گفتگوی مرتبط با دروس برق،برنامه ریزی تحصیلی و کنکور کارشناسی ارشد 93

وضعیت
موضوع بسته شده است.

erfan_messi

عضو جدید
کاربر ممتاز
بشکنه این دست :دی.
"هيجكي هم نيس ازش سوال كنم " واقعا هیچکی نیستش :دی؟
خب توی این تاپیکا میتونید بپرسید دیگه
منظورش همونجا دمه دستش بود :دی
آخه اینجا هم کمی سخته :دی تا سوالو کسی ببینه و جواب بده ممکنه چند ساعتی طول بکشه :دی

llvll.asoud

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
دورود بر دوستان
لطف میکنید یه منبع دوم معرفی کنید برای
1 : کنترل
2 : مدار

خودم الان دارم از زرگر و رضایی استفاده میکنم باری این 2تا درس

واسه هردوشون به نظر من از کتابای راهیان ارشد تقوی استفاده کن

llvll.asoud

کاربر ممتاز
جرا يكي هست خب ازبهترين دوستم كه ميبرسم يامنظورمومتوجه نميشه ياإسام دستش نميرسه‏!يام ازمن جلوتره درساي قبل يادش نيس‏!‏‏!‏ توتابيك هم جيزاي ريزو نميشه برسيد‏!جقد هي بيام تابيك ببرسم‏!‏

شاید اون منظورتو میفهمه توضیحم میده ولی شما دقت نمیکنی یا دقیق کتابو نمیخونی!
خب در طول درس خوندن باید زمانایی برای تست زدن از مباحث گذاشته بشه که درسا مرور شن

siqma

عضو جدید
کاربر ممتاز
بجه ها من واقعا حوصله ام سرميره حين درس خوندن ؛رياضي2سال كه بفهممويادبكيرم زودخسته ميشم اكرم يه جاي كوجيكو نفهمم عصبي ميشم هيجكي هم نيس ازش سوال كنم‏ اين جيزاي ريزو‏ !!جيكاركنم؟‏!‏؟:‏(‏

خب این مشکلات واسه همه هست، جایی رو که متوجه نمیشی رو اینجوری ادامه بده(البته این تجربه خودمه که منم کسی دم دست نداشتم و مجبور بودم خودم یاد بگیرم) تو کتابهای دیگه اون قسمت رو بخون ببین چی دستگیرت میشه بعد هم از اون مطلب بگذر و بزار واسه دور های بعدی
تو دورهای بعدی و تست حل کردن کاملا متوجه مطلب میشی

controlqueen

عضو جدید
خب این مشکلات واسه همه هست، جایی رو که متوجه نمیشی رو اینجوری ادامه بده(البته این تجربه خودمه که منم کسی دم دست نداشتم و مجبور بودم خودم یاد بگیرم) تو کتابهای دیگه اون قسمت رو بخون ببین چی دستگیرت میشه بعد هم از اون مطلب بگذر و بزار واسه دور های بعدی
تو دورهای بعدی و تست حل کردن کاملا متوجه مطلب میشی

ممنون مهندس؛ولي مثلابرا رياضي مهندسي من فقط يه منبع كريمي دارم‏!‏ ظاهرابايدبراهردرس جندتاكتاب بخرم:‏(‏

aminvo

عضو جدید
حدود دو ماه پیش بود که تاپیک های مربوط به کنکور ارشد این جا را می گشتم که بعضی از حرف های دوستان با تجربه هم یادداشت می کردم. اگه اشتباه نکنم آقای بهنصر بود که گفته بودن توی حرفاشون که "درسای برق دیر بازده هستند اصلا نا امید و خسته نشید". این حرف برای کسی هست که رتبه 2 شده. دوستان بهترین کار این هست که اون مطلب را روزنامه وار بخونید و بعد به بقیه درس بپردازید. مطمئن باشید توی دورهای بعدی راحت تر براتون جا میفته.
من خودم مشکل سرعت پایین را دارم. ولی خوب باید بسازیم دیگه، به امید خدا دور های بعد سرعتم بهتر میشه.

برای تمام دوستان آرزوی موفقت دارم.
شاد، پیروز و موفق باشید.

hts1369

کاربر فعال مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
واسه هردوشون به نظر من از کتابای راهیان ارشد تقوی استفاده کن
کنترل تقوی رو ندیدم ولی مدار ایشون تقریبا درسنامه ای نداره(در حد چند تا مثال) خود اقای تقوی هم میگه کتاب مدارم برای تست زدن خوبه
مدار مدرسان خیلی مثال زیاد داره از اسون تا سخت ولی یکی دو جا اشتباه داره ولی کلا کتاب واقعا قابل قبولی هست.

llvll.asoud

کاربر ممتاز
ممنون مهندس؛ولي مثلابرا رياضي مهندسي من فقط يه منبع كريمي دارم‏!‏ ظاهرابايدبراهردرس جندتاكتاب بخرم:‏(‏

برای صدمین بار :دی وقتی یه سوال رو نفهمیدی از روش رد شو.یه مطلبو یاد نگرفتی از روش رد شو. شاید جلوتر اونو توضیح داده بشه و بفهمی.شاید اصلا اون مبحث اونقدرا هم مهم نباشه بلاخره این موضوعات اهمیت خودشونو توی حل سوال نشون میدن.ببین بدون اون نکته میتونی حل کنی اگه تونستی یعنی بیخود بودن.توی کریمی هم ازین نکات زیاد وجود داره

llvll.asoud

کاربر ممتاز
کنترل تقوی رو ندیدم ولی مدار ایشون تقریبا درسنامه ای نداره(در حد چند تا مثال) خود اقای تقوی هم میگه کتاب مدارم برای تست زدن خوبه
مدار مدرسان خیلی مثال زیاد داره از اسون تا سخت ولی یکی دو جا اشتباه داره ولی کلا کتاب واقعا قابل قبولی هست.

عوضش مدار کارو زرگر اونقدر درسنامه داره که آدمو سیراب میکنه :دی
فک نمیکنم بعد خوندن کاروزرگر خوندن درسنامه کتاب مدار دیگه ای مفید باشه.اینجاس که حل تستای کنکور و روشهای حلشون راهگشا هستش که کتاب تقوی هم دراین زمینه عالی هستش.معمولا هر سوالو با دو تا روش حل کرده

neda_elec_urmia

کاربر بیش فعال
Re: گفتگوی مرتبط با دروس برق،برنامه ریزی تحصیلی و کنکور کارشناسی ارشد 93

اصل کنکور تست زدنه درسنامه برای آمادگیه برای حل تست..از یه کتاب که درسنامه خوندی دیگه لزوم خاصی به درسنامه از کتاب دیکه ای وجود نداره
من چند تا تست مشترک از دو کتاب زرگر و تقوی رو مقایسه کردم واقعا تقوی راه حل اش عالیه...من خودم کتاب زرگر رو میخوام کامل بخونم و تست های تقوی رو با دقت حل کنم

llvll.asoud

کاربر ممتاز
اصل کنکور تست زدنه درسنامه برای آمادگیه برای حل تست..از یه کتاب که درسنامه خوندی دیگه لزوم خاصی به درسنامه از کتاب دیکه ای وجود نداره
من چند تا تست مشترک از دو کتاب زرگر و تقوی رو مقایسه کردم واقعا تقوی راه حل اش عالیه...من خودم کتاب زرگر رو میخوام کامل بخونم و تست های تقوی رو با دقت حل کنم

منکه اول از تقوی میخونم بعد میرم تمرینای داخل متن کارو زرگر رو حل میکنم.منکه حوصله درسنامه خوندنو ندارم

neda_elec_urmia

کاربر بیش فعال

منکه اول از تقوی میخونم بعد میرم تمرینای داخل متن کارو زرگر رو حل میکنم.منکه حوصله درسنامه خوندنو ندارم

خب شما پایه داری اما این واسه بقیه که هیچی از مدار یادشون نیس یا یاد نگرفتن نتیجه نمیده کلافه میشن

neda_elec_urmia

کاربر بیش فعال

یادمه دوران دبیرستان که کنکور می دادیم میگفتن اگه سر جلسه نتونستین تست رو حل کنید روش زوم نکنید رد شید و سوالهای بعدی رو حل کنید و نهایتا برگردین سوا رو حل کنید چون درسته شما سوالهای دیگه ای رو حل میکنید اما مغز داره رو اون سوال کنکاش میکنه واقعا هم وقتی برمیگشتی اون سوال رو ناباروانه حل میکردی...
بعضی اشکال های درسی ما هم همینطوره شاید اون لحظه به ذهنمون نرسه این چطور حل شده و وقتی ازش رد مبشی اکثرا بعدن میتونی حل کنی(اکثر اشکالات ریز همینطور حل میشن) سعی کنید اشکلاتتون رو آخر شب یا بعد پایان فصل دوباره بررسی کنید بهترین کسی که میتونه اشکالات رو رفع کنه خودشما هستید مگه در موارد خاص

siqma

عضو جدید
کاربر ممتاز

چندتا نه ولی خب اصولا یه کتاب اصلی میخونن و یه کتابم به عنوان مکمل، برای ریاضی مهندسی کتاب مومن زاده بخونید و از کریمی به صورت کتاب مکمل استفاده کنید یاد گرفتن مطالب از روی کتاب کریمی یه کمی سختتره

neda_elec_urmia

کاربر بیش فعال

چندتا نه ولی خب اصولا یه کتاب اصلی میخونن و یه کتابم به عنوان مکمل، برای ریاضی مهندسی کتاب مومن زاده بخونید و از کریمی به صورت کتاب مکمل استفاده کنید یاد گرفتن مطالب از روی کتاب کریمی یه کمی سختتره

من که اصلا از کتاب ریاضی مهندسی کریمی نمیفهمم چی میگه اما از مومن زاده خیلی خوب یاد میگیرم نمیدونم چرا!!!

siqma

عضو جدید
کاربر ممتاز
من که اصلا از کتاب ریاضی مهندسی کریمی نمیفهمم چی میگه اما از مومن زاده خیلی خوب یاد میگیرم نمیدونم چرا!!!

خب وقتی از مومن زاده خوب یاد میگیری چرا از کریمی میخونی؟؟؟!!!! کریمی توضیح نداده زیاد ولی مومن زاده از پایه توضیح میده واسه همین خوب یاد میده
شما مومن زاده بخون ولی روشهای کریمی هم یاد بگیر فقط بخش سری ها رو از روی کتاب کریمی بخونید و مانده ها رو از هر دو کتاب

آخرین ویرایش:

neda_elec_urmia

کاربر بیش فعال

خب وقتی از مومن زاده خوب یاد میگیری چرا از کریمی میخونی؟؟؟!!!! کریمی توضیح نداده زیاد ولی مومن زاده از پایه توضیح میده واسه همین خوب یاد میده
شما مومن زاده بخون ولی روشهای کریمی هم یاد بگیر فقط بخش سری ها رو از روی کتاب کریمی بخونید و مانده ها رو از هر دو کتاب

از مومن زاده میخوندم انقد کریمی رو تعریف کردن رفتم گرفتم مبحثی رو از مومن زاده متوجه نشدم گفتم ببینم کریمی چطور گفته دیدم هزار رحمت به مومن زاده چون اصلا اونو نفهمیدم ..فکر کنم نقطه ی قوت کریمی جلد دوم یعنی تست هاشه وبرای کسایی خوبه که پایه ی خوبی تو این درس دارن

آخرین ویرایش:

siqma

عضو جدید
کاربر ممتاز
از مومن زاده میخوندم انقد کریمی رو تعریف کردن رفتم گرفتم مبحثی رو از مومن زاده متوجه نشدم گفتم ببینم کریمی چطور گفته دیدم هزار رحمت به مومن زاده چون اصلا اونو نفهمیدم ..فکر کنم نقطه ی قوت کریمی جلد دوم یعنی تست هاشه وبرای کسایی خوبه که پایه ی خوبی تو این درس دارن
نه کریمی هم کتاب خوبیه، روشهای خوبی داره که خوبه یاد بگیرید، مثلا چند نکته تو ماندها داره که خیلی بهتر از مومن زاده گفته و انواع نقاط تکین رو راحتتر میتونید پیدا کنید

neda_elec_urmia

کاربر بیش فعال

دوستانی که هر دو کتاب مهندسی کریمی و مومن زاده رو خوندن یه جمع بندی کنن کدوم فصل های این دو کتاب بهتره خونده شه؟؟آیا هر دو کتاب رو باید کامل بخونیم یا خوندن بعضی فصل ها واقعا وقت تلف کردنه؟؟؟

siqma

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستانی که هر دو کتاب مهندسی کریمی و مومن زاده رو خوندن یه جمع بندی کنن کدوم فصل های این دو کتاب بهتره خونده شه؟؟آیا هر دو کتاب رو باید کامل بخونیم یا خوندن بعضی فصل ها واقعا وقت تلف کردنه؟؟؟

من که نظرمو گفتم ولی سری هارو اصلا از مومن زاده نخون که بدتر یادت میره همه چی:D سری ها رو کریمی انصافا عالی گفته

controlqueen

عضو جدید
برای صدمین بار :دی وقتی یه سوال رو نفهمیدی از روش رد شو.یه مطلبو یاد نگرفتی از روش رد شو. شاید جلوتر اونو توضیح داده بشه و بفهمی.شاید اصلا اون مبحث اونقدرا هم مهم نباشه بلاخره این موضوعات اهمیت خودشونو توی حل سوال نشون میدن.ببین بدون اون نکته میتونی حل کنی اگه تونستی یعنی بیخود بودن.توی کریمی هم ازین نکات زیاد وجود داره

آقامسعود مكه شماجندباراينوكفتي كه ميكي صدمين بار؟:دي تازه شماكه ازوسواس من خبرداري نميتونم ردشم‏!تازه ردشم بعدابه مشكل ميخورم‏!‏ نكات كريمي زيادهست ولي بعضياش راهوكوتاهترميكنه ؛بنظرم بايدهمشوحفظ كرد‏!‏

llvll.asoud

کاربر ممتاز
آقامسعود مكه شماجندباراينوكفتي كه ميكي صدمين بار؟:دي تازه شماكه ازوسواس من خبرداري نميتونم ردشم‏!تازه ردشم بعدابه مشكل ميخورم‏!‏ نكات كريمي زيادهست ولي بعضياش راهوكوتاهترميكنه ؛بنظرم بايدهمشوحفظ كرد‏!‏

اونیکه تو خوندن وسواس داره به هیچ جا نمیرسه به نظر من.چ.ن خیلی از مطالبو آدم ممکنه بخونه و نفهمی اونموقع سر همون مشکل بمونی و رد نشه واویلاس
به نظر من تسلط روی فرمولا و استفاده از راههای طولانیتر خیلی بهتر از حفظ نکات بیشماری هستش که بالای 90 درصد اونارو محاله سر جلسه ارشد به یاد بیاری.
ولی یه راه طولانی ولی ساده رو یاد بگیری.واسش چندین مثال حل کنی اونقدر سرعت دستت بالا میره که خیلیاشو ذهنی هم میتونی بحلی

controlqueen

عضو جدید
اونیکه تو خوندن وسواس داره به هیچ جا نمیرسه به نظر من.چ.ن خیلی از مطالبو آدم ممکنه بخونه و نفهمی اونموقع سر همون مشکل بمونی و رد نشه واویلاس
به نظر من تسلط روی فرمولا و استفاده از راههای طولانیتر خیلی بهتر از حفظ نکات بیشماری هستش که بالای 90 درصد اونارو محاله سر جلسه ارشد به یاد بیاری.
ولی یه راه طولانی ولی ساده رو یاد بگیری.واسش چندین مثال حل کنی اونقدر سرعت دستت بالا میره که خیلیاشو ذهنی هم میتونی بحلی

ازفرمايشات شمامتشكريبم‏:دي دوستان قراره من به هيج جانرسم بس ديكه ادامه نميدم:دي خب سعي ميكنم حفظ نكنم نكاتوامانميشه‏!مثلاتوفصل انتكرال مختلط كدوم نكته اضافس؟ من همه رو واجب ميبينم مهندس:دي

llvll.asoud

کاربر ممتاز
ازفرمايشات شمامتشكريبم‏:دي دوستان قراره من به هيج جانرسم بس ديكه ادامه نميدم:دي خب سعي ميكنم حفظ نكنم نكاتوامانميشه‏!مثلاتوفصل انتكرال مختلط كدوم نكته اضافس؟ من همه رو واجب ميبينم مهندس:دي

اون مطالبی که درمورد انتگرال مختلط توی کتاب کریمی نوشته شده نکته نیستن بلکه اصل مطلبن :دی اونارو باید یاد بگیری

controlqueen

عضو جدید
اون مطالبی که درمورد انتگرال مختلط توی کتاب کریمی نوشته شده نکته نیستن بلکه اصل مطلبن :دی اونارو باید یاد بگیری
اينطورنيست كوياشما خوب مطالعه نكرديداين فصلو:دي بعضي نكات اضافن مثلاتذكرصفحه406 اضافس جون ميشه ازراه طولاني ايناروحل كردوازاين استفاده نكنيم.

masoudsalimi7

عضو جدید
خب کامل نیست
این جزوه سرجمع 100 صفحه س
ولی جزوه کاملش تقریبا 300 صفحه س

جزوشو چطور گیر بیارم؟کسی نداره؟
آره حدودا یه 300 صفحه ای میشه به نظر من فقط از بچه هایی که باهاشون کلاس رفتن باید بگیری که صدای کلاس رو هم داشته باشی چون واقعا جزوه به تنهایی راهگشا نیست....

rezarst1911

عضو جدید
دوستان هر کسی جزوه خوبه مغناطیس داره دریغ نکنه واقعا مایی که تو شهرستانیم و کلاسی برامون وجود نداره بهش احتیاج داریم

mostafa_tri

عضو جدید
سلام دوستان .کسی میدونه با رتبه 900 کنترل قبول میشم یا نه؟من فردوسی روزانه و فردوسی شبانه رو زدم.اگه کسی اطلاعات داره ممنون میشم کمکم کنین.

mazy_taj

عضو جدید
کاربر ممتاز

کاملا با حرفت موافقم مسعود جان

این حرفتو باید طلا گرفت

همین که سر جلسه آدم بفهمه از کدوم نکته باید حل کنه واقعا بعضی نکاتی که توی کتابا اومده رو بی استفاده می کنه، منظورم نکات خیلی خاصه که در مورد فقط یه نوع سوال خاص یه راه کوتاه رو یاد میدن. ولی نکات کلی رو که در مورد سوالای زیادی صدق می کنن حتما باید بلد باشید: مثل نکاتی که توی سری فوریه مهندس کریمی گفته و باهاش می شه رد گزینه کرد و واسه اکثر تستای اون بخش کاربرد داره.
همیشه راه اصلی رو خوب آدم باید مسلط باشه، نکات به حل سریعتر کمک می کنن.

اینم یادتون باشه که سر جلسه شما لازم نیست 12 تا سوال ریاضی رو حل کنید، شش هفت تاشو بزنید شاهکاره(البته بستگی به سختی کلی سوالا هم داره، من 92 رو عرض می کنم)، همیشه تو کنکور سوالای آسون هست، متوسط هست، سخت و خیلی سخت هم هست، یه دفعه مثلا فوریش آسونه، انتگرال مختلطش خیلی سخته و ... شما باید همه رو بلد باشید، ولی اونایی که نوع سوال جدیده، محاسباتش وحشتناکه یا اصلا شما تا حالا چنین سوالی رو ندید نباید حل کنید ... جلسه کنکور واقعا مثل ماراتن می مونه، اگه اولش خیلی به مغز فشار بیاد آخرش کم میاره آدم. تازه نتیجه خاصی هم نمی ده، کسی نمی اد بگه آفرین شما سوال سخته رو حل کردی پنج درصد بیشتر بهت می دیم :D، نمره همه سوالا مثل همه.

نتیجه اینکه با اینکه می گن هر سوال تخصصی 3 دقیقه وقت داره، اما عملا وقتی 7 6 تا تست می خواید بزنید واسه هر سوال پنج شیش دیقه وقت دارید، و اینجوری نیست که باید راهی بلد باشید که با یه نگاه بفهمید کدوم جوابه، وقت واسه محاسبه هست.

بعضی از آقایون نویسنده هر سال که تو کنکور تست های جدید می اد، می رن چنتا نکته جدید اضافه می کنن به کتابشون که آره با کتاب ما می شه همه سوالا رو حل کرد تو یه دیقه، ولی وقتی یه ذره سوالو عوض کنن دیگه اون نکته ها به درد نمی خوره، در ضمن به قول مسعود چجوری واسه هر بخش آدم اینقد نکته حفظ کنه، وقتی قراره به اینهمه سوال از بخش های مختلف از درسای مختلف چواب بده؟ چجوری یاده آدم بیاد ...

من ضربه اینجور درس خوندن رو( توجه کم به راههای اصلی و تکیه روی نکات زیاد و ریز) توی کنترل خوردم ...

موفق باشید.

آخرین ویرایش:

sanup2006

عضو جدید
دقیقا فرمایش صحیحی هست و ممنون بابت اینکه این نکته خوب رو گوشزد کردید.
مثلا کتابی هست که هر مسئله رو از راه کوتاه و نکته ای حل کرده و شاید تو نگاه اول جالب باشه ولی در عمل کارایی نداره.

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا