتون بخوره:

رتبه بر اساس تراز به دست میاد. یعنی اینطور نیست که از درصدا میانگین بگیرن و بگن که میانگین 30 درصد رتبش میشه 100 و میانگین 31درصد هم بشه 99 ...

تراز رو با محاسبات پیچیده‌ای به دست میارن، اما بیس همه این محاسبات آماری بر اساس نمودار نرمال هست.
اول به نمودار زیر نگاه کنید:

این نمودار مربوط به ضریب هوشی یه جامعه هست، اما نمودار تراز هم به همین شکله، با این تفاوت که اولش صفر و آخرش 10000 هست.
تراز میانگین میتونه هر عددی باشه (مثلاً 4000 یا 5000)
و در نهایت شما داخل از رنگ‌ها قرار میگیری و با نفر قبل و بعد مقایسه شده و رتبتون تعیین میشه.
ممکنه درصد 100 ترازش بشه 9000 و درصد صفر بشه 4000 و درصد -33 هم بشه 1000 (منظورم اینه که هیچوقت تراز به صفر یا 10000 نمیرسه و گاهی اوقات سفید گذاشتن یه درس خودش تراز بالایی داره مثل کنترل امسال که خیلیا منفی زدن!)

خیلی مهمه که تراز از میانگین (پیک نمودار) کمتر نباشه.
یعنی اگه تراز میانگین درس کنترل 4000 باشه (مثلاً معادل 10 درصد باشه)، باید سعی کنید حتماً درصدی بالای 10 بیارید، وگرنه افت خیلی زیادی توی رتبه و ترازتون به وجود میاد.
برعکس، اگر از میانگین بالاتر باشید، جهش خیلی بیشتری خواهید داشت. مثلاً اگر پیک نمودار کنترل 10درصد باشه، اگه 20 درصد بزنید با شیب تندی پیش میرید، اما اگه این 20 بشه 30، این شیب کمتر و اگه بشه 70 میبینید که شیب نزدیک به صفر میشه و مثلاً 1 درصد باعث میشه که روی نمودار تراز، از 6000 به 7000 برسید. (در حالیکه ممکنه 20 درصد به 30 باعث بشه از 5000 به 5100 برسید)
دقت کنید که اگر کمتر از میانگین بزنید، به همین میزان تراز کاهش پیدا میکنه.

پس سعی کنید روی یک یا دو درس فوکوس کنید و یه درصد خیلی بالایی بیارید و ترازتون بیشتر بشه. کسی که یک درس بالای 60 70 داشته برنده هست!

از طرفی درسی مثل مغناطیس همیشه میانگین درصدش پایین (نزدیک به صفر) هست. اگه شرایطش رو نداشتید، میتونید این درس رو کنار بذارید و نخونید. ضرری نمیکنید (البته اینم بگم که یه سئوال جواب دادن از مغناطیس تراز رو وحشتناک بالا میبره)
برعکس درسی مثل ریاضی و مدار، بالاترین میانگین رو داره و اگه میخواید موفق شید، نباید این دو درس رو زیر 30 40 بزنید، و این دو رو هم اگه بالا بزنید، به دلیل اینکه پراکندگی بالایی نسبت به درسای دیگه دارن، تراز شما رو به مقدار خیلی زیادی در کل گرایشها جابجا میکنه و برای همین بیشتر تاثیر رو مدار و ریاضی دارن.
درسی مثل بررسی (و بعد از اون ماشین) که مختص قدرتیهاست، تراز رو به مقدار زیادی داخل گرایش قدرت جابجا میکنه و برای مثال توی قدرت، بعد از ریاضی و مدار، بیشترین تاثیر رو ماشین (به دلیل ضریب 4) و بعد از بررسی داره.

این که ریاضی و مدار بیشترین تاثیر رو دارند درست نیست چون میانگینشون بالاتره بقیست بیشترین تاثیر رو سخت ترین درس اون سال داره

Joe_Bel

کاربر ممتاز
ب
یه کاربری داشتیم بنام محمد که می گفت تو ارشد الکترومغناطیس خیلی به درد الکترونیکها و مخابراتیا میخوره
الان فکرشو میکنم آره بنده خدا راست می گفت
توصیه من اینه
اگه کنکورم دادین حتما بعدا این درسو بخونید

پویان ط

عضو جدید
یه کاربری داشتیم بنام محمد که می گفت تو ارشد الکترومغناطیس خیلی به درد الکترونیکها و مخابراتیا میخوره
الان فکرشو میکنم آره بنده خدا راست می گفت
توصیه من اینه
اگه کنکورم دادین حتما بعدا این درسو بخونید
سلام.من با خوندن کتاب پوران به کنترل کامل مسلط شدم طوری که مشکلی احساس نمیکنم. کتاب تقوی رو هم باید بخونم لطفا دوستان مطلع مزیتهای کتاب تقوی نسبت به پورانو بگن و اینکه ایا به مطالعه دوباره نیاز هست.

Joe_Bel

کاربر ممتاز
سلام.من با خوندن کتاب پوران به کنترل کامل مسلط شدم طوری که مشکلی احساس نمیکنم. کتاب تقوی رو هم باید بخونم لطفا دوستان مطلع مزیتهای کتاب تقوی نسبت به پورانو بگن و اینکه ایا به مطالعه دوباره نیاز هست.
90 درصد کاربران از پوران نتیجه گرفتند
حل تست های تقوی یه نگرش تستی داره اگر وقت کردید بخونید بد نیست
سوالات کنترل کنکورهای آزمایشی رو حتما حل کنید سوالات جالبی داخلشون هست
کابری بنام آرش یوزارسیف موفقیتشو در تست های 500 سجاد...
محسن هم موفقیتشو در رهیافت حل مسله می دونست
کنترل واقعا نیاز به تست های تالیفی داره بر عکس درسای دیگه نباید به سوالات ارشد چندین سال پیش اکتفا کرد

آشنا....

عضو جدید
کاربر ممتاز
یه سوال دارم میگم اگه جزوه ی کنکوری استادی مثل اسلام پناه که تو کلاسش تدریس میکنه رو بخونم و کتابشو نخونم وبعد تست بزنم چقدر میتونم موفق باشم؟ یا باید کتابشو بخونم؟ چون وقت ندارم میخواستم از روی جزوش بخونم...نظراتتون کمکم میکنه:redface:

Joe_Bel

کاربر ممتاز
یه سوال دارم میگم اگه جزوه ی کنکوری استادی مثل اسلام پناه که تو کلاسش تدریس میکنه رو بخونم و کتابشو نخونم وبعد تست بزنم چقدر میتونم موفق باشم؟ یا باید کتابشو بخونم؟ چون وقت ندارم میخواستم از روی جزوش بخونم...نظراتتون کمکم میکنه:redface:

این کار بستگی به خودتون داره!!!
جزوه مشخصه یه جوری گفته شده که کتابو خونده باشی یه کم درهم درهمه
به نظر من کتابو بگیرید
سوالات تشریحشو که مربوط به تحلیل نظری هستش رو بخونید که او هر فصل خودش مشخص کرده کدوماست
بعد تست های سالهای پیشو از هر فصل تقزیبا 10 تای اولو بخونید ؛ بقیه سوالا برمیگرده به سالهای دورتر که در این وقت کم لازم نیست

emf2020

عضو جدید
این کار بستگی به خودتون داره!!!
جزوه مشخصه یه جوری گفته شده که کتابو خونده باشی یه کم درهم درهمه
به نظر من کتابو بگیرید
سوالات تشریحشو که مربوط به تحلیل نظری هستش رو بخونید که او هر فصل خودش مشخص کرده کدوماست
بعد تست های سالهای پیشو از هر فصل تقزیبا 10 تای اولو بخونید ؛ بقیه سوالا برمیگرده به سالهای دورتر که در این وقت کم لازم نیست
کتاب رو از کجا گیر بیاریم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

Joe_Bel

کاربر ممتاز
کتاب رو از کجا گیر بیاریم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
انشارات راهیان ارشد
داخل کتابفرشی ها کنکور یا کتابفروشی های اینترنتی می تونید بگیرید
http://www.fardabook.com/کنکور-کارشناسی-ارشد-تحلیل-نظری-مسائل-الکترونیک.html
البته داجل مجموعه کتابهای نصیر هم می تونید بگیرید انتشارات نصیر (جدید)

masoudyasar

عضو جدید
سلام
به نظر شما برا یادگیری مدار پوران کاروزرگر بهتره یا راهیان ارشد تقوی کنی؟؟
ممنون

mohammad361

عضو جدید
سلام
ممنون

سلام
حتما برای مدار کارو زرگر یا مدرسان رو مطالعه کن و بعد تموم کردنش یه نگا به تقوی بنداز ...
اصلا تقوی برای مرجع اصلی کافی نیست !

freddy-elec

کاربر فعال مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
سلام
ممنون
تقوی درسنامه ی خلاصه ای داره اما هر تست رو به 2 یا 3 روش حل کرده.اگه پایه ی متوسط رو به بالا دارین تقوی بهترین گزینه اس.اما اگه ضعیف هستین کارو عالیه

arash71

عضو جدید
سلام
ممنون
دوست عزیز ویرایش جدید مدار تقوی درسنامه رو کاملا تغییر داده و این کتابو تبدیل به یه کتاب جامع کرده که به نظر بنده بهترین کتاب موجوده. برای اطلاعات بیشتر به لینک زیر مراجعه کنید
http://www.mtaghavi.ir/?p=60#comments

ghalndar

عضو جدید
با سلام
دوستان سر دو راهی قرار گرفتم!
خب یه شرح مختصری از خودم بدم!
الان ترم دو کارشناسی ناپیوسته کنترل ابزار دقیق در دانشگاه آزاد شوشتر می باشم که معدل ترم قبلم حدود 14.64شد!!!
علاقه بسیار زیادی به رشته ام دارم
اما رسیدم به سر دوراهی!!!! که آیا بشینم فقط برا کنکور درس بخونم که تهران قبول شم( یک نگاه تک بعدی فقط درس)؟یا دانشگاه شیراز ( آخه اینجور لازم نیست فقط یک سری در بخونم میتونم در کنارش به دیگر مهارت ها بپردازم چون رشته بنده یک رشته مهارتی هستش)؟؟؟؟کدومش ؟ درضمن شانس خودمو در تهران زیاد نمیبینم و علاقه دارم مهارت های خودمو ببرم بالا
اما خواستم شما دوستان راهنمایی کنید که یک انتخاب عاقلانه داشته باشم
باتشکر

controlqueen

عضو جدید
با سلام
دوستان سر دو راهی قرار گرفتم!
خب یه شرح مختصری از خودم بدم!
الان ترم دو کارشناسی ناپیوسته کنترل ابزار دقیق در دانشگاه آزاد شوشتر می باشم که معدل ترم قبلم حدود 14.64شد!!!
علاقه بسیار زیادی به رشته ام دارم
اما رسیدم به سر دوراهی!!!! که آیا بشینم فقط برا کنکور درس بخونم که تهران قبول شم( یک نگاه تک بعدی فقط درس)؟یا دانشگاه شیراز ( آخه اینجور لازم نیست فقط یک سری در بخونم میتونم در کنارش به دیگر مهارت ها بپردازم چون رشته بنده یک رشته مهارتی هستش)؟؟؟؟کدومش ؟ درضمن شانس خودمو در تهران زیاد نمیبینم و علاقه دارم مهارت های خودمو ببرم بالا
اما خواستم شما دوستان راهنمایی کنید که یک انتخاب عاقلانه داشته باشم
باتشکر
سلام ببینم مگه شوشتر گرایش کنترل هم اورده؟؟:eek: از کی؟ اینم ازشانس من:( فقط ناپیوسته اورد یا پیوسته هو اورده؟

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا