گفتگوی مرتبط با دروس برق،برنامه ریزی تحصیلی و کنکور کارشناسی ارشد 93

وضعیت
موضوع بسته شده است.

livewaves

کاربر فعال
یعنی باید جزوه اسلام پناهو خوند.بعد با روش هاش مسائل کتابهایی مثل رضوی رهیافت یا تقی شقیعی رو حل کرد.ولی بعیده کتاب همون جزوه باشه

این سخن مهندس اسلام پناه هست که در نظرات وبلاگ ایشون می تونید پیداش کنید:
اول جزوه وبلاگشون که برای تابستون 91 هست
دوم کتاب ایشون
سوم تمارین مهم کتاب دکتر رضوی
این قبل از این بود که تصمیم چاپ کتاب درسنامه الک قطعی بشه.درسته خود جزوه نی اما 90% اون از جزوه نشیت می گیره.اکثر اساتید جزوه و کتابشون یکی هست من جمله مهندس تقدسی،کریمی و .... .اما تاکید همشون روی کتاب هست چون کامل تره اما اصل مطلب همون جزوشون هست.
بازم از خودشون تفاوت جزوه و کتابو بپرسید،به منم خبر بدید
;)

پویان ط

عضو جدید
سلام بچه هامیخواستم بدونم کتاب الکترونیک 2 نصیر از اسلام پناه و الکترونیک 1 راهیان ارشد از اسلام پناه رو بخوام ویرایش جدید بخرم،تا کی باید صبر کنم؟اینترنتی بخرم چقدر مطمئنم ویرایش جدید بهم میدن؟از طرفی کتاب های نصیر رو کتابفروشی ها دارن یا باید برم موسسه نصیر بگیرم؟
سلام . فرق بین ارشد مهندسی پزشکی وزارت علوم با وزارت بهداشت چیه.کدومشون بهتره .

* F A R Z A D *

عضو جدید
برگزاری آزمون تعیین سطح ویژه کنکور ارشد برق 93

آزمون تعیین سطح دروس الکترونیک ، مدار الکتریکی ، سیگنال وسیستم و کنترل خطی در تیر 92 به صورت اینترنتی برگزار می شود. هدف از برگزاری این ازمون تشویق بیشتر داوطلبین به مطالعه و سخت کوشی در تابستان امسال است. منتظر اخبار تکمیلی باشید.

منبع

* F A R Z A D *

عضو جدید

کارنامه نفر اول کنکور ارشد برق قدرت 92 مهندس
فرهاد پورطهماسبی

[FONT=arial,helvetica,sans-serif][/FONT]
[FONT=arial,helvetica,sans-serif] زبان [/FONT]
[FONT=arial,helvetica,sans-serif]18 %[/FONT]
[FONT=arial,helvetica,sans-serif] ریاضی [/FONT][FONT=arial,helvetica,sans-serif]56 % [/FONT]
[FONT=arial,helvetica,sans-serif] مدار[/FONT][FONT=arial,helvetica,sans-serif]53 %[/FONT]
[FONT=arial,helvetica,sans-serif] کنترل [/FONT][FONT=arial,helvetica,sans-serif]%70[/FONT]
[FONT=arial,helvetica,sans-serif]بررسی[/FONT]
[FONT=arial,helvetica,sans-serif]%64[/FONT]
[FONT=arial,helvetica,sans-serif]ماشین[/FONT][FONT=arial,helvetica,sans-serif]%89[/FONT]
[FONT=arial,helvetica,sans-serif] الکترومغناطیس[/FONT][FONT=arial,helvetica,sans-serif]%42[/FONT]

منبع

آخرین ویرایش:

دانشمند كوچك

عضو جدید
سلام . فرق بین ارشد مهندسی پزشکی وزارت علوم با وزارت بهداشت چیه.کدومشون بهتره .

سلام
تفاوت دربین دروس امتحانی است که البته وزارت بهداشت سوالاتش خیلی خیلی آسان تر و راحت تر هست نسبت به وزارت علوم
اما وزارت بهداشت درس هایی مثل فیزیک پزشکی و آناتومی و فیزیولوژی و مقدمه که دروس اصلی مهندسی پزشکی هست رو در امتحان دارد که شنیدم اگر دروس ریاضی و مدار و الک بالا بزنید در حد90 به بالا درصد قبولی بیشتر میشه
وزارت علوم ظرفیت هر دانشگاهش بین 12-15 نفر هست اما وزارت بهداشت 6-10 ظرفیت دارن و دانشگاه هاش محدود تره
امتحان وزارت علوم در بهمن ماه است و امتحان وزارت بهداشت هرساله در تیرماه بود اما امسال در 9 خرداد مصادف با دانشگاه آزاد مهندسی پزشکی شد(حتی ساعت برگزاری هم یکی بود)

ارشد هردو از نظر مدرکی نباید تفاوتی داشته باشه اما یکی از اساتید ما میگفت در وزارت بهداشت بیشتر روی پزشکی فوکوس دارد اما وزارت علوم روی برق
یکی از بچه هایی هم که در وزارت بهداشت قبول شده بود میگفت سطح علمی وزارت علوم بالاتره

این اطلاعاتی بود که من در این زمینه داشتم،امیدوارم کمکی کرده باشم

Paydar91

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
من یه درخواست از بچه هایی که کنکورشون رو دادن و نتیجه هم اومده داشتم.اینکه لطفا درصد های خودتون رو تو اون سایتی که با دادن درصد ها بهش تخمین رتبه بهتون میداد بدید و رتبه ای که در هر گرایش بهتون میده رو با رتبه ای که خودتون با اون درصد ها آوردید برامون بذارید تا ما بدونیم که آیا میشه برای سال بعد بعد از کنکور به سایت هایی مثل این اطمینان کرد یا خیر.زمان زیادی ازتون نمیگیره.ممنون میشم این کار رو بکنید.اون سایت رو هم یادم نیست چی بود اگه کسی میدونه بی زحمت بگه.

دوست عزیز خواستم بگم اگه منظورتون سایت برق ارشد هستش....به نظر من خیلی درسته...چرا که من کارنامه اکثر بچه که رتبشون اومده بود رو اون جا میزدم میدیدم نهایتش در حد 70 یا 80 تا اختلاف داره و خیلی نزدیکه و قابل اعتماده......

Paydar91

کاربر ممتاز
سلام دوستان
راستش من توی سایت اقای اسلام پناه با سایت مکتب خونه اشنا شدم ....بعدش اون جا درسای مختلف رو به صورت مولتی مدیا ضبط کردند و فیلم ضبط شده رو اون جا گذاشتند واسه دانلود یا هرکی میخواد بره تماش کنه

بعدش یه بخشش مربوط به درس سیگنال در همین ترم جاری بود که در دانشگاه شریف تدریس و ضبط شده بود
من تا قبل این فیلم فکر میکردم اون جا چه خبره....جدایی از اون که اون استاد خیلی قشنگ تدریس میکرد و.. ولی میخوام بگم من همیشه فکر میکردم اون جا حتما در یه سطح فوق پیشرفته ای درس داده میشه و... ولی باور کنید سیگنالی که استاد ما به ما درس داد خیلی سطحش از اون بالاتر بود.....

خواستم بگم امیدوتون به خدا باشه ....واقعا خواستن به همراه دانستن توانستن است......هیچ وقت ناامید نشید و گول اینو نخورید که الان کلی ها میرند کلاس کلی ها دانشگاه های بهترند و این حرفا...من نمیخوام بگم اینا بی تاثیره و..... ولی واقعا تلاش خود ماست که باعث میشه از درصدی صفر به صد برسیم....

هر چند میدونم همتون میدونید....نمیخواستم جسارت کنم...
فقط خواستم یاداوری کنم تا قدر خودمون رو بیش تر بدونیم....
به امید موفقیت همه دوستان.

پویان ط

عضو جدید
سلام
تفاوت دربین دروس امتحانی است که البته وزارت بهداشت سوالاتش خیلی خیلی آسان تر و راحت تر هست نسبت به وزارت علوم
اما وزارت بهداشت درس هایی مثل فیزیک پزشکی و آناتومی و فیزیولوژی و مقدمه که دروس اصلی مهندسی پزشکی هست رو در امتحان دارد که شنیدم اگر دروس ریاضی و مدار و الک بالا بزنید در حد90 به بالا درصد قبولی بیشتر میشه
وزارت علوم ظرفیت هر دانشگاهش بین 12-15 نفر هست اما وزارت بهداشت 6-10 ظرفیت دارن و دانشگاه هاش محدود تره
امتحان وزارت علوم در بهمن ماه است و امتحان وزارت بهداشت هرساله در تیرماه بود اما امسال در 9 خرداد مصادف با دانشگاه آزاد مهندسی پزشکی شد(حتی ساعت برگزاری هم یکی بود)

ارشد هردو از نظر مدرکی نباید تفاوتی داشته باشه اما یکی از اساتید ما میگفت در وزارت بهداشت بیشتر روی پزشکی فوکوس دارد اما وزارت علوم روی برق
یکی از بچه هایی هم که در وزارت بهداشت قبول شده بود میگفت سطح علمی وزارت علوم بالاتره

این اطلاعاتی بود که من در این زمینه داشتم،امیدوارم کمکی کرده باشم
از راهنمائیت متشکرم.البته من شنیده بودم مهندسی پزشکی وزارت بهداشت در علوم پزشکی دانشگاه تهران سطحش خیلی بالاتره امیر کبیر یا شریف یا تهرانه ولی قبولیش خیلی سخت تره.گویا تحقیقات پیشرفته ای هم اونجا انجام میشه .باز سپاس از کمکت.میتونی منابع فیزیولوجی و اناتمی و فیزیک پزشکی و بذاری

emf2020

عضو جدید

کارنامه نفر اول کنکور ارشد برق قدرت 92 مهندس
فرهاد پورطهماسبی

زبان
18 %
ریاضی 56 %
مدار53 %
کنترل %70
بررسی%64
ماشین%89
الکترومغناطیس%42

منبع

آفرین.خیلی خوب زده.دمش گرم.ایشالله همه بچه ها این انجمن امسال کنکور رو بترکونن.

livewaves

کاربر فعال
سلام دوستان
راستش من توی سایت اقای اسلام پناه با سایت مکتب خونه اشنا شدم ....بعدش اون جا درسای مختلف رو به صورت مولتی مدیا ضبط کردند و فیلم ضبط شده رو اون جا گذاشتند واسه دانلود یا هرکی میخواد بره تماش کنه

بعدش یه بخشش مربوط به درس سیگنال در همین ترم جاری بود که در دانشگاه شریف تدریس و ضبط شده بود
من تا قبل این فیلم فکر میکردم اون جا چه خبره....جدایی از اون که اون استاد خیلی قشنگ تدریس میکرد و.. ولی میخوام بگم من همیشه فکر میکردم اون جا حتما در یه سطح فوق پیشرفته ای درس داده میشه و... ولی باور کنید سیگنالی که استاد ما به ما درس داد خیلی سطحش از اون بالاتر بود.....

خواستم بگم امیدوتون به خدا باشه ....واقعا خواستن به همراه دانستن توانستن است......هیچ وقت ناامید نشید و گول اینو نخورید که الان کلی ها میرند کلاس کلی ها دانشگاه های بهترند و این حرفا...من نمیخوام بگم اینا بی تاثیره و..... ولی واقعا تلاش خود ماست که باعث میشه از درصدی صفر به صد برسیم....

هر چند میدونم همتون میدونید....نمیخواستم جسارت کنم...
فقط خواستم یاداوری کنم تا قدر خودمون رو بیش تر بدونیم....
به امید موفقیت همه دوستان.

اتفاقا مهندس تقوی هم چند روز پیش توی سایتشون گفتن که کسایی که کلاس منو اومدن و دروس رو بالا زدن مدیون شب بیداری های خودشون هستن تا به کلاس من.هر کس نتیجه تلاششو می گیره.ان شا الله تلاش بچه ها هدف مند باشه تا نتیجه بخش باشه

shahin01

عضو جدید
سلام خدمت دوستان

من می خوام یه گلایه بکنم از دوستانی که صاحب تجربه هستن و میشه گفت یه چندتاییشون دیگه اینجا میان(شایدم میان و جواب نمی دن) و بقیه مارو ول کردن!!!!دوستان عزیزم ما به تجربه های شما خیلی نیاز داریم،برا خود من کنکور امسال در واقع می تونم بگم یک نقطه ی عطف در زندگیم هستش که بستگی خیلی خیلی زیادی به نتیجش داره و می تونم بگم که تنها فرصتم برای دادن ارشد هستش،پس خواهشا لطفا،چه کسایی که تجربه های خوب و سازنده دارن و چه کسایی که تجارب بدی دارن با ما در میان بذارن تا افراد با بررسی شرایط بهترین تصمیم هارو بگیرن!!!
مثلا من در مورد چطور خواندن الکترومغناطیس سوال کردم که به غیر از یکی دو نفر هیشکی جواب نداد!!!لطف کنید بیش تر مارو از محبت هاتون بهره مند کنید!!!من از همه ی دوستان و بالاخص از دوستانی که رتبه های خوب اوردن خواهش می کنم که مارو تنها نذارن(میدونم مشغله های زیادی دارید)

یکیم می خواستم اگه میشه لینک دانلود جزوه ی مورد نظر مهندس اسلام پناه(که میگین مال تابستان 91 هستش) رو برای دانلود بذارین؟درضمن کسی از زمان دقیق و حتمی چاپ کتاب درسنامشون اطلاعی داره؟
بازم ممنونم(ببخشین اگه پررویی کردم و یا حرف بدی زدم،قصد بی احترامی نداشتم)

Paydar91

کاربر ممتاز
سلام خدمت دوستان

من می خوام یه گلایه بکنم از دوستانی که صاحب تجربه هستن و میشه گفت یه چندتاییشون دیگه اینجا میان(شایدم میان و جواب نمی دن) و بقیه مارو ول کردن!!!!دوستان عزیزم ما به تجربه های شما خیلی نیاز داریم،برا خود من کنکور امسال در واقع می تونم بگم یک نقطه ی عطف در زندگیم هستش که بستگی خیلی خیلی زیادی به نتیجش داره و می تونم بگم که تنها فرصتم برای دادن ارشد هستش،پس خواهشا لطفا،چه کسایی که تجربه های خوب و سازنده دارن و چه کسایی که تجارب بدی دارن با ما در میان بذارن تا افراد با بررسی شرایط بهترین تصمیم هارو بگیرن!!!
مثلا من در مورد چطور خواندن الکترومغناطیس سوال کردم که به غیر از یکی دو نفر هیشکی جواب نداد!!!لطف کنید بیش تر مارو از محبت هاتون بهره مند کنید!!!من از همه ی دوستان و بالاخص از دوستانی که رتبه های خوب اوردن خواهش می کنم که مارو تنها نذارن(میدونم مشغله های زیادی دارید)

یکیم می خواستم اگه میشه لینک دانلود جزوه ی مورد نظر مهندس اسلام پناه(که میگین مال تابستان 91 هستش) رو برای دانلود بذارین؟درضمن کسی از زمان دقیق و حتمی چاپ کتاب درسنامشون اطلاعی داره؟

دوست عزیز انتظار نداشته باش هیچگاه از کسی که بخواد بیاد از سیر تا پیاز راهنماییت کنه و تجارب ارزشمند خودشو در اختیارت بگزاره....هر چندهستن همچین ادمایی که اگه ازشون بخوای با کمال میل کمکت میکنند ...گذشته از اون شما اگه حوصله و وقت به خرج بدی و تمام تاپیک هایی که بچه هایی سال های قبل کنکور داشتند و صحبت کردند باهم رو بررسی کنی جواب خیلی از سوالاتتو میگیری و خیلی تجارب ارزشمندی رو کسب میکنی......هر چند خوندش خیلی حوصله میخواد...سرت منفجر میشه....

اما راجب مغناطیس.....اکثر بچه های این جا که رتبه های خوبی بدست اورند مغناطیس رو حذف کرده بودند و ترجیح داده بودند هم قبل و هم حین کنکور روی درسای دیگه وقتی که میخوان روی مغناطیس بزارند رو روی سایر دروس بزارند.....
قبل از هر چیز شما باید تصمیم قطعی رو گرفته باشی که اگه میخوای مغناطیس بخونی تا اخرش مثل مرد وایسی ....میدونی چون نمیخوام در حق خودت ظلم کنی....منظورم اینه یه مدت طولانی وقت صرف مغناطیس کنی بعدش از اخرش مغناطیس مظلوم ترین درس رو حذف کنی چرا که مغناطیس بر خلاف درسای دیگه اولاش (که این اولاش خودش میشه یه مدت زمان طولانی) هر چی میخونی نتیجه نمیگیری بعدش اکثر بچه ها بعد صرف یه مدت طولانی تصمیم بر حذف این درس میگیرند و این باعث میشه کلی زحماتشون رو به باد بدند و به نوعی نه راه پس دارند و نه پیش حالا شما در نظر بگیر اونی که از اول تصمیم بر حذف مغناطیس گرفته بود و وقتشو گذاشته بود روی دروس دیگر دو ماه دیگه از این که روی سایر دروس به تسلط رسیده اعتماد به نفس مثبت میگیره ولی یکی دیگه دو ماه دیگه میخواد تازه مغناطیس رو حذف کنه و از طرفی مثل اون فرد روی سایر دروس تسلط نداره باعث میشه کلی استرس بگیره و به توعی خودشو اگه از کورس خارج نکرده باشه خیلی عقب انداخته ....

به هر حال دوست عزیز اگه میخوای واقعا سرمایه گذاری کنی روی مغناطیس و ادم صبوری هم هستی و زود نتیجه گرا نیستی بگو پایه درسیت در چه وضعی هستش تا من تا جایی که میتونم کمکت کنم...هر چند اگه سایر دوستان بخوان چون این پست خیلی طولانی میشد توی یه پست دیگه به طور کلی میگم مغناطیس حتی کسی که صفره چیکار کنه و من اکثر کتابای معروف مغناطیس رو خوندم و از نظر خودم به بررسی نقاط قوت و ضعفشون میپردازم و نظر شخصی خودمم میگم که کلا چه کتابی بهتره...و همچنینن راجب کلاس رفتن یا نرفتن مغناطیس...چرا که یه عده معتقدند مغناطیس رو فقط باید رفت کلاس و.....
یا حتما شنیدید بعضی ها میگن اه مغناطیس جواباش همش دو خطه و.... که راجب این مساله کلی حرف دارم که این حرف خیلی معنا داره و باید اینو هر کی میشنوه به فکر بره که ایا این حقیقت داره ؟؟ و اگه داره چرا؟؟ و اگه این حرف درسته چرا پس همه میگن مغناطیس سخته و....
.
.
جزوه ی مهندس اسلام پناه که روی سایتشون هستش البته ماله پاییزه فکر کنم ولی مگه چه فرقی داره .... من ایشون رو سعادت نداشتم ببینم ولی به شخصه خیلی از کتاب و جزوشون در کنار هم استفاده کردم و همیشه دعاشون میکنم...... و ایشون به معنای واقعی استاد هستش چرا که مشخصه اول براشون علم مهمه و نه پول بر عکس بعضی اقایون دیگه که خیلی خودشونو استاد میدونند هرچند در نحوه ی خوب تدریسشون هیچ شکی نیست ولی به چه ارزشی؟؟!!!!ایعنی این که یه کتاب بنویسی توش از هر گوشه درس یه چیزی بگی ولی یه طوری که کسی یاد نگیره وفکر کنه اون درس چقدر سخته تا حتما بره سر کلاساشون....یا جزوه ای رو بزاری توی سایتت که فقط بخوای نشون بدی اهان همچین روش های سریع و بهتری هست ولی از توی جزوش یاد نگیری و اگه بخوای یاد بگیری باید حتما بری کلاس!!....

غصم میگیره..وقتی موسسه ها رو میبینم شدند به قول دوستان تجارت خونه ...دیگه جنبه ی هر چیزی فکرشو بکنی داره از کسب و کار تجارتی بگیر تا .... جز درسی...... و باعث شدند یه جو بدی به پا بشه...من با کلاس کنکور اصلا مخالف نیستم و چه بسا موافق هم هستم که اونم خودش کلی داستان داره بحث من الان این بود که دانشجو مملکت رو در حد چی فرض کنیم....بحث من اینه معلومات و حقایق رو بگیم این طوری شاید همه با بصیرت و توجیه شند حالا چند تا کلاس کم تر داشتیم هم داشتیم یکم کم تر پول در میاریم ولی به نفس علم و درس بچه ها لطمه نمیزنیم که....
.
.
دوست عزیز مهندس اسلام پناه از اون استادایی نیست یه چیز بگه یه چیز نگه...که شما منتظر باشی تا کتابشون چاپ شه چرا که ایشون اکثر چیزا رو توی کتاب و جزوشون گفتند(خداییش ولی بعضی تست ها رو توی جزوشن خیلی قشنگ تر هم توضیح دادند و حل کردند)....شما از روی همون شروع کن...حالا ایشالله هر وقت اونم چاپ شد میخریمش و اینا با هم منافاتی نداره....خدا ایشالله خیرش بده من واقعا نه کلاسشون رو رفتم و نه میشناسمشون و نه نسبتی دارم باهاشون بخوام الکی تعریف کنم ولی به نظرم باید خوب و بد رو گفت تا بقیه توجیه شند و ایشون با همون کتاب و جزوه خوبشون خیال منو از بابت الکترونیک راحت کرد.....

آخرین ویرایش:

elhamsrttu

عضو جدید
سلام خدمت دوستان

به نظر من همین که استرسی که خودتون به خودتون دارید میدید یکی از عوامل مهمه که تو کنکور باعث افت درصدهاتون میشه.
بهتره که اینقدر نگی که اگه خوب ندم یه اتفاق خفنی میفته. خیلی راحت باید سر جلسه باشید و با هیچ نگرانی که فلان درس رو تموم نکرد برید امتحان بدید. پس از الان شروع به درس خوندن بکن تا هر جایی که رسیدی بخون. بقیه اش با خداست.
این تجربه من.

پویان ط

عضو جدید
سلام خدمت دوستان

خواهش میکنم عزیزم.دوستم با خوندن به ترتیب سه کتاب پارسه رهیافت دیانی جهش طاهری هفتاد و خورده ای زد . البته خیلی وقت گذاشته بود.برا کتاب درسنامه مهندس اسلام پناه هم من از خودش تو سایتش پرسیدم گفت اوایل تابستون چاپ میشه.سوال دیگه ای بود در خدمتم عزیزم.

آخرین ویرایش:

hts1369

کاربر فعال مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
دوست عزیز انتظار نداشته باش هیچگاه از کسی که بخواد بیاد از سیر تا پیاز راهنماییت کنه و تجارب ارزشمند خودشو در اختیارت بگزاره....هر چندهستن همچین ادمایی که اگه ازشون بخوای با کمال میل کمکت میکنند ...گذشته از اون شما اگه حوصله و وقت به خرج بدی و تمام تاپیک هایی که بچه هایی سال های قبل کنکور داشتند و صحبت کردند باهم رو بررسی کنی جواب خیلی از سوالاتتو میگیری و خیلی تجارب ارزشمندی رو کسب میکنی......هر چند خوندش خیلی حوصله میخواد...سرت منفجر میشه....

اما راجب مغناطیس.....اکثر بچه های این جا که رتبه های خوبی بدست اورند مغناطیس رو حذف کرده بودند و ترجیح داده بودند هم قبل و هم حین کنکور روی درسای دیگه وقتی که میخوان روی مغناطیس بزارند رو روی سایر دروس بزارند.....
قبل از هر چیز شما باید تصمیم قطعی رو گرفته باشی که اگه میخوای مغناطیس بخونی تا اخرش مثل مرد وایسی ....میدونی چون نمیخوام در حق خودت ظلم کنی....منظورم اینه یه مدت طولانی وقت صرف مغناطیس کنی بعدش از اخرش مغناطیس مظلوم ترین درس رو حذف کنی چرا که مغناطیس بر خلاف درسای دیگه اولاش (که این اولاش خودش میشه یه مدت زمان طولانی) هر چی میخونی نتیجه نمیگیری بعدش اکثر بچه ها بعد صرف یه مدت طولانی تصمیم بر حذف این درس میگیرند و این باعث میشه کلی زحماتشون رو به باد بدند و به نوعی نه راه پس دارند و نه پیش حالا شما در نظر بگیر اونی که از اول تصمیم بر حذف مغناطیس گرفته بود و وقتشو گذاشته بود روی دروس دیگر دو ماه دیگه از این که روی سایر دروس به تسلط رسیده اعتماد به نفس مثبت میگیره ولی یکی دیگه دو ماه دیگه میخواد تازه مغناطیس رو حذف کنه و از طرفی مثل اون فرد روی سایر دروس تسلط نداره باعث میشه کلی استرس بگیره و به توعی خودشو اگه از کورس خارج نکرده باشه خیلی عقب انداخته ....

به هر حال دوست عزیز اگه میخوای واقعا سرمایه گذاری کنی روی مغناطیس و ادم صبوری هم هستی و زود نتیجه گرا نیستی بگو پایه درسیت در چه وضعی هستش تا من تا جایی که میتونم کمکت کنم...هر چند اگه سایر دوستان بخوان چون این پست خیلی طولانی میشد توی یه پست دیگه به طور کلی میگم مغناطیس حتی کسی که صفره چیکار کنه و من اکثر کتابای معروف مغناطیس رو خوندم و از نظر خودم به بررسی نقاط قوت و ضعفشون میپردازم و نظر شخصی خودمم میگم که کلا چه کتابی بهتره...و همچنینن راجب کلاس رفتن یا نرفتن مغناطیس...چرا که یه عده معتقدند مغناطیس رو فقط باید رفت کلاس و.....
یا حتما شنیدید بعضی ها میگن اه مغناطیس جواباش همش دو خطه و.... که راجب این مساله کلی حرف دارم که این حرف خیلی معنا داره و باید اینو هر کی میشنوه به فکر بره که ایا این حقیقت داره ؟؟ و اگه داره چرا؟؟ و اگه این حرف درسته چرا پس همه میگن مغناطیس سخته و....
.
.....
داداش ممنون میشم در مورد مغناطیس و نحوه مطالعه اش راهنمایی کنی
تقریبا پاپه صفر

shahin01

عضو جدید
تشکر از دوست عزیزمان paydar91،ممنون که با جزئیات وقت گذاشتی و توضیح دادی!!!
در مورد الکترومغناطیس من پایه ام صفره!!!یکی از دوستان می گفتن برای یادگیری مفهومی این درس از کتاب اقای صفایی شروع کنم،با توجه به این که چندین کتاب در مورد الکترومغناطیس داریم که برای کنکور هستن،ممنون میشم اگه طوری راهنمایی بفرمایید که با طی این مراحل علاوه بر یادگیری مفهومی این درس پاسخگوی مناسب در کنکور باشیم!!
در مورد الکترونیک هم یک سوال داشتم و اونم اینکه با توجه به این که من قصد شرکت در گرایش الکترونیک رو در ارشد دارم و پایه ام در این درس نیز متاسفانه صفر هستش،اگه میشه برای این درس هم راهنمایی بفرمایید که از کجا با توجه به این که پایه ام صفر هست شروع کنم؟؟؟(درضمن این که قصد شرکت در هیچ کلاسی رو ندارم)

Ehi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
با سلام خدمت سلاطین kvl و kcl .توی این چند سالی که در باشگاه بودم حقیقتا چیزهای زیادی یاد گرفتم و اطلاعات زیادی رو در رشته خودم در این تالار پیدا کردم که هنوزم به کارم میاد.قرار هست به زودیمشغول کاری خواهم شد که برای آینده علمی من خیلی مهم هستکارهای حول اون وقت خیلی زیادی رو از من میگیره.من به Ice Man عزیز قول همکاری حداقل 6 ماهه رو داده بودم ولی چه کنم که این کار به یکباره به من پیشنهاد شد و چون بسیار برای من مهم هست نمیتونم رهاش کنم.لذا همینجا از ادامه کار به عنوان دستیار مدیر تالار کنکور و تحصیلات تکمیلی استعفا داده و امیدوارم که مدیران و دوستان عزیز بنده رو درک کنند و از کارهایی که در این مدت برای نظم دهی به تالار انجام دادم راضی بوده باشند.سوالات آزمون اول تا حدود زیادی طراحی شده و مشکلی بابت اولین آزمون وجود نخواهد داشت.ادامه اجرای آزمونهای آزمایشی رو به آیدین عزیز که ایده اصلی رو هم خودش داده بود میسپرم و امیدوارم اگر در آزمون اول استقبال انجام بشه ادامه آزمون ها رو با قدرت تمام و سوالات بکر با همون تیم قبلی (به جز من) اجرا کنه.
انشاالله همگی دوستان راه درست را انتخاب نموده و با برنامه ریزی و یک هدف روشن به خواسته های خودشون جامه عمل بپوشونن.انشاالله مدیران تالار یک فرد شایسته رو به عنوان دستیار بعدی انتخاب کنند
موفق و موید باشید
با احترام

آخرین ویرایش:

Paydar91

کاربر ممتاز
خب طبق قولی که داده بودم من راجب مغناطیس نظر شخصی خودمو مینویسم و قبلش تاکیید میکنم که راه موفقیت یکتا نیست ممکنه یه نفر دیگه نظری غیر نظر من داشته باشه و موفق هم بشه.....
دوست عزیز اگه شما بر این عقیده هستی که مثلا بشینی چنگ و یا احمد صفایی رو اصلا در حد لالیگا بخونی و توی کنکور مغناطیسو به قول دوستان منفجرکنی سخت در اشتباهی......به نظر من کسی که پایش صفره و میخواد خودش مغناطیس بخونه در ابتدا حتما باید جزوه پارسه رو بخونه....

یکی از بهترین نقاط قوت این کتاب یا جزوه اینه که به اصطلاح استاد با زبون عامیانه با بچه ها صحبت میکنه ولی خب یک ایرادی که داره هنوز یکم جلوتر نرفته اومده تستا روبا روش های تستی به اصطلاح حل میکنه وبعد حل این تست ها یاداور میشه که این مساله یه راه حل سخت و طولانی تشریحی داشت که ما با این روش سریع حل کردیم...به نظر من اون روش ها خوبه ولی نه برای کسی که داره تازه شروع میکنه و این طوری طرف گیج میشه...و این اینو نشون میده که جزوه پارسه بعضی قسمت هاش خیلی خوبه و واقعا برای کسی که تازه داره شروع میکنه باید از کنار بعضی تست ها وحل اون ها بگزره ... مغناطیس تستای تا قبل حالا دقیق توی ذهنم نیست ولی مثلا از 85 به قبل رو میشد لااقل سه تا رو با یه ایده های جالب و تستی زد مثلا از تحلیل ابعادی گرفته تا جایگزاری پارامتری مثلا میل دادن شاع به بی نهایت یا قرار دادن صفر....ولی جدیدا طراح هم که بیکار ننشستند و واقعا دست مریزاد طوری تست میدند که باید حل کنی و به نظرم این طوری رقابت خیلی سالم تره و این طوری کسی رفته کلاس کنکور با کسی که نرفته زیاد فرقی نداره (از نظر دونستن روش های تستی) وزیاد در حقش ظلم نمیشه.....

به هر حال پیشنهادم اینه به کسایی که میخوان مغناطیس رو شروع کنند در ابتدا 4 مبحث انالیز برداری و قانون کولن و قانون گوس و پتانسیل رو از جزوه پارسه شروع کنند و هر جاشو با روش تسیت و این طوری حل کرده ازش بگزرند و بیش تر با نوشته های فارسی حتی توجه کنند گویی که در کلاس حضور دارند....البته بگم به نظرم کسی که جزوه پارسه رو هم در حد صد بلد باشه نباید انتظار حتی حل بیش از یه تست از کنکور رو داشته باشه اینا رو دارم واسه شروع میگم...

بعدش شما باید سریع برید سراع تستای کنکور تا با رویکرد طراحان اشنا شید و دوباره برگردید به درس این که چی و چگونه بخوانید .... از کتابای ارشد این درس کتاب مدرسان شریف چاپ جدیدش که یکی از دوستان هم اشاره کرد واقعا کتاب بسیار خوبیه البته تاکیید میکنم چاچ جدیدش که جلدش زرده و فقط قسمت انتهاش یکم قرمزه چرا که کتاب های مدرسان شریف ارشد قبلنا کلا قرمز بود و مغناطیس قبلیش با این جدیده اصلا قابل مقایسه نیست و این جدیده از فونت رنگی و ابی هم به کار برده شده و کلا خیلی بهتره حتی فونت تا بقیه ماجرا
وخوبیش اینه در اون کتاب در اخر هر فصل تستای سراسری و ازاد(البته نه همه ی تستای ازاد ) و برخی از تستای فیزیک هم اورده شده....درسنامش خیلی خلاصه وقشنگه ولی خب برای کسی که پایش صفره بعضی موارد گنگ و نا مفهموم خواهد بود

که برای رفع این موارد شما چون دسترسی به استاد ندارید باید به کتب مرجع مراجعه کنید..راجب کتاب های مرجع بگم...احمد صفایی کتاب خیلی خوبیه چرا که تمام سر فصل ها رو در خودش جای داده خیلی مرتب ولی تنها بدی که داره اینه که زیاد تشریح و توضیح نداده مثلا یک قسمتو که توضیح داده و قسمت بعدی که یکم مشابهت داشته با قبلی فقط روابطشو نوشته و زیاد بحث نکرده و دلیل این که حجم این کتاب به نسبت کتاب های دیگه کمتره همینه...کتاب چنگ هم به نظرم بعضی جاهاش خوبه بعضی جاهاش نه.... مثلا در فصل قانون گوش برای من یه سولا پیش اومده بود که خیلی دوست داشتم دلیلشو بدونم و من جواب این سوالمو در چنگ پیدا کردم و نه در احمد صفایی در کتاب هیت خیلی قشنگ به اون سوالم جواب داده شده بود گویی که اون سوالو خودم پرسیدم و داشت بهم جواب میداد.....

یه کتاب دیگه هست که مال انتشارات سپاهان نویسنده اباذر خرمی و دو تن دیگه هستن البته گذشته از این که اشتباهاتی داره این کتاب ولی به نظرم اون تستایی که توی کتاب مدرسان شریف خیلی گنگ حل کرده (به اصطلاح روش های تستی !!) این کتاب اباذر خرمی خیلی قشنگ تر حل کرده .......

واقعا فکرشو نمیکردم نوشتن در این مورد این قدر سخت باشه ...حالا توی یه پست دیگه حتما به طور جمع بندی شده مینویسم .....

یه بحث دیگه هم هست شما وقتی با رویکرد تستای برق اشنا شدید یه سری تست های فیزیک هستش که خیلی توی فاز همین برق خودمونه و خیلی هم قشنگه و من یه عینه دیدم بارها بعضی تست های برق ایده ی اصلیش از اون تست ها بوده.....یا مثلا مدارک موجوده برید ببینید تست اول برق ازاد 92 که همین چند وقت پیش برگزار شد تست فیزیک 73 بود !!!!!! توی یه ثانیه حل میشد ....

یه بحث دیگه اینه که توی مغناطیس اکثر بچه ها اصلا صورت سوال رو متوجه نمیشند که بخوان تست ها رو حل کنند و این امر با خوندن هیچ کتاب مرجعی مقدور نیست جز همین تستای ارشد سالیان گذشته واسه همین تاکیید دارم سریع برید سراغ تست ها تا دید بگیرید و بفهمید کجای کار هستید و چی از شما خواسته میشه و شما باید به چی جواب بدید...

یه بحث دیگه که پایه مغناطیس هستش اینه که تبدیل بردار ها اصلا حفظی نیست و کاملا مفهموی باید یاد گرفته بشه... کتاب های مرجع که هیچی کتاب های ارشد هرکدوم سعی کردند طوری این قضیه رو جا بندازند ولی به نظرم زیاد موفق نبودند... ولی اینو در نظر داشته باشید بعد شروع کردن مغناطیس حتما شما باید تبدیل بردار ها رو کاملا به صورت شکلی و مفهومی واونم توی ذهن یاد بگیرید که این خودش جای بحث داره .....

مواردی که گفتم خیلی بود و نمیدونم چقدر تونستم کمک کنم..ولی گفتم صبر ایوب میخواد همینه...شما این همه کار رو انجام میدید هنوز هم نمیتوندی تستحل کنید و تازه به یه دیدی میرسید....ولی میگن گر صبر کنی ز غوره حلوا سازی ... کسی که خیلی خوب توی این درس پیش بره بعد یه مدتی به یه رهیافت هایی میرسه که کلی تست میتونه حل کنه و یه دفعه موتور طرف روشن میشه.....همین که میگن جواب تستای مغناطیس دو خطه بحث منم همینه کسی میتونه به این دو خط برسه که سرمایه گذاری عظیمی قبلش روی این درس کرده...مغناطیس با درسای دیگه خیلی فرق داره شما خیلی باید روش وقت بزارید و خیلی سختی بکشید ولی وقتی سختی ها رو پشت سر گذاشتیذ تست میزاید جلوتون واقعا بعضی وقتا با یه نگاه حل میشه مثل تست ازاد 92..بعضی وقتا هم مثل اکثر تستای سراسری در نهایت دو خط ولی کسی به این دو خط میرسه که گفتم قبلا سرمایه گذاری عظیمی کرده...

راستی کتاب اقای دیانی هم کتابی بسیار خوب هستش در مورد حل مساله... خلاصه درسنامه هاش بعضی هاش شاید بخونید گیج بشید و شاید نیاز نباشه بعضی چیزا رو بدونید...ولی مساله های بسیار قشنگی رو خیلی قشنگ حل کرده که حتما حل اون ها در حل تست ها کمکتون خواهد کرد....
.
.به هر حال ببخشید اگه این پست خیلی طولانی شد لازم دونستم بعضی چیزا رو بگم ...حالا بهتره شما اگه سوالی داشتید بپرسید تا من به طور جمع بندی بگم...در مورد الکترونیک در پستی جدا میگم...

EECi

مدیر بازنشسته
با سلام خدمت سلاطین kvl و kcl .توی این چند سالی که در باشگاه بودم حقیقتا چیزهای زیادی یاد گرفتم و اطلاعات زیادی رو در رشته خودم در این تالار پیدا کردم که هنوزم به کارم میاد.قرار هست به زودی در 2 پروژه مهم که برای آینده علمی من خیلی مهم هست مشارکت داشته باشم و کارهای حول این پروژه وقت خیلی زیادی رو از من میگیره.من به Ice Man عزیز قول همکاری حداقل 6 ماهه رو داده بودم ولی چه کنم که این کار به یکباره به من پیشنهاد شد و چون بسیار برای من مهم هست نمیتونم رهاش کنم.لذا همینجا از ادامه کار به عنوان دستیار مدیر تالار کنکور و تحصیلات تکمیلی استعفا داده و امیدوارم که مدیران و دوستان عزیز بنده رو درک کنند و از کارهایی که در این مدت برای نظم دهی به تالار انجام دادم راضی بوده باشند.سوالات آزمون اول تا حدود زیادی طراحی شده و مشکلی بابت اولین آزمون وجود نخواهد داشت.ادامه اجرای آزمونهای آزمایشی رو به آیدین عزیز که ایده اصلی رو هم خودش داده بود میسپرم و امیدوارم اگر در آزمون اول استقبال انجام بشه ادامه آزمون ها رو با قدرت تمام و سوالات بکر با همون تیم قبلی (به جز من) اجرا کنه.
انشاالله همگی دوستان راه درست را انتخاب نموده و با برنامه ریزی و یک هدف روشن به خواسته های خودشون جامه عمل بپوشونن.انشاالله مدیران تالار یک فرد شایسته رو به عنوان دستیار بعدی انتخاب کنند
موفق و موید باشید
با احترام
سلام و عرض ادب خدمت همه دوستان
اول از همه یه خسته نباشید میگم خدمت اقا احسان عزیز بابت زحمت های بی دریغش ، ان شالله که در زندگی هم موفق باشی مهندس:gol:

در مورد آزمون های آزمایشی ، تنها کاری که می تونم بکنم طرح سوالاتی هست که قولشون رو دادم و واقعا فرصت مدیریت کلی آزمون رو ندارم

از دوستان علاقه مند اگر کسی هست ( مخصوصا کنکور داده ها ) اعلام آمادگی کنه به نظر من تا این آزمون ها ادامه پیدا کنه

ان شالله آزمون اول با مدیریت اقا احسان سر موقع برگزار میشه ولی برای آزمون های بعد باید یک مدیر که وقت کافی هم داره اعلام آمادگی کنه

مهتاب 8797

عضو جدید
تشکر از دوست عزیزمان paydar91،ممنون که با جزئیات وقت گذاشتی و توضیح دادی!!!
در مورد الکترومغناطیس من پایه ام صفره!!!یکی از دوستان می گفتن برای یادگیری مفهومی این درس از کتاب اقای صفایی شروع کنم،با توجه به این که چندین کتاب در مورد الکترومغناطیس داریم که برای کنکور هستن،ممنون میشم اگه طوری راهنمایی بفرمایید که با طی این مراحل علاوه بر یادگیری مفهومی این درس پاسخگوی مناسب در کنکور باشیم!!
در مورد الکترونیک هم یک سوال داشتم و اونم اینکه با توجه به این که من قصد شرکت در گرایش الکترونیک رو در ارشد دارم و پایه ام در این درس نیز متاسفانه صفر هستش،اگه میشه برای این درس هم راهنمایی بفرمایید که از کجا با توجه به این که پایه ام صفر هست شروع کنم؟؟؟(درضمن این که قصد شرکت در هیچ کلاسی رو ندارم)

----------------------------------------------------------------------------------------

منم شرایط شما رو داشتم...از دوستام که مث من بودن پرسیدم بم پارسه رو پیشنهاد دادن...اول پارسه رو بخونین خیلی خوب توضیح داده...من خودم دارم می خونم خیلی راضی ام...

پویان ط

عضو جدید
خب طبق قولی که داده بودم من راجب مغناطیس نظر شخصی خودمو مینویسم و قبلش تاکیید میکنم که راه موفقیت یکتا نیست ممکنه یه نفر دیگه نظری غیر نظر من داشته باشه و موفق هم بشه.....
دوست عزیز اگه شما بر این عقیده هستی که مثلا بشینی چنگ و یا احمد صفایی رو اصلا در حد لالیگا بخونی و توی کنکور مغناطیسو به قول دوستان منفجرکنی سخت در اشتباهی......به نظر من کسی که پایش صفره و میخواد خودش مغناطیس بخونه در ابتدا حتما باید جزوه پارسه رو بخونه....

یکی از بهترین نقاط قوت این کتاب یا جزوه اینه که به اصطلاح استاد با زبون عامیانه با بچه ها صحبت میکنه ولی خب یک ایرادی که داره هنوز یکم جلوتر نرفته اومده تستا روبا روش های تستی به اصطلاح حل میکنه وبعد حل این تست ها یاداور میشه که این مساله یه راه حل سخت و طولانی تشریحی داشت که ما با این روش سریع حل کردیم...به نظر من اون روش ها خوبه ولی نه برای کسی که داره تازه شروع میکنه و این طوری طرف گیج میشه...و این اینو نشون میده که جزوه پارسه بعضی قسمت هاش خیلی خوبه و واقعا برای کسی که تازه داره شروع میکنه باید از کنار بعضی تست ها وحل اون ها بگزره ... مغناطیس تستای تا قبل حالا دقیق توی ذهنم نیست ولی مثلا از 85 به قبل رو میشد لااقل سه تا رو با یه ایده های جالب و تستی زد مثلا از تحلیل ابعادی گرفته تا جایگزاری پارامتری مثلا میل دادن شاع به بی نهایت یا قرار دادن صفر....ولی جدیدا طراح هم که بیکار ننشستند و واقعا دست مریزاد طوری تست میدند که باید حل کنی و به نظرم این طوری رقابت خیلی سالم تره و این طوری کسی رفته کلاس کنکور با کسی که نرفته زیاد فرقی نداره (از نظر دونستن روش های تستی) وزیاد در حقش ظلم نمیشه.....

به هر حال پیشنهادم اینه به کسایی که میخوان مغناطیس رو شروع کنند در ابتدا 4 مبحث انالیز برداری و قانون کولن و قانون گوس و پتانسیل رو از جزوه پارسه شروع کنند و هر جاشو با روش تسیت و این طوری حل کرده ازش بگزرند و بیش تر با نوشته های فارسی حتی توجه کنند گویی که در کلاس حضور دارند....البته بگم به نظرم کسی که جزوه پارسه رو هم در حد صد بلد باشه نباید انتظار حتی حل بیش از یه تست از کنکور رو داشته باشه اینا رو دارم واسه شروع میگم...

بعدش شما باید سریع برید سراع تستای کنکور تا با رویکرد طراحان اشنا شید و دوباره برگردید به درس این که چی و چگونه بخوانید .... از کتابای ارشد این درس کتاب مدرسان شریف چاپ جدیدش که یکی از دوستان هم اشاره کرد واقعا کتاب بسیار خوبیه البته تاکیید میکنم چاچ جدیدش که جلدش زرده و فقط قسمت انتهاش یکم قرمزه چرا که کتاب های مدرسان شریف ارشد قبلنا کلا قرمز بود و مغناطیس قبلیش با این جدیده اصلا قابل مقایسه نیست و این جدیده از فونت رنگی و ابی هم به کار برده شده و کلا خیلی بهتره حتی فونت تا بقیه ماجرا
وخوبیش اینه در اون کتاب در اخر هر فصل تستای سراسری و ازاد(البته نه همه ی تستای ازاد ) و برخی از تستای فیزیک هم اورده شده....درسنامش خیلی خلاصه وقشنگه ولی خب برای کسی که پایش صفره بعضی موارد گنگ و نا مفهموم خواهد بود

که برای رفع این موارد شما چون دسترسی به استاد ندارید باید به کتب مرجع مراجعه کنید..راجب کتاب های مرجع بگم...احمد صفایی کتاب خیلی خوبیه چرا که تمام سر فصل ها رو در خودش جای داده خیلی مرتب ولی تنها بدی که داره اینه که زیاد تشریح و توضیح نداده مثلا یک قسمتو که توضیح داده و قسمت بعدی که یکم مشابهت داشته با قبلی فقط روابطشو نوشته و زیاد بحث نکرده و دلیل این که حجم این کتاب به نسبت کتاب های دیگه کمتره همینه...کتاب چنگ هم به نظرم بعضی جاهاش خوبه بعضی جاهاش نه.... مثلا در فصل قانون گوش برای من یه سولا پیش اومده بود که خیلی دوست داشتم دلیلشو بدونم و من جواب این سوالمو در چنگ پیدا کردم و نه در احمد صفایی در کتاب هیت خیلی قشنگ به اون سوالم جواب داده شده بود گویی که اون سوالو خودم پرسیدم و داشت بهم جواب میداد.....

یه کتاب دیگه هست که مال انتشارات سپاهان نویسنده اباذر خرمی و دو تن دیگه هستن البته گذشته از این که اشتباهاتی داره این کتاب ولی به نظرم اون تستایی که توی کتاب مدرسان شریف خیلی گنگ حل کرده (به اصطلاح روش های تستی !!) این کتاب اباذر خرمی خیلی قشنگ تر حل کرده .......

واقعا فکرشو نمیکردم نوشتن در این مورد این قدر سخت باشه ...حالا توی یه پست دیگه حتما به طور جمع بندی شده مینویسم .....

یه بحث دیگه هم هست شما وقتی با رویکرد تستای برق اشنا شدید یه سری تست های فیزیک هستش که خیلی توی فاز همین برق خودمونه و خیلی هم قشنگه و من یه عینه دیدم بارها بعضی تست های برق ایده ی اصلیش از اون تست ها بوده.....یا مثلا مدارک موجوده برید ببینید تست اول برق ازاد 92 که همین چند وقت پیش برگزار شد تست فیزیک 73 بود !!!!!! توی یه ثانیه حل میشد ....

یه بحث دیگه اینه که توی مغناطیس اکثر بچه ها اصلا صورت سوال رو متوجه نمیشند که بخوان تست ها رو حل کنند و این امر با خوندن هیچ کتاب مرجعی مقدور نیست جز همین تستای ارشد سالیان گذشته واسه همین تاکیید دارم سریع برید سراغ تست ها تا دید بگیرید و بفهمید کجای کار هستید و چی از شما خواسته میشه و شما باید به چی جواب بدید...

یه بحث دیگه که پایه مغناطیس هستش اینه که تبدیل بردار ها اصلا حفظی نیست و کاملا مفهموی باید یاد گرفته بشه... کتاب های مرجع که هیچی کتاب های ارشد هرکدوم سعی کردند طوری این قضیه رو جا بندازند ولی به نظرم زیاد موفق نبودند... ولی اینو در نظر داشته باشید بعد شروع کردن مغناطیس حتما شما باید تبدیل بردار ها رو کاملا به صورت شکلی و مفهومی واونم توی ذهن یاد بگیرید که این خودش جای بحث داره .....

مواردی که گفتم خیلی بود و نمیدونم چقدر تونستم کمک کنم..ولی گفتم صبر ایوب میخواد همینه...شما این همه کار رو انجام میدید هنوز هم نمیتوندی تستحل کنید و تازه به یه دیدی میرسید....ولی میگن گر صبر کنی ز غوره حلوا سازی ... کسی که خیلی خوب توی این درس پیش بره بعد یه مدتی به یه رهیافت هایی میرسه که کلی تست میتونه حل کنه و یه دفعه موتور طرف روشن میشه.....همین که میگن جواب تستای مغناطیس دو خطه بحث منم همینه کسی میتونه به این دو خط برسه که سرمایه گذاری عظیمی قبلش روی این درس کرده...مغناطیس با درسای دیگه خیلی فرق داره شما خیلی باید روش وقت بزارید و خیلی سختی بکشید ولی وقتی سختی ها رو پشت سر گذاشتیذ تست میزاید جلوتون واقعا بعضی وقتا با یه نگاه حل میشه مثل تست ازاد 92..بعضی وقتا هم مثل اکثر تستای سراسری در نهایت دو خط ولی کسی به این دو خط میرسه که گفتم قبلا سرمایه گذاری عظیمی کرده...

راستی کتاب اقای دیانی هم کتابی بسیار خوب هستش در مورد حل مساله... خلاصه درسنامه هاش بعضی هاش شاید بخونید گیج بشید و شاید نیاز نباشه بعضی چیزا رو بدونید...ولی مساله های بسیار قشنگی رو خیلی قشنگ حل کرده که حتما حل اون ها در حل تست ها کمکتون خواهد کرد....
.
.به هر حال ببخشید اگه این پست خیلی طولانی شد لازم دونستم بعضی چیزا رو بگم ...حالا بهتره شما اگه سوالی داشتید بپرسید تا من به طور جمع بندی بگم...در مورد الکترونیک در پستی جدا میگم...
درود بر همه دوستان.بچه ها کسی میدونه بعد تسلط بر دو جلد کتاب سیگنال مومن زاده کتاب تقدسی بهتره یا کهن یا تالیفی مومن زاده.

hosseig69

عضو جدید
سلام دوستان خسته نباشید 2تاسوال دارم لطف کنیدمشاوره بدین بما
1-کتاب کنترل آقای رضایی وتجزیه آقای مومن زاده برای منی که ضعیفم تواین درسا ازپایه توضیح داده یانه؟
2-دوم اینکه من برای ارشدمیخوام شروع کنم حالااول 1 کتاب روتموم کنم بعدکتاب دیگه روشروع کنم یافصل به فصل هرروز ازیک کتاب بخونم.
ممنون ازجوابتون

alidodar1

عضو جدید
سلام دوستان
کسی هست که خودش یا دوستانش تجربه کلاس های ریاضی و معادلات با مهندس جعفری (موسسه امیرکبیر) داشته باشن؟
راستش من تا حدودی به مباحث مسلط هستم و فقط به دنبال روش های سریعم که به نظرم کلاس های مهندس جعفری واسه همین باشه
انصافا روش هاش تو حل و قیمت فوق العاده پایین کلاسهاش خیلی آدمو واسه حضور در کلاس وسوسه میکنه . دو صفحه از روش هاش رو تو سایت موسسه امیرکبیر گذاشته:
دریافت نمونه تست های حل شده به روش سریع

نمونه 1 نمونه 2

اطلاعات کلاسهاش هم تو این صفحس

لطفا اگر کسی تجربه ای داره در اختیار بقیه بزاره
ممنون

پویان ط

عضو جدید
سلام
مدار: کاروزرگریا مدرسان شریف( احتمالا كتاب مهندس كهن هم جالب باشه تا تابستون مياد) +دوجلدي رهيافت دياني(درصورت نياز به تمرين بيشتر و تسلط)+ دوجلدي راهيان ارشد تقوي براي تست + آزمونهاي سايت مهندس كهن (درصورت نياز به درصدهاي بالاي 60 )+ مرور كتاب مدار هدتني (اگر مايل به آشنايي با ديد طراح سوالات مدار 90و91 هستيد)+
تجریه: مومن زاده( تو شناسايي سيستم ها ضعف داره ولي كتاب خيلي خوبيه) + تقدسي انتشارات نصير(فوقالعاده عالي و توصيه شده براي پايه ضعيف و قدرتمند در شناساي سيستم ها)+ آزمونهاي سايت مهندس تقدسي وبانک تست مومن زاده یا کهن
کنترل: كنترل امين رضايي + تست تقوي(بدون كلاس نميشه درصد بالايي كسب كرد درصورتي كه پايه ضعيفي داشته باشيداز سال 89به بعد سوالات فضاييه )
الکترونیک: جزوه باغستانی برايي شروع خوب است + جزوه اسلام پناه تكميلي(كتابشونم مياد تا تابستون) كه روش هاي حل اسلام پناه ترجيحا استفاده شود + كتاب تست تحليل نظري مهندس اسلام پناه فوق العاده عالي + تستاي الكترونيك ازمونهاي بينش و سوالات ابزار دقيق حتما زده شود ( اكيدا سوالات با روش اسلام پناه حل شود) +بدون كلاس هم ميشود به درصد بالا رسيد با همين كتابها...
ریاضی مهندسی: معتقدي + كتاب مهندس مومن زاده فوق العاده عالي و مكمل هم وجلددوم کتاب مهندس کریمی برای تست بیشتر
معادلات: كريمي + معتقدي خوب هستند ..... اگر پايه تان ضعيف هست دوجلدي آقاسي پيشنهاد ميشود
موفق باشيد
سلام . من کتاب مومن زاده راهیان ارشدو دارم.حالا بین یکی از دو کتاب تقدسی و بانک تست مومن زاده کدومشونو بگیرم.یکی از بچه ها دیروز بهش زنگ زدم گفت اگه دو کتاب مومن زاده و تقدوسی رو بخونی قاطی میکنی .چون دو شکل گفتن.میتونی کمکم کنی.ازت متشکرم

shahin01

عضو جدید
تقدیر و تشکر از احسان جان عزیزمون که تلاش کردند با ایجاد محیطی ارام در این جا ما رو در رسیدن به هدفمون یاری بکنند و با آرزوی موفقیت در تمامی مراحل زندگی!!!!:gol::gol::gol::gol:

بازم از صرف وقت و راهنمایی با جزئیات متشکرم از دوست عزیزمان paydar91 و تشکر از سایر دوستان!
این که شما تک تک کتب و جزوات موجود رو مورد تحلیل قرار دادین خیلی ممنونم،ولی یه سوال داشتم اونم اینه که اگه میشه در یک جمع بندی لطف کنید مسیری رو طرح بفرمائید که با طی این مسیر به تسلط مورد نظر برسیم(یعنی تو هر کتاب یا جزوه کدوم قسمتش رو بیش تر بهش توجه کنیم یا کدوم یک نیازی به خوندن نداره،یعنی یک طرح عملی برای کسی که پایه اش صفره و می خواد تا کنکور خودشو به مرز تسلط برسونه؟؟؟؟)

راستی این آزمون ها کی شروع میشه؟چه مطالبی رو در بر میگیره؟چطوری برگزار میشه؟؟و...؟

آخرین ویرایش:

alexBoin

عضو جدید
خب طبق قولی که داده بودم من راجب مغناطیس نظر شخصی خودمو مینویسم و قبلش تاکیید میکنم......به هر حال ببخشید اگه این پست خیلی طولانی شد لازم دونستم بعضی چیزا رو بگم ...حالا بهتره شما اگه سوالی داشتید بپرسید تا من به طور جمع بندی بگم...در مورد الکترونیک در پستی جدا میگم...

نظرتون راجع به کتاب آقای مظهری چیه؟

saj2607

عضو جدید
دوستان خوب شیرازی و شهرستان های اطراف کلاسهای ارشد برق زیر نظر نصیر در شیراز برگزار میشه که اساتید اون.مهندس کریمی-مهندس تقدسی-زرگر0اشرافیان-حلم زاده هستند...در موسس هدانش نوین شیراز در خلد برین برگزار میشه...ساعت و هزینه کلاسها هم در سایت نصیر قسمت شهرستان .دوره شیراز میتونین ببینید

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا